Verantwoording giften actie Giro voor Pedro Studentenstop voor kerkelijke jongeren in Oost-Dnitslaiul Gereformeerden gaven gemiddeld 111 gulden U w probleem is het onze Wijziging van „brug jaar'' Hartpatiënten trekken weer aan de bel bij Stuyt COM M ENTAAR BEROEPINGSWERK Missionaris met vijf vrouwen Een noord voor vandaag Pensioenplan 1500 Sowjetjoden per week naar Israël Sluiting bedreigt vormingscentrum WOENSDAG 8 DECEMBER 1971 BERLIJN (EPD) De in de grondwet van Oost-Duitsland ge garandeerde gelijke kansen van iedereen in het onderwijs gel den nog alleen voor de tienklas- sige basisscholen. Maar het voor bereidend hoger en het universi tair onderwijs is op enkele uit zonderingen na voorbehouden aan overtuigde aanhangers van de marxistisch-leninistische leer. Daarmee zijn christenen bij voor baat van verdere onderwijsmo gelijkheden uitgesloten. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kannen niet in behandeling worden genomen. Ge heimbonding is verzekerd Vragen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden ingesloten. Vraag: Vorig jaar heb ik alumi nium jaloezieën besteld, die na plaat sing gebreken bleken te hebben. Die zijn direkt aan de leverancier gemeld. Ondanks het feit, dat meermalen hierop, aangedrongen is, zijn de ge breken niet weggenomen. Hierna is getracht met behulp van een deur waarder een civiele procedure aan te spannen, maar deze verwees naar een advocaat of rechtskundige. Uit enkele met deze heren gevoerde telefoonge sprekken heb ik begrepen, dat deze zaak voor hen nietinteressant is en dat zij deze daarom niet op zich ne men. Wat kan ik doen om de gebre ken gerepareerd te krijgen en de le verancier te dwingen aan zijn ver plichtingen te voldoen? Antwoord: Het is volkomen onbe- griipeliik. Geen enkele advocaat zal een eerliike zaak weieeren. Wel is het zó. dat een bona fide advocaat geen zaken zal aannemen, als hij daardoor zijn cliënt alleen maar last en schade zou berokkenen. Een pro ces moet verantwoord zijn. Maar elke advocaat zal bereid zijn, een leveran cier. die niet aan ziin vernlichtineen vo'doet, tot de orde te roeDen. Weige ren dus alle advocaten, dan moet er een zeer goede reden zbru U .kunt zich ook wanden tot de Ned. Consu mentenbond. maar allpen als het een veran»woor^e k'aoht is. Een andere mosp'i-'khpid is. zich rechtstreeks te wenden tot de fabriek. Vraae: Als de gewezen man van een gescheiden vrouw overlig*. ^omt zii dan in aanmerking voor A W.W.? Er rün veen m'n^en'ari^e k'nderen meer. Tc er nog een leeftijd aan ver bonden? Antwoord: Artikel 4a van de Alge mene Weduwen- en Wezenwet be paalt dat ook ra ontb'nd'ne of ver- n'eficrino van het huwpi'ik de vrouw hii overladen van haar gewezen man in aanmerking komt. mits: a. zii daarna niet is hertrouwd: b. zii recht on wednw°nnen<doen zou hehbpn ge had. indien dp man on de dag van de oofhinairie pf vprnie+'CT'ng van het huwelb'k zou ziin overleden. Vraag: Onze melkboer 's van orga nisatie veranderd en h«eft zich aan- dwlntnp h'l <Tp SPV fin miln vraa° wat die letters betekenen, kon hij mij niet antwoorden. Weet u het? Antwoord: De letters betekenen: S°men rat'oneel verkonen Hot is wel eigenaardig, dat uw melkboer dit niet wist. Dat is de indruk die kerkbesturen, synoden en christelijke ouders in de DDR hebben gekregen op grond van de ontwikkelingen in het laatste half jaar. Talrijke individuele gevallen en gesprekken met autoriteiten leveren tesamen dit beeld op. In verschillende synodevergaderingen is bezorgdheid uitgesproken over dit verschijnsel. Kerkelijke instanties hebben er wel begrip voor dat de overheid in haar onderwijspolitiek een sterk midden kader probeert te bevorderen en vooral het vakonderwijs een nieuwe impuls wil geven en dit doet door de toeloop op het hoger onderwijs te be perken. Maar zij vinden het onaan vaardbaar dat jongeren van wie be kend is dat zij aan het kerkelijk le ven deelnemen bij voorbaat uitgeslo ten worden. In tal van gevallen wordt aan ouders openlijk te verstaan gegeven, dat het volgen van catechisatie en confirmatie van hun kinderen niet verenigbaar is met toelating tot hoger onderwijs. Ook worden christelijke ouders in toenemende mate uitgeslo ten uit oudercommissies voor basis scholen en op deze scholen gebeurt het vaker dan vroeger dat kinderen vanwege hun godsdienstige opvoeding in de klas berispt en bespot worden. De gevolgen worden reeds duidelijk in tal van bedankjes voor catechisa ties. Kerkbesturen en synodes hebben herhaaldelijk een beroep op de ouders gedaan om hun bij de doop gedane belofte niet te verzaken. Jugeiidweihe EPD-redacteur Reinhard Henkys. tekent hierbij aan: Ook eerder was het al zo, dat christelijke scholieren zelfs bij de beste schoolprestaties niet tot het hoger onderwijs toegelaten werden. „Maatschappelijke activiteit" behoorde tot de voorwaarden. Met andere woorden, wie niet in de Freie Deutsche Jugend zat, wie niet aan de „Jugendweihe" deelnam, wie voor- militaire opleiding weigerde, moest erop rekenen benadeeld te zullen worden. Nu lijkt het erop dat de aan val rechtstreeks wordt: ook als jonge ren aan deze voorwaarden voldoen, krijgen ze geen kans indien zij tonen toch christen te zijn door ook catechi satie te volgen, belijdenis te doen en de kerk te bezoeken. Nergens in de wetten van de DDR is een voorschrift dat de uitsluiting van jonge christe nen aan hoger onderwijs legaliseert. Daarom blijven vele klachten in een luchtledig hangen: lagere bestuursor ganen zijn weer eens overijverig ge weest, heet het dan, maar de zaak zal opnieuw bekeken worden. In zeldza me gevallen wordt een leerling dan nog wel eens toegelaten maar meestal hoort men er nooit meer iets van. DEN HAAG Minister Van Veen (onderwijs en wetenschappen) wil veranderingen aanbrengen in de be palingen van het brugjaar. Doel van deze wijziging is de huidige regeling te versoepelen en een ruimere moge lijkheid te bieden om tot een grotere samenhang te komen in het onder wijs in het eerste leerjaar van de verschillende vormen van voortgezet onderwijs. Dit heeft de minister meegedeeld in antwoord op vragen van het PvdA- Kamerlid Van Ooijen. Alle betrokken organisaties is gevraagd advies uit te brengen over een voor-ontwerp van wet tot wijziging van dë wet op het voortgezet ónderwijs terzake. De voorgestelde verandering be hoeft, naar de mening van minister Van Veen, niet te leiden tot wijziging van de bestaande brugklastabellen. De minister wijst er voorts op. dat geen ingrijpende veranderingen in de lessentabelien voor het Frans zullen worden voorgeschreven, voordat een onderzoek naar de belangstelling voor en de behoefte aan onderwijs in de moderne talen zal hebben plaats ge vonden. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. danspartij, 4. plaats in de schouwburg, 9. Myth, figuur, 11. werktuig, 12. bureau, 16. ontkenning, 17. water in N.Br. 18. insekt, 21. Bevel, 22. voorzetsel, 23. brede grove lat, 25. deel van de bijbel, 27. eng. bier, 28. vogel, 31. bamboestaketsel, 32. voornemen, 34. ge vangenis, 35. plaats in België. Verticaal: 1. dierengeluid, 2. woonboot! 3. slingerplanten, 5. plaats in Finland, 6. bloem, 7. schrobnet, 8. voorvoegsel. 10. kettingraadje in een uurwerk, 13. kle verige stof, 14. ros, 15. doornachtige plant, 17. onheil aanbrengende godin, 19. knaagdier. 20. wetering, 21. heime lijk. 24. afhangend gedeelte, 26. water in n.Br. 28. door, 29. stok. 30. kraan, 31. scheik. element, 33. voorzetsel. Oplossing vorige puzzel Hor.: 1. dole, 5. agio, 9. regelen, 11. legio, 13. trein. 15. iris, 17. eend. 18. are, 19. an tenne, 21. brood, 22. steiger. 24. Ems, 26. hups. 27. slem, 28. Amoer, 30. Eline, 31. patriot, 32. peul, 33. keer. Vert: 2. orgie, 3. leis, 4. ego, 5. alt, 6. ge reed, 7. ineen, 8. Elia, 10. ende, 12. erra tum. 14. innemen, 16. snoek, 19. arg, 20. 'tor, 21. biseau, 22. shag, 23. epopé. 24. eli te, 25. smet, 27. Sloe, 29. R.T.L., 30. eik. UTRECHT De Nederlandse hart patiëntenvereniging ongerust over het tekort aan behandelingsmogelijk heden voor hart- en vaatpatiënten heeft minister Stuyt (volksgezond heid) opnieuw benaderd over een reeks knelpunten. De vereniging wijst in de eerste plaats op het kort geleden verschenen rapport van de gezondheidsraad, waarin staat dat er naast de elf bestaande hartcentra nog vijf nieuwe nodig zijn. De nieuwe hartchirurgische kliniek in Utrecht staat nog steeds leeg en er is ook nog geen nieuwe hoogleraar benoemd, aldus de vereniging en wordt er op gewezen dat een buiten landse hartchirurg bereid is de be noeming te aanvaarden. De voorzitter, De heer H. S. Fievet, zei gisteren dat de vereniging ernstig is teleurgesteld door het antwoord van de minister op de brief, die zij begin oktober verstuurde. Minister Stuyt heeft toen in feite alleep maar gezegd dat er wordt gewerkt aan een samenwerkingsorgaan voor de hart- chirurgie tussen het Academisch Zie kenhuis en het St. Antoniuszieken- huis in Utrecht, aldus de voorzitter. Kwartet - Trouw De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. Van een verslaggever UTRECHT De inkomsten van de gereformeerde kerken beliepen in 1970 een bedrag van bijna 94 miljoen gulden. Dat be tekent dat verleden jaar „per ziel" (kinderen inbegrepen) 111.35, ruim acht gulden meer dan in 1969, aan de kerken ge geven werd. NED. HERV. KERK Beroepen: te Peize (toez.): C. H. W. Waardenburg, kand. te Utrecht. Aangenomen: de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Eek en Wiel: F. C. G. van Anrooy, bijstand in he past. te IJzendijke; naar Bloemendaal: H. G. Winkel te Oosterbeek. Bedankt: voor Harderwijk: H. A. van Slooten te Nijkerk; voor Ter Heijde a.Zee: J. B. Cats te 's-Graven deel. GEREF. KERKEN Beroepbaar: kand. F. D. Rooze, Bat- terinkweg 1 te Ommen. Beroepen: te Genderen: kand. E. S. Wigboldus te Amsterdam (verbr.bar.) te Papendrecht: A. v. d. Deijl te Bloe mendaal, die dit beroep heeft aange nomen. Aangenomen: naar Avereerst-Balk- brug: J. M. G. Sijtsma, kand. te Schoonhoven, die bedankte voor de andere beroepen. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Kantens: kand. W. Pouwelse te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Sioux-Center (USA): J. van Haaren te Amersfoort. LUSAKA (KNP) Pater Jean Jacques Corbeil (58), missiqnaris in Zambia, heeft vijf vrouwen. Pater Corbeil is 15 jaar geleden begonnen typ'isch Zambiaanse voorwerpen te verzamelen met de bedoeling een Zambiaans Nationaal Museum op te richten. Op een van zijn strooptochten ontdekte hij een tam-tam voor het museum. Omdat volgens de tradities een man slechts een tam-tam kan kopen als hij met een van de meisjes uit het dorp trouwt spaarde de mis sionaris eerst zes maanden en kocht behalve de tam-tam ook nog een bruid. In de loop der jaren verzamel de hij op die manier vijf bruiden. De tam-tams zullen een plaats krijgen in het museum. Uit de in „Kerkinformatie" van de gereformeerde kerken gepubliceerde statistieken over het afgelopen jaar blijkt dat de vaste bijdragen van de leden aan de kerken in 1970 stegen van 43,7 tot 47,3 miljoen gulden. Collecten voor het plaatselijke werk en voor de gemeenschappelijke arbeid van de kerken brachten on geveer 28 miljoen op. De totaal inkomsten van de diaconieën bedroe gen 10,1 miljoen, die voor de zending ongeveer 7,5 miljoen (1969: 6,7 mil joen) en die voor de plaatselijke evangelisatie bijna 2 miljoen gulden. De totale inkomsten van de gere formeerde kerken zijn in de periode 1962 tot 1970 gestegen van 46,2 tot 93,7 miljoen gulden (per ziel van 62,45 tot 111,35). Eind vorig jaar waren er 817 gereformeerde ker ken (1969:821) met samen 457.179 (455.473) belijdende leden en 397.215 (395.704) doopleden. Reportage Kenmerk over Dutchburwers Van onze radio- en tv-redactie AMSTERDAM Kenmerk, de we kelijkse informatierubriek van de ge zamenlijke kerken, heeft vanavond om 22.05 uur een op Hilv. II een reportage van Joost Tholens en came raman Peter Bos over de Dutch- burgers op Ceylon. De Dutchburgers zijn afstammelingen van Nederlanders die in de 17de eeuw voor de Ver enigde Oostindische Compagnie rond zwierven in de Indische archipel. Hun namen verraden heden ten dage nog hun Nederlandse afkomst. Hebt u wel eens opgemerkt dat er een merkwaardig verschil tussen de wijze waarop Genesis de roeping van Abraham be spreekt en Stefanus in Handelingen 7? Deze eerste diaken zeg dat Abraham geroepen werd "toen hij nog in Mesopotamiè' was", "voordat hij in Haran ging wonen Maar in Genesis 12 wordt ons beschreven dat Abraham geroepei wordt als hij al in Haran woont. Daar staat zelfs in hoofdstul elf: "En Terah nam zijn zoon A bram en Lot... en hij deed hen wegtrekken." Hier zit een prachtig onderling verschil om uit te buiten, om te zeggen: Zie je wel dat de bijbel zichzelf tegenspreektMaar da, is tegelijkertijd ook de gemakkelijkste weg. We kunnen natuur lijk ook zeggen: "Stefanus vergiste zich." Maar dan blijven we zitten met de vraag hoe zo'n eminent bijbelkenner zich kon ver gissen, en waarom de schriftgeleerden hem niet op de vingers tik ten. Maar er is ook de mogelijkheid om te zeggen: Stefanus en Gene sis hebben beiden gelijk. Abraham werd in Ur geroepen. Hij ver liet zijn land en zijn stam. Maar hij verliet niet zijns vaders huis, Hij was maar gedeeltelijk gehoorzaam en daarom vervulde Got Zijn belofte maar ten dele. Hij leidde Abraham wel uit, maai niet in. Abraham bleef in Haran steken. Eerst moest hij het ver driet van de dood leren kennen eer hij volledig gehoorzaam leer de zijn. We lezen vandaag: Genesis 3:8-13. Om uit de moeilijkheden op loon- en prijsgebied voor 1972 te komen heeft de vakbeweging in het gesprek met de regering een constructieve bijdrage geleverd. De vakbeweging is bereid om vooruit lopend op de invoering van een'wettelijk geregeld welvaartsvast pensioen, dat 70 pet van het laatst genoten salaris zou moeten bedragen bij 40 dienst jaren, reeds volgend jaar een extra pensioenpremie te gaan heffen, welke 0,2 pet zal gaan bedragen van de totale loonsom. Met de hiermee te verkrijgen gelden zou de sociale woningbouw volgend jaar extra opgevoerd kunnen worden. Bij invoering van de pensioenwet over drie of vier jaar zouden de gelden toebedeeld moeten worden aan de dan nog bestaande be drijfspensioenfondsen. Behalve een stimulering van de woningbouw wordt hiermee ook bereikt een matiging van de uit te keren lonen. De kritiek die hierop is losgekomen van de zijde van het Nederlands christelijk werkgeversverbond is niet mals. Het werkgeversverbond is van mening, dat de vakbeweging hiermee het bereikte akkoord in het bestuur van de Stichting van de Arbeid op het spel zet. Het nu reeds heffen van premies wordt in strijd genoemd met de gemaakte afspra ken. Het verbond stelt, dat het plan van de vak beweging een frontale aanval is op het overleg in de pensioencommissie van de Stichting van de Arbeid over de uitwerking van het principe akkoord voor een algemene pensioenwet. Deze aanval van de werkgevers op het plan van de vakbeweging om reeds volgend jaar met een premieheffing voor de nieuwe pensioenwet te be ginnen, betekent ook een aanval op de voorbe reiding van de wet zelf. Blijft de vakbeweging bij haar voornemen, dan lijkt de kans groot, dat de werkgevers hun medewerking aan de arbeid in de pensioencommissie van de Stichting van de Arbeid zullen staken. Hier hebben de werkgevers zwaar geschut in stelling gebracht. De achterlijke toestanden op pensioengebied, die nog voor vele duizenden Nederlanders gelden, dreigen Voor een onbekend aantal jaren te worden geprolongeerd. Onvoldoen de is gepoogd langs de weg van overleg een ge meenschappelijk standpunt van werkgevers en vakbeweging te vinden, zonder dat daarmee de belangen van de gepensioneerden worden ge schaad. Het is duidelijk dat zowel vakbeweging, werk gevers als regering in een uiterst moeilijke situatie verkeren. Ieder is er van overtuigd, dat de loon- en prijsontwikkeling in 1972 gevaarlijke vormen dreigt aan te nemen. Ieder is ook bereid een bij drage te leveren om een te forse ontwikkeling tegen te gaan. Langdurig overleg heeft echter nog niet tot voor ieder aanvaardbare compro missen geleid. Ook het overleg binnen het kabinet lijkt moeizaam te verlopen. De stemming raakt over het algemeen geprikkeld. Een symptoom hiervan is thans de felle aanval van de werkgevers op het pensioenpremieplan van de vakbeweging. Verstandig is deze gang van zaken niet. De moeilijkheden worden er alleen groter en talrijker door. Voorzover bekend, is er geen gesprek ge weest tussen werkgevers en vakbeweging over het pensioenpremieplan van de vakbeweging. Het lijkt gewenst, dat dit gesprek er eerst komt. Als par tijen in het bedrijfsleven ën de regering elkaar ooit nodig hebben gehad, dan zeker nu. De geld ontwaarding heeft een ongekende omvang bereikt. In het belang van iedereen, niemand uitgezonderd, is het noodzakelijk, dat men het eens wordt over maatregelen, die nodig zijn om onze economie voor grotere onheilen te behoeden. AMSTERDAM Hier volgt de eerste verantwoording van binnenge komen giften voor de Trouw-Kwar- tet-Sinterklaasactie „Giro voor Pe dro": N. B. te N. 10. D. K. te B. ƒ5. S. te H. ƒ5, D. P. K. te A. ƒ10, J. N. te W. ƒ10, A. R. te A. ƒ12,50, K. G. te V. ƒ12,50, C. O. te A. 25, A. T. te A. 50, H. w. W. te W. 5, G. W. te A. 10, J. V. te A. 10, B. A. G. te H. 10, J. K. te L. 10. A. H. te W. 10, H. A. de F. te W. ƒ25, W. V. te H. ƒ50, H. P. te K. ƒ100. C. L. P. te Z. ƒ2.50, D. V V. te G. 5. F. E. te A. 5, Mw. M. te D. 10, J. H. te D. 10. Mw. W. T. te B, 10. S. R. te R. 10, J. B. te A. 25. G. S. te M. 25. H. R. P. te H. 25. H. H. te H. 25, I. A. D. te O. 250. Y. S. te G. ƒ10. J. K. te M. 10. P. v.d. W. te S. 15, A. P. L. te Z. 15. C. J. D. te R. 25. C. B. te W. 50, E. 0.-M. te H ƒ5. J. J. v. C. te N. ƒ5. D. P. V. te A. ƒ6,50, v. W. te B. ƒ9,50. G. H.-S. te Z. 10. L. S. te G. 15. E. O K. S. te A. 25. D. B. te H. 25. H. J. S. te V. 5. J. d. E. te H. 25, J. H te A. ƒ25, G. B. te D. ƒ25. M. H. te L. 25. J. v. D. te A. ƒ25..E. F. te A. ƒ50. L. B. te S. ƒ5. W. v. L. te H. ƒ5, M. M. te DH, ƒ10, C. d. R. te D. ƒ10. A. J. D. te A. ƒ10, H t. H. ƒ10, W. B te B. 10. N. N. 10. G. J. v.d. B. te B. 20. I. K. te D ƒ25, C. D. te M. ƒ25, L. v.d. M. te C. 30, G. J H te DM 10. A B. te P. 10. I. S. te H. 10. M. G. te B. ƒ10, A. V. te A. ƒ25, J. G. te S. ƒ10, H. V. te E. ƒ15, J. de W. te B. 25, J. B. te L. ƒ25, J. B. te L. 25, W. de P. H. te A. ƒ2,50, A. v.d. B. te N. ƒ2,50. P. E. te B. ƒ5, P. E. v. H. te K. ƒ25, J. G. S. te Z. 25, J. S. te DL 100, H. S. te H. ƒ5, A. W. te Z. ƒ10, B. S. te G. 10, O. M. te F. 10, N. F. te H. 10, P. A. te A. 5. Ontvangen per giro: H M. B. te E. ƒ2.50, J. R. te H. ƒ2.50, H. v. W. te P. ƒ2.50, A. R. te Z. ƒ2.50, C. T. S. te P. ƒ2.50, N. G. te D. 250, J R. M te Z. ƒ4, G. S. A. te E. 5, J. v. D. te V. 5. A. B. te H. 5, A. B. te W. ƒ5, E. M. te R. ƒ5. C. B. te Z. ƒ5. J. t. V. te S. ƒ5. G F. te E. ƒ5. A. v D. te E. ƒ5. Zr. E. W. te A. 5. A. S. te A. 5, D. S. te H. ƒ5. H. H. C. te R. ƒ5. H. J. P. te A. ƒ5. G. G. de V. ƒ5, W. C. L. te U. ƒ5, n. C. O. te S. 5, C P R, te R. ƒ5 J H Z. te V. 5, M. S. te A 5, J. v.d. M. te G. ƒ5, H. I. te A ad. R 5. .J H. v.d. B. te A. 10. B. O te A ƒ10. W. R. te E. ƒ10. A K. te R. 10. A. H. N. te S. 10. H. P. S. te M. 10. C. L. H. te O. a.d. A. 10. J. A. te H. 10. J. L. D te T 10. P. C. V. te R. ƒ10. J. P. F. te A. ƒ10, G. A. te A. ƒ10, J. T. te H. 10. M. O. te D. 10. G. A. v. A. te H 10. J. W. te R. 10. T. de B. te D. f 10. C. X. te W. f 10. J V. te V. 10. M. W. T. te R. 10. D. v.d. X. te E. 10. B. v.d. E te X. f 10. D B. te B. 10. W. V. te L. 10. J. B. te D. 10. G J. v. t. S. te E. ƒ10, J. B te R. ƒ10, J. H. te V ƒ10, J. K. te G. ƒ10, C. D. te H. 10. H. B. te B. ƒ10. E, B. J. te M. ƒ12.50. D M. te T. ƒ15. F. v.d. F. te U. ƒ15. S. Z. te H. ƒ20, R. J. W. te H. ƒ20, J. M. t. T. te R. ƒ20. C. J. S. te W. ƒ20, K. A d. G. te A. ƒ25, R. v. W. te A. 25, A. J. te A. ƒ25. A. J. B. te R. 25. J. M. C. te A 25, C. v R. te R. ƒ25, J. W. te G. 25. J. v B. te .S ƒ25. .W F. W. te W. 25, J. J. VV. te M. ƒ25. R. B. te B. ƒ25, J 1. H te R. 25, R. N. B. te H. ƒ25, J. J. te A. 25, A. N. V. te G ƒ25, N. H. te H. ƒ25; T. S H. te N. ƒ50. J. D. te W. ƒ100, J. P. V. te V. ƒ100, D v.d. D. te G. ƒ100. J. H. te G. ƒ2,50. M. .S te A. ƒ5. W. G. D. te W. 25. W. H. T. te O. ƒ5. J. W. te G. ƒ10, C. P. te A. ƒ25, D. C. v. d. S. te G. 25. N. B. te W. 5C G. J V. d. P te A. ƒ2,50. E. C. A. M. te VV. ƒ2,50. A. H. Z. te V. ƒ2.50, J. H. te R ƒ2,50. G T. te A. ƒ2.50, J. C. K te R ƒ5. H. A P. te A. ƒ5. G. J. L. te Z. ƒ5. A. J. S. te U. ƒ5. J. v K te G. ƒ5. A G. te T. 5. G. B. te X. 1 5. H. D. te W. 5. I. B. te A. ƒ5. J M. V. te L ƒ5. J. A te L ƒ5. E. G. te DH. 5. H. d. K. te A. ƒ9,50, K. V. te S ƒ10. H A. O. te R 10. R C. G T. te V. ƒ10. D W. L. te D. ƒ10. J. H. te A. ƒ10. R. B. te U. ƒ10. H. Z. te D. 10. G. T H te A. ƒ10, A. v. A. te X. ƒ10, H. v. O. de L. ƒ10. C. W S. te S ƒ10. G V. te L. ƒ10. M. d. R. te A. ƒ10, J. v. d. R. te B. ƒ10, A. d H te R. ƒ10. A. L. B te D ƒ10. W. it v. te A. ƒ10, A. J. te B. ƒ10, B. T. te w. 10, J. R. te A. 10. C. M. te H. 10. L. .K te A. ƒ10, p. V. d. W. te N. ƒ10, H. v. d. B. te R. 10, N. d. B. te G. 10. D. v. B. te E. 10. D. H. te G. 10. J. S. te M. 10. K. S. te A, ƒ10, F. S. te T. ƒ10, P. N. te G. ƒ10, E. R te K ƒ10. J. V. te R. 10, A. v. W. lc E. 10, T. B. te K. 12,50, A. M. te A. 20, A. B. te A. ƒ25, T. d. B. te N. ƒ25, A. vt. R. te A. ƒ25, H K. te V. ƒ25, G. P. te Z. ƒ25, H. t. V. te T. 25. N. C. V. te E. 25, J. v. d. W. te F. ƒ25, W. d. O. te Z. ƒ25. H. C te H. ƒ25, Z. R. te W. ƒ50, J. P. te G. ƒ60, J. v. d. VV. te R. ƒ2,50, J. L. te O. ƒ2,50, J. d. VV. te A. ƒ2,50, K. d. R. te N. ƒ5, G. d. B. te A. 5. J. d. G. te A. ƒ5. D. G. te U. 5. K. M. te U. ƒ5. G. H. K. te R. ƒ5, J. S. K. te O. ƒ5. P. t W. te R. ƒ5. A. M. te A. 5, G. K. te W 5, A. v. VV. te A. ƒ5, X. B. te G. ƒ5, B t. B. te A. ƒ5. J. V. te G. ƒ5, P. v. d. M. te R. ƒ5. H. J. K. te M. ƒ5. J v. d. B. te Z. ƒ5. P. v. D, te X. ƒ5. J. D. S. te S. ƒ5, M. d. R. ƒ5. G. H. te H. ƒ5, S. M V te Z. ƒ5, A V. te X. ƒ5, J. V. te A ƒ5, C. S. te G. ƒ5. G. V. d. B. te N. ƒ5. L. v. .B te H. ƒ7,50, .B B. te N. ƒ10, B D. te R. 10, A. d. J. te K. 10, J. M. te R 10. H. d. V. te A. 10. F. VV. te Z. 10. G. K. te A. ƒ10, H. v. Z. te G. 10. R O. te R. 10. A. VV. te L. 10. A. P. te .K 10. C. K. te R. 10, J. v. d. W. te A. 10. J. v. d. B. te S. 10, J. v. d. B. te S. 10. T. V. te C. 10.A. D. te U. 10, I. d. T. te L. ƒ10, C. K. te H. ƒ10, J. D. te G. ƒ10, J. v. E. te H. ƒ10. I. E. te G. ƒ10. H. J G. te U ƒ10. C. P. te A. ƒ10, .J d. VV. te B. 10. S. M. te R. ƒ10, J. S. te R ƒ10, J. 'd X te D. ƒ10, C. W. te L. 10, J. F. B. te D. 10. D. v. H. te R. 10. J. H. te A. 10, M. F. te R. 10, H. F. te S. ƒ10, M. T. te V. ƒ10, F. d. W. te G. 10, P. D. te H. 10. I. VV. te X. 10. H S. te B. 10, D. v. d. L. te R. i 10. A. D. te R. ƒ10, A. O. te H. ƒ10, A. v. id. L. te R. ƒ10, H. U. te R. ƒ10, N S. te A. ƒ10, J. K. te A. 10, .1. v. .V te E. 10, A. B. te H. ƒ10, L. v. R. te R. ƒ10, M. v. d. M. te B. 10. G. v. G. te G 10. VV. D. G. 10, C. A. te M. ƒ10, J V. A. te M. ƒ10, J. S. te A. ƒ10. W. v H te H. ƒ10, D. v. S. te R. ƒ10. H. S. te A. ƒ10, H. K. te X. ƒ10, H. d. B. te E. ƒ10, M. d. L. te L. ƒ10, J. v. d. A. te W 10, M. S. te X. 10. VV. J. te Z. 10, F. H. te A 10. F L. te O. 10. C. O. te U. ƒ10, B. V. te H. 10. P. v. X. te R. 10, J. L. te R. 10. J. K te G ƒ10, M. L. te A. ƒ10. J. S. te G f 15, B. v rl. B. te V. ƒ15. O. d. K te R. ƒ15, J.K. te A. ƒ15. W. C te D ƒ20, J. V. te Z. ƒ20. D. L de J. te R. ƒ20. M. G te U. ƒ20. I. v. d VV. te G. ƒ20. A. V. te U ƒ20, X. G. te B. ƒ20. J. v. E. te U. ƒ20. T P. te A. ƒ20. G. P te A. 25. M. P te S. 25. P. v. A. te U. 25. X. S. te A. ƒ25. M V te L. ƒ25. E. V. te G. ƒ25, H A. te T. 25. B.C. te B. 25. P.K te R. 25. W.V. te VV. 25. A v.D. te R. ƒ25. X.G te E 25. J.M. te R. r' 25. AT. te V.'ƒ25. A dB. te X. ƒ25. A D. te A. 25. H.G. te A. ƒ25. W.B. te E. 25. L. L v.D. té VV. ƒ25. A.B. te O. ƒ25. P.d.B. te- Z. ƒ25. A.Vd.B. te X. ƒ25, J.d.M. te B. 40. M.vd.H. te G. 50.K C. te V. ƒ50. J.B te H. ƒ50, G.vd.S. te VV ƒ60, DS. te H. ƒ60, J.K. te A. ƒ90. H.K te L. ƒ100. J.B.vdH. te D. ƒ100. A V. te E. 100, W v.S. te R. ƒ110, J.W. te F. ƒ2,50, J.K te R. 2,50. L.S. te W. ƒ2,50, W W. 1e B. f 2,50, G.J. te H. ƒ2,50, H.v.K. te S. ƒ2.50. JS te D ƒ2,50, EH. te G ƒ25,0, D.Z. te D. ƒ2,50, PW. te A ƒ3, WR. te X. ƒ4.50, J.H. te A. ƒ5. M.H. te A ƒ5, J.S. te E. ƒ5, C.S. te A. ƒ5, S.B. te L. ƒ5, A.W. te D ƒ5, J.K. te A. ƒ5, F.G. te O. ƒ5. T.vd.L. te A5. G.M. te D. ƒ5. EK te G. ƒ5, W.v.N. tc A. ƒ5. L.S. te D. ƒ5. A.H te O ƒ5, H.V. te V ƒ3, W.M. te V ƒ5. G.S. te C. ƒ3. R.D. te R. 5, A.E. te A. ƒ5. P.L. te R. ƒ5. F.X. te T. ƒ5, D.O. te M ƒ5. JS te R ƒ6,50. H.V. te L. 7,50, J.R. te A. ƒ10, M.V. te U. ƒ10. G d J. te H. ƒ10. M.F. te R. ƒ10. P.d.V. te H. ƒ10. J.v.W. te T. ƒ10, C.B. te E. ƒ10, J.H. te M ƒ10. E.H. te E. ƒ10. R.K. te A. ƒ10. B.B te H. 10. C.S. te U. 10. A.W. te VV. 10, X.K. te B. 10. L.B. te Z. 10. J.d G. te O. ƒ10. A.K. te R ƒ10, A.M. te B. ƒ10, JJ 10. C B. te G. 10. J.M. te V. 10. H.d.B te R. 10. B V. te G.. 10. H.B. te R. 10. J.v.D. te U. ƒ10. PB. te B. ƒ10. C.K. te B. f 10. M.V. te G 10. J.T. te R. ƒ10, J.O te A. 10. B.C. tc Z. 10. J.P. te G. 10. K.P. te L. ƒ15. A.v.V. te R. ƒ15, A.S. te X. ƒ20, D.K. te D. 20. L G. te D. ƒ20, M.F. te Z. ƒ20. P.M. te Z. ƒ20. A.S. te A. 20. Z.V. te O. ƒ25. J.K. te U. 25. H.S. te X. ƒ25, G.B. te A. ƒ25. E.S. te G. 25. G.S. te O. ƒ25, J.v.V. te R. ƒ25, E.S. te G. ƒ25, H.T. te A. ƒ25, A.T. te A. 25, G.M. te E. ƒ25, A.V. te R. ƒ25, R.L. te A. ƒ50, S.E.C. te H. ƒ50, A.D. te G. 50,-H.B. te X. ƒ50, S.W. te G. 50, T.V K. te A. 50, H.L. te Z. 50, K.S. te C. ƒ50, K.J. te T. ƒ50, C.H. te H. ƒ50, C.H. te R. ƒ5 OT.P. te U. 50. A.M. te S 50, M.Z. te C. 100. M.v.d.V. te Z. 100, J.T. te G. ƒ100. J.v.dV te Z ƒ100, J.W. te A. ƒ1. P.d.B. te A. ƒ2, E.M. te D'. ƒ2,50, M.v.K. te W. ƒ2,50, D.H. te G. ƒ2,50, A.d.H. te A. ƒ2,50, J.C. te N ƒ2.30. H.v.B. te U. ƒ3. J.v.D. te A. ƒ3, W.V. te W. f 3. C.B. te D. ƒ3. C.P te A. ƒ5. J.d.G te A. ƒ5. N.D te A. ƒ5. P.v.R. te A. ƒ5. C.v.d.H. te A. ƒ5. -HE. te A. ƒ5, G.w. te A. ƒ5. A.H.te A. ƒ5. E:v.E. te Z ƒ5. F.v.d.R. te B. ƒ5. M.d.K te L. ƒ5. J.vd.VV. te X. ƒ5, G.t.K. te W. ƒ5. M,W. te A 5. J O. te A. 5. L.V. te S. 5. T.R. te H. ƒ5. P.v.E. te X. ƒ5. B.v.VV. te M. a. M.W. te R. ƒ5. P.v.d.V. te V. ƒ5. D B. te G. ƒ5. J.Z te U. ƒ5, C.M. te B. ƒ5. X v R. te B. 5. G.V. te H. 5. A.v.R. te X. ƒ5. A.S. te A. ƒ5. J.S. te U. ƒ5, H.H. te A. T5. M P te H. ƒ5. J.S. tc E ƒ5. J.B. te L. 5. W.C. te A ƒ5. J v.R. te A. ƒ10, F.v.d.W. te A. ƒ10. g.d. te A. 10. M.vd.H. te A. - 10, M..P te A. ƒ10, J.v.B. te A ƒ10, G.J. te A. ƒ10, J.R te A. 10, M.S. te A. 10. P.d.H. te M. 10, F.S. te B. ƒ10. J.H. te B. ƒ10; J.v. te H. ƒ10; F B. te H ƒ10: G.G. te A. ƒ10; W.F. te V. 1 SK te Z.10; WS. te H. ƒ10; J.O. te H. ƒ10- F.H. te G. 10: K.S. te W. 10: N.d.G. te L ƒ10; W.vd.W. te U. ƒ10: J.W. te X. ƒ10- Z B. te U. ƒ10; H.H. te Z. ƒ10; H.K. te A. ƒ10; G.H. te V ƒ10; A.P. te H. ƒ10; A.C- te A. ƒ10; J.F. te L. ƒ10: d.S. te H. ƒ10; G.B. te A. ƒ10; P.v.L. te G. ƒ10; C.vd.B. te D. ƒ10: Gvd.K. te B. ƒ10; E.V. te H. ƒ10; A.dW te K l.f; L.v.A. te P. ƒ10; A.E. te G. ƒ10; A.vd.L. te R. ƒ10: H.B. te S. ƒ10; H.G. te r. ƒ10; S.d.I-I. te r. ƒ10; N.vd. S. te u. ƒ1; j.k. te g. ƒ10; S.d.h. te r. ƒ10; N.vd. S. te u. ƒ10; j.k. te g. ƒ10; j.d M te h. 1 j.v.E. te L. ƒ10; B.T. te g. ƒ10- f.Y- 'e B. 10: P C te A. 10; J.W. te M ƒ10; T.M. te g. 10: E.vd.V. te g. ƒ10; j.M. te G. 10: A.d.M. te d. ƒ10; j S. te G 10; J.H. te H. ƒ10; M d.M. te M. f lf; A.G. te D. ƒ10- C O te D ƒ10; P.S. te A ƒ10; J.vd.M. te G. ƒ10; ,FB. te M. ƒ10; J.S. te A. /iS: M.d.B. te R ƒ15: AH. te B. ƒ15; C.K. te E. 15: J.V. te A. 15; VV..S te G 15: GR. te G. ƒ15; M.M. te G. ƒ15: FV te E. ƒ15; E.K. te A. ƒ.20: W.R. te R. ƒ20: J.R. te R. ƒ20. A.d J. te A ƒ25; J.K. te A. 2o; H.v.S. te R. 25: S.t.H. te R. 25: W S. te H. ƒ25: F O. te M ƒ25: VV T. te G ƒ25: P.S. te S. 25: .GD. te B f 25; A.G. te VV. /2o; X.R. te O. ƒ25; B.V.D Te U. ƒ25; JP te R. ƒ25; K A. te U. 25; E.W. te H 25: A.d.V te Z. 25: D.O te K. 25: C.P te A 2o: H.M. te Z. 25: J.v A. te U. 25: C.S. te E 25: H.t.W te A. ƒ30: S U. te D. 50: J.v.D. te M. ƒ50: E.J. te R. ƒ50; J.H. te G. ƒ100: A.vd.B. te W ƒ100: A.vd K. te M ƒ100: HT. te M. ƒ2,50: A.W. te M 2 50- J.K. te V. ƒ2.50: W.v.S. te M. ƒ2.50; A.S.' te H. ƒ2.50; PD. te A. ƒ4; A.F. te A. ƒ5; F.O. te E. ƒ5: R.P tc U. ƒ5; A.J. te W. ƒ5; T.F. te R. ƒ5; H.t.T. te N. ƒ5; H.S. te G. ƒ5; L.vd.J te B. ƒ5: DB. te E. ƒ5; J.Z. te H. ƒ5; P.t.H. te S. ƒ5; N.L. te E. ƒ5; M.vd.O. te R. ƒ5; .MM. tc G. ƒ5: M.v.G. te O. ƒ5; A.B. te A. ƒ5; CH. te S. ƒ5; H.D. te U. ƒ5; M.M. te D. ƒ5; H V. te L. ƒ5; X.v.G. te A .ƒ5; J.V. te A. ƒ5; VV.v.D. te L. ƒ5; H.v.V. te R. ƒ5; EN. te A: f5; J.B. te D. ƒ5: B.v.S. ite V. ƒ5; K.R. te P ffi; C.vd W. te G. ƒ7: P.B. te U. ƒ7,50: E.d.G. te U. 7,50: A.A. te R. ƒ7,50; VV.vd.X te A. ƒ8: DB. te C. ƒ10: G.B. te A ƒ10; RB. tc A. ƒ10; H.S, te A. ƒ10: H.S. te A. ƒ10; W.d.V. te A. ƒ10; R..K te E. ƒ10: G.A. te A ƒ10: C.vd.B. ƒ10; B K. te V. ƒ10: J.B. te H 10: P.v.O. te A ƒ10; W.S te A ƒ10; M P te A. ƒ10; W.L. te V. ƒ10: D.v.D. te T. ƒ10; C.K. te H. 10; P.D. te H. ƒ10: A.H te V. ƒ10: H.H. te R. ƒ10: C.v.H. te K. ƒ10; A.A. te E. ƒ10: J.B. te H. ƒ10; HG te D. ƒ10; E.v.D. te Z. ƒ10: L.D. te G. ƒ10; T.B. te H. ƒ10: VV G. te V. ƒ10: G.V. te X ƒ10: WW. te H. 10: F.T. te E. 10: W.K. te X. 10; T d v. te U. 10: T L. tc G. 10; E M té X. ƒ10: P.B. te M. 10: j.v.G. te G. 10; J.H. te VV. ƒ10; .JA. te G. ƒ10; LH. te R. R-W. te D. ƒ10: F VV. te R. f 10: M.B. te R. ƒ10: H.B. te A. 10:vd.W. te A. ƒ10: B.S te G ƒ10: X.B. te R. ƒ10: J.v.H. te M. ƒ10: H v.D. te L. 10: J.T te G. 10; H.S. te M. 10; J.B. te K. 10; De "Aksiegroep Ouders Zelfstandige Gymnasia" werd dinsdagmiddag tr Den Haag gehoord door de Onder- De Aksiegroep maakt zich o.a. onge rust over de planprocedure, die voor- wijscommissie van de Tweede Kamer schrijft dat alleen nieuwe gymnasia mogen worden opgericht als men daarvoor 360 leerlingen ter beschik king heeft. Op de foto: een van de le den van de Groep M. A. Gerbrandy- Colijn (Marnix Gymn. Rotterdam) wordt door de voorzitter van de Com missie, de heer M. Vrolijk begroet. TEL AVIV (Reuter, UPI) De im migratie van Sowjet-Joden naar Is raël heeft „ongekende proporties" aangenomen. Dit is gisteren van amb telijke zijde in Tel Aviv bekendge maakt. „Wij behandelen nu twee vliegtuigen per dag gedurende vijf dagen per week", zo werd gezegd. Een aantal nieuw aangekomenen heeft verteld, dat de Sowjet-autori- teiten op dit ogenblik aan hen die dat willen, uitreisvisa voor Israël verle nen, zonder moeilijkheden te maken en dat nog wel in grote aantallen. Ze zeiden er echter meteen bij, dat nie mand kan voorspellen, of deze soepe le houding niet van de ene op de andere dag zal veranderen. Volgens waarnemers zou het aantal Joodse emigranten uit de Sowjet-Unie op dit moment ongeveer 1500 per week be dragen, een getal dat voorheen zelfs niet in een jaar werd bereikt. Van onze correspondent HELVOIRT Opnieuw zit in Noord-Brabant een vormingscentrum financieel in de put. Na Bouvigne in Breda en de Kappellerhut in Heeze, wordt ditmaal De Guldenberg in Hel- voirt met sluiting bedreigd als er niet spoedig financiële steun komt. Voor het komende jaar is een tekort ge raamd van ruim 40.000 gulden. Bestuur en staf van het vormings centrum hebben Provinciale Staten verzocht een subsidie te verlenen ter dekking van dit tekort. De provincie heeft zich tot nu toe echter op het standpunt gesteld pas te gaan subsi diëren als ook CRM meedoet. Dit laatste is iets waar men voorlopig niet op rekent. Dit vijf jaar geleden geopende vor mingscentrum houdt zich min of meer op de been door de opvang van congressen en anderzijds door finan ciële steun van de ManresastichtinS die het gebouwencomplex (om niet) verhuurt. Bovendien staat de zes man tellende staf kosteloos ter be schikking van het vormingscentrum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2