Compensatie vo< hoger collegegel* Vandaag vermoeclelij k kogel tloor de kerk JlLl Septuagint wil gesprek met lierv. moderamen Hervormd Nederland naar nieuwe drukker Protest in Israël tegen zending uit West-Duitslaiid Wereldraad beëindigt aktie in Nigeria Hij wordt - 48°)b fout Hij wort - 59b fout Financiële verhouding doelwit 1 I li üta&i ifoxaate/ett i ck/6e$/eo' VN verwerpen de Britse regeling inzake Rhodesië Tubbergen Gutenberg-bijbel Naar Het Vaderland voor 8 miljoen Ontslagen studenten protesteren tegen weigering uitkering Een woord voor vandaag Massa-arrestatie van Kroatische studenten Test bij 1700 zesde-klassers: WOENSDAG 22 DECEMBER (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Kamer zal vanmiddag, naar verwachting in zeer grote meerderheid stemmen voor verwijdering (uit de grond wet) van het artikel waarin de financiële verhouding tussen kerk en staat is geregeld. (advertentie) Als ook de Eerste Kamer met deze grondwetswijziging akkoord gaat, is de weg vrij voor de regering om de financiële verhouding tussen kerk en staat in een „gewoon" wetsvoorstel definitief te regelen. De regering heeft al aangekondigd de huidige grondwettelijke verplich tingen van de staat jegens de kerken te willen afkopen. Naar verwachting zal deze afkoop eind 1974 begin 1975 geregeld zijn. Verouderd Daarmee is, volgens een schatting van staatssecretaris Van der Stee (fi nanciën) een bedrag van rond 90 mil joen gemoeid. 30 miljoen meer dan eerder d9or het kabinet De Jong be groot. De huidige verplichtingen je gens de kerken kosten de staat rond 3,5 miljoen per jaar. Een mindenheid in de kamer, KVP, CHU en een gedeelte van de PvdA wil dat de staat de kerken gaat sub sidiëren. Dat kost per jaar rond 9 miljoen. Voor- en tegenstanders van afkoop zijn het er echter over eens dat de huidige grondwettelijke rege ling sterk is verouderd. Desondanks was het tot gisteren de vraag of de vereiste tweederde meer derheid voor grondwetswijzigingen Franse kerken moeten zich kritisch opstellen PARIJS (KNP) De federatie van protestantse kerken in Frankrijk eist dat de kerken maatschappelijk kri tisch moeten zijn. Ze moeten de te genwoordige maatschappij radicaal afwijzen, omdat het systeem en de ideologie van de huidige samenleving lijnrecht staat tegenover het evange lie. Dit oordeel is te vinden in een werkdocument van twaalfduizend woorden dat de federatie heeft gepu bliceerd onder de titel: „De kerk en de machten". Het document is be stemd voor discussie in de plaatselij ke gemeenten der zes protestantse kerken, die zich, met behoud van hun autonomie, hebben aangesloten bij de federatie. Het document komt tot zijn vernie tigend oordeel over de maatschappij na een analyse van de verhoudingen tussen de christelijke waarden en de politieke, economische en ideologische krachten in de samenleving. De sa menstellers van het document vinden de banden tussen staat en kerk te eng. Zij weigeren te kiezen tussen re formisme en revolutie, wel geeft het document kritiek od beide houdingen. De kerken zelf krijgen kritiek van de samenstellers van het document omdat zij „profiteren van hun bin ding met de politieke, economische en sociale machten en van hun vaste plaats die zij hebben in de gevestigde orde". ..Een mentaliteitsverandering is nodig", zegt het rapport, „wie ernst maakt met het evangelie weet dat". De leden van de aangesloten ker ken zijn vaak fel tegen het document. Die kritiek was te verwachten omdat, zo meent men. de protestanten in Frankrijk over het algemeen veel con servatiever zijn dan hun leidslieden. DEN HAAG Behalve in Japan is de produktie per man-uur in de verwerkende industrie nergens zo snel gestegen in de periode 1965/1970 als in Nederland. Blijkens statistieken van het Ame rikaanse ministèrie van arbeid, over trof de Japanse stijging van gemid deld 14,2 pet. per jaar die van alle andere landen. Nederland was tweede met een gemiddelde jaarlijkse stij ging van 8,5 pet. op de derde plaats kwam Zweden met 7,9 pet. Kwartet - Trouw De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. haalbaar zou zijn omdat CHU, KVP en de PvdA-minderheid hun stem af hankelijk hadden gesteld van de be reidheid van de regering ook na te gaan wat de mogelijkheden van sub sidie zijn. Nu de regering vorige week deze toezegging heeft gedaan zullen deze partijen voor schrapping stemmen. Het argument van de subsidievoor standers is, dat de kerken een be langrijk aandeel hebben in het alge meen welzijn van de bevolking en daardoor voor subsidie in aanmerking komen. Onafhankelijk De tegenstanders van subsidie me nen dat de overheid verplicht is bij directe subsidiëring ook een oordeel over de kerk te vellen. Zij zijn te vens bevreesd dat de kerken hun on afhankelijkheid zouden kunnen ver liezen. De AR-fractievoorzitter Aantjes ci teerde een lied dat volgens hem de subsidiewensende kerken (katholieke en hervormde) tegenwoordig zingen: „Neem mijn zilver en mijn goud, dat ik niets daarvan behoud, geef mij wel subsidie heer, anders red ik het niet meer." 7fec/oefzp&tS vraag klauranbrochura 4- daalarlljat aan bij Rlha Harderwijk NEW YORK (AP) De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft Britse voorstellen over een re geling van de kwestie Rhodesië afge wezen. Er werd een resolutie aangenomen waarin elke regeling onaanvaardbaar wordt geacht „die zich niet strikt houdt aan het principe van „geen on afhankelijkheid voordat er meerder heidsregering is op basis van een man een stem". De;ze resolutie werd aangenomen met 94 tegen 8 stemmen en 22 ont houdingen. Tegen stemden Engeland, Australië, Frankrijk, Luxemburg, Ne derland, Nieuw-Zeeland, Portugal en Zuid-Afrika. Aleksandr Solzjenitsin is gisteren in het openbaar verschenen om de be grafenis bij te wonen van de dichter Aleksandr Twardowski. Nobelprijs winnaar Solzjenitsin, die op de foto aarde werpt op het graf, begeleidde de weduwe van Twardowski naar het Nowodewitsji kerkhof. Van een verslaggever DENHAAG De stuurgroep Septuagint (kritische predikan ten) heeft in een open brief aan het breed moderamen der gene rale synode van de hervormde kerk aangedrongen op een ge sprek over de verontrusting bij het breed moderamen, dat zich binnen de hervormde kerk een voortijdige polarisatie zal vol trekken. Toen het breed moderamen die verontrusting destijds uitsprak, had het zich bereid verklaard om daar over besprekingen te voeren met de modaliteiten binnen de hervormde kerk en met groepen, die op een of andere wijze binding hebben met de ze kerk. Voorts had het breed mode ramen toegezegd daarna besprekin gen te willen voeren met andere groeperingen, w.o. Septuagint. De stuurgroep heeft nog steeds geen uitnodiging voor een gesprek met het breed moderamen ontvangen en vraagt in haar open brief waar de uitnodiging aan de predikanten van Septuagint nu blijft. (Vervolg van pag. 1) Nog bozer dan over de kosten, zijn de boeren over de gevolgde procedure. Van de 2900 stemgerechtigden zijn slechts 1300 agrariërs. De overige stemgerechtigden zijn grondbezitters, voor wie de ruilverkaveling minder belangrijk is. Door van de stemming weg te blijven, stemmen deze volgens de wet op de ruilverkaveling echter vóór. De boeren zijn dus bij voorbaat al in de minderheid. 'Een onverteerbare zaak', aldus de heer Schoemaker 'maar ik weet dat minister Lardinois druk bezig is deze wet te wijzigen. Na de rellen hier in Tubbergen zal de minister nog meer reden zien die wet te veranderen.' Formeel is de ruilverkaveling rond Tubbergen nu goedgekeurd. De actie leiders hadden 's middags opgeroepen niet te gaan stemmen. Hendrik Kotte van het actiecomité zei tegen de beto gers: 'Wie de tent ingaat tekent zijn eigen doodvonnis'. 'Wij moeten gaan stemmen in een tent, die omgeven is met prikkeldraad. Het lijkt Auschwitz wel', zei een boer. De man heeft een bedrijfje van zeven hectare en zegt de kosten van de ruilverkaveling beslist niet te kunnen betalen. 'Ik zou fail liet gaan, als het doorgaat. Daarom sla ik er vandaag op los' zei hij. 'De Twentenaren zijn heel erg ge bonden aan hun grond', zegt gedepu teerde Schoemaker. Een woordvoer der van de cultuurtechnische dienst voegt eraan toe. 'Wanneer je de zaak op langere termijn bekijkt, is deze ruilverkaveling echt het enige red middel voor deze boeren. Bedrijfjes van vijf, zes hectare hebben geen be staansgrond meer'. Maar de Tub- berg3e boeren willen daar niet aan. Voor hen zijn de deskundigen van de cultuurtechnische dienst 'intellectuele afslachters', zoals een leuze zegt. De eerste stemming op 29 juni werd door 800 boeren ook onmogelijk gemaakt. Het actiecomité, dat de boeren dit keer had opgeroepen om zich om twaalf uur op de markt te verzame len, heeft dezer dagen een gesprek ge had met de officier van justitie in Al melo. Bij dat gesprek was ook bur gemeester Schepers aanwezig. De of ficier deelde toen mee, dat de rijks politie de instructie had gekregen op de meest tolerante wijze op te treden. De politiemannen mochten in begin sel geen gebruik van vuurwapens ma ken, tenzij een agent in gevaar zou komen. Tegen tienen werd het rustig in Tubbergen. De eerste agenten kon den toen worden teruggetrokken. Gisteravond hebben betogers ook nog brand weten te stichten in het gemeentehuis. De Almelose brand weer wist het vuur te doven voor grote schade was aangericht. NEW YORK (KNP) Een exem plaar van de Gutenberg-bijbel, dat vele jaren onopgemerkt in een Engel9 landhuis gelegen heeft, wordt thans in de Verenigde Staten voor de prijs van ruim acht miljoen gulden te koop aangeboden. Dat is naar men aan neemt de hoogste prijs, die men ooit voor een boek heeft gevraagd. Voor zover bekend is, zijn er van de Gutenberg-bijbel (gedrukt in 1456) slechts 46 enigszins volledige exem plaren behouden gebleven. Het nu in de VS te koop aangeboden exemplaar werd in 1951 in Engeland ontdekt en voor eep onbekende prijs aan Ameri ka verkocht. De tot nu toe hoogste prijs voor een Gutenberg-bijbel be taald was bijna een half miljoen gul- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het weekblad Hervormd Nederland zal met in gang van 1 januari worden ge drukt bij Het Vaderland te Den Haag. Zoals wij deze week reeds meldden, heeft de uitgeverij van de Nederland se hervormde kerk, N.V. Boekencen- TEL AVIV (KNP) De activiteiten van een Duits zendings genootschap in Israël hebben heftige protesten opgeroepen bij de orthodoxe joden in het land, die de regering van Golda Meir hebben verzocht tegen te gaan dat dit genootschap zich in Israël vestigt. Het zendingsgenootschap van een protestantse kerk in Duitsland had in verschillende plaatsen van Galilea grond en gebouwen gekocht, om er sociale opvangcentra te vestigen: zo kocht het genootschap in Metulla twee hotels, die tot kindertehuizen werden omgebouwd. De plaatselijke autoriteiten van Metulla vroegen de regering dit te verbieden, maar daartoe bleek de Israëli sche regering niet bereid. In het Israëlische dorp Zichron Jaakob was door het zendingsgenootschap grond aangekocht. Het dorpsbestuur wilde dit ongedaan maken door een beroep op de rechter. Dit beroep is echter onlangs door de rechtbank in Haifa afgewezen. „Niemand heeft het recht om de inbezitname van de grond en de gebouwen door de koper te verhinderen", stelde de rechtbank vast. „De christelijke kerkzang dringt door tot in de huizen van de orthodoxe joden", merkte de rabbijn van Zichron Jaakob op. die vaststelde, dat hij „in zijn veertigjarige ambtstermijn zo iets vreselijks nog niet had meege maakt". Van de zijde van het protestantse zendingsgenootschap uit Duitsland wijst men er met nadruk op, dat men niet uit is op „zieltjeswinnerij". Invul-puzzel Vol horizontaal in: schuifbout, 1 ziener, 3. twist, 4. schrander, 5. voorbijganger, 6. druk of exemplaar van een geschrift, 7. ontzag. Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes de naam van een edèlsteen. Oplossing vorige pnzzel 1. draad, 2. orgie, 3. eland. 4. lakei, 5. vlaag. 6. Eelde, 7. reder. DOELVERDE- D1GER. trum te Den Haag, de drukkerij La Rivière en Voorhoeve - Blommendaal. waar Hervormd Nederland thans nog .gedrukt wordt, overgedaan aan Com- bigraph. LRV - Blommendaal was enkele jaren geleden door Boeken centrum overgenomen om de conti nuering van de verschijning van Her vormd Nederland veilig te stellen. Op deze aankoop is vorige maand in de hervormde synode kritiek geoefend. Optimistisch Hervormd Nederland gaat na een moeilijke tijd het nieuwe jaar gema tigd optimistisch in. Voorlopig is men weer uit de rode cijfers. Het aantal abonnees bedraagt thans 30.000 en men acht dat een goede basis om door te werken. Een half jaar geleden had de lan delijke editie een oplaag van vijftien duizend. terwijl de 32 plaatselijke edities (die sterk verliesgevend wa ren) samen dertigduizend abonnees hadden. De kopbladen werden per 1 oktober afgestoten. Alleen voor Her vormd Amsterdam is een bijzondere regeling getroffen. De abonnees van dit blad ontvangen thans Hervormd Nederland (met onderkop „regio groot-Amsterdam") met eens in de twee weken een regionale katern ex tra. waarvoor zij vijf gulden per jaar meer betalen. Het was te verwachten, dat veel abonnees van de plaatselijke kopbla den n^t zouden overstappen naar de landelijke editie, ook al omdat ver schillende gemeenten, die tot 1 okto ber met een kopblad van Hervormd Nederland werkten, tot de uitgaaf van een eigen kerkblad zijn overge gaan. Anderziids leverde ccn wer vingsactie vijfduizend nieuwe abon nees op. zodat Hervormd Nederland er thans (met inbegrip van de zesdui zend van Hervormd Amsterdam) der tigduizend heeft. „Wij beschouwen de communicatie met u en met anderen als een zinvol le weg tot een evangelische presentie van de gemeente in de wereld van vandaag: zoals u reeds in een eerder stadium heeft bespeurd, treden wij in dit soort contacten steeds samen met onze roomskatholieke collegae op. Een uitnodiging van uw kant zien wij nu graag tegemoet", aldus de open brief, ondertekend door dr. F. O. van Gen nep te Driebergen, ds J. Lugtigheid te Hem-Venhuizen. ds J. Vuijst -te Zeist en ds B. E. T. Rutgers te Oosterbeek. C Van een onzer verslaggevers UTRECHT Zes Utrechtse stu denten hebben bij de bedrijfsvereni ging voor overheidsdiensten bezwaar gemaakt tegen haar besluit om hen geen werkloosheidsuitkering te geven nu ze zijn ontslagen als studenten-as sistenten. In de tijd. dat de studenten werk ten als assistenten moesten ze van hun (bescheiden) salaris ook een pre mie voor de werkloosheidswet af staan. Daarom vinden de studenten, dat ze nu ook recht hebben on een werkloosheidsuitkering. De bedrijfs vereniging staat op het standpunt, dat een student niet als werkloze kan worden beschouwd. Gideon zit in de put. Zelfs de woorden: „De Here is met u" nen hem niet troosten. Hij kan het immers niet geloven: de Here met ons is. waarom is dit alles ons dan overkomen Dan komt de opdracht: „Ga heen in deze uw kracht en Israël uit de greep van Midian. Spot God met hem? Deze uw kracht" bestaat immers nia de eerste die dal beseft is Gideon zelf. Dat is immers zijn Hij en zijn volk staan machteloos tegenover de Midianieten. Neen, God bespotte Gideon niet. Hij bedoelt precies wat H. de aankomende richter zei. Gideon moet in zijn kracht, dn zeggen in zijn volslagen machteloosheid ten aanval trekken, laat Zijn werk niet verrichten door krachtpatsers, maar dot angstigen. Toen we de opdracht van God tot Gideon citeerden /rebbe één zin weggelaten. Die zin maakt alle verschil uit: „Ik ze immers?" God Zelf zegt dat Israëls Verlosser er op uit trekken. Als de richter het nog niet begrijpt, herhaalt de Zijn belofte: „Ik ben metu, daarom zult gij Midian versl Als God met ons, bij ons is, wie zal dan tegen ons zijn? We lezen vandaag: 2 Samuel 7:11 b—16. Grootste hulpprogramma van Genève BER0EPINGSWI GENÈVE (EPS) Iets meer dan twee jaar na het einde van de bittere burgeroorlog in Nige ria loopt daar het grootste hulp en herstelprogramma ten einde, dat ooit door de wereldraad van kerken is uitgevoerd. In totaal zijn er door kerken van over de hele wereld twintig miljoen dollar contanten, materiaal en sala rissen van uitgezonden medewerkers in gepomt. Onder leiding van de Ni- geriaanse directeur Emmanuel Urho- bo is een team van 573 Nigerianen en 22 buitenlanders (onder wie Japan ners, Indiërs, Jamaicanen, Europea nen en Amerikanen) op programma's en projecten aan het werk gezet. Er zijn 41 landbouw-rehabilitatie-sche- ma's gestart. In vijf districten van de centrale oostprovincie (destijds het grondgebied van het omstreden Bia- fra) zijn weer gezondheidscentra in bedrijf en er functioneren weer vijf ziekenhuizen. Een van de artsen van de weer verenigde raad van kerken van Nigeria, de Japanner Migazaki bezocht iedere maand 44 gezondheids centra en klinieken. Er zijn drie landbouw-opleidingen heropend en in het landbouwherstelprogramma zijn tien coöperatieve boerderijen begre pen. Ook huisnijverheid, zoals weven en pottenbakken, zijn in ere hersteld. Een van de moeilijkste opgaven van de rehabilitatiecommissie was het her enigen van gezinnen. Maar met veel en geduldig speurwerk kon dit werk worden voltooid. De heer W. Schot, de Nederlandse financiële secretaris van Interchurch Aid, verklaarde na terugkeer uit Ni geria dat het program volgens veler ervaring een model van soepelheid en dienstbaarheid is geweest, vooral on der de leiding van Urhobo. Alle erva ringen worden nu geboekstaafd met het oog op de toekomst. ZAGREB (AFP) De 'Joegoslavi sche politie heeft gisteren bij een raz zia in een studentencentrum in de Kroatische hoofdstad Zagreb 352 ar restaties verricht. Er werden voorts vuurwapens, mu nitie en vlugschriften in beslag geno men. De gearresteerden zijn voor het merendeel studenten. De inval van de politie vond plaats in het studenten tehuis „Stjepan Radio". Op 16 december arresteerde de po litie in een ander studentencentrum 234 personen. Ook daar werden wa pens en munitie gevonden. In de re publiek Kroatië heerst een gespannen situatie sinds het gedwongen ontslag van de leiding van de Kroatische communistische partij, die er door president Tito van was beschuldigd dat zij nationalistische en separisti- sohe stromingen toeliet. Emmanuel Urhobo NED. HERV. KERK Beroepen te Stockholm (Ned Gemeente): A. C. J. v. d. Poel Haag. Aangenomen naar Nijkerli teng.wijkg. in wording): J. 7 ders te Warmond; naar Ridde Slikkerveer;: P. J. Bos te Ame Bedankt voor Ridderkerk: Timmer te Woudenberg; voor veen en Waardenburg#Neeriji H. Geertsema te H.I. Ambacht Bedank: voor Wekerom, B. kamp te Nijkerkerveen. Gercf. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Lutten/Grams W. Pouwclse kand. te Apeldooi Aangenomen naar Amersfoa A. N. Hendriks te Delft. GEREF. KERKEN Beroepen te Veendam/Mee v. d. Klaauw te Rotterdam-( Beroepen: te Arnhem, pred.): I. de Jong te Den Bosch CHR. GEREF. KERKEN Bedankt: voor Murmerwo den Butter te Bunschoten Zwolle: dr. J. de Vuyst te Zutp GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Haarlem: D. berg te Dordrecht. Bedankt voor WolphaertsdijK den Boer te Ridderkerk. Vrije Ev. gemeenten Bedankt voor Dordrecht I sen-Klomp te Oudebildtzijl. Beroepen: te Slikkerveer: J Vliet te Aagtekerke; te Middel^ N W. Schreuder te Goes; te I aan Zee: C. de Ridder te Nuns) BELGRADO (DPA) In 1 wordt de arrestatie van voortgezet. Het Joegoslavische orgaan, Borba, meldt dat in del tische plaats Osjijek zes stuf van de economische hogescho| gearresteerd. Zij worden schuldigd, de rust en orde veÉ te hebben en in de straten vl stad betoogd te hebben voor I derhalve week geleden tot al gedwongen Kroatische partijfC :ht H. jf sijl. jc Van onze parlementsredactie DEN HAAG Studenten, die een studietoelage krijgen, een volledige compensatie krijgen voor de verhoging van het co geld van 200 tot 1000 gulden. Verder beloofde minister De B gisteren in de Tweede Kamer 'dat de nieuwe studietoelagerej zal worden uitgebreid tot de zogenaamde middengroepen. Minister De Brauw noemde deze beloften zelf een „nadrukkelijke ge ruststelling'' voor de Kamerleden, die om de compensatie hadden gevraagd. Zo had drs. G. van Leijenhorst (CHU) gewezen op de vele gezinnen (met in komens van 18.000 tot 30.000 gulden), die door de verhoging van het colle gegeld voor onoplosbare problemen zouden komen te staan. AMSTERDAM De actiegroep die ijvert voor een spellingvereen voudiging in 1972 komt, naar aanlei ding van de resultaten van een dic tee dat op 300 basisscholen ver spreid over heel Nederland werd op gegeven, tot de conclusie dat bijna de helft van de zesde klassers de werkwoord88pelling niet beheerst. De proef bestond uit twee gedeel ten. Eerst moesten de leerlingen het dictee in de gangbare spelling ma ken. Daarbij bleek 48 pet de werk woordspelling niet te beheersen. Slechts 12 pet maakte de vijftien werkwoordsopgaven, of alle opgaven op één na, goed. Daarna kregen de leerlingen 20 a 30 minuten les In de vereenvoudigde spelling. Vervolgens werd nogmaals hetzelfde diètee opgegeven, maar nu mochten de leerlingen de vereenvou digde spelling gebruiken. Het aantal leerlingen dat de werkwoordsspelling niet beheerste'daalde op slag van 48 tot 5 procent, terwijl het percentage leerlingen met slecht6 0 of 1 fout plotseling steeg van 12 naar 78 pet. De aktiegroep meent dat deze re sultaten die behaald werden bij ruim zeventienhonderd leerlingen uit heel Nederland zelfs de grootste tegen standers van een vereenvoudiging moeten kunnen overtuigen. Vanaf 1 januari zullen duizenden Nederlanders de vereenvoudigde spelling die door vier onderwijsorga nisaties en de aktiegroep worden na gestreefd in hun correspondentie gaan gebruiken, aldus de aktiegroep. Binnenkort wordt het wetsoi voor de verhoging van het colli aan de Tweede Kamer voorgeli dit ontwerp wordt ook de com t ieregel ing opgenomen. Deze re zei minister De Brauw, zal het zijn van een geheel niéuwe st nanciering die september 1973 MOTIE De oppositie, met name de Masman (PvdA), was ondanks zeggingen niet gerustgesteld. D hoging van het collegegeld m i doorgaan, wanneer de studiefilk ring rond is. Hij diende met deze nadrukkelijke wens in Het amendement van de ban (PvdA) 450 extra onder bij het lager onderwijs aan te om de taak van de hoofden i lichten maakt geen kans aangï te worden, hoewel het geld vi doel binnen de onderwijsl was gevonden. De heer Laban wil namelt flinke besparing doorvoeren tweede correctie van de kofM examens achterwege te lateftAj denkt zo ruim 3,8 miljoen gulf> „verdienen". TE DRASTISCHr Minister Van Veen gaf toe. nodig iets aan het examenpr^ moet worden gedaan. Maar hij|j dat de heer Laban wel wat af insriipen. De onderwijzers e hoofden van scholen bij te sp f450 man) moeten uit militaire komen. De regeringspartijen vonde wat al te drastisch, er zoude haast geen onderwijzers meer i litaire dienst overblijven. Ar? van de heer Ter Woorst (KV? kan dan geen selectief beleid gevoerd".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2