TOPTIJD ENITH BRIGITHA Brundage zet spionnen in tegen skiërs Amateurploegkoers en profstayers in Alioy' Sax achterhaald door Duitser Borng asser Amsterdamse zwemster nog 0,3 seconde van Europees record Post met Renz in zesdaagse Schwartz in conflict met Sparta-leiding Winst en verlies voor Roy Dieks Zwemstrijd Bremen gaat toch door 12 WOENSDAG 5 JANUARI 1972 Van onze sportredactie LAS PALMAS Enith Brigitha heeft het Nederlands record op de 100 m vrije slag met maar liefst achttiende seconde verbeterd. De uit Curasao afkomstige Amsterdamse zwemster maakte maandag avond laat tijdens internationaal getinte wedstrijden in Las Palmas op de Canarische eilanden een tijd van 59,6 seconden. Het nationale record stond sinds de Europese jeugdkampioenschappen in Rotter dam (14 augustus) op naam van Anke Rijnders met 1.00.4. Enith Brigitha is de eerste Nederlandse zwemster die in een buitenbad van 50 meter de sprint onder de één minuut heeft afgelegd. Enith Brigitha (16) zwom haar nieuwe toptijd in een volkomen ont spannen sfeer. Het gebeurde tijdens een ontmoeting met de voltallige Zweedse ploeg en enkele „vedetten" van de Canarische eilanden. De Ne derlandse kandidaten voor de Olym pische Spelen in München verblijven sinds vorige week woensdag in Las Palmas. De trainingsstage van een week (vanavond keert de ploeg terug op Schiphol) is bedoeld als een perio de van ontspanning tijdens de zware wintertraining. Alleen de troeven van de zwemvereniging Naarden (Hansje Bunschoten, Linda de Boer, Annema- rie Groen en Ton van Klooster) mochten de reis niet mee. Zij zijn met hun club op de traditionele win tersport-vakantie naar Oostenrijk. Aandrang Ook de Zweden verblijven voor een trainingsweek op het Spaanse eiland. Al voor hun vertrek uit Zweden heb ben zij schriftelijk bij de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond op een wed strijd in Las Palmas aangedrongen. De KNZB-leiding weigerde aanvan kelijk op de uitnodiging in te gaan. Bondsadviseur Jo Schreurs. één van de begeleiders van de Nederlandse ploeg: „We hadden eerst niet veel zin in die wedstrijden omdat we het in formele van deze reis niet wilden verstoren. Op aandrang van de orga niserende vereniging en de burge meester van Las Palmas zijn we ten slotte overstag gegaan. Ook, omdat we hier zo geweldig ontvangen zijn en alle faciliteiten voor de training hebben gekregen. We hebben de hele week over een prachtig bad van vijf tig meter kunnen beschikken. We zijn tenslotte toch in deze wedstrijden ge start nadat de organisatie ons verzoek om een officiële jury had ingewilligd. Alle tijden zijn dan ook door drie juryleden opgenomen." Geen verrassing Het record van Enith Brigitha kwam ook voor de leiders van de Ne derlandse ploeg, onder wie haar trainster Wil Storm, nauwelijks als een verrassing. Jo Schreurs: „Vorig jaar winter al. tijdens de jeugdinter- land tegen Oost-Duitsland in Den Bosch, heeft Enith haar visitekaartje op de 100 meter afgegeven." De pres tatie-curve van de zwemster van 't IJ, heeft zich daarna verrassend ont wikkeld. Deze zomer werd zij lange tijd door een hardnekkige verkoud heid geplaagd, waardoor zij vooral op de individuele 100 meter tijdens de Europa Cupwedstrijden in Bratislava enigszins tegenviel. Een dag later herstelde ze zich echter formidabel door met Anke Rijnders, Cora Schou ten en Hansje Bunschoten op de vrije slag estafette een wereldtijd van 4.03.0 neer te zetten. Estafette minuut. Na Hansje Bunschoten en Anke Rijnders zette Enith Brigitha tijdens nationale wedstrijden in Al phen aan de Rijn in een 25-meterbad het record op 59,7. In het 50-meter- bad van Las Palmas verbeterde ze die tijd met ééntiende seconde en bleef daarmee nog slechts 0,3 seconde boven het Europees record van de Oostduitse Gabrielle Wetzko. Jo Schreurs: „Als een talent als Enith in de winter al deze tijd realiseert, dan moet er nog veel meer inzitten. Niet alleen Enith, maar de hele ploeg gaat trouwens lekker." De voorlopige kandidaten voor München, die tijdens de winterkam pioenschappen, begin april in Den Haag. zich definitief moeten bewij zen, mochten voor de wedstrijden in Las Palmas zelf de nummers uitkie zen, waarop ze wilden starten. Anke Rijnders bijvoorbeeld zwom alleen de estafettes. In die informele sfeer kwam er dan ook een reeks goede prestaties tevoorschijn. Marjan Ver- maat zwom de 100 meter rugslag in 1.09.3 en maakte tijdens de wisselslag Frieke Buys liet een veelbelovende Friek e Buys liet een veelbelovende prestatie op de 100 meter vlinderslag zien: 1.08.0. Bij de heren maakten Bert Bergsma (100 meter vrije slag: 55,2) en Peter Prijdekker (200 meter: 2.04.2) de meeste indruk. De Hage naar moest op die afstand de Zweed se wereldrecordhouder op de 200 me ter wisselslag, Gunnar Larsson met 2,6 seconden voor laten gaan. Schreurs: „We hebben in totaal tien overwinningen behaald. Jammer, dat we op de wisselslag-estafette door een verkeerde overname van Arnold Rood gediskwalificeerd werden. An ders was er ook op dat nummer een goede tijd op de klokken gekomen. De Zweden waren door die grote ne derlaag uiterst teleurgesteld. Toen zij op Las Palmas aankwamen, hadden ze al druk verkondigd, dat ze die Ne derlanders eens wat zouden laten zien. Ik geloof dat we de voorsprong in trainingsopbouw te danken hebben aan de kwaliteit tijdens de training. We hebben in Nederland zeer bewust veel snelheid in ons oefenprogramma gestopt. De Spanjaarden, en ook de meeste Zweden, liggen uren in het water en maken ontstellend veel kilo meters, maar op tempo en kwaliteit wordt nauwelijks gelet." Las Palmas gold voor de Nederlan ders als een zonnige winterstop. Schreurs: „Het is verrukkelijk om hier ontspannen te trainen. Iedereen is in zijn element. Las Palmas is het vertrekpunt voor de laatste etappe naar München geworden. Nu gaat in Enith Brigitha: toptijd op Las Palmas feite het grote werk beginnen met als eerste doel de winterkampioensChap- pen. De tijden, die hier gemaakt zijn vormen in ieder geval een enorme stimulans." De belangrijkste uitslagen: Dames. 400 meter vrije slag: 1. Astrld Verver (Ned) 4.43,8, 2. Eva Wlkner (Zwe) 4.48.6, 3. Irwin Johansson (Zwe) 4.52,3. 100 meter vrije slag: 1. Enith Brigitha (Ned) 59.6 (nw. Ned. ree.). 2 Karin Odbard (Zwe) 1.03,3. 3. Inger Andersson (Zwe) 1.04.4. 100 meter rugslag: 1 Marjan Vermaat (Ned) 1.09,3, 2. Eva Folkson (Zwe) 1.13.6, 3 Diana Olsson (Zwe) 1 15.0. 200 meter rugslag: 1 Hennie Penterman (Ned) 2.54.2, 2. Brltt-Ma- rie Smedh (Zwe) 2.55.3. 3. Minoca Bergqvist (Zwe) 2.55.4 100 meter vlinderslag: 1. Frie ke Buys (Ned) 1.08.0, 2. Eva Wikner (Zwe) 1.08,8, 3. Gunllla Andersson (Zwe) 1.10,1. 200 meter wisselslag: 1 Wijda Mazereeuw (Ned) 2.36.9. 2 Karina Ericksson (Zwe) 2.42.6. 3. Irwin Johansson (Zwe) 2.43,4, 4x100 meter wisselslag: 1 Nederland (Vermaat, Te Riet, Rijnders. Brigitha) 4.38,2, 2. Zwe den 4.52,4. Heren. 200 meter wisselslag: 1. Gunnar Larsson (Zwe) 2.17,3, 2. Hans Ljungberg (Zwe) 2.19,2. 3. Francois van Kruis (Ned 2 19.5. 100 meter vlinderslag: 1. Arnold Rood (Ned). 1.00.6, 2. Arturo Langlenton (Spanje) 100.7, 3. Rolf Petersson (Zwe) 1 03.7. 100 meter vrije slag: 1 Bert Bergsma (Ned) 55.2, 2. Per-Arne BlomqvLst (Zwe) 54 7. 3. Bent Wedin (Zwe) 57.4 100 meter schoolslag: 1 Göran Ediksson (Zwe) 1.14.6. 2. Jaime Rist (Spanje) 1.15.2. 3. Hans Ljungberg (Zwe) 1.15,2 200 meter vrije slag: 1 Gunnar Larsson (Zwe) 2.01.6, 2. Peter Prijdekker (Ned) 2.04.2, 3. Anders Bellbring (Zwe) 2 05.4. Deze winter doken drie van deze vier meisjes voor het eerst op de sprint onder de lange tijd voor Ne derland „magische" grens van één Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Sparta-coach Elek Schwartz weigert om de Sparta nen Jan KlUnjan. Jürgen Kristensen en Hans Vennrker een boete op te leggen van 150 gulden omdat zij naar het oordeel van het bestuur van de Rotterdamse eredivisieclub zondag in de wedstrijd tegen FC Den Bosch (00) 1c weinig inzet zouden hebben getoond. Het bestuur had Schwartz verzocht de spelers financieel te straffen. Gis termorgen had Schwartz een gesprek met de drie Spartanen waarin rij verklaarde dat hij de eis van het be stuur naast zich neerlegde omdat hij van mening is dat er van gebrek aan inzet geen sprake is geweest. In de laatste wedstrijden van Spar ta is echter wel gebleken dat de vorm van het genoemde trio sterk aan het teruglopen is. Insiders wijten dat aan de omstandigheid dat Elek Schwartz tijdens de training nogal soepele nor men hanteert Met het onvermijdelij ke gevolg dat het met de conditie van enkele Spartanen niet zo bijster gunstig is gesteld. De Sparta-coach stelt zich echter op het standpunt dat full-profs zelf het best kunnen uitmaken wat goed voor hen is. De praktijk leert echter het tegendeel. Tegen deze achter grond moet waarschijnlijk ook de aanstelling worden gezien van een conditie-trainer in de persoon van Peter Nederhand die tevens bonds- trainer van de KNAU is. Hij zal eind januari bij Sparta in functie treden. Het initiatief voor het aantrekken van Nederhand is niet uitgegaan van Elek Schwartz, maar van assistent trainer Leo Steegman. De Sparta-speler Hans Eijkengroek is voor minstens vijf weken uitge schakeld. Eijkenbroek heeft een lies blessure opgelopen waaraan hij deze week nog zal worden geopereerd. Hij is daarom gisteren in het Academisch ziekenhuis in Utrecht opgenomen. De operatie zal worden verricht door dokter Strikwerda. Het is de derde keer dit seizoen dat Hans Eijken broek voor enkele weken is uitge schakeld. GRONINGEN De Westduitser Renee Borngasser heeft Guyla Sax eindelijk achterhaald. In de zesde ronde van het toernooi om het Europees jeugdkampioenschap won de Westduitser, terwijl Sax niet verder kwam dan remise. Borngasser versloeg de niet impone rende Deen Hansen. De Bulgaar Velikov slaagde erin om Sax een remise af te dwingen. In de b-groep kwam de Nederian- der Baljon niet verder dan een pun- tendeling tegen de Oostenrijker Scheichel. De Nederlandse jeugdkam pioen Roy Dieks had het drukker met het behalen van een vijftig procent score. In de ochtenduren verloor hij zijn afgebroken partij uit de vijfde ronde tegen de Pool Bylcziek. Enkele uren later slaagde Dieks er echter in de Westduitser Bassler een nederlaag toe te brengen. Finalegroep A: vijfde ronde: Gorcha- kow - Marjanovic 10; 6e ronde: Marjanovic - Natalucci 10, Hansen - Borngasser 01, Pujol - Stean VtVelikov - Sax 'itMarja novic - Kaiszauri afg. Stand: 1/2. G. Sax (Hong.) en R. Borngasser (W-Dld) 5; 3. P. Velikov (Buig.) 4; 4 K. Kaiszauri (Zweden) 3' 's5/6. A. Gorchakow (Rusl.) en S. Marjanovic (Joeg.) 3; 7. M. Pujol (Spanje) 2'/»; 8/9. J. O. Hansen (Den.) en M. Steén (Eng.) 1V«; 10. F. Nata lucci (Italië) 1. Finalegroep B: vijfde ronde: Bielc- zyk - Dieks 10, Biriescu - Scheichel 'is6e ronde: Dieks - Bassler 10, Scheichel - Baljon VtVt, Schauwecker - Biriescu VtVt, Pou- tianen - Spacek 10, Bielczyk - Mei- klejohn 10. Stand: 1 P. Poutianen (Finl.) 5; 2.3. J Bielczyk (Polen) en M. Schauwec ker (Zwits.) 4' 4 C. Baljon (Ned.) ROTTERDAM Ahoy' staat na een onderbreking van enkele weken sinds vanmorgen weer open voor de wielrenners, die vrijwel dagelijks hun trainings rondjes kunnen afleggen op de 200 meter lange piste van het Sportpaleis. Een aantal van deze bedrijven zal zich intensief voor bereiden op de komende evene menten, zoals het wielerpro- gramraa van komende vrijdag avond en de zesdaagse van Rot terdam, welke op donderdag 20 januari van start zal gaan. ■fr De grote attractie vormt overmor gen de Grand Prix van Rotterdam voor stayers. De vijf deelnemende coureurs zijn Cees Stam, Jaap Oud- kerk, Leo Proost, Norman Hill en Eh- renfried Rudolph (wereldkampioen van 1970). De huidige drager van de regenboogtrui, de Belg Theo Ver- schueren, ontbreekt omdat hij mor gen aanzet in de zesdaagse van Bre men. Er staan twee ritten (over 20 en 30 kilometer) op het programma. Op de zelfde avond vindt een se lectie plaats voor de amateurzesdaag- 3Vt; 5/6. I. Biriescu (Roem.) en H. Scheichel (Oostenr.) 3; 7/8. P. Spacek (Tsjechosl.) en R. Dieks (Ned.) 2; 9. M. Bassler (W-Dld) IV»; 10. I. Meiklejohn (Schotl.) 1. Finalegroep C: vijfde ronde: Cro- nick - Nemlioglu 01, Bjarnason - Zotos VtVt; 6e ronde: Nemlioglu - Luminet VtVt, Cruz - Milbers VtVt, Naeser - Haik afg.; Zotos - Ireton VtVt, Cronick - Bjarnason 1—0. Stand: 1. L. Zotos (Griekenl.) 4Vt; 2. A. Bjarnason (IJsl.) 4; 3. A. Haik (Frankrijk) 3Vt 1 afg.; 4. T. Ireton (Ierl.) 3Vt; 5. S. Cronick (Wales) 3; 6. J. Naeser (Noorw.) 2'/t 1 afg.; 7. J. Cruz (Port.) 2Vt; 8. P. Milbers (Lux.) 2; 9. A .Nemlioglu (Turkije) l'/t 1 afg.; 10. D. Luminet (België) 1 1 afg. In het Amsterdamse RAl-gebouw is gisteren de ..Horecava 72" geopend. Op de foto zien we belangstelling voor een miniatuur basketball-spel van de zijde van Ajax en Feyenoord, hier gepersonifieerd door links Wim van Hanegem en rechts Ruud Krol. se, waarin twaalf koppels uitkomen. Gecontracteerd zijn reeds een IAiit- se, een Australische, een Engelse en twee Belgische formaties. De Neder landers zullen in een ploegkoers over 45 minuten moeten uitmaken, wie op 20 januari van de partij zijn. Voor deze selectierit staan de volgende koppels al vast: Balk-Kneteman, Grootzwagers-Nieuwenhuis, Perfors- Moret. Breur-Van der Leist, Stander- Van Rossum en als speciale gasten Thomas-Bennet (de winnaars van vo rig jaar). Roy Schuiten, die na een onenigheid niet meer met Klaas Balk een ploeg vormt, zoekt nog naar een andere maat. Mogelijk wordt dit Ja nus van Tol. -&• Op de baan komen tevens zo'n vijftien profs voor het open omnium. Men is reeds verzekerd van de aan wezigheid van Tino Tattek, Wim Bra- yenboer, Piet van der Lans, Harry van Leeuwen, Gerard Vianen, Albert van Midden, Jan Zoons, Harry Jan sen, Ben Janbroers, Tim Mountford, Willy Debosscher, Gerard Koel en Ebel Brander. Bovendien ontmoet Delbana het kwartet van de Amster damse wielerclub Olympia als tegen stander van het ploegenomnium. Het gehele wielerprogramma begint om acht uur. Inmiddels is Charles Ruys erin geslaagd de dertien profkoppels voor de zesdaagse te formeren. Omdat Pa trick Sercu de voorkeur heeft gege ven aan een welverdiende vakantie en Albert Fritz, Wolfgang Srhulze en Jackv Mourioux verhinderd waren of van hun sponsor geen toestemming ontvingen, heeft Peter Post nu de Duitser Sigi Renz als metgezel gekre gen. Na lang wikken en wegen kwa men de volgende duo's uit de bus: Peter Post (Ned) - Sigi Renz (Did); Leo Djyndam (Ned) - René Pijnen (Ned); Graeme Gilmore (Austr) - A- lain van Lancker (Fr); Gerben Kars tens (Ned) - Wilfried Peffgen (Did); Klaus Bugdahl (Did) - Dieter Kemper (Did); Wim Bravenboer (Ned) - Nor- bert Seeuws (Belg); Leijn Loevesijn (Ned) Cees Stam (Ned); Norman Hill (GB) - Tim Mountford (VSA); Piet de Wit (Ned) - Harry Jansen /Ned); Piet van der Lans - Harry van Leeuwen (Ned); Theo Verschueren (Belg) - Fritz Pfenninger (Zwit) en Albert van Midden (Ned) - Gerard van Vianen (Ned). Reserve is Tino Tabak. •S- Aanvankelijk lag het in de be doeling om Peter Post te koppelen aan Fritz Pfenninger. De „Keizer" was evenwel niet tevreden met dé Zwitser, met wie hij in Keulen een ploeg vormde E'aar Segfried Müller en Gerard Koel (kwam niet akkoord met z'n manager Jan Derksen over het startgeld) van de deelnemerslijst werden geschrapt, gaat de lange Am- stelvener nu aan de „slag" met Renz, wiens prestaties de laatste tijd opval lend goed zijn. Jan Janssen had ook interesse om in Ahoy' te vlammen, maar liet zich op de trainipgen nau welijks zien en was bovendien aan de (te) dure kant. Nu is Jan Janssen maar vertrokken naar Spanje, waar hij een begin maakt aan de training voor het aanstaande wegseizoen. Wél staat Janssen op de affiches voor de zesdaagse van Antwerpen (11 t/m 17 fetlruari). Op maandag 31 januari wordt het tweede boksgala in Ahoy' gehouden. In de hoofdpartij is Rudi Lubbers de opponent van de ex-Europese kam pioen Del Pappa. Voorts zijn er drie prof- en twee amateurpartijen De juiste deelnemers zijn nog niet be kend. al komen Bertie Nikkelen Kuy- per en Jan Lubbers zeker in de ring. Na wielerwedstrijden op 5 fe bruari kunnen de atletiekliefhebbers op 18 februari hun hart ophalen. Op die dag komt de nationale Oostduitse atletiekploeg naar het Rotterdamse Sportpaleis om het op te nemen te gen onze landgenoten. WIM HUISMAN OBERSTAUFEN (UPI) De strijd tussen het Internationaal Olympisch Comité en de ski-fede ratie krijgt, nu de winterspelen in Sapporo naderen, steeds meer de allure van een koude oorlog. Ter wijl de skiërs zich aan hun eigen reglement, dat reclame in minder opzichtige vorm dan in het verle den toestaat, houden, jaagt het IOC onder leiding van zijn bejaarde president Avery Brundage harder dan ooit op overtreders van de scherpe IOC-bepalingen. Het IOC heeft in zijn strijd tegen de commercie in de sport en voor het zuivere amateurisme sinds kort een nieuw wapen ingezet: langs de berghellingen waar de skiërs hun laatste wedstrijden voor Sapporo afwerken, zwerven spionnen in op dracht van Brundage c.s. Tot deze ontdekking kwam de Zwitserse presidente van het damescomité van de ski-federatie (FIS), Odette Perret, tijdens wedstrijden in het Westduitse Oberstaufen. Zij lichtte hierover gisteren de coaches in. „In een telefoongesprek ben ik gewaarschuwd door Marc Holder, de voorzitter van de FIS. Hij zei dat het IOC mensen rondstuurt die moeten toezien of de skiërs wel de bepalingen nakomen", vertelde Odette Pprret. Zij drong er bij de ploegleiders op aan af te zien van iedere vorm van reclame op de uit rusting van de skiërs. De Westduitse ploegleider Heinz Krecek, die drie skiërs heeft uitge sloten van de training omdat zij in een ski-blad reclame hadden ge maakt, vertelde dat hij enkele van de „spionnen" kent, maar dat hij hen nog niet in Oberstaufen heeft gezien. „Ik ben er echter", zei hij, „zeker van dat er iemand is. Nie mand van de meisjes heeft echter iets verkeerds gedaan, er zal nie mand worden gediskwalificeerd". Wat er gebeurt als het IOC wel besluit iemand te diskwalificeren, laat zich niet moeilijk raden. Avery Brundage, de 84-jarige Amerikaan se miljonair die aan de vooravond van zijn vertrek nog even nadruk kelijk op zijn bestaan schijnt te willen wijzen, immers hij heeft er in zijn recente waarschuwingen geen twijfel over laten bestaan dat, indien iemand wordt „gesnapt", de gehele afvaardiging wordt gedis kwalificeerd. Maar: de skilanden hebben reeds besloten zich solidair op te stellen, zodat dan de gehele tak van sport van het Olympisch programma kan worden afgevoerd. Een ingewikkeld gevecht, waarin de skiërs echter sterker lijken te staan dan Brundage. Sextest Maar niet alleen de winterspelen, ook de zomerspelen in München werpen reeds hun schaduw vooruit. In Denemarken heeft een aktie- groep, die de sex-test (een eenvou dig onderzoek van het speeksel) in de sport wil afschaffen, een brief geschreven aan de Westduitse bondskanselier Willy Brandt waarin hem om steun voor dit stre ven wordt verzocht. De leden heb ben Brandt een studie over dit on derwerp doen toekomen. Volgens de aktie-groep is de vaststelling van het geslacht door middel van de chromosomentest discriminerend voor de vrouw. De proef zou herin neringen oproepen aan de metho den die de Nazi's voorstonden bij de Spelen van 1936 in Berlijn. Bondskanselier Brandt heeft in een door het Deense blad „Aarhus Stiftstidingen" afgedrukt antwoord meegedeeld dat hij de kwestie heeft doorgespeeld aan het ministerie van binnenlandse zaken, waar on der leiding van Hans-Dietrich Gen- scher een onderzoek zou worden in gesteld. Het is de vraag of de Denen met hun bezwaren aan het goede adres zijn. De internationale sportbonden en het IOC hebben indertijd de test ingevoerd, die in 1966 (bij de Euro pese atletiekkampioenschappen in Boedapest) voor het eerst zijn ge houden. Voor zover bekend heeft de test pas één keer (in 1967 bij de Poolse sprintster Eva Klobukowska) een negatieve uitslag te zien gege ven. Eisen De Britse atletiekbond heeft voor uitzending naar de Spelen opmer kelijk scherpe eisen gesteld. In een brief van de secretaris Arthur Gold aan de potentiële Olympische kan didaten staat dat er alleen van uit zending sprake kan zijn als een kans bestaat op het winnen van een medaille. .Niemand gaat naar München voor een plezierreisje of om ervaring op te doen", aldus de brief. -X- Furry Friend", de reusachtige kat van kleine Jean Dickerson, won een prijs op de Miami Cat Show. Het was dan ook moeilijk hem over het hoofd te zien. Eijkenbroek 5 weken buiten spel ROTTERDAM De Sparta-speler Hans Eijkenbroek is voor minstens vijf weken uitgeschakeld. Eijken broek heeft een liesblessure opgelo pen waaraan hij deze week nog zal worden geopereerd. Hij is daarom gisteren in het Academisch zieken huis in Utrecht opgenomen. De operatie zal worden verricht door dokter Strikwerda. Het is de derde keer dit seizoen dat Hans Eijken broek voor enkele weken is uitge schakeld. AMSTERDA M(ANP) De eerste partij van de damtweekamp tussen Europees en Nederlands kampioen Ton Sijbrands en de Zwitser Andreas Kuyken is gisteren in Amsterdam in remise geëindigd. Kuyken, die met wit speelde, had aanvankelijk licht positioneel nadeel, maar hij herstelde het evenwicht in de loop van de par tij. BREMEN (ANP) De traditionele internationale zwemwedstrijden in Bremen gaan toch door. Dankzij fi nanciële steun van de Duitse zwem- bond, die zijn 60 Olympische kandi daten ook Hans Fassnacht offi cieel afvaardigt, is het organisator Karl-Walter Frieke gelukt zijn jaar lijkse festijn ditmaal van 25-27 fe bruari weer op de kalender te krijgen. Alle uitgenodigde Europese zwemmers en zwemsters (ook Neder landse) zullen alsnog naar Bremen komen. Wat betreft het starten van de Australiërs (Shane Gould) en de Amerikanen verkeert Frieke nog in onzekerheid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12