'De Grote Polder' blijft achter fCerstbomendrukte voor de Reinigingsdienst Vuurpijl richtte veel schade aan WEEKAGENDA Klandestiene Dieven begeren bomenfik kleuren-tv's Wereldwinkel Alphen tegen verlaging van de koffieprijs Brand bij boerderij in Alphen (Hoorn) HEREN uit Katwijk en omgeving opgelet! HEDENAVOND le REPETITIE in het nieuwe jaar van het Katwijks Christelijk Mannenkoor „JUBILATE" in de zaai Abeelplein. C. van Vliet overleden NlEUWfc LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 3 JANUARI 1972 LEIDEN' De ontwikkeling van het industrieterrein „De Grote Polder" blyft achter by de verwachtingen, waarmee het industrieschap het project aanvatte. Zelfs vergeleken met de situatie op het moment waar op vorig jaar het opspuiten van het terrein begon, stelt de ontwikkeling het bestuur van het industrieschap teleur. Onder invloed van de econo mische terugslag neemt by serieuze gegadigden de animo voor vestiging in De Grote Polder duidelijker af. Zowel de heer J. Lijten, voorzitter van het industrieschap, als mr. H. A. C. Branderhorst, die de selectie commissie van het schap voorzit, geeft de teleurstellende ontwikkeling toe. De heer Branderhorst: „Er zijn nu vijftien tot achttien aanvragen. Het merendeel daarvan is positief door ons geadviseerd. Een aantal van hen heeft nu bedankt. Op grond van de conjuncturele situatie zijn de in vesteringen sterk teruggelopen en dus hebben enkele andere gegadig den laten weten, dat voorgenomen vestiging hun momenteel niet meer schikt". De heer Lijten: „Het is inderdaad zo, dat de animo niet zo groot meer is. Er zijn nu nog tien van de acht tien of negentien serieuze gegadigden en er komen geen nieuwe aanvragen meer. Natuurlijk konden niet alle be langstellenden aan een perceel grond in De Grote Polder geholpen worden. De selectiecommissie streeft naar het aantrekken van een grote verschei denheid van arbeidsintensieve en ge specialiseerde bedrijven. Enkele be drijven werden geweigerd op grond van het feit, dat ze niet aan deze normen voldeden of gezien hun niet sterke financiële positie. Het gaat nu wat moeizamer. Maar dat was te verwachten. We hebben dit jaar 20,7 hectare in De Grote Polder laten opspuiten; er is krediet aangevraagd voor het bouwrijpmaken, bestraten en rioleren van 12 hectare, maar dat krediet moeten G.S. nog goedkeuren. Dan zullen we in het totaal twee miljoen hebben uitgegeven voor het op spuiten van het e eerste stuk en 2,6.1 miljoen voor het bouwrijpmaken. Het totaal van beschikbare industriegrond in De Grote Polder bedraagt 70 ha. Door vereenvoudiging van het be stratings- en beplantingsplan hebben we de prijs, die aanvankelijk was begroot op f 125 p.m. kunnen terug brengen op f 90 p.m. De grond hoeft niet allemaal ineens weg: de be doeling van het industrieschap was, de industrie naar hier te trekken. Wat wij hier in Leiden hebben, stelt eigenlijk niet veel voor: industriali satie moet je regionaal zien, vind ik. Bovendien mag je wel wat grond in reserve houden. Noch de gemeente Leiden, nóch Zoeterwoude heeft renteverlies te duchten, als het ter rein voorlopig ongebruikt zou blijven liggen. Want in dat geval lijdt het Industrieschap het renteverlies'. Voorzichtiger is het antwoord van de heer Branderhorst: „Dat uit- eindelyk 8 tot 9 ha van het terrein ongebruikt zou blijven liggen, be tekent geen geweldige risico's voor renteverlies. Toen we vorig jaar gingen opspuiten, zyn we wel voor zichtiger geweest. Maar het was niet te voorzien, dat de ontwikkeling in het bedrijfsleven zo snel zou ver slechteren. Volgend jaar bouwden er een paar. Misschien komen er dan meer, mede onder invloed van de recente verkeersmaatregelen, waar door een aantal bedrijven uit de Leidse binnenstad weg wil". Toch klinkt er hoop in de toe speling, die de heer Lijten maakte: „Volgend jaar vestigen zich er een paar bedrijven, waaronder een heel mooi, Leids bedrijf. Maar welke dat zijn mag ik nog niet zeggen''. P.v.d.A. Haarlemmermeer tegen aansluiting Stichting Opbouworgaan HAARLEMMERMEER Eén van de belangrijkste voorstellen van b en w aan de gemeenteraad, die donder dag vergadert, is het verlenen van subsidie aan de Stichting Opbouw orgaan Amstelland en de Meerlan den. Het was drs. A. L. J. Coenen die als toenmalige wethouder in 1968 al met het voorstel in de raad kwam. De raad ging er niet mee ak koord. Intussen is de heer A. C. Houtsma wethouder geworden, die het voorstel nu weer aan de raad zal voorleggen. In verband hiermee heeft de PvdA- fractie een aantal opmerkingen ter hand gesteld aan b en w en de raads leden. De fraktie laat een kritisch ge luid horen en geeft een «uiteenzetting van wat onder samenlevingsopbouw moet worden verstaan. Gesteld wordt ook dat b en w in sommige gevallen een onjuist beeld van de zaak geven. Betreurd wordt dat de in Haar lemmermeer in de welzijnssector werkzame instellingen, zoals de (Sjtichting (D)orpshuiswerk (Haar lemmermeer (Z)uid, Raad voor Be- jaardenwerk. Groene Kruis, enz., geen enkele stem in het kapittel heb ben gehad. Wat betreft de financiële kant zegt het college van b en w dat de aan sluiting de gemeente f 7200 per jaar zal kosten. De PvdA vindt dat kort zichtig. De totale kosten zullen voor de Stichting in 1972, als Haarlemmer meer mee doet, vermoedelijk rond de f 200.000 bedragen. Haarlemmermeer zou hiervan een derde deel voor z'n rekening moeten nemen, wat neer komt op een bedrag van ongeveer f 70.000. De PvdA vindt het op dit moment niet verantwoord de gemeente bij het opbouworgaan aan te sluiten. Eerst wil men dat alle betrokken in stellingen worden gehoord. ..Voorlopig ben ik van mening dat het tot stand komen, in overleg met alle betrokkenen van een Raad voor Overleg en Advies Haarlemmermeer prioriteit heeft, aldus de PvdA-onder- tekenaar W. Dorrepaal. Dit is het gebouw De Hoeksteen op de hoek van Garenmarkt en Levendaal, met de afbraak waarvan men nu is begonnen. ALPHEN De wereldwinkel Al phen heeft, naar aanleiding van een ophanden zijnde koffieprijsverlaging een brief geschreven aan een aantal Kamerleden en koffiebranders. Hierin wordt gevraagd aan de Kamerledenr hun medewerking te verlenen aan de Nationale Koffie- aktie. Dat betekent in dit geval het NIET doorberekenen van de koffie prijsverlaging aan de consument. Het aldus verkregen bedrag tussen wer kelijke prijs en berekende prijs zou overgemaakt dienen te worden aan de humanitaire en bevrijdings-orga- nisaties in de koffielanden, waar door dit bedrag ten goede komt aan de plattelandsbevolking, die het rechtstreekse slachtoffer is van de steeds lagere koffienriis. Van de zijde van de koffiebran ders werd reeds van een aantal een positieve reaktie ontvangen, hetgeen leidde tot het aanschrijven van alle Nederlandse koffiebranders. KATWIJK De hele ochtend wer den ..klandestien" kerstbomen ver brand. Kinderen van zo'n jaar of vijf tot pak weg 13 sprongen rond de vlammen; zij konden niet wachten tot de officiële kerstboomverbran ding. „Dat duurt veels te lang", aldus een jeugdige Katwijker. Z'n vriendje: „We hebbe toestemming van die smeris hoor, meneer". Intussen groeide de stapel wel tot zo'n vijftien bomen en die stonden spoedig in lichter laaie. Het ging ge paard met een enorme rookontwik keling, doordat sommige bomen on der de witte kunstsneeuw zaten. Jongens en meisjes dansten er omheen. „Dit is leuker dan wanneer wij alleen maar mogen kijken naar de politie en de brandweer", laat een knaap weten. Plotseling gooide er één een handvol rotjes verboden in Katwijk in de vlammen. Een jongetje van een jaar of vier, aan de hand van zijn zesjarig zusje, begon hard te hui'len. Uit de buurt worden steeds meer kerstbomen aangevoerd. Het werd een hele drukte op het landje op de hoek van de Prins Bernhardlaan en de Nieuwe Duinweg. Drie jongetjes van een jaar of acht liepen met kerstbomen om de bran dende stapel heen. Kennelijk wilden zij hun boom bestemmen voor de of ficiële verbranding die vanmiddag zou worden gehouden. Zij krijgen er géén kans voor. Een vechtpartij ont stond en één boom werd ..in beslag genomen". De jongetjes dropen hui lend met de andere boom af. Het aantal kinderen groeide met het kwartier. De omwonende flat bewoners sloegen het geïrriteerd gade. De woningen waren omgeven door flinke rookontwikkeling. SASSENHEIM De Bollenstreek wordt momenteel onveilig gemaakt door inbrekers, die het op kleuren- uv.'s hebben voorzien. Zo werd er enkele weken geleden ie Lisse een apparaat gestolen, vorige week twee uit woonhuizen in de wijk. Eiken donk in Noordwijkerhout, en het af gelopen weekeinde twee uit woon huizen in de Willem War- naarlaan te Sassenheim. Met uitzon dering van Lisse waren het alle kleuren tv.'s. In alle gevallen waren de bewoners afwezig. Gouden bruidspaar TER AAR Het echtpaar Hoo- gervorst hoopt op 10 januari zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De nu 78-jarige bruidegom heeft tien tallen jaren een deel van zijn brood verdiend als seizoen visser. Met zijn drie jaar jongere vrouw woonde hij veertig jaar aan het Kerkpad. Van de zeven kinderen zijn er nog vier in leven. Er zijn negen kleinkinde ren. De bruidegom ligt momenteel voor observatie in het ziekenhuis maar men hoopt, dat hij 10 januari weer temidden van de zijnen zal zijn. hi 1970 slaagden 17 van de 23 Leidse niertransplantaties LEIDEN Het nadelig saldo van het Academische Ziekenhuis bedroeg in 1970 ruim f 25,5 miljoen tegen f 20,7 miljoen in 1969. Er werden vorig jaar 17.420 patiënten opgeno men en de gemiddelde verpleegduur was evenals in 1969: 14,5 dag. By de poliklinieken werden 44,921 nieuwe patiënten ingeschreven, die bij el kaar 253.995 bezoeken aflegden. Er werden 23 niertransplantaties ver richt, waarvan 17 met goed resul taat. Andere gegevens uit het jaarver- slag-1970: Ruim een derde van het totale ge- neesmiddelenverbruik kwam in 1970 ten laste van ,de groep antibiotica. De gemiddelde personeelsbezetting bedroag 1859 tegen 1793 in 1969. Er traden 1021 nieuwe personeelsleden in dienst en er vertrokken 898 perso neelsleden, van wie ongeveer de helft werkzaam was in de verpleegkundi ge sector. Voorlichtingsdagen Leidse universiteit LEIDEN Op maandag 3 en dinsdag 4 januari worden aan de Leidse Universiteit de voorlichtings dagen gehouden voor hen die over wegen met ingang van 't academie jaar 1972-1973 aan de universiteit te gaan studeren. Voor deze dagen heb ben zich 1.464 abituriënten en 930 ouders gemeld tegen 1.510 abituriën ten en 1.055 ouders vorig jaar. Gouden paar in Sassenheim SASSENHEIM Donderdag her dachten de heer en mevrouw Heems- kerk-Bloemendaal, Westerstraat 15, dat zij 50 jaar geleden in ondertrouw gingen. Al zijn ze resp. in Rijnsburg en Leiden geboren, toch zijn ze echte .Sassemers'; vanaf hun prille jeugd wonen zij hier. De heer Heemskerk was zijn hele leven :n de bloembollen werkzaam, van 1915 tot 1925 bij Manchester om de Engelse taal te leren. Van 1925 tot 1957 was hij. met onderbreking van de oorlogsjaren, boVénreiziger op Engeland. In zijn vrije tijd was de heer Heemskerk, trouw lid van het plaat- se'.iik Harmoniekorns ..Crescendo". Puim.30 speelde hij piston en bar'on. ^rwijl hij nu dagelijks thuis s ni'Z en d~ orgelbank te vinden is. Pen s^b.-duw T>ver het "bruidspaar en hun kind«"*on (een zoon en «-en doch ter! is wc', dat de heer Heemskerk een oogaandoening sedert 1957 7'hi "cz'^htvermogen kwiit is. Verder •vin beiden resp. 79 en 77 jaar. nog go°d "ozond. T'e wnte da". 1? ianuari. wordt in '""win k*":n» pev'wd teywiil er on ïiqi* s te' hoif ~es r^rerWo jn Jeu/rdhu's aan de .Tn'iana'aan. ZOETF.RWOUDE Twee verkeers ongevallen binnen enkele uren oo de avond van Nieuwjaarsdag heb ben aangetoond dat het. ontbreken van verlichting ter plaatje op dezo drukke wee zeer- gevaarlijk is. Zij vonden plaats ter hooete van de Om- mediikseweg. Het verkeer dat in de richtine Alphen gaat komt hier juist ivaar de weg een bocht maakt op e?n onverlicht gedeelte terecht. Een verloofd paar uit Utrecht raakte daar met zijn auto de vluchtheuvel waarbij hun voertuig totaal vernield op de links gelegen ventweg terecht kwam. Het meisje liep daarbij ver wondingen aan haar hoofd op en moest in het ziekenhuis worden be handeld. Terwijl de politie met het onderzoek ter plaatse bezig was, waarbij de vluchtheuvel van een provisorische bebakening was voor zien, was het opnieuw raak. De auto reed nog een eindje door. stop te. het spatbord werd van hef wiel getrokken en voordat de politie er bij was trok men weer op Het 'enige wat de politie weet is dat het een Volkswagen betrof. Hoog en laafi wafer. Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 4 januari: hoog water 5.31 en 17.45 uur, laag water 1.24 en 13.43 uur. LEIDEN Is in de kleinere plaatsen, ook rond Leiden, een georganiseerde kerstbomenver branding nog een haalbare zaak, waaraan oud en vooral jong met enthousiasme meewerken, voor een stud als Leiden ligt dat anders. Daarom is een aantal jaren geleden besloten te stoppen met de jaarlijkse kerstboomverbrandingen, waarin de Leidse Jeugd Actie een werkzaam aandeel bad. Voor de Reinigingsdienst betekent dit echter veel extra werk. Al direct na de Kerst is deze dienst begonnen met het inzamelen van kerst bomen en nu na de jaarwisseling liet merendeel van bomen op straat terechtkomt, heeft de Reini gingsdienst alle zeilen bijgezet om ze zo snel mogelijk af te voeren naar de vuilverbranding. Om te beginnen, worden de bomen mee genomen door vuilniswagens tijdens de normale huisvuilophaalbeurten en ook rijden nog andere wagens door de stad voor het oppikken van bomen. Soms gebeurt dit met politie-assistentie als het om grote hoeveelheden tegelijk gaat, die door op een fikkie beluste jongelui bij elkaar zijn gebracht. De brandweer heeft een bijzonder rustige jaar wisseling achter de rug. Er kwamen wèl heel wat meldingen binnen over straatbrandjes maar in de meeste gevallen was dit geen reden om uit te rukken. J. C. H. Kool direkteur van Ziekenfonds LEIDEN Met ingang van 1 jan. hebben de heren H. C. Smit en H. Th. la Rivière op eigen verzoek ontslag gekregen als direkteur van het Alg. Ziekenfonds Boerhaave. Zy hebben de wens te kennen gegeven geen officieel afscheid te nemen. De heer C. G. J. van Alphen, arts, heeft per 1 januari zyn functie als voorzitter van het ziekenfonds neer gelegd. De arts C. F. M. Langezaal is tot zijn opvolger benoemd. De heer J. C. H. Kool is nu aange steld als direkteur. LEIDEN Aan de Marnixstraat en de Willem de Zwygerlaan is het rond de jaarwisseling tot schermut selingen gekomen tussen honderden jongelui en burgers. Al tegen elf uur kwamen er meldingen van ongere geldheden in deze buurt by de poli tie binnen. Bij de rellen werden een telefoon cel, een boom, schuttingen, tuinhek ken en auto's vernield of beschadigd. Een taxichauffeur heeft volgens zijn verklaring een schade van ruim 3000 duizend gulden aan zijn auto. Hij ver telde de politie dat er een meisje op zijn motorkap sprong. De verklaring van het 16-jarig meisje was dat de auto tegen haar aan was gereden. De uit honderden mensen bestaande me nigte ging na dit incident tegen de taxi trappen en gooide de ruiten met stenen in. De taxichauffeur, een 32- jarige Leidenaar, kon erger voorko men door hard gas te geven en het hazepad te kiezen. In de omgeving van de Marnix straat heeft de politie naar aanlei ding van de rellen een 22-jarige met selaar aangehouden. Tegen een uur of twee rukte de brandweer uit om een straatbrand in de omgeving van de Willem de Zwij gerlaan te brussen. Daarna keerde de rust in deze buurt geleidelijk terug. Het vuurwerk zelf heeft dit jaar ALPHEN Nauwelyks 24 uur nadat burgemeester Gallas in zyn jaar overzicht voor Alphens gemeente raad ook de vrywillige brandweer uit onze gemeente had geprezen die uitstekend werk deed by tal van grotere en kleinere branden, zag hy deze woorden bewaarheid. Want in de nacht van oud op nieuw om streeks half écn kwamen vermoe delijk de resten van een ergens af geschoten vuurpyl neer op de rie ten kap van de hooiberg hy de boe renhoeve „De bonte paal" langs de ryksweg in de Hoorn, (fam. C. J. van Niekerk). Mede door de ste vige wind is de kap in brand ge gaan en werd de op enkele meters staande woning met aangebouwde stal, eveneens met rieten dak, ern stig bedreigd. Een groot geluk was, dat de wind van de woning af was. Doordat de brandweer met groot materiaal spoedig ter plaatse was (ook Aar- landcrveen en Zwammcrdam wer den nog gealarmeerd maar behoef den geen noemenswaardige dienst te doen) wist men het huis te be houden. Een groot deel van het huisraad was reeds naar buiten ge dragen .maar afgezien van het feit dat dit nu gespaard is voor een rooklucht, was het niet nodig ge weest. Ruim 30 in de stal staande koeien wist men tydig te bevry- den: de stal heeft wel stevig staan branden en het dak ging eraan. Hooibergen zijn nare dingen om te blussen; dc brandweer is daar nog de gehele zaterdag mee bezig ge weest, want de berg werd met grij pers leeggehaald en steeds weer laaide het vuur op. De schade door de brand is aanzien lijk. Er loopt een verzekering. De vrywillige brandweer van Kou dekerk was op de Lage Zyde pa raat om de vonkenregen die door de sterke wind over de Oude Ryn in de richting van de Koudekerkse industrie dreef, op te vangen. Aanvang 20.15 uur. Dacht u er ook aan mee te gaan doen met ons mannenkoor doe het dan nu en meld u hedenavond als lid aan. niet zo veel schade aangericht. Al leen de familie Nagtegaal aan de Gerrit Kasteinstraat denkt nog met schrik aan de jaarwisseling terug. Een kleine tien minuten na de nieuw jaarswensen vloog daar een vuurpyl van 30 centimeter lang en een dia meter van 5 centimeter de huiskamer binnen. De pijl kwam tegen een bin nenmuur en ging daarop fluitend door de kamer. Hy vernielde de kerstboom, de radio, een' versterker, glaswerk en ontplofte in een berg meubel. De schade is circa 3000 gul den. Niemand werd gewond. Bij Vroom en Dreesman werd in de nacht van 1 op 2 januari een ruit van 3 bij 3 meter ingegooid. Een bewoner aan de overkant waarschuwde de po litie. Uit de etalage wordt niets ver mist. Een 25-jarige Leidenaar reed gis teravond bij het zoeken naar een par keerplaats tegen een vluchtheuvel op de Nieuwe Beestenmarkt. De chauf feur liep een kaakfractuur op en de auto werd zwaar beschadigd. Dat vuurwerk ook andere verwon dingen kan veroorzaken toonde een 28-jarige Leidenaar op de Lammen- schansweg bij het ontsteken daarvan. Op een groenstrook in het midden baan liep hij na het aansteken van het vuurwerk achteruit de rijbaan op, lette niet op het verkeer en liep legen een auto aan. Hij is met hoofd letsel, een hersenschudding en ver wondingen aan het rechteronderbeen naar het AZ vervoerd. De automobi list reed na het ongeval door. LEIDEN Op 92-jarige leeftyd is overleden de heer C. van Vliet, een bekende persoonlijkheid in het Leid se veilingwezen en de tuinderswe reld. In 1954 nam hy op 75-jarige leeftyd afscheid als voorzitter van de Leidse Groenteveiling. Hjj werd toen tot tot erelid benoemd. De heer Van Vliet was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Van Vliet heeft bij de vei ling verschillende functies bekleed, zoals betaalmeester, afslager en vei lingmeester; 36 jaar was hij voorzit ter, eerst van Ons Belang, toen van De Eendracht en later van de coöpe ratie. Velen leerden hem kennen als een man van formaat. Zijn zoon, de heer B. van Vliet, volgde hem in 1954 op. ZOETERWOUDE De jaarwisse ling is in Zoeterwoude opvallend rustig verlopen. Zelfs de paar fikse straatbranden die er in de voorgaan de jaren wel waren ontbraken nu. 'n Brandje op de grens van de Elout- straat en Dokter Kortmannstraat bleef beperkt en leverde voor het doorgaande verkeer geen belemme ring op. In de middaguren maakten velen van de gelegenheid gebruik om tijdens 'n geanimeerde receptie in het gemeentehuis burgemeester en wethouders, en elkaar, de wensen van de dag aan te bieden. OEGSTGEEST VVD-avond. De regio Leiden van de VVD houdt vrij dag 14 januari in De Roode Leeuw', Dorpsstraat 55, een bijeenkomst. De Kamerleden mevrouw Smit-Kroese en ie heer Kejt spreken over actuele politieke vragen. NOORD WIJK Traditiegetrouw krijgt de Noordwijkse jeugd weer ge- legenarid collectief de kerstbomen te verbranden. Dit gebeurt dinsdag avond. 4 januari om zeven uur, te Noordwijk-Binnen achter de voorma lige boerderij Wassenaar nabij het Gruenepad. en te Noordwijk aan Zee op het lerrein van de vroegere speel tuin aan de Oranje Nassaustraat. KANTOORMEUBELEN DIREKTIEKAMERS KANTINEMEUBELEN I BRANDKASTEN MAGAZIJNKASTEN TOONZALEN WM BARENTSZSTRAAT 35 Geopend van 9-17 uur (Bij Zijlsingel/Trompstraat) nv CIEBA- LEIDEN TEL. (01710-49044* Maandag 3 januari Stadhuis. 7.30 u.: gemeenteraadsvergade ring. nieuwjaarsrede van de burgemee- Dinsdag 4 januari Breestr. 19, 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentra Ie. Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Steensehuur 5. 8—8.30 u.: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Stationsplein 12. 8.13 u.: de heer Mar tin West (Kaapstad) spreekt aan de hand van een film en van dia's over de Onafhankelijke Kerken in Zuid- Afrika Woensdag 5 januari Stadhuis. 46 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Gebouw Ons Centrum. Hooigracht 84. 7 u.: spreekuur bureau gezamen lijke voorlichting sociale wetgeving, uit gaande van gemeensch. adm. kantoor, gcm. soc. dienst en raad van arbeid. Donderdag 6 januari Lakenhal, 3.30 u.: nlcuwjaarsvcrgadering kamer van koophandel en fabrieken voor ltijnland. Kantine Adler. Rooscveltstraat. 8 uur: ledenvergdaering De Natuurvriend. Vrijdag 7 januari Jazz-zolder Hoi lluuse. Rapenburg 24. 22—3 u.: kwartet Rudi Brink. Burgerzaal stadhuis, 3.30—5 uur: af scheid H Bassle als directeur van de gemeentelijke werkplaats. Zaterdag 8 januari Foyer Den Burcht. 8 u.: Ons Grunneger- laand. nIJJoarsverzicde. Microtheater. Vestestraat 40. 8.30 uur ram. concert blokfluit-ensemble Plet Kunst. FILMS TRIANON: ..Daniël". 18 Jr. LUXOR: ..Dc rechter- en de linker hand van de duivel". 18 jr. LIDO: James Bond: ..Diamonds are forever". 14 jr. STUDIO: ..Wat zien ik". 18 Jr.; oude jaarsavond geen voorstellingen, dag. 2.30, 9.15 uur. za en 2.30, 4.43 7 en 7 9.15 CAMERA: ..De bendeleider van Easl End". 7 en 9.13 u.: „sissi,\ al.; s mid dags 2.30 .za en zo 2.30. 4.15 en de nachtvoorst. „Frankenstein leeft", zater dagnacht om 11.30 uur. oudejaarsavond gesloten. Apotheken Zaterdag 1 januari t.e.m, 6 Januari: apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooi gracht 48. lel. 21060. en apotheek Oegst- gecst. Doktersd lenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB --dere i 16 u Behandeling na ongevallen Dc poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 1C uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO. 20643. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsocn 83; voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen; van 10.00—11.30. 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Dlaconessenhuis: klasse I dag. 11.00—12.00 uur. 13.15—14.00 uur. 18.25—19.30 uur: klasse II en klasse IH dag. 13.15—14.00 uur. 18.45—19.30 uur: kinderafdeling dag. 14.15—15.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.4519.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdcling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30: 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters, zo., ma., wo., vrij. en zal. van 15—15.30; dl. en do. van 18-18.30 uur Annakllnlek: 3de klas 13.30—14.30 en 18-19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllnlek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis ..Rijnoord": dagelijks (ook ln het week end): ie en 2e klas: van 10.3011.00 uur; van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur: 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdcling: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.0018.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpattënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tol half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Sociëteit Twcntwcl Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Leiden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk straat la, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3