OGE AUTORITEIT NODIG OOR RIJNOEVERSTATEN mensen öeen enöelen Droetee Explosieve Burgemeester Van Veldhuizen (38): ntwikkeling Westlandse i^©WOltie loementeelt Fijjliaart Vorm en inhoud geven aan democratie Plantsoenendienst Delft brengt natuur dichter bij mensen ■"J Voor beroep bedankt Meerjarenplan Synagoge wordt onderdak van muziekschool Gebr. Broere wil Tankvaart overnemen Prov. subsidie clubgebouwen houdt op Plaatselijke VVV heft zichzelf op na conflict BOEKENHOEK 5 DINSDAG 28 DECEMBER 1971 ie m ONSELERSDIJK Het Westland ft dit jaar een explosieve ontwik- ng van de bloementeelt meege- ikt. Aan de Coöperatieve centrale itlandse Snijbloemériveiling te iselersdijk wordt Voor 1971 een £t verwacht van rond 150.000.000 ilen. tegen 113.000.000 in 1970 en JO.OOO in 1969. Dit betekent, dat ipbrengst van de Westlandse bloe- iteelt ongeveer de helft uitmaakt die uit de teelt van groenten en ft vorig jaar bereikten de geza- lüjke Westlandse veilingen een et van ruim 410.000.000 gulden, uvan 113.000.000 afkomstig uit de menteelt. De groenten- en friut- leverde toen 298.000.000 op. ywacht wordt dat de bloementeelt dit jaar sterker heeft uitgebreid die van groen.ten en fruit. In het er tland ziet men deze ontwikkeling helemaal zonder zofg. Hele be- iien schakelen over op de bloemen en zetten alles hierdoor op een Aj ftuinbouwleiding in het Westland aar. ft reeds jaren lang gewaarschuwd Boa m de onstuimige ontwikkeling in enjbloemencultuur, doch zolang de nog reden tot tevredenheid ïnJen, wordt steeds meer teeltopper- ;e voor de bloemencultuur inge- :eld. Honselersdijkse bloemenveiling gloort tot de grootste in Europa. nneer in het voorjaar van 1972 een ïwe hal van 18.000 vierkante me- zal zijn, zal er in totaal )00 vierkante meter bebouwde op- vlakte in bedrijf zijn. Met deze iréiding is een bedrag van rond z niljoen gulden gemoeid. J ne, ?i arlemakers (metaal) ("wacht lagere winst OTTERDAM Metaalbedrijf Ra- lakers verwacht, dat de resultaten 1971 die van het voorgaande niet zullen evenaren. De geste- kosten enerzijds en de terug- ^7 nde conjunctuur anderzijds zijn ,«van de oorzaken. Iidanks de scherpe concurrentie is Sta «"derportefeuille van de bedrijven Botterdam en Klazienaveen goed uld, aldus een tussentijds bericht, r 1970 steeg de nettowinst van a ƒ498.000 tot bijna ƒ561.000, ter- het dividend werd verhoogd van 9 pet. met FIJN AART Overeen komstenJa, er iconen in bei de gemeenten gewone mensen. Het zijn geen engelen, maar je kunt er wel goed samenwer ken', aldus burgemeester mr. E. P. van Veldhuizen (38) van Fijnaart die is benoemd lot bur gemeester van Dronlen in Oos telijk Flevoland. Hij steekt het niet onder stoe len of banken dat hij met deze benoeming bijzonder in zijn schik is. Mr. Van Veldhuizen wordt in Dronten de eerste bur gemeester nadat tot nu toe eén landdrost er de scepter heeft ge zwaaid. Bovendien wordt de nieuwe gemeente niet bij een provincie ingedeeld. „Ik moet er vorm en inhoud gaan geven aan de democratie. Op 3 januari wor den, als ik wordt geïnstalleerd, de raadsleden nog beëdigd. O ja, verschillen tussen Fijnaart en Dronten zijn er ook. Hier in Fij naart en Heyningen moest ik vechten om woningen te krijgen. Voor Dronten moeten bewoners worden gezocht." Mr. Van Veldhuizen was toen hij in Fijnaart kwam (zijn eerste gemeente) met zijn 31 jaar de jongste burge meester van ons land. Hij is de zoon van wijlen ds. G. van Veldhuizen, in dertijd zeer bekend in Rotterdam- Crooswijk. Voordat hij een baan zocht in de overheidssfeer werkte hij bij de Steenkolen Handelsvereniging NV in Rotterdam waar hij vooral ac tief w.as bij de voorlichting. Nieuwe stad Ondanks de korte tijd waarin de hele sollicitatie en benoeming zich af- speelde, nauwelijks een half jaar, weet de nieuwe burgemeester al heel wat van zijn nieuwe gemeente. „Dronten, nieuwe stad in nieuw land", een nog uit te geven boek over Dronten ligt op zijn bureau in het raadhuis van Fijnaart. Hij weet trots te melden dat Dronten op een na de grootste gemeente (wat oppervlakte betreft) van Nederland is. Dat er nu 13.000 inwoners zijn en dat er 30 tot 40.000 zijn gepland. Als andere bijzonderheden: de mensen daar komen overal vandaan. Het zijn echte pioniers. Tot voor kort moesten landbouwers en winkeliers solliciteren om zich daar te mogen vestigen. Dat is nu voorbij. „Die ge meente", gaat hij verder, „is bewust niet alleen agrarisch georiënteerd, maar moet ook dienen als overloop voor de randstad. De ruimte is de rijkdom van Dronten. Bovendien is er een uitgebreid voorzieningenpakket gericht op veel meer inwoners." Mr. Van Veldhuizen geeft toe dat hij wel eens heeft terugverlangd naar het bedrijfsleven. „Maar dit werk van burgemeester vindt ik toch wel het leukst. Ik zou dan ook veel jonge ren willen aanzetten een baan te zoe ken in de beleidssfeer. Gemeenten traden vroeger op als soort nacht wacht, nu meer als porders, als acti- veerders. Het bedrijfsleven heeft ech ter meer mogelijkheden tot snelle be sluitvorming Een gemeente moet het weer weloverwogen doen. Ik heb ge probeerd van beide iets over te ne men'. aldus de jonge burgemeester. Vertrouwen Bij zijn werkwijze staat het begrip vertrouwen bovenaan. Hij zegt: „Er moet wederzijds vertrouwen zijn tus sen burgemeester, wethouders, raad en bevolking. Anders kan ook de de mocratie niet goed functioneren. Je krijgt dan een onwerkbaar systeem. Ik zal ophouden mgt mijn burge meestersambt als ik geen vertrouwen meer krijg". Hij is bijzonder goed te spreken over Fynaart, hoe de raad heeft ge functioneerd, hoe het ambtenaren corps enorme bergen werk heeft ver zet. En wat dat vertrouwen betreft, ook al was hij destijds de jongste burgemeester, hij heeft toch altijd veel mensen op zijn spreekuren ge kregen. „Je treedt dan vaak op als ombudsman en als adviseur", aldus mr. Van Veldhuizen. Hij staat ook helemaal achter het beleid van minister Geertsema, meer jonge burgemeesters te benoemen en er naar te streven dat men niet al te lang in een plaats blijft. Er komen dan ook meer promotiemogelijkheden. Mr. Van Veldhuizen zou zelfs graag zien dat dit beleid van deze minister in een raamwet zou worden vastge legd, zodat als minister Geertsema geen minister van binnenlandse za ken meer is, dat beleid toch wordt voortgezet. Overigens is Fijnaart toch kenne lijk een promotiegemeente. Burge meesters blijven er niet zo heel erg lang. Dat was mr. Van Veldhuizen ook al voorspeld in de installatiever gadering in 1965. Uniek -8.50, door Willem Breedveld dej N HAAG De erkenning van q noodzaak om het probleem de Rijnvervuiling op inter- erd ionaal niveau aan te pakken veel op de nieuwjaarstradi- veel goede voornemens :nsb|ar verder niets. Het zal daar- ondanks de vele mooie woor- die over dit probleem zijn gd, niemand verbazen dat er Kii de praktijk maar bitter weinig terecht is gekomen. ,an e eigen autonomiteit van de Rijn- 'erstaten blijkt toch altijd weer ingrijker te zijn dan dat men be- jdheden aan (bijvoorbeeld) een fenationaal beheerslichaam van de 'kt( uit banden zal geven Het is de- Tipasse die al sinds 1950 het werk de internationale commissie ter rttp'erming van de Rijn tegen ver eniging, kortweg de internatio- Rijncommissie, blokkeert. Deze Nort missie, voordien een los samen- fingsverband van de Rijnoever- kreeg in 1963 een „fossiele" is i!fUs door het verdrag van Bern. De whiijnemende landen, Duitsland, «"ijk, Luxemburg, Nederland en Ierland bouwden de commissie >t.een officieel adviesorgaan van .Rijnoeverstaten. Feitelijke be- Sdheden kreeg de commissie ech- iet te pietensfeer die haar thans ken merkt te trekken. Hoge autoriteit Volgens de heer Oele vormt alleen de instelling van een overkoepelend orgaan met duidelijke bevoegdheden, een hoge autoriteit, een mogelijkheid om de impasse te doorbreken. De VS geeft daarvan het voorbeeld. De fe derale staten, die ook een sterke autonomiteit bezitten, konden het niet eens worden over het beheer van het stroomgebied van de Ohio. Alleen de in stelling van een trans-federal autho rity bracht de oplossing en daarmee een goed (schoon) beheer van deze rivier. Voor de oorlog werd in de VS een dergelijk orgaan ingesteld voor de bodemverbetering van het dal van de Tennessee, eveneens met succes. Hoewel de federale staten van de U.S. niet te vergelijken zijn met de Rijnoeverstaten geven zij toch een duidelijke indicatie hoe autonomi- teitsproblemen moeten worden opge lost. Zijn sollicitatie en zijn benoeming zijn een vrij goed bewaard geheim gebleven. Via een unieke wijze is het bekend gemaakt. Namelijk via een lokaal televisienet in Dronten. Voor Fijnaart was de benoeming in Dron ten van hun burgemeester een com plete verrassing, voor Dronten iets minder. Mr. Van Veldhuizen en zijn vrouw waren in „De Meerpaal" in Dronten aanwezig toen het besluit werd meegedeeld door minister Geertsema. Een uniek gebeuren, evenals de in stallatie op 3 januari. Gedurende de gehele dag zullen er radio-reportages vanuit Dronten door de NOS worden uitgezonden (totaal vier uur) en dat doet het voorlichtingshart van Dron- teris nieuwe burgemeester veel goed. Net zo goed als de blijken van waar dering die nu in Fijnaart zijn losge komen die een gevoel van spijt ten opzichte van het vertrek niet kunnen onderdrukken. Maar dat zal volgende week woensdag bij zijn afscheid wel blijken. (Wij plaatsen dit verhaal op nieuw omdat het vrijdag ver minkt in de krant kwam. Red.) ST.-ANNALAND Ds. L. J. Ge luk, Ned. Herv. predikant in Dirks- land heeft bedankt voor het beroep dat de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente van St. Annaland op hem had uitgebracht. Ds. J. C. Schuurman. Ned. Herv. predikant in Putten heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Ned. Herv. Gemeente in Ouderkerk aan de IJssel bedankt. DELFT De Gilleswoningen, die een bijna op zichzelf- staande nieuwbouwwijk in Bui tenhof vormen, hebben een van de aangrenzende wijken totaal afwijkende woonomgeving. De traditionele rechtlijnige indeling van de ruimte tussen en rond de huizen een vierkant grasviak, een parkeervlak en nette stra ten en stoepen is in deze wijk niet terug te vinden. De auto's nemen hier een bescheiden plaats in en staan niet 'als een dominerende „blikconcentratie" in de buurt. Men is bii het ont werp uitgegaan van de wonin gen en de mensen, wat tot speel se resultaten heeft geleid. De heer Bos, hoofd van plantsoe nendienst van de gemeente Delft, vertelt dat het de bedoeling is om de natuur dichter bij de mensen te brengen. Aanvankelijk wilde men de grond en begroeiing laten zoals ze was, maar het bleek nodig de grond te bewerken. Na grondbewerking is de omgeving van zo'n nieuwbouwwijk altijd kaal en plat. In deze wijk heeft men de grondverbetering gecombineerd met het aanleggen van heuvels en het zaaien van snelgroeiende gewassen. Het was niet de bedoeling een ecolo gisch verantwoord geheel aan te leg gen. daar zouden jaren mee gemoeid zijn. DICHTBEGROEID Er zijn hele gewone inlandse hees ters en planten gezaaid met toch wel bijzondere namen als springbalse- mien, blauwmaanzaad. spurrie, serra- della, maar ook tarwe, haver en gerst. Met deze gewassen werd in korte tijd de bodem weer bedekt en wanneer volgende zomer de begroeiing wat hoger en dichter is. zal op sommige plekken de bebouwing niet te zien zijn. De kleine dalen tussen de heu veltjes liggen ongeveer twintig centimeter boven de grondwaterlijn, zodat met regenachtig weer vennetjes ontstaan. Gedurende de zomer vallen ze droog, waardoor er geen vervuiling van het stilstaande water kan optre den. Deze vennetjes zorgen weer voor een verschillende begroeiing. Het gebruik van deze omgeving door de bewoners is zover men kan nagaan vrij intensief. De hele dag door zijn er kinderen van allerlei leeftijden „echt creatief aan het spe len". zoals de heer Bos zegt. Hoe de volwassenen tegenover dit experi- Onmacht imm !n internationale aanpak van het jsfcPeem van Rijnwater is daarom niet van de grond gekomen. De le 'acht van deze commissie kwam duidelijkst aan het licht toen zij sen maand geleden niet in slaagde zoutprob'leem, veroorzaakt door je Franse kalimijnen, op te lossen. a'ardi rop Nederland nog het meest 8.50; upeerd door de Rijnvervuiling riteerd besloot een ministerscon- pi ïtie bijeen te roepen. deze geïrriteerdheid moet echter ook hebben gemanifes- d bij het Europese parlement, een ~"Nn dat misschien nog wet het it geconfronteerd wordt met de nekkigheid van de autonomiteit de EEG-landen. In ieder geval het anderhalve week geleden een resolutie aan, waarin de '-ministerraad wordt uitgenodigd P<n te ondernemen om de be dheden van de Rijncommissie uit te bouwen. De resolutie irdifd ingediend door dr. ir. A. P. i lid van de socialistische fractie het Europese parlement en lid de fractie van de PvdA in de ede Kamer. Een eclatant succes wellicht de eerste stap betekent de autonomiteitsmuur althans Kaapidit probleem af te breken. >7 N0! 27 Z *n de resolutie ligt een overigens Kp 8 niet door het Europees parlement £aard voorstel ten grondslag om 'bitS ^'i.nconimissie uit te bouwen tot riiand internationaal beheerslichaam van de Rijn. Dr. ir. Oele heeft hier voor de volgende formule gevonden. De Rijncommissie krijgt de opdracht een meerjarenprogram op te stellen, dat als uitgangspunt moet hebben de Rijn binnen een bepaald aantal jaren, zeg tien jaar redelijk schoon te krij gen. Om dit meerjarenplan te realise ren moet de commissie de bevoegd heid hebben richtlijnen uit te vaardi gen die voor de Rijnoeverstaten bin dend zijn. Het voorstel /an de heer Oele vertoont duidelijk overeenkomst met de manier van werken van de EEG. Ook daar wordt met richtlijnen gewerkt wanneer het om complexe zaken gaat. De landen worden dan verplicht binnen een bepaalde ter mijn hun wetgeving aan te passen, zodat een bepaald doel kan worden bereikt. Omdat de EEG-commissie veel ervaring heeft met richtlijnen zal een lid van de EEG-commissic toegevoegd moeten worden aan de Rijncommissie. Het voorstel-Oele is op het ogenblik nog in beraad bij de overige fracties van het Europese parlement en maakt een redelijke kans om zij het hier en daar gewijzigd aange nomen te worden. Om het daarna een redelijke kans van slagen te geven zullen de regeringen van de Rijnoe verstaten volgens de heer Oele „hin derlijk" moeten worden gevolgd. De parlementen zullen hun een uitspraak moeten ontlokken, die mogelijk tot een ministersconferentie zal leiden waarin deze bevoegdheden aan de Rijncommissie zullen worden toege kend. Toekomstmuziek? Blijkens uitspra ken van sommige politici wel. Zo sprak minister Drees onlangs in een (geheime) nota aan de ministerraad van de „praktische onhaalbaarheid van een internationaal beheersli chaam van de Rijn met vergaande bevoegdheden". Toch wast alle water van de Rijn niet weg, dat alleen een internationale aanpak kans van sla gen heeft. Het is de enige manier om de discussie over de Rijn uit de zwar- n u een vrije kijk op de synagoge aan de Koornmarkt ge kregen. Van de voorgevel is nog juist het monumentale hoven- deel te zien. Van de enkele meters achter de gevelrij van de Koornmarkt wegvallende synagoge was voorheen nooit meer dan de voorzijde te zien. Nu het Oude- en Nieuwe Gasthuis weg is, kan goed onderscheiden worden wat er aan het gebouw, dat de laatste 25 jaar niet meer is ge bruikt, gerestaureerd moet worden. De gemeenteraad van Delft heeft enkele maanden geleden een bedrag van 25.000 gulden beschikbaar gesteld voor de voorbereiding van de L restauratie van de synagoge, die na de vernieuwing voor ULLt l Door het ivegbreken van enkele gebouwen het grootste deel van de tijd door de Stedelijke Muziek- van het voormalige Oude- en Nieuwe Gasthuis heeft men school gebruikt zal worden. ment staan is nog nauwelijks bekend, maar daar wordt nog een uitgebreid en deskundig onderzoek naar inge steld. BIOLOGIELESSEN Binnen de buurt liggen een kleu terschool en een lagere school waar van de leerlingen aanvullende biolo gielessen krijgen van de tuinman, van de gemeente, die de kinderen veel kan leren over en in de natuur rond .hun school. Dergelijke lessen hebben ook kinderen van andere scholen van hun eigen buurttuinman gehad. Deze lessen kunnen aange vraagd worden bij de gemeentelijke plantsoenendienst. De plantsoenendienst zelf heeft maar een paar paden aangelegd door het terrein, waarvan zeker was dat ze gebruikt zouden worden. Zo'n pad loopt van een vast punt bijvoor beeld huisdeur naar een ander vast punt, zoals de bushalte. De an dere paden ontstonden door het ko men en gaan van bewoners over vas te routes en werden dan naderhand verhard. Het is opvallend dat men zich niet zoals bij stoepen buiten de paden begeeft, de begroeiing tiert welig aan weerszijden. Bij de uitvoering van het experi ment is nauw samengewerkt tussen de afdelingen stedebouw, plantsoe nendienst en andere diensten van de gemeente Delft. Het streven van dè afdeling stede- bouw bij het- ontwerp was vooral om iedere plek van de woonomgeving ge schikt té maken voor zoveel mogelijk soorten van gebruik. Een gewone straat wordt dan een leefstraat. VERKEER AAN BANDEN Daarom was het van groot belang het autoverkeer aan banden te leg gen. De straten rond de buurt zijn gewone autostraten gebleven, maar zo gauw een automobilist de buurt in rijdt ondervindt hij van alle kanten dat hij hier geen koning van de weg meer is. Een hoge bobbel in de weg, overdwarse stoepranden, bomen, paaltjes en een andere bestrating zor gen ervoor dat auto's met een onge vaarlijke snelheid rijden. Een kleine parkeerplaats, afgeschut met trapsge wijs geplaatste bielzen, met daarach- DORDRECHT Gebr. Broere N.V. te Dordrecht onderhandelt over de mogelijke overname van N.V. Tank vaart Rotterdam, een gezamenlijke dochteronderneming van Pakhoed Holding N.V. en N.V. Maatschappij Vrachtvaart. N.V. Tankvaart' Rotterdam bezit vijf tank-kustvaartschepen, voorzien van roestvrijstalen tanks die in het bijzonder geschikt zijn voor het ver-, voer ran vloeibare chemikaliën. Voor het bij de N.V. Tankvaart Rotterdam jn dienst zijnde personeel zal een eventueele overname geen nadelige gevolgen hebben, aangezien de exploitatie van de schepen op de zelfde voet zal worden voortgezet. De vloot van Gebr. Broere N.V. omvat elf kustvaarttankers variërend van 760 tot 2250 ton d.w. Partijen menen dat de tóevoeging van de vloot van N.V. Tankvaart Rotterdam aan die van Gebr. Broere N.V. tot een meer efficiënte exploi tatie zal leiden. DEN HAAG. De provincie Zuid- Holland is voornemens zijn subsidie regeling voor de bouw van jeugd-, dorps- en buurthuizen alsmede die voor sportclubgebouwen in te trekken. Tot op heden werd aan elk van deze projecten een subsidie van maximaal 25.000 gulden verleend. De vrijkomen de gelden wil de provincie nu aan wenden voor een bijdrageregeling voor het jeugd en jongerenwerk. Gedeputeerde Staten menen thans dat gebouwen voor sport-, jeugd- en andere verenigingen slechts van lo kale betekenis zijn en daarom niet meer een zorg zijn van de provincie. De voor 1 januari 1972 ingediende aanvragen om deze subsidie zullen echter nog positief behandeld worden, mits voor 1 januari 1973 met de bouw begonnen kan worden. Flats in Buitenhof. De natuur gtoeit als het ware naar de mensen toe. ter weer een heuvel, is een mooie speelplaats met tribune. Een hele ho ge, bult tussen twee flats wordt inten sief gebruikt als stepbult. Op.de stra ten wordt gelopen, gespeeld en lang zaam gereden. KARAKTER Het verschil van aanleg tussen de eigen tuintjes en het plantsoen is op vallend, terwijl de tuintjes onderling ook allemaal een eigen karakter heb ben. Zo ligt een naar de straat openlig gend tuintje, dat als toegang tot het huis dient, naast een strak groene tuin waarin een bord staat met het opschrift: „Verboden toegang, omlo- pen". Het regenachtige weer van de laatste tijd brengt voor deze buurt nogal een blubbertroep met zich mee. Toch zijn er, bij openbare werken geen klachten binnengekomen. Een klein meisje met laarsjes aan vertelt dat ze niet meeer op de heu veltjes durft, nadat ie er een keer vanaf is gevallen. „Maar alle andere kinderen vinden het wel fijn om te spelen, en mijn moeder vindt het leuk voor mijn broertje". BAARLE-NASSAU Het VVV-bc- stuur van Baarle-Nassau heeft zijn bevoegdheden neergelegd en zal over gaan tot ontbinding van de VVV. Dit is het gevolg van een diepgaand con- fliet met het gemeentebestuur over de invoering van een toeristen-belas- ting. Deze belasting is inmiddels door de raad goedgekeurd per 1 januari 1972 zonder dat B en W voorafgaand over leg hebben gepleegd met de VW. In een telegram aan de commissaris van de Koningin heeft de VVV meege deeld, dat men de bestuursfuncties zal neerleggen en tot ontbinding overgaan. Verder wordt gezegd, dat B en W inspraak weigeren van een commissie waarin ook de WV zitting heeft en dat men door deze houding genoodzaakt is het vertrouwen op te zeggen. Standaard vertelboek voor kleuter leidsters en moeders van jonge kin deren. Deel I. Herfst en Winter. Stan daard Uitgeverij - 150 blz. - 13,90. Maria Bervoets, Rijksinspectrice Kleuteronderwijs. Line Steegmans. Diocesaan inspectrice Kleuteronder wijs en Marcel Verbeeck. Rijksin specteur L. O. stelden dit instructieve boek samen. Het moet een hulp zijn voor ouders en kleuterleidsters die door middel van het vertellen de taaiopvoeding van het kind tussen het derde en het zesde jaar willen verzorgen. De verhalen, gegroepeerd vólgens bepaalde belangstellingsthe ma's die in elke kleuterklas aan bod komen gedurende het eerste school jaar, zijn rondom situaties opge bouwd die :de kleuter al kent. Erit eerste deel bevat thema's voor de eerste helft van het schooljaar: van september tot en met januari. Deel 2 (en niet deel 3, zoals in het Woord vooraf staat) zal verhalen voor de tweede helft bevatten. Dit eerste deel begint met Peter die voor de eerste keer naar school gaat en eindigt met Koning Winter en zijn vrienden. Na ieder verhaaltje volgt een overzichtelijke indeling wat na het vertellen gedaan kan worden, zoals opnieuw vertellen Mj prenten of via platen in de kijkkast Ook kan de techniekoefening gebruikt worden: scheuren, collagewerk. Voor een an dere mogelijkheid, het versje aanle ren, wordt veel verwezen naar diver se zangbundels. Voor kleuterleid sters is dat minder bezwaarlijk, voor moeders thuis echter een moeilijke zaak om aan te komen. Enige versjes zouden dit boek nog aantrekkelijker hebben doen zijn. Jammer is dat geen van de samen stellers blijkbaar weet dat massaal paddenstoelen zoeken en plukken tot het verleden zou moeten behoren. De verhaaltjes die deze jaarlijkse roof tochten aanbevelen hadden toch op z'n minst een kritische noot moeten hebben. Voor de rest een plezierig werk dat moeders en vaders heel wat nieuwe ideeën geeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5