Vuurwerk aan banden 'Th^it Diefstal Van Noort wil uitgaan van de werkelijkheid 'Hand in hand' voor Op^doSt 'Don Bosco' wordt uitgebreid druk de hoge salarispost.. het gemeentebelang Fiets terug mèt proces-verbaal Woningbouw in Alkemade Ballengooien werd een feest Simcavan der Gun i nieuwe leidse courant 3 woensdag 8 december 1971 LEIDEN By het verstrekken van een vergunning voor het houden of verkopen van vuurwerk heeft het gemeentebestuur alle gegadigden per apart schryven laten weten, dat het dit .jaar voor het eerst het naleven van de voorschriften streng zal controleren. Elk jaar opnieuw is het ondeskundig gebruik van Vuurwerk oorzaak van branden en lichamelijk letsel. Daarom hebben brandweer en po litie van Leiden b en w geadvi seerd de bestaande voorschriften voor opslaan en verkopen van vuurwerk te wijzigen. Uitgangspunt is, dat ook vuurwerk nu valt onder de werking van het Reglement Gevaarlijke Stoffen. Omdat dit een landelijk reglement is, heeft de „Landelijke Preventie Studiecommissie", onder voorzitter schap van de Leidse brandweer commandant A. C. Broeshart, een aantal landelijke richtlijnen opge steld. Deze worden als voorstel aan de gemeenten voorgelegd. Lei den heeft ze overgenomen. V oorwaarden De voornaamste voorwaarden, voor opslag en verkoop van vuurwerk waarvoor niet meer dan tien vergunningen in Leiden zijn afge geven zijn o.m. dat de vergun ninghouder niet meer dan 100 kg vuurwerk voorradig mag hebben in een brandvrije kast, die op slot moet zijn, wanneer niet wordt ver kocht. Verkoop rerhtstreeks uit die kast is niet toegestaan. De voorschriften, waaraan de vuur werkverkoper moet voldoen zyn, dat hy geen vuurwerk (anders dan dummies) mag tentoonstellen. Dat hy in gesloten metalen trommen niet meer dan vyf kg vuurwerk voorhanden mag hebben. Van politiewege komt daar de ver ordening bij, dat geen vuurwerk mag worden verkocht buiten een in de vergunning vermelde limiet en dat ook in de toegestane tijd geen vuuwerk verkocht mag wor den aan minderjarigen. Deze voorschriften worden nu zo streng gecontroleerd omdat het ge bruik van vuurwerk nog jaarlyks toeneemt en omdat daardoor steeds meer ongevallen veroorzaakt wor den. Branden Zo is de brand, die in de nieuw jaarsnacht 1970 uitbrak in de op slagplaats van een tabaksgroothan del aan de Oude Vest 163 vermoe delijk ontstaan doordat er een vuurpijl naar binnen was gescho ten. De schade aan gebouw en goe deren bedroeg f 670.000. Een jaar of vijf geleden brandde in Haarlem een danszaal aan de Raaks 'uit. En ook hier vormde vuurwerk waarschijnlijk de oorzaak. Er gaat vrijwel geen oudejaarsavond voor bij of er gaat wel een villa in vlammen op doordat vonken van vuurwerk op het (rieten) dak te recht kwamen. Ongelukken Tel daarbij de ongevallen die mensen overkomen doordat ze vuurwerk in hun kleding krijgen, doordat het in gezicht of handen explodeert. En neem dan in overweging dat de brandweer van oud-op-nieuw steeds overbelast is doordat assis tentie wordt ingeroepen bij straat- branden, die overal kort na mid dernacht worden ontstoken. Begrotingsdebat be sint vanavond O LEIDEN Vanavond om half 8 begint de gemeenteraad met de be handeling van de begroting1972. Morgen (donderdag) en vrijdag wordt de vergadering zowel 's mid dags om 2 uur als 's avonds om half 8 voortgezet. De verdere begrotings behandeling heeft plaats: dinsdag 14 december, woensdag 15 december en donderdag 16 december, steeds 's middags om 2 uur en 's avonds om half 8. Maandagavond 20 december om half acht worden dan ten slotte de uit de begrotingsbehandeling voortvloeiende stemmingen gehou den. Daartussendoor is er maandag (13 december) een gewone raadsvergade ring, 's middags om 2 uur en 's avonds om half 8. LEIDEN De Haarlemmer straat is nu ook visueel voet gangersgebied. geworden door dat bij de kruispunten het asfaltwegdek is vervangen door een sierbestrating. Ook de krui sing HaarlemmerstraatPrin- cessekade ondergaat momenteel deze behandeling. (Foto NLC - Wim Croese) LEIDERDORP Swiebertje, Bromsnor en S aart je waren gisteren op uitnodiging van een middenstandscomité in het kader van een spaaractie) in het Dorpshuis van Leiderdorp. >aar tweemaal een grote kin- irschaar hun nieuwe avon den meebeleefde. Raad Benthuizen LEIDEN Bij de uitbreiding van de R.K. LTS „Don Bosco" aan de Boerhaavelaan wordt vandaag het hoogste punt bereikt. De uitbreiding dient ter vervan ging van een dependance van de school, die ruim elf jaar gevestigd is in een gedeelte van de oude fabriek van de firrfia „Tieleman en Dros" aan de Uiterste Gracht. Een andere dependance is enkele jaren geleden verlaten en overgebracht naar de nieuwe vleugel aan de Mariënpoel- straat. In het nieuwe gebouw zullen de afdelingen elektrotechniek, Fijn- metaalbewerken en Motorvoertui gentechniek komen. Er komen een tweede talenprakticum, een practi cum natuurkunde-mechanica en een practicum motorvoertuigentechniek, theorielokalen, een meetzaal elektro techniek en een tweede gymnastiek zaal. Telt uw rekenmachine nog 64 toetsen? Bij de ontwikkeling van kantoormachines is tijdwinst het voornaamste doel. Bij u natuurlijk ook! (Ongeacht of u een klein of een groot bedrijf hebt U zoekt naar hulpmiddelen waarmee u snel en feilloos kunt schrijven, rekenen, foto kopiëren, adresseren en dupliceren? Leg dan uw wensen bij ons op de werktafel. Samen vinden we de beste oplossing voor üw kantoor. Belt u voor een afspraak? De ploeg van Sharp telt 13 sterren! Welkom bij ons aan tafel ASPA-LEIDEN NV Willem Barentszstraat 23 (Industrieterrein 'De Waard') Telefoon (01710) 20342 BENTHUIZEN Wethouder Gom- merse heeft het advies dat de ge meente heeft gegeven aan de minis ter over het beroep van het chr. schoolbestuur niet willen onderteke nen, maar zyn eigen mening in een apart briefje te kennen gegeven. Dit bleek op de vergadering van de com missie onderwys en financiën. De heer Slootmaker (AR/CH) nam hem dat kwalijk, omdat het ant woord volgens hem alleen maar een weergave van de feiten was. De heer Gommerse wees hem er echter op dat ook de mening van b. en w. erin ver meld was die hij echter niet deelde. Het kwam niet met zijn „juridisch gevoel" overeen eerst de brief van de gemeente te tekenen en daarna nog eens een briefje waarin het tegen overgestelde stond. „Wat zou de mi nister dan wel van mij denken" zei hij. Hij slaagde er echter niet in de heer Slootmaker te overtuigen. In de commissie algemene zaken deed burgemeester Keijzer een aan val op de Vereniging van Nederland se Gemeenten. Deze vereniging maakte in een rondschrijven bezwaar tegen het toezenden van moties aan andere gemeenten, omdat deze meestal geen succes hebben. Maar volgens de burgemeester is de ver eniging hier zelf de oorzaak van, om dat ze al lang had moeten doen wat in de moties staat. De VNG zou ech ter bijna of geheel niets gedaan heb ben. Bij de begroting moeten algemene beschouwingen en het antwoord van b. en w. op één avond geleverd wor den volgens de burgemeester, want anders krijgt het antwoord van b. en w. veel te weinig aandacht. De raad moet volgens hem 250 tot 1000% eisen, en bestaande plannen die van hogerhand zijn opgelegd zoals „het groene hart" doorbreken. Aan b. en w. zou dan de taak zijn op de wer kelijkheid te wijzen. De heer Van Noort (AR/CH) was Academische examens I,EIDEN Rijksuniversiteit. Ge slaagd. kand. ex. N W sociologie: de heren A .1 E van Winden (Lelden) M W de Boer (Montfoort). F H Schou- te (Leider.): kand. ex W 3 W en N: de heren G J Pellikaan (Oegstgce: de Kuiter (Leidschendam). F 5 Wesierbeek (Leiden». A Bontei- derdorpr kand. ex C W en N: de he r W Ouwehand (Den Haag); kand c:: N 1 W en X de heer römewv: (Leiden): kand. ex. G 3 W en X de heer MSI Cohen (Leiden): - d ex. B 1 W en X: mej. J C M van Santé (Leiden), kand. ex B 3 W en X: de heren C Xoome (Leiden) t Tinbergen (Leiden): kand. ex. B 1 W X: mej. M A Detmers (Leiden), J Vin!: (Leiden): kand ex. F 1 W en XW P v d Tuuk Adriani (Leiden), dbct. ex. natuurkunde: de heren J J Bosman (Alkmaar). C L M Pouw (Leiden). P H Gutman (Maarssen). A F Hengc veld Leiden), S P van Dijk Schlplul- den);d doet. ex. geologie: de heer E D van Riessen (Leiden): doet. ex. bio-( logic: mevr. R Kramers-van Kampen (Lelden), de heren H E poelmann (Oegstgeest), G D Majoor (Leiden): doet. ex. farmacie: de heer E H K M Gemmeke (Leiden). het hier echter niet mee eens. Hij Wilde met de algemene beschouwin gen' alleen van de werkelijkheid uit gaan. Ondertussert had ook de commissie gemeentewerken vergaderd, maar het was voor uw correspondent on mogelijk deze bij te wonen omdat hij maar op één plaats tegelijk kan zijn. De belangstelling voor deze vergade ring was nihil. Bestuursoverleg in de Rijn- en Gouwe-streek BENTHUIZEN Boskoop wil ook deelnemen aan het door Benthuizen en Moerkapelle opgezette streek- overleg over de zelfstandigheid van de gemeenten. Bleiswijk heeft inmid dels ook besloten mee te praten evenals Koudekerk aan den Rijn. Het gemeentebestuur van Hazerswoude deelde mee dat het nog geen beslis sing heeft genomen. Benthuizen schreef hierop dat alleen geprobeerd wordt in goed overleg veel voor onze gemeente, deze streek en de mensen die daar wonen, te doen. „Juist ook omdat bij u (Hazerswoude) daarvan bij voortduring het bewijs geleverd wordt achten wij het goed in nauwe samenwerking te streven naar nog meer praktische en waarneembare resultaten." WOUBRUGGE Op de dinsdag avond in de chr. school gehouden le denvergadering van de Anti-Revolu tionaire kiesvereniging sprak voor zitter-raadslid P. R. R. Venhuizen over gemeentepolitiek en gemeente belang. Voor de raadsleden van di verse politieke schakeringen hoort eigenlijk de stelregel te gelden: Hand in hand, kameraden!, als ze werke lijk de belangen van de gemeente willen behandelen. Dit geldt bijv. voor de woningbouw, aanleg van wa terleiding, enz. Vervolgens gaf hij een nabeschou wing over het gevoerde gemeentebe leid bij de bouw en de financiering van het grote R.K.-Scholencomplex te Hoogmade. „Onze fractie heeft in dertijd gepleit voor een goedkopere oplossing. Uiteindelijk zwaaide de meerderheid van de raad toch weer om en verleende een krediet van f 1.400.000. Hierdoor wordt de nieuwe begroting extra belast 'Wiet f75.000. Dit gaat ten koste van andere priori teiten, zoals een Dorpshuis, zwem bad, enz. De hele zaak is te veel in het politieke vlak getrokken. De per sonele belasting en de reinigingsrech ten zullen dan ook omhoog gaan. B. en W. hebben te vaak de neiging een eenmaal ingediend voorstel ten koste van alles te handhaven. Hier hadden de wederzijdse belangen beter tegen elkaar afgewogen moeten worden". Vooraf werden bij de bestuursver kiezingen L. C. Peters en H. van Reenen gekozen in de plaats van J. van Reenen en P. G. Verkade; H. Brunt werd herkozen. Uit de jaar verslagen bleek, dat het ledental 51 bedraagt. ALPHEN Dc politic heeft be sloten in h revte aenGvMvlgoHSR sloten in het vervolg eigenaars van teruggevonden fietsen en bromfiet sen een bekeuring tc geven als blijkt dat zü hun voertuig niet op slot heb ben achtergelaten. Daarnaast krygen zy uiteraard wel hun (brom-)fiets terug. KATWIJK AAN ZEE De dief stal op donderdag bij cash and car- ry-bedrijf Hoogvliet aan de Voor straat, die de daders 11.500 gulden op leverde, is opgelost. De schuldigen zijn een 21- en een 24-jarige Leide- naar en een 21-jarige cassière uit Katwijk. De cassière, die als tipgeef- ster voor de Leidenaren fungeerde, werd dezelfde dag al gearresteerd, waarna de 24-jarige Leidenaar volg de. De derde dader gisteren. ROELOFSARENDSVEEN De bloemenveiling „EMM-Roelofsa- rendsveen" ziet zich de laatste jaren geflankeerd door een steeds toene mende uitbreiding van de bouw van woningen. Noordelijk van het vei lingcomplex zijn hallen voor lichte industrie en garages en nog meer noordelijk een belangrijk complex huizen, dat nu voltooid wordt met de in aanbouw zijnde 41 woningwetwo ningen van de bouwvereniging ..Al kemade". Ten westen van de veiling en Sotaweg heeft men het afgeldpen jaar met uitgebreide bouwactivitei ten te maken gehad. In totaal wor den hier 131 woningen gebouwd nl. 67 woningwetwoningen en 64 pre miekoopwoningen. Nu zijn hiervan 84 woningen opgeleverd en bewoond nl. 33 woningwetwoningen en 51 eigen woningen. Dit project zal in de toekomst nog worden afgesloten met de bouw van pfm. 16 woningen die ten noorden van de evenwijdig lo pende Alkemadelaan zullen verrij zen. Voorts zijn in de gemeente Alke made nog plannen in voorbereiding om begin 1972 te beginnen met de bouw van 21 woningwetwoningen en 41 premiekoopwoningen. Ook is een aanvraag voor rijkssteun bij het mi nisterie ingediend voor de bouw van plm. 60 bejaardenwoningen aan de Middenweg, en een aanvraag voor de bouw van 29 woningwetwoningen, waarvoor reeds het vereiste contin gent is verkregen. Hoog en laag Matei- Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag 9 december: hoog water 8.12 en 20.36 uur, laag water 3.45 en 16.10 uur. zaandam leiden delft breda rdordrecht den bosch utrecht enschede LEIDERDORP Schaken. Het 2e tiental van de Leiderdorpse schaak vereniging speelde gisteravond in de LSB-competitie tegen Leimuiden. De Leiderdorpers wonnen de wedstrijd met 9'/tVs. NOORDWIJK De Noordwijkse Golfclub zal, zoals wij gisteren al meldden, binnenkort be schikken over een der fraaiste golfcomplexen van Nederland. Zelfs wereldkampioenschappen zullen daar kunnen worden gespeeld. Voor de uitbreiding van Noordwijk in noordelijke richting en de vesti ging van het bejaardencentrum „Groot Hoog- waak" heeft de club ruim baan gemaakt. Maar de N.G.C. kreeg aan de Weideweg. nabij het radio station „Nora" een 68 hectare groot gebied terug. ruim genoeg voor de achttien, aan alle eisen vol doende holes. Bij de aanleg kon een bebossing behouden blijven. Aan het eind van de toegangs weg verrijst een schitterend gelegen clubhuis. Het uit drie etages bestaande gebouw staat op een hoge duintop. De realisering heeft een voorberei dingstijd gehad van ongeveer twaalf jaar. De kosten worden geraamd op twee miljoen gulden. Twee jaar geleden begon men met de aanleg. KOUDEKERK Duizenden Koudekerkers, Rijndijkers en in woners van Hazerswoude-Dorp hebben gisteravond gezorgd voor een triomfale afsluiting van het ballengooifeest van de winke liersvereniging „Rijnpost". De toeloop was bij tijd en wijle zo groot dat de deuren van het ge bouw gesloten moesten worden, om te voorkomen dat met name kinderen onder de voet gelopen zouden worden. Hoewel het Rijnpost-bestuur rekening had gehouden met een grote toeloop, overtrof de belang stelling van gisteravond de stout ste verwachtingen. „Van mijn prognoses is geen spaan overeind gebleven", aldus een totaal ver raste winkeliersvoorzitter A. Ho- genes. Tegen half elf was de drukte zover geluwd dat burgemeester Van der Linden var. Koudekerk onder luide toejuichingen van de aanwezigen zijn entree kon ma ken, en als sluitstuk van het bal- lengooifestijn ook een kansje waagde; met weinig succes ove rigens. Nadat hij een glunderend Rijnpost-bestuur had gecompli menteerd, ging de heer Van der Linden over tot het bekendmaken van de tientallen dag- en attrac- tieprijzen. Hoogtepunt van de avond vormde ongetwijfeld de be kendmaking van de winnaars. A. B. van Leeuwen, zeven dagen lang „topscorer", zag de eerste hoofdprijs aan z'n neus voorbij gaan. Met een score van 9993 punten werd hij gisteravond over troefd door H. Hoogstraten. Rid- derhoflaan 69. Koudekerk, die vierhonderd gulden rijker huis waarts keerde. Van Leeuwen werd daardoor met 9987 punten winnaar van de tweede hoofd prijs. terwijl zijn echtgenote door het Rijnpostbestuur in de bloe metjes werd gezet. Ook de derde hoofdprijs bleef ternauwernood in Kudekerkse handen: een score van 9981 was voldoende voor mej. Heemskerk (Hondsdijk 14) om 100 te incasseren. Een interessante bijkomstig heid was nog dat de opening zowel als de sluiting van het bal- lengooicircus werden verricht door jarige burgemeesters. Op 20 november was het de jarige bur gemeester Ten Heuvelhof die de opening verrichtte, terwijl een eveneens jarige burgemeester Van der Linden gisteravond de sluiting en prijsuitreiking ver zorgde. Uiteraard ging de bur gervader op de schouders. Een vermoeid maar zeer tevre den Rijnpost-bestuur heeft met een ballengooicircus, dat Koude kerk en Hazerswoude-Rijndijk wekenlang in de ban hield, meer eer ingelegd dan men ooit had durven dromen! K'atwijkers in Noordwijk op de baldadige toer NOORDWIJK-KATWIJK Drie Katwijks knapen in de leeftijd van 16 en 17 jaar, blijken enkele weken geleden te Noordwijk danig te heb ben huisgehouden. Toen zij dezer dagen werden aangehouden kwam één en ander aan het licht. Eerst gooiden zij. op hun brom mers over de Zeestraat rijdend, de ruit van een melkzaak in. Vervol gens trachtten zij in te breken in een benzinestation aan de Zwarteweg. te genover de dr. Mr. Willem van den Berghstichting. Zij vernielden een ruit aan de achterzijde en toén zij langs die weg niet binnen konden ko men ging de ruit van een' magazijn er aan. Ook werd aan de voorzijde een grote ruit ingegooid. De jongens verdwenen met flessen autoshampoo en dergelijke, alles bij een voor nog geen tientje. KATWIJK Rampenwagen. In de Colijnstraat is een zgn. rampen wagen gestationeerd voor de kring Zuid-Holland A van de B.B. In het BB-gebouw ?an de Noordstraat werd de wagen gedemonstreerd en kon men er voor de eerste maal mee oefenen onder leiding van het ka derlid Van der Veen, uit Leiden. Het is de bedoeling dat het materi eel. dat in Katwijk wordt gestatio neerd wordt gébruikt door de BB uit Noordwijk en Katwijk. Pand aan St. Aagtenstraat ingestort LEIDEN Gisteravónd stortte een gedeelte van een onbewoonbaar ver klaarde woning aan de St. Aagten straat in. Het pand. dat tegenover autoverhuurbedrijf Tip Top staat, kwam na afbraak van een belendend perceel aan een kant vrij te staan. De voorgevel, die nog overeind staat le verde ook gevaar op. De gemeente heeft daarom de St. Aagtenstraat voor het verkeer afgesloten. Een uur voor de instorting waren kinderen daar nog aan het spelen. tegen tegen LUIK (Canadezen) cup international vrijdag 10 december 20.30u Toegangsprijzen 3,25 6,25 Voorverkoop kassa "HOKY" Den Haag en Bespreekburo Haagse Courant Advertentie aangeboden door: (L- Chrys?er Ij Woensdag 8 december Stadhuis. 46 u.spreekuur soc. raads vrouw. Gehoorzaal. 8.15 u.: burgerijconcert Sempre Crescendo. Stadhuis. 7.30 u.: gemeenteraad (be groting). Donderdag 9 december Stadhuis. 2 u en 7.30 u.: gemeenteraad (begroting) Vrijdag 10 december Antonius-clubhuls, 8.15 uur: Timdeler- club voert komedie „Claudia" van Rosé Franken op. Kaarten verkrijgbaar aan dc zaal. Gehoorzaalvogelshow Avibus. De Kleine Burcht. 8 u.: Friese Vereni ging. Sinterklaasviering. LAK-theater Levendaal, 8.15 uur: „The balls of Venus", met zang, dans en mim*. Bejaardenhuis Kaarsenmakersstraat, 7—9 uur: afscheidsreceptie de heer en me vrouw Kooy. Boshuis, achter Hof laan 76. 7—9.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. Schelpenkade 6. 8 u.: afd. Leiden Na- tuurhlst Vereniging, demonstraties door leden. Stadhuis. 2 uur en 7.30 u.: gemeenteraad (begroting). Zaterdag 11 december Gehoorzaal: vogelshow Avibus. Zondag 12-december Gehoorzaalvogelshow Avibus. FILMS CAMERA: ..Du", 18 jr., do vr ma en dl 2.30 u,: elke avond 7 en 9.15 u.; ..Robin Hood en zijn schelmen", a.L, za wo om 2.30 en zo om 2 en 4.15 nachtvoorst, vr za 1.30 uur: „Barbarella", 18 jr. STUDIO: ..Wat zien ik". 18 Jr. LIDO: „Sergeant 3", 14 jr. LUXOR: „De laatste der Cheyennes", 14 jr. TRIANON: „Blue Movie". 18 jr. REX: „Fandango, de sex-ranch", 18 Jr.. nachtvoorst ..Arizona Call", 18 Jr., vr za 11.30 uur. Alle films zijn dagelijks 2.30, 7 en 9.15. zo ook om 4.45 yur. NIEUWE FILMS CAMERA: do. vr ma en di 2.30 u.. elke avond 7 en 9.15 u.: „SJors en SJlm- mie ln het land der reuzen": za. wo 2.30 u. en zo 2.30 en 4.15 u nacht- voorstelling vr. za 11.30 u. „Borsalino''. 18 j. LUXOR: „Seks In hotel De Bock", 18 j. REX .Pornografie zonder masker". 18 i.; nachtvoorst ..Levend begraven", 18 j vr. za 11.30 u. TRIANON: ..Blue Movie": 18 j. LIDO: „Robin Hood". 14 j STUDIO: „Wat zien Ik". 18 j. Alle films dagelijks 2.30, 7 en 9.15 U.. zo ook om 4.45 uur. Vr(Jdag 10 december Zolder Hot House, Rapenburg 24. 103 u. nam. Rein de Graaff-Dlck Vennik (kwartet). Apotheken Apotheek Reyst. Steenstraat 35. telefoon 20136) Doktersdlenst saterdag 10 uur de eigen dokter Mohlelkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3