mm Anti-abortusmars TV-commentaar G. Lenderink 40 jaar in verzekeringen erbrohheld Vakbeweging werkt aan emancipatie" COLIN FORBES Hel weer in Kuropa DilNSiDAG 18 JANUARI Godfried Bomans heeft voor de Belgische televisie vier programma's gemaakt onder de titel „Een Hollan der ontdekt Vlaanderen". De KRO zond daar gisteravond op Nederland I een samenvatting van uit. Het is moeilijk te oordelen over die samen vatting als je het hele programma niet hebt gezien, maar alleen oorde lend naar wat we gisteravond zagen, waren we nogal teleurgesteld. We maakten geen ontdekkingsreis mee, maar zagen slechts een groot aantal veel te korte gesprekken met Vlaam se hoogwaardigheidsbekleders. Bo mans heeft de laatste jaren voor zijn dood bewezen een zeer bekwaam in terviewer te zijn. Denken we alleen maar aan zijn adembenemend ge sprek met zijn broer Arnold. Noch de geïnterviewden, noch Bomans zelf kwamen gisteravond tot hun recht Het gesprek met de schrijver Ge rard Walschap was volslagen ontoe reikend om iets aan de weet te ko men over Walschap of over diens tn- sie op Vlaanderen en de Vlamingen. Hetzelfde geldt voor de andere inter views. Soms was de vraag die Bo mans stelde nog langer dan het ant woord van de ondervraagde. Kortom, de samenvatting was al te verbrok keld. Aan het slot van de uitzending gaf Bomans zijn mening over Vlaan deren en de Vlamingen. Van wat hij daarin zei, hadden we graag wat meer in de voorafgaande film gezien, in beelden en gesprekken. AVRO's Televizier zond het inter view uit, dat de beroemde Engelse tv-man David Frost had met sjeik Moedjiboer Rachman van Bangla Desj. De sjeik en David Frost waren beiden zeer geëmotioneerd en lieten aan het eind van het gesprek hun tranen de vrije loop. Frost is niet al leen tv-reporter, hij is ook een show man. Het programma begon dan ook met wat show rond de aankomst wan David Frost in Bangladesj. Maar aan het eind was er van show geen spra ke meer. H. L. Beroep opheffing van draadomroep Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Raad van Sta te behandelt vandaag het rekest van de Rotterdamse advocaat mr. P. H. M. Hoogenberg, die zich door de op heffing van de vierde lijn van het radiodistributienet (de draadomroep) rechtstreeks in zijn belang getroffen acht. De geleidelijke opheffing van de draadomroep, waartoe in 1964 is be sloten. betekent dat in Rotterdam het abonnement erop tegen 1 mei wordt opgezegd. De PTT zal vervolgens de installatie bij de abonnees verwijde ren. Mr. Hoogenbergh vindt vooral de opheffing van de vierde lijn, die de hele dag klassieke muziek uitzendt, een „verlies van cultuurgoed". In de ons omringende landen worden per manent uitzendingen van serieuze muziek gegeven. Mr. Hoogenbergh meent dat de luisteraar daarin een tegenwicht kan vinden tegen de over al heersende vervlakking en smaak- bederving. De Rotterdamse advocaat heeft een alternatief voorstel: hij wil de FM-zender Hilversum 3 bestem men voor serieuze muziek. De heer G. Lenderink, direc teur van de UBO, heeft gisteren zijn 40-jarig jubileum in het verzekeringsbedrijf gevierd. Hiervan zijn de afgelopen 17 jaar het meest spectaculair geweest. In die jaren bouwde hij de verdwijnend kleine verzeke ringmaatschappij UBO uit tot een maatschappij met een totaal verzekerd kapitaal van 530 mil joen gulden. Dit is een unicum in een tijd, waarin wel grotere maat schappijen zich gedwongen zien tot fusie, met andere maatschap pijen over te gaan. Tijdens de receptie in besloten kring deed de chef buitendienst, de heer H. Meijer, de belofte ervoor te zullen zorgen, dat wanneer de heer Lenderink tot zijn pensioen bij de UBO blijft (over zes jaar), het totaal verzekerd kapitaal van de UBO het miljard zal hebben bereikt. Behalve directeur van de N.V. Le vensverzekeringmaatschappij UBO is de heer Lenderink ook directeur van de N.V. Algemene verzekeringmaat schappij UBO (schadeverzekering) en van de Stichting Spaarbank voor pro testants Nederland. Deze drie bedrij ven kunnen bogen op een goede ge zondheid. Toen de UBO indertijd werd over genomen door de christelijke vakbe weging en de heer Lenderink werd aangetrokken als directeur, voltrok zich als gevolg van de bijzondere ak- tiviteiten van de nieuwe directie, een dusdanig snelle groei, dat er ernstige moeilijkheden ontstonden als gevolg van de revolutionaire groei. De CNV- bonden stelden toen ca. een miljoen gulden renteloos ter beschikking om de financiële problemen tot een op lossing te brengen. CNV-voorzitter Lanser schetste als commissaris van het bedrijf de heer Lenderink als een dynamische figuur, die deze maatschappijen van de christelijke vakbeweging door grote moeilijkheden heeft heengeleid, zodat er nu ook mogelijkheden voor de toe komst zijn. Tevens noemde de heer Lanser de heer Lenderink een man van de christelijke vakbeweging. Nooit deed het CNV tevergeefs een beroep op hem. Behalve een goed manager was hij ook een directeur, die aandacht had voor de individuele problemen van zijn medewerkers. De heer J. A. Bruin, adjunct-direc teur, prees de visie, de durf en het doorzettingsvermogen van zijn chef. De heer A. A. Koeman, adjunct-di recteur van de sdhademaatschappij, noemde de effecten spaarkas van de UBO een vondst en een eminent idee van de heer Lenderink, die zich hier mee op onbekend terrein waagde. De UBO mag nu een zelfstandig, middel- grote onderneming worden genoemd. De oud-chef buitendienst, de heer K. ter Heide Mzn. bewonderde het in casseringsvermogen van de heer Len derink, die daarbij altijd een onbe perkt geduld toonde en altijd „heer" bleef. De heer Lenderink kon niet in stemmen met alle lofuitingen over hem uitgestort. Zijn liefde voor de vakbeweging erkende hij echter vol mondig. Vakbondsbestuurder vond hij geen vak, maar een roeping. De vakbeweging noemde hij bij voorkeur een emancipatiebeweging, die met haar werk nog lang niet klaar is. Met name noemde hij als taken voor de toekomst de democratisering van de onderneming en de betere spreiding van het bezit. Volgens hem kan er nooit voldoen de tijd worden uitgetrokken voor scholing* en vorming, ook al zou deze verhonderdvoudigd worden. Er zullen dan wel minder kreten worden ge lanceerd en het medebezit zal groeien. Hij wilde zijn werk vergelijken met de sport zoals de heer Th. Zeijl- maker sprekend namens het perso neel van de binnendienst had ge daan. maar de heer Lenderink dacht dan uitsluitend aan de teamsport en niet aan de individuele sport. Vanavond te Van een verslaggever DEN HAAG Nederlanders van verschillende levensbeschou wing houden zaterdag 22 januari een anti-abortusmars naar Den Haag. De betogers willen requesten aan bieden aan de ministers van volks gezondheid dr. L. B. J. Stuyt en van justitie mr. A. A. van Agt, alsmede aan de abortuskliniek in Den Haag. Op het Binnenhof zullen bloemen worden gedeponeerd als blijk van medeleven met de ongeboren vruch ten. De anti-abortusmars wordt geor ganiseerd. omdat binnenkort in het parlement de wetsvoorstellen inzake de abortus aan de orde komen. Tref punt in Den Haag ls het Malieveld, vanwaar de betogers naar het Binnen hof gaan. De mars zal in stilte wor den gehouden, om ruimte voor gebed en bezinning te geven. Ter voorbereiding worden thans stickers en raambiljetten verspreid met als motief een geknakte roos in knop. Eventuele baten van de mars zullen onder meer worden besteed voor hulpverlening aan zwangere, on gehuwde moeders. De organisatie ver wacht zoveel belangstelling, dat erop wordt gerekend dat de spoorwegen extra treinen of rijtuigen zullen moe ten inzetten. Het comité van aanbeveling telt een honderdtal namen, variërend van ty pistes tot hoogleraren. Het comité van voorbereiding bestaat uit de heren J. Bongaarts te Heerlen, P. Frissen te Neerbeek en dr. P. Wareman te Ab coude. Het centraal adres voor aan melding voor deelneming van groepen als personen is postbus 7316 te Am sterdam. zien NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.05 Zo moeder, zo zoon, spelprogramma 19.30 Little Women 20.00 Journaal 20.21 Please Sir! 20.50 Time Spirit: Moderne muziek op grafische prenten van M. C. Escher 21.25 Hier en Nu: actualiteitenru briek 22.05 Programma rond het St. Willi- brordusorgel 22.25 Dagsluiting 22.30 Journaal 22.35 Weekoverz. en alg inf. over schooltelevisie TELEAC 22.38 Elementaire Economie les 14 (herh.) NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 De zwarte tulp, TV-feuilleton 19.30 De Ombudsman 20.00 Journaal 20.20 Mijn tante Victoria, TV-spel van Jan Staal 20.50 ...En een zoen van de juffrouw, TV-serie 21.05 Mannix 21.55 Het oproer kraait: Rebelse liedjes 22.35 Journaal 22.40 Den Haag vandaag TELEAC 22.45 Beton - les 1 Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 19.00 uur Musicerende dilettanten: Zaans Vrouwenkoor 19.30 uur Dood doet leven, gesprek ken 20.00 uur Radio Kamerorkest 21.00 uur De jacht op de komeet, hoorspel 23.15 uur Voer voor vogels, muziek programma HILVERSUM II AVRO 19.00 uur The Skymasters 19.30 uur Vanavond, gevarieerd programma 22.20 uur Vanavond laat, informatief programma VAN ZERVOS 36 Burckhardt zat zeer recht en zijn gezichtsuitdrukking was koud en afwezig. „Dat vindt ik een zeer vindingrijke suggestie ook vind ik het erg vergezocht." Hij hoopte dat zijn stem overtuigend zou klinken, want de man van de Abwehr had een ontstellende verdenking onder woorden gebracht, die Burckhardt al verscheidene uren bezig hield. Dietrichs ant woord was zo onverwacht dat de kolonel van zijn stuk werd gebracht in plaats van iets te zeggen nam hij zijn hand uit de zak van zijn jas en legde iets met een doffe plof op tafel. Een mes van het Alpenkorps. „Hoe komt u daar aan?" vroeg Burckhardt scherp. „Het lag op het dek naast het vlot, waar Prentice het heeft laten vallen." Dietrich leunde achterover en trok aan zijn sigaar, wach tend tot zijn woorden zouden bezinken. Burckhardt nam het. mes op en bestudeerde het, alvorens het wapen op de tafel te leggen en op te staan om door de hut te ijsberen. „Dat had u aan Majoor Eberhay moeten geven," zei hij ten slotte. „Misschien wel, maar het kon wel eens verstandig zijn ge weest het niet te doen. Ik hoorde achteraf dat hij de gevange nen heeft ondervraagd. Als dat zo is moet hij dus Engels spre ken. Spreekt hij Engels, kolonel?" „Vloeiend." Burckhard aarzelde nauwelijks alvorens te antwoorden, maar al te goed begrijpend waarom Dietrich er op gestaan had hem alleen te spreken. Hoewel hij deze verte genwoordiger van de Abwehr nog steeds verafschuwde, voelde hij toch ook een geringe mate van opluchting, omdat er een officier aan boord was waarmee hij deze nachtmerrie kon be spreken. Het was verstandig van hem geweest dat hij niet te ver was gegaan bij deze vreemde man. Voor hem persoonlijk kon deze aangelegenheid onaangename gevolgen hebben. Maar de belangrijkste overweging was de veiligheid van de expeditie. „U moet toch inzien dat uw beschuldiging tegenover een legerofficier werkelijk buitensporig is," zei hij vriendelijk. „Ik heb niemand beschuldigd," zei Dietrich botweg. „Ik heb alleen maar om feiten gevraagd wie spreekt Engels in uw eenheid? Nog iemand anders buiten Eberhay en Hahne mann?" „Nee. Uw theorie blijft niettemin slechts een theorie." „Hebt u een andere verklaring die past bij de bekende fei ten?" Dietrich had zijn stem verheven toen Burckhardt weer was gaan zitten: het zwaaien van de hut maakte het lopen moeilijk. „Ik beweer volkomen openlijk dat er een verrader aan boord is. De vraag is wie is het?" „Daar komen we achter voor de nacht om is. Het móet." Terwijl hij van de tafel opstond zette Burckhardt zijn pet op. „Ik heb veel dingen aan mijn kop. Ik wil me ervan vergewis sen dat die Griek, Grapos, geboeid is en daarna vindt u mij op de brug. We naderen de toegang en daar zou het wel eens moeilijk kunnen worden." Hij verjiet de hut en verdween in de richting van de trap die naar het benedendek voerde. Zijn hoofd liep om. Een verrader aan boord, een lid van zijn een heid. De doorvaart naar de golf, die zo dichtbij kwam, een doorvaart die hij in stilte vreesde. Bovendien waren er, als ze het met die doorvaart zouden klaren, die Italiaanse mijnen, die ronddreven in de nacht. Aan de voet van de trap keek hij vlug de gang af en tot zijn opluchting zag hij een wachtpost staan voor de deur die toegang tot het ruim gaf. De wachtpost ging met een ruk in de houding staan, opende de stalen deur en Burckhardt deed een stap naar voren op het ijzeren plat form, waarna hij bleef staan. Halverwege de ijzeren traplad der stond Hahnemann en aan zijn houding kon Burckhardt niet precies zien of hij in het ruim afdaalde of dat hij weer naar boven kwam. Aan de voet van de trapladder, op de vloer met zijn rug tegen een pakkist, lag Grapos, die zo te zien sliep. 37 „Ik ging juist naar beneden om hem te controleren." Hahne- f mann keek omhoog terwijl hij sprak en Burckhardt haastte r zich zonder te antwoorden de ladder af. Beneden aangekomen9 boog hij zich over de roerloze Griek en luisterde naar diens zware ademhaling. Grapos snurkte langzaam en zwaar als 0.i een varken. Hij bukte zich nog dieper om de knopen om den dikke polsen te onderzoeken maar die waren half verborgen '3 onder het lichaam. Het had geen zin hem te wekken; hij had* alleen maar het gevoel gehad dat hij, na de recente ontsnap- ping, zich persoonlijk ervan moest overtuigen dat de gevange ne veilig opgeborgen was. Hij zou Prentice en Ford nog be- zoeken en dan naar de brug gaan. Toen hij zich omdraaide ie; om de trapladder te beklimmen zag hij een grote figuur in del8 deuropening bovenaan de trap. Dietrich. De Abwehrman" staarde naar Hahnemann met een vreemde uitdrukking op zijn gezicht. N Burckhardt beklom de ladder, gevolgd door Hahnemann enw de drie mannen gingen terug naar het bovendek.'Nadat den deur gesloten was bewoog zich gedurende enkele minuten niets in het ruim. Daarna, erop vertrouwend dat ze waren 6 verdwenen, veranderde Grapos van houding, ging rechtop zit- 2, ten en leunde tegen de pakkist. Zijn handen zo ver mogelijks+ uit elkaar houdend hervatte hij zijn bezigheid en hij4 schuurde het touw over de metalen rand van het hoekijzer dat de kist bij elkaar hield. In minder dan een uur zou hijp zich wel hebben bevrijd. ]io 2 6 4. Zondag, 03.00 uur Om 02.50 uur stoomde de Hydra het centrum van de stornf+i binnen en zeeën van onvoorstelbare omvang kregen het schiqpe in hun greep. De romp sidderde onder het geweld van dQ7 2 wind, die woedde met een snelheid van vijfenzeventig mijl pei*9 uur. Om zich staande te houden klemde Burckhardt stevig d^[ reling vast en hij keek naar de machtige golven, die in einde-^ loze opeenvolging vanaf Kaap Zervos op het schip afrolden 4 golven die ziedden en kolkten met duizelingwekkende bewe gingen en die genadeloos naderbij ijlden alsof ze van plai 4 waren het schip te vernietigen. Dichtbij de kolonel stond als een schaduw Dietrich, zijn hoed diep over zijn oren getrokken» en met een onaangestoken sigaar tussen de lippen. Enkele de-?+[ cimeters voor Burckhardt omknelde Schnell het stuurwiel; hi had zijn benen gespreid en de spanning was af te lezen ui zijn gebogen schouders. Rechts van hem hield Nopagos ziel06 met een somber gezicht vast aan de reling en tuurde onaf ge broken naar voren. Hij draaide zich om naar Burckhardt ei01 zijn manier van optreden was zo gebiedend dat het leek also 2 de Griek weer het bevel over zijn eigen schip voerde. „We moeten wachten tot morgen als we doorgaan slaai]* we op de rotsen te pletter." Ji „Omwille van uw eigen bemanning moet u er voor zorger dat dat niet gebeurt." 3 Burckhardts stem klonk beslist maar zijn uiterlijk vastbee sloten houding weerspiegelde niet zijn gedachten. Het uitzich vanaf de brug was schrikbarend; hoewel het schijnsel van dis-i maan zwakker werd was er nog voldoende licht om datgen'0 te zien wat als een reeks dreigende schaduwen voor hem la£ Naar het noord-oosten reikten de klippen van het schiereiland in de nacht, naar de negenhonderd meter hoge top van dip Zervos. Toen de Hydra werd opgetild op de kruin van eer'4 reusachtige zee kon Burckhardt even de toegang tot de gol| zien, een opening tussen de schaduwen, die zo schrikwekkend eng was dat het van een afstand gezien leek alsof de romp van het schip zeker langs beide kanten van de flessehals zoijj: schui en. Wordt vervolg^ Momma gist. gist. Amsterdam 1. bew. 4 -5 0 Brussel zw. bew. 9 -0 0 Frankfort onbew. -1 -8 0 Genève geh. bew. 3 1 0 Innsbruck 1. bew. 3 -6 0 Kopenhagen zw. bew. -5 -6 0 Londen motregen 8 6 1 Luxemburg 1. bew. 1 -7 0 Madrid geh. bew. 6 0 3 Majorca zw. bew. 15 10 2 Munchen Dn bew. -5 -10 0 Nice regen 12 8 3 Parijs regen 9 3 12 Rome zw. bew. 13 11 0 Wenen geh. bew. -11 0.7 Zürlch geh. bew. 0 -5 0 jeetje'. ik moet nu min. neer-|£CHT NAAR EEN AFSPRAAK IK WAARSCHUW JE,HM 3 EEN NET MEISJE zal NE 7 (.AN6 WACHreNToTERI? J0N6ENKÖM o/ DAGEN METof SCHONEZAKD of MARY PERKINS Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel over aktuele zaken 22.20 <S» Vanavond laat: gevarieerd programma (Om 22.55 Medede lingen: om 23.00 Nieuws: om 23.10 Radiojournaal) 23.5S-24.0I HILVERSUM 1 402 m. KRO 18.30 Nieuws 18.41 Ac tualiteiten 18.50 Voorbeschou wing over komende KRO-pro- gramma's 19.00 Musicerende dilettanten: Zaans Vrouwen koor 19.30 Dood doet leven: gesprekken 19.45 De zingende kerk 20.00 (S> Radio Kameror kest 20.45 Schoolradio 21.00 De Jacht op de komeet, hoorspel 22.25 Overweging 22.30 Nieuws 22.38 Den Haag vandaag 22.50 Actualiteiten 23.15 <S> Voer voor vogels: licht muziekpro gramma 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM 2 298 m. AVRO 18.00 Nieuws en om 18.U Radiojournaal 19.00 (S) Big Band Beat: The Skymas ters 19.25 Paris vous parle 19.30 Vanavond: gevarieerd pro gramma (Om 20.00 Nieuws) 22.00 Trefpunt: beschouwingen HILVERSUM 1 402 m- TROS 7.00 Nieuws 7.02 (S) Lichte grammofoonmuzlek. re portages en berichten (7.30 Nieuws. 7.41-8.00 en 8.41-8.50 Actualiteiten. 8.10-8.41 Nieuws) 10.00 Voor de vrouw (10.30-10.32 Nieuws). 11.55 Mededelingen KRO 12.00 (S) Van twaalf tot twee (12.20 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41-12.50 Actualitei ten. 13.00-13.05 Raden maar...), 14.00 Huisbezoek: pastoraal ge sprek. NOS 14.10 Van Ta-ta tot totale taal: het leven ln de taal 14.20 (S) As pekten van de kamermuziek 14.50 Meer over minder: De stem van de spre kende minderheid (15.30-15.32 Nieuws) NCRV 16.45 (S) Jour naal anno Nul. hoorspel 17.00 (Si Omroep Kamerkoor 17.20 Overheidsvoorlichting NCRV 17.30 Nieuws 17.32 Hier en Nu: actualiteiten 18.oo <S) Aperi tief: licht muziekprogramma. HILVERSUM 2 298 m. VARA 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek 7.20 (S) Dag woensdag: muziek en Informa tie (Om 7.33 Van de voorpagi na). VPRO 7.54 Deze dag. VA RA 8.00 Nieuws 8.11 Actualitei ten 8.22 (S) Dag woensdag (vervolg) (Om 8.35 Van alle markten thuis) 9.00 Radio weekblad met om 9.35 Water standen. om 9.40 Schoolradio, om 10.45 Voor de kleuters, om 11.09 Nieuws, om 11.03 Op de koffie 12.00 Sluls-Centraal: rechtstreekse uitzending met over en te midden van men sen 13.00 Nieuws 13.11 Actuali teiten 13.25 (S) Melodieën Ex pres 13.45 Gesproken portret. 14.00 Speelruimte: gevarieerd programma met actualiteiten en muziek (16.00 Nieuws) 17.00 (S) Verzoekiplatenprogramma 17.55 Mededelingen. HILVERSUM 3 240 m. AVRO 7.00 Nieuws 7.02 Steevast (8.00 Nieuws 8.02-8.05 Radiojournaal) 9.00 Nieuws 9.03 De negen-uur-show 10.00 Nieuws 10.03 Arbeidsvitaminen (11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws 12.03 Radiojournaal 12.06 Zet 'm op (13.00 Nieuws) 14.00 Nieuws 14.03 Superclean dreammachtne 15.00 Nieuws 15.03 Licht platenprogramma (16.00 Nieuws) 17.00 Nieuws 17.03 Radiojournaal 17.06-18.00 Verzoekplatenprogramma. NEDERLAND 1 NOS/NOT 10.45-12.00 School- tv: Tros: 17.00-17.35 (K) Kin derprogramma 50: Triomfantelijk kwam de kleine Kareltje het ver trek binnengestapt met in zijn handen een wandel stok. „Dat was mooi op tijd. hè baas?" lachte hij. „Ik was U achternagegaan om eens te zien wat er nu ei genlijk precies aan het handje was. Toen zag ik, dat U de vlasbaard verwij derde van dat kleine man netje daar. Toen zag ik ook, dat déze meneer met een ploertendoder in zijn hand achter Uw rug glipte. Toe vallig stond er een wandel stok in de parapluiebak en nou ja de rest weet U. Daar ligt-ie." „We mogen de schrijvers van de stripverhalen wel dankbaar zijn," lachte de smid. „Die zetten op het juiste moment altijd wandelstokken voor de hand. In elk geval hartelijk bedankt. Kareltje. En tot wederziens bereid, zullen we maar zeggen. En kijk nou eens wat grappig. Die mooie meneer, die daar ligt, ,die is zijn jonge vlasaanplant ook al kwijt. De pruik ligt op de grond en de baard hangt op half zeven. En wie zit eronder? Professor Nosco!" De kaalhoofdige professor Nosco was weer een beetje bijgekomen van de smak, die hij gemaakt had en verhief zich steunend tot een halfzittende houding. „Jij wint voor het moment Verholen", zei hij met pijnlijke stem. „Maar let nou goed op de waarde van een spreekwoord: wie het laatst lacht, lacht het best." „Er valt niet veel 1 voor je te lachen, Nosco", antwoordde de smid. „Je spel is uit. Het was je de blauwgeruite kiel te doen. Maar die gaat je lieftallige wipneus voorbij, hij ligt veilig opgeborgen in de kluis van de Nationale Bank. Ik vraag me al Jg af, waarom jij eigenlijk zo verzot was op die kiel. Is hij soms om de i andere reden belangrijk."

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8