TjUleen Awami Liga in Bangla Desj-bewind wart miljoen Bihani's hongeren in Daeea Sadat groot kan bewijzen man te zijn Kans op crisis na verkiezing Leone m(/er geworden NA HOTELBRAND 154 DODEN GEBORGEN Frits Schiller overleden Na collaboratie bang om woonwijken te verlaten Vliegtuig met 98 mensen in Peru vermist Grootscheepse luchtaanval op Noord-Vietnam Meir over „het jaar der beslissing Bonionlnloffing in centrum Belgrado MAANDAG 27 DECEMBER 1971 Tajoeddin: geen nieuwe verkiezingen DACCA (Reuter, UPI, AP, AFP) Premier Tajoeddin Achmed jn Bangladesj heeft zaterdagavond op een persconferentie in )acca verklaard, dat er geen nieuwe verkiezingen in de staat 'iet uilen worden gehouden. tuf, De huidige regering, die uit vijf iinisters bestaat, zal binnenkort tot estien worden uitgebreid. Alleen iden van de Awami Liga zullen er eel van uitmaken. De premier zei antwoord op eisen van oppositie- artijen, dat nieuwe verkiezingen VOï jet nodig zijn, omdat de kiezers vo ls :g jaar nog met grote meerderheid 3ri wil stem voor de Awami Liga had- <j; en uitgebracht. De oppositie had jok de vorming van een nationale re- tring geëist met vertegenwoordi- i ing van alle groepen, die voor een ?r rij Bangladesj hebben gevochten, wa lot deze groepen behoren onder meer e communisten en de radicale Na- onale Awami Partij van Bashani, ie onlangs nog Peking bezocht. Premier Tajoeddin Achmed ver- laaklaarde 0ok, dat de strijd van het tolk "an Bangladesj nog niet voorbij en dat hij de studenten, die de rn vormen van de Moekti Bahini let zal vragen de wapens neer te uijeggen. De premier zei voornemens te ran Jn' zowel de geregelde, als de onge weide troepen te reorganiseren en et bevrijdingsleger om te vormen a?it een nationaal leger. Terugkeer premier van Bangladesj. Hij deed tot slot een beroep op de andere landen de realiteit te aanvaarden en zijn regering te erkennen. De Indiase regeringsradio maakte gisteren bekend, dat de grootscheepse overbrenging van ongeveer negen tigduizend Pakistaanse militairen naar Indiase kampen vandaag zal beginnen. De Pakistaanse krijgsge vangenen zullen in deze kampen blij ven totdat zij naar Pakistan worden gerepatrieerd. De speciale vertegenwoordiger van Indira Gandhi in Dacca, Char, heeft gisteren verklaard, dat reeds 200.000 Bengaalse vluchtelingen uit India naar Bangladesj zijn teruggekeerd. ,De terugtocht is begonnen", zo zei hij. Het Oostpakistaanse blad Dacca Morning meldde zaterdag, dat de voormalige gouverneur van Oost-Pa- kistan, Malik, en acht van zijn mi nisters in Bangladesj als oorlogsmis dadigers zullen worden berecht. Zij worden medeverantwoordelijk geacht voor de dood van bijna een miljoen Bengali's tijdens de afgelopen negen maanden. Nog een onbekend aantal andere Oostpakistaanse functionaris sen zullen eveneens worden berecht. Bhoetto De premier liet ook weten, dat üjn regering topprioriteit geeft aan et rstel van de economie van het j.j and en aan de terugkeer van de mil- oenen vluchtelingen uit India. De v® osten van dit programma worden oor de premier geschat op 2,6 mil- 3 dollar. Hij gaf te kennen, dat wederopbouw voorrang zal krij- en boven constitutionele en politieke angelegenheden. „Wij zullen spoe- Of lig een ontwerpgrondwet opstellen, do naar eerst moeten dringende pro- ,en ilemen worden aangepakt", aldus de President Bhoetto van Pakistan heeft vrijdag een uit tien ministers bestaande regering gevormd. Twee hunner, onder wie vice-president Noeroel Amin, zijnuit Oost-Paki- stan afkomstig. Bhoetto, die ook nog de portefeuilles van buitenlandse zaken, defensie, binnenlandse zaken en interprovinciale coördinatie heeft en tevens premier is, verklaarde, dat hij met een derde vertegenwoordiger van Oost-Pakistan besprekingen voert om hem in zijn kabinet op te ne men. Algemeen wordt aangenomen, dat dit sjeik Moedjiboer Raohman is, die naar Rawalpindi zou zijn over gebracht voor overleg met Bhoetto. President Bhoetto heeft een com missie in Tiet leven geroepen, die moet nagaan welke oorzaken hebben ge leid tot de jongste oorlog en het ver loop daarvan, aldus is van officiële zijde in Rawalpindi bekendgemaakt. Aan het hoofd van de commissie staat opperrechter Hamodoer Rach- man. De Pakistaanse autoriteiten hebben zaterdag Oesmani, de secre taris-generaal van de linkse Awami- partij vrijgelaten. Hij heeft een half jaar gevangen gezeten. Chinese eis De Chinese vice-premier Li Hsien- nien heeft gisteren de eis gesteld, dat India „onmiddellijk en onvoor waardelijk" zijn troepen uit Oost- Pakistan en uit andere bezette Paki staanse gebieden terugtrekt. Het pers bureau Nieuw China berichtte, dat Li India ervan beschuldigd heeft voor onbepaalde tijd in Pakistan te willen blijven. Secretaris-generaal Oe Thant van de VN heeft de Italiaanse VN-func- tionaris Winspeare Guiccardi benoemd tot zijn persoonlijke vertegenwoor diger voor de oplossing van de humanitaire vraagstukken voortvloei end uit het conflict tussen India en Pakistan. Guiccardi is, volgens Thant, onmiddellijk naar het Indiase subcontinent vertrokken gezien de dringende aard van de humanitaire problemen. DACCA (Reuter) Meer dan een kwart miljoen Bihari-moslims n de Oost-Pakistaanse hoofdstad Dacca dreigen langzaam te ver- 'e'hongeren. Ze zijn te bang de verzameling krottenwijken aan de rand van de stad, waar ze hun toevlucht hebben gezocht, te verlaten. Honderden mensen, smekend om voedsel, belegerden een ziekenauto van het Rode Kruis, die hun gebied linnenkwam. Met de auto werd het ijk van een kind teruggebracht, dat Maan ondervoeding was gestorven, kort nadat het naar een ziekenhuis was vervoerd. Bihari's die zich rond de \ll iUto schaarden, zeiden, dat ze het ge- riied niet hadden kunnen verlaten om 'oedsel te kopen, sinds het Pakis- aanse leger zich op 16 december aan Je Indiase troepen overgaf. Velen ga- ren te kennen al vijf dagen niet te ïbben gegeten. ANGST De Bihari's, een niet-Bengaalse -Minderheid, streden aan de zijde van e Pakistaanse regeringstroepen te- 1n de Bengali's. Zij vestigden zich in buitenwijken Meepoer en Moham- ïedpoer vlakbij het vliegveld van Jacca. De Bihari's zeggen hun woon- ebied niet te verlaten uit angst voor vakoefeningen van de Moekti Ba- ini en andere gewapende Bengalen. ,j 'ien personen, die poogden met een j us de stad in te gaan om voedsel te upen, werden vier dagen geleden al ii gedood. Eenheden van de Moekti Bahini mden op verscheidene punten auto's \W stoppen dwingen, die het gebied Tallen binnengaan. Indiase troepen in omgeving schijnen overigens een igje in het zeil te houden. Indiase itrouilles rijden om de paar minu- !n in jeeps door het gebied heen. In woordvoerder van de Bihari's zei, »t zij in hun gebied overdag betrek- iijk veilig zijn, maar zo gauw het inker is duiken overal gewapende lengali's op. Tot nu toe zouden elke acht ongeveer tien Bihari's zijn ge- ood, waardoor de mensen zelfs bang 10 'orden uit hun huizen te komen. niet de precaire situatie van de Biha ri's zal negeren. „Er zal geen'sprake zijn van verhongering", zei Dhar. Verscheidene waarnemers in Dacca hebben zich overigens wel verrast ge toond, dat er niet meer wraakacties tegen de Bihari's zijn ondernomen. Zij schrijven dit, althans voor een groot deel, toe aan de aanwezigheid van het Indiase leger. Vooral Bihari's hadden zich bij de vrijwilligersmacht van de Razakers aangesloten, die aan de zijde van de Pakistaanse troepen tegen de Moekti Bahini en het Indiase leger streden. Een hoopvol teken voor de Bihari's is, hoewel ze geen voedsel hebben, dat de toevoer van water en elektri citeit naar het gebied na enkele da gen weer is hersteld. Hoewel hun si tuatie nog niet wanhopig is. schenen vele mensen, die zich rond de auto van het Rode Kruis hadden ge schaard, al bijna in paniek te raken. Ze bleven hun handen naar hun mond brengen en naar hun maag wijzen als teken dat zij honger had den. Nederlaag voor Italiaanse communisten 1 t Premier Trudeau De, nieuwe Italiaanse Christen-De mocratische president Giovanni Leo ne met zijn gezin. V.l.n.r. Paolo (17), mevrouw Vittoria Leone, president Giovanni Leone (63), Hauro (24) en Giancarlo (15). Leone is de zesde president van Italië. ROME (Reuter, UPI, AP) Na 23 stemmingen gedurende 16 dagen heeft Italië een nieuwe president. De sociaal-democraat Guiseppe Saragat (73) moet plaatsmaken voor de christen-democraat Giovanni Leone (63). Het was de meest stormachtige verkiezing die Italië heeft gekend sinds het 25 jaar geleden een republiek werd. Voor de communisten betekent zjj een grote nederlaag. AMSTERDAM De Amsterdamse hotelier en kunstschilder Frits Schil ler is op 85-jarige leeftijd in een kli niek te Bussum overleden. De heer Schiller was tot medio no vember 1970 directeur en mede-eige naar van hotel-restaurant Schiller aan het Rembrandtsplein in Amster dam. Daarna ging het gerenommeer de hotel over in handen van de on- roerend-goed magnaat Caransa. Dfe heer Schiller heeft veel stille vens, portretten en landschappen ge schilderd, die onder meer werden geëxposeerd in het Stedelijk Museum en in Museum Arti. Hij is lid geweest van de kunstenaarsverenigingen Arti et Amicitiae, Sint Lucas en de onaf- hankelijken. De hotelier woonde sinds oktober van dit jaar in het Rosa Spierhuis te Laren (NH). LIMA (AFP) Een passagiersvlieg tuig van de Peruaanse luchtvaart maatschappij Lansa wordt sinds vrij dagmiddag op een binnenlandse vlucht vermist. Het toestel, een Lockheed Electra was met 92 passagiers en zes beman ningsleden aan boord van Limba ver trokken naar Pucallpa. Twintig mi nuten voor de landing in Pucallpa is er nog radiocontact met het verdwe nen toestel geweest. Aangenomen wordt dat de ver kiezing van Leone de inleiding is van een ernstige en voortdurende regeringscrisis. Het coalitiekabinet van christen-democraten, socialisten en sociaal-democraten, die met steun van de Republikeinen regeert, had theoretisch in staat moeten zijn, een voor alle partijen aanvaardbare kan didaat te vinden. De socialisten sloten zich echter aan bij de communisten en andere linkse groeperingen om verkiezing van een kandidaat van de christen-democra tische partij (de grootste in Italië) te voorkomen. Dit leidde er toe. dat de liberalen voor het eerst in tien jaar de gelegen heid aangrepen om een 'wezenlijke rol' in de politiek te spelen. Zij gaven Leone hun steun, die verder de stem men kreeg van vrijwel al zijn partij genoten, de sociaal-democraten en de republikeinen. Hiermee is voorkómen dat Leone zijn presidentschap te dan ken zou hebben aan monarchistische en neo-fascistische groepen. NENNI Bij de laatste en 23ste stemming ging het tussen Leone en de 'oude vos' in de Italiaanse politiek de 80- jarige socialistische vroegere vice- premier Pietro Nenni. Leone kreeg 518 stemmen, dat is 13 meer dan de vereiste meerderheid van 505 (van de 1008 kiesmannen). Nenni moest met 408 genoegen nemen. Er waren tien tallen verspreide en blanco stemmen De uitslag leek een onverzoenlijke ging het tussen Leone en de 'oude dere regeringspartijn tot gevolg te zullen hebben. Leone, die in de 22ste rondè slechts op één stem na zijn verkiezing miste, verzekerde zich tenslotte van 518 stemmen. De vertrekkende president Guiseppe Saragat zal zijn bevoegdhe den op 29 december aan Leone over dragen en naar verwachting zal pre mier Emilio Colombo, eveneens een christen-democraat, dan zijn ontslag aanbieden. Normaal gesproken is dit een zui vere formaliteit en blijft hij premier. Maar Colombo heeft vorige maand nog gezegd dat hij van plan is met terdaad te verdwijnen om een beetje duidelijkheid te brengen in de poli tieke stuatie. Wellicht vond hij het nu moeilijk zo niet onmogelijk deze dui delijkheid inderdaad te bewerkstel ligen. De communisten die gehoopt had den een stem te hebben in de verkie zing zoals in 1964 toen hun stemmen ertoe bijdroegen Saragat in het zadel te helpen, werden buiten spel gezet. Het linkse verbond van communisten en socialisten was vrijdag snel genoeg met de beschuldiging dat Leone, een Napolitaanse advocaat, enkel de overwinning behaalde door de stem men van neo-fascisten. VERVANGER Giovanni Leone werd twee dagen voor zijn verkiezing door de christen democraten kandidaat gesteld als ver vanger voor de oorspronkelijke kan didaat, senaatsvoorzitter Amintore Fanfani. De verkiezing van Leone, die in 1964 zonder succes meedong, werd ook gekenmerkt door een unieke ruzie in het Monecitorio-paleis. Afgelopen woensdag waren linkse groeperingen dreigend op de christen democraten afgestapt nadat de partij besloten had zich voor de 14de maal van stemming te onthouden voor nader beraad om Leone aan een meer derheid te helpen. Geüniformeerde kamerbewaarders stelden zich uit voorzorg tussen de partijen op. De dag daarna richtte links zijn aandacht op de republikeinen, nadat deze hadden aangekondigd Leone te steunen. Verscheidene linkse politici gingen zo ver republikeinen vast te grijpen voordat zij door de bewaar ders tot de orde werden geroepen. OTTAWA (Reuter) Premier Pierre Trudeau van Canada,lange tijd „vrijgezel nummer een", is voor de eerste maal vader geworden. Zijn vrouw, de 23-jarige Margaret, met wie hij op 4 maart in het huwelijk trad, bracht zaterdagavond in Ottawa een zoon van bijna zes pond ter we reld. Beiden maken het goed. Tru deau is 29 jaar ouder dan zijn vrouw, dochter van een voormalige minister. LIMA (AFP, Reuter) Een pas sagiersvliegtuig van de Peruaanse luchtvaartmaatschappij Lansa met 98 mensen aan boord wordt sinds vrij dagmiddag op een binnenlandse vlucht vermist. Het toestel, een turbo-prop Lock heed Electra was met 92 passagiers en zes bemanningsleden aan boord van Lima vertrokken naar Pucallpa en Iquitos in het Amazonegebied in het noordoosten van Peru, waar het een uur later had moeten aankomen. Twintig minuten voor de landing in Pucallpa is er nog radiocontact met het verdwenen toestel geweest. Aan genomen wordt, dat het vliegtuig is neergestort in een gebied met dichte oerwouden bjj Pucallpa, ongeveer 800 kilometer ten noordoosten van Lima. Vliegtuigen van de Peruaanse lucht macht hebben vruchteloos naar het vermiste toestel gezocht. Gevreesd wordt, dat dc inzittenden om het le ven zjjn gekomen. Onder hen zjjn vier Amerikanen en twee Westduit sers. SAIGON (Reuter) Ruim drie honderd Amerikaanse vliegtuigen hebben gisteren aanvallen uitgevoerd on doelen in Noord-Vietnam. Het was de negende grote luchtaanval op Noord-Vietnam sinds mei 1970. De luchtaanvallen zijn een reactie op de vijandelijke activiteit, die de slinken de Amerikaanse strijdkrachten in Zuid-Vietnam bedreigt", zo maakte het Amerikaanse opperbevel gisteren in een communiqué bekend. De Amerikaanse krijgsgevangenen in Noord-Vietnam „kunnen niet naar huis zolang Amerikaanse vliegtuigen Noord-Vietnam blijven aanvallen en de regering-Nixon weigert de maatre gelen te nemen, die nodig zijn voor het beëindigen van de oortog", zo verklaarde radio-Hanoi zaterdag. SEOEL (UPI, AP, Reuter) Het zal waarschijnlijk onmogelijk zijn de meeste slachtoffers te identificeren van de grootste hotel brand uit de geschiedenis, die eerste kerstdag uitbrak in het 22 ver diepingen tellende Daijoenkak-hotel in de Koreaanse hoofdstad Seoel. Volgens de Koreaanse politie, die dit meedeelde, zijn tot dus ver 154 slachtoffers geborgen, terwijl 69 gewonden in ziekenhuizen zijn opgenomen. a GEEN HULP Beambten van het Rode Kruis in 'acca trachten de voedselbevoorra- tag voor de belegerde Bihari-bevol- tag te regelen, maar tot nu toe is 'an de zijde van de nieuwe regering jan Bangla Désj geen teken gekomen, Jat zij wil helpen. Paul Reynard, de aider van het Rode Kruis-team in Dacca zei op eerste kerstdag, dat hij I esproken had met leden van de re aring, die verantwoordelijk zijn voor e voedsel- en hulpverlening. Zij wa - en volgens hem echter niet in staat «veest bepaalde garanties te geven. U ,Het Rode Kruis is nu van plan de 'gen voedselvoorraden ook voor de ij lihari's beschikbaar te stellen, maar Jfc 'olgens Reynard heeft de hulporgani satie slechts beperkte hoeveelheden. 'e speciale vertegenwoordiger van ndia in Bangla Desj, Dhar, zei giste- .J an, dat hij een beroep heeft gedaan "^P andere landen de ernstige situatie 'wr minderheidsgroepen in Dacca te jelpen oplossen. Hij was echter vol "brouwen, dat de nieuwe regering TEL AVIV, CAIRO (Reuter, UPI, AP) De Israëlische pre mier Golda Meir heeft op een vakbondsvergadering in Tel Aviv verklaard, dat president Anwar Sadat van Egypte kan bewijzen een groot man en een groot leider te zijn, als hij zich onthoudt van het hervatten van de vijandelijkheden in het Midden-Oosten. Een dergelijke zelfbeheersing zou zijn volk verdere nederlagen besparen. „Ik wil Sadat niet uitdagen door te zeggen: Kijk, het einde van het jaar is gekomen en u heeft ons nog niet aangevallen, zoals u heeft beloofd. Als hij zou besluiten de strijd te be ginnen, aldus mevrouw Meir, dan zijn de Israëlische strijdkrachten paraat en voorbereid op alle gebeurtenissen". Haar toespraak viel samen met be richten in Israëlische bladen, als zou de premier tijdens haar besprekingen met de Amerikaanse president Nixon hebben beloofd, een „positief nieuw voorstel" te doen met betrekking tot de heropening van het Suezkanaal, als een afzonderlijke regeling met Egypte. Mevrouw Meir zei in haar toe spraak, binnenkort een Amerikaans antwoord te verwachten op Israëli sche vragen met betrekking tot het Suezkanaal. Zij herhaalde dat haar land bereid is onderhandelingen met de Arabische landen te voeren, maar blijft weigeren aan vooraf gestelde voorwaarden te voldoen. Wat de kwestie van een gegaran deerde veiligheid betreft zei zij: „De les van wat in India en Pakistan is gebeurd, laat duidelijk zien, dat men niet kan vertrouwen op welke belofte of garantie dan ook". De staatshoofden van Egypte, Syrië en Libië hebben eind vorige week in Cairo vergaderd over de wijze, waar op Israël gedwongen kan worden, alle bezette Arabische gebieden te verla ten. Hun belofte, tot bevrijding over te gaan, kwam aan het eind van het jaar, waarin volgens president Sadat de beslissing zal vallen. Aangenomen wordt echter, dat Sadat gevolg zal geven aan verzoeken, de vredespogin gen een nieuwe kans te geven. Minister Abba Eban van buiten landse zaken heeft het Israëlische ka binet meegedeeld, dat de Zweedse VN-bemiddelaar Gunnar Jarring midden januari zijn besprekingen met Israëlische en Arabische verte genwoordigers zal hervatten. Eban voegde er aan toe, dat nog moet wor den afgewacht, waar Jarring mee voor de dag zal komen. Machmoed Riad, de Egyptische mi nister van buitenlandse zaken, zal over een maand zijn eerste officiële bezoek aan China brengen. NIVEAU De nieuwe (zesde) president van de Italiaanse republiek, wiens ambtster mijn zeven jaar is, werd op 3 novem ber 1908 in Napels geboren. Hij is niet alleen een succesvol politicus, maar bok een man van hoog weten schappelijk niveau. Als hoogleraar in het strafrecht heeft hij gedoceerd in Camarino, Mes sina, Bari, Napels en Rome. Als leer ling van Enrico de Nicola, de monar chistische eerste president van de republiek, heeft hij een veertigtal werken op zijn naam staan, waar onder een handboek op het gebied van het strafrecht dat in vele talen is ver taald. Na in 1948 zijn intrede in het par lement te hebben gedaan werd hij in 1953 gekozen als voorzitter van de Kamer, als opvolger van Giovanni Gronchi die toen tot staatshoofd was gekozen. Hij bleef kamervoorzitter tot 1968, met enige onderbrekingen toen hij optrad als premier van een over gangskabinet. In 1963 was hij zes maanden regeringsleider en in 1968 gedurende vijf maanden. In 1964 stelde de Christen-democra tische partij, waarvan hij sinds 1944 lid is, hem kandidaat voor het presi dentschap, maar hij werd verslagen door de sociaal-democraat Saragat. Dit als gevolg van een „opstand" van linkse partijgenoten onder Amintore Fanfani. NAPELS Uit erkentelijkheid voor zijn ver diensten op wetenschappelijk en soci aal gebied werd Leone in 1967 be noemd tot senator voor het leven. De nieuwe president wordt geschetst als een onconventioneel en geestig man die gemakkelijk in de omgang is. Zijn Napolitaanse afkomst is nog duidelijk aan Zijn accent te horen; zijn vrouw Vittoria komt uit Zuid-Italië." Zij hebben drie kinderen. c BELGRADO (AFP) In een druk ke straat in het centrum van Belgra do is gisteren een bom ontploft, waardoor twee mensen verwondingen opliepen, Een voorbijganger vond een geheimzinnig pakje, dat explodeerde toen hij het wilde openmaken, Dc man werd aan hoofd en handen ge wond. Een nichtje dat hem vergezel de, werd licht aan een been gewond. Waarnemers in de Joegoslavische hoofdstad zijn van oordeel, dat de ex plosie wellicht verband houdt met de politieke spanningen in Kroatië, de op één na grootste deelstaat. De brand brak waarschijnlijk uit na een gasexplosie in een koffie-bar op de tweede verdieping van het reusachtige hotel. Zeker dertig hotel gasten kwamen om het leven, toen zij een sprong in de diepte prefereerden boven een dood in de vlammen. Bij de ramp kwamen zeven buitenlanders om: een Amerikaan, tfijf Japanners en een Indiër. Het grootste aantal slachtoffers bij een hotelbrand viel voor deze brand in het Amerikaanse Atlanta, waar in 1946 bij een dergelijke ramp 119 mensen het leven verloren. De politie heeft de eigenaar van het Daijoenkak-hotel aangehouden voor ondervraging. De catastrofale brand brak om tien uur in de morgen uit en verspreidde zich snel door het reusachtige ge bouw. Sommige gasten sprongen - met matrassen om hun val te breken naar beneden. „Zij kwamen naar beneden als vallende bloemen", aldus een getuige. Allen, die sprongen, stierven. Acht Amerikaanse en vier Koreaanse helikopters vlogen boven en bij het brandende hotel. Wanhopi ge gasten probeerden de reddingslij- nen, die uit de toestellen neerdaalden, te grijpen. Vaak tevergeefs. Door de intense hitte konden brandweerlieden het gebouw niet bereiken. Worsteling Lee Biong-bum, die vanaf de ne gentiende verdieping een reddingslijn van een helikopter wist te grijpen en de ramp overleefde, zei: „Toen ik uit mijn kamer kwam, zag ik zeven of acht mannen en vrouwen worstelen om het dak te bereiken. Ik probeerde hen te volgen, maar door de dikke rook was dat onmogelijk. Ik rende terug naar mijn kamer en stak mijn hoofd uit het raam om een hap frisse lucht te halen. Plotseling zag ik een reddingslijn van een helikopter langszweven. Ik wist hem te grijpen en het toestel zette me veilig beneden af. Ik ben er zeker van dat alle ande re mensen op de gang zijn omgeko men." Niet ledereen overleefde de tocht aan een van de reddingslijnen. Dui zenden verbijsterde toeschouwers za gen, hoe een man op grote hoogte de lijn niet meer kon vasthouden en een dodelijke val maakte. Een oudere man, die vijf uur lang vanaf de elfde verdieping naar beneden wuifde, kon tenslotte nog worden gered. Het bleek de ambassadeur van Taiwan te zijn. Het zoeken naar slachtoffers moest gistermiddag korte tijd worden ge staakt, toen op de twaalfde verdie ping een transformator ontplofte. Daardoor ontstond opnieuw brand, die echter snel kon worden geblust. Over de oorzaak van de brand is nog niets met absolute zekerheid te zeggen. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan in een koffiebar op de twee de verdieping, waar kort voordat de brand ontstond een ontploffing is ge hoord. Wanhopige gasten van het branden de Daijoenkak-hotel in Seoel ge bruikten soms matrassen om naar buiten te springen. Geen van de on gel ukkigen bereikte op deze wijze levend de begane grond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7