NAC laat FORTUNA NEEMT REVANCHE veel kansen liggen: 1-1 Gantwarg weer op kop Cassius Clay slaat Blin in 7e ronde neer DFC kansloos in Vlaardingen Bregman met fles geslagen Uitslagen Sporttoto Topscorers A'S GRDl iNESGHRy MITUUT' ZWOLLE Na afloop van de voetbalwedstrijd PEC ZwolleHaarlem (uitslag 11) is de Haarlemmer Kees Bregman door een fanatieke Zwolse supporter met een bierfles op het hoofd geslagen. Bregman moest zich laten be handelen in een ziekenhuis. Het incident vond plaats bui ten de poorten van bet voet balterrein op het moment dat de spelers van Haarlem op het punt stonden in de bus te stappen, welke hen naar het station zou brengen. Tot nu toe is de politie er nog niet in geslaagd de dader op te spo ren. MAANDAG 27 DECEMBER 1971 VLAARDINGEN Fortuna heeft haar revanche gekregen. Een revanche, waar de Vlaardingers vurig op gebrand waren. Werd vorige week in Dordrecht met 30 van DFC verloren, in de return in Vlaardingen waren de pupillen van oefenmeester Piet de Wolf ongenaakbaar. DFC kon na negentig minuten voetbal met een 41 nederlaag de kleedkamer opzoeken. De zege van Fortuna was ver diend. In tegenstelling tot de eerste wedstrijd, waarin DFC volledig domineerde, was het nu Fortuna dat het spel dicteerde. Nu moest DFC lijdelijk toezien, hoe de Vlaardingers hen af en toe, vooral in de defensie, volledig vernederden. En dit te ondergaan door een elftal, dat in de grond van de zaak geen specifieke aanvaller binnen zijn gelederen heeft, was voor de verdedigers van DFC duideijk geen prettige zaak, want centrum verdediger Henk de Blok ging éénmaal zo ver, dat scheidsrechter Ram hem een officiële waarschuwing moest geven. FortunaDFC: een treffen dat niet op een hoog voetbaltechnisch peil stond. Beide teams moesten het heb ben van hun inzet. Juist op dit punt bleef DFC ver achter bij de Vlaardin gers. Ludwig Veg, coach van de Dordtse formatie: „Wij hebben van daag veel te weinig inzet aan de dag gelegd. Ook vond hij dat DFC, vooral defensief, te afwachtend gespeeld heeft. Hierdoor zijn situaties ontstaan, die met iets meer inzicht voorkomen hadden kunnen worden." Fortuna beschikte over enkele fac toren, die in het duel met DFC de doorslag hebben gegeven. Ten eerste was men. aldus trainer Plet de Wolf, op de hoogte van het spel van de Dordtenaren. Tactisch had Fortuna in dit treffen een grote voorsprong. Men wist hoe DFC, na de 30 zege zou spelen: op een gelijkspel. De Wolf kon vanuit dit gegeven zijn tactiek gaan opzetten. Middenveld De Wolf had zijn tactiek zeer slim uitgestippeld. Fortuna ging uit van een 4-4-2 opstelling, een zeer sterk middenveld derhalve. Dat dit midden veld de sleutelpositie in de wedstrijd kon innemen, dat bleek zonneklaar. Piet de Vries, Arie Don, Rob van der Bol en Cees Bouman vormden voor DFC een niet uit te schakelen factor. De Wolf: „De opstelling van Piet de Vries, op zich voor DFC mijns inziens een verrassing, gaf DFC grotere pro blemen, dan zij konden verwachten. Vorige week behoefde men alleen Arie Don uit te schakelen Jan de Bie deed dit toen zeer goed maar van daag moest ook Piet de Vries uitge schakeld worden. Fortuna had nu twee „spielmachers" binnen haar ge lederen. En voor mij is een speler als Piet de Vries niet uit te schakelen, zijn actieradius is te groot voor bijna elke bewaker." Ludwig Veg vond de opstelling van De Vries geen verrassing: „Ik heb er gewoon rekening mee gehouden, dat hij zou spelen. En ik geloof ook niet dat De Vries ons de das heeft om gedaan. Wel was zijn spel voor mij een openbaring. Nee, reeds in het be gin van de wedstrijd is mijns inziens de beslissing gevallen. Henk de Blok kreeg al zeer snel van de arbiter te horen, dat hij rustiger aan moest doen. Deze opmerking is zijn spel niet ten goede gekomen. Hij werd angstig. Daarom heb ik hem bij Van Toorn weggehaald en bij Arie Don geplaatst. Wim van Baarle moest de bewaking van Van Toorn overnemen. Dit werd een zeer moeilijke opgaaf, want ook Van Toorn zocht dikwijls het midden veld op. Van Baarle werd vaak uit de defensie weggelokt en daarom vielen er gaten. Jan de Bie had de opdracht om De Vries uit te schakelen. Dit is hem niet helemaal gelukt." Fortuna begon enigszins afwach tend. Leen Boon, in de plaats van Ger Pijl, hield Wout van der Linden, vo rige week de maker van twee Dordtse doelpunten, angstvallig in de gaten en op de vleugels hadden John de Corver en John Jasen veel moeite met hun tegenstanders Frans Struis en Ab van Oorschot. Toch was het Fortuna, dat de lei ding nam. Van Toorn plaatste de bal naar Rob van der Bol, die via het DFC's tegentreffer in beeld. Van Oorschot verkleint de achterstand tegen Fortuna tot 3—1. Het zou 4—1 worden. AMSTERDAM In het inter nationale Suikerdamtoernooi in Amsterdam heeft de Rus Gant warg na de in het weekeinde ge speelde zevende en achtste ronde weer alleen de leiding genomen. Een ongekende weelde kenmerk te de twee zittingen want niet minder dan tien van de twaalf partijen kwamen tot een posi tieve beslissing wat de penning meester diep in de premiepot deed tasten. De zevende ronde bestond uitslui tend uit winstpartijen. Gantwarg won van Kuyken, die door een aantal rui len het schijvenmateriaal snel deed verminderen. Hij bleef echter wel met een slechte lange vleugelopstel ling zitten hetgeen voor Gantwarg genoeg was om de Zwitser kansloos te verslaan. Drost viel wat te onbe suisd aan tegen Tsjegolev, die niet al te veel moeite had om de zwakke punten in dit aanvalsspel van de jon ge Fries aan tonen. Koeperman won in een klassiek duel van Hermelink, die de kracht van de oud-wereldkam pioen in deze spelkarakteristiek niet kon weerleggen. De jeugdige Gam- biaan Faal lanceerde in het midden spel een sterke aanval tegen de vijandelijke korte vleugel van Van de Sluis, die ondanks zijn bekende ster ke verdediging de nederlaag niet meer kon ontgaan. Andreiko won van Baha Sy, die in het late middenspel wat ongelukkig manoeuvreerde, waardoor de Rus het gehele centrum in zijn greep kreeg. De wereldkam pioen speelde het eindspel zeer sterk af. De eerste overwinning van een Nederlander behaalde Schotanus, die een prachtige pdsitiepartij speelde, doorweven met enkele dreigende combinaties, tegen de Franse kam pioen Hisard. In de achtste ronde had Schotanus een veelbelovend begin tegen Gant warg. Hij ging tot de aanval over en kreeg een zeer goede stelling. Om niet duidelijke redenen riep hij zelf zijn voorposten weer terug en de res terende tien om tien stand speelde Gantwarg zeer sterk. Geholpen door een onjuiste voortzetting van zijn te genstanders kwam de Rus na eep fraai eindspel aan de winst. Op dat moment' ploeterde Andreiko in een voordelig eindspel tegen v. d. Sluis, maar diens verdediging klopte nu wèl. Verder dan remise kwam de we reldkampioen niet. Koeperman be reikte de derde plaats door winst op Drost, die in tijdnood en een moeilij ke stand een blunder maakte. Hisard behaalde zijn eerste over winning in een sterke klassieke partij tegen Baba Sy. Tsjegolev won van Kuyken na een lang eindspel, waarin de oud-wereldkampioen weliswaar een stuk meer had maar winst hoogst twijfelachtig leek. Tsjegolev bewees zijn vakmanschap door deze positie tot winst te voeren. Hermelink plaatste tegen Faal een schijfoffer dat hem regelrecht een gewonnen po sitie leek te brengen. De Gambiaan wist zich toch nog te bevrijden en zijn nadelige eindspel tot remise te brengen. In de meestergroep won de 15-jari ge Hans Jansen uit Emmen op fraaie wijze van zijn directe concurrent Li- mon uit Suriname. Jansen leidt nu met twee punten voorsprong. De strijd om de internationale jeugdtitel is bijna beslist. Metsjanski won van zijn landgenoot Tsjaverdian en heeft nu drie punten meer met nog twee partijen te spelen. De uitslagen van de partijen voor de acht ste ronde, die Tweede Kerstdag werden ge speeld zijn: gr oo t m e e stergroep Tsjegolev—Kuyken 3—0, Koeperman— Drost 2—0, Faal—Hermelink 1-1, Andreiko— Van der Sluis l—l, Hisard—Baba Sy 2—0, Gantwarg—Schotanus 2—0. stand Gantwarg 13. Andreiko 12, Koeperman 11. meestergroep zesde ronde: De Boer—Blmman 1—1, Bls- consRisen kamp 1—1, Cordler—Sanlrsad l—l. Llmon—Jansen 0—2, Schmutz—De Groot 02. stand: Janse'n 10 pnt. Llmon 8, De Boer, Blmman, Sanlrsad, De Groot 6. Spanning bij NAC - NEC: 1 1 BREDA NAC heeft op eigen veld verzuimd het Nijmeegse C naar een nederlaag te spelen. Vooral in de eerste helft liet formatie van ex-Feyenoordtrainer Ben Peeters een groot aan- il kansen liggen waardoor NEC de schade tot een 10 achter land kon beperken. De NAC-treffer kwam op naam van de ge vaarlijke Stanley Bish, die bij een onoverzichtelijke situatie voor iet doel van NEC-keeper Nico de Bree raak kopte. Na de hervat-, ïng had het overigens tempoloos voetballende NEC het beste ran het spel. Vooral door toedoen van de jeugdige Peters en de emakkelijk spelende Theo de Jong. De gelijkmaker werd een wartier voor het einde geboren toen Thijssen (met de hand?) ïACrdoelman Jan de Jong passeerde. In de spannende slotfase ield NEC het gelijke spel bekwaam vast. ►en Bosch-Volendam 1-0 De belangrijke wedstrijd tussen C Den Bosch en Volendam eindig- in een alleszins verdiende over- lnning voor Volendam, dat vooral tctisch op het middenveld een erkere partij voetbal speelde. Het slissende doelpunt viel reeds in dertigste minuut toen Ferreira het middenveld Graaumans de ontfutselde, de opgerukte ver- tdiger De Boer lanceerde en daar- de bal op tijd terug kreeg en et een kopstoot scoorde. FC Den' osch probeerde wel terug te ko- :n maar de aanvallen liepen stuk de goed georganiseerde verdedi- ig van Volendam. Dat was ook in tWeede helft het geval. FC Den osch was wel meer in de aanval aar fle uitvallen van Volendam aren zeker niet ongevaarlijk. In 78e minuut deed zich een ind ent voor tussen Ferreira en ihuurman. De Portugees had zijn genstander reeds vanaf het begin pen provoceren. Toen hij Schuur- an op het middenveld met de ar- omklemde werd dit de Bra nder te machtig en hij trapte na k al had arbiter v.d. Kroft reeds floten. Beide spelers werden op schreven Ferreira werd kort lama door de trainer van Volen ti, Hans Croon, vervangen door 'akman. Eredivisie ■en BoschVolendam !AC—NEC Jax HJenoord P&rta C Twente C Den Haag C Utrecht 18 15 18 15 18 10 18 10 18 10 33 41- 9 31 38- 8 26 41-20 25 23- 7 4 4 24 28-18 IEC 18 Ahead Eagles 18 rv _iC Je Groningen xcelstor olendam Itesse C Den Boch 19 21-22 18 28-27 2 8 18 19-21 7 6 17 24-29 5 7 17 21-27 6 8 14 23-20 8 7 14 23-27 3 10 13 16-29 5 10 11 10-20 5 11 9 8-30 3 13 7 11-40 4 13 6' 9-39 Eerste divisie •raafsehap-Wageningen ■oiewijekersRoda JC iclesSVV Slem n-WV indamAZ'67 !CHaarlem rtuna VI.—DFC lhoven—Blauw Wit 0—1 2—0 0—0 2—2 1—1 4—1 4—1 Fortuna SCCambuur 0—0 Helmond Sport- -HVC 0—1 Haarlem 21 13 6 2 32 30-12 Hcerenveen 20 12 5 3 29 29-12 Eindhoven 21 10 8 3 28 26-14 Roda JC 21 12 4 6 28 28-21 AZ '67 21 8 9 25 26-15 Wagenlngen 21 11 3 7 25 29-30 Blauw Wit 21 9 4 8 22 21-19 FC VVV 21 7 7 7 21 23-19 Fortuna SC 21 7 6 8 20 26-24 SVV 21 8 4 9 20 23-29 Heracles 8 3 10 19 25-25 PEC Zwolle 21 6 7 8 19 24-28 Veendam 21 5 9 7 19 23-30 HVC 21 7 5 9 19 21-30 De Graafschap 21 7 4 10 18 25-25 Cambuur 21 7 4 10 18 25-28 Willem 2 5 7 9 17 22-25 Fortuna VI. 21 5 7 9 17 18-25 DFC 21 5 6 10 16 19-29 Volewijckers 21 4 7 10 15 15-25 Helmond Sport 21 3 7 11 13 17-32 De uitslagen van de voetbal wedstrijden die meetellen voor de Sporttoto 23 zijn: NAC—NEC 1—1; Den Bosch—Vo lendam 01GraafschapWa peningen 5—1; VolewijckersRo da JC 0—1. Heracles—SW 2—0; Willem II—VW 0—0; Veendam— AZ'67 2—2; PEC—Haarlem 1—1; Helmond SportHVC 0—1; Fortu na VIDFC 41Eindhoven Blauw Wit 41; Fortuna SC Cambuur 00; Leeds United Derby County (wordt maandag 27 december gespeeld) Omdat er gisteren slechts twee inhaalwedstrijden in de eredivisie werden gespeeld, is er niets veran derd aan de kop van de topsco- rerslijst. Ruud Geels (Go Ahead Eagles) leidt, nu alle clubs achttien wedstrijden hebben gespeeld, nog steeds met dertien doelpunten. De stand is: 1. Geels (Go Ahead Eagles) 13; 2/3 Schoenmaker (Feijenoord) en Groenendijk (FC U- trecht) 11; 4. Kowalik (Sparta) 10; 5/10 De Vrindt (PSV), Cruyff (Ajax), Koudijzer, Bosveld (beiden Sparta), v. Veen (FC Utrecht) en Bish. (NAC) allen 8; 11/16. Coenen (Excelsior), Couperus, Berg (beiden FC Den Haag, v. Dijk (Ajax), Bro- kamp (MVV) en Wery (Feijenoord) allen 7; 17/20. Klijnjan (Sparta), Roggeveen (FC Den Haag), Keizer, Swart (beiden Ajax) allen 6; 21/26. Steen Olsen (FC Utrecht), Vrauw- deunt (DWS), Janssens (NEC), Ter Mors (Go Ahead Eagles), Gerritsen (Vitesse) en Mraz (MWj allen 5. Robbie van der Bol brengt Fortuna Vlaardingen in de strijd tegen DFC aan de leiding: 1—0 Lubbers maakte op de 6.000 toe schouwers in Zurich een voortreffe lijke indruk. De Amsterdammer, die als sparring-partner van Jürgen Blin is opgetreden was in een uitstekende conditie. De in Berlijn wonende Keita was in geen enkele opzicht opgewas- sen tegen de Nederlandse kampioen. Lubbers haalde zijn tegenstander met zuivere combinaties op hoofd en li chaam verscheidene malen neer en - kort voor afloop van de tweede ronde staakte de scheidsrechter het ongelij ke gevecht. Voor Rudi Lubbers was het de twintigste overwinning in evenveel gevechten. •fe Voetbalrel Zeventig politie-pgenten raak ten gewond toen in.de Egyptische hoofdstad Cairo een voetbalwed strijd ontaarde in een complete veldslag. Onder hen bevindt zich brigadier Sayed EJ-Foly, de plaatsvervangend commandant van de veiligheidstroepen. De Egyptische voetbalbond heeft na de rel besloten de jaarlijkse kampioenschappen voor onbepaal de tijd op te schorten. Eerder had zich ook al een dergelijk incident voorgedaan in de stad Mehalla el Kobra. De moeilijkheden ontstonden in de wedstrijd tussen Zamalek en National. Zamalek mocht in de 65ste minuut een omstreden straf - schop nemen waardoor de ploeg met 21 aan de leiding kwam Woedende supporters van Nat'o- nal gooiden stenen op het veld waar de politie pogingen deed de rust te herstellen nadat het pu bliek het veld was opgestormd De schei asrech Ier staakte toen de wedstrijd. lichaam van DFC doelman Versluis raak schoot. DFC was door dit doelpunt niet aangeslagen. De jonge Dordtse for matie zocht de tegenaanval met veel energie. Vijf minuten na het Vlaar- dingse doelpunt hadden de Dordtena ren succes. Frans Struis ontweek han dig De Corver en Ab van Oorschot schoof de bal uit zijn voorzet in de richting van het Vlaardigse doel. Een enorme sprong van Fortuna keeper Peter Eijkelenboom baatte niet: hij kon de bal pas bereiken, toen deze de doellijn reeds gepasseerd was: 11. Nek gebroken Twee minuten later echter konden de 2500 Vlaardingse toeschouwers wederom juichen. Cees Bouman rond de eencombinatie van Matty van Toorn en Piet de Vries af met een harde schuiver, waar doelman Ver sluis het antwoord op schuldig bleef. Kort hierop viel de definitieve be slissing. Een voorzet van Anton Huyer werd door Versluis, die volkomen fout stond opgesteld, dermate verkeerd beoordeeld, dat de bal over zijn grij pende handen in het net verdween. Veg: „Dat derde Vlaardingse doelpunt heeft ons de nek gebroken. Dit kwam op een psychologisch verkeerd mo- mént. DFC kon niet meer terugkomen." Na de hervatting ging het voor rust door de spanning aantrek kelijke duel als een nachtkaars uit. Het enig opwindende mo ment kwam na ruim een half uur, toen Matty van Toorn door de defensie van DFC soleerde en doelman Versluis met een schitterend schot versloeg: 41. De rest van de speeltijd beperk te Fortuna zich ertoe om de ver diende voorsprong te consolide ren, hetgeen zonder veel inspan ning gelukte. ZURICH Cassius Clay kreeg maar voor een deel gelijk. De vlot pratende ex-wereldkampioen in 't zwaargewicht bij de professional boksers had het gistermorgen, tijdens de weging voor zijn' gevecht tegen de Westduitser Jürgen Blin, met luide keel verkondigd. Hij, Mohammed Ali, de sterkste, de beste de ongenaakbare, zou zijn 1 Europese opponent in de derde ronde knock out meppen. Cassius Clay kreeg gisteravond laat in de Zwitserse stad Zurich, vier ron den later gelijk. In de zevende van de twaalf officieel geprogrammeerde ronden van de strijd tussen de belde zwaargewichten sloeg de bekende Amerikaan de Westduitser met een serie bikkelharde stoten tegen het canvas. Twee minuten en twaalf se conden was die ronde toen oud. In de ronden daarvoor had de moslim al 'n gave puntenvoorsprong opgebouwd. Hoewel Blin zich als een tijger ver dedigde en zelfs keer op keer niet schroomde het initiatief over te ne men. Met wilde charges probeerde de Westduitser in die periode zijn handi cap (Clay had een aanzienlijk langere reikwijdte van de armen) te compen seren. Clay kwam slechts zeer spora disch tot de 'dartele' vorm die hij in eerdere gevechten zo vaak heeft laten zien. Het was in feite ook niet nodig. Wan de 2x-titel-houder bleef de heerser. Zelfs als Blin hem tot de touwen terugdrong scoorde hij vol zelfverzekerdheid. Jürgen Blin ging in de derde ronde voor de eerste keer tegen de vlakte. Door eigen schuld, overigens. Een van zijn linkse hoeken miste zijn doel, waardoor Blin wegslipte. Het kostte hem een bloedende wond aan zijn rechter elleboog. De echte Clay liet zich pas in het begin van de vierde, zijn vierde, ron- de zien. Toen begon hij zijn fameuze korte pasjes te maken, veel te bewe gen en zijn waarlijke kracht aan zijn tegenstander te tonen. Toen ook bouwde hij omzichtig maar efficiënt aan de knock out van Blin. Die kwam na twee minuten en twaalf seconden - in de zevende ronde. Tijdens een bombardement van stoten op het ge- laat en lichaam van Blin bleek een zuivere rechtse hoek tenslotte de ge nadeslag. Vergeefs trachtte Blin nog overeind te krabbelen. De Zwitserse scheidsrechter Depp Suter, die na een protest van de begeleiders van Blin op het laatste moment de En gelsman Teddy Waltham verving, tel- de hem uit. In het voorprogramma van het ge vecht heeftRudi Lubbers, de Neder- landse kampioen in het zwaargewicht zijn ongeslagen record als profbokser behouden. Hij won door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van de Guinees Macan Keita.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9