Weer ruiten ingegooid sionge-jonge HAPTFVFIT© iowge Kerstconcert van Seaside Singers Mijlpaal op veiling Roelofarendsveen Burgemeester Warmond siert zich met boetekleed Snackbars Noord wijk boeven niet eerder te sluiten Algehele reconstructie Hondsdijk zit er voorlopig niet in Haarlemmermeer wil streekmuseum ALPHEN Presentator Ted de Braak stond gisteravond met vele Nederlandse artiesten op het podium van de Rijnstreekhal waar ruim 1500 mensen waren om aan het NCRV-televisieprogramma Met liedjes het land in" mee te werken. Gert en Hermien beten het spits aj met het liedje Achter de ivolken schijnt altijd de zon". Daarna kwamen Gonnie Baars en Ronnie Tober, Willy Alberti, The Shepherds en de Chico's. Er heerste een opgewekte stemming in de zaal, waar ook burgemeester Gallas aanwezig was, en menigeen zag zijn muzikale wensen op voortreffelijke wijze vervuld. De kwaliteit van de presentatie leed niet merkbaar onder de hoge temperatuur in de zaal. De Zeskampploeg werd na de uitzending in Avifauna door de NCRV in de bloemetjes gezet en ontving daarbij de beloofde geld prijzen. De uitnodiging aan de ploeg kan worden gezien als een officieel afscheid van de zeskampers. Het bedrag, ongeveer dertigduizend gulden, zal door de gemeente moeten worden besteed voor de aan schaffing voor iets op sportgebied. Wat dat precies zal worden kon men nog niet vertellen. ,£>at zullen burgemeester en wethouders moeten uitmaken". HAARLEMMERMEER In ver band met het loepassen van een an dere financiële opzet, heeft het be stuur van de Stichting Gezinszorg en Gezinshulp Haarlemmermeer e.o. besloten de donaties, een jaarlijkse vrijwillige bijdrage van f 5.-, per 1 januari te beëindigen. Degenen die voorheen een donatie betaalden aan de afdeling gezins zorg van Het Groene Kruis Haar lemmermeer, de Stichting Christe lijke Gezinszorg Haarlemmermeer e.o., de Stichting Protestants-,Chr. Gezinszorg van de samenwerkende kerken en de Hervormde Kommissie voor gezinsverzorging Haarlemmer meer, zullen de bijdrage niet meer hoeven te voldoen. Het besluit heeft geen enkele in vloed op de hulpverlening. NOORDWIJK Het mannen- en jongenskoor „The Seaside Singers", dit jaar nog met een vendel dames uitgebreid, gaf onder leiding van Bert Laros, een kerstconcert in De Rank. Wat dit koor (met de overzeese naam) doet, is programmatisch en muzikaal verantwoord; het is boven dien sympathiek, omdat men hele maal niet met zware dingen aan komt, maar simpelweg de mooiste kerstliederen zingt. Bert Laros. een oprecht muzikaal man en kritisch kunstenaar, voert zonder twijfel een juist beleid. Het koor zingt zuiver en beheerst; Onderzoek in Lisse naar koopavond LISSE In de vergadering van het (S)amcnwerkings (O)rgaan (V)ak- centralen is een eventuele koopavond ter sprake gebracht. De behoefte en de mogelijkheden zullen worden on- derzoch en het S.O.V. zal t.z.t. hier over rapport uitbrengen. Men toonde zich gisteravond te leurgesteld over een uitlating van burgemeester Berends, die tijdens de begrotingsvergadering op 8 decem ber zou hebben gezegd dat de ge meente niet zal meedoen aan een te stichten overlegorgaan. Het S.O.V. zal dit mi ter sprake brengen tijdens een vergadering van het „Overlegorgaan i.o.". ROELOFARENDSVEEN Giste ren passeerde de veiling de f20 min. Veilinevoorzitter A. H. Verdel nam voor de tribune het woord. Commis sionair Max v. d. Lippe kocht de 20 miljoen vol met een koop tros- anjers voor zijn cliënt exporteur J. Staats in Amsterdam. Aanvoerder van de partij was A. J. v. cl. Zwet, Westeinde 34a. Beide mochten uit handen van voorzitter Verdel een rijk voorziene fruitmand in ont vangst nemen. alleen de uitspraak en vooral de dic tie, ook nog wel de articulatie kun nen nog aan duidelijkheid en kwali teit winnen. Sommige liederen klin ken wat vlak, maar toch wel be schaafd, met de goede sfeer, zoals al les. wat dit toegewijde koor doet. Nu en dan zong het mannenkoor alléén („Cansó de Nadal", spirituals). Drie solisten zorgden voor afwisse ling. De alt Truus van Dongen maakte met haar rijke stem, goede techniek en overtuigende voordracht in o.a. een Handel-aria en Franse kerstliederen weliswaar de meeste indruk, maar de sopraan Ans Poppe (ook een Handel-aria en, ondermeer. Engelse kerstliederen) en dé tenor Cees Borger (o.a. Engelse liederen) bewezen toch ook tenminste hun goede begrip, muzikaliteit en vokale mogelijkheden Jan Raads was de bekwame piano-begeleider. Het publiek kreeg tweemaal („Komt allen tezamen," „Ere zij God") de gelegenheid, mee te wer ken. Johan van Wolfswinkel Twintig miljoen op Katwijks veiling KATWIJK a. d. RIJN De groentenveiling Katwyk en Om streken heeft dit jaar een re cord-omzet geboekt van 20 mil joen gulden. Gistermiddag om 12 uur werd dit hoogtepunt bereikt. De koper van waspeen die dit bedrag vol maakte, was de heer K. van Spyk. De aanvoer werd verzorgd door de gebrs. Van Dijk. Zij kregen een kist sigaren uit handen van voorzitter Ooms. In 1969 bedroeg de omzet 18 miljoen en in 1970 16,6 miljoen gulden. RIJNSBURG Vrijdagavond om 8 uur hoopt ds A. J. Wijnmalen uit Maartensdijk een spreekbeurt te vervullen voor de Herv. - Geref.- Evangelisatie in de zaal achter de Chr. Geref. kerk. WARMOND Het voorstel tol be ëindiging van het overleg Bloembol lenstreek gaf in de raad aanleiding tot een felle discussie tussen de finan ciële commissie en B. en W. Wat was het geval? In het pre-ad- vies van B. en W. stond dat de nog lopende verplichtingen in het over leg zouden worden afgerond, t.w. het kassenonderzoek. Kosten voor de gemeente; f 10.000. De voorzitter van de financiële commissie, de heer v. d. Kroft, wees erop dat de vorige raad het besluit heeft genomen aan de besprekingen met betrekking tot een structuurplan voor de bloem bollenstreek deel te nemen, maar dat dit voor de gemeente geen financiële gevolgen zou hebben. Wanneer er financiële verplichtingen uit dit over- NOORDWIJK „De bevolking heeft recht op nachtrust. Wy vin den het welletjes". Dit zei de p>ot. chr. fractie-voorzitter Vogelaar gis teravond in de raad na een uitvoe rig betoog, waarin hy zich sc naaide achter het voorstel om tot sluitings tijd voor snackbars gelijk te stellen met die voor café's en dancings. Aan het argument van de snack barhouders, dat zij bij een vervroeg de sluiting 20 30 pet van hun dag- omzet zouden missen, tilde het raadslid niet zo zwaar. Een derge lijke omzet bereikt mben 'n dat uur niet met de verkoop van biooc'es en koffie. De heer Faase (KVP) kon niet met het voorstel meegaan. Hardwerken de mensen werden er door bena deeld. Met mevr. Van Nes (Gem. Bel.) bleek hij van oordeel, dat de snackbarhouders de dupe werden van de klachten, die bij de read tegen de snackbar ,,'t Kikkertje" waren ingediend. De heer Jansen (VVD) zag in het voorstel een be dreiging van het goede gastheer schap in de badplaats. Evenais de heer De Witt (prot. chr.) gal hij het college in overweging nog etns met de snackbarhouders te piattn. Ook de heer Van Riemsdijk (gtm. bel.) zei tegen het voorste! te zijn. Burgemeester Bonnike zag in een gesprek weinig heil. Met de exploi tanten konden wel afspraken wor den gemaakt, maar het gaat niet om hetgeen in de zaak gebtui t, maar daarbuiten. Met name noemde de burgemeester het gedrag van de be zoekers op straat en het lawaai ven auto's en bromfietsen. Nadat ook de heer Van IIc. e had aangedrongen op een gentleman's agreement met de snackbarcxpari- tanten. schorste de voorzili.tr de vergadering om het college dege- lcgenheid te geven zich tc beraden. Na de heropening deelde burge meester mede. dat eerst een gesprek zal plaats vinden met alle betrok kenen. Als deze zich niet aan de afspraken houden, zullen B. en W. opnieuw met het voorstel komen. ACAD. EXAMENS LEIDEN. 21 december Doet. ex. Italiaanse taal- en letterkunde: mevr. K L van Alphen de Veer-v d Meer (Lelden): doet. ex. W sociologie: de dames S E Jansen (Lelden). K C Ok- kes-Passchler (Leidschendam). H W de Bilt (Leiden), A Weurman (Leiden), A M C Bunnik (Lelden). M L Faber (Leiden), A E Schoemaker (Leiden), A G L Soonius (Leiden), de heren W J Breebaart (Leiden), J Bakker (Voor burg). L M Meenk (Leiden). J L Edel man (Leiden), A J M Bos (Zoetermeer), G W Kreffer (Leden c.l.), J W van Hooeenhutjze (Leiderdorp), j Th Hoeke- ma (Lelden), J Chaudron (Leiden). F T Olivier (Leiden), P Hoogendoorn (Den Haag), G Minekes (Den Haag), a J Buster (Den Haag). H A A Seholtz (Oegstgeest). P M Schoof (Leiden), R v d Water (Leiden), P p c Walthaus (Lelden), J J Mos (Hazerswoude), H G Rathlig (Rotterdam) ,M T Bertels (Lei-( den), H F zoelen (Hoogmade). h J Wennink (Leiden). A D Hutten (Rot terdam); doet. ex. fiscaal recht: p van Dijk (Haarlem); doet. ex. Indon. taai en letterkunde: de heer Y F Liaw (Leiden). GRONINGEN Geslaagd voor doet. ex. godgeleerdheid: mej. A J Bonjer. Katwijk en mevr. H M van Min-van Loon, Scheveningen; voor artsex. 2e gedeelte: mej. J Doornbos. Rijswijk; J van der Gaag. Den 'Haag en mej. J J D Wynia, Den Haag: voor tand- artsex.: J N de Vries. Leiden; voor kand. ex. kunstgeschiedenis: mej. J S E Bos, Den Haag Vit de BOLLENSTREEK LISSE Pendelen. De pendel dienst van de bollenstreek naar Am sterdam en Den Haag,- waarvoor enkele Lissenaren het initiatief namen, heeft tot nu toe 20 reacties opgeleverd. Er zijn nu al 9 pendel diensten: 6 in de richting Schiphol/ Amstelveen/Amsterdam en 3 in de richting Den Haag. Reacties kwamen uit Lisse, Hille- gom, Sassenheim en Noordwijker- hout. Ook iemand die dagelijks van Lisse naar Leiden rijdt, wil mee doen. Degenen, die meer over de pendeldiensten willen weten, kunnen zich in verbinding stellen met P. Bückmann, Rembrandtplein 217, Lisse, tel. 02521 -3897 (na 6 uur); overdag: 020 - 482671. ALPHEN f OUDE WETERING Tot de velen die in de laoti maand van het jaar in dehuwelijksboot stapten behoorde ook Nb tin Horsman, secretaris en jeugdleider van sportvereniging SVOi in Oude Wetering. Zijn bruid. Erica de Vries, is receptioniste bij li bejaardencentrum Rijnzate te Alphen. Bij het verlaten van het Alphense gemeentehuis werd het bn& paar verrast door een aantal jeugdleden van SVOW die een erehsf vormden. Het huwelijk werd kerkelijk bevestigd in de SalvatorM door ds. A. Borman. Daarna volgde in hotel Toor nog een drukl zochte receptie. Het bruidspaar zal zich in Leimuiden vestigen. A'damse wisselmarkt AMSTERDAM. 21 december Con tante prijzen: Londen 8.35%—8.36%New York 3.247A—3.27A. Montreal 3 28'/.— 3.29'.. Parijs 62.53—62.58. Brussel 7.21'/.— 7.21'/., Frankfort 100.09—100.14 Stockholm 67.35^—67.40'.'!, Zürlch 84.21 tè—84.26'/:. Milaan 55.13"/:55.18%Kopenhagen 46.24^,—16.29"/:. Oslo 48.70^—48.75"/:, We nen 13.82"/*—13.83'/., Madrid 4.85—5.10. NOORDWIJK De wethouder van de bedrijven, onderwijs en recreatie, de heer P. den Otter is reeds geruime tijd ernstig ziek. Dit deelde burge meester Bonnike gisteravond in de raadsvergadering mee. De raad be sloot hem met bloemen te verrassen. leg zouden voortvloeien, zou dit aan de raad moeten worden voorgelegd, en dat is niet gebeurd. De voorzitter gaf toe dat hier niet de juiste weg Is bewandeld. Hij zou in dit geval willen zeggen: het boote kleed siert de mens. Het voorstel van B. en W. werd in dien zin gewijzigd dat ..de nog lopende, door de vorige raad akkoord geachte verplichtingen" de „bekende verplichtingen" werden. lOp 27 januari zal de gemeente naar de Raad van State gaan voor haar beroep tegen de aanleg van de pro vinciale weg 6, die over de Oranje Nassaulaan gepland is. Een actieco mité heeft een alternatief tracé ont worpen en laat dit momenteel, in sa menwerking met de gemeente uit werken. Dit tracé loopt even buiten de Tol en zal de uitbreidingsplan nen van Oegstgeest en Leiden niet belemmeren. De raad was van mening dat op korte termijn meer werkruimte ge schapen moet worden voor het per soneel. zodat het voorstel van B. en W. (verbouwing van het gemeente huis en het oude raadhuis, dat een representatieve functie krijêt) werd aangenomen. Wanneer deze verbou wing zal kunnen plaatsvinden is nog niet bij benadering te zeggen. Of de buitenplaats „Vroenhof" voor gemeentehuis kan worden aange kocht. ligt nog in de schoot der toe komst verborgen. Met betrekking tot de aanleg van waterleiding t.b.v. zomerhuizen en woonboten in de Hof- en Zwanbur- gerpolder, werd voorgesteld de bij drage in deze kosten te bepalen op 90°/o, en wel voor hen die direct aan sluiten. Gegadigden die achteraf om een aansluiting verzoeken, zullen de volle kosten moeten betalen. Subsidie aan Groene Kruis f2769, aan Wit Gele Kruis f 9079, bejaarden- koor f 400, bedrag per leerling voor de bijzondere scholen voor 1971 f 165.40 (was oorspronkelijk f 147.50). Bij de rondvraag wees de heer Vel- lekoop erop dat door de aanleg van de nieuwe riolering in de Dorpsstraat verschillende zaken overlast onder vinden. Ook het autokerkhof nabij de Warmonderdam, dat het land schappelijk schoon In ernstige mate LEIDEN Aan de Franchimont- laan zijn vannacht twee grote ruiten van woonhuizen met een steen inge gooid. De laatste weken wordt de Professorenwijk onveilig gemaakt door een man die in de nachtelijke uren met verschillende voorwerpen ramen van woonhuizen ingooit. Een buurtbewoonster verklaarde tegenover de politie dat zij de man Pr om enadeconeert LEIDEN Op donderdag 23 de cember om 20.15 uur zal in de Stads gehoorzaal onder auspiciën van K O een Kerstpromenadeconcert gege ven worden door het Noordelijk Phil- harmonisch Orkest en het koor van de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Charles de Wolff, m.m.v. Wim van Beek, orgel: Renée Wagenaar, so praan; Lijda Spoon, alt; Ton Kluize naar, tenor. Programma: G. F. Handel: Concert in g moll voor orgel en orkest; A. Vivaldi: Magnificat; J. S. Bach: Ky- rië uit de Hohe Messe; C. Ph. E. Bach: Magnificat. had gezien. De vrouw was met de ba by bezig en zag dat iemand met een steen gooide. Zij beschreef hem als een flinke jongeman in bruine jas. Hij was lopend en ging na de stenen te hebben gegooid de Stieltjesstraat in. De man van de vrouw belde on middellijk de politie en ging daarna in pyjama de stenengooier achterna, maar zonder resultaat. Ook de politie, die met de a<uto snel in de Professo renwijk was, heeft hem niet kunnen grijpen. In de nacht vam maandag op dins dag zijn aan de Lammenschansweg ook enkele ruiten ingegooid. KOUDEKERK Een volle iu- blieke tribune was gisteravond ge tuige van de afsluiting van ae be grotingsbehandeling door de Koude- kerkse gemeenteraad. Hoofdbestand deel vormde opnieuw de al of niet spoedige realisering van het Vrijc- Tydscentrum „De Ridderhof". Al vorens burgemeester Van der Lin den deze kwestie aan de orde stel de, ging hy in op de situatie 3 an Hondsdijk en Dorpsstraat. Hy df el- de mee dat medio januari '72 een definitief bestek met kostcniaming te verwachten is voor de vervang'ng van de twee bruggen en de ver betering van de aansluitende weg gedeelten. Deze plannen worder. in overleg met provinciale waterstaat voorbereid, zodat snelle uitvoering mogelyk zal zyn en de financiering geen al te grote moeilijkheden zal opleveren. Algehele reconstructie van de Hondsdyk zit er voorlopig niet in. B. en W. hebben voorkeur voor een voorlopige verbeter» g van de weg met betonklinkers, een kar wei dat ongeveer f76.000 zal gaan kosten. De gemeentelijke loswal aan_ de Hoogewaard zal volgend jaar 'nog niet worden ingericht als dei c'è groenvenster. Over openbaarheid van commissievergaderingen zullen raad en college nog de degens kiui- sen. Hoewel B. en W. voorkeur blij ven geven aan afbreuk van oe Herv. school in de Dorpstraat, stonden zij niet afwijzend tegenover uitstel vcn- wege de financiële consequent's. S. v. d. Stoel-school werd judo-winnaar LEIDERDORP In het tot de nok gevulde gemeentelijke gymnastiek- gebouw aan de Lijnbaan te Leider dorp is het eerste internationale judo toernooi gehouden. Alle basisscholen van Leiderdorp namen er aan deel. Onder de aanwezigen waren burge meester M. A. yan der Have en wet houder mevr. Tichlcr-Moerman. De vóór-wedstrijden waren in drie poules verdeeld. Toen ze achter de rug waren, bonden de drie poule winnaars de strijd aan om de judo beker. De Siem van der Stoelschool zag ten slotte haar effectieve en stijlvolle judo beloond met de eindoverwin ning. Tweede werd de Meijegaard- school en derde de Vogelweideschool. Burgemeester Van der Have overhan digde de beker aan de (jarige) cap tain van het winnende team. Daarbij prees hij de Leiderdorpse judoka's om hun sportiviteit. Hij dankte de gemeentelijke sportcommissie voor het initiatief en de heer Theo van Houdt voor de perfecte organisatie. Er zullen advertenties worden e plaatst om gegadigden op te roei die het gebouw op condities „Rijnzicht" willen huren. Na di „restjes" ging de heer Van der L den in op de motie-Van der Po Slot inzake het Vrije-Tijdscentra „De Ridderhof". „Aanvaarding van deze motie v. we als een gevaarlijke zaak", aldi de burgemeester, „alle plannen li( gen kant en klaar, en zijn bij i instanties ter goedkeuring aangeb: den". De heer Van der Linden dee een dringend beroep op de raad o; het bestuur nog enige maanden soe laas te geven. Mevr. Le Large deeld mee dat het stichtingsbestuur in ji nuari naar Den Haag zal gaan oc te proberen geld los te peuteren. Niettegenstaande de oproep vi zowel de burgemeester als mevr. 1/ Lange om de motie niet aan te k men. of in elk geval tot maart/apc aan te houden, werd deze met 7 ste: men voor en 3 tegen aangenoma Vóór de motie stemden Gemeentel* lang, WD, PvdA en PCP (met us zondering van de beide wethouder* Grote waardering had de raad n* het onderwijsbeleid van wethou* Molema. Verheugd nam men fcet nis van diens mededeling, dat Gt- meentewerkén in januari verb# wingsplannen gaat maken om i voormalige Burg De Herderscba geschikt te maken voor de openbtf kleuterschool „Hummeloord". De gemeente voelt er niets voor! gaan trekken aan het 5-jarig con tract met de voetbalvereniging „Kw dekerk". Bekeken zal worden of (0 muntautomaat de caissière van 1^ zwembad zal 'kunnen vervangen. entreegelden zullen met ongeve 6 pet verhoogd worden. De here Leentvaar (PvdA) en Van de vaart (Gemeentebelang' waren te gen tariefsverhoging. Ir. Van der Pols bracht een wij ging aan in zijn motie inzake 1 tracé van de toekomstige provincii weg nr. 26 (de noord-zuid verbindil westelijk van Alphen). Daarin won nu van B. en W. verwacht, dat geen stappen ondernemen inzake vaststelling van het definitieve tr cé, zolang het structuurplan vi Koudekerk nog niet vaststaat. Met voor en 5 tegen staakten de sten men. Tegen was alleen de hele PCP fractie. De heer Lek (KVP) was vit gens ziekte afwezig. De motie zal een volgende vergadering opnieii aan de orde worden gesteld. De motie-Van der Pols inzake i voering van een maximumheffii bij de rioolrechten, werd met allee de stemmen van de indiener 1 mevr. Le Large (KVP) vóór, verwot' 'pen. ALPHEN In zijn woning aan de Pieter Floriszstraat is gistermorgen de heer A. Spaan in verband met zijn veertigjarig jubileum bij de firma Ponsioen en Zoon de koninklijke onderscheiding verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau in zilver uitgereikt. In zijn toespraak wees burgemeester Gallas er op, dat jubilea als deze een steeds zeldzamer gebeurtenis worden. Op 14-jarige leeftijd begon de jubilaris als „krullejongen". „In de loop der jaren heeft u zich tot een uiterst bekwaam vakman op het gebied van centrale verwarming weten te ontwikkelen". Een der directieleden, de heer J. Ponsioen, bood een bedrag aan, groot ge noeg voor een nieuwe bromfiets. In hotel 's-Molenaarsbrug is 's avonds een druk bezochte receptie gehouden. Vil tie DUINSTREEK KATWIJK Kanarieshow. In zaal van sporthal Cleyn Duin een tentoonstelling van kanaries houden. De opening is op 28 dece 8 uur 's avonds. Woensdag en derdag is de show open van 10 22 uur en op vrijdag 31 d van 10 tot 16.30 uur. 4 WOENSDAG 22 DECEMBER HAARLEMMERMEER De His torische Commissie Haarlemmermeer die tien jaar geleden werd opge richt door de toenmalige burge meester mr G. C. van der Willigen (later burgemeester van Leiden vindt dat de „status" moet verande ren, omdat vooral de laatste jaren de belangstelling van de bevolking voor de plaatselijke geschiedenis sterk is toegenomen. Men wil iedereen in de gelegen heid stellen daadwerkelijk mee te dóen, en daarom is besloten de com missie te ontbinden en een stichting in het leven te roepen. De stichting zal kontakt houden met de leden door o.a. het geven vrn dia- en film avonden, het organiseren van ex cursies. het houden van lezingen, enz. Het einddoel is het stichten en in stand houden van een streek museum in Haarlemmermeer. Gezinszorg Haarl.meer heft geen contributie

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4