Malta-overleg diep in 't slop Ir. Jan Kees Wiebenga ziet positieve kanten aan VN Wereldraad van kerken stopt hulp aan Nigeria ETA-LEDEN LATEN INDUSTRIEEL VRIJ Gelijke beloning man en vrouw aan SER voorgelegd Redacteuren van soldatenbladen voor krijgsraad Vakcentrales blijven bij kritiek op ex-minister Schut Bonden matig in hun eisen als ook Heineken matig is Industriebond NKV is ontstemd over NVV propaganda Druggebruikers worden in Italië bard aangepakt Conferentie over Vietnam mag doorgaan Zeker 75 doden na rampdag in Columbia 1 ZATERDAG 22 JANUARI 1972 door KEES DE LEEUW LEIDEN Drie maanden lang heeft mr. Jan Kees Wiebenga (24) uit Leiden een kijkje mo rn nemen achter de schermen van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New [ork. Het was de eerste keer, dat een jongere deel uitmaakte van de Nederlandse delegatie. Er wordt veel kritiek geleverd op de VN, zegt hij. Niet alleen hier, hoor. maar ook in Amerika. van; daar wordt alleen gepraat en er gaat hardstikke veel geld in, maar er gebeurt niks. ijn indruk echter is, dat als de VN zouden worden opgeheven, de westerse landen daar niet >veel van zullen merken,, maar wel de Derde Wereld. Al die ontwikkelingsprojecten, zoals het ijstverbeteringsproject in Ceylon en zo, gaan eraan kapot. Ik geloof, dat men dat weleeus ver- ;eet. Ook bijvoorbeeld het geven van steun aan bevrijdingsbewegingen. Als je al deze dingen los :.k. >op :iet van het politieke gehannes, rel positieve kanten. Je uitzending is bedoeld als experi- ent. In hoeverre kan je dat ge- aagd noemen en zijn je verwaehtin- tn uitgekomen? Ik wil vooropstellen, dat niet alleen lijn oordeel daarin van belang is, aar ook dat van de begeleidings- nmmissie van de NPJCR. Die zorgde oor het contact met de achterban. Er inmiddels een kleine steekproef ge- ouden onder de instellingen, die ujn bulletins ontvingen, zoals mid- ilbere en lagere scholen en de 64 ngerenbewegingen in Nederland, j hebben over het algemeen positief ireageerd. Echte kritiek in de zin van „het as waardeloos of allemaal geldver- ilüng" is er niet geweest. Punten an kritiek lagen meer in de lijn van: llie moeten het volgend jaar meer ndacht besteden aan (en dan werd iets genoemd). Een heel concreet oorbeeld: de speeltuinverenigingen bben ons gezegd, dat China hen et zoveel kan schelen. Ja, dat zit er k in. Je moet altijd een soort ootste gemene deler zien te vinden. o is er ook gevraagd, of er niet meer indacht kan worden besteed aan de erkwijze van de VN in plaats van in de onderwerpen. Hoe werkt een ën. immissie van de Algemene Vergade- Hoe gaat het konkelen in de andelgangen? Daar is wel wat aan- cht aan besteed, maai- het eer- jaar weet je heel moeilijk, wat interessantst is en ook wat het ist leesbaar is. Geslaagd Van onze Haagse redactie HAAG De regering zal aan Sociaaleconomische Raad de vraag •leggen of de gelijke beloning van en vróuw wettelijk geregeld it te worden. In juni van dit jaar in Nederland het verdrag van de ;rnationale arbeidsorganisatie over gelijke beloning in werking tre- Dit verdrag verplicht echter niet mannen en vrouwen gelijk te be ien voor hetzelfde werk, deelde de i-premier Nelissen gisteravond na loop van het kabinetsberaad mee. de heer Nelissen zal de re- king binnenkort bij de Kamer een nsontwerp indienen over de raad commissarissen van kleinere lootschappen. Deze vennootschap zijn niet verplicht een aantal grote ondernemingen dwingende iels voor deze raad te aanvaarden, doen zij het vrijwillig, dan gel- ook voor hen een aantal ver- itingen. Zo is er dan een ver- iting dat de ondernemingsraad op aanbeveling en veto krijgt. Nelissen deelde tenslotte mee fc minister Geertsema (binnenlandse sen) volgende week naar Overijssel t om daar de meningen te polsen een nieuwe commissaris van de [ïingin. In maart wordt de benoe- i van een commissaris van de ko- ligin in Zuid-Holland verwacht, Jste kandidaat is het PvdA-Kamer- Imr. M. Vrolijk. kom je lot de conclusie, dat de VN een organisatie is met toch moet dat-toch op korte termijn wor den veranderd. Spiegelbeeld De nieuwe secretaris-generaal dr. Kurt Waldheim heeft onlangs in een interview in Der Spiegel gezegd: de VN zijn niet meer dan een spiegel beeld van de internationale situatie. Ze kunnen niet beter zijn dan de we reld op het -ogenblik is. Wat vind je daar zelf van? Voor een groot deel ben ik het daar wel mee eens. Voorbeeld: op een ge geven moment vinden een heleboel VN-landen het belangrijk, dat een tepaald ontwikkelingsproject wordt gesteund, dikwijls kan dat niet wor ded betaald van de contributies, dus wordt er een fonds opgericht via een resolutie en een aantal landen geeft op basis van vrijwilligheid geld daar aan. Aan zo iets zie je dat de VN net zoveel kunnen doen, als de regeringen van die landen bereid zijn bij te dra gen. Als zo'n fonds is opgericht en maar drie landen vijf miljoen bij el kaar brengen voor bijvoorbeeld fami ly-planning in de derde wereld, dan doen de VN natuurlijk niks op dat gebied. Als ik nu zo die drie maanden overzie, geloof ik, dat ik en met mij natuurlijk de NPJCR veel hebben ge leerd van mijn uitzending naar de VN. Het is beslist geen weggegooid geld geweest en alles bij elkaar geno- ik geloof, dat je mijn uitzending als leriment zeker geslaagd kan noe- We hebben gewoon geleerd, lar de moeilijkheden zitten name- |k tussen Amsterdam, waar de be- ileidingscommissie zat en Nev: >rk. Als ik mijn wekelijkse rapport- op de band had gezet, kwam dat - .jestal vier dagen later hier aan. •an moest het verwerkt worden, wat jinstens een week duurde en vervol- ns ging hef naar de scholen en de navond zal de 95-jarige Jacqueline \oyaards-Sandberg optreden in de je/des van Cass Mc. Guire" van an Friel in de Stadsschouwburg Ji Amsterdam. Voor zover bekend rit nog nooit een acteur of actrice een dergelijke hoge leeftijd op (Nederlandse) planken gestaan. afdelingen. Het gevolg was, dat vaak een maand later pas die artikeltjes in het schoolblad stonden. Voor dat soort dingen moet nog een bepaald systeem worden gevonden. Het moet sneller gaan. Werd je door de mensen van de delegatie wel geaccepteerd? Ja, teslist. In het persoonlijke vlak zijn er vrijwel geen problemen ge weest. Er werd echt gezorgd, dat ik sociaal niet geïsoleerd raakte, maar als ik een bepaald standpunt verde digde in de delegatie, is het weieens voorgekomen, dat ik in m'n eentje stond. Dat heeft echter bijna nooit de persoonlijke verhoudingen vertroe beld. Bovendien werd er echt wel naar je geluisterd. En de Kamerleden? Zagen die jou niet als een lastige pottenkijker? Ja. kijk. hoe ze mij zagen, hebben ze niet verteld. Er zitten 25 man in zo'n delegatie en met een klein aantal daarvan werk je nauw samen. De eerste helft van de Assemblée was dat vooral het Eerste-Kamerlid mr. F. H. Piket (CHU), omdat we samen in de vierde (trustsschaps- en kolo niale) commissie zaten. De tweede helft heb ik in de tweede commissie gezeten, die van ontwikkelingssamen werking, waarin voornamelijk diplo maten zaten en zo af en toe een Ka merlid. Verder ben ik nog een keer met Hans van den Doel (PvdA) een weekeinde naar Washington geweest, maar dat ging prima. Ze behandelden me echt niet als lastige jongen. Zo'n meneer Piket van de CHU is het af en toe gewoon niet met me eens; maar dat zijn dingen, die je opzij moet kunnen zetten. Tijdens jouw verblijf heeft zich ook de kwestie India-Pakistan afgespeeld. Heb je daar nog een bepaalde mening over? Beide kanten Ja, zoals bij zoveel conflicten leven er eigenlijk twee waarheden naast el kaar en voor allebei is wat te zeggen. Inderdaad geloof ik, dat India allerlei ■regels heeft geschonden door Oost- Pakistan binnen te vallen, maar als je aan de andere kant dan het ant woord van India hoort, dat Pakistan ook allerlei elementaire mensenrech ten heeft geschonden etc. ach, het hele verhaal is eigenlijk bekend vind ik het altijd moeilijk om mensen te horen zeggen: dat of dat land is helemaal fout. Volgens mij ligt de fout aan btride kanten Wat mij verder in het kader van de VN is opgevallen is dat je dingen hoort in de wandelgangen, die ik niet in de krant heb gelezen. Bijvoorbeeld, dat de oorlog tussen India en Pakis tan niet veel eerder werd verwacht dan die kwam. omdat het voor India prettig was, dat de Himalaya dicht zat met sneeuw en zo onbegaanbaar was. Dit in verband met China. Dat hoorde ik van tevoren al; dat èls er een oorlog kwam deze aan het eind van het jaar zou uitbreken. Zo ving je wel meer dingen op. maar wat er van waar is, weet je natuurlijk niet. Het veto-recht in de Veiligheids raad Hoe sta je daar tegenover? Ik vind het jammer, dat er in de V-raad een vetorecht is. Juist in zo'n lichaam zou een meerderheidsbesluit mogelijk moeten zijn. Neem nu het conflict India-Pakistan. Als je ziet, dat de grote mogendheden van me ning verschillen en alles, wat tegen hun belangen indruist onmogelijk kunnen maken, vind ik dat fout. Op deze manier konden geen maatrege len worden genomen ter voorkoming van dat conflict, terwijl als dat veto recht er niet is, dat wel mogelijk is. Een heleboel mensen zeggen, dat er alleen maar gepraat en niets gedaan wordt, maar voor een belangrijk deel ligt dat aan het vetorecht. En als ik dan zie, dat een land als Frankrijk (één van de overwinnaars uit de Tweede Wereldoorlog) het recht van veto heeft en een land als India niet, PARIJS, SAN SEBASTIAN, MADRID (Reuter, UPI, AP, DPA, AFP) De Spaanse in- dustriëel Lorenzo Zabal, die enige dagen geleden door de Baskische separatisten-organisa tie ETA werd ontvoerd, is op een onbekende plaats vrijgela ten. Dit heeft Telesforo de Moron mee gedeeld, de voorzitter van een andere Baskische organisatie, de Anai-Artea. Zijn organisatie zou bij de vrijlating een humanitaire en bemiddelende rol hebben gespeeld. De Moron sprak in de Franse plaats Bayonne. Anai-Ar tea geeft steun aan Baskische politie ke vluchtelingen en heeft eerder al bemiddeld bij de vrijlating van de in men hebben we- er veel van opgesto- 1970 gekidnapte Westduitse consul in ken. San Sebastian, Eugen Beihl. De Engelse minister van defensie Lord Carrington (links), luisterend naar het betoog van Malta's premier Dom Mintoff (rechts) in de tuin van Villa Madama in Rome. De foto werd genomen, praktisch aan het eind van de besprekingen, die geen enkel succes opleverden en nu geschorst zijn. Geheel links een niet geïdentificeerd persoon. ROME, LONDEN (UPI, Reuter, AP) De onderhandelingen in Rome tussen de Britse minister van defensie Lord Carrington en de premier van Malta, Dom Mintoff, over het gebruik van de Britse bases op Malta, is gisteren in een sfeer van grote verwarring en pes simisme geëindigd. Maar het overleg is niet afgebroken, ondanks het feit, dat er op zeer belangrijke punten geen enkele overeenstemming bestaat. Mintoff verraste Carrington volko men, toen hij onverwachts meer dan negen miljoen pond sterling (75 mil joen gulden) contant eiste, voordat hij tot tekening van een akkoord over zou gaan. Carrington weigerde dat. Volgens Maltezer mededelingen zou Mintoff dringend om gelcf verlegen zitten om de salarissen van zijn amb tenaren te betalen. Mintoffs nieuwe eis betekent, dat de NAVO-raad in Brussel, die deze week secretaris-generaal Luns mach tigde aan Mintoff ongeveer 13,5 mil joen pond aan te bieden voor het ge bruik van de Britse bases door de NAVO, nu opnieuw moet beraadsla gen. Bepaald was, dat geen cent zou worden betaald, zolang Mintoff geen nieuwe defensie-overeenkomst met Engeland zou hebben gesloten. Het overleg gisteren ging niet zo zeer om financiële zaken, als wel om politieke zaken. Volgens NAVO-krin- gen zou Mintoff alleen hebben willen toezeggen, dat (Je Sow jet-Unie de ba ses op Malt# niet mag gebruiken. Maar de NAVO" had als belangrijkste voorwaarde voor een overeenkomst gesteld, dat noch de Sowjet-Unie noch haar bondgenoten in het War- schau-pakt van de bases gebruik mochten maken, een toezegging die Mintoff niet expliciet wilde doen. TERUG Carrington en Mintoff zijn gisteren naar de hoofdsteden van hun landen teruggereisd. De besprekingen in de komende dagen in Londen en Valetta en Brussel zullen uiteindelijk bepa len, of de twee partijen elkaar vol gende week opnieuw zullen ontmoe ten, om te trachten alsnog tot over eenstemming te komen. Maar Car rington verklaarde bij zijn vertrek uit Rome, dat hij de kans op een akkoord nu op minder dan 50 procent stelt. Wel is men in Rome toegekomen aan de details over een mogelijke overeenkomst, zoals hoeveel militai ren Engeland en de NAVO op Malta mogen stationeren, wie de verbing- dingsinstallaties zal beheren en de kwestie of de lucht- en marine-bases alleen ter beschikking zullen komen van de NAVO. Zo begon het angstige avontuur van twee Zweedse douane-beambten. Ze hadden een auto van drie zwarte Amerikaanse militairen uit West-Duitsland doorzocht en hasjiesj gevonden. De militairen dwongen daarop de douane in hun auto en reden zo naar Oslo. Na acht uur was de nood bij een van hen zo hoog gestegen, dat hij even de auto moest verlaten. De politie, die hen achtervolgd had, opende het vuur en kon, na een schietpartij, de Amerikanen overmeesteren. De douane's waren ongedeerd. Van officiële Spaanse zijde is te gengesproken, dat Zabala in vrijheid is gesteld. Maar een goede vriend van de familie vertelde dat hij al thuis is aangekomen. Dat had hij van een lid van de familie-Zabala gehoord. De eisen voor de vrijlating van Za bala werden gisterochtend na uren lange onderhandelingen met de ar beiders ingewilligd, De directie van Precicontrol, waarvan Zabala mede directeur is, besloot de op 2 december ontslagen 183 arbeiders weer in dienst te nemen, hun loonsverhoging te geveh van ongeveer 50 gulden per maand en de helft van het loon te betalen, dat zij sinds 2 december hadden gederfd. Toen de politie bo vendien 12 arbeiders op vrije voeten stelde, die eerder hadden meegestaakt en verdacht werden van medeplich tigheid aan de ontvoering, gingen de arbeiders weer aan het werk. Alleen de door ETA gestelde eis, dat er een ondernemingsraad komt, is niet inge willigd. De twee priesters, die ook waren gearresteerd, zijn eveneens vrijgelaten. Studentenonrust Voor het eerst sinds maandag de felle studenten-onluster} begonnen, was het gisteren rustig op de drie campussen van de universiteiten in Madrid. Maar duizenden studenten waren niet komen opdagen, als blijk van solidariteit met de geschorste studenten aan de medische faculteit. Door 800 studenten werd een korte demonstratie gehouden bij het oude ziekenhui^ van San Pablo waar de medifeche 'faculteit is gevestigd. Maar zij gingen uiteen voordat de politie hen uiteen dreef. Hoewel de universiteiten officieel geopend zijn, worden bijna nergens colleges gegeven. Ook op andere uni versiteiten buiten Madrid komt de onrust haar buiten. In Bilbao hebben de studenten besloten een sympa thiestaking te houden en in Oviedo zijn de medische studenten eveneens in conflict met het universiteitsbe stuur. In Valladolid is de medische faculteit gesloten na demonstraties van de studenten. In Zaragoza is een molotowcocktail naar een universi teitsgebouw geworpen, terwijl in twee ziekenhuizen in Madrid en Bar celona de staf in zitstaking is gegaan. Volgens de regering zijn er 135 ar restaties verricht. Het merendeel der arrestanten zou beboet worden. Maar volgens andere berichten zijn er tus sen de 250 en 500 arrestaties verricht. Van een verslaggever UTRECHT Tien redacteuren van twee afdelingsbladen van de WDM (Vereniging voor Dienstplichtige Mili tairen) moeten 3 februari voor de krijgsraad verschijnen. Zij zouden onkrijgstuchtelijke artikelen hebben geschreven. Het zijn redacteuren van de bladen „Kaats", verschijnende in Havelte, en het afdelingsblad van de Juliana van Stolbergkazerne te Amersfoort. Aan beide bladen is in september vorig jaar een voorlopig verschijningsver bod opgelegd. Een woordvoerder van de WDM heeft gisteren gezegd dat niet precies duidelijk is welke passages als onder mijnend voor de krijgstucht worden gezien. GENEVE (EPD) Twee jaar na het einde van de burgeroorlog in Nigerië is thans het grootste hulpprogramma iri de geschie denis van de wereldraad van kerken afgesloten. In de afgelo pen twee jaar hebben kerken uit de gehele wereld meer dan 65 miljoen gulden in contant geld, materiële hulp en mensen via Van een verslaggever UTRECHT Het overlegorgaan van NVV, NKV en CNV blijft zich kritisch opstellen tegenover het wo ningbouwbeleid zoals dat in de afge lopen jaren is gevoerd. Het overlegor gaan van de drie vakcentrales heeft dit geschreven aan drs. B. J. Udink, de huidige minister van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening. Minister Udink had in de Eerste Kamer gezegd dat iedereen die zich in een eerder stadium kritisch over het beleid van ex-minister Schut heeft uitgelaten, nu werd uitgenodigd om openlijk ongelijk te bekennen. E*e vakcentrales vragen zich af hoe minister Udink in verband met de taakstelling voor de in de periode 1968 1971 in aanbouw te nemen woningen aan een aantal van 500.000 komt. Uitgaande van „werkelijke eenheden" becijfert het overlegorgaan dat het er minstens 516.000 waren, namelijk minimaal 129.500 in de jaren '68, '69 en '70 en 130.500 in 1971. Er is dan ook sprake, volgens het overleg orgaan, van een achterblijven bij de taakstelling. Overigens menen de vakcentrales dat het beleid van minister Schut niet uitsluitend mag worden veroor deeld op grond van een cijfermatige vergelijking. Afgezien daarvan willen ze graag van minister Udink horen of de door hen geproduceerde cijfers hem aanleiding geven om zijn opvat ting te herzien. UTRECHT De voorstellen die de vakbonden hebben ingediend voor een nieuwe CAO bij Heineken-Am- stel zijn aan de matige kand gehou den op voorwaarde dat Heineken de prijzen van bier en frisdranken rela tief verlaagd (als bijdragen aan het tegengaan van prijsstijgingen en dat de onderneming geen hoger dividend uitkeert dan over 1971. De vakbonden zijn van mening lat het Heinekenconcern onder de Neder landse brouwerijen een bijzonder flo rissante, positie inneemt, mede dank zij het toenemend biergebruik in Ne derland. Met een marktaandeel van 55 procent staat Heineken ook de grootste bierexporteur aan de top. In dit licht bezien vinden de bonden dat hun CAO-voorstellen gematigd zijn: een reële inkomensstijging van 3 procent (veilig te stellen door een prijs-indexclausule), waaruit ook de optrekking van de vakantietoeslag van 7,2 tot 8 procent moet worden gefinancierd. Van onze soc. economische redactie HEERLEN De Industriebond NKV noemt in zijn orgaan „In dustrierevue" de NW-propaganda onder het personeel van DSM-chemie in Limburg „ronduit schandalig", „grotesk en bedriegelijk". Hierbij doelt de katholieke bond op de en quête, die de Industriebond NW on der het personeel van genoemde on derneming heeft gehouden. Volgens deze enquête zou de meer derheid, van het personeel ontevreden zijn over de medezeggenschap bij het bedrijf. Hierover schrijft „Industrie revue" thans: „In wetenschappelijk opzicht is het volslagen ondeugdelijk om een bedrijf te onderzoeken op een moment dat zowel personeelsleden, de bedrijfsleiding en de directie het met elkaar er over eens zijn dat de orga nisatie niet deugt" ROME (Reuter) Gebruikers van drugs kunnen in Italië even streng worden gestraft als handelaars. Dit heeft het constitutionele gerechtshof ir. Rome vastgesteld als officiële uit leg van de uit 1954 daterende wet tegen drug-gebruik. Daarin worden overtreders bedreigd met gevange nisstraffen van drie tot acht jaar en geldboetes van 2500 tot 22.500 gulden. De Italiaanse rechter legt zelden de maximumstraf op, maar de 1 aatste tijd zijn wel forse vonnissen uitgesproken voor het bezit van klei ne hoeveelheden voor persoonlijk ge bruik. Op het ogenblik zitten 63 buiten landers in Italiaanse gevangenissen wegens drugbezit Het voorarrest loopt vaak tot verscheidene maanden de wereldraad beschikbaar ge steld voor het opbouwprogram ma van de Nigeriaanse raad van kerken. Een team van 273 Nigerianen en 22 buitenlanders heeft in deze tijd om vangrijke onmiddellijke hulp geboden en 41 opbouwprogramma's opgezet. In voormalig Biafra werden vijf zieken huizen en vijf klinieken weer op gang gebracht. Verder werden drie landbouwscholen heropend en tien coöperatieveboerderijen gesticht, waarop 150 boeren een nieuw bestaan vonden. Tot opbouw van de industrie werden zeven textielfabriekjes ge sticht. De Nigèriaanse kerken hebben bo vendien een omvangrijke sociale acti viteit ontwikkeld. Door grootscheepse zoekacties konden vele kinderen, die in' de oorlog van hun ouders geschei den waren, weer met hun familie herenigd worden. De kerken houden zich verder bezig met de opleiding van jongeren en de inrichting van kindertehuizen. De projecten, die nog niet afgeslo ten zijn (vooral op het gebied van de kinderzorg en landbouwprogram ma's), zijn overgenomen door de nieuwe afdeling, voor sociaal werk van de Nigeriaanse raad van kerken. De bekende toneelspeelster en tv-ac- trice Ank van der Moer hcopt mor gen haar 60e verjaardag te vieren. PARIJS (UPI) „De wereldassem- blee voor vrede en onafhankelijkheid in Indo-China" mag van 11 tot 13 februari in Versailles bijeenkomen. Amerika en Zuid-Vietnam hebben ttezwaar gemaakt tegen de conferen tie, maar de Franse autoriteiten zien geen reden haar te verbieden. Daar ze in een besloten ruimte wordt gehouden, bestaat er geen ge vaar voor verstoring van de openbare orde. Bovendien zijn er de afgelopen jaren al meer van die bijeenkomsten in Frankrijk geweest. Franse rege ringsfunctionarissen hebben dit vrij dag meegedeeld. De conferentie is belegd door het organisatiecomité van de anti-oor logsconferentie van Stockholm, de eerste bijeenkomst van deze aard van vijf jaar geleden. Er worden duizend afgevaardigden uit 60 landen in Ver sailles verwacht. Zij zullen waar schijnlijk een scherpe veroordeling uitspreken over Nixons politiek. Woordvoerders van de Amerikaan se en de Zuidvietnamese delegatie naar de Vietnam-conferentie in Pa rijs zeiden tot journalisten, dat het houden van de anti-oorlogsbijeen komst zo dicht in de buurt van hun vergaderplaats, naar hun gevoel niet strookte met de belofte van de Fran sen, de neutraliteit rond de conferen tie te verzekeren. De Amerikaanse ambassade had daarover ook contact opgenomen met de Franse autoritei ten. De communistische Humanité bestempelde in een hoofdartikel de Amerikaanse stap als „onduldbare in menging". BOGOTA (UPI) Gisteren hebben twee vliegtuigongelukken in Colum bia het leven geëist van 55 mensen. Er zijn geen overlevenden. Boven dien zijn daar twintig mensen omge komen bij een busongeluk. Gistermiddag verongelukte een DC-3 van de Columbiaanse lucht vaartmaatschappij „Satena" op 96 km van de haven Buenaventura aan de Stille Oceaan. Onder de 35 inzit tenden bevond zich de r.k. bisschop van Buenaventura, mgr. Gerardo Va lencia Cano, die om zijn progressie ve opvattingen ook wel de „rode bisschop" werd genoemd. In de avond stortte een vliegtuig van de eveneens Columbiaanse lucht vaartmaatschappij „Urraca", op weg van Bogota naar San Andres, kort na de start neer. Zes van de 20 slacht offers die ernstige brandwonden ver toonden, zijn inmiddels geborgen. Zeker 20 mensen vonden de dood enl7 werden gewond toen een bus ten noorden van Bogota op weg naar Tunja in botsing kwam met een tankwagen, die explodeerde en in brand vloog.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11