Hans Posthumus de oplossing Excelsior blij met 0-0 denÖuden Sheffield uitgeschakeld UVS optimistisch (^CITROËNJ LUGDUNUM DICHT BIJ DE POEDEUPRIJS mativ ONA LFC overklast Ulsass twee jaar geschorst Veel kaarten over voor Münehen éeuwe leidse courant maandag 17 januari 1972 ROTTERDAM Met 2—0 voor na twintig minuten was de wed- strijd gespeeld bij Feijenoord—NEC; was óók de basis gelegd voor een uitslag met ruime cijfers. Feijenoord, eigenlijk al na vier minu ten Hans Posthumus had de hernieuwde kans om zijn waarde als spitsspeler te bewijzen gretig gegrepen met een laconiek gemaakt doelpunt bevrijd van een mogelijk complex door de afwezigheid J van strateeg Wim van Hanegem, kon onbezorgd werken aan de I opvijzeling van het moreel, dat begin maart weer ijzersterk moet I zijn om Benfica te kunnen ontmoeten. Vooral Franz Hasil, al gerui- 9 me tijd een omstreden figuur in de ploeg, greep die kans. Hij was weer een en al beweging en werklust. Hasil maakte Feijenoords tweede en vierde doelpunt. Gevoegd bij de twee treffers van Post- humus was dat Feijenoords belangrijkste oogst van de zege met 5-1. NEC vatte de nederlaag en zelfs I het feit dat het 51 was geworden I erg laconiek op. Het had zich, trainer Wiel Coerver zei het al voor de wed I strijd, herhaalde het na afloop en ook E de spelers spraken in die geest j geen enkele illusie gemaakt. De ploeg j had te veel spelers (de hele voorhoede I bijvoorbeeld) die juist hersteld waren I van een langdurige blessure onmoge I lijk al in goede conditie konden zijn en eigenlijk er meer op uit waren te I testen of ze nu echt genezen waren J dan om geïnspireerd strijd te leveren. I De ploeg telde bovendien enkele niet I helemaal fitte spelers met als belang- I rijkste exponent aanvoerder Miel I Pijs, die dan ook nog voor de rust I met een pijnlijke lies het veld af I strompelde. Daardoor wreekte zich I bij NEC het feit, dat het nog volop in de reorganisatie zit. Voldoende talent FRANKFORT De straf kamer van de Westduitse voetbalbond heeft Lothar Ulsass en Max Lorenz, bei den oud-internatiónal en spe- der van Eintracht Braunsch weig, voor twee jaar ge schorst. Het tweetal uit Brunswijk was betrokken bij het omkopingsschandaal uit de Bundesliga. Ulsass was wegens zijn aandeel hierin al eerder gestraft met een schorsing van zes maanden. Op verklaringen van getuige Schreiner werden Ulsass en Lo renz veroordeeld. De twee spelers ontkenden niet via Schreiner geld (40.000 mark voor de hele kern ploeg) optvangen te hebben. Het tweetal echter zag Schreiner niet als vertegenwoordiger van het in degradatiegevaar verkerende Ar- minia Bieleveld, maar als een maecenas, die het gelijke spel te gen Rot Weiss Oberhausen be loonde met een extra premie van 40.000 mark voor de kerngroep van achttien spelers. Schreiner echter stelde dat af gesproken was dat Arminia bij winst van Eintracht 80.000 mark zou betalen nadat Lorenz aan vankelijk meer had gevraagd en dat hij na het gelijke spel niet tot uitkering van het afgesproken bedrag wenste uit te gaan. Lo renz echter eiste toen dat toch een gedeelte van het toegezegde geld. wegens kosten die de spe lers hadden gemaakt, zou worden uitgekeerd. Op eigen initiatief zouden zij in een trainingskamp zijn gegaan om een zo goed mo gelijk resultaat te bereiken en daardoor inkomsten hebben ge mist. De strafkamer achtte de twee spelers schuldig aan ..passieve" omkoping en legde hen behalve een schorsing van twee jaren een boete van 2200 mark. zijnde het bedrag dat zii per oersoon van Schreiner hadden ontvangen, op. De voorzitter van de strafka mer van de Westduitse voetbal bond. Christian Oestman. lichtte de uitspraak toe met onder meer: ..Ulsass en Lorenz hebben toege geven geld van een buitenstaan der te hebben ontvangen en on der de overige spelers te hebben verdeeld na de wedstrijd Ein tracht Braunschweig - Rot Weiss Oberhausen. Een dergelijke han- delwiize kan de bond niet toe staan". De straf van Lorenz en Ulsass zal onmiddellijk i^tzaan. waaTdoor een einde komt aan hun voorlopig schorsing -A- Gestaakt De voetbalwedstrijd m de tweede klasse A in Oost tussen SC Doesburg en Rheden werd een kwartier voor het einde door scheidsrechter De Haas uit Bath- men gestaakt omdat het publiek zich met de leiding ging be moeien en het veld opliep. De heer De Haas voelde zich be dreigd en staakte daarop de ont moeting. De stand was op dat moment 00. In de tweede klasse A van Zuid II vond de ontmoeting tus sen Veritas en Venlo een voortijdig einde. Toen scheids rechter Th. Bams uit Roermond aan de thuisclub twee rpinuten voor het einde een strafschop toekende, wilden de spelers van Venlo dit verhinderen. De scheidsrechter achtte deze hou ding gevaarlijk en staakte de ontmoeting. De stand was op dat moment 1—0 voor Veritas. Vervroegd De eredivisiewedstrijd Go Ahead - MVV is in verband met de TV-uitzending van de Europe se schaatskampioenschappen voor heren in Davos verschoven van zondag 22 januari naar zaterdag avond 21 januari om 20.00 uur. achter de hand, maar nog niet ge schikt om de verkochten (zoals Chris Dekker), de afwezigen (zoals Herbert Bonnen) of de iegenlijk niet ge- schikten voor optimaal verweer (Mul ler, Janssens, Thijssen en Eggen- kamp) te vervangen. Tegen die ach tergrond was het eigenlijk nogal nor maal. dat Felix Muller's eerste reactie na afloop was: „Zo, mijn knie, lijkt weer helemaal in orde. Zelfs in de tackles had ik geen pijn. Ik kan weer aan voetballen gaan denken". Daarna pas kwam: ..We hebben natuurlijk stom gespeeld vanmiddag .Wij hebben Feyenoord op net middenveld z'n gang laten gaan. Dan vraag je na tuurlijk om een nederlaag". Posthumus Het treffendst voor NEC's ongeïnspireerde verweer was eigen lijk wel het belangrijkste doelpunt van de wedstrijd, de 10 na vier mi nuten door Hans Posthumus. Posthu mus mocht in "EC's strafschopge bied. toen hij de bal kreeg aange speeld, van zijn oewaker Eggenkamp zelfs ongehinderd een halve draai maken om vervolgens het werk af te maken met een doeltreffend schot. Posthumus zorgde er eigenlijk ook voor dat het 20 werd door tussen beide te komen, toen Eggenkamp en De Bree al te nonchalant wilden uit verdedigen. Uit de botsing, die door Posthumus interventie onstond, kwam een vrije kans voor Hasil. En toen kort voor de pust door Posthu mus zelf weer 30 werd, was er na derhand alle reden om zijn betekenis voor Feyenoords aanval ter discussie te stellen. Theo Laseroms heel abso luut: „Laat hem daar nu maar voor de rest van het seizoen staan. Je zult zien, hij schopt er elke week min stens één in. En wat wij moeten dóén, elke dag van de week: praten, praten, praten. Vertellen hoe en wanneer hij in de diepte moet sprinten. Hoe hij zich slimmer kan opstellen bij een vrije schop. Met veel praten maken wij hem wegwijs en geven we hem zelfvertrouwen. In we zullen er alle maal profijt van hebben. En toen viel natuurlijk weer de naam Kindvall. Weer Laseroms: ..Wat heeft het voor zin te vergelijken? Kindvall had het af en toe en maakte dan een doel punt. Posthumus doet veel meer dan, zoals Kindvall, scherp in spits staan. Hij bestrijkt een veel groter deel van het veld. Hij is op veel meer. plaatsen bij de bal. Een keeper krijgt van hem nog niet één vrije uittrap". Met 51, met doelpunten van kwa liteit, zoals vooral de derde (combina tie Hasil-Posthumus) en de vierde (combinatie Van Duivenbode-Hasil), met bijna voortdurend een veldover- Hans Posthumus lijkt de NEC doelman Nico de Bree te gaan omspelen. De Bree zal de bal echter op het laatste moment wegtikken. wicht. Feyenoord leek er weer hele maal bovenop. Maar dat was ge zichtsbedrog en daar trapte zelfs het legioen niet in. Vooral de rust mopperde het zeker twintig minuten van ontevredenheid. Het zag degelijk ambachtswerk. Het wilde echter ook sublieme invallen zien en die bleven bijna de hele wedstrijd uit. En, wat zeker zo opvallend was: Feyenoord was dan wel veel aan de bal, vrijwel alles ging in hetzelfde tempo. Nooit was er een plotselinge versnelling, zowel individueel als in de combina tie. of een geniale vondst. Theo van Duivenbode daarover: „Voor die din gen heb je Wim van Hanegem nodig. Nou. die was er niet (laatste wed strijd van de schorsing)". Maar het sierde de Feyenoor- ders wel, dat zij na de 51 het eerst vroegen: „Vond het publiek het een leuke wedstrijd van ons?". Bij zo'n instelling blijft de kassa ongetwijfeld rinkelen. RUUD VAN DEN HENDE DEN BOSCH Joop Castenmiller, de trainer van Excelsior, zei het zo: „Bij ons en bij Den Bosch heb ik geen combinatie gezien". Een vernietigend oordeel, en terecht, over een bar slechte wedstrijd. In feite was het zo dat iedere speler zichzelf uitschakelde omdat een goeie pass een zeldzaamheid was. Twee spelers onttrokken zich aan dat gewirwar om de bal. Twee zorgenkinderen in het betaalde voetbal konden nu eens heel duidelijk hun kwaliteiten tonen. De witte tornado (Dick Beek van Den Bosch) wervelde als vanouds. En Eddy van der Roer, doelman van Excelsior, zorgde er voor dat Beek zijn schitterende wedstrijd niet met een doelpunt kon afron den. Daardoor bleef het 00. Showroom Coolsingel Tel. 14.44.00* Terwijl doelman De Bree van NEC en Hans Posthumus op de grond liggen, schiet Wim Jansen op het Nijmeegse doel. De Feyenoorder zal echter naast schieten. Dick Beek leek bij Go Ahead een vergeten voetballer te worden. De tornado paste niet in het toen nog technisch schuivende Go Ahead. Snel raakte hij zijn plaats in het elftal kwijt en heeft de meeste tijd van de anderhalf jaar op de reserve bank gezeten. Uiteindelijk was het trainer Barry Hughes die voorBeek de weg naar een tweede voetballe ven opende. Die weg heette Den Bosch. Beek. typisch een speler voor een club onder in de eredivisie, voelt zich daar nu helemaal thuis. Beek: „Sinds Telstar heb ik niet zo lekker gevoetbald als nu. Vanmiddag was ik helemaal mezelf. Niet nerveus, maar volledig ontspannen liep ik in het veld". VoorDen Bosch had Excelsior ook interesse getoond voor Beek. Toen Jan Coenen echter doelpunten maakte werd Beek snel vergeten. Gniffelde Beek later: „Ik vind het wel mooi dat ik uitgerekend tegen Excelsior goed gespeeldheb. Vooral omdat ze me indertijd niet gekocht hebben. Natuurlijk ook omdat het mijn oude club is". Joop Castenmil ler bewonderend: „Beek is een ge weldige voetballer. Toenwij aan het begin van het seizoen geen doelpun ten maakten wildp ik Beek wel heb ben. Serieuze besprekingen zijn er niet geweest." Even terzijde: Castenmiller zit nog steeds met het probleem-Kwakker- naat. Al vanaf het begin van het seizoen sukkelt Kwakkernaat met een blessure. Kwakkernaat: „Ik ben zeker al bij tien specialisten ge weest. Nu, na acht maanden, hebben ze eindelijk gevonden wat het is. Ik heb altijd gedacht dat het mijn lies was, maar het blijkt een ontsteking aan eenbot van het bekken te zijn. De eerste vier weken moet ik zeker nog rust houden". Terug naar Dick Beek. Hij flitste als in zijn beste dagen bij Telstar en kreeg alle ruimte van de falende Dick van Nierop. Liep Beek weg uit de spits dan kon hij ongestoord de bal aannemen en was Van Nierop wel in de buurt dan liep Beek hem aan alle kanten voorbij. Castenmil ler ..Van Nierop speelde niet best nmdat een type als Beek hem niet ligt. Ik heb tegenhemgezegd dat hij Beek niet moest volgen anders was hij helemaal weggespeeld. Nu viel het mee. Eerst wilde ik Bep van de Heyden op Beek zetten, maarik had Van Nierop door zijn lengte in het centrum van de verdediging nodig." In de tweede helft leek de bekro ning voor Beek nabij. Zijn solo werd door Eddy van der Roer fabelachtig uit de bovenhoek getikt. Beek: „Als ie gezeten had, was ik met mijn handen omhoog naar de kleedkamer gegaan." En van der Roer: „Beek is een complete spits. Hij kan een trap incasseren en iets later terugkomen om lachend een tweede trap te ha len. Constant was hij aan de bal en gevaarlijk." Het schot van Beek was het hoog tepunt uit de serie ontelbare reddin gen van Van der Roer. Aan het be gin van het seizoen zag Castenmiller in hem niet de doelman voor een eredivisieploeg. Castenmiller nu: „Ik wil Eddy voor niemand ruilen. Hij heeft voor ons de wedstrijd gered". De 25-jarige Van der Roer breekt dan nu eindelijk door. Altijd werd hij aangeduid met „de talentvolle doelman". Toch maakte hij keer op keer fouten. Zelfs de spelers van Excelsiqr namen hem niet al te se rieus. Fnuikend voor de jonge van der Roer, die naar waardering hun kerde en op zoek was naar zelfver trouwen. LONDEN Cardiff City, de gradatiekandidaat in de tweede divisie, heeft zaterdag voor de grote sensatie gezorgd in het toernooi om de Engelse voetbal beker. De club uit Wales ver sloeg in een uitwedstrijd Shef field United, hooggeplaatst in de eerste divisie, met 31. Andere echt grote verrassingen ble ven uit in deze derde ronde, waarin voor het eerst de clubs uit de hoogste klasse in actie kwamen Bekerhouder Arsenal versloeg Swindon Town met 20 en favoriet Leeds United had, ondanks het ontbreken van de inter nationals Jack^ Charlton, Mick Jones en Allan Clarke, weinig moeite met Bristol Rovers uit de derde divisie, 41. Opvallend waren, naast de ne derlaag van Sheffield United de ge lijke spelen van de topclubs uit Manchester. United deelde twee doel punten met Southampton en City kwam op eigen veld tot een zelfde resultaat tegen Middlesbrough. Slechts twee verenigingen, die niet in de league spelen hebben nog een kans tot de vierde ronde door te dringen. Hereford United doordat de wedstrijd tegen Newcastle United werd afgelast en de amateurs van Blyth Spartans sinds 1954 kwam geen amateurteam meer in de vierde ronde door een gelijkspel van 2—2 tegen Reading uit de vierde divisie. Alan Ball maakte zijn eerste doel punt voor Arsenal, sinds de club een maand geleden bijna 2.000 000 gulden voor hem betaalde aan Everton. Te gen Swindon United, dat de Gunners in 1969 in de finale van de leaguecup met 31 versloeg, maakte Ball het tweede doelpunt. In de eerste helft\ had George Armstrong de komende Europese tegenstander van Ajax op 1—0 gezet. Nobby Stiles, een van de groten uit het wereldkampioenschapselftal schitterde weer eens in Manchester. Op het terrein van de City overigens. waar hij met zijn nieuwe vereniging Middlesbrough een verrassend gelijk spel weghaalde. Stiles kreeg eerst een waarschuwing, maar gaf later de pass waaruit David Mills Middlesbrough op 10 zette. Drie minuten voor het einde maakte Francis Lee gelijk uit een strafschop. Het was voor de twaalfde keer dat Lee scoorde van de stip op elf meter, een record voor een speler van een club uit de eerste di visie. Het bekervuur laaide het hoogst op in Londen waar Crystal Palace gastheer was voor Everton, Van Crystal Palace werd John Hughes, oud-speler van Celtic, uit het veld ge stuurd en vijf spelers kregen een of ficiële waarschuwing. Politie moest vechtende groepen supporters op de tribunes scheiden en toeschouwers van het veld verwijderen in de twee de helft. Willie Wallace, ook een oud speler van Celtic, scoorde twee keer voor Crystal Palace. Alan Whittle en Colin Harvey maakten de doelpunten voor Everton. MÜNCHEN Zeven maanden voor het begin van de Olympische zomerspelen in Münehen, zitten de orga nisatoren nog met „een enor me hoeveelheid onverkochte kaartjes en een grote voor raad hotelbedden waarvoor nog steeds niet is geboekt". Slechts zestig percent van de 4,5 miljoen kaartjes die over de gehele wereld te koop zijn aange boden, zijn tot nu toe verkocht, zo heeft een zegsman van de or ganisatoren zaterdag tegenover Associated Press verklaard. Hoewel de meeste finale-eve nementen wel zijn uitverkocht, zullen veel series zich wellicht voor halflege stadions afspelen", aldus deze zegsman. Er zijn Oevestigde boekingen gedaan voor hechts 50.000 van de 138.000 beschikbare bedden die voor de olympische bezoekers in Beierse hotels en pensions waren gereserveerd. Het gebrek aan hotelreser veringen wordt door de organisa toren voor een deel toegeschreven aan het feit dat onverwacht grote aantallen bezoekers, zowel Duit sers als buitenlanders, bij vrien den en familieleden in Münehen gaan logeren. Ook hebben veel Westduitsers kennelijk om finan ciële redenen besloten eendagsbe- zoeken aan de Spelen te brengen. Bovendien zijn veel potentiële be zoekers afgeschrikt door reisbu reaus die Olympische boekingen koppelden aan rondreisjes door Europese landen, aldus de woord voerder. GOUDA Juist toen UVS een waterdicht controlesysteem bleek te hebben gevonden, nam Gouda de macht weer over. Tien minuten voor tijd bereikte de eersteklastopper voor UVS de anticlimax. Een voorzet van de teruggehaalde 32-jarige routinier Fred de Grouw betekende de inleiding tot de reeds afgeschreven gelijkmaker. In eerste instantie kon Wijnand Sloos de inzet van Gerrie Clement nog pareren. De bal keerde echter als een boemerang door toedoen van Frans Noordermeer terug om tenslotte als een „ingeslagen bom" onder het net tot stilstand te komen. Daarmee kreeg het magnifieke doelpunt dat Jan Leget met de rust in zicht had gescoord gezel schap: 11. Gouda's solo als kopman duurt voort. „Gouda krijgt echter nog Rooden- burg, RVC en Xerxes. Uit. Er is dus nog nierts aan de hand voor ons". Wally van Schooten is beslist nog niet verslagen. Evenmin als zijn ploeg, die gistermiddag de wedstrijd voor het grootste deel regisseerde. Zij leek bijzonder angstig door vol gens het 4-4-2 systeem te spelen. Het was echter slechts een masker. Het wareg ezicht van UVS kwam na een bliksembezoek van Gouda tevoor schijn. Gerrie Clement raasde een maal overdonderend langs Henk Rol, maar kwam met zijn schot niet ver der dan het zijnet. Toen de stormbal het hoogste punt had bereikt, haalde, zo leek het lange tijd, UVS de winst binnen. Uit een voorzet van Desar tikte Bezem de bal voor de voeten van Leget, die beheerst de bal in het doel schoot LUGDUNUM—DE MUSSCHEN 1—2 (0—0). Met een eerste helft die het aankijken niet of nauwelijks waard was, hoopten een kleine 750 bezoekers op betere tijden. De eerste helft was een pover kijk spel. Het duurde tot de zevende minuut van de tweede helft voordat daar verandering in kwam. Maar eerst moest de bal nog in de malaise delen door lek van het parkeerterrein op het veld terug te komen. Eindelijk na de rust werd het voetbalvuur op deze toch wel frisse januari-middag door een doelpunt van Musschen-speler Van der Most aangewakkerd. Een doelpunt dat eigenlijk door Lugdunum cadeau werd gedaan: Van Delft speelde te langzaam terug op doel man Honsbeek. Van der Most, een van de gevaarlijke spelers van De Musschen was daar onmiddellijk bij: 01. Het spelbeeld werd nu aantrekke lijk. Lugdunum was nog wel aan hel suizebollen van het onverwachte te gendoelpunt maar ging nu onverbid delijk in de aanval. Het duurde dan ook maar vijf minuten toen de Lei- denaren gelijk kwamen. Een schit terende pass van Pijnacker werd door Montagne, die zich goed voor het vijandelijke doel had opgesteld, in een doelpunt omgezet: 11. Daarna ging Lugdunum zich ge reed maken voor de „poedelprijs". Aanval na aanval werd met moeite door De Musschen gekeerd. Maar keepersgel uk en gebrek aan een af maker zorgden ervoor dat Lugdu num niet aan het fel begeerde doel punt kwam. Vooral De Klerk, Collée en Pijnacker legden het vuur aan de Rotterdamse voetbalschenen, maar geheel tegen de verhouding in kwam de Musschen op winst te staan. Van der Most kreeg na een voor treffelijke aanval van de Leidenaren vanaf de middenlijn de bal toege speeld. Ook nu weer een blundertje in de Lugdunum-verdedigmg. Doel man Honsbeek liep in eerste instan tie wel uit maar weifelde op het laatste moment om door te gaan. Door deze korte misrekening kan Van der Most de bal over Honsbeek heen lepelen: 12. Lugdunum heeft daarna mooie kansen gehad om gelijk te komen, maar keepersgeluk redde doelman Elenbaas; hij stond tweemaal in de „vuurlijn" van de schoten van Collée. Al stonden beide elftallen op de helft van De Musschen, een doel punt konden de Leidenaren niet meer forceren. TeyllngenDe Postduiven 11. Het spel aan beide zijden was po vertjes. Vlak voor rust vielen de doelpunten: eerst wist Frank van Dam uit een voorzet van Arie Jon ker de score te openen, waarna De Postduiven, mede door een foutje van doelman Toon Hoogervorst, die een bal in eigen doel tikte, gelijk kwam. LaakkwartierSpel. Lisse 31. Laakkwartier, dat professioneler speelde, wist voor rust een veilige 20 voorsprong te nemen. Een uit val, na rust, bleek voldoende om de stand naar 3—0 te tillen. Willem Mooye'.cind. eerst niet zo gelukkig met zijn schoten, wist de eer te red den. Full SpeedHillegom 32. Twee blunders van scheidsrechter Van den Berg kostte Hillegom de overwinning. Vier strafschoppen deelde hij in deze wedstrijd uit, waarvan er twee ca deautjes waren. Ondanks een iets feller spelend Full Speed was het eerste succes voor Hillegom. Ruud van Lierop strafte een fout van doel man Spiero af. 0—1. Na 25 min. kreeg Full Speed de eerste strafschop te nemen. De Boer schoot in: 1—1. Nog geen 5 min. later wees Van den Berg opnieuw naar de witte stip. Nu faalde De Boer. Later schoot Van Zeuren uit een straf schop raak 2—1. Een fout van doel man Fons van der Velde werd vlak voor rost door Glasblom in een doel punt omgezet. 31. Hans van der Leede wist een kwartier voor tijd de stand op 32 te brengen. VVSBVan Nispen 11. In de eerste helft heeft het spel zich gro tendeels op het middenveld afge speeld. In de tweede helft wist Aad Oostd^nn dankzij goed voorbereidend werk van Leo van Wou de score te open 'H. Rond de 20ste min. had Van Nispen succes. Uit een scrimmage wist Gerard van der Meer gelijk te piaken. SJCRijswy'P 02. Het gemis aan de ha'.fspeleri Jos Schipper en John Brown heeft SJC ondanks een goe de inzet parten gespeeld. Het wind- voordeel werj door de SJC-ers niet uitgebuit. Dit deed Rijswijk vlak na de nervattim; wel. Binnen 5 min. wisten de gasten een 02 voorsprong te nemen. Conrnidia (II)Forcholte 21. Con cordia is van meet af aan de betere ploeg geweest. Een goed genomen vrije nal van Peter Slobbe werd door Jan van der Lans onhoudbaar inge schoten: 10. Met deze stand brak ook de rust aan. Het veldoverwicht werd a. binnen 10 min. door Peter van dor Slobbe in een doelpunt om gezet: 20. Via een treffer van Van Hestoren kwam Foreholte op 21. DOCOS—VFLO 0—0. Een aan trekkelijke wedstrijd tegen koploper VELO waarin DOCOS zich voortref felijk geweerd heeft. Ook mede dank zij de goede leiding van scheidsrech ter M. H. M. Vuylsteke, die overal op tijd bij was. werd DOCOS van de onderging gered. Een doelpunt werd terecht nadat hands was gemaakt af gekeurd. VredenburcbVTL 01. Doordat doelman Camping zo goed op dreef was, kon VTL met 01 de kleedka mer opzoeken Het enige doelpunt werd door Jongejan, die overigens niet zijn sterkste wedstrijd speelde, na een voorzei van Sira koppend ge maakt. AlliorUDO 21. Een matige wed strijd met een nogal hard spelend Altior dat beide doelpunten als het ware cadeau heeft gekregen. Swaak opende de doelpuntenrij met een voor UDO. Tien minuten later kreeg Al tior een strafschop mee toen een UDO-speler de bal met de hand over hel doel heensloeg. Jan Versluis scoorde. Vijf minuten voor rust was het met UDO gedaan toen de bal via de paal via de rug van de doelman het UDO-doel in ging. ASCRUpwetering 01, rust 0—9. Quick —StepsAlphen 02. Alphia Paraat 01. Warmunda—SJZ 1—0. Gezien het aantal scoringskansen had het nie mand verwonderd, wanneer Warmu- da een 30 voorsprong had genomen. Het duurde ruim 25 min. in de twee de he ft eer Corné Van Elburg een terugspringende bal op zijn slof kon nemen en raak schoot. Het ijs leek gebroken, maar de Warmunda-schut- ters hadden geen geluk. Koos Kievits en Bert Hartveld vonden steeds een op tijd ingrijpende SJZ-doelman te genover zich. LFC—ONA 3—1, rust 2—0. Mede door de harde wind en een veld dat niet al te best was (de bal maakte zo nu en dan vreemde capriolen) was het geen beste wedstrijd. LFC was echter overduidelijk de technisch betere ploeg, alhoewel ONA in het eerste kwartier goed ten aanval trok. In de twintigste minuut maakte Van der Linden (hij nam de bal in een keer op zijn linker schoen), het eerste doelpunt. Het tweede doel punt werd na een één-twee van Hey- mans en Van der Linden, door Hey- mans. na een zwak moment van de ONA-verdediging gescoord. Na rust kon ONA zich enigszins optrekken toen het een strafschop mocht nemen. Een LFC-verdediger had in liet 16-metergebied een over treding begaan. De strafschop resul teerde in een doelpunt: 12. Vijf minuten later werd de centrale ver dediger van ONA uit het veld ge stuurd wegens hard en gevaarlijk in komen. Een kwartier voor tijd maakte Heymans zijn tweede doelpunt en gingen de Leidenaren „achteruit voetballen". Zij hielden de stand op 3—1. WATERSTANDEN DEN HAAG, 17 Januari Waterhoog ten van hedenmorgen: Konstanz 254 —1. Rhclnfeldcn 168 onv.. Straatsburg 13# onv., Pllttersdorf 26S —15. Maxau 326 Plochtngen 132 +1. Mannheim 136 +1. Stelnbach 122 +1. Malnz 159 —8. Blngen 71 —6. Kaub 90 Trier 247 —1. Ko blenz 100 1, Keulen 57 +3. Ruhrort 205 —4. Loblth 816 8. Pannerdense kop 795 —6. IJsselkop 770 —7, Nijmegen 624 —4. Eefde IJssel 301 onv., Deventer 185 onv., Monsln 5460 —8. Borgharen 3887 —9, Belfeld 1094 4. Grave beneden de sluis 501 —1. De minste waterdiepten ln de vaar geul. heden vermeld op de waarschu wingsborden. zijn ln centimeters: spijk— Nijmegen 270, Nijmegen—St. Andrlcs 260. ultvaartdlepte aan de sluis te Weurt 240. Pannerdcn—IJsselkop 260. IJsselkop— Drlel 260. Drlel—Amerongen 286. IJssel kop—Doesburg 220, Doesburg—Zutphen 235, Zutphen—Deventer 245, Deventer— Wlndeshclm 245. Het Kctcldlep tijdelijk minder dan 230. waterdiepte beneden St. Andries 250. Tij dens laagwater Is de waterdiepte tussen Vreeswijk en Krimpen aan de Lek tij delijk minder dan 270. In verband met rivierwerkzaamheden tussen De Steeg en Doesburg zal de scheepvaart op de Gelderse IJssel Iedere nacht van maandag tot zaterdag van 19.00 uur tot 07.00 uur 's morgens zijn gestremd

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11