Gehoorzaal 'Groenoord Vulgaire sex in 'Kwartet' bij toneelgroep 'Centrum' Burcht en zomerbedrijf WEEKAGENDA Forumavond in Katwijk Horeca-exploitant Milikan slaat vleugels uit ONTMASKERING er is hoop lepra kan verdwijnen. de kluizenaar van laela giro 343600 Twee Turken gedood in Leiden Burgerlijke stand van Leiden IEUWE IEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 22 JANUARI 1972 Televisiebespreking De Kluizenaar van Laela, een NCRV-documentaire van Henk Mo- chel over pater Piet van der Ven en zijn leprakolonie in Tanzania was in de eerste plaats een bittere aan klacht. Het is eigenlijk verschrikke lijk dat zo'n uitzending nodig is, en dat er vrijdagavond banken open moeten blijven waar we wat geld naar toe kunnen brengen om de vijf tien miljoen leprapatiënten te hel pen. De grote waarde van Mochels film was de ontmaskering in die ene zin van dokter Van der Ven: Lepra is een arme-mensen-ziekteals het een rijke-mensen-ziekte was. zou er wel eerder veel meer geld in re search zijn gestoken om een middel te vinden tegen knobbelmelaatsheid. Je moet ervoor betalen dat je arm bent, zei hij ook nog. STICHTING WERELD LEPJIADAG NEDERLAND DEN HAAG GIRO: 343600 Daar kunt u geld storten. „Hier en nu", sprak met minister Nelissen, die minister-president Bies heuvel verving. Van hem werden we niet veel wijzer. De regering zou een goede kans verknoeien a(s ze dat we kelijkse kwartiertje voor de televisie regelmatig misbruikt door in mooie volzinnen niets te zeggen. Er kunnen natuurlijk best vragen gesteld wor den waarop de minister-president of diens vervanger geen antwoord kun nen geven, maar laten ze dan zeggen waarom dat niet han. Zinnen als: Het is nog niet opportuun daar nu concrete mededelingen over te doen en andere formules zouden achter wege moeten blijven. H. L. Jasperina-show in volle aula LEIDEN/OEGSTGEEST Een overvolle aula van het Rijnlands Lyceum ruim 600 mensen, terwijl er normaal maar 500 zitplaatsen zijn maakte gisteravond de Jasperina- show mee. Het was aan beide zijden van het voetlicht een beetje behel pen. Het houten podium, waarop geen kleed kon worden gespijkerd, was er de oorzaak van, dat Jasperina de Jong en haar medewerkers (Johan Kuypers en Henk Flier) wat werden geremd in hun onstuimigheid en voor een deel van het publiek was het rekken en buigen om bij benadering te kunnen zien wat zich op het po dium afspeelde. Het enthousiasme, ook al weer aan beide kanten van het voetlicht, leed daar echter niet onder. Jasperina ontpopte zich weer als een enorm vitale en veelzijdige „show-vrouw", die over een grenze loos uithoudingsvermogen beschikt. Moeiteloos sprong, dartelde en trim de zij over het toneel. Haar liedjes waren vaak ware- sfeermakertjes. Gaan ze wat te sterk de kolderieke kant op, dan wordt de grens van het banale soms wel benaderd en voor een deel van het publiek misschien wel overschreden. Ook het erbij ha len van hemelse zaken, zal niet ie ders waardering kunnen hebben. Hoogtepunten wareri er echter vele; om er één te noemen; de stiokies ro kende non in „Roll an other one". Guus Vleugel tekende voor de soms knap gevonden teksten en Joop Stokkermans voor de muziek. Gezien de enorme belangstelling wordt op 29 maart een reprise ge geven. L.V. bedreigt hef leven van ontelbare kinderen maakf mijoenen slachtoffers, honderden vechten tegen melaatsheid. Ginds, ver van ons bed. piet van der ven, is één van die strijders, u zag zijn levenswerk afgelopen vrijdag, op de nerv-tv na ,,de kleine waarheid" de harde werkelijkheid, wij moeten helpen, hier, thuis, door te géven. giro 34 36 00 stichting wereldlepradag nederland voor ƒ2,50 redt u een kind. voor ƒ11,geneest u een slachtoffer. giro 343600 wereldlepradag, den haag, postbus 3436, en via de banken KATWIJK Gisteravond werd in sociëteit „De Schut'' een gemeen- teraadsforumbyeenkomst gehouden Alleen dc S.G.P.. die een kwart van de raad uitmaakt, was niet aanwezig. „Het was gezellig en laten we het gezellig houden'', zei de forumvoor zitter Van Veen toen drs. H. van Mierlo sprak over de 67 groepe ringen binnen de Katwykse raad. Dat kenmerkte eigenlijk dc hele avond. Slechts twee van de zeven discus siepunten werden, zij het zeer lang dradig, afgewerkt: het gemeentelijk jeugdbeleid en de jeugdproblemen. Er werden pittige vragen gesteld, o.a. door vertegenwoordigers van diverse jeugdorganisaties zoals We shall overcome, discoclub '71 en Swinging Norfchsea, dde nogal wat kritiek had den. Het forum bleef nogal ontwij kend in zijn beantwoording behalve wanneer het over subsidies en pro cedurekwesties ging. De enige sug gestie die de genoemde organisaties meekregen, kwam van de heer Van Mierlo: Stuur van uw brieven aan B. en W. en de Jeugdraad Katwijk een afschrift naar de diverse frac ties. Twee vragenstellers laakten het Katwykse politieoptreden aan de hand van een aantal voorbeelden. „Het publiek kiest meestal niet de zijde van de politie" vond het forum en „Het vandalisme tijdens avonden is te wijten aan een kleine groep''. Breedvoerig werd gesproken over de oretspanningsruimte, die de jeugd in de nieuwbouwwijken heeft en over de opvang van de moeilijke jeugd. Het enige concrete wat de avond opleverde was de mededeling dat in Katwijk binnenkort een aantal remedial teachers zullen worden aangesteld voor de begeleiding van jeugd met leermoeilijkheden. Op een nader te bepalen datum in maart zullen de overige discussiepunten aan de orde komen: toerisme, milieuver ontreiniging, woningbouw, cultuur en de toekomstverwachting voor Kat wijk tot 1980. LEIDEN Vanmorgen vroeg, om streeks half vier, had op de Voor- schotcrbrug bü de Lammenschans- rotonde een ernstig ongeluk plaats. Een auto, waarin drie in Leiden wo nende Turkse gastarbeiders zaten vloog uit de bocht en kwam met een enorme klap tegen de stalen kast van de afsluitbomen terecht. Eén van de inzittenden overleed ter plaatse, een tweede overleed later in het zie kenhuis en de derde werd zwaar ge wond maar maakte het vanmorgen redelijk. Beide slachtoffers waren 32 jaar oud. Vit tle HIJS/STREEK HAZERSWOUDE Jubileum. Woensdagmiddag 2 februari om 5 uur wordt in de raadszaal een bij eenkomst gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de heer H. H. J. de Graaf, opzichter A bij de afdeling plantsoenen van de dienst van Gemeentewerken. LEIDERDORP: Geboren: Femia A C, dv Th G M Bergervoet en J A Slot; Maria S, dv C van der Leek en M S van Duuren; Sandra M, dv W G Th Westgeest en L J A Vóórhaar; Simon J, zv J J Verlaan en C Vroom; Hen drik A. zv P Ju en F Ch Groenveld. Ondertrouwd: Johannes de Jong, 22 j, Hartelstein 11 en Regina A J Evers, 22 j. Acacialaan 56. Gehuwd: Robert G F Kok, 25 j en Liesbeth W van Dinteren, 25 j, Lei den. Overleden: Pieter van der Horst, 71 j, e.v. G van Essen; Arnoldus C Bestél'nk, 78 j, e.v. G Labeij; Adria- nus van Hemert, 75 j, wedn. van N Zweeris. V ietnam-inf ormatie-avond LEIDEN De Leidse afdeling van het Medisch Comité Nederland-Viet- nam organiseert op woensdag 26 ja nuari een informatie-avond. Deze heeft plaats in het Hooglandse Huis naast de Hooglandse kerk en begint om acht uur. De bedoeling is onder meer: laten zien op welke manieren de Leidse bevolking solidariteit kan tonen met het volk van Vietnam. Er zal voorlichting gegeven worden over de vele acties, die gevoerd worden, zoals de proefmonster-, de brei- en Naaimachine-actie. Ook zetten veel mensen zich als groep in voor Viet nam: kunstenaars, technici, medici en scholen. Mevrouw dr. J. H. de Haas-Postuma zal dia's vertonen over haar reizen naar Vietnam. Te vens is er een kleine tentoonstelling over de oorlog en de medische hulp. Er is gelegenheid om vragen te stellen. Vit tip VEEVSTREEK ABBENES Kienen. Op 5 februari zal een kienavond worden gehouden waarvan de opbrengst is bestemd voor het opknappen van de consisto rie van de hervormde kerk. NIEUW-VENNEP Fluoridering. Gisteravond werd een handtekenin genactie gehouden, doormiddel waar van men wil protesteren tegen het toevoegen van fluor in het leiding water. Per 1 februari zal er gefluorideerd drinkwater uit de kraan komen. TER AAR Biljartclub recipieer de Voor de receptie die de biljart vereniging De Plas in het hotel van die naam vrijdagavond hield, bestond flinke belangstelling van de zijde van de beoefenaars van deze sport. Na mens het gemeentebestuur sprak loco-burgemeester H. A. Egberts waarderende woorden tot het bestuur. Hij bood een wisselbeker aan die men op de clubavonden kan verspelen. Zaterdag 22 januari Vestestraat 40, microtheater. 8.30 u.: Im perium met ..Droomezeven". .'Maandag 24 januari Rapenburg 10. 8 uur: AmateurXotogra- len. Gehoorzaal. 1.30 tot 2.30 uur en 3 tot 4 uur: Jcugdconcert uitgaande van commis sie Esthetische vorming van de School jeugd. bestemd voor leerlingen van de hoogste klassen der basisscholen, door Gew. Orkest voor Zuid-Holland, mede werking leerlingen van de Scapino-Dans- academie. Motto: Ten dans gevraagd. Dinsdag 23 januari Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steenschuur 5, 8 tot 8.30 uur: spreekuur hulsvesting werkende Jongeren. Woensdag 26 januari Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur sec. raadsvrouwe. Gehoorzaal. 8.15 uur: Bulgaars dansen semble. Hooglandse Huis. 8 u.: afd. Leiden me disch comité Ned.-Vietnam, informatie avond. Donderdag 27 januari Zaal Clos en Leembruggen. 2 uur: Ned. Ver. Hulsvrouwen, creativiteitstentoons- telling cn causerie door mevr. C. D. H. Boomgaard over oude en nieuwe merk lappen. Gehoorzaal. 8.15 uur: One-man-show Paul van Vliet. Vrijdag 28 januari Microtheater Vestestraat 40. chr. toneel groep Imperium, 8-30 uur* opvoering van Droomezeven. Rapenburg 24. Jazz-zolder Hot House. 22 tot 3 uur: workshop. Gehoorzaal, 8.15 uur: One-man-show Paul van Vliet. Oegstgeest Lange Voort 44. 8 uur: Afd. Leidcn-Oegstgecst Vrienden van het Lied. solisten Jacq. Sternotte sopraan. Com. Schell bas-bariton en Christine Kerper piano. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 tot 9.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. LAK-theatcr Levendaal. 7 en 8.45 u.: kinder-operettegroep Maskerelte Leiden, opvoering van de kindermusical „Meneer Popper en zijn pinguïns", muziek van Ada v.d. Bent. tekst van W. J. Stam-v.d. Staay. Zaterdag 29 januari Microlheater Vestestraat 40, chr. toneel groep Imperium, 8.30 uur: opvoering van Droomezeven. Oegstgeest. Rijnl. Lyceum. 8.15 uur: Twee op de wip, het succes van Willeke Albert! en Jeroen Krabbé. Museum Volkenkunde. Steenstraat la. 2.30 uur: kinderfilm Chaplain-festival. FILMS Lido: James Bond. 'Diamonds are for ever'. 14 j; Studio: 'Gimme Scheltea', Rolling Stones, 14 j. Camera: 'Catch 22', 18 j, dag. 7. 9.15. do vr, ma. 2.30. 4; 'Twee jongens met een oude jeep', za, wo. 2.30. zo. 2, 4.15; nachtvoorst, vr/zat 23.30 'The big gun down': Luxor; De bezwering van de duivelspas, 14 j; Tria non: 'Meisjes camping'. 14 j; Rex: 'De maagd in de sexboetiek', 18 J. Nacht- voorst. 'Eagles attack at dawn', 18 j. Apotheken Zuider-apotheck. Lammcnschansweg 7. telefoon 23553. De apotheken leiderdorp en Oegstgeest hebben ook dienst. De dienst loopt van vrijdag 17.30 uur tot de volgende vrijdag 8 uur voorm. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de ctgen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Moblelkantoor ANWB Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 1C uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politic 5 maal 4. EHBO. 20045. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynaecologie: voor patiënten van dc af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo. do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 Diaconessenhuis: le klasse dage lijks: 11.00-12.00 uur; 13.15-14.00 uur; 18.45-19.30 uur. 2e en 3e klasse: dage lijks: 13.15-14.00 uur; 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling: dagelijks: 14.45-15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrij dagavond 18.30-19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.4519.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 1818.30 uur. Annakliniek: 3de klas 13.30—14 M en 13-19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 10—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jclgersma- kllnick: ma. t/m vrij. 10.45—17.45 uur; za- 13^l58uur_15 UUr' zonclag n—11-45 en ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnoord": dagelijks (ook in het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur; van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas; van 14.0014.45 uur, van 18.0019.00 uur: kraamafdeling: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.00—18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op dc kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds 7 'ot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag half 3 7 101 ha" 8 Cn zaterda8 van l tot - Sociëteit Twcntwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19. ^'<ïen- Tel- Inlichtingen: Nellie Pars. tel. Jll-i. Secr.: Trudlc Doorduin, Rljndllk- straat la. Lelden. J J Tentoonstellingen Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: Berend G Pasman, schilderijen en teke ningen. 4—31 januari. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 0 6 uur, donderdagavond tot 9 uur. Kunstzaal Heuff Wassenaar (dorp) Hof- Victor Bouter aquarellen; Gert ^endriksen aquarellen; Melndert Zaalberg Bezichtiging 's maandags t/m 's zater dags van io - 17 uur, t/m 29 januari bovendien op de dinsdagavonden van 8 - 10 uur. 's Zondags na afspraak. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelling. 1 maart*11 V3n H"8ernann, van 21 Jan. tot Rapenburg 94. galerie 't Dulvenhuys: gouacnes van Marlon van Harrevcld, tot 19 februari. JJHtbreiding HCG J te Leiden LEIDEN Op donderdag 19 augustus 1971 werd de eerste paal geslagen voor de eerste fase van de uitbreiding van het complex van de g Hollandse Constructiegroep N.V., be- staande uit een fabricagehal (185 x 20 meier) en een magazijnhal (60 x 20 meter), waardoor een uitbreiding van de produkitieruimte met 5.000 m2 zal worden gerealiseerd. (Het totale complex aan de Zoeterwoudseweg/ Vijf Meiiaan omvat ca. 75.000 ih2, eejwaarvan ca. 30.000 m2 bebouwd.) De ze nieuwbouw zal medio 1972 gereed komen; de hallen zijn inmiddels reeds onder dak. De iweede fase van het nieuw- bouwprojekt zal op dinsdag 25 janu ari beginnen door het slaan van de zo eerste paal voor het kantoor-/kanti- negebouw aan de Vijf Meilaan. Ook dit gebouw (30 x 20 meter), begane grond kantine met een capaciteit van 120 man en kantoor op de eerste ver dieping dient medio 1972 gereed te komen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 23 januari: hoog water 7.57 en 20.22 uur, laag water 3.37 en 16.06 uur. Maan dag 24 januari: hoog water 8.50 t;n 21.24 uur, laag water 4.28 en 17.03 uur. (Door Dammis de Geus) HAARLEM In het toneelspel „The Foursome", waarvan de Neder landse titel simpelweg „Kwartet" luidt, stelt de Engelse schrijver E. A. Whitehead, die dramaturg is bij de Royal Court, de kijk op het seksge- beuren van twee jonge mannen en twee meisjes die allen uit het arbei dersmilieu afkomstig zijn centraal. Men ziet ze (Harrie, Tim, Mary en Bella) door de duinen sjouwen, nadat er -een wild avondje in een danstent aan het strand aan vooraf is gegaan. Aanvankelijk beloofde de première voorstelling die toneelgroep Centrum donderdagavond van dit spel in de Haarlemse Stadsschouwburg gaf wat te worden. Dat was met name het ge val in de scene waar de brutale Harrie Jules Hamel is deze rol oft het lijf geschreven en zijn boezemvriend Tim (Theo Pont), die niet zo hard van stapel loopt in de kunst van het ver sieren, over de seks praten zonder dat daarbij direct van vulgariteiten sprake is. Het tweetal behoort tot de massa- jeugd uit de fabrieksstad Liverpool. Zonder het eigenlijk te weten zijn zij slachtoffers van de harde maat schappij die de regels stelt en de leef wijze dirigeert zonder dat van per soonlijke inbreng sprake kan zijn. Het is dezelfde trieste wereld die men kent uit de films. ..Saturday Night and Sunday Morning" en ..A taste of ho ney" van de Engelse angry young man-cineast Tony Richardson. Harrie en Tim. die Mary (Margreet Heemskerk) en Bella (Kara Kilian) ter wille van de seks een dagje mee nemen naar de duinen, spelen het ver- sierdersritueel met een grenzelose on behouwenheid. In hun doen en laten zijn ze pubers gebleven. De meest vul gaire kreten komen over hun lippen als blijkt dat de meisjes niet zo gauw toehappen. Urenlang zitten Mary en Bella aan hun haar te frunniken en zich met stiften, verfjes en poedertjes bij te schilderen. Uiteindelijk vallen hun maskers af en geven zij zich over aan de jongens. Harrie en Tim, die allang genoeg hebben gekregen van die „rotmeiden", gaan er dan heel stie- kum vandoor. Regisseur Christiaan Nortier heeft de verveling die men aan den lijve ondervindt niet helemaal op weten te vangen door „Kwartet" zonder pauze te laten spelen. Voor hem was het een opgave de door Gerrit Kouwenaar recht-toe-recht-aan vertaalde tekst scenisch gestalte te geven. Ondanks het enthousiasme waarmee de acteurs en actrices zich inzetten en ook ondanks de vaak raak getroffen strandsfeer is de opvoering geen suc ces geworden. „Kwartet" verbleekt Nieuws uit Warmond WARMOND De opbrengst van de tarieven voor het gebruiken van de watermeters zijn niet meer vol doende om de kosten te dekken. Voor het jaar 1972 worden deze kosten geraamd op f 6.572,- terwijl de op brengst is begroot op f 3.419,-. In ver band hiermede stellen B. en W. voor het nieuwe tarief te bepalen op 10 pet van de aanschaffingskosten wat een hogere opbrengst met zich mee brengt van f 3.742,-. 0 Wegens de slechte kwaliteit van het water van het zwembad „Lom- merlusi" besloot de stichting voor ge ordend zwemmen het bad te sluiten. Als gevolg hiervan is de stichting geliquideerd. Het restant van de aan dc stichting verstrekte geldleningen, inclusief rente, bedraagt f 8.151.-. 0 De uitgaven, inkomsten en de netto tc-n laste van de gewone diienst blijvende kosten van sociale zorg over 1970 hebben resp. bedragen f 412,273,-, f 62.448,- en f 349.825,- waarvan een bedrag van f 278.184.- komt ten laste van de uitkeringen ingevolge de algemene bijstandswet. bijvoorbeeld helemaal bij de verschil lende opvoeringen van Jellicoe's „De Kneep" in welk sekskomedie dit the ma op een spitse, gezonde manier aan bod komt. Cees Wolfrat had voor „Kwartet" een aardig, clean decor gemaakt be staande uit duinen met een helder blauwe lucht op de achtergrond. Óp dit moment heeft Centrum reeds plan nen om ook het nieuwste stuk van Whitehead „Alpha-beta", dat over „Tien helse jaren huwelijksleven", handelt, op te voeren. Exploitant Milikan: showbusiness kan het bijvoorbeeld worden be stemd om er een gemeentelijke dienst in onder te brengen, wat echter ook veel geld zal kosten. Persoonlijk verwacht ik, dat, vooral ook gezien dc behoefte hieraan, handhaving van het zalenverhuur- bedrijf er wel in zit. Ik veronder stel dat de exploitant de heer Milikan spreekt over zichzelf bij voorkeur in de derde persoon er dan zo'n f 50.000 in moet investe ren. Dat dacht ik zo op het eerste gezicht tenminste. Je loopt eens rond en dan klikken je hersens als een computer. Maar dan zal de ge meente toch ook nog wel zo'n f 80.000 tot f 100.000 moeten inves teren. vooral gezien dc eisen van de brandweer. Arena Over de boven op de Burcht gelegen arena, die nu zo mooi is gerestau reerd, heb ik nog niet zo diepgaand nagedacht. Daar is wel iets van te maken; dan denk ik met name aan de toeristische sector. Je hebt er bovendien een goed geoutilleerd horecabedrijf vlak naast staan. Mijn gedachten gaan de kant uit van de showbusiness. Niet voor niets ben ik tenslotte een showbusiness man. Zomerconcerten bijvoorbeeld en een gezellig terras. Juist omdat wij straks dan waarschijnlijk vier bedrijven hebben, kunnen we zoiets prachtig opvangen met ons personeel en dergelijke. Al onze mensen hebben een goede boter ham maar zij willen er ook graag hard voor werken." ]e bt door Leo Verkalk £IDEN Horeca-exploitant I. Mi likan van de Stadsgehoorzaal en het Groenoord-restaurant is bezig in snel tempo zijn arbeidsterrein tc vergroten. Per 1 januari jl. heeft arei h'.i het Burchtcomplex erbij, dat vrij kwam door het vertrek van de heer Van Leeuwen. En binnen veertien dagen denkt hij zijn „kwartet" vol tc maken met een won typisch zomerbedrijf in het water- I sportgebied van dc Leidse regio. Ze zullen in Leiden wel zeggen: die ^Milikan doet maar alsof het niet op kan", vertelde hij mij deze week. «I „maar we leven nu eenmaal in een tijd van schaalvergroting. Ik heb, nu De Burcht er vrij onverwachts bijkwam, drie typische winterbe- (drijven wil je het hele jaar blij ven draaien het gaat toch altijd nog om zo'n vijftig personeelsleden dan moet je daar een zomerbe drijf bij hebben, tenzij je de men sen 's zomers in de WW wilt laten lopen. Dat zomerbedrijf, waarover de onderhandelingen nu bijna zijn afgerond, is dus gewoon bedoeld om onze economische groei af te bouwen". RI Zalenverhuur ye locwei tr nog wat onzekerheden zijn, ve. wacht dc heer Milikan wel, dat het Burchtcomplex kan worden gehandhaafd als typisch zalenbedrijf. Hij wilde dit er over kwijt: jPe he e situatie heeft mij wel een beetje overvallen, waardoor alles in een stroomversnelling is geko men. Op het eerste gezicht beke ken, zou ik zeggen, dat de grote zaal en de koffiekamer na de nodi ge voorzieningen kunnen worden gehandhaafd voor de verhuur, ter- wi'l daarnaast ook de arena be paalde mogelijkheden biedt. Het vervallen Herenlogement en het oude stallencomplex moeten wij maar he'cmaal buiten beschouwing laten; die zijn stuk vo'or stuk „on bewoonbaar". Rapport dj )m te beginnen gaan wij rustig en kalm door met de zalenverhuur. trun De gerestaureerde arena van I de Burcht biedt mogelijkheden (k j voor bijvoorbeeld zomercon- certen en aanleg van een an 1.gezellig terras, vindt de heer s: Milikan. Over een half jaar wil ik B. en W. een rapport voorleggen en op dit moment zit ik voor de vraag: wat is nu „adviseerbaar"? Gaan wij het zalencomplex handhaven, dan be tekent dit investeringen voor de gemeente èn de exploitant. Dat wel of niet handhaven van het zalencomplex is nu dus een ernstig punt van overweging. Maandag ga ik met mijn rapport beginnen. Dan bekijk ik eerst de hele zaak eens met iemand van de brandweer, want ik heb het idee, dat de brandweer wel eisen zal gaan stel len. Verbetering van de op geen enkele wijze meer aan de tegenwoordige eisen voldoende keuken zal ook geld gaan kosten. Gelukkig is de aanleg van de centrale gasverwar- ming nu rond zodat de oude „ko- lensituatie, die met ijzerdraadjes aan elkaar hing", heeft afgedaan. Investeringen tiet tsurcntcompiex, waarvan de grote zaal en de koffie kamer waarschijnlijk zijn te handhaven in het kader van de zalenverhuur. Zou handhaven van het complex als zalenbedrijf er niet in zitten, dan

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3