Kind van Betlehem Nog meer kerst-inns Een tamelijk taaie kerstbo Ook eigen land ,in met de feestdage Quakers in de kou voor Witte Huis Voorzitter Blindenbond overleden Gesprek Vatieaan en pinksterbeweging COMMENTAREN Waldheim Reserveleser Een woord voor vandaag Kerkelijk ambt trekt weer gegadigden Kadaster gaat naar Apeldoorn Felix Rut! overledei Voorhoede VRIJDAG 24 DECEMBER 19; WASHINGTON (DPA) Wan neer de quaker Richard Nixon zich in het goed verwarmde Witte Huis met zijn familie aan tafel zet voor het kerstdiner, zit voor zijn deur een groepje geloofsgenoten te kleu men In de kou ter wille van de vrede. Wat de leden van het „genoot schap der vrienden" zoals de quakers zichzelf noemen in en buiten het Witte Huis gescheiden houdt, is behalve het smeedijzeren hek en de geheime dienst, de oorlog in Vietnam. Uit protest tegen deze bloedige strijd bivakkeren sinds 2 juni de 16-jarige Rruce Baechler uit Glastonbury in Connecticut en enige medestanders voor de ambts woning van hun 58-jarige „vriend" en president. De vredelievende de monstranten zullen him met op schriften, slaapzakken en kookgerij omgeven plaats op de stoep van de Pennsylvania Avenue pas ontrui men, als er in Vietnam niet meer wordt geschoten. Richard Nixon viert kerstmis on der een tien meter hoge boom in de zogenoemde „blauwe zaal", terwijl er op de eerste verdieping nog een tweede kerstboom staat. Bruce Baechler en zijn vrienden moeten het zonder boom doen. De omge ving van het Witte Huis geldt als nationaal park. Voor het plaatsen van een kerstboom heeft men een speciale vergunning nodig en die hebben de demonstranten niet bij tijds aangevraagd. De president behoeft niet bang te zijn, dat zijn kerstvreugd door zijn geloofsgenoten zal worden ver stoord. Deze beperken zich er toe. voorbijgangers via opschriften of in gesprekken aan het denken te zet ten over de zin of onzin van de strijd in Vietnam. „Wij hebben niet de illusie, dat wij een einde aan de oorlog kunnen maken", aldus de 23-jarige Bob Simpson uit een voorstad van Washington, „maar als wij de mensen een beetje lot nadenken kunnen brengen en mis schien een enkele tot andere ge dachten, dan hebben wij al alles bereikt". Tot dusver is de actie van de quakers rustig verlopen. Enige we ken geleden doken in de nacht eni ge vechtlustige „bruinhemden van de Amerikaanse nazi-beweging op, die zich weliswaar na een lange discussie niet van de zinloosheid van de oorlog lieten overtuigen, maar toch rustig verdwenen. De steeds koudere nachten geven de demonstranten meer zorgen. Een meisje heeft onlangs haar mede werking aan het protest moeten op geven, omdat zij bevriezingsver schijnselen vertoonde. Ondankshet feit, dat zij nu al 106 dagen voor het Witte Huis de wacht houden, hebben de jonge quakers nog geen gesprek met hun invlodrijke geloofsgenoot gehad. „Wij hebben hem een paar maal in zijn auto voorbij zien rijden en wij hebben hem enige brieven geschre ven. Dan antwoordde de een of an dere secretaris, dat de president ons bedankt en dat hij de kwestie on derzoekt", aldus Bruce Baechler. Van een verslaggever BUSSUM In Bussum is na een ziekte van enkele maanden op 59-ja- rige leeftijd overleden de heer D. H. Koster, landelijk voorzitter van de Nederlandse Blindenbond (NBB). De heer Koster was vele jaren verbon den aan het koninklijk instituut tot Onderwijs van blinden in huizen. Door zelfstudie behaalde hij een aan tal diploma's, hij werd eerst onder wijzer en tenslotte leraar Engels aan genoemd instituut. Sinds vorig jaar was de heer Koster voorzitter van de NBB. ROME (EPD) Het Vaticaanse se cretariaat tot bevordernig van de eenheid der christenen, enkele pinks terkerken en vertegenwoordigers van de „Pinksterstroming" binnen de pro testantse en anglicaanse kerken zijn overeengekomen, een officieel inter nationaal gesprek te beginnen. Dit gesprek zal zich over een periode van vijf jaar uitstrekken en zal zich con centreren op de vraag, welke plaats de Heilige Geest inneemt in het leven van de christenen individueel en in het leven van de kerken. De bezadigde Oostenrijkse diplomaat Kurt Wald heim, die is gekozen tot opvolger van secretaris generaal Oe Thant van de Verenigde Naties, staat voor een bijna onmogelijke opgave. Nog afgezien van het feit, dat de Volkerenorganisatie financieel nagenoeg bankroet is, is zij het afgelopen decen nium teruggezakt tot de status van een nuttig ontmoetingscentrum, dat echter weinig invloed heeft op de belangrijkste gebeurtenissen in deze wereld. De supermogendheden weten, dat zij de VN uiteindelijk niet nodig hebben om hun vitale be langen te behartigen. De verwachtingen van de middelgrote mogendheden zijn ook ontspannen, terwijl de onlangs gedekoloniseerde landen de VN verwijten, dat zij te weinig doen voor hun eman cipatie en bijvoorbeeld de machtspositie van lan den als Zuid-Afrika en Rhodesië bevestigen. Ook als men ervan uitgaat, dat in een organisatie als de VN noodzakelijkerwijze een flink stuk utopie en daarom teleurstelling zit gebakken, moet men toch constateren, dat de Volkerenorganisatie in het verleden beter heeft gefunctioneerd. De eerste secretaris-generaal, de dynamische Noor Trygve Lie, hield er zeer uitgesproken me ningen op na. Hij schrok er niet voor terug de Veiligheidsraad aanbevelingen te doen met betrek king tot de Iraanse kwestie en Triëst. Ook speelde hij geen onaanzienlijke rol bij de verdeling van Palestina in 1947. Hij ontriefde de Russen door partij te kiezen in de Koreaanse kwestie en ont ketende de nodige gramschap in Washington door te pleiten voor toetreding van Peking tot de VN. Zijn opvolger, de Zweedse intellectueel Dag Hammarskloeld, tartte met bijna evenveel élan de pretenties van de grootmachten. Hij haalde het maximum uit zijn functie en speelde een belang rijke rol tijdens de Suezcrisis in 1966 en de Kongo lese troebelen in het begin van de jaren zestig. Tegen Kerst plegen ook dagbladen op zoek te gaan naar naasten, die niet zo onbekommerd de be nen kunnen strekken in de huiselijke sfeer als hun lezers. Maatschappelijk achtergeblevenen, ballin gen, daklozen en vooral buitenlandse arbeiders zijn dan dankbare onderwerpen voor een soort gele- genheidserbarmen. Opschriften als „voor hen geen plaats" of „vreemdelingen in onze poorten" doen het dan heel goed maar het effect is veelal dat al leen het gevoel van behaaglijkheid van de eigen ingezetenen versterkt wordt. Tegen Kerst dringt het verschijnsel van de .,gast"-arbeiders zich overigens wèl op: duizenden keren nu terug naar hun gezinnen in Zuid- en Zuidoost-Europa en in Noord-Afrika, omdat hun contractueel vastgelegde kertsverlof is aangebro ken of omdat hun contract is afgelopen en een ver nieuwing er niet in zit vanwege de situatie op de Nederlandse arbeidsmarkt. Verlof of groot verlof voor het industrieel reser- veleger, dat in West-Europa dienst doet om de ga ten op te vullen in het' arbeidsaanbod. Ons welva- rénde werelddeel maait hier wat het niet gezaaid heeft: het profiteert van veelal jonge mensen in hun meest produktieve periode, die daarvóór niet ten laste zijn gekomen van ons onderwijsbudget, die gezien de afwezigheid van hun gezinnen hier zeer mobiel zijn en die ook graag overuren maken, omdat de vrije tijd hun ook niet al te veel te bieden Maar deze zelfbewuste activiteiten van de Volke renorganisatie stuitten op steeds meer weerstanden bij de machtigste volken, zodat de VN na de plot selinge dood van Hammarskjoeld in 1965 in een diepe crisis verzeild raakten. Rusland eiste als opvolger van de in Kongo verongelukte Hammar skjoeld zelfs een driemanschap. Na veel geharrewar kwam de Birmees Oe Thant uit de bus als de nieuwe leider van de Volkeren organisatie. Zijn grote verdienste is ongetwijfeld, dat hij de VN door deze crisis heeft gesleept en het vertrouwen van de grote mogendheden heeft gewonnen. Dit ging echter gepaard met een on miskenbaar verlies aan dynamiek. Ondanks grote ijver en kundigheid kon Oe Thant door de beper kingen, hem opgelegd door de grote mogendheden, niet voorkomen, dat zijn organisatie steeds minder vat kreeg op het belangrijke wereldgebeuren. Lichamelijk gebroken draagt Oe Thant binnen kort het roer over aan de Oostenrijkse conservatief Kurt Waldheim. Volgens veel waarnemers in New York is Waldheim geen krachtfiguur. Zal hij dc VN uit de financiële moeilijkheden kunnen halen door de lidstaten met name Frankrijk en Rus land te overtuigen van het feit, dat behalve mooie woorden ook harde financiële middelen nodig zijn? Zal hij de loodzware bureaucratische ballast van de organisatie kunnen afsnijden? Zal zijn organisatie geloofwaardiger en daardoor ef fectiever worden door China's toetreding? Of zullen de VN een nieuw en chaotiserend stuk koude oorlog dit keer tussen Rusland en China moeten verwerken? Kortom, zal Kurt Waldheim erin slagen de VN uit te bouwen van een nuttig ontmoetingscentrum tot een mondiaal bolwerk, dat vrede en vrijheid effectiever zal weten te garanderen? Men kan het hopen. Het zal echter grotendeels afhangen van de lidstaten. Dat wil zeggen: van ons. heeft. Voegt men hierbij de kosten voor de sociale voorzieningen waaraan ze wèl meebetalen maar waarin ze niet evenredig meedelen, dan houdt on ze nationale huishouding alleen al aan de ruim honderdduizend buitenlandse arbeiders enige mil jarden guldens over. En voor wie hun aanwezig heid hier wil uitspelen tegen de werkloosheid on der Nederlanders, kan ook wel eens de aandacht gevestigd worden op het feit, dat zij in verscheide- ne gevallen juist marginale bedrijven op de been hebben gehouden. Typerend daarvoor zijn verzoe ken die bij het bureau arbeidsvoorziening binnen kwamen in de geest van: „als we niet binnen een maand twintig buitenlanders hebben, moeten we veertig Nederlanders ontslaan." Het blijft onthutsend om te zien hoe deze men sen een speelbal vormen in het beroemde vrije spel der maatschappelijke krachten. Het bedrijfs leven wil zoveel mogelijk armslag behouden om buitenlandse arbeiders aan te trekken. Daarente gen bepleiten de vakbonden beperking onder ver wijzing naar de vaak ellendige situatie, waarin deze buitenlanders verkeren, maar mede in het besef dat hun achterban ze liever ziet vertrekken. En de regering voert al jarenlang een zig-zag-be- leid, waarin de ene keer de verlangens der werk gevers de boventoon voeren en de andere keer de zorgen van de werknemers. De aangekondigde verblijfsbeperkingen tonen aan, dat thans de vak bonden een grote stem in het kapittel hebben. Ik weet niet hoe ik Uw feest moet vieren met honger en haat in de wereld rondom. met duizenden vragen, zonder antwoord. maar U ziet, dat ik toch iveer kom. De dwaasheid van dit Goddelijk ivonder. Uw Zoon in een kribbe, zonder verweer tart alle wijsheid, alle rede, ik kan niet anders dan komen Heer. Ik sta bij de kribbe, waar zorgende handen, Uw Zoon hebben neergelegd. Ik zie Maria, die alles geloofde, wat U haar had toegezegd. En Jozef, die moedig het Wonder aanvaardde, gesterkt door Uw Heilige Kracht. Met hen en de Herders weet ik verwonderd: Uw Kracht wordt in zwakheid volbracht. U zegt mij, dat ik Uw feest kan vieren, in vrede en blijdschap, met juichende stem. Uw Heilig antwoord op al mijn vragen. vind ik in het Kind van Betlehem Co, Y Hart „Ik geloof niet meer in Sinterklaas en ook niet meer i Kerstkindje", zei eens een jongen die meende achter een sprot gekeken te hebben. En vele ouderen leven precies zo. Ze v« Kerst, het feest van Christus, maar het kindje in de kribbt maar een sprookjespop. Juist daarom legt Lucas er waarsch lijk de nadruk op dat het Kerstgebeuren geen legende is. driemaal schrijft hij: En het geschiedde. Het geschiedde da een bei>el uitging van de keizer. Hij regeerde de wereld. Hij decreteren, hij had de macht in handen. En tot Herodes sch hij: „Tot nu toe waart ge mijn vriend, maar van nu af aan :a u als mijn onderdaan behandelen.". En altijd weer, ook nu moeten wij voelen dat we de machten die over ons gesteld onderworpen zijn. Maar dan spreekt God. Weer geschiedt Weer gaat er een bevel uit en dat bevel komt in de vorm van vervulling. Gods Woord wordt werkelijkheid. Christus wordt boren. En tegenover de macht van keizer Augustus wordt Kerstkind gezet. Christus is Gods antwoord aan de wereld. We lezen vandaag: Lucas 1 2633. We lezen morgen: Lucas 2 814. We lezen overmorgen: Romeinen 8 18. O denneboom, o denneboom, wat zijn uw takken wonderschoon! Een vreemd liedje, op de keper be schouwd, Zingt men het over een den dan mag dat zeker niet tegen de kerstboom in de huiskamer, want daar staan alleen sparren. Dennen hebben voor dat doel veel te lange naalden. In de Duitse versie klopt het wel (spar is, overgezet zijnde, „Tan- ne"), maar daar staat weer in dat zijn ..Blatter" zo fraai zijn. Er zijn natuurlijk belangrijker din gen om zich het hoofd over te breken. Iemand heeft dal trouwens al ge daan: A. P. van Gilst, die „De Kerst boom, herkomst, geschiedenis en fol klore" heeft geschreven. Een klein boekje met een vaag kerkinterieur op de drukker zo'n klein lettertje heeft Midgaard in Veenendaal, maar niet-, temin overvol gegevens en achter gronden. Misschien komt dat doordat ed drukker zo'n klein lettertje heeft gebruikt en de vormgever weinig wit FREIBURG (KNP) De r.k. bis schop van Freiburg in Duitsland heeft dit jaar meer dan negenhonderd verzoeken gekregen tot omscholing voor pastorale taken. Ongeveer de helft van de kandidaten is boven de 26 jaar en oefent al een ander beroep uit. Zowel mannen als vrouwen mel den zich aan. Ook in de kring van Nederlandse rooms-katholieke theolo gische onderwijsinstellingen bestaat een groeiende behoefte aan een uitge balanceerde theologische beroepsop leiding, een soort pastorale academie voor kandidaten voor pastoraal werk. DEN HAAG Staatssecretaris van financiën mr. A. van der Stee heeft gisteren in de Tweede Kamer aange kondigd de dienst van het kadaster en de openbare registers te reorgani seren. De bedoeling is de centrale di rectie van deze diensten uit te bou wen en te verplaatsen van Den Haag naar Apeldoorn. Het blijft hier niet bij. De 57 regio nale bureaus worden vervangen door 11 regionale bureaus. De reorganisatie wordt zo uitgevoerd, dat er geen per soneel zal worden ontslagen. Om het grote publiek nader tot Charles Dickens te brengen heeft Godfried Bomans (die voorzitter was van de Charles Dickens Club) zijn medewerking gegeven aan het uitgeven van de beroemde kerstvertelling in stripvorm. ,Jk hoor niet tot de mensen, die menen dat Dickens door een uitgave als deze ontwijdzou zijn", krabbelt de vertaler op de binnenflap van deze uitgave, „op voorwaarde dat men daarna het boek zelf zou gaan lezen". „Een kerst vertelling van Charles Dickens" werd uitgegeven door Impressum, Neder land, als eerste deel in de TOP-beeldserie. Prijs f3,90. ti heeft opengelaten en de vele ill ties er ook al bekaaid af zijn men Voor doorbijters is het wel ii sant, want de heer Van Gilst met zijn „Kerstboom" terug nc gen en legenden, oude heidei bruiken en vele vormen van d lijk bijgeloof. Bomen hebben d eeuwen heen een belangrijke ingenomen: heilige bomen 2 wonderen verricht hebben dorpslinde was een symbool 1 boorte, huwelijk en dood, maa, ke meisjes hebben eens uit kunnen afleiden, wanneer ze trouwen en nog oneindig tfeel |ei Sommige bomen werden ah g, gebruikt. Altijd en overal legi h verband tussen de kiatuur (de 5 soms een heel bos), de godhei mens. Alle opvattingen, zegt teur, hebben één ding ge boomcultus was een der eer men, misschien wel de eerste, le godsdienstige rituelen en te laatste, voordat het christendc intrede deed. Ook in de bijbel is heel wn de verering van bomen terug 1 den, die dan steevast als af( wordt veroordeeld. In Genesis de geschiedenis van Adam speelt de boom des levens langrijke rol. Dat is niet allt bijbelse mythe (zegt de sch Een dergelijke voorstelling is i schillende vormen in allerlei diensten terug te vinden. AMSTERDAM In Rome 89-jarige leeftijd de schrijver Rutten overleden. De begrafr morgen op de begraafplaats HIJ woonde al vijftig jaar in bjj de Witte paters. Felix Rutten werd in 1882 tard geboren. Hij was getroira de schrijfster Marie Koenei dichter stond hij sterk onder vloed van de Tachtigers. Rutte vooral op de voorgrond in voor de Eerste Wereldoorlog, die oorlog en daarna. Daarna zijn vele reisbrieven in „De M de" de aandacht trekken. Zijn werk omvatte o.m. „One rook der mijn" en de gedichte dels „Goede Vrijdag", Sonnett „De verzonken Tuin". In schreef hij o.a. een boek over (Van een verslaggever) DEh HAAG Ook dit jaar zullen veel Nederlanders de Kerstdagen en de jaarwisseling niet in eigen huis vieren. Velen van hen brengen de feest dagen in het buitenland door maar een ook niet onaanzienlijk aantal trekt er op uit in eigen land. Deze „trek naar buiten" binnen de eigen landsgrenzen is volgens de pro vinciale VVV's de laatste jaren sterk toegenomen en dit jaar lijkt die stijging zich cloor te zullen zetten. Vroeger was het met de feestdagen rond Kerst en Nieuwjaar nog „de dood in de pot" voor bungalow- en hotelbedrijven in Nederland maar de drukte is reeds een paar jaar groter aan het worden, Dit jaar hebben met name de hotels en de bungalowbedrijven op de Ve- luwe, de Achterhoek, Limburg, Drente en Zeeland over gebrek aan belang stelling niet te klagen. Volgens de provinciale VVV in Arnhem zijn de hotels op de Veluwe goed bezet. Op de Zuid-Veluwe hadden gisteren nog maar drie hotels kamers vrij. Ook de bungalowbedrijven (althans die erop ingericht zi 's winters gasten te ontvangen) waren goed bezet. In de Achterhof het niet anders dan op de Veluwe. Ook in Limburg zaten de bungalows die zich lenen voor een winten tie (en dat zijn er in die provincie erg veel) vol. Hotels en pensions er goed bezet, maar er was nog wel ruimte. In Drehite hadden de hotels weinig plaats meer en de bungalows t warmd konden worden waren er voor 99 procent vol. In Zeeland fl men motels en bungalows zeer goed bezet. Bijzonder zijn dit jaar i bungalows die met open haard als bijverwarming wat romantiek biet de hotels was er volgens de provinciale VVV in Zwolle nog wel plat v De VVV's in de grote steden hadden gisteren de indruk dat de hote maar matig bezet waren maar dat er voor de kerstdiners in de resfe£n een zeer goede belangstelling bestaat. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen; ie Amstelveen - Buiten- veldert, D. Kloppenburg te Drachten (vak. C. Morgenstern). Ondertussen zijn de enkele miljoenen buiten landse arbeiders in West-Europa de voorhoede van 75 miljoen werklozen die er volgens berekeningen van de Internationale Arbeidsorganisatie in Ge rieve in de wereld van vandaag zijn. Honderddui zenden van hen staan klaar om ook te komen zo lang de situatie in hun eigen land zo uitzichtloos blijft als die nu is. Met grote volharding en vin dingrijkheid zullen zij de mazen blijven opzoeken in de netten waarmee de Westeuropese landen hun welvaart proberen af te schermen. Het zijn de meest ondernemenden gehard door tegenslagen, vrijwel onkwetsbaar omdat zij zich over niets meer verbazen en toegespitst op één doel: een zo groot mogelijke som bijeenverdienen om met hun gezin thuis uit de vicieuze cirkel van de armoe te kunnen springen. Het zijn allemaal moedige uit- braakpogingen uit een structurele misère, maar meestal mislukken ze, want wat zullen éénlingen tegen structuren? West-Europa heeft de middelen om de ontwik kelingslanden aan zijn zuidgrenzen, waaruit de toeloop op zijn economie is begonnen, tot uitstra lingsgebieden te maken van zijn bedrijvigheid en zijn economische groei. En alles wat het op dat ge bied nalaat, zal het terugkrijgen in de vorm van een stijgende toeloop op zijn welvaart, waartegen het verweer van zijn ingezetenen wel eens spoe dig de afmetingen zou kunnen aannemen van een kwalijke rassenvraagstuk. Daarom kan het verschijnsel van deze econo mische refugié's niet bekeken worden met wat er barmen bij kaarslicht. Maar de grote lamp moet erbij aan, willen we het werkelijk zien in het ver band waarin het thuishoort: als ontwikkelings vraagstuk. Kwartet - Trouw De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. AMSTERDAM e= Tot vandaag zijn nog de volgende kerst-inns aange meld, die tijdens en rondom de kerst dagen voor iedereen open staan. Het blijft echter mogelijk dat er ook zul ke open huizen zijn in andere dan de. hier en eerder deze week gepubli ceerde plaatsen. Wie zekerheid over eigen niet genoemde woonplaats wil hebben, kan (uitsluitend op vrij dagavond en de beide kerstdagen) bij het centrale kerst-inn-telefoonnum- mer 02159 - 14775 informeren. AMSTERDAM Amstelkerk, Amstelker, Amstelveld, 25 dec. na dienst 10.30 u hele dag tot 24 u.; De Moor. Bethanil'nstr. 11, 24 dec. 19 tot 24 ti.. 25 dec. 14 u tot 2 u 's nachts, 26 dec. 14 tot 24 u EINDHOVEN Studentencentrum, J. F Kennedylaanr De Effenaar, Dommelstr.'t Kafee, Havenstr.; Aksent, Tongelresestr.;- overal 24 dec. na dienst (24 u ln TH) tot zolang men wil blijven, (25 en 26 dec. 10 tot 24 u. ermelo Statlonsstr. 120, 25 dec. 11 tot 23 u., 26 dec. fl tot 23 u (verbeterde opgave) den haag Doopsgez. Kerk, Palelsstr. 8, 24 dec. 17 tot 2 u., 25 en 26 dec. 9 tot 2 u 's nachts.; Westeinde 18, 24 dec. 23 tot 3 u„ 25 en 26 dec. 10 tot 24 u.; Transvaaicen- trum, Hertzogstr. 50a. 25 en 26 dec. 12 tot 24 u.: Laakkerk. Islngstr., 25 dec. na dienst 10 u tot 2 u 's nachts. 26 dec. 10 tot 23 u.; Johanneskapcl, Bosbesstr 7, 25 en 26 dec. na dienst 10.30 u."tot 22 u Kruispunt, Diamanthorst 187. 24 dec. na dienst 20.30 u. tot 2 u.. 2S en 26 dec. na dienst 10 u tot 23 u Maranathakerk. Sweelinckstr., 24 dec. 23.30 tot 3 u.. 25 en 26 dec. 11.30 tot 24 u.: Marcuskerk. Jan Luijkenlaan. geb. Irene. Rijswijk en Lourdeskerk. Scheveningen lnl tel 070 - 686500. Haarlem Doopsgez. kerk. ing. Grote Houtstr. 43 en Frankestr. 24. 24 dec. 18 u tot 25 dec. 18 u. helmond Kunstcentrum. Molenstr.,24 dec. 20 tot 4 u., 25 en 26 dec. 12 tot 24 u. kampen Jeugdherberg Vloeddijk, hk Kalverhekkenweg. 24 dec. 19 tot 24 u., 25 en 28 dec. 10 tot 24 u. LAREN De Warrekam, Br irfS dec. 21 tot 2 u.. 25 en 26 dec. 14 tot 2t a LEIDEN Schoolgeb. Boommai dec. 19 tot 2 u„ 25 dec. 10 tot 4 i 26 dec. 10 tot 3 u 's nachts. (nieu%^ MAARSSEN De Open Hof, 25 en 26 dec. 12 tot 23 u. NOORDWIJK Oude Wilhelmlc cn wilhelminastr. Noordwljk-Blnnen, 19 u tot zolang men wil blijven, I dec. 14 u tot idem. PURMEREND MAVO. Joh. 24 dec. 20 u tot zolang men en 26 dec. 10 tot 23 u. RF.NKUM Gebouw Lemgo, dec. 14 tot plm 23.30 u. ROOSENDAAL Buurthuis DC burg. achter St Josephstr.. 24 dec. 26 dec. 16 u. ROTTERDAM Geb. Odeon, nestr. 50. 24 dec. 21.30 tot 28 dec. "e; Slag. Sandelingenplein. 25 cn 26 d« i«. plm 24 u. WAGENINGEN Dlenstcni Ie; Hoogstr. 88 en Jokarl, Dr. Niemeiji In belde; 24 dec. 20 tot 24 u.. 25 d« 22 u. wu bl te, m

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2