Waardering voor burgemeester Vis 'Bijdorp' moet n mooi plan worden Doortrekking Mauritssingel naar boerderij Lindenhof Vergane glorie Tam begin begrotingsdebat Raad Voorschoten opnieuw over vertrouwen jegens B. en W: Rijkssubsidie Hoogspoor De ink weggevallen LEIDERDORP TOT 1976 GEMEENTE VOORSCHOTEN GEMEENTE OEGSTGEEST Wilhelminapark 21 Oesgtgeest Telef. 53155 Dodelijk ongeval Woubrugge heeft een op rijksweg 4 Pluimveeshow in Zoeterwoude sluitende begroting Burgerlijke stand van Leiden GEMEENTE VOORSCHOTEN Muzikale proeftijd A bender kettnerficduwaer Kerst flora 1971 Meisje (17) geschept op rijwielpad nieuwe leidse courant 3 DONDERDAG 9 DECEMBER 1971 (door Leo Verkaik) LEIDEN De gemeenteraad begon gisteravond aan de openbare be handeling van de gemeentebegro- ting-1972. Het was een tam en zelfs wat mat begin, waarvoor nauwe lijks publieke belangstelling be stond. Zo er iets gemeenschappe lijks was te bespeuren in de alge mene beschouwingen dan was dat wel de waardering, die alle fracties hebben, ,voor persoon en werk van burgemeester Vis, met name voor diens kwaliteiten als voorzitter. Daarnaast was er een vrij algeme ne waardering voor de alternatieve begroting van het PAK, althans voor het werk, dat daaraan ten grondslag heeft gelegen. Over doel en inhoud ervan verschilden de meningen. Oudste beroep VVD'er Portheine om utiliteitsre denen dit keer de eerste spreker was over het PAK zelf niet bijster goed te spreken. De houding van het PAK leidde in het voorbije jaar tot polarisatie en tot een ver lammende stroom van tegenvoor stellen en amendementen, zei hij. „De bevolking typeert dit met een Woord, dat wat met het oudste be roep heeft te maken. Hier was sprake van een permanente druk öp en een voor de voeten lopen van het college. Een kwalijke zaak om dat niemand onder permanente druk kan werken". De heer Portheine vond intussen wel, dat ook het college fouten maakte, speciaal op het gebied van de coör dinatie en de beleidsvoorbereiding. Het experiment met de voorbehan deling in commissieverband, vond de heer Portheine geslaagd. Hij bepleitte een permanent overleg tussen universiteit en gemeente en hij zei van mening te zijn, dat de regering de Leidse noden heel goed ziet en er ook naar wil handelen. Niet serieus De heer Van Aken (PvdA) maakte de balans op van een jaar collegebe- leid. Hij vond, dat B. en W. de behandeling van de begroting slecht hebben voorbereid en dat de raad niet serieus wordt genomen. De commissiebehandeling vond hij geen groot succes. Verder was hij van mening, dat het college geen gefundeerd collegiaal bestuur vormt en dat er geen goede band is tussen het college en de daarmee verwante fracties. Ook mankeert het aan coördinatie tussen college en ambtenaren, aldus de heer Van Aken. Een gebrek aan vertrouwen en een devaluatie van het commissiewerk, zo typeerde mevrouw Geelkerken (prot.-chr.) de situatie in de Leidse raad. „Men krijgt soms de indruk, dat elk raadslid zich wethouder waant. Wanneer men meent, dat alleen de eigen oplossing goed is, heeft men geen democratie maar dictatuur. Het zittende college kan geen zwakheid worden verweten". Ongerust KVP'er Driessen was ongerust over het gemeentelijk apparaat B. en W. plus ambtenaren. Het bestaat wel uit goede krachten, vond hij, maar er is een onvoldoende en slechte organisatie met als gevolg onder meer een eindeloze vertra ging in de besluitvorming en een verschraling van de beleidsplan ning. Over het huidige college zei hij, dat dit aan de verwachtingen van zijn fractie beantwoordt. „Een meer derheidscollege zou het niet beter hebben gedaan". Over het PAK: „De onenigheid binnen het PAK heeft de verhoudingen in de raad verslechterd". Verder zei de heer Driessen van mening te zijn, dat de regelmatige afwezigheid van le den der VVD-fractie de besluitvor ming in de raad mede belemmert. Geen gehakketak, het belang van de bevolking staat bij ons primair, al dus de heer Hoeven (CPN). De BURGEMEESTER VIS hoogte van het begrotingstekort was daarom voor hem bijzaak, ur gentie hoofdzaak. De heer Oosterman (D'66) gaf zijn visie op de milieuverontreiniging en PSP'er Walle vertelde een ver haaltje over een Volkswagen anno 1970, die vier jaar mee moet en waarvan de PAK-motor wel goed is maar waarvan de conventionele carrosserie „aan de rottige kant is". Tegen verhoging Wat brachten wij samen in het afge lopen jaar tot stand? Zo vroeg de heer Zunderman (DS'70) zich af. Zijn antwoord: „Wij lieten veel tijd verloren gaan omdat wij el kaar niet wilden verstaan". Hij verklaarde zich nu al tegen de door B. en W. voorgestelde verho ging van de reinigingsrechten en van de riool- en straatbelasting. De heer In 't Veld (PvdA) tenslotte, sprekend als voorzitter van het PAK, ging nader in op de financië le aspecten van de begroting(en) en vertelde in dit verband, dat het PAK wat de tariefsverhogingen betreft niet verder wil gaan dan de minimum eisen van de minister, wat neerkomt op een totaalbedrag van slechts f 417.000. Vanmiddag en vanavond werd en wordt de vergadering voortgezet, evenals morgenmiddag en -avond. Ook volgende week staan de raad nog drie begrotingsdagen te wach ten plus een gewone vergadering op maandagmiddag en -avond. VOORSCHOTEN De tweede vergadering van de Voorschotcnse raad over de begroting spitste zich weer toe op de relatie college van b. en w. en de raad. Mr. Italianer (p.v.d.a.) vond het antwoord van de voorzitter zeer teleurstellend. Het enige dat een aantal fracties wil, is een discussie op gang brengen in het openbaar naar aanleiding van de kritische woorden, die dc wet houder van openbare werken in het openbaar tijdens een politieke bij eenkomst heeft geuit. De suggestie van de voorzitter om binnenskamers hierover te praten, kan niet, aldus mr, Italianer. Mr. Begeer (v.v.d.) s/elde dat het woord „vertrouwen" diverse malen is gevallen zodra over b. en w. ten opzichte van de raad werd gesproken. Algemeen is er het vertrouwen in de eerlijke bedoeVn- gen, anders ligt dit zodra er ver trouwen gevraagd wordt inzake de deskundigheid van de betrokkene. De raad maakt zich wel eens schul dig dit laatste te betwijfelen. Mr. Koetser (v.v.d.) zag een sterkere lei ding van de voorzitter niet in het afkappen van een spreker, maar meer in een beoordeling, wanneer de spreker buiten de orde gaat en in een betere afronding van de dis cussies door de voorzitter. Drs. Van der Laan (k v.p.) vond het heel opmerkelijk dat de v.v.d. meedeelde tegen de gehele bedrijfs- begroting te stemmen indien de moties van de v.v.d. door de raad verworpen zouden worden. Dit is nog nimmer voorgekomen. Indien de v.v.d. tegen de bedrijfsbegrotingen stemt, dan stelt deze fractie de ver trouwenskwestie, aldus drs. Van oer Laan. De verhoging van de hondenbe lasting krijgt in de begrotingsbe schouwingen meer aandacht dan de f 15.000 eigenlijk waard zijn gez'en het gehele budget van de gemeente Voorschoten. B. en w. hebben van deze hondenbelastingverhoging ten sluitpost gemaakt en het ziet er naar uit, dat deze verhoging cr bij de raad niet doorkomt. Ir. Van Dalen (v.v.d.) voerde een groot aantal motieven aan waardoor de hondenbelasting verouderd en zelfs discriminerend genoemd kan worden. „De hond is een nuttig dier. Wie bewaakt onze huizen iri deze tijd?", aldus ir. Van Dalen. Drs. Van der Laan (k.v.p.) vond de belasting te veel verhoogd, lerwijl Prot.-Christ. en D'66 reeds aange kondigd hadden tegen deze pose te stemmen. - n3«i Structuür Wethouder De Vos van Stecnwyk (v.v.d.) deelde mee, binnen afzien bare tyd een voorstel te doen em te komen tot vaststelling van de structuur van Voorschoten. Graag zag de wethouder een structuurplan dat flexibel zou zyn. Het vaststellen van bestemmings plannen is een tijdrovend werk aoor de vele administratieve handelingen niet alleen binnen maar vooral bui ten het gemeentehuis. Het plan „Bij dorp" (Vlietwijk III) moet een mcoi plan worden. Alle gronden zijn in eigendom van de gemeente. In hoe verre het mogelijk is de wensen te vervullen zoals aansluiting bij het Waterrecreatiegebied aan de over zijde van de Vliet, sociale wonii g- bouw en stadsbouwkur.dige harmo nie zal de tijd leren. Het eerste schetsplan is reeds in de beslo'en commissievergadering geweest, al dus de wethouder. Het ligt wel in het voornemen de woningbouwverenigingen Ie ghan betrekken bij de bouw in de sociale sector. Volgens de wethouder is dit een moeilijke zaak omdat de beide plaatselijke woningbouwverenigin gen nu wel een actief en Ier zake kundig bestuur hebben, maar de gemeente weinig garantie heeft dat dit ook zal blijven. Ir. Franken (k.v.p.) toonde zich weinig gelukkig met deze woorden van de wethouder en las een brief voor, waarin een woningbouwver eniging aan b. en w. vroeg om ein delijk eens te mogen meewerken aan de woningbouw. Wethouder Esselaar (k.v.p.) gaf naar aanleiding van vragen gesteld door mevr. Scheffer (v.v.d.) een uit eenzetting over de zgn. experirr.cn- tenpot voor het ondervijs, die alleen experimenten toelaat indien deze voor het totale onderwijs bruikbaar zijn. Drs. Mennema (p.v.d.a.) ver zocht de wethouder na te gaan of het verzoek aan de ouders van de leerlingen van de Parkschool na volging kan verdienen. Deze ouctrs zijn benaderd door de schoolvereni ging om eventueel een aantal uien les te geven in handenarbeid, muziek en dergelijke vakken, indien zij daarvoor een akte bezitten. .Er blij ken tal van getrouwde vrouwen te zijn, die wel bereid zijn enige uren per week als „hobby" les te willen geven. Waarom eerst de Mariaschcol bouwen en niet de Parkschool in Bosch.geest? Wethouder Esseiaar zette uiteen dat voor de Mariaschool in Adegeest de plaats is aangege*. en en het bouwplan gereed, voor de Parkschool in Boschgeest is de plaats er nog niet en ook de bouw tekening niet. Wethouder Pels (p.v.d.a.) was het met de vele sprekers eens dat maat schappelijk welzijn een bijzonder moeilijke problematiek is. Een sub sidie ten gunste van de politieke partijen zag de wethouder nog niet direct, maar de bereidheid bij het college bestaat om erover te praten. De bomen op de Voorstraat krij gen een goede onderhoudsbeurt. De slechtste zes bomen worden nu be handeld. De bevolkingsmutatie in Voorscho ten bedraagt jaarlijks 2000 d.i. bijna 10 pet van de totale bevolking. De rijkssubsidie voor het „Hoog spoor" bjj De Vink is weggeval'en en hiermede alle zekerheid wegge nomen. In regionaal verband zal men binnenkort over het „Hoog spoor" overleg gaan plegen. De heer De Klerk Wol+crs (p.c.) diende een voorstel in tot vorming van een fonds voor jeugdaangelegcn- heden ter grootte van rond f 15 000 per jaar. De prot.-christ. groep dien de een voorstel in tot jaar'ijkse bij stelling van de gemeentelijke belas tingen en heffingen. Van mr. Goo- sens (D'66) een voorstel, gesteund door de vijf fractievoorzitters, om volgend jaar te komen tot een an dere vorm van behandeling van de gemeentebegroting. Deze voorstellen zullen morgenavond met de v.v.d.- moties over de bedrijven in stem ming worden gebracht tijdens de duplieken van raad en college. LEIDERDORP Het gemeente bestuur heeft voor de jaren 1972 1976 een investeringsprogramma op gemaakt. Asfaltering wegen bebouwde kom 1972: f215.000. In het plan zijn de volgende wegen opgenomen: Van der Valk Boumanweg tussen Persant Snoepweg en Laan van Ouderzorg, Vronkenlaan, Van Poelgeestlaan tus sen Laan van Ouderzorg en Van der Marckstr., L. v. Ouderzog tussen Van der Valk Boumanweg en Van Poelgeestlaan. Laan van Ouderzorg tussen Van Poelgeestlaan en Enge- lendaal, Leidse Dreef en Lijnbaan. Gemeentelijke kwekerij voor bo men en heesters, 1972: f 100.000. Ver moedelijk kan in het voorjaar 1972 een uitgewerkt plan worden aange boden. Bouwrijpmaken Binnenhof, 1972: f 1.500.000. In de loop van 1972 zul len de eerste woningen in Binnenhof gereed komen Bouwrijpmaken Voorhof, 1972: f 1.300.000 vergroting van het raad huis, 1972: f 200.000. Recreatieplan De Bloemerd, 1972: f750.000. Restauratie gebouwencomplex in De Houtkamp 1972: f350.000. Laatste fase De Houtkamp, 1972: f500.000. Saneringsplannen bebouwde kom, 1972 e.V.: bedrag onbekend. Prot.-chr. lagere school in De Hout kamp, 1972: f800.000. Openbare lagere school in Binnen hof, 1972: f900.000. Openbare kleuterschool in Binnen hof, 1972, f350.000. Gymnastieklokaal in Binnenhof, 1972, f900.000. Verkeerslichteninstallatie kruising Persant Snoepweg-Engelendaal, 1972: f 100.000. Doortrekking Mauritssingel over dc Does naar de Achthovenerweg, 1972: 13.000.000. Al geruime tyd is een Plan in ontwikkeling tot reconstruc tie van de Achthovenerweg. De re constructie zal zich uitstrekken van dc grens met Koudekerk tot aan de bebouwde kom In overleg met pro vinciale waterstaat is het plan ont wikkeld om de weg rechtstreeks te doen aansluiten op de Mauritssingel, mede in verband met de benauwde verkeers-situatie nabij de Doesbrug. Aanvankelijk was het de bedoeling om de reconstructie te beginnen aan dc grens met Koudekerk. Langzamer hand is dit idee losgelaten, zodat het er nu naar uit ziet dat begonnen zal worden met de doortrekking van de Mauritssingel over De Does. Deze weg zal in de nabijheid van de boèr- dery Lindenhof aansluiten op de Achthovenerweg. Voetgangersbrug over de Engelen- daal, 1972: f 1.000.000. In verband met de in 1972 aanvangende realisering van het winkelcentrum zal' de ge meente een brug voor voetgangers en fietsers moeten bouwen over de En- gelendaal. Aan de ontwerper van het winkelcentrum is opdracht gegeven voor deze brug een schetsontwerp te maken. i Aanleg parkeerterrein bij het over dekte zwembad, 1972: f200.000. Uitbreiding prot.-chr. school Zijl kwartier, 1973: f250.000. Voor de uit breiding met twee lokalen is mede werking verleend. In verband met het ontbreken van vaste financie ringsmiddelen hebben ged. staten het krediet (nog) niet goedgekeurd. Uitbreiding prot.-chr. kleuterschool Jachtslotpad, 1973: f150.000. Het schoolbestuur heeft een verzoek in gediend tot uitbreiding met één lo kaal. Voor deze uitbreiding is nog geen urgentieverklaring afgegeven. Reconstructie van de. Achthovener weg, 1973: f 1.500.000. De tweede fase van de reconstructie van de Achtho venerweg zal betrekking hebben op het gedeelte tussen de grens met de gemeente Koudekerk en het bedrijf Durisol. Verkeerslichteninstallatie Persant Snoepweg nabij ziekenhuis, 1973: f50.000. Vernieuwing van de Doesbrug, 1974. Stichting van een gemeenschaps centrum, 1974: f2.500.000. Stichting van een gezondheidscen trum, 1974. Schetsontwerp bouw nieuw raad huis, 1974: f 50.000. Stichting van een bijzondere kleu terschool in Binnenhof, 1974: f350.000. Stichting van een bijz. lagere school in Binnenhof, 1974: f 900.000. Stichting van een sporthal, 1974: f 2.000 000. Reconstructie van de Achthovener weg, 1974: f 5.000.000. De reconstruc tie van de Achthovenerweg zal be sloten worden met het gedeelte tus sen Durisol en de boerderij Linden hof. Stichting van een bijz. kleuterschool in Binnenhof, 1975: f 350.000. De burgemeester van Voorschoten brengt ter voldoening aan het be-> paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat, ingaande 10 december 1971, gedurende een maand voor een ieder ter gemeen tesecretarie, afdeling bestuursza ken, ter inzage liggen de door de raad in zijn vergadering van 20 augustus 1971 vastgestelde bestem mingsplannen „Centrum" en „Voorstraat" met bijbehorende toe lichtingen. Zij, die zich tijdig met bezwaren tegen de ontwerp-plannen tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren tegen de vastgestelde plannen bij Gede puteerde Staten van Zuid-Holland indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vaststel ling in de ontwerp-plannen zijn aangebracht. Voorschoten, 9 dec. 1971 De afd. Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (C.R.M.) is m.i.v. 9 december 1971 verhuist naar: Onder deze afdeling ressorteren: sociale zaken, culturele zaken, jeugd- en sportzaken. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest. De burgemeester Jhr. T. A. J. van Eysinga De secretaris Jac. Vreeken. LEIDEN Op zijn Diës, vroe ger de gelegenheid die met grote zwier en luister, avondcostuums en traditioneel bal werd gevierd, hield Sempre Crescendo nu zijn burgerij concert. We hebben de impressie van vergane glorie ge kregen: geen eenheid meer in het orkest en, erger nog, ook het gevoel van bezieling ontbrak meestentijds geheel. André Pres- ser lijkt een aardige man, die echter niets in te brengen heeft als dirigent: vergelijkingen met beroepsorkesten zijn hier natuur lijk uit den boze, maar als men ziet wat b.v. een Jeugd Kamer- Orkest onder de directie van Briër weet te presteren en men beluistert dan de (wan)prestaties van Sempre, dan moet men wel toegeven, dat het individualisme der Sempre-leden hoogtij viert: ieder op zijn eigen tijd en eigen wijze, maar een geheel wordt het niet. Zo werd de ouverture Egmont een waar treurspel en de arme solist Matthias Cohen moest zich baan breken door vage geluids wolken die de begeleiding in Francks Variations symphoniques uitmaakten. Jammer voor Cohen; hij wist uit het hoofd spelend, zijn partij dn elk geval gestalte te geven. De zo langzamerhand overbekende madrigali van H. Andriessen brachten niet veel soelaas. Slechts Haydns symfonie no 95 kwam hier en daar wat uit de verf. De celliste werd in het derde deel door een fraai pizzi cato gesteund. Men mag best breken met tra dities als daar iets positiefs voor in de plaats komt, maar dat kun nen we nu juist allerminst van dit Sempre Concert zeggen. Dra. A. VAN DER VEEN- WIERSMA Raad Voorschoten VOORSCHOTEN Vrijdag 17 de cember om acht uur komt. de raad bijeen. Agenda: Voorstel tot wijzi ging van het reglement van orde voor de vergaderingen van de raad; Aan koop van de woningen Leidseweg nr. 34 en 36; Bezwaren tegen het be stemmingsplan Buitengebied Zoe- terwoude; Onderwijsvoorstellen; Ont trekken van de Kenninckdreef aan het openbaar verkeer; Open brief van de Alg. Winkeliersver. Voorschoten inzake de verhuur van het Cultureel Centrum voor commerciële doelein den; Vaststelling van de weekmarkt verordening. ZOETERWOUDE Voor het der de achtereenvolgende jaar organi seert de Leidse Pluimvee- en Ko- nijnensportvereniiging haar winter tentoonstelling in Zoeterwoude. Er zal een pracht kollektie te zien zijn van raskonijnen, cavia's en sierdui- ven. Zaterdagmorgen om tien uur opent burgemeester J. A. Detmers de tentoonstelling die daarna ge opend is tot 21 uur. Zondag kan men van 10 'tot 18 uur terecht in Het Centrum aan de, Schenkelweg. ZOETERWOUDE Donderdag avond wordt in de Christus Dienaar- kerk de derde bijeenkomst gehouden in het kader van het pastoraal plan „Toerusting". Het thema van deze avond is ..Bidden schept ruiimte" en staat onder leiding van A. Vooges, Benedictijn van de abdij van Eg- mond. Ook zij die zich niet hebben opgegeven zijn welkom. ZOETERWOUDE In het kader van een jeugddienst wordt zondag avond in „Ons Huis" de film „Gra zige weiden" vertoond, 7 uur. ZOETERWOUDE Het plaatse lijk Zonnebloemcomdté en het be stuur van de Bejaardensooiëteit or ganiseerden gezamenlijk een Sint Nicolaasfeest voor zieken en bejaar den in „Ons Huis". Zij hadden daarbij de medewer king van het „Artiestenpalet" dat onder leiding van Victor Conselman zoveel goed werk doet voor deze groeperingen. De bijna honderd aanwezigen werdpn namens de or ganisatoren welkom geheten door de heer L. v. d. Geest, voorzitter van de bejaardensociëteit. Het was een inleiding op een mid dag vol plezier en een heerlijke stemming. ZOETERWOUDE Mevr. C. Bee- reboom-de Jong, die welfare werk ster is van Het Roode Kruis van de afdeling Leidschendam (ook Zoeter woude) heeft de Roode Kruisspeld ontvangen voor 10 jaar trouwe dienst. ZOETERWOUDE De jeugd drumbandleden (tamboers) van VI- OS hebben morgen, vrijdagavond om 7 uur repetitie in het Don Bos- cohuis. De leerling-hoornblazers ko men naar het Centrum om 19 uur. De senior-hoornblazers worden hier om kwart vóór acht verwacht. De senior-tamboers hebben vrij-af. HAARLEMMERMEER Van ochtend omstreeks half acht gebeur de een verkeersongeval op rijksweg 4 ter hoogte van de afslag naar Schiphol. Door nog onbekende oor zaak stopte een auto op de meest linker rijbaan. Enkele auto's wer den tot stilstand gedwongen. De bestuurder van een Citroen kwam met grote snelheid aanrijden en wist niet tijdig te stoppen. F ij bótste in volle vaart achterop de stilstaande auto van de 32-jarige drs. A. van Bergen uit Beryiebrock. Zijn auto vloog in brand. Hel slacht offer kon niet tijdig worden bevrijd. De bestuurder van de Citroen, R. S. (30 jaar) en zijn passagiere E S. (24) beiden uit Den Haag werden ernstig gewond overgebracht near het V.U.-ziekenhuis in Amsterdam. Door het ongeval ontstond een 8 kilometer lange file tot aan de af slag naar Nieuw-Vennep. Gemeentebestuur van Voorschoten: geen bezwaar tegen discountactiviteiten VOORSCHOTEN De Alg. Win keliersvereniging heeft zich tot de raad gewend met het verzoek te stop pen met de verhuur van het Cultu reel Centrum voor commerciële doel einden, waarby met name wordt ge dacht aan de zgn. discountaktivitei- ten. B en w menen dat in de brief on juistheden staan. Er wordt in ge zegd dat ook de marktkooplieden er ernstige bezwaren tegen hebben. Een onderzoek wees uit dat dit niet het geval is en dat de marktkooplieden zelfs niet va nde brief op de hoogte waren. Het college meent verder dat aan de verhuur weinig bezwaren kleven en dat ook de wensen van de con sument ruime aandacht moet wor den geschonken. B en w zien geen aanleiding het raadsbesluit te wijzigen. WOUBRUGGE De kapitaal begroting beloopt f 8.483.121 in in komsten en uitgaven, het nadelig saldo van deze dienst f 524.025. De gewone dienst beloopt in 1972 in inkomsten en uitgaven f3.504.820. De post onvoorzien bedraagt f 34.570. Een sluitende begroting, maar mo gelijk omdat de financieringsbeper kingen de afgelopen jaren een nade lige invloed hebben gehad op het in vesteringsniveau van de gemeente. Openbare Werken: inkomsten f 199.639, uitgaven f 466.079. Onder wijs, recreatie e.d.: ink. f234.472, uitg. f568.914. Sociale zorg en maat schappelijk werk: ink. f 149.835, uitg. f307.994. Belastingen: ink. f89.670, uitg. f5.846. Gemeentelijke belastingen en hef fingen, zoals straatbelasting f 57.000, reinigingsrechten f 38.000, opcenten en hoofdsom personele bel. f 51.300, idem grondbel. f 24.670, hondenbek f6.100 en woonforensenbel. f6.450. De gemeente ontvangt voor het lager onderwijs f192.145, terwijl de algemene, uitkering, gebaseerd op oppervlakte en inwonertal en de kosten sociale zorg, wordt geraamd op f903.756. LEIDEN Geboren: Yvonne A C dv P C de Haas en T C A Wilden burg, Eduard F C zv B B Beulink en A C Roozendaal, Heön V zv C A L Hoogduin en J C vd Poel, Angela A M dv C J den Edel en H J M Turk, Jeroen J zv R O v Heukelom en H Koren. Overleden: J S v Tol 26 dec 1913 man. Gehuwd: L W Mulder en G Gij- zenij, W J M Hilgersom en J A M Nijhuis. Promotie in Leiden De heer R H Hartog te Den Haag is gepromoveerd tot doctor In de facul teit der rechtsgeleerdheid op proef schrift getiteld „Onrechtmatige over- heldsdaden ln de Republiek der Ver enigde Nederlanden (Een onderzoek naar de toenmalige rechtspraktijk)". De promotor was prof. mr. J Th de Smldt. De heer P B Dlrksen te Cairo Is ge promoveerd tot doctor In de faculteit der godgeleerdheid „The transmission of the text in the peshltta manuscrlptsC of the book of Judges". De promotor was prof. dr. P A H de Boer. De burgemeester van Voorschoten brengt ter voldoening aan het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter open bare kennis, dat, ingaande 10 de cember 1971, gedurende een maand Voor een ieder ter gemeentesecre tarie, afdeling bestuurszaken, ter inzage ligt het door de raad in zijn vergadering van 26 november 1971 vastgestelde bestemmingsplan „Bui tengebied Dobbewatering" met toe lichting. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, kunnen gedurende bovenge noemde termijn schriftelijk bezwa ren tegen het vastgestelde plan bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland indienen. Gelyke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vast stelling van het plan in het ont werp zijn aangebracht. Voorschoten, 9 dec. 1971 Kinderen willen plotse ling trambestuurder, ver pleegster of vader worden. Of pianist. Ook dit laatste ver neemt u met enige arg waan, temeer omdat bij de voorbereidingen een piano niet gemist kan worden. Bender- K D-die in zijn ruim 120-jarig be staan wel weet dat niet elk kind een Rubinstein wordt -weet hier raad op. U krijgt een piano thuis en de mu zikale proeftijd van uw kind begint. Blijft het na enige tijd bij Moeder-d'r-ligt-een-kip- in-'t-water, dan geeft u de piano terug en betaalt u alleen de huurprijs. Zijn de resultaten welluidender, dan betaalt u de koopsom onder aftrek van de reeds betaalde huur. Het is maar een van die vele adviezen waarmee we altijd voor u klaarstaan... deskundig in klank Leiden: Hogewoerd 90 ^imrwffi^ii Vleugelscliool in Elsbroek voor bijzonder onderwijs HILLEGOM Dc Vereniging voor prot.-chr. kleuter- en basisonderwijs hield de alg. ledenvergadering in Weltevreden, onder leiding van de heer L. C. van Steenwyk, die deze avond als voorzitter afscheid nam Hij noemde het behartigen van de belangen van de zeven scholen geen sinecure, omdat al het werk moet worden verricht in de vrije tijd. Gesproken werd over de vleugel- school in Elsbroek, voor r.k.- en prot.-chr. onderwijs. Er wordt ge werkt aan de tekeningen voor dit schoolgebouw. De heer Van Steen wijk zei dat het indertijd een goede stap is geweest om als protestants christelijke school verenigingen samen te gaan. Met de Stichting Kath. Onderwijs staat men op goede voet. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw C. de VriesWynaa en M. Rompert herkozen. Gekozen werden A. Schotman en J. Ykema. H. van Brummelen volgt de heer Van Steenwijk als voorzitter op. HILLEGOM De Kerstbroeiten- toonstelling, georganiseerd door de Kon. Alg. Vereeniging voor Bloem- boUenoultuur, zal dit jaar te bezich tigen zijn op woensdag 22, donder dag 23 en vrijdag 24 december, van 's morgens 9 uur tot 's middags 17 uur in het nieuwe Beurscomplex, Sporthal Treslong, Parklaan 5 te HiUegom. Eerste Kerstdag en zondag is de tentoonstelling gesloten. Bloembollencultuur Voorhout tegen eontributieverhogin g VOORHOUT De leden van de Voorhoutse afdeling van Bloembol lencultuur stemden met 27 tegen 14 stemmen en 1 blanco, de door het hoofdbestuur voorgestelde contribu tieverhoging weg. Men vond de verhoging veel te dras tisch en vooral voor kleine kwekers niet te betalen. Met de andere voorsteUen van het hoofdbestuur was de vergadering het eens.' Ook met het plan het hoofd bestuur te machtigen gebruik te ma ken van de bij het Landbouwschap bekende oppervlaktecijfers, de z.g. mei-telling, om op correcte wijze de contributie te kunnen vaststellen. De heer P. A. C. Vester werd als bestuurslid herkozen. VOORSCHOTEN Een 17-jarige scholiere, Hanneke Venema is van morgen om vijf over half acht door een personenauto gqschept op het rijwielpad langs de Veurseweg. De auto stond op de Veurseweg voor gesorteerd om een inrit in te gaan. Een NZH-bus botste tegen de stil staande wagen. De bestuurder van de vooruitschietende auto ver"oor de macht over het stuur en schepte het fietsende meisje. Met een ge compliceerde beenbreuk is zij opge nomen in het Academisch ziekenhuis in Leiden. Donderdag 9 december Stadhuis. 2 u en 7.30 u.: gemeenteraad (begroting). Vrijdag 10 december Antonius-clubhuts, 8.15 uur: Timdeler- club voert komedie „Claudia" van Rosé Franken op. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Gehoorzaalvogelshow Avlbus. De Kleine Burcht. 8 u.: Friese Vereni ging. Sinterklaasviering. LAK-theater Levendaal. 8.15 uur: „The balls of Venus", met zang, dans cn mime. Bejaardenhuls Kaarsenmakersstraat, 7—9 uur: afscheidsreceptie de heer en me vrouw Kooy. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7—9.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. Schelpenkade 6. 8 u.: afd. Lijden Na- tuurhlst. Vereniging, demonstraties door leden, idhui rotinj Zaterdag 11 december Gehoorzaal: vogelshow Avlbus. Zondag 12 december Gehoorzaalvogelshow Avlbus. FILMS CAMERA: do, vr, ma en dl 2.30 u„ elke avond 7 en 9.15 u.: „Sjors en Sjlm- mle ln het land der reuzen"; za. wo 2.30 u. en zo 2.30 en 4.15 u.; nacht voorstelling vr, za 11.30 u. ..Borsalino'", 18 j. LUXOR: „Seks in hotel De Bock". 18 j. REX: „Pornografie zonder masker". 18 J.; nachtvoorst. ..Levend begraven". 18 vr. za 11.30 u. TRIANON: ..Blue Movle". 18 j. LIDO„Robin Hood". 14 J. STUDIO: „Wat zien Ik". 18 J. Alle films dagelijks 2.30. 7 en 9.15 u.. zo ook om 4 45 uur. Vrijdag 10 december Zolder Hot House. Rapenburg 24. 10—3 u. nam. Rein de Graaff-Dlck Vennik (kwartet). Apotheken Apotheek Reyst, Steenstraat 35, telefoon 20136. Dokte rsdlcnst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3