Den llyl wil investeringen riehten en kunnen toetsen De Zilvervloot. Pak 1971 nog mee! Israël waarschuw Egypte voor stri aan Suezkanaal Hasjiesj in kerstpakket Mertens: werkgevers willen geen centrale overeenstemming Auto tegen boom door rukwind: één dode Goldm;»"»- Jodeil in Sow'etunie moeten er M n veil Internatio-Müller richt verkoop organisatie op Vermiste man aangespoeld Ponskaarten niet in privé-gegevens te vertalen NOB tegenstander van verkeersfonds Wapen ketst: agent ontsnapt aan de dood Onrust onder de Utreehtse taxichauffeurs Belang Pakhot stoot vervoer voor Van Gel< Werkloosheid tot ver bove 100.000 stijgc 4 MAANDAG 20 DECEMBEt UTRECHT (ANP) De voor zitter van het Nederlands Katho liek Vakverbond, de heer P. J. J. Mertens, heeft maandag op de verbondsraadsvergadering van het NKV in Utrecht verklaard, dat de politiek die de werkgevers volgen economisch gezien levens gevaarlijk is. De werkgevers willen geen centrale overeenstemming, aldus de heer Mer tens, re willen onderhandelen in de bedrijfstakken. Ze denken kennelijk daarmee een gedifferentieerd loonbe- leid tot stand te brengen, dat schema tisch kan worden gekarakteriseerd als „knijpen waar je knijpen kunt en als het nodig is royaal durven zijn in sommige bedrijven en gebieden". De nkv-voorzitter stelde, dat de bonden bij stagnerende cao- onder handelingen ook de weg weten te vinden naar de financieel sterke be drijven. „Zij kennen de hefboomwer king van de loonstrijd per afzonder lijke onderneming. Als de werkgevers zo door blijven gaan worden er brok ken gemaakt. En dan vrees ik werke lijk het allerergste. Dan worden door hen willens en wetens de sociaal maatschappelijke verhoudingen in ons land verstoord", aldus de heer Mertens. Afspraken Over de recente prijsontwikkeling zei hij, dat hij de indruk heeft dat die behalve door het vrijlaten van de prijzen mede veroorzaakt is door de behoefte van bepaalde ondernemin gen, zich bij voorbaat tegen stijgende kosten in te dekken. De werkgevers hebben zich tot nu toe beperkt tot weinig effectieve en tot niets ver plichtende oproepen tot prijsmatiging. In dit verband merkte de heer Mer tens op, dat met name de door de werkgevers zo bepleite parallelliteit in loon- en prijsbeleid in de onderne mingen zou moeten worden vertaald in duidelijke en controleerbare af spraken terzake prijsmatiging, „en wel op een even duidelijke wijze als dat door de vakbeweging is gedaan voor wat de lonen betreft". De ondernemersvrijheid op het punt van de prijszetting, zo zei de heer Mertens, toont thans overduide lijk haar bezwaarlijke kanten voor de gemeenschap. Er is volgens hem geen sprake van een gedisciplineerd prijs beleid, terwijl er ook volstrekt geen garantie is voor een beter gedrag in de nabije toekomst. De heer Mertens kondigde aan, dat de vakbeweging met deze ervaringen rekening zal LONDEN (AP) Dr. Nahum Gold- mann, voorzitter van het Joodse We reldcongres heeft in Londen gezegd dat de Joden ermee zouden moeten ophouden hun mede-Joden in de Sowjet-Unie aan te sporen het land te verlaten en naar Israël te gaan.Dr. Goldmann zei dit tot de leden van de Britse Joodse Raad. Het was kortzichtig te eisen dat de Joden in de Sowjet-Unie moesten worden „vrijgelaten" om naar Israël te kunnen gaan, aldus dr. Goldmann. De Joden hadden elk recht om te le ven in een gemeenschap als de Sow jet-Unie. De Joden, aldus de spreker, moeten zich eraan wennen te leven in een wereld waarin de Westerse democra tieën „beginnen weg te kwijnen" en de grote machten zoals de Sowjet- Unie en China in belang toenemen in de wereld. De- Joden, zouden ook moeten be ginnen zich te gaan gewennen aan de landen van Zuid-Amerika die hen vriendschappelijk hadden behandeld, aldus Goldmann. ROTTERDAM De Internatio- Müller groep heeft overeenstemming bereikt met de Compania de Acero del Pacifico te Santiago (Chili) omtrent de oprichting van een gezamenlijke ver kooporganisatie. In de op te richten gezamenlijke maatschappij zullen voor een lang durige periode de exclusieve verkoop- rechten worden ingebracht voor een wereldomvattend verloop van de Chi leense ijzerertsen. De afhandeling der contracten van deze ijzerertsen berust geheel bij de Internatio-Müller ertskantoren. Als uitvloeisel van deze overeenkomst werd o.m. onlangs een contract op lange termijn afgesloten met de Ja panse staalindustrie, zo deelt het con cern mee. MOSKOU (AP, AFP, Reuter. UPI) Aleksandr Twardowski, een van de meest vooraanstaande Russische dichters, is zaterdagochtend in de buurt van Moskou aan een hartaan val overleden. Hij had al lange tijd longkanker, zo is uit goed ingelichte bronnen in Moskou vernomen. Twardowski, die 61 jaar geworden is, was een van de leidende liberalen in de Sowjet-Unie. In 1970 werd hij verwijderd uit de redactie van het invloedrijke literaire tijdschrift Nowi Mir (Nieuwe Wereld). houden bij de vaststelling van het definitieve SER-advies over het con junctuur-politiek instrumentarium. Hij sprak zich niet concreet uit voor het loslaten van het „simultane be leid", dus voor eenzijdig ingrijpen in de prijzen als die zich minder gedis ciplineerd ontwikkelen dan de lonen, zoals het officiële orgaan van het NKV „Ruimzicht" een week geleden wel heeft gedaan. Kerstfeest vieren bij gestolen boom RHENEN Vierhonderd men sen zitten met de kerst bij een gestolen boom. De eigenaar van een bos bij de Grebbeberg had aanvankelijk niets gemerkt. De gestolen bomen zijn intussen in de handel verdwenen. In de nacht van zaterdag op zondag is een aantal kerstbomen- dieven betrapt en gearresteerd. «Het waren vier „kooplieden" uit Utrecht, die in de bossen bij de Grebbeberg bezig waren te kap pen. Na samenwerking met ver schillende politiekorpsen konden nog zes dieven van kerstbomen worden gepakt die op de Veluwe opereerden. Voor wie al meedoet is het zaak tijdig vóór het einde van dit jaar het maximum spaarbedrag van f300,-vol te maken. Kijk het even na en maak, als het kan, die f 300,- nog dit jaar vol. Inlichtingen bij banken en spaarbanken. Voor wie het nog niet weet: de Zilvervloot is een uniek spaarplan. Zes tot negen jaar mag je elk jaar maximaal f 300,- sparen. Over dat geld krijg je rente. Plus na afloop een belastingvrije spaarpremie van 10%! Over inleg rente! Stap nog vóór het einde van dit jaar aan boord en pak zo 1971 als vol jaar mee. (Van een verslaggever) GORKUM de 18-jarige H. W. Versteeg uit Werkendam is zondag middag in Sleewijk on het leven ge komen. De auto waarin hij reed werd door een rukwind tegen een boom langs de weg gedrukt. Een mede-in zittende werd zwaar gewond. RIEJEN De 11-jarige René Soeren uit Dongen werd zondagmiddag ge dood toen hij uit de auto van zijn vader werd geslingerd. De auto schoot over het linkerweggedeelte en botste tegen een boom. omdat de heer Soeren plotseling moest remmen voor een andere weggebruiker. MEPPEL De 21-jarige R. Nijhof uit Voorst bij Deventer verongelukte zondagmiddag op de rijksweg tussen Meppel en Assen. Hij botste bij een inhaalmanoeuvre met zijn auto op een tegenlegger. Zijn vrouw en het echtpaar in de tegenligger werden ernstig gewond. VOORHOUT De politie vond zondagmiddag in een sloot langs de Rijnsburgerweg het stoffelijk over schot van de 17-jarige A. van Hoeke len uit Sassenheim. De jongeman is vermoedelijk met zijn bromfiets tegen een boom gebotst, te water geraakt en verdronken. RUCPHEN De 14-jarige Francis- cus Warmoeskerke uit Roosendaal is vrijdagavond overleden, tengevolge van het elkaar raken van de huiven van een vrachtauto en een aanhang wagen met trekker. Tijdens het pas- Van een verslaggever VLISSINGEN Op het strand van Vlissingen is zondagmiddag het lijk aangespoeld van de 36-jarige Engels man W. G. York uit Shatham. De man, die bij een Engelse firma werk te in het Sloegebied was als vermist opgegeven na het bezoek aan een bar, die aan de Boulevard ligt. Het li chaam werd geïdentificeerd door de politie in Vlissingen. Van misdrijf is niets gebleken. seren raakten nog twee andere jon gens, die in de vrachtauto zaten, ge wond. HEILOO De 63-jarige mevrouw H. Roos-Van Eist uit Heer Hugo- waard is zaterdag overleden, nadat de auto waarin zij zat tegen een boom was gereden. De auto raakte uit de koers, doordat de echtgenoot van mevrouw Roos een hoestbui en ver moedelijk een flauwte kreeg. De heer Roos werd zelf licht gewond. MIDWOLDA de 43-jarige A- Loer is zondagavond in zijn woon plaats Oostwold verongelukt. De man werd door een achteropkomende auto gegrepen, terwijl hij slingerend over de weg fietste. Van onze parlementsredactie AMSTERDAM Drs. J. M. den Uyl, fractieleider van de PvdA in de Tweede Kamer, heeft zich zaterdag uitgespro ken voor een nationaal investe ringsbeleid dat de -particuliere investeringen zal toetsen en richten, mede „om 'te kunnen kiezen tussen investeringen in produkten die bijdragen aan de vernietiging en aantasting van ons milieu en produkten die misschien een soberder bestaan bevorderen, maar ons de natuur doen behouden". Voor drs. Den Uyl moet zo'n cen traal investeringsbeleid het kernpunt worden van de inflatiebestrijding, ook al omdat het kan dienen als in strument voor de noodzakelijke sprei- •ding van de werkgelegenheid. Wie vraagt om meer collectieve voorzie ningen zal de particuliere consumptie en de particuliere investeringen moe ten beperken. Bovendien moet vol gens Den Uyl een inkomenspolitiek Van een verslaggever DEN HAAG De volkstellingvra genlijsten van 1960 zijn vernietigd. De ponskaarten, zonder naam- en persoonsaanduiding, zijn niet vernie tigd maar door het Centraal Bureau voor de Statistiek in bruikleen afge staan aan de Steinmetzstichting in Amsterdam. Volgens het CBS heeft deze stichting tot doel historisch be langrijk grondmateriaal op te slaan ten dienste van het sociaal-weten schappelijk onderzoek van de univer siteiten. De ponskaarten, aldus het CBS, be vatten uitsluitend geglobaliseerde in formatie in codetaal. Zij konden door het CBS zonder bezwaar aan de Steinmetzstichting in beheer worden gegeven, omdat het op geen enkele wijze mogelijk is de daarin gebrachte informatie tot individuele personen terug te voeren. Donderdag heeft het Tweede Ka merlid drs. H. Wiebenga (PSP) de mi nister van justitie gevraagd te onder zoeken of de formulieren van de volkstelling 1960 wel zo zijn opgebor gen, dat daardoor de privacy vol doende beschermd is. De minister moet nog antwoorden op de vragen van drs. Wiebenga. Het CBS herinnert in zijn verkla ring aan de toezegging dat de „volks- tellingsgegevens 1971 volgens de wet telijk voorschriften in elk geval bin nen drie jaar volledig onpersoonlijk gemaakt zullen worden door het ver nietigen van de naamkaarten en de bijbehorende nummers. Tot die tijd zijn de gegevens voldoende beveiligd, aldus het CBS. Tijdens een grote protestdemon stratie, georganiseerd door de VV DM verdrongen zich zaterdag middag honderden dienstplichtige militairen voor de toegangshekken van het militaire strafkamp Nieu- wersluuis, dat zij afgeschaft willen zien. PvdA-voorzitter André van der Louw was één van de sprekers tij dens de demonstratie. In strafkamp Nieuwersluis bevinden zich VVDM- afdelingsbesturders Schul en Dona, die daar drie maanden straf uitzit ten. Zij zullen niet worden vrijge laten, zoals de VVDM eist. Wel krijgen de twee dienstplichtigen verlof om de kerstdagen thuis door te brengen. Zaterdag in de drukte van de stad geprobeerd precies volgens de regels te leven. Dus: rechtshouden. Resultaat: een meneer die vloekte; drie keer een por in mijn rug; twee keer een botsing inclusief scheldpar tij. Dat in de eerste vijf minuten. In een winkel bij een nogal druk ke afdeling niet staan dringen. Resultaat: een scheldpartij toen ik I schuchter opmerkte dat het mijn beurt was. De mevrouw die het ten beste gaf, was zeker vijf minuten na mij aan de toonbank gearriveerd. De verkoopster zei: „Zoek het maar I uit." Ze bedoelde wie er gelijk had, geen artikel. In het warenhuis kon ik niet op I de roltrap komen, want telkens wanneer ik de stap wilde wagen, was er ergens in mijn rug of zij een duw en schoof er iemand voorbij de treden op. Wie zich niet strategisch er tussen wurmt komt gewoon niet aan bod. Dat wisten al die anderen ook en ze namen het risico van daar ver geefs blijven staan niet. Gelijk hadden ze. Ongelijk ik de dwaze fatsoensrak ker. De zebra's alleen waren willig. De verkeerslichten regelden de over steek waardoor rechten van de te genstanders automobilisten en voet gangers streng bepaald zijn. Dn aas Maar op de vluchtheuvel van de tramhalte werd het pas goed grieze lig- Ik sloot netjes achter aan de rij van wachtenden. En bleef de achterste want de kop van de rij zwol tot een vette klomp kluwen. Nu ja staartjes moeten er zijn en tenslotte schuift dat toch naar binnen zou je zeggen. De praktijk heeft bewezen van niet. De kluwen perste zich binnen maar doordat er aan die halte twee verschillende lijnen stoppen blijft er een recidu van „andere lijners". Die geven voor geen goud hun kopplaats op en posteren zich breed, zodat zonder dringen, duwen, porren de tramdeuren toch niet te berei ken zijn. Wel kan men een geheel andere weg kiezen, namelijk de rijbaan, om de kluwen heen en van de andere kant infiltreren. Hetgeen tegen de regels is en de kans geeft aangereden te worden. Drie trams, die ik graag had wil len betreden, schoven zonder mij voort. Toen heb ik ellebogen, lichaams kracht en onversaagdheid gebruikt en ben met de volgende meege komen. Een half uur heeft mijn nobel streven geduurd. En was ik in de maatschappij een dwaas worden gevoerd die niet alleen de cao-lonen maar ook de andere inko mens beïnvloedt. Daarbij zullen, aldus Den Uyl, de ondernemingsraden echte besluitvor mende bevoegdheden moeten krijgen, omdat de werknemers op den duur alleen bereid zullen zijn mee te wer ken aan vrijwillige beperking van hun inkomen wanneer zij niet machteloos behoeven toe te zien hoe een belang rijk deel van de winsten aan onbe kende, vaak buitenlandse aandeel houders wordt uitgekeerd. Daarom vormen vermogensaanwasdeling en investeringsloon evenzeer een voor waarde voor een blijvende beheersing van de bestedingen. Den Uyl kritiseerde het kabinet Biesheuvel omdat het zou nalaten dit soort structuurveranderingen aan te brengen. Bovendien noemde hij de werkloosheidsbestrijding van het ka binet onaanvaardbaar. „Als Biesheu vel zegt dat de beste vorm van be strijding van de werkloosheid het te rugdringen van de inflatie is, vertelt hij een halve waarheid. De taak van de regering is juist, èn de inflatie bestrijden èn de werkloosheid terug dringen. Een regering die zich on machtig verklaart om de werkloos heid terug te dringen omdat daardoor de inflatie zou voortduren, velt een oordeel over zichtzelf", aldus Den Uyl. UTRECHT De algemeen voorzit ter van de Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer Weg transport (NOB), de heer E. van Don kelaar, heeft zich zaterdagmorgen uitgesproken tegen een algemeen ver keersfonds, dat mede zou dienen om de exploitatietekorten van het open baar vervoer te dekken. Het beroeps goederenvervoer over de weg is be reid om de kosten, die het veroor zaakt te dragen, maar niet meer dan dat, aldus de voorzitter van de NOB op de algemene ledenvergadering in Utrecht. „Deze bedrijfstak gaat uit van het rentabiliteitsprincipe, hetgeen niet gezegd kan worden van het openbaar vervoer. Het enige bedrijfsmiddel van de transportondernemer, de vracht auto, mag niet elk jaar hoger worden belast om een andere bedrijfstak in stand te houden", aldus de heer Van Donkelaar. Hij toonde zich dan ook niet ver heugd over de opcentenvermindering en het inbouwen van een maximum als alternatief voor de oorspronkelij ke plannen van minister Drees. Even min was hij tevreden over het uit blijven van wijzigingen aan het prin cipe, budgettaire problemen af te wentelen op verkeer en vervoer. De voorzitter pleitte in dit verband voor een versnelde procedure voor aanpas sing van de tarieven van. het wegver voer aan de gestegen-kosten. AMSTERDAM Een agent van politie is in de nacht van zaterdag op zondag aan de dood ontsnapt doordat een pistool, dat op hem gericht werd, ketste. Het gebeurde bij de arrestatie van de Spanjaard E. S. V. die op het Beursplein in Amsterdam op heter daad werd betrapt bij het openbre ken van een Duitse auto. De man nam de benen. Een waarschuwings schot van de politie bracht hem tot andere gedachten. Hij bleef staan, trok zijn pi tooi en poogde te vuren. Toen het wapen ketste, nam hij op nieuw de benen. Pas toen de politie gerichte schoten op hem afvuurde, die overigens geen doel troffen, kon de man worden ingerekend. Hij blijkt geen vaste verblijfplaats in ons land te hebben. Bij onderzoek van zijn wapen, bleek de patroon scheef in de pa troonkamer te zitten, zodat de slagpin naast het slaghoedje terechtkwam. Daaraan heeft de agent wellicht zijn leven te danken. UTRECHT Onder de onge veer 70 taxichauffeurs van Utrechts grootste taxi-onderne ming „Ratex" is onrust ontstaan in verband met het uitblijven van een antwoord (via de drie vervoersbonden) op gestelde looneisen. Ze verlangden voor 21 december antwoord van de di rectie van Ratax, maar de chauf feurs hebben niets meer gehoord. Op een vrijdagavond in Utrecht ge houden persconferentie heeft een af vaardiging van de chauffeurs uiting De Britse tenisster en Wimbledonkampioene Ann Jones schonk d het leven aan een welgeschapen dochter van acht pond. Op de foto ji) en dochter in een kraamkliniek in Birmingham. TEL AVIV (AP, Reuter, UPI) „Als de oorlog langs het Suez kanaal opnieuw ontbrandt zal dit een volledige oorlog zijn." Dit heeft de Israëlische stafchef van het leger, generaal Haim Bar- Lev verklaard op een bij een komst van burgemeesters in Tel Aviv. Generaal Bar-Lev waarschuwde dat als Egypte en Syrië aanvallen on dernemen op tlurgerdoelen in Israël zij het risico lopen van vergeldings acties door Israël. Voor de derde keer in drie weken hebben Egyptische soldaten zaterdag over het Suezkanaal geschoten op Is raëlische militairen'. Dit heeft een Is raëlische militaire woordvoerder meegedeeld. Het Syrische dagblad Al Thawra, dat als spreekbuis dient van de rege ring in Damascus, heeft bericht dat Israël zijn troepen heeft gemobili seerd langs dé bestandslijnen èn ëen aanval beraamt op Syrië. Het blad zegt dat „Israël weet dat nieuwe ver overingen aan het Suezkanaal onmo gelijk zijn omdat dit onnoemelijke verliezen zou opleveren en daarom kijkt Israël naar het noordelijke (Sy rische) front als een mogelijk alterna tief". SADAT De Egyptische president Sadat heeft gisteren zijn nationale veilig heidsraad bijeengeroepen om de poli tieke ontwikkelingen in het Midden- Oosten in het kader van de VN te bespreken. Het Egyptische dagblad Al Ahram heeft bekendgemaakt dat de VS Egypte hebben ingelicht bereid te zijn diplomatieke activiteiten te her vatten om de dreigende oorlog tussen Israël en Egypte te voorkomen. Vol gens Al-Ahram heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Wil liam Rogers zijn Egyptische collega telefonisch nieuwe onderhandelings- voorstellen gedaan. In een interview heeft de Egypti sche minister van voorlichting Mo hammed Abdel Kader, die tevens vi- ce-premier is, verklaard dat de VN sancties moeten opleggen aan Israël als Jeruzalem de resolutie van de Al gemene Vergadering van de VN wei gert uit te voeren. In deze resolutie was onder meer terugtrekking geëist gegeven aan haar ontevredenheid. Zij heeft inmiddels 42 handtekeningen van chauffeurs verzameld, die zich achter de eisen hebben gesteld. De taxichauffeurs willen onder meer een vast loon van 240 gulden per week en afschaffing van het huidige provisie- systeem, dat zij als een jaagsysteem verwerpen. Het dagloon bij een zesdaagse werkweek is nu 2,50 gulden plus 33 of 35 procent van het opgereden bedrag met een garantie van 180 gulden per week. De meeste chauffeurs vinden het provisiesysteem een gevaar voor de verkeersveiligheid. Zij willen ook een vijfdaagse werkweek van 49 uur, betaling van overuren en toeslagen voor. nachtdiensten en werken op zon- en feestdagen. De vakbonden, die in grote trekken de eisen van de taxichauffeurs onder steunen, hopen dat begin deze week nog een oplossing wordt gevonden. van Israëlische troepen uit alk te Arabische gebieden. Een Russische parlementaifi gatie, die een bezoek aan brengt heeft het parlement land verzekerd dat de Sow „achter de Arabieren blijft st alle vredespogingen zonder i blijven en besloten wordt tot t log tegen Israël. Dit heeft het reau voor het Midden-Oosten ZWARTE HEBREI Israëlische autoriteiten hel deportatie gelast van acht kaanse negergezinnen, die Zwarte Hebreeën in Israël willen vestigen. Zeven andei van deze negersekte zijn in Is arresteerd. Zij zouden zich vergunning in verlaten Ai huizen hebben 'gevestigd in dat op de bezette westelijke van de Jordaan ligt. De Amei negers waren als toerist naai gekomen. GOUDA De Verenigde tiebedrijven Beverwijk (een dochter van Pakhoed) zal na 1 geen papier meer vervoeren vi Gelder Papier. Het contract het eind van dit jaar worden digd. De firma P. Peelen uit heeft de vervoerstaak van VE genomen. Het grootste deel personeel, dat bij VEB specie Van Gelder werkt, zal naar worden overgeplaatst. Om binnen de Pakhoed tri groep een betere coördinatie activiteiten op het gebied va vervoer te bereiken zullen i drijfsactiviteiten van VEB in komst geleid worden vanuit waar het hoofdkantoor is g van Rutges (moederbedrijf vai De directie venvacht, dat in bi je toekomst een belangrijke ding aan de bestaande acti van VEB zal worden gegeven. HILVERSUM Ministe: Boersma van sociale zaken dat het .werkloosheidscijfer r kelijk tot boven de honder zal stijgen. De minister zei d dagmorgen in een programn werkloosheid van de NOS-ra Minister-president mr. Bi zei in dit programma, dat de nagaat of het mogelijk is 'j versterking van de werkgel te bewerkstelligen. Volgens mier is het niet de bedoelii nationaal niveau te doen. Van een verslaggever AMSTERDAM In de grote stroom kerstpakketten, die dezer dagen op Schiphol aankomt, heeft de douane, keurig verpakt in een geschenkverpakking, een aanzienlijke hoeveelheid verdo vende middelen gevonden. Bij een controle in het vrachtge bouw vond de douane eerst een grote speelgoed-olifant, die afkomstig was uit Bangkok, waarin ruim vijf kilo marihuana was verborgen (waarde 25.000 gulden). Het „kerstcadeautje" was bestemd voor een inwoner uit Volendam, die bij de politie bekend staat als een regelmatig gebruiker van verdovende middelen. Hij is door de politie aangehouden. Later vond de douane in een drie delig Chinees kamerscherm 45 kilo hasjiesj. Het scherm was, als onder deel van een zending Chinese meube len, afkomstig uit Beiroet en bestemd voor een inwoner uit Amsterdam, die inmiddels ook is aangehouden. Gunstige tijd Volgens het hoofd van de douane op Schiphol, inspecteur Visser, is de kersttijd een gunstige tijd voor het binnensmokkelen van verdovende middelen, omdat er dan op, Schiphol een enorme hoeveelheid vracht bin nenkomt, waardoor de kans op ont dekking vermindert. In de tweede plaats is de oorlog tussen India en PakiS gens hem van invloed op de van verdovende middelen. Ve«c delaren in die landen probe f( lang het nog kan, hun voorra „j het buitenland kwijt te raken. Tenslotte is er de grote grol a dige zwervers, die op het ogei de Oosterse landen terugkomt Volgens inspecteur Visser deze jongelui meestal geen g( de terugreis, waarvan gebn maakt wordt door handelaren dovende middelen, die deze een vliegticket geven in ruil aflevering van een zending v« de middelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4