NOS vraagt meer zendtijd en meer geld TV-commentaar Vv 4 i/fj liters Vierjarenplan naar minister Griezelig COLIN FORBES VAN ZERVOS a DINSDAG 11 JANUARI 1' Duitse ruzie over VARA- tv-produktie BONN Het eerste en tweede Duitse televisienet hebben ruzie ge kregen over een Nederlandse tv- produktie (VARA-Achter het nieuws), die woensdag in ons land te zien was. Onder leiding van Jo- han van Minnen werd daarin over het Duitse vraagstuk gediscus sieerd. Die uitzending ging vrijdag jl in tegraal via Duitsland I op het net, waardoor heel Duitsland, ook Oost- Duitsland, de discussie, waaraan o.m. de Oostduitse commentator Karl Eduard von Schnitzler deel nam, het gesprek kon volgen. Maar Zweites Deutsches Fernsehen had het eerder gevraagd en is het niet met deze oplossing eens. Zweites Deutsches Fernsehen heeft nu be sloten de kwestie aan een coördina tiecommissie van Duitsland I en II voor te leggen. Zeventig procent van de klachten waarmee de mensen in ons land bij hun artsen komen, is van niet-licha- melijke aard. Dertig procent van het geld dat aan medicijnen besteed wordt, is bestemd voor middelen die de mensen weer rustig moeten ma ken. Dat zijn enkele van de huive ringwekkende cijfers die gisteravond genoemd werden in het programma dat de KRO wijdde aan de kritische artsen. Een van die artsen merkte op: Het grenst aan het ongelooflijke zoals er met de mensen geschoven wordt. Hij had het over de staatsmijnen. Een andere arts vertelde dat ondanks in spanningen van de huisarts, de spe cialist, de bedrijfsarts en de controle rende geneesheer het niet lukte een baantje open te houden voor een man, die geveld was door een hartin farct. De man werd tegen zijn zin afgescheept met een invaliditeitsren- te. Men was van hem af. Het hele programma was een monotone aan klacht tegen de manier waarop wij in onze welvaartsstaat omsollen met mensen. Maar ja, wat doe je eraan, zei een ontgoochelde mijnwerker. De artsen signaleren, maar lopen tegen een muur aan, zoals een van hen zei, als het erom gaat oplossingen te zoe ken die de oorzaken van de kwalen kunnen wegnemen. Dat zijn dan ook geen medische problemen meer, maar politieke. En de vakbonden Die heb ben het, volgens een van de artsen, lelijk af laten weten. Ze hebben het spel meegespeeld en onvoldoende voorlichting gegeven. Een harde aan klacht. Maar in de derde uitzending in deze serie komen de kritische vak bondsmensen aan het woord. We zijn benieuwd. De KRO heeft erg veel moeite moe ten doen, om de slachtoffers zelf voor de camera te krijgen. Dat is een veeg teken. De mensen worden zoetgehou- den. Het wordt allemaal handig ge speeld door hen die in de machtsposi ties zitten. AVRO's Televizier doet vaak wat dik en dramatisch over zaken die ook wel een wat lichtere toets zouden verdragen. De vorm dekt niet altijd de inhoud. Maar de mensen van het team weten hoe ze iets aan de man moeten moeten brengen. Hoogtepunt had gisteravond moeten zijn de re portage van Wibo van der Linden over Jordanië. Daar kwam echter niet veel nieuws uit. Ook niet uit het ge sprek met koning Hoessein. De wat gezwollen taal van Wibo van der Linden kon dat allemaal niet verdoe zelen. Geen Friendship naar Portugal O DEN HAAG Minister Schmelzer (buitenlandse zaken) heeft ontken nend geantwoord op de vraag of de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP recentelijk een Fokker-Friend- ship heeft aangekocht, of op het punt staat dit te doen. Dit blijkt uit het antwoord van de minister op vragen van het ARP kamerlid Scholteh daarover. Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM De NOS heeft minister Engels een vierjaren plan voorgelegd inzake zend tijden en verhoging van de omroepbijdrage. Dit plan behelst elk jaar twee uren t.v.-zendtijd meer (in principe toe te wijzen aan de vier A-omroepen, die nog lang niet aan hun wettelijke portie toe zijn), het volwaardig maken van de zender Hilver sum 3 die dan tot 24 uur zou kunnen doordraaien, en het toe staan van één nachtelijk uur ver lenging voor een van de beide andere radio-zenders. Voorts wil het bestuur de toegezeg de verhoging van de omroepbijdrage ook jaarlijks zien toenemen. Deze voorstellen aan de minister gaan vergezeld van een nauwkeurige kostenberekening. Op het ogent/lik is het zo, dat de binnenlandse omroep in zijn totaal voor het sluitend maken van de begroting 1972 de daarvoor gevormde reserve van ƒ45 miljoen moet opgebruiken en dan nog tekort komt. Dit komt hierop neer, dat men nu al de kostenvoering moet bereke nen op een omroepbijdrage van ƒ90 per hoofd, terwijl in feite nog 75 wordt ontvangen. Het NOS-bestuur is van mening, dat de krampachtige toestand van het reserve kweken om met moeite en pijn een laatste jaar door te komen niet moet voortduren, maar dat de omroepbijdrage jaarlijks met de alge mene trend omhoog moet gaan. Intussen blijft men wel hopen op het ingaan van de toegezegde verho ging op 1 juli a.s. en niet op 1 januari 1973, maar voor de geldverruiming voor dit jaar maakt dat weinig uit, aangezien de gelden dan toch pas in de tweede helft van het jaar lang zaam beginnen te komen. Wel zou men hierdoor de begroting 1973 met minder ademnood kunnen opzetten. Grote uitgaven De NOS staat in het komende jaar voor belangrijke uitgaven, gezien een groot aantal actuele evenementen, waarvoor zij heeft zorg te dragen. Eerst de Olympische Winterspelen in Japan, waarmee voor het eerst acht volledige nachtuitzendingen zijn ge moeid, voorts op 31 mei de in Neder land te spelen Europacup-finale, waarbij de NOS de gehele wereld moet bedienen via radio en televisie, in april en september Apollo-vluch- ten, eveneens in september de Olym pische Spelen in München en tenslot te de Amerikaanse presidentsverkie zingen waaraan veel zal worden ge daan. Mogelijk ligt er ook op radio- gebied nog een taak, wanneer even tueel de zender Veronica door de re gering tot zwijgen zal worden ge bracht. In het gistermiddag gehouden maandelijkse journalistieke wagen- uur van de NOS liet voorzitter E. A. Schüttenhelm zich scherp uit over de kwestie mini-omroepen. Overal, zei hij, ziet men fusies maar in de om roep neemt integendeel de versnippe ring toe. Eeu uur radio met Romans Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De KRO-radio wijdt vanavond het complete „Ba- bel"-uur (van negen tot tien op Hil versum 1) aan de kort geleden over leden schrijver Godfried Bomans. De makers van het programma. Karei Korswagen en 'Jan Starink, laten fragmenten voorlezen uit veel van Bomans' werk. Daaronder zijn stuk ken uit Pa Pinkelman, sprookjes, werk uit zijn middelbare schooltijd, uit bijdragen voor het radioprogram ma „Cursief' en verschillende amuse mentsprogramma's. Voorts wordt aandacht besteed aan Bomans als presentator van diverse televisiepro- dukties. De wet heeft het omroepbestel wel opgebroken, maar het kan nooit de bedoeling zijn geweest hierdoor het Nederlandse volk een reeks van klei ne en nog kleinere omroepjes voor te zetten. Daarmee is het niet gediend. Wanneer de omroepwet wordt gewij zigd, zullen waarborgen tegen zulk een toestand daarin dienen te worden opgenomen. Overigens is op het Omroepkwar- tier de bouw van het decorsentrum (een ware fabriek) gereedgekomen. Het overbrengen van werktuigen en -machines, voorraden, gereedschap pen, meubilair e.a. zal donderdagoch tend beginnen en bij gestadig door werken ongeveer elf weken duren. Er is sprake van een gigantische verhui zing uit de Bussumse Kampstraat naar het Hilversumse Omroepkwar- tier. Het overbrengen is zeer inge wikkeld, omdat de totale decorbouw van dag tot dag moet kunnen door gaan en de talrijke werkbanken, ma terialen, gereedschappen e.d. in feite geen uur kunnen worden gemist. Vanavond te zien NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.05 Dier en Vriend TV-serie 19.30 Little Women, TV-feuilleton 20.00 Journaal 20.21 Mijn Idee: progr. over uitvindingen 20.45 Arsène Lupin, TV-film 21.40 Hier en Nu 22.20 Getekend - wat je tekent ben je zelf, TV-serie 22.45 Tekst en uitleg: koorzang met toelichting 22.45 Journaal 23.00 Weekoverz. en alg. inf. over schooltelevisie TELEAC 23.03 Elementaire Economie- les 13 (herh.) NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 De zwarte Tulp, TV-feuilleton 19.30 Tik Tar Tor: vraag- en antwoordspelletje voor het hele gezin 20.00 Journaal 20.20 Mijn tante Victoria, TV-spel 20.50 Jason King en het gestolen goud (2) 21.40 Hadimassa 22.20 Achter het nieuws 23.00 Journaal 23.05 Den Haag vandaag BELGIË-NEDERLANDS 18.00 Kleur: Fabeltjeskrant 18.05 Kleur: Catweazle, jeugdserie 18.30 Tienerklanken 19.05 Kleur: Kijk en kook 19.35 Hier spreekt men Nederlands en: Zoeklicht 19.43 Mededelingen 19.45 Nieuws 20.10 Kleur: Wachtwoord, quizpro gramma 20.40 Buddenbrooks, feuilleton 22.45 Nieuws Vanavond te horen 19.30 20.00 21.00 22.00 19.00 19.30 HILVERSUM I KRO Musicerende dilettanten: ac cordeonvereniging Dood doet leven, gesprekken Nederlandse muziek en Nederlandse poëzie Babel, literaire kroniek De symfonieën van Joseph Haydn Licht muziekprogramma HILVERSUM II AVRO Jazz spectrum Vanavond, gevarieerd programma Vanavond laat, informatief programma MARY PERKINS laat. gevarieerd Informatief programma, met om 22.55 Me dedelingen. om 23.00 Nieuws en om 23.10-23.20 Radiojour naal. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum I 402 m. KRO 18.30 Nieuws. 1841 Actualitei ten. 18 50 Voorbeschouwing over kom<-*ide KRO-program ma's 19.00 Musicerende dilet tanten: Eerste Hoornsc Accor deon Vereniging. 19.30 Dood doet leven: gesprekken 19.45 De zingende kerk 20.00 (S) Ne derlandse muziek en Neder landse poëzie. 20.45 Waar maaK Je Je druk over?: serle-ultzen- dlng. 21.00 Babel: literaire kro niek. 22.00 Klassieke muziek. 2225 Overweging 22 30 Nieuws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Actualiteiten 23.15 <S> Voer voor vogels: licht muziekpro gramma. 23.55-24 00 Nieuws. Hilversum II 298 m. AVRO 18.00 Nieuws en om 18.11 Ra- I dlojoumaal. 19.00 (S) Jazz I Spectrum 19.25 Paris vous par- le. 19-30 Vanavond: gevarieerd programma met om 20.00 Nieuws. 22 30 <S) Vanavond Hilversum 1 402 m. TROS 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Lichte grammofoonmuziek. reporta ges en berichten. <7.30 Nieuws; 7.41-8.00 Actualiteiten; 8.30 Nieuws: 8.41-8.50 Actualiteiten» 10.00 Voor de vrouw. <10.30-10.32 Nieuwst. 11.55 Mededelingen. KRO 12.00 <S) Van twaalf tot twee <12.28 Mededelingen t.b. v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41-12.50 Actualitei ten; 13.00-13.05 Raden maar 14 00 Huisbezoek: pastoraal ge sprek. NOS: 14J0 Van T--ta tot totale taal: het leven ln de taal. 14.20 <S) Aspecten van de kamermuziek (opn). 14.50 Meer over minder - De stem van de sprekende minderheid. <13.30-15.32 Nieuws» NCRV: 16.45 Journaal anno Nul. hoor spel. 17.00 <S) Vocaal ensemble 17.20 Overheidsvoorlichting NCRV 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en Nu: actualiteiten. 18.00 (S) Aperitief: licht muziekpro gramma. Hilversum II 298 m. VARA 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 <S) Dag woens dag!: muziek en informatie. (Om plm. 7.33 Van de voorpa gina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA 8.00 Nieuws. 8.11 Actua liteiten. 8.22 (S) Dag woensdag (vervolg). (Om plm. 8.35 Van alle markten thuis). 9.00 Ra dioweekblad met om 9.35 Wa terstanden. om 9.15 Koning Klant, om 9.40 Schoolradio, om in.45 Voor de kleuters, om 11.00 Nieuws en om 11.03 Op de kof fie. 12 00 Oss - Centraal: recht streekse uitzending met. over en te midden van mensen. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualitei ten. 13.25 (S) Licht ensemble met zangsoHsten. 13.43 Gespro ken portret. 14.00 Speelruimte: gevarieerd programma met ac tualiteiten en muziek. (16.00 Nieuws). 17.00 (S) Verzoekpla- IIU ver sum lil 240 m. AVRO: 7.0C Nieuws. 7.05 Steevast. (8.00 Nieuws: 8.02-6.05 Radio journaal». 9.00 Nieuws. 9.03 De negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 Arbeidsvitaminen <11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws. 12.03 Radiojournaal. 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nieuws) 14.00 Nieuws 14.03 Superclcan dreammachlne. 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte platen. (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws 17.03 Ra diojournaal 17.06 - 18.00 Ver- zoekplatenprogramma. Nederland I NOS/NOT 10.45 - 12.00 School-tv. KRO: 17.00-17.50 (ged k.) kinderpro gramma. België - Nederlands 17.36 Jevanjong, kinderprogramma. 25 Er hing zo veel af van de komende minuten. Burek- hardt was echter niet van plan op te geven, wat er ook ge beuren zou. hij wist uit ervaring wat voor een vernietigend vuur een Britse torpedobootjager kon afgeven; in Noorwegen had hij gezien, hoe een Duits troepentransportschip door slechts enkele salvo's was gereduceerd tot een brandend ei land. Wat die tien-centimeter kanons konden doen aan de romp van de Hydra was iets waar hij liever niet aan wilde denken. De lamp hield op met flikkeren en Sehnell sprak. „We worden naar onze identiteit gevraagd." Burckhardt ging iets rechter staan en gaf Nopagos zijn in structies in het Grieks. „Sein dat we het Griekse schip Hydra zijn. Verder niets. En denk eraan, dat luitenant Sehnell een marine-officier is." De spanning op de brug werd haast ondraaglijk, als een fy sieke last. Nopagos veegde over zijn mond en keek achterom. De 'Alpenkorps soldaat keek hem recht aan en hield de loop van het machinepistool op het midden van zijn rug gericht. Burckhardt knikte zonder te spreken, alsof hij wilde zeggen „begin maar" De kapitein zette zijn pet recht en begon de lamp te bedienen, terwijl Sehnell hem gadesloeg, zijn handen nog steeds op het stuurwiel. Het leek de kolonel een eeuwig heid te duren voor de korte boodschap verzonden was. Was seinen werkelijk zo gecompliceerd? Kon Nopagos Sehnell om de tuin leiden, zodat hij een wanhopig S.O.S. in de serie flit sen kon verwerken? De lamp hield op met flitsen. Nopagos haalde een kleurige zakdoek door zijn nek, terwijl Sehnell Burckhardt over zijn schouder heen aansprak. „Hij heeft ons alleen naar geïdentificeerd als de Hydra, Griekse nationali teit. Verder niets." Met een bovenmenselijke inspanning bood Burckhardt weerstand aan de impuls zijn schouders te ontspannen. „Ze seinen weer!" Sehnell sprak kalm, zijn ogen op het flit sende licht, dat nu minder dan een kwart mijl van hen ver wijderd was. Nadat 'het knipperende licht gedoofd was schraapte Sehnell, alvorens te spreken, twee keer zijn keel. „Ze vragen waar we vandaan komen, wat onze bestemming is en de tijd van aankomst." Zonder aarzeling verstrekte Burckhardt de Griek nadere instructies „Zeg hun dat we van Istanbul komen, dat onze be stemming Katyra is en onze geschatte tijd van aankomst 05.30 uur." Nopagos knipperde met zijn ogen, keek weer naar de zwe tende soldaat achter zich, pakte de lamp wat steviger vast en begon te seinen. De kanonlopen van de torpedobootjager wa ren nu duidelijk te zien in het maanlicht. Het vaartuig ver volgde onverbiddelijk zijn koers zonder daarvan ook maar een graad af te wijken. Burckhardt vond het ontnuchterend waarom werd er zoveel belangstelling getoond voor een an tieke, Griekse veerboot, die zijn leven sleet met pendelen tus sen Istanbul en het afgelegen schiereiland Zervos? Hij ver mande zich toen Dietrichs dreunende stem weer klonk achter zijn rug. „Ik begin me af te vragen of dit seinen geen camou flage is totdat ze ons dicht genoeg genaderd zijn. Als ze hun eigen afgesproken signaal verwachten van de gevangenen be neden, zou de koers die ze volgen te begrijpen zijn die koers zouden ze blijven aanhouden totdat ze het eerste schot voor onze boeg afvuurden. Over tien minuten moeten we het ergste wel weten." Nadat hij dit laatste schot had afgevuurd voor de boeg van de kolonel verliet hij kalm de brug en liep naar het dek. Met samengeperste lippen hoorde Burckhardt hem gaan. opgelucht dat de Abwehrman tenslotte de brug verliet. Maar in zijn hart wist hij dat Dietrichs schatting ongeveer juist was. Binnen de eerstvolgende tien minuten 'zouden ze het 'ergste aan de weet komen. Wordt vervolgd Betere CAO in de Momma sigarenindustrie UTRECHT De heden afgesloten nieuwe cao voor de sigarenindustrie kent voornamelijk twee nieuwe ele menten: een loonsverhoging in gul dens in plaats van in procenten en een werkgeversbijdrage aan de vak bonden van ongeveer 65 gulden per werknemer. De lonen van werknemers boven 22 jaar worden met ƒ11,50 per week verhoogd. Elk half jaar zullen prijs stijgingen worden aangepast met een voor ieder gelijk bedrag. De arbeids tijd komt op 42 (was 42,5) uur per week. Schei irnae iendf 3. Zondag, 6 april HAI :haat Prentice baadde in zweet terwijl hij in de duisternis worstelde nder met de touwen, die zijn polsen samenbonden. Hij lag op z'n zij elanj; in zijn kooi, en ook zijn enkels waren stevig samengebonden, cizoe terwijl weer een ander stuk touw zijn polsen met zijn enkels e N< ■verbond, een touw, dat zo strak was aangetrokken, dat zijn i gas knieën gebogen waren. Dat ze eraan gedacht hadden de lamploorv in de hut uit te draaien hielp hem ook niet verder; het bete kende dat hij op de tast moest werken en dat maakte de taak, die toch al onuitvoerbaar leek, nog tien keer zp moeilijk. Om dat zijn handen achter zijn rug waren samengebonden had hij al spoedig zijn pogingen te frommelen aan touwen.die hij loma toch niet kon zien gestaakt en even later, toen hij. opeens be- adder dacht dat ze waarschijnlijk klimtouw van het Alpenkorps?1®" hadden gebruikt, gaf hij zijn pogingen om het touw te doen Jen breken door zijn polsen er tegenaan te drukken op een^ei touw dat sterk genoeg was om een man te dragen die aan een nd j rots hing zou het zeker niet begeven onder de druk van twee ?sch zich inspannende polsen. De toestand leek hopeloos: een touw oran dat niet kon worden verbroken en dat niet kon worden ont ward. Er was echter nog een ander alternatief. Prentice had haat dunne botten en ongewoon smalle polsen, dus wilde hij nu proberen zijn handen in een zo klein mogelijke ruimte samen te persen, waarna hij ze naar boven zou bewegen door de lus sen die hem gevangen hielden. Hij lag op zijn linkerzij, met het gezicht naar de deur ge- ereL wend en terwijl hij rustte probeerde hij te zien hoe laat het was aan het licht van de fosforiserende cijfers van zijn horlo ge op de tafel. Bijna 12.10 uur, voor zover hij het kon beoor delen. In dat geval zou de wachtpost spoedig naar hen komen kijken hij bezocht de hut ieder kwartier. Met typisch Duit se grondigheid was hij tot nu toe precies na ieder kwartier binnengekomen. Hij wachtte op het geluid van voetstappen, maar hij hoorde alleen, het verwijderde gemompel van stem men. Hij draaide zijn hoofd en riep iets op luide fluistertoon. „Alles in orde, Ford?" De sergeant die op precies dezelfde manier was vastgebon den op de volgende kooi, kwam juist bij van een bonkendejs ec hoofdpijn, die hem had overvallen toen hij weer bij bewust zijn was gekomen na de slag met Hahnemanns machinepis tool. Te oordelen naar Prentice's stem had de luitenant een minder pijnlijke terugkeer naar het land der levenden gehad, wat hem niet zo erg verbaasde, toen hij dacht aan Prentice's snelle herstel van een kater, na een nacht van Turkse gast vrijheid. Hij bevochtigde zijn lippen alvorens te antwoorden. „Opperbest, meneer. We zullen als we terugkomen een eis tot schadevergoeding moeten indienen bij de reder van de Hydra. Prentice grijnsde in de duisternis. „Misschien doen we dat wel, vriend. Luister, de wachtpost kan ieder ogenblik binnen komen, doe dus alsof je nog steeds in het land der dromen bent." „Begrepen, meneer." „Maakt u al vorderingen? „Het gaat nogal," loog Prentice opgewekt, „maar nog niet genoeg. Ik geloof dat ze staalkabel gebruikt hebben om onsfejö vast te binden." Hij keek weer op zijn horloge. Bijna kwart Fan over twaalf. Zou de wachtpost deze keer te laat komen? De gordijnen waren voor de patrijspoort geschoven, zodat de hut bijna volledig in duisternis was gehuld. Er sijpelde wat licht sch naar binnen door de deur, die niet helemaal gesloten was. Hij vond de deur,.die op een kier stond, een tergende gewaarwor ding daar zij op het ogenblik voor Prentice van nul en ge nerlei waarde was, had ze wat hem betrof gesloten en aan de buitenkant gegrendeld kunnen zijn. Zij zou hem echter .waar schuwen voor de komst van de wachtpost. Wordt vervolgd Het uit adio diaai -jar pl d ublic en 1 rillei i m aar ordi nijn loor: lit sc Ro; Ijn bg" DP oek< iero veii- op 1 Dc ïaes ils (oo: aar /OU ders elf and rori ch Spo: Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel 44. „Goede morgen!" riep Foppe Helmstock. „Wel, wel, ik dacht bij mijn eigen, wat liggen die twee heren toch lang in bed! Maar dat was helemaal verkeerd ge dacht, zie ik wel, want U beiden bent al weggeweest! Ga dan maar gauw zitten, hoor, want het ontbijt zal U nog wel smaken!" Foppe begon ijverig brood, thee, krentebollen, worst en ge kookte eitjes aan te dragen en hij toonde zich zeer ver heugd. „Nou, nou, Fop pe," lachte de smid. „Je ziet er net uit alsof de za ken reuze goed gaan." „Dal gaan ze ook," antwoordde de ijverige hotelhouder. ;,lk gelooi, dat U beiden mij geluk hebben aangebracht. Ik heb er gisteravond namelijk weer twee nieuwe gasten bijgekregen. U weet wel. die twee zee mannetjes, die hier op het terrasje zaten en een kouwe pijp dronken." O ja", knikte de smid begrijpend. „Dat waren die twee giftkikkertjes, die naar de blauw-geruite kiel informeerden, hè? Nou Foppena al die narigheid van de inbraak en dat monstertjehaha! De blauwgeruite kiel ligt veilig en wel in de kluis bij de bank, hoor! Daar komt niemand meer aan!" „Is die kiel nou echt wel de moeite waard om hem in de kluis ie doen?" vroeg Foppe zuinig. „Nou en of!" fluisterde de smid geheimzinnig. „De blauw-geruite COPYRIGHT STUDIO AVAN kiel is namelijk een halve schat waard!" „Och grutjes, wat jammer," riet Foppe uit. „Ik heb die kiel gehad! Dus ik heb ook een halve schat gehad! heb nou ook nooit eens gèluk! Maar ehvan wie is de andere helft van dt schat dan?" „Die is van jou," antwoordde de smid plechtig. „Het gaat name lijk om de verdwenen schatten van Simon Duijnkerck." „W...wa...wat! stamelde de brave hotelhouder. „V...va...van mij!?" En in zijn rijke verbeel ding zag de eenvoudige kerel al gauw een geweldige stapel goudstukken vooi zich opdoemen FERDNAND "J d \0\ c

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8