LIERSE SK ONTLUISTERT PSV Dameskernploeg toch bij elkaar gekomen nog Utrecht te licht voor Borussia MG scri,> °i'lv Vechtpartij voorkomen Ontslag van Frans de Munck geeft Belgen „gehoopte" extra-prikkel: 4-0 UT Arad bij laatste acht Politie bezorgd steeds minder zaken opgelost Stieren op griffie van Breda Merckx en Gould: beste sportlieden Sportpaleis geen promotorslicentie NOS brengt nieuwe kinder- DONDERDAG 9 DECEMBER 1971 AMSTERDAM (AP, UPI) Ut Arad, de Roemeense ploeg die zich vorig seizoen internationale faam verwierf door Europa Cup-houder Feijenoord in de eerste ronde uit te schakelen, heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-Cup. Unizale Textile Arad, op het ogenblik onbedreigd lijstaan voerder in de nationale competitie, kon zich tegen Vitoria Setubal na de 30 thuiszege zelfs een 10 neder laag permitteren, Het enige doelpunt werd zeven minuten na de rust ge scoord door José Maria. OOK EINTRACHT West-Duitsland verloor gisteren zijn laatste vertegenwoordiger in het UEFA Cup-toernooi: na HamUirger SV, Hertha BSC en 1 FC Köln werd ook Eintracht Braunsweich uitge schakeld. Door de ondergang van Bo- russia MG tegen Inter is Bayern München (Europa Cup II) nog de eni ge Duitse hoop in de Europese beker toernooien. Ferencvaros rekende in Boedapest snel met het Westduitse Eintracht Braunsweich af. De Hongaren, die in de eerste ontmoeting met een 11 gelijkspel genoegen hadden genomen, maakten al voor de rust aan alle spanning een einde: 20. Na twee nieuwe treffers van Banlint en Bra- nikovics geloofden de Hongaren het wel, waardoor Eintracht nog tot 5—2 terug kon komen.... Ferencvaros (Hong.) Eintracht Brauns weich (W-Dld) 5—2 (20) 3: Juhasz 1—0 38: Banlint 2—0. 52: Banlint 3—0. 58: Brani- kovlcs 4—0. 73: Bründl 4—1, 80: Branlkovlcs 5—1. 88: Erler 5—2. Eerste wedstrijd 1—1. Ferencvaros over naar kwartfinales. Vitoria Setubal (Port.) UT Arad (Roem.) 1—0 (0—0) 52: José Maria 1—0. Toeschouwers: 20.000. Eerste wedstrijd 0—3. UT Arad over naar kwartfinales. Zeljeznicar Serajevo (Joeg.) St. Johns tone (Schotl.) 5—1 (3—1) 2. Jankovic 1—0, 5: Bukal 2—0, 10: Rooney 2—1, 29: Bukal 3—1. 63: Bukal 4—1, 67: Spreco 5—1. Eerste wedstrijd 01. Zeljeznicar over naar kwartfinales. Juventus (It) Rapid Wlen (Oost) 4—1 (l—l) 8: Bettega 1—0. 17: Lorenz 1—1, 46: Bettega 2—1, 71: Bettega 3—1, 81: Causlo 4—1. Toeschouwers: 25.000. Eerste wedstrijd 1—0. Juventus over naar kwartfinales. FC Dundee (Schotl) AC Milan (It) 2—0 (1—0) Wallace 1—0, Duncan 2—0. Toe schouwers: 19 000. Eerste wedstrijd 0—3. AC Milan over naar kwartfinales. Wolverhampton Wanderers (Eng.) Carl Zeiss Jena (O-Dld) 3—0 (2—0) Hibblt 1—0, Dougan 20 en 3—0. Toeschouwers: 25 000 Eerste wedstrijd 1—0. Wolverhampton Wanderers over naar kwartfinales. Tottenham Hotspur (Eng.) Rapid Boe karest (Roem) 3-0 (2—0) Peters l-O. Chivers 2—0 en 3—0. Toeschouwers 40.000. Tweede wedstrijd wordt over 14 dagen ge- Van een verslaggever AMSTERDAM De politie maakt zich zorgen over het teruglopend aan tal criminele zaken dat door haar kan worden opgelost. Werd in 1960 ruim 52 procent van het aantal misdaden als opgehelderd beschouwd, in 1970 was dit gedaald tot ruim 40 percent. In deze tien jaar verdubbelde echter het aantal misdrijven, dat ter kennis van de politie kwam. Dr. C. N. Peijster, hoofdcommissaris van politie in Den Haag schrijft dit in het decembernummer van het tijd schrift voor de politie. De totale sterkte van de recherche der geza menlijke gemeentepolitiekorpsen nam echter maar met 34 procent toe, het aantal strafzaken dat de rechercheur te behandelen kreeg liep tussen 1960 en 1970 op van 62 tot 93 (50 procent)). Het aantal gevallen van vernieling dat door de politie werd opgelost daalde met 17 procent, opgeloste ver- keersmisdrijven toonde een daling met 27 procent. Dr. Peijster pleit ervoor de recher che-ambtenaar opsporingsbevoegd heid te geven door het hele land, te meer daar de criminaliteit niet bin nen de gemeentegrenzen blijft. Voorts wijst hij erop dat de noodzaak om misdaadbestrijding landelijk te coör dineren algemeen wordt ingezien. „Slechts efficiënte actie van een voldoende bezet apparaat zal een in vloed ten goede kunnen uitoefenen. Pas als daardoor de kans op aanhou ding na een misdrijf toeneemt zal een basis ontstaan voor een gunstiger tendens in de misdaadbestrijding." Van een verslaggever DE NHAAG Mevrouw Brau- tigam, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA heeft minister Van Agt gevraagd of de griffie van de rechtbank te Breda vaak door stieren wordt bezocht. Achtergrond van haar vraag is de kledingkwestie die in Breda de aandacht heeft getrokken. De dames van de griffie zouden het verzoek hebben gehad in het ver volg niet meer in lange broeken op het werk te verschijnen. Toen daarover in de Kamer een vraag werd gesteld, ontkende minister Van Agt dat een dergelijk ver zoek aan de dames is gedaan. In zijn antwoord heeft de bewinds man toen gezegd dat .ie vragen stellers mogelijk „het ooe gehad hebben op een deels in het rood geklede ambtenares", aan wie het verzoek is gedaan in het vervolg bij de keuze van haar kleding re kening te houden met het dienst belang. De vraag van mevrouw Brauti- gam is nu wat de rode kleding van de betreffende ambtenares voor nadeel kan berokkenen aan het dienstbelang. In dit verband vraagt ze of de griffie misschien veelvuldig door stieren wordt be zocht. LIER Wat zich veertien dagen geleden in de thuiswedstrijd al dreigend aftekende, is gisteravond voor PSV een wrange waarheid geworden. Ook in het toernooi om de UEFA Cup is de rol van de Eindhovenaren uitgespeeld. Lierse SK werkte de eerder opgelopen 1—0 achterstand op eigen terrein met maar liefst vier doelpunten weg. Hoewel de uitslag sterk geflatteerd is, hebben de hardwerkende Belgen genadeloos de talloze zwakke plekken in de ontluisterde PSV-formatie afgestraft. Een elftal zonder ziel en persoon lijkheid werd weggeschoven. Door een vrij middelmatige formatie, die plotseling wel de inzet en de mentali teit op kon brengen waarvan trainer Frans de Munck eerder slechts ge droomd had. Het spectaculaire ont slag van de Nederlander in Lier, na uwelijks een etmaal voor het begin van de wedstrijd, heeft zijn uitwer king dan toch niet gemist. Ontslag Het ontslag van de trainer Frans de Munck mag anuwelijks een verras sing worden genoemd. Het moment echter, waarop de „zwarte panter" zijn congé kreeg is zonder meer un iek. Want terwijl De Munck zijn jsa aantrok om zich naar het trainings kamp van Lierse te begeven, belde de machtige voorzitter Cuisenaers met de mededeling, dat er op zijn aanwe zigheid bij het fel bekritiseerde team njet langer prijs gesteld werd. Het vervolg van die dramatische ontwik keling is evenals het moment van het ontslag zelf tekenend voor de amateuristische situatie bij de Belgi sche club. De Munck eiste van de steenrijke autobusondernemer Cuise naers de schriftelijke verzekering, dat Van onze speciale verslaggever LIER Lazar Radovic, PSV's ont luisterde vrije verdediger, reageerde zijn verbittering over de uitschake ling door Lierse SK in het toernooi om de UEFA-Cup na afloop van het duel in de catacomben van het sta dionnetje af. De Joegoslaviër duwde scheidsrechter Burtenshaw uit Enge land plotseling zo in de rug en in de zij, dat in de nauwe gang bij de kleedkamer van de Eindhovenaren een vechtpartij dreigde. De scheids rechter, zijn grensrechters en enkele officials grepen iRadovic plotseling vast om hem tot kalmte te dwingen. Deze actie kostte hem in ieder geval een officiële waarschuwing, die de Brit aan de UEFA door ,zal geven. Radovic's reactie was tekenend voor de ontgoocheling in het Eindho ven» kamp. Vooral mentaal heeft PSV de return tegen de technisch zwakkere Belgen verloren. Het ge brek aan pure klasse werd door hen tchte r ruimschoots gecompenseerd door de indrukwekkende inzet. Lierse SK kreeg plotseling vleugels en door de snelle openingstreffer ook een prachtige troefkaart in handen. Er kende Peter Ressel: „Dat eerste doel punt is van onschatbare waarde ge weest. We hebben trouwens toch op de juiste momenten gescoord. Want ook de tweede treffer, halverwege de tweede helft was op een psycholo gisch erg belangrijk moment". PSV-trainer Kurt Linder noemde de treffer van Swat Janssens kort na het begin in feite beslissend. „Wij wilden zelf een doelpunt maken en daarna onze voorsprong verdedigen. Maar het is erg pijnlijk, als je met zo een treffer na een blunder van de voorhoede notabene wordt gecon fronteerd. Wij hebben in het verdere verloop van de wedstrijd bewust, risi co's genomen. Die zijn verkeerd uit gevallen". Ook Kurt Linder is ervan over tuigd, dat de trainerswisseling bij Lierse een positieve uitwerking op het spel van de Belgen heeft gehad. „Het ontslag van De Munck heeft een schokeffect veroorzaakt. Het had een waarschuwing vooraf moeten zijn voor ons. Maar de in,zet van Lierse was een stuk groter. De Belgen heb ben feller gespeeld". Ex-PSV'er Peter Ressel: „Het ont slag van De Munck heeft de meeste spelers geïnspireerd. Uit ons spel straalde dit keer meer plezier; er was ook meer inzet en zelfvertrouwen. Vooral na het eerste doelpunt. Dan ben je psychisch niet meer stuk te krijgen. Lierse is een ploeg, die nog voor een goed resultaat echt wil vechten. Die mentaliteit heb ik bij PSV gemist. Ik vond dit elftal dan ook ronduit zwak. Het wordt volgens mij tijd, dat er ook een trainerswisse ling bij PSV komt". STUTTGART De vijftienjarige Australische zwemster Shane Gould on de 26-jarige Belgische wielrenner Eddy Merckx zijn door de sportjour nalisten uit 29 landen gekozen tot sportlieden van het jaar 1971. Merckx kreeg deze titel al in 1969 en werd in f970 tweede achter de Braziliaanse topvoetballer Pele. Dit jaar eindigde de Finse atleet ■luha Vaatainen, Europees kampioen °P de vijf en tien kilometer, als twee de en de Amerikaanse zwemmer -Mark Spitz als derde. Bij de dames werd Shane Gould op de tweede Plaats gevolgd door de Oostenrijkse wereldrecordhoudster hoogspringen Hona Gusenbauer. Derde werd de Australische tennisster Evon Goola- 8°ng, winnares van Wimbledon 1971. ROTTERDAM De directeur van bet Rotterdamse Sportpaleis Harry Hofmeester krijgt geen licentie voor organiseren van bokswedsrijden. De Nederlandse boksbond heeft de licen ce geweigerd, omdat Hofmeester nog Seen twee jaar lid van de N. B. B. is, joals de reglementen voorschrijven. Harry Hofmeester is in het geheel Seen lid. hij tot het einde van het seizoen nor maal doorbetaald zou worden. Het voor hem kostbare briefje heeft hij nauwelijks een half uur later bij de voorzitter afgehaald. Daarna spoedde de Nederlander zich naar het veld van Lierse om zijn trainersplunje op te halen. En daar ontmoette hij zijn opvolger: Gust Baetens, trainer van de jeugd en de populaire terreink necht van Lierse SK. Batens wist echter nog van niets en was alleen maar stomverbaasd, dat De Munck hem voor het duel tegen PSV veel succes wenste. De ontslagen trainer toog daarop met zijn echtgenote naar de bioscoop en volgde gisteravond in zijn flat in Boekhout de wedstrijd van „zijn" club via de Belgische televisie. Alle taktische schema's die hij voor deze return had uitgewerkt bleven onaan geroerd in zijn huiskamer liggen. Gust Baetens, oud-stopper van de Belgische club, werd plotseling een hachelijke taak in handen ggeeven. immers: PSV kende hij alleen maar van de televisie. Voorzitter Cuise naers wilde met die op dat moment sensationele trainerswisseling zijn ploeg een „mentale injectie geven." Het toernooi om de UEFA-cup gold al voor de return tegen de Eindhovena ren als een befaamde laatste stro halm. Vooral omdat de formatie uit Lier in de nationale competitie in een uitzichtsloze positie terecht is geko men. Het toernooi om de UEFA-cup moest in deze trieste en zorgenriike situatie de reddingsboei voor de Bel gen ziin. De 10 achterstand, die in de allerlaatste fase door een .toevals treffer" van invaller Eef Mulders werd opgelopen, leek een gave uit gangspositie voor de return .op eigen terrein. Aanvoerder Frans Vermeven: ..16 leek voor de wedstrijd aardig. Maar a's PSV een snelle tegentreffer gemaakt zou hebben waren we in een kansloze nositie verzeild eeraakt. Dan immers mnerien v,p drie keer scoren en dat is een veelde, d'e we in we- k™ niet "e'rend hebben." De ervaren ex-i" ^national van Lierse mocht nauweüiks vermoeden dat zün nloeg de in Eindhoven opge lopen schade in de tweede ontmoeting zo vlug zou restaureren. Ook had hij voor het startsein van de Engelse scheidsrechter Burkenshaw niet kun nen vermoeden, dat hii zo'n groot aandeel in die openinestreffer van Lierse zou kriigen. „Want" aldus Vermeven ..in F'ndhoven heb ;k zwak gesoeeld. Jos D'tkstra nastte de man dekkin o toen zo sehero toe. dat ik nauwelijks ruimte kreeg om te bewe gen. F;i Lepft rnii. on een voortreffe- liike manier ovprieens. toen een nuur verdedigende Til oneedroneen. Fn dat ligt me met Tk "-'1 bouwen, doelpun ten voorbereiden Ook Frans Vermeyen moet verbij- serd hebben opgekeken, toen hij op het veld bemerkte, dat Dijkstra niet zijn directe opponent was: Ergo: de kostbare aankoop van PSV werd door trainer Kurt Linder naar de reserve bank verwezen en vervangen door André van Kraay. De jonge midden velder van de Nrabanders zag zich, met hem trouwens heel PSV, al na 5 minuten voor een blijkbaar onoplos baar probleem gezet. De veel ge plaagde formatie verdedigde de eerste hoekschop van de Belgen weliswaar knap uit, maar op een vrij stupide manier verloor Johan Devrindt de bal op het middenveld aan de gretige Vermeyen, die meterslang ongehin derd kon oprukken. Met een cros spass wilde hij de vlugge Peter Res- esl bereiken. Hij miste echter en de bal kwam tot ieders verrassing recht voor de voeten van Swat Janssens, die een hoog diagonaal schot onhaal baar voor Van Beveren kon inschie ten (1—0). Specialiteit Lierse kon met dat vroege doelpunt zijn specialiteit genadeloos demons treren. Want in de competitie wordt c'rze Vlaamse formatie vooral ge vreesd door de talrijke combinaties in de diepte. De drie spitsen: Ressel, De Nul en Janssens kunnen dan hun kracitige sprintsnelheid optimaal uit buiten. Janssens: „Vorig seizoen kre gen wij daar inderdaad alle gelegen heid voor. Deze competitie kennen onze tegenstanders dit wapen. Daar om krijgen we in de aanval bijna geen kans. We moeten het van de acties uit de tweede lijn hebben." PSV kwam op het middenveld in die periode voortdurend in grote moeilijkheden, maar door het gebrek aan stootkracht, dat de Vlamingen al wekenlang plaagt, kon Linders équipe zich enkele misgrepen veroorloven. Dat dit Lierse ook in verdedigend op zicht steeds weer niet vrijuit ging, stimuleerde de Eindhovenaren om de n^entale dreun van het tegendoelpunt snel te verwerken. De statische, wei nig doordacht aanvallen bracht eerst Peter kemper en vervolgens Gerrit van Tilburg in unieke posities De uit een vrije trap door Kemper tegen de Reportages NCRV vanuit India HILVERSUM NCRV-radiover- slaggever Paul Hollaar is gisteren via Bombay in de Indiase hoofdstad New Delhi aangekomen. Hij hoopt van daaruit reportages over het conflict India-Pakistan te kunnen leveren voor de radiouitzendingen van Hier en Nu. Gebleken is dat de verbindingen met India uiterst moeizaam tot stand komen. Desondanks hoopt Hier en Nu vandaag reportages uit India te kun nen uitzenden om 7.41, 12.41 en 17.32 uur. Een ander lid van het Hier en Nu radioteam, verslaggeefster Noortje van Oostveen. komt vandaag terug van een drieweekse reportagereis door Chili. Bolivia en Peru. Haar re portages. die verband houden met de Advent-actie voor Latijns Amerika, worden uitgezonden door de KRO- en de NCRV-radio. De eerste is te horen zondagavond in „Tussen beide", Hil versum I, 21.25 uur. lat gekopte bal, werd echter door de vrijstaande Van Tilburg onrustig ver naast het doel geschoten. Vechters Lierse toonde mentaliteit. Dat is wellicht de grootste winst die voort vloeit uit het verwachte ontslag van De Munck. Vermeyen: „In de compe titie zijn we nooit voor honderd pro cent geconcentreerd. Wij zijn daaren tegen echte bekervechters". De Bel gen onderstreepten die woorden tegen PSV. Ook in de boeiende tweede helft, toen beide ploegen gedwongen waren op de volle winst te spelen. Lierse deed dat veel spectaculairder, met meer risico en daardoor directer. Het probeerde daarmee de achter stand in individuele klasse ten op zichte van de Eindhovenaren te com penseren. PSV's verdediging, onder leiding van Lazar Radovic, had het er moeilijk mee. Temeer omdat midden velder Van Tilburg door Vermeyen en de zwoegende De Ceulaer steed aan het twijfelen werd gebracht. Hij werd later ook terecht vervan- {5E" «StV leHmSZipn Sprna Doelman Engelen wordt hier bijna gekeeld door Willy van der Kuylen (rechts) en Ressel (links) tijdens een felle aan- Iijk, dat Lierse ruim een kwartier na val van psv d defensie van Lierse SK de hervatting het tweede doelpunt 1 liet aantekenen. De bal kwam uit een door de verdediging van PSV slechts half afgeslagen hoekschop opnieuw voor de voeten van Janssens. Deze haalde, nauwelijks gehinderd, voor de tweede keer met succes keihard uit: 20. De protesten van de Eindhove naren, die buitenspel hadden gecon stateerd, hadden bij de onevenwichti ge leidende Burtenshaw geen enkel effect. PSV's felle verontwaardiging kostte Van Kraay zelfs een waar schuwing, omdat hij de Engelsman beetpakte. Wanhopig Een wanhopige Linder nam voor de spannende slotfase zijn logische noodmaatregelen. Van der Kuylen, weinig imponerend tot dat moment, werd vervangen door Hoekema, onge twijfeld om meer beweging in de on zekere aanval van PSV te stoppen. Daarom werd ook Schmidt-Hansen van de reserve-bank gehaald. De kleine Deen draafde ten kost van de zwakke Van Tilburg als extra spits op. De laatste seconden tikten voor PSV verbluffend weg. Het giganti sche offensief bleek echter zonder rendement. Lierse daarentegen liep nog verder uit. Een van de tegensto ten van de Belgen strandde door een overtreding van Pleun Strik tegen de spits De Nul. Burtenshaw strafte zwaar: de strafschop werd door Ver meyen feilloos ingeschoten. Dat het gedesillusioneerde PSV ook nog een vierde doelpunt moest toestaan, maakte de ontreddering alleen maar groter. André de Nul soleerde langs drie verdedigers en liet Van Beveren geeft enkele kans: 40. Lierse SK—PSV 4—0 (1—0) 5: Janssens 1—0. 61: Janssens 2—0. 86: Vermeyen 3—0 (strafschop), 88: De Nul 4—0. Scheidsrech ter: Burtenshaw (Eng.). Toeschouwers: 19.000. Lierse SK: Engelen: Van Opstal. Krivltz, Miechelsen. Goelen: Vermeyen, De Cau- laer. Davidovic; Janssens. De Nul, Ressel. PSV. Van Beveren: Van den Dungen. Stri'c Radovic, Kemper: Van Kraay. Van Stippent, Van Tilburg (Smidt-Hansen); Van der Kuylen (Hoekema). Devrindt. Mulders. VRIES Gerard Maarse heeft na veel geharrewar toch de da meskernploeg bijeen kunnen krijgen. Gisteravond bijna vier uur later dan was gepland zaten Maarse en de voltallige dameskernploeg bij elkaar rond de tafel in hotel St. Nikolaas in Vries. De reden van dit uitstel was, dat de regio oost en het ge west Overijsel te elfder ure nog voor een reeks ontwikkelingen hadden gezorgd, die in de laatste uren voor de verzoening tot een volkomen chaos leidden. Nadat maandagavond Henk Lam berts had verklaard zich terug te trekken als trainer van Stien Baas- Kaiser, Sippie Tichelaar, Rieneke Gistermiddag is de dames-schaats kernploeg in Assen met de nieuwe bondstrainer Gerard Maarse bijeen gekomen. Het aanwezige gezelschap moest urenlang wachten op de drie dames, dieuit Overijssel moesten ko men. De tijd werd onder meer ge dood met een "spelletje" biljart. Van links naar rechts: Akke Falkena, Rieneke Demming, Trijnie Rep, Ge rard Maarse, At je Keulen-Deelstra en Elly van der Brom. Demming en Wil Schenk-Burgmeyer, zorgde het gewest Overijssel nog voor een vervolg op de „rebellie". In de nachtelijke uren van dinsdag op woensdag kwam het gewest Overijs sel opnieuw bijeen, nu om de dames en de leden van de technische com missie van de regio oost horen. Op dat moment wenste het gewest het ontslag van Henk Lamberts nog niet te aanvaarden. Secretaris Cor Weste ra: „Wij hebben alle partijen toen nog eens uitvoerig gehoord. Een standpunt hadden wij echter nog niet ingenomen, omdat wij van bepaalde zaken nog niet op de hoogte waren." Niettemin kwam er woensdagoch tend een telegram op het KNSB- bondsbureau binnen, waarin stond te lezen, dat de regio oost de gedecen traliseerde training volgens de eerde re richtlijnen van de landelijke tech nische commissie wenste voort te zet ten. Het telegram was ondertekend door ir. Henk Lamberts, voorzitter van de regio oost en neef van de Deventer schaatstrainer. Cor Weste ra: „Met dat telegram hadden wij als gewest niets te maken; het is een zaak van de regio geweest. Het staat de voorzitter vrij om telegrammen te versturen, dat is een zaak waarin wij als gewest geen enkele zeggenschap hebben." Tijdens de bijeenkomst van het ge west was het wel duidelijk geworden UTRECHT Een taktische fout besliste gisteravond de vriendschap pelijke wedstrijd FC Utrecht Bo- russio Mönchen Gladbach, georgani seerd ter gelegenheid van de inge bruikneming van de nieuwe lichtin stallatie in stadion Galgenwaard. Want Bert Jacobs liet zijn verdedi ging op één lijn opereren tegen de razendsnelle Westduitse aanvallers. In de eerste helft kreeg doelman Henriksen daardoor drie doelpunten te verwerken. De eerste uit een straf schop, nadat Pronk de doorgebroken Graben onderuit haalde. Seeloff, die tegen Inter Milan een strafschop miste in dezelfde periode, schoot nu wel raak: 01. Lefèvre zorgde kort daarop voor 0—2* en Bon- hoff voor 03. Toen pas konden de Utrechtenaren ook via een (dubieuze) strafschop de stand op 13 brengen. Finn Seemann voltrok het vonnis. De tweede helft was nog aantrek kelijker dan de eerste periode. FC Utrecht opende met een offensief waaruit eerst Groenendijk de lat raakte en v. Veen, ingevallen voor Karei Bonsink. schoot na 10 minuten echter wel raak: 2—3. Verdedigend bleek er echter niets veranderd bij de Utrechtenaren. Een doorbraak van Wiemmer eindigde op de punt van de schoen van Van Stijn die zijn eigen doelman passeerde (24). Borussia Mönchen Gladbach kreeg daarmee precies waar het qua overwicht en qua speltype recht op had. Voor FC Utrecht had het duel als hernieuwde kennismaking met het internationale topvoetbal in ieder geval één wijze les. Ton Pronk zal tegen dit soort ra zendsnelle tegenstanders een paar meter achter de laatste linie moeten opereren. FC Utrecht Borussia MG 2—4 (1—3). 20: Sicloff (strafschop) 0—1, 22: Lefèvre 0—2. 31: Bonhoff 0—3. 35: Seemann (strafschop) 1—3. 55: Van Veen 2—3. 57: Van Stijn (eigen doel) 2Scheidsrechter: Van Ra vens. Toeschouwers: 22.000. FC Utrecht: Henriksen: Hildeórand (Ca- bo). Adrlaanse. Pronk. Van Huisstede: Ol- sen. Varv Stijn. Coté (Van OudeDallcn): Bonsink (Van Ven). Groenendijk, Seem ann. Borussia MG: Kletf; Vögts, Süral. Sieloff, (Bonhoff; Wlttkamp (Bock). Kullk, Wlm- mer; Gr&ben, Dammer, Lefèvre. Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM Het is nu toch zo ver, dat de NOS de rechten voor uit zending van de verleden jaar al aan gekondigde Duits-Zweedse kinderse rie Pippi Langkous, heeft verworven. In 21 afleveringen komt het verhaal van het sprookjesmeisje dat kan toveren en zowel een aap en een ge spikkeld paard als twee gewone vriendjes heeft, op het scherm: van 2 januari af, elke zondagavond om 19.05 uur op Nederland 2. Ook heeft de NOS de Amerikaanse kinderstrip The Bugaloos. een komi sche musical in 17 afleveringen, aan gekocht. Een fantastisch verhaal over vliegende muzikanten, die mensen in nood helpen op een droomeiland en worden dwarsgezeten door muzikan ten van een heks. Deze serie begint ook op 2 januari en gaat zondagsmid dags op Nederland I uit. Beide reek sen zijn in de Nederlandse taal nage synchroniseerd. Hieraan heeft een reeks bekende acteurs en actrices meegewerkt. dat Rieneke Demming irf ieder geval naar Assen zou afreizen. Het reste rende drietal kwam woensdagochtend opnieuw op de Deventer kunstijsbaan om te trainen. Cor Westera: „Het ge west heeft woensdagochtend opnieuw overleg gepleegd. Toen is duidelijk geworden, dat wij de dames naar As sen moesten laten gaan; eigenlijk te gen de wens van de dames in, want die hadden ons duidelijk laten weten, dat zij prijs stelden op continuering van de training in Deventer. Maar vanwege het feit. dat wij niet over een deskundige trainer beschikken, hebben wij de dames geadviseerd nu toch maar naar Assen te gaan. Van dat advies hebben wij Gerard Maarse telefonisch op de hoogte gesteld." In Assen zaten Gerard Maarse en de vrijwel voltallige technische com missie van de KNSB inmiddels in angstige spanning. Slechts Rieneke Demming, Elly van de Brom en Trij nie Rep waren tijdig aanwezig. Atje Keulen-Deelstra die eerst nog huis houdelijke beslommeringen had af te werken, arriveerde in gezelschap van Akke Falkena ruim een uur te laat op de Asser kunstijsbaan. Maarse be- sloot uiteindelijk niet langer op het ontbrekende drietal oostelijke dames te wachten en naar 'het nabijgelegen Vries te vertrekken. Stien Baa»-Kai- ser, Wil Schenk-Burgmeyer (beiden vergezeld van hun echtgenoten) en Sippie Tichelaar arriveerden pas in Assen, nadat Maarse en de overige kernploegleden al waren vertrokken. De heer Jansen, lid van de landelijke technische commissie, die zou wach ten tot de ontbrekende kernploegle den waren gearriveerd, was inmid dels ook al naar Vries afgereisd. Me de daardoor was het gezelschap pas omstreeks half zes compleet. Maarse en de dames trokken zich daarna te rug om het programma voor de ko- mendè weken te bespreken. Gerard Maarse: „Er zullen geen maatregelen tegen de oostelijke dames worden ge troffen. Er waren wat moeilijkheden in dat gewest, maar dat is een be leidszaak. En daar kan ik mij niet mee bemoeien. De dames moesten eerst in hun huishouding nog het een en ander regelen, voordat zij hier konden komen. Vandaar dat het wat later is geworden." Gerard Maarse moest echter wel al direct concessies doen: van zijn voor genomen trainingskamp in Innsrbruck komt niets terecht, omdat de dames er niets voor voelen met de kerstda gen in het buitenland te zitten. Maar se: „Dat vind ik niet erg. Ik ga daar volkomen mee akkoord. Ik kan mij best voorstellen, dat de dames die da gen in eigen land willen doorbrengen. Mijn voorstel is nu om het trainings kamp in Innsbruck te laten vervallen en gewoon een week langer in Assen te blijven." JOOP HOLTHAUSEN Schadever goed i lig van Libië voor British Petroleum TRIPOLI British Petroleurn Company krijgt van de Libische rege ring een schadevergoeding voor het nationaliseren van haar bezittingen in Libië. Er zal een speciale commissie onder leiding van de minister van oliezaken, Ezzedin Mabrouk, worden gevormd die zal bepalen hoe groot de waarde is van de bezittingen van British Pe troleum in Libië. Libische werknemers moeten voor de maatschappij blijven werken waar van de naam is omgedoopt in Arab Gulf Exploration Company. Buiten landse arbeidskrachten worden voor de keus gesteld om te blijven of om te vertrekken. De Libische regering heeft voor de maatschappij een raad van bestuur ingesteld onder -leiding van Abdoel Rahim die tevens algemeen directeur wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11