Lonen irote mogendheden houden zich voorlopig afzijdig Oorlog vooral 's avonds merkbaar in New Delhi Kwestie Berlijn is opgelost Meer ruimte voor gewetensbezwaarden Compromis in Navo over veiligheidstop Metaal Tweede Kamer spreekt zich uit: Val van Dacca is kwestie van dagen Strenger controle winkelsluiting Geen gratie voor Aus der Fünten stuur van letiekunie jedt af ZATERDAG 11 DECEMBER 1971 fensie Den Toom in februari van dit jaar ingediende wijzigingsvoorstellen voor deze wet. Nagenoeg alle partijen spreken in het verslag hun teleurstel ling uit over het beperkte karakter van de voorgestelde verand.^-tngen. De progressieve drie dringen met name op de erkenning van politieke bezwaren aan. In het verslag wordt gep.eit voor een aparte regeling voor Jehova's ge tuigen en voor bekorting van de pro cedure van erkenning van een dienst weigeraar tot gewetensbezwaarde. Momenteel gaat daar een behoorlijk aantal maanden overheen, terwijl, als de gewetensbezwaarde als zodanig is erkend, ook nog eens een paar maan den gewacht moet worden tot er een plaats voor vervangende dienstplicht gevonden is. Een aantal kamerleden bepleit daarom een ander ministerie (sociale zaken of CRM) met de te werkstelling te belasten. Uit het voorlopig verslag komt ook de wens naar voren om wettelijk vast te leggen, dat ieder die zich op gewe tensbezwaren beroept, in afwachting van een beslissing van militaire dienst wordt vrijgesteld. (Vervolg van pag. 1) Matiging De uitspraak van het kabinet dat het (in tegenstelling tot de meerder heid van de Sociaal-Economische Raad) een matigingsprocedure van twee jaar voor staat in plaats van drie jaar, kon al eveneens genade vinden in de ogen der vakbeweging, omdat de regering dit doel wil bereiken door a. de incidentele loonkosten (promo ties, periodieke uitkeringen, tantiè mes, toeslagen e.d., die buiten de cao's vallen) te beperken tot 1 pet (raming Centraal Planbureau 2 pet); t.a.v. dit punt werd later op de avond een dringend beroep op de werkgevers gedaan; b. Al het mogelijke te doen de prijs ontwikkeling zoveel mogelijk te be perken, met name ook door niet al le kostenstijgingen door te bereke nen; ook hierover werd uitvoerig met de ondernemers van gedachten gewisseld; c. een sterke beperking van de ar beidstijd verkortting in 1972, waar voor een dringend beroep op de vakbeweging werd gedaan, die dit zal beschouwen als een aanbeve ling: d. vervanging van het systeem van voor-indexering bij looncompensa- ties voor prijsstijgingen door een systeem van na-indexering. (Hier aan wordt door de vakbeweging al gewerkt). De vakcentrales stelden bij het- overleg, dat het tempo, waarin de in flatie kan worden teruggedrongen tot een aanvaardbare omvang, sterk af hankelijk is van de richting der tota le bestedingen, de prijsontwikkeling en de ontwikkeling der niet-caolonen, en dat daarom niet gezegd kan wor den of de matigingsprocedure wel in twee jaar kan worden voltooid. Cijfers De vakbeweging heeft zich echter met de opvatting van de regering kunnen verenigen omdat het kabinet geen enkel matigingscijfer heeft ge noemd. In de wandelgangen, werd echter al ijverig gerekend. Zoals be kend heeft de meerderheid van de SER uitgesproken dat de loonkosten stijging in 1972 beperkt zou moeten worden tot maximaal 11.7 pet (14 pet in 1971 en naar verwachting van het CPB 13.5 pet in 1972), vervolgens in 1973 tot maximaal 10 pet en in 1974 tot ca 8 pet. De 11 pet in 1972 zou bereikt wor den, indien de incidentele loonkosten- post inderdaad zou worden ingekrom pen tot 1 pet, temeer, omdat er bo vendien nog de toezegging van de vakbeweging is, dat volgend jaar 0.5 pet minder prijsstijging in de lonen zal worden gecompenseerd indien aan haar matigingsvoorwaarden wordt voldaan. Er zou dan al een beperking zijn tot 10,2 pet. Daar staat evenwel tegenover dat een prijsstijging, die uitgaat boven 6 pet (mede op basis waarvan de berekeningen zijn geba seerd), de loonkosten via de indexe ringsclausules weer verder op zou stuwen. Constructief Na afloop van het beraad met de werkgeversverbonden verklaarde mi nister Boersma tegen middernacht dat er sprake is geweest van constructie ve gesprekken en een goede ver standhouding, al zijn er nog wel nuances in dc verschillende opvattin gen. „Ik hoop dat bij het opmaken van de balans in het eerste kwartaal kan worden geconstateerd dat de keuze voor het vrije loon- en prijs- beid juist is geweest." Werkgeversvoorzitter drs. S. C. Bakkenist zei zich erover te verheu gen dat ook de regering een mati gingsperiode voorstaat van twee jaar, maar hij voegde daaraan toe dat het beoogde doel slechts bereikbaar is in dien volgend jaar alleen loonsverho gingen ter compensatie van de prijs stijgingen worden gegeven. (Op dat punt blijven werkgevers en vakbewe ging met elkaar van mening verschil len.) Drs. Bakkenist verklaarde dat de ondernemers hebben toegezegd de in cidentele loonkostenpost zoveel moge lijk te zullen beperken, al hebben zij die niet geheel in de hand (in con tracten overeengekomen periodieke verhogingen bijvoorbeeld). Over de wens van de regering om al het mo gelijke te doen tegen verdere exces sieve prijsstijgingen zei de heer Bak kenist dat de verscherping van de concurrentie en loonmatiging daarop stellig een afremmende invloed zullen hebben. niet wat India onder „contrabande" verstaat, noch tot hoe ver in de open zee de Indiase marine in actie zal komen Volgens de woordvoerder werd in de Baai van Bengalen een schip aangehouden, dat de Japanse vlag voerde. Maar dat bleek in feite gewonde Pakistaanse militairen in burgerkleding te vervoeren en een Pakistaans vrachtschip te zijn. Het schip is naar Calcutta opgebracht. Pakistan zou in het verleden ka nonneerboten in Oost-Bengalen de vlag van een ander land hebben laten voeren en andere namen. „Buiten landse schepen zijn in gevaar, van wege het Pakistaanse bedrog in het verleden", zo werd gezegd. Volgens Lloyds heeft de Indiase marine nu al zes Deense schepen, een Liberiaans en twee Griekse schepen naar Calcutta opgebracht. Ze ver voerden goederen voor de hulporga nisatie van de VN voor vluchtelingen in Oost-Bengalen, maar volgens India ammunitie en ander oorlogsmateriaal voor de Pakistaanse strijdkrachten. Landen uit het Midden-Oosten ge noemd werden met name Turkije en Saoudie-Arabië zouden de lading hebben verstuurd. De kapiteins van de schepen hebben de beschuldiging van de hand gewezen. De beschuldigingen werden geuit, nadat de Indiase troepen duizenden tonnen Amerikaanse en Chinese mu nitie hadden ontdekt, die door de te rugtrekkende Pakistaanse troepen waren achtergelaten. Een woordvoer der van het Indiase oostelijke opper bevel zei, dat het Pakistaanse leger al zes maanden geleden in Oost-Benga len gebrek aan munitie had en dat het niet in staat kon worden geacht om de geringe voorraden in de laatste twee maanden aan te vullen. Volgens hem was er meer dan genoeg bewijs, dat de schepen met hulpgoederen van de VN eveneens militair materieel aanbrachten voor het Pakistaanse le ger in Oost-Bengalen. Gina Lollobrigida trad op in de galavoorstelling in München van Sterren in de Arena. Gina zong bij die gelegenheid het lied "Inmy orchard", hetgeen in onze taal overgezet zijnde betekent "In mijn boomgaard". NEW DELHI (AP) Een forse daling van het aantal misdrijven, uitstel van duizenden hindoe huwelijken en een grote hamster woede, dat zijn drie dingen, die opvallen in een stad als New Delhi, hoofdstad van een land in oorlog. Petroleum, voor miljoenen de brandstof voor ovens, haarden en lampen, is in de hoofdstad al op de bon. Deze rantsoenering zal binnen- NEW DELHI, RAWALPINDI (Reuter, UPI, AFP, AP)India verwacht, dat het binnen enkele dagen de Oostbengaalse hoofd stad Dacca veroverd zal hebben. De insluiting van Dacca is vol tooid, nu de Indiase troepen op 64 km ten noorden van de stad met heli kopters de brede rivier de Meghna zijn overgestoken. In het noordwes ten is een Indiase eenheid tot op 30 km van de stad opgerukt. Afgezien van enige lichte tegenstand in de gebieden rondom Jessore en bij Co- miila zouden de Pakistani's op de vlucht zijn. De toestand zou voor de Pakistani's hopeloos zijn, nu ze voort durend zonder eigen luchtsteun door de Indiase luchtmacht gebom bardeerd worden en bovendien met de blokkade van de Indiase marine geconfronteerd worden. In het gebied van Kasjmir is Pa kistan gisteren een grootscheeps of fensief begonnen. Vier Pakistaanse bataljons infanterie met voertuigen, gesteund door de luchtmacht, zijn een offensief begonnen bij de rivier Moennawar Taw, op enkele kilo meters afstand van de bestandslijn in Kasjmir. De Pakistani's zouden in dit gebied in aantallen troepen, tanks en vliegtuigen superieur zijn. kort voor het hele land gelden. Steeds meer verhalen over hamsteren, prijs verhoging en klandestiene handel worden gehoord. In New Delhi zijn zeker drie zakenlieden gearresteerd wegens zwarte handel. Worden zij schuldig bevonden, dan kunnen zij zeker een jaar gevangenisstraf krij gen. De plaatselijke autoriteiten héb ben de prijs van 39 produkten aan banden gelegd, zoals van meel, groen ten, suiker, steenkool, banden en bat terijen. Overdag lijkt het leven normaal in de stad en het blijft als altijd levens gevaarlijk om in het centrum een straat over te steken. Er zijn veel mensen op straat en de meeste souve nirwinkeltjes zijn open, hoewel de toeristen verdwenen zijn. Avond De invloed van de oorlog wordt hier, op zeker vierhonderd kilometer van het naaste gevechtsterrein, dui delijk, als de avond valt. Dan wordt de hele stad verduisterd en komt het leven grotendeels tot stilstand. Wat een strop is voor de hindoe-paartjes, die traditioneel na zonsondergang in het huwelijk treden, omdat dat vol gens de astrologen de beste tijd is. Kennelijk hebben de trouwlustigen iets van het naderend geweld ver moed, want op de drie avonden voor het uitbreken van de oorlog werden in New Delhi dertienduizend huwelij ken voltrokken Wat thans tegen het houden van een avondhuwelijk pleit, is, dat in de trouwprocessie gekleurde lantarens moeten worden meegedragen. Die lichtjes kunnen, volgens de autoritei ten, vijandelijke vliegtuigen aantrek ken. Sommige ouders laten het huwe lijk van hun kinderen nu maar over dag voltrekken, maar veel rijke fami lies hebben in advertenties op de voorpagina's van kranten laten we ten, dat de huwelijken van hun kin deren voorlopig zijn uitgesteld. misdrijven, zoals inbreken, mishande ling en zakkenrollen. Sinds het begin van de oorlog is slechts een inbraak gemeld, terwijl normaal het gemid delde twintig per week is. De motor voertuigen mogen alleen met blauw- geschilderde lampen de straat op. De meeste automobilisten blijven daarom 's avonds thuis. Zij, die er toch uit moeten, rijden langzaam. In het afge lopen etmaal heeft de politie zeshon derd automobilisten beboet, wegens overtreding van de verduisterings voorschriften, waarop een boete van ruim tweehonderd/gulden staat. De verduistering zorgt er voor, dat het stadscentrum 's nachts nauwelijks te onderscheiden is van het platte land. Voetgangers proberen met hulp van zaklantarens op de been te blij ven. Zaklantarens zijn thans nauwe lijks meer te krijgen. De bioscopen hebben de late avondvoorstellingen afgelast, maar voor de rest van de tijd worden goede zaken gedaan, vooral in oorlogsfilms. „Patton" draait al zeven weken en gisteren ging „Battle of the bulge" (Arden nenoffensief) in première. DEN HAAG De Tweede Kamer wil bij de wijziging van de Wet ge wetensbezwaren militaire dienst het al of niet erkennen van politieke be zwaren en bezwaren in verband met het gebruik van atoomwapen'; aan de orde stellen. Dit valt te constateren ui* het voor lopig verslag van de Kamer over de door de toenmalige minister van de- DEN HAAG De justitie zal in tensiever optreden tegen ondernemers die zonder ontheffing tijdens slui tingstijd hun winkels geopend hebben of anders dan in hun winkels waren te koop aanbieden. In veel gevallen zijn de officieren van justitie al tot vervolging overtegaan. Staatssecretaris Oostenbrink (eco nomische zaken) heeft dit geschreven aan de burgemeesters en wethouders in den lande. In dezelfde brief vraagt de be windsman de colleges van B en W net al te lichtvaardig met ontheffin gen van de winkelsluitingswet om te springen. De laatste tijd is volgens de bewindsman het aantal ontheffingen voor zg. antiekbeurzen, aufi-, cara van- en meubelshows, die door slechts één ondernemer worden ge houden toegenomen. Door de onthef fing kunnen deze ondernemers hun bedrijf open houden terwijl de ande re winkels gesloten zijn, waardoor verstoring plaats heeft van de con currentieverhouding. DEN HAAG „Aus der Fünten (62). één van de drie Duitse oorlogs misdadigers die nog in Breda zitten opgesloten, verkeert bepaald niet in slechte gezondheid." Met deze verklaring reageerde een woordvoerder van het ministerie van justitie gisteren op het gerucht, dat Aus der Funten wegens zijn slechte medische gesteldheid kans maakt op gratie. Het weekblad ..Panorama" bracht hierover deze week een ver haal. waarin onder meer staat, dat minister Van Agt half januari over de gratieverzoeken van de drie van Breda zal beslissen. Volgens de justi- tiewoordvoerder is een beslissing van de minister op zo korte termijn ech ter nauwelijks te verwachten, omdat momenteel nog niet alle gevraagde adviezen binnen zijn. (Vervolg van pag. 1) Ook verwierpen dc ondernemer sde eis van een ongelimiteerde compensa tie van de prijsstijgingen in 1972, al waren zij bereid het huidige maxi mum van 6 procent iets te verruimen. Voorstellen om bepaalde secundaire verbeteringen, als werktijdverkorting en vakantieverlenging, in het kader van de gewenste driejarige cao te verschuiven naar 1973 en 1974 (door de .vakbonden belangrijke concessies genoemd) werden eveneens afgewe zen, omdat dit volgens de werkgevers geen concessies zijn, maar alleen ex tra druk leggen op jaren, waarvan we nog minder weten dan van 1972, aldus de heer Prins. Misdrij ven De politie van NeW Delhi meent, dat de verduistering ook heèff geleid tot een scherpe daling van een aantal BERLIJN (AP, DPA, Reuter) De overeenkomst tussen de Westberljjnse senaat en de regering van de Duitse Democratische Republiek over een bezoekersregeling voor de Westberljjners aan het oostelijk stadsdeel en de rest van Oostduitsland en over een ge- biedsuitwisseling is zaterdag in Westberljjnse stadhuis geparafeerd door senaasdirecteur Ulrich Muller en staatssecretaris Giinter Kohrt. De ondertekening werd in de beide delen van Duitsland recht streeks via de televisie uitgezonden. Besprekingen tussen Bonn en de DDR over een verkeersregeling tus sen West-Berlijn en de Bondsrepu bliek waren eerder al met succes af gesloten. Tot een akkoord kwam het nog niet omdat Bonn wilde wachten tot de Berlijnse pasjeskwestie was opgelost. Nu deze laatste hinderpaal is weggenomen is vrijwel volledige overeenstemming tussen beide Duits- landen bereikt over de uitwerking van het akkoord over Berlijn dat in september is gesloten tussen de VS, Frankrijk, Engeland en de Sowjet- Unie. De onderhandelaars van Oost- en West-Berlijn zijn gisteren opnieuw bijeengekomen, nadat een al bereikte overeenstemming op het laatste ogen blik nog door de Oostduitse autoritei ten was verworpen Maar in minder dan een uur nadat de Westberlijnse onderhandelaar Ul rich Müller gisteren opnieuw naar Oost-Berlijn was gegaan om met zijn Oostduitse collega Peter Florin te praten, keerde Müller opgetogen te rug. In een gezamenlijk communiqué werd gezegd dat beide zijden een vol ledig akkoord hadden bereikt over al le verdragsteksten. „De voorbereidin gen tot de parafering van het ak koord zijn hiermee afgesloten", zo werd vervolgd. Hoewel de inhoud van de overeen komst over de openstelling van de Muur voor Westberlijners nog niet officieel bekend is, staat vast dat de Westberlijners nu voor het eerst sinds 1953 naar de DDR zullen kun nen reizen en voor het eerst sedert 1961 naar Oost-Berlijn. Aangenomen wordt dat de Muur niet meer voor kerst zal worden opengesteld. De DDR heeft gisteren te kennen gegeven dat een pasjesre geling met kerst van de baan is. „Zo'n gebaar van goede wil" was slechts mogelijk geweest als de West berlijnse Senaat ook passende in schikkelijkheid had getoond, zo schreef het Oostduitse partijdagblad Neues Deutsohland gisteren. Het Westduitse massablad Bildzei- tung heeft gisteren de belangrijkste punten opgesomd uit het akkoord tussen Bonn en de DDR, dat nog op stapel staat omdat eerst de Berlijnse pasjesregeling moest worden afgeslo ten. Als belangrijkste punten noemt Bildzeitung: de DDR behoudt regelende be voegdheden over Westduits en ander burgervervoer tussen West-Berlijn en de Bondsrepubliek; het doorgangsverkeer „zal zon der belemmeringen, op de eenvou digste, snelste en handigste wijze" plaatsvinden; elke reiziger moet een visum hebben. Deze zullen door West-Duits- land worden betaald met een vast jaarlijks bedrag; vracht zal verzegeld worden ge transporteerd; personen in onverzegelde auto's en bussen zullen alleen van buitenaf worden geïnspecteerd; de DDR heeft onder bepaalde voorwaarden het recht verdachte personen tegen te houden en ben te arresteren. Een bilaterale commissie zal geschillen regelen. moet nemen, met het doel een politie ke regeling in Oost-Pakistan te berei ken, door onmiddellijk de wil van de Oostpakistaanse bevolking te erken nen, die uitdrukking vond in de ver kiezingen van december 1970." Poli tieke waarnemers maken uit de toon van dit commentaar op, dat Moskou besloten heeft voorlopig Bangla Desj niet te erkennen en dat het zulks pas wil doen, nadat de Pakistaanse rege ring door de erkenning van de nieu we realiteit zelf gedwongen zal zijn met de regering van Bangla Desj te onderhandelen. INDIA STUDEERT Nadat Pakistan heeft bekend ge maakt, dat het. de resolutie van de VN-Assemblee heeft aanvaard, heeft premier Gandhi van India in een toe spraak tot studenten gezegd, dat haar regering deze resolutie aanvaardt, noch verwerpt. „De regering van In dia bestudeert de VN-resolutie", al dus mevrouw Gandhi. Maar zij maakte in haar toespraak wel duide lijk, dat India alle benodigde maatre gelen zal nemen voor de stichting van een onafhankelijk Bangla Desj. „Wij zullen ons niet aan onze verantwoor delijkheid onttrekken, de vijand zal vernietigd worden. Wij zullen alle nodige maatregelen nemen om het volk van Bangla Desj te bevrijden en het wede te geven." Mevrouw Gandhi zei ook, dat de oorlog nog wel eens een zegen zou kunnen blijken te zijn voor het volk van West-Pakistan en Baloetsjistan, omdat dat volk door het militaire bewind in West-Paki stan onderdrukt was en omdat naar zijn mening nooit geluisterd was. De Liga van de Islamitische Wereld heeft gisteren alle moslim-staten en alle individuele moslims in de hele wereld opgeroepen om de Jihad de heilige oorlog van de islam aan India te verklaren. In een verklaring uit Mecca, die door radio Ryad (Saou die-Arabië) werd uitgezonden, werd om manschappen en materieel voor Pakistan gevraagd „tegen de pogin gen om dit grote islamitische regime te vernietigen." De verklaring komt vijf dagen, nadat koning Faisal van Saoudie-Arabië India als een agressor had gebrandmerkt. De Arabische lan den zijn op Egypte na alle una niem voor het islamitische Paki stan. Egypte, dat betere betrekkingen met India heeft, kan om die redenen de andere Arabische landen niet he lemaal afvallen. Het heeft zich dan ook neutraal verklaard. Volgens hoge NAVO-autoriteiten onderhouden de vijf grote mogendhe den Amerika, Rusland, China, En geland en Frankrijk alle informeel diplomatieke contacten met afgezan ten van Bangla Desj. Dat betekent niet, dat zij snel het Indiase voor beeld zullen volgen, wél dat het hoogst onwaarschijnlijk is, dat de VN de oprichting van de nieuwe staat nog ongedaan zouden kunnen maken. BESCHULDIGINGEN India zal alle buitenlandse schepen in de buurt van de wateren van Pa kistan en India onderscheppen en na zoeken, teneinde er zeker van te zijn dat deze geen Pakistaanse militairen of contrabande vervoeren. De Indiase woordvoerder, die dit meedeelde, zei USSEL (AP, Reuter, UPI De NAVO is bereid zo lig mogelyk besprekingen ïginnen over de Europese heid met de landen van het chau Pact. Voorwaarde is r dat eerst het akkoord over jn moet zyn afgerond en on- kend. staat in het communiqué dat de '-partners hebben opgesteld aan nde van de driedaagse jaarlijk- iterzitting, die in Brussel is ge il. Amerikaanse minister van bui- dse zaken William Rogers heeft ard dat nu onmiddellijk bilate- «sprekingen over de Europese leid begonnen kunnen worden, voorbereidende multilaterale kingen over de Europese Vei- sconferentie kunnen pas van gaan als het Berlijnse akkoord uitwerking ervan door beide anden is ondertekend. Aangenomen wordt dat het nog wel tot 1973 zal duren voordat de, door Moskou krachtig gewenste, Europese Veiligheidsconferentie kan beginnen. De Sowjet-Unie heeft verklaard het Berlijnse protocol pas te tekenen als er zekerheid is dat de Westduitse Bondsdag de Westduits-Pools en Westduits-Russische niet-aanvalsak- koorden zal ratificeren. EUROPA In het NAVO-communiqué is, naast het uitspreken van de hoop dat het Berlijnse protocol snel zal worden be krachtigd. verklaard dat een Europe se veiligheidsconferentie niet mag dienen tot bestendiging van de na oorlogse verdeling van Europa. Ver der is de noodzaak uitgesproken, dat de NAVO zijn conventionele bewape ning systematisch moet uitbreiden en adequate, moderne tactische' en stra tegische kernwapens moet handha ven. Dit is volgens de NAVO-landen nodig door de groeiende macht van de Russische strijdkrachten. NAVO-landen zullen elk afzon- contact opnemen met de Finse ng over haar uitnodiging in 'ki multitaleraal overleg te be- fi ter voorbereiding van de ese veiligheidsconferontie. 'ROMIS besluit van de NAVO-landen duidelijk een compromis, hjk, Noorwegen en Denemar- rilden al meteen beginnen met bilaterale voorbereiding van de ïeidsconferentie. Maar de ande den. waaronder ook Nederland, ji het van doorslaggevend be- lat overleg met de landen van 'arschau Pact in het huidige ui de Westduitse Oostpolitiek der zou bemoeilijken. hlateraal overleg zal nu pas u gevoerd als de VS, de Sow- Je, Frankrijk en Engeland het hebben getekend ter be rging van de inter-Duitse over- hst over Berlijn. Daarmee zou het Viermogendheden-akkoord pertijn bekrachtigd zijn. (Uitreiking van de Nobelprijs pe Vrede aan Willy Brandt: de u Van 'ie* Noorse Nobel- Mevrouw Aase Lionaes over* wt de Bondskanselier de pen- de oorkonde, die deel van Vs uitmaken. fW DELHI, RAWALPINDI, ^UTTA (Reuter, UPI, AP, De dreiging van een i militair ingrijpen door de mogendheden in de Indo- staanse oorlog lijkt minder jg. Tot deze conclusie ko- diplomaten in Peking, die tontact staan met premier En-lai. Zij hebben de in- dat China zijn steun aan ;an zal beperken tot diplo- >ke steun binnen de VN en tire wapenzendingen. van Pakistaanse diplomatieke in Peking wordt vernomen, dat itacten tussen beide landen de dagen merkbaar aan het afne- zijn. Pas woensdagavond ont- n Tsjoe En-lai en de lanse ambassadeur elkaar op :ktailparty en hief de Chinese het glas ter ere van Pakistan, 'olksdagblad in Peking gaat >n door met scherpe aanvallen Sowjet-Unie en India en heeft gewaarschuwd dat het een itevolle nederlaag zal lijden, it geen gehoor blijft geven aan lutie van de VN om het vuren ;en en de troepen op eigen ge- rug te trekken. China zal zijn itingen nakomen, aldus dit Russische zijde is de kritiek op veel feller dan die op Pakistan. 3ar wordt Pakistan verant- ;lijk gesteld voor de politieke telingen in Oost-Bengalen, commentator Joeri Zjoekow le Prawda schreef gisteren, dat jn van een staakt-het-vuren, de lanse regering effektieve acties Tijdens de vergade- an de Unieraad in Utrecht is gis- ind laat vrij verrassend het be- van de Koninklijke Nederland - letiek Unie (KNAU) en bloc af in. Aanleiding tot dit aftreden le de kwestie rond de atlete ke Sterk. okele weken geleden maakte het tuur van de KNAU bekend, dat 9ce Sterk niet opgesteld zou wor- i in landen- en vertegenwoordi- jje ploegen en de voor-Olympische De Amsterdamse zou in en geschrift" de sfeer in de •landse atletiekwereld ver- Id hébben. De Unieraad besloot istie (een beleidsbeslissilg vol- tet bestuur) te verwijzen naar ifcommissie. Het fegenstribbe- |bestuur verbond aan de stern- een vertrouwenskwestie. Toen id besloot de strafcommissie in kelen, trad het bestuur, onder tterschap van Frans Jutte en

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9