Bangladesj rouwde oni null oenen martelaren Luns misleidde Drees in de Indonesische kwestie N°A™rih"efir «Dr. H. Wiersinga niet ontrouw aan belijdenis" „Herziening systeem onderwij ssubsidies" PSP scheurt ondanks intrekken schorsing p I9 Noodlanding op Texel Minister Van Veen voor radio: Doden bij hotelbrand in Pennsylvania Aan deel houders willen proees tegen Audet Journalist klaagt oucl-minister aan vs Een woord voor vandaag Akkoord in België over regeerprograni Puzzelhoek Rechtervleugel CH wil Beernink als voorzitter Ghana meFt komplr- tegen nieuwe regirju Dwarsliggers bi bespreking IAT MAANDAG 17 JANUARI! 97tt£UW QUINCY (Massachusetts) (AP) De commandant van de Amerikaanse Atlantische vloot heeft zaterdag ver klaard, dat Russische vissersschepen en andere burgervaartuigen regelma tig brandstof en proviand innemen in Xoordamerikaanse havensteden Daarna keren ze near zee terug en bevoorraden Russische spionagesche- pen. „Op deze wijze wordt er logistieke steun verleend aan een Russisch vaartuig, dat op duizenden mijlen van de Sowjet-Unie inlichtingen ver zamelt", aldus admiraal Charles Dun can. Duncan zei dit in opmerkingen tij dens een toespraak, die hij hield bij de tewaterlating van het koopvaar dijschip Alermia Lykes. Een mede werker van de admiraal zei later dat de uitdrukking „Noordamerikaanse havens" ook op Canada zou kunnen slaan. DEN BURG Een eenmotorig vliegtuig uit Siddeburen heeft zater dagmiddag een noodlanding gemaakt op een bloembollenveld bij de vuur toren van Eierland op Texel. De twee inzittenden, de 31-jarige piloot G. Post en de 29-jarige passagier E. Groenland kwamen met de schrik vrij. Het toestel werd slechts licht be schadigd. Ofschoon er redelijk goed vliegweer was opgegeven, werd het zicht boven Nederland steeds slechter. Nadat de radio was uitgevallen en ook het kompas defect was geraakt, raakte het toestel uit de koers, passeerde de Waddeneilanden en kwam boven de Noordzee terecht. De piloot ontdekte in de schemering het licht van een vuurtoren. Daar werd het toestel zon der ongelukken aan de grond gezet. AMSTERDAM De raad van de gereformeerde kerk te Amsterdam, heeft uitgesproken „dat de door dr. H. Wiersinga in zijn dissertatie voorgedragen visie op de leer der verzoening opgevat dient te worden als een theologisch-wetenschappelijke bijdrage tot de discussie over de verzoening, waarbij hij zich moeite geeft om aan alle gegevens van de Schrift ten volle recht te doen. Dat hij daarbij in conflict komt met bepaalde uitspraken die zijn vastgelegd in de belijdenisgeschriften mag hem in het huidige stadium van bezinning derhalve niet verweten worden als ontrouw aan de belijdenis, maar dient aangemerkt te worden als een legitieme toetsing van het belijden der kerk aan de Heilige Schrift. De mérites van deze toetsing dienen op wetenschappelijk niveau nader onderzocht te worden". „Mijn trouw" Dr. Wiersinga, die als studenten predikant aan de gereformeerde kerk te Amsterdam (centrum) verbonden is, had gelet de rondom zijn proef schrift ontstane discussie aan de kerkeraad gevraagd of er „binnen on ze kerken ruimte moet zijn voor de bestudering van het gesprek over mijn bedieningen, zonder dat mijn trouw aan het belijden der kerk in het geding behoeft te komen". Ite Amsterdamse kerkeraad heeft deze vraag aan een door de raad benoem de. commissie voorgelegd en nu con form het advies van deze commissie de vraag van dr. Wiersinga bevesti gend beantwoord. HierWj gaat de kerkeraad ervan uit „dat dr. Wiersin ga binnen de door hem gevraagde ruimte de pastoraal vereiste reserve en zelfbeheersing zal betrachten". De Amstersamse kerkeraad heeft voorts besloten „de gemeente op te wekken aan dr Wiersinga haar ver trouwen te blijven schenken en het gesprek over het zo centrale leerstuk der verzoening in den gebede te be geleiden". Aan het adres van degenen die van de kerkeraad maatregelen vroegen (Vertegenwoordigers van „Schrift en getuigenis", en „Waarheid en eenheid" en het „Confessioneel ge reformeerd beraad" hadden hierom gevraagd) bericht de kerkeraad dat HILVERSUM Minister mr. C. van Veen van Onderwijs en Wetenschappen heeft vanmor gen in het NOS-radioprogram- ma „Praten met de minister" medegedeeld, dat een herzie ning wordt voorbereid van het systeem van onderwijssubsidies aan de gemeenten. Gestreefd zal worden naar een betere en bil lijker verdeling van de subsi dies, aldus de minister. De bewindsman noemde het huidige systeem van onderwijssubsidies 'nogal ingewikkeld en in één opzicht ook wat verouderd'. Hij wees in dit verband op de dubbele functie van de gemeen te. die schoolbestuur is voor het open baar onderwijs ij tegelijkertijd ver deler is van de onderwijssubsidies in de gemeente. Mr. Van Veen gaf In het radiopro gramma toe. dat er een discrepantie bestaat tussen de onderwijzers- en lerarensalarissen. 'Ik vind deze pro blematiek zo urgent, dat ik in mijn begroting voor 1972, die echt onder slechte omstandigheden tot stand is gekomen, nog ruimte heb vrijgehou den om er in ieder geval iets aan te doen', zo zei hij. Minister Van Veen verwachtte niet. dat het terugbrengen van het aantal wekelijkse lesuren van 32 naar 30 bij het voortgezet onderwijs een grotere belasting voor de leraren met zich mee zal brengen. De minister ontken de, dat er op zijn ministerie plannen klaar liggen voor een nog verdere in krimping van het aantal lesuren bij het voortgezet onderwijs. TYRONE (AFPTJPI) Bij een brand in een hotel in Tyrone in Penn sylvania zijn gisteren zeker 13 mensen omgekomen. Van de achttien brand weerlieden. die bij achttien graden vorst het vuur bestreden, liepen 31 verwondingen op. hij begrip heeft voor de gevoelens van verontrusting, maar in het huidig stadium geen termen aanwezig acht om over te gaan tot (tuchtmaatrege len Tenslotte besloot de kerkeraad aan de generale synode te verzoeken „een nader onderzoek van de leer der ver zoening op wetenschappelijk-theolo- gisch niveau te willen stimuleren, en pas na een zekere afronding van deze wetenschappelijke bezinning te over wegen welke consequenties hieraan dienen verbonden te worden". Overwegingen De Amsterdamse kerkeraad heeft bij zijn besluitvorming het volgende overwogen (we citeren weer letter lijk): 1. De vrijheid om de belijdenis der kerk, zoals deze vervat is in haar be lijdenisgeschriften, te toesten aan de Heilige Schrift als enige regel voor het geloof, dient, juist waar het cen trale punten van de geloofsleer te- treft, onder alle omstandigheden ge waarborgd te worden (vgl. art. 7 Ned. Geloofsbelijdenis). 2. Het is voor deze toetsing en voor hét voortgaand belijden van de kerk van essentieel belang dat er ruimte is voor wetenschappelijk-theologische bezinning en discussie vanuit de ge- loofsverbondenheid met het belijden der vaderen. 3. Wat speciaal het leerstuk van de verzoening betreft, dient voortdurend voor ogen gehouden te worden dat niet slechts de theologische discussie, maar ook het spreken van de belijde nisgeschriften en zelfs het getuigenis van de Schrift in menselijke woor den, beelden en voorstellingen ons in aanraking brengt met een handelen Gods tot ons heil, waarbij de mens weliswaar ten nauwste betrokken is, maar dat het karakter draagt van een goddelijke geheimenis dat door de mens slechts tastend onderzocht en aanbiddend beleefd kan worden (vgl. Rom. 11 :33w; 1 Cor. 2 9; 1 Tim. 3 16). 4. a. Gezien zijn verbondenheid met en het bijzonder karakter van de ge reformeerde kerken in Nederland, mag van dr. Wiersinga verwacht worden, dat hij in zijn ambtelijk handelen en spreken de reserve in acht zal nemen welke past ten aan zien van opvattingen die nog verke ren in de sfeer van het theologisch- wetenschaopelijk onderzoek. b. Krachtens deze zelfde verbon denheid mag van de kerken gevraagd worden dat zij trouw aan de Heilige Schrift niet vereenzelvigen met trouw aan de belijdenis, en dat zij begrip zullen opbrengen voor het voorlopig karakter van wetenschappelijke uit- sDraken. ook wanneer deze uitspra ken ln de openbaarheid worden ge bracht. 5. Eerst wanneer de wetenschappe lijke bezinning over de opvattingen van dr. Wiersinga tot een zekere af ronding is gekomen, zal kunnen wor den overwogen welke conseauenties de resultaten daarvan zullen hebben voor het belijden der kerk, haar pre diking en haar catechese. Deze over weging dient plaats te vinden in ker kelijke vergaderingen. Tenslotte deelt de kerkeraad mee met grote blijdschap kennis genomen te hebben van de verklaring van dr. Wiersinga, dat hij volledig instemt met de inhoud van de synodale boodschap van 7 oktober jl. Inzake de verzoening. NIJMEGEN Enkele groot-aan deelhouders van de dagbladonderne ming Audet NV overwegen samen met hun beleggingsdeskundige W. Chr. Posthumus Meyes een proces te beginnen tegen het bestuur van Audet. Zij betwijfelen of de uitbrei ding van het kapitaal met 3,8 miljoen gulden tot 10 miljoen gulden, waar mee een overval van een consortium (waar o.m. de Telegraaf inzit) op Audet werd voorkomen, wel rechtma tig is geweest. Volgens Audet-directeur, drs. A. A. V. Tummers, hebben de oppone rende aandeelhouders „geen been om op te staan". „Deze emmissie is ge heel volgens de regels uitgevoerd en een accountantsonderzoek heeft aan getoond, dat 26 individuele personen de nieuwe aandelen inderdaad heb ben volgestort", zo verklaarde hij. AMSTERDAM De Amster damse free lance-journalist Willem L. Oltmans heeft de procureur-generaal bij de hoge raad, mr. G. E. Langemeijer ver zocht, een vervolging in te stellen tegen oud-minister van buitenlandse zaken, nu secre taris-generaal van de NAVO. mr. J. A. H. M. Luns, onder meer wegens opzettelijke mis leiding indertijd van premier dr. Drees tijdens zijn (Luns') beleid in de Indonesische kwestie. Pas achteraf bleek Oltmans ech ter, dat volgens artikelen in de grondwet en andere wetten alleen de Kroon (de regering) of de Tweede Kamer de procureur-generaal bij de hoge raad opdracht kan geven tot vervolging van een (oud-)minister. Telegrafisch verzocht Oltmans toen premier Biesheuvel, het af schrift dat deze van de brief aan de procureur-gen raai ontving, te willen beschouwen als een verzoek aan de regering om de procureur-genraal opdracht te geven. mr. Luns te ver volgen. Oltmans deelde nog mede, dat hij de minister-president nog voor diens vertrek naar de West al op de hoog te had gesteld van zijn, naar later zou blijken onjuist, tot de procu reur-generaal gericht verzoek tot vervolging. Fataal beleid „De heer Luns heeft als minister van buitenlandse zaken gedurende een aantal achtereenvolgende jaren de minister-presidenl. de vaste ka mercommissie voor buitenlandse za ken, het parlement en dus het gehe le Nederlandse volk, opzettelijk mi sleid om zijn fatale beleid in de In donesische kwestie kunnen uitvoe ren. Het leidde dan ook tot de dood van Nederlandse militairen in Zuid- oost-Azië. de uitwijding van tiendui zenden Nederlanders uit Indonesië en de confiscatie van vele miljarden aan Nederlandse eigendommen. Het optreden van de heer Luns jegens Indonesië en Indonesische ge zagsdragers heeft rechtstreeks geleid tot een vroegtijdige liquidatie van de Nederlandse aanwezigheid in de republiek Indonesië, zo schrijft Olt mans ln zijn klacht. ..Gpzettelijk heeft Luns de vitale conferentie van Genève (winter 1955*56) doen mislukken", zo ver volgt Oltmans. ..Hij heeft bijvoor beeld premier dr. W. Drees omtrent de palavers te Genève misleidend voorgelicht. Hij heeft tijdens een NOS-forum van 22 augustus 1971 gesproken over onderschepte tele grammen van president Soekarno en instructies, dat deze de conferentie van Genève had willen doen misluk ken, dit om slechts enkele onwaar heden van de minister aan te wij zen. Ook is dr. Drees tijdens een on derhoud op 8 november 1971 te zij nen huize met de oud-minister van buitenlandse zaken van Indonesië mr. Anak Agung Gdee Agung, nog maals gebleken, dat minister Luns hem (minister Drees) had misleid, dit werd letterlijk in het weekblad Vrij Nederland van 4 december '71 remeld. waarop de heer Drees niet heeft gereageerd. Eveneens heeft Luns opzettelijk onjuiste en onware gegevens ver strekt omrent afspraken met John Foster Dulles, voormalig minister van buitenlandse zaken van Ameri ka, met name over de door de V.S. te vol zen politiek en de verdediging van het voormalige gebiedsdeel Nieuw-Guinea, het tegenwoordige Indonesische Iran Barat. Van Amerikaanse toezeggingen, zoals door de heer Luns in Den Haag voorgesteld, is geen sprake ge weest. De heer Luns beschuldigt de Kennedy's en de V.S. in een inter view voor de „Voice of America" van 11 oktober bijvoorbeeld van het niet nakomen van aan Nederland gedane beloften", zo schrijft Olt mans in zijn brief aan procureur-ge neraal mr. Langemeijer. Getuigen Ter ondersteuning van zijn ver zoek tot vervolging vraagt Oltmans elf personen als getuigen te horen. Als eerste dr. W. Drees sr. die vol gens Oltmans aan verschillenden van deze elf getuigen heeft beves tigd (ook schriftelijk) dat de heer Luns hem heeft misleid. Voorts dr. J. H. van Rooijen (Was senaar) die. zo schrijft Oltmans. aan mr. E L C. Schiff (oud-diplomaat in Washington en nu secretaris-gene raal van het ministerie van buiten landse zaken) uitdrukkelijk heeft gezegd, dat Luns een onjuiste inter pretatie gaf van vitaal belangrijke gesprekken in Washington in aan wezigheid van de heer Van Rooijen gevoerd. Verder dr. E. van Konijnenburg, naaste medewerker van dr. P. Rij kers, mr. Anak Agung Gdee Agung, destijds leider van de Indonesische delegatie in Genève, nu Indonesisch ambassadeur in Wenen, dr. Moham med Roem uit Djakarta, Howard P. Jones (Amerikaans onderminister van buitenlandse zaken voor Zuid- oost-Azië toen John Foster Dulles minister van buitenlandse zaken was). DR. H. WIERSINCA GEREFORMEERDE KERKEN Beroepbaar: kand. J. C. Bos, Dam merweg 16, Nederhorst den Berg. Beroepen: te Nederhorst den Berg. kand. J. C. Bos aldaar. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.( Beroepen: te Baarn (buiten verb., M. R. v. d. Berg te Oegstgeest (buiten verb.). BAPTISTENGEMEENTEN Beroepen: te Almelo (Nieuwstr.), C. Mostert te Winschoten: te Drachten- Elim, kand. P. Brongers te Bilthoven. sch b« jinn In de afgelopen dagen hebben we m onze meditatie gezien, hi ieder van de discipelen op een eigen manier tot Christus kom Philippus wordt gevonden door Christus. Nathanael wordt gevoi t den door Philippus. Maar Nathanael is niet zo spoedig overtuigd. Philippus Wij 'hebben hem gevonden, van wie Mozes in de wet geschrei Gra heeft en de profeten, Jezus, de zoon van Jozef, uit Nazareth. Di getuigenis gaat ergens vreselijk mank. En Nathanael heeft er veel op aan te merken: „Kan uit Nat t reth iets goeds komen?" Wat zegt het Oude Testament van A' Rain zareth? Niets, Maar Christus komt niet uit Nazareth, maar Bethlehem. Daar ligt zijn geboorte- acte. „Zoon van Jozef' is ook zo iets. Christus is geen zoon v< Jozef. Hij is zoon van Maria. Alweer is Philippus fout. Hij ve donkeremaant hier de maagdelijke geboorte. Dat is geen kleini[ item heid 20< Maar dan pakt Philippus het anders aan. Hij probeert het evai gelie niet langer op zijn gebrekkige manier uit te leggen, ma. ^e' zegt: ..Kom en zieEn Nathanael komt. hoort. ziet. en gelooft. We lezen vandaas: 1 Samuël2:18—21 mbe brui uyp« c, d Ler BRUSSEL (AFP) Aan de politie ke crisis in België is nagenoeg een einde gekomen: Vrijdagavond is in grote trekken een akkoord over het regeringsprogram tot stand gekomen tussen de onderhandelaars van de twee parjijen van de toekomstige meerderheid (de christelijke volks partij en de socialisten), dezelfde meerderheid, die de vorige regering steunde. DE CVP-er Gaston Eyskens volgt zichzelf op. De nieuwe Belgische regering zal tegen het eind van de volgende week gevormd zijn en rich dinsdag 25 ja nuari aan het parlement voorstellen. De regeringscrisis zal dan tachtig da gen geduurd hebben. De nieuwe regering zal ongetwij feld tegen 22 januari beëdigd zijn. Op 22 januari immers wordt het toetre dingsverdrag te Brussel getekend door vier kandidaat-lancen voor de EEG: Engeland. Denemarken, Noor wegen en Ierland. DACCA (Reuter, AP, UPI) In Bangladesj en speciaal in de hoofdstad Dacca woeien de vlag gen gisteren de dag van na tionale rouw halfstok en droe gen de mensen rouwbanden of strikjes om de naar schatting drie miljoen mensen te herden ken, die om het leven zijn ge komen bij de strijd voor de on afhankelijkheid. In het hele land werden plechtig heden gehouden. Premier Moedjiboer Rachman drong er in een toespraak bij zijn volk óp aan zich volledig te geven aan de taak om het land weer op te bouwen, „opdat het bloêó van de martelaren niet vergeefs vergoten zal zijn". Ook wees hij* het verzoek van enkele kleinere partijen om nieu we verkiezingen van de hand. De be wuste partijen kunnen hun populari teit binnenkort toetsen bij plaatselij ke verkiezingen, zo zei hij. EIGEN PARTIJ Kort nadat de onafhankelijkheid van Bangladesj een feit was gewor- Van onze parlementsredactie UTRECHT De al lang ver wachte scheuring van de PSP is gisteren praktisch een feit ge worden, toen de actiegroep Pro letarisch Links op een vergade ring in Utrecht besloot politieke en organisatorische vormen te scheppen, die zullen leiden tot de oprichting van een „revolu tionaire arbeidersvoorhoede- partij". Het is zeker, dat de mensen die achter dit besluit staan, nu uit de PSP zullen worden gezet. Een dag te voren had de partijraad van de PSP op aanbeveling van een commissie onder leiding van professor dr. J. de Graaf uitgesproken, dat het bestaan en optreden van nevenorganisaties als Proletarisch Links moet worden afgewezen. Weliswaar besloot de partijraad de 1 3 4 5 6 7 8 10 Invul-puzzcl 1. gehoororgaan, 2. uitruster van schepen, 3. bloeiwijze, 4. mist, 5. eetke teltje, 6. bestelling. 7 organische ver binding. 8. denkbeeldige inhoudsmaat, 9. vertegenwoordiger, 10. zandheuvel. Bij juiste oplossing vormen de begin letters de naam van een aap. Oplossing vorige puzzel 1. p, 2. nis, 3. trein, 4. notie, 5. genegen, 6. porie, 7. ramen, 8. kam, 9. n. PIETER MAN. schorsing, waarmee enkele voorlieden van Proletarisch Links al eerder wa ren getroffen, ongedaan te maken, omdat de commissie De Graaf de procedure die daarbij was gevolgd, niet In orde had bevonden. Maar te gelijkertijd had de partijraad ten overvloede nog eens vastgelegd, dat de schorsingsgrond zelf principieel juist was geweest. Het vijftigtal PL aanhangers dat gistermiddag in Utrecht bijeen was, zag er dan ook, op een enkele uitzon dering na, geen heij meer in nog lan ger binnen de PSP te blijven opere ren. De zeer summiere eindredactie van het rapport is in een vloek en een zucht in de Amersfoortse stationsres tauratie tot stand gekomen. Van de partijvoorzitter, de heer P A. Burg graaf. werd gezegd, dat hij terugkeer van Proletarisch Links in het rechte spoor niet meer zou toejuichen. „Het werken in de PSP is een volslagen farce gebleken", zo drukte een PL- aanhanger zich uit. Nieuwe formatie De vergadering nam op zich zo snel mogellik een revolutionaire beweging op te bouwen, die contact zou zoeken met kritische leraren, vakbondsbe stuurders en andere verwante groe pen. Half april wordt een vergadering gehouden, waarop over de structuur van de nieuwe formatie zal worden beslist. Tot zo lang is een centraal comité benoemd, onder leiding van Rein van der Horst uit Amsterdam als oolitiek secretaris. PSP-voorzitter Burggraaf zei ons gisteravond het voor de socialistische beweging op zichzelf tragisch en on aangenaam te vinden, dat zich op nieuw een schisma heeft voorgedaan. Anderzijds geloofde hij, dat het uit treden van Proletarisch Links de PSP een duidelijker pezicht zal geven. ..Het is duideliik geworden, dat we oolitiek en organisatorisch gezien niet bii elkaar horen. Nu dat zo is. is het het gezondste dat we dan ook maar uiteen eaan". aldus de heer Burg graaf. _H'i faxeerde het verlies voor zijn partij op driehonderd man. Van een verslaggever UTRECHT De Centrum ge spreksgroep van de Christelijk Histo rische Unie heeft zaterdag op een vergadering te Utrecht unaniem be sloten de kandidatuur van mr H. K. J. Beernink als voorzitter van de CHU bij de unieraad aan te bevelen. Mr. Beernink 'hield zelf een inlei ding op de vergadering. Hij wees daarin een open algemene volkspar tij naar het idee van voorzitter De Zeeuw van de KVP volstrekt af. „Wij moeten juist bevorderen dat er een federatieve samenwerking ontstaat t' ssen KVP. ARP en CHU". aldus - Beernink. den, drongen enkele partijen, die n behoorden tot de Awa mi-Lig: Moedjiboer, op nieuws verkiezing aan. De Nationale Awami Partij Moezafar Achmed (pro-Russisfcon vond zelfs, dat de nieuwe regerlog moest worden samengesteld uit vei jh genwoordigers van alle partijen. iogi voor de onafhankelijkheid had peZi gestreden. Maar Moedjiboer heeft |aar regering gevormd, die uisluitend aai staat uit leden van zijn eigen paijjiei? Oost-Duitsland zal Bangladesj gi helpen bij de ontwikkeling van h del, economie en industrie, zo is teren in Dacca bekendgemaakt het einde van het bezoek van ten nister van buitenlandse zaken G&ie Winzer aan BangladevSj. Nepal hi \an, Bangladesj gisteren als achtste 1 an erkend. De Australische regei nij heeft besloten Bangladesj zo spoi jjj, mogelijk te erkennen, zo hebben e-m voggde zegslieden gisteren in Can oft ra meegedeeld. De Australische r« een ring zou willen wachten met offic lece erkenning van de nieuwe staat tot taai hiertoe kan overgaan samen met wip grote groep landen. Diplomatii Ten stappen daartoe zijn inmiddels dtiet: Canerra gezet. GEEN VREDE Dl Hi last ere oil De Pakistaanse oresident Bhot au, heeft zaterdag verklaard, dat hij gi vredesverdrag zal tekenen, als In ,t in Oost-Bengalen blijft en Pakistaa se troepen als „gijzelaars" vasthou jsc,. „Het is onmogelijk voor India te dwingen iets te tekenen, ten* j het de grootste provincie van larjd bezet houdt", aldus Bhoetto dens een toespraak in Pesjnwar. bood aan een van zijn zoons n India te sturen „als gijzelaar, als dia er een wil hebben". ACCRA (AFP) Het Ghanese ger heeft zaterdag bekend gemaa dat luitenant-generaal Afrifa, die' 1966. president Nkroemah ten 1 bracht, is aangehouden, omdat hij drie dagen geleden afgezette premlh: Kofi Boesia weer aan de macht tfC hebben willen brengen. fln* De generaal, die tot 1969 voorzitjA 1 van de nationale bevrijdingsraad 4 zou van plan zijn geweest met tn pen uit Koemasi, de hoofdplaats de provincie Asjanti op 180 km. v Accra, naar de hoofdstad op te tn ken. Ook de commandant van <3(. troepen, luitenant-kolonel Owoesoé gearresteerd. Volgens een militaire woordvoetf was generaal Afrifa uit de provi» Asjanti naar de hoofdstad gereisd* zijn steun aan het nieuwe bewii van kolonel Akyeampong te betuigö3 i De nieuwe militaire leiders hadoitgi echter ontdekt, dat de bedoellnfli van de generaal anders waren, wa at op Afrifa werd aangehouden, toen 'F zich in de woning van Boesia. in 9Ü voorstad van Accra, bevond. De atfi1 zette premier verblijft in het alf^ grenzende Ivoorkust. LEI ÏE ou

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 2