Koninklijke sportvrouw van het jaar »p Schiphol op straat gezet Bietencampagne door brand week verlengd Recordvangst JTrans <Je Muiick aan hasjiesj Deel voetbalwedstrijd Lierse SK-PSV voor radio en tv TYSC Trappers verloren in Luik Donner blijft achtste Tsjik Cajkovski naar F.C. Nürnberg Na loetrecling tot EEG Vrees voor immigratie uit Britse gemenebest mindersuikergehalte hoger Oogst Riidi Lubbers sloeg Bailev knoek out CHARLIE GREENE: LEG WAPENS NEER Zesdaagse van Zurich Lybië haalt al haar geld van Britse banken FC DEN HAAG MULDER EN RESSEL IN „LIGA" SELECTIE Interlands tegen China verboden Gemmel te koop WOENSDAG 8 DECEMBER 1971 LONDEN (UPI) De Britten staan bekend als een uiterst vorme lijk en beleefd volkje. Vanuit dat standpunt bezien, is het niet vreemd dat het land dit jaar een koninklij ke „sportvrouw van het jaar" heeft. Er bestond echter (vergelijkbaar in Nederland met de gouden jaren van Sjoukje Dijkstra of Ada Kok) een opzienbarende uniformiteit in alle polls die er maar werden gehouden in de keuze van de Engelse nummer een. Of het nu de Britse sportver slaggevers betrof, of de lezers van de Daily Express. Want unaniem vond iedereen, dat prinses Anne (20) de dochter van koningin Elisabeth, wegens haar verdiensten voor de sport ïn Engeland tot „sportvrouw van het jaar" moest worden geko zen. De beste prestatie van prinses Anne dit jaar was de overwinning in het driedaagse evenement om de Europese military titel in het Engel se Burghley. Het blad World Sports vond, dat zij door die prestatie de grootste bijdrage leverde voor het sportieve prestige van de Britse da mes in het afgelopen jaar en dus werd zij ook daar bovenaan de lijst geplaatst. In het jury-rapport schreef het blad: „Deze onderschei ding is haar toegekend in een jaar waarin weinig sportieve hoogtepun ten bij de Engelse dames konden worden genoteerd. Zij heeft moeten vechten tegen de gevolgen van een recente operatie en tegen de psycho logische druk een sportieve prinses te zijn." Prinses Anne staat in ieder geval al op'het lijstje van kandidaten voor de hippische ploeg voor de Olympi sche Spelen van München, volgend jaar. Maar juist op dat punt blijken er toch nog bezwaren te leven. Springruiter Harvey Smith bij voorbeeld, in England niet erg ge liefd meer. omdat hij er een ge woonte van heeft gemaakt precies te zeggen wat hij van een zaak vindt, heeft de prinses al gewaarschuwd dat zij beter niet naar München kan gaan, omdat zij eenvoudig niet goed genoeg is. „Ze is", zo zei Smith, „in haar eigen klasse goed. Maar dat-is nog mets in vergelijking met echte Olympische klasse De veelbesproken man uit York shire ging nog verder in zijn bewe ringen. „Ik zou het niet zo mooi vin den als zij werd opgenomen in de Olympische ploeg vooral door de manier waarop iedereen nu probeert haar prestaties op te hemelen. Als er ook maar een vierderangs beroeps- ruiter deelnam aan de evenementen waaraan prinses Ann deelneemt, dan viel ze niet meer in de prijzen. Het waren woorden die hard aan kwamen, maar de Engelse hippische bond was er snel genoeg bij om te zeggen, dat Smith onzin had ver kocht. Prinses Anne, was wel dege lijk van internationale klasse en me neer Smith moest maar eens beter op zichzelf letten. Dat sloeg dan vooral op de „misdragingen" van de ruiter tijdens een concours hippique in Hickstead eerder dit jaar. Smith was daar zo zeker van zijn zaak, dat hij de wisselbeker die hij vorig jaar had gewonnen, als overbodige baga ge maar niet had meegenomen. Tot grote woede van de organisatoren die Harvey Smith wilden schorsen toen hij na zijn aangekondigde over winning zegevierend het V-teken maakte naar de officials. Smith' onzin, gaf de Britten alleen maar aanleiding om prinses Anne nog meer te roemen om haar hippi sche prestaties. (In de Daily Express poll verwierf zij zelfs 51 procent van alle uitgebrachte stemmen). En de koninklijke dochter traint vrijwel dagelijks hard om het allemaal waar te maken. Als er niets officieels voor haar te doen is, gaat zij naar de vlak bij Windsor Castle gelegen stallen van Alan Oliver. De vrouw van Oliver (Alan Oliver zelf maakte al eerder deel uit van Britse Olym pische ploegen) die de prinses traint roemt in haar het doorzettingsver mogen. „Want", zegt mevrouw Oli ver", ze is prinses Anne, en daardoor leeft ze onder een druk, die geen enkele andere ruiter ooit hoeft te weerstaan. Als ze ergens aan een evenement deelneemt, staan er altijd honderden fotografen en televisie mensen fan allerlei landen te wach ten tot zij van het paard valt. Ik weet dat ik daar niet tegen zou kun nen." Prinses Anne heeft voor de televi sie al gezegd, dat zij graag deel zou uitmaken van de Engelse Olympi sche ploeg. Een uitspraak die door de Britten zeer werd gewaardeerd. Op de vraag of haar aanwezigheid daarin geen slechte invloed zou kun nen hebben op de prestaties van haar ploeggenoten, antwoordde me vrouw Oliver: „Onzin, de prinses be grijpt precies wat het betekent om deel uit te maken van een team. Ze zou als het zover mocht komen deel nemen, in alle betekenissen van hei woord. Ze zou meegaan met de ploeg waar naar toe er maar gegaan werd of wat er ook maar gedaan zou moe ten worden. En wat de grote belang stelling voor de prinses betreft. Ik denk. dat haar koninklijke opvoe ding haar wel geleerd heeft, daar doorheen te kijken." rtn Dnlfficplin ir Anlhn l/^liih SCHIPHOL Op Schiphol zijn gistermiddag vier buitenlanders ge arresteerd die mei een aantal koffers vol hasjiesj uit Koeboel (Afghanistan) waren gearriveerd en de douane wil den passeren. Het zijn een 23-jarige Nieuwzee- landse vrouw, die 50 kilo hasj ver voerde, een 24-jarige Engelsman met 52 kilo en twee Frangaises die samen 30 kilogram bij zich hadden. De totale hoeveelheid van 132 kilo gram kent, althans voor Schiphol, nauwelijks zijn weerga. Het viertal is op last van de officier van justitie te Haarlem in verzekering gesteld. Deze hasjiesjvangst is de vierde binnen acht dagen. De douane ver moedt dat ook de vier buitenlanders, die nu in de val zijn gelopen, slechts als schakel fungeren in het transport tussen een drughandelaar in Afgha nistan en zijn afnemer in Amsterdam. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het tweede ge deelte van de voetbalwedstrijd SK PSV, die vanavond in de Belgische plaats Lier wordt gespeeld zal om half tien op Hilversum 1 worden uit gezonden. De NOS zal daarvoor het programma onderbreken. Bij de televisie-uitzending NOS- sport zullen flitsen van de wedstrijd worden getoond. De voetbalwedstrijd is de tweede wedstrijd in de 8e finale om de UEFA-cup. LIER De Belgische voetbalclub Lierse SK heeft gisteravond zijn Nederlandse trainer Frans de Munck op staande voet ontslagep. Dit gebeurde 24 uur voor het tweede UEFA Cup-duel tussen Lierse SK en PSV. „De voorzitter heeft tegenover mij zijn beslissing ge motiveerd als een psychologische zet. Hij denkt de spelers op te kunnen peppen door kort voor zo'n belangrijke wedstrijd een andere coach aan te stellen. Onder leiding van de oud-speler Baeten zijn zij dan ook gisteravond vertrokken naar het trainingskamp. Frans de Munck, die be kend werd als doelman („de zwarte panter") van het Nederlands elftal, zei gistergvond dat het ontslag voor hem als een volkomen verrassing was gekomen. Wel geeft hij toe dat Lierse in de Belgische competitie nu niet be paald goed draait. Lierse SK staat momenteel op de 14e plaats, maar daar stelt hij tegen over dat de club wel resultaten boek te voor de Belgische beker (3e ronde bereikt) en voor de UEFA-cup. „Qua spelersmateriaal is het overigens toch wel erg moeilijk om op drie fronten tegelijk te strijden. Het is logisch dat een front in dit geval de competi tie daaronder te lijden heeft. Des te meer komt dit ontslag voor mij als een volslagen verrassing." De Munck verklaarde, dat hij nog niet eerder moeilijkheden met het be- LUIK De Tilburgse ijshockey- club „Trappers',' heeft in Luik verlo ren van Cpl Luik met 68. Het was een wedstrijd voor de competitie. De tussenstanden waren 53 00 33. Tijdens deze wedstrijd moest de Nederlandse international Jo Simons na een val per brancard van het ijs worden gedragen. Hij is geblesseerd aan een knie. in u6feJVe d°e,lman van Feyenoord Bram Geilman is gisteren in Rotterdam In- p huwellJksbootje gestapt met Janny Bokken uit Rotterdam. Op de fo- aram mocht even tippen aan het aroma van het bruidsboeket van Janny. stuur van Lierse SK heeft gehad. „Wel is er zes weken geleden hier een berichtje in de krant verschenen, waarin een journalist die overi gens nogal rancuneus is tegen mij beweerde dat ik ontslagen zou wor den. Toen heeft de voorzitter de spe lers bij. elkaar geroepen om in het openbaar te verklaren dat De Munck nog steeds volledig vertrouwen ge noot en dat er geen sprake was van ontslag. Toen hebben we dan ook on ze eerste uitwedstrijd gewonnen, waarna de spelers mij unaniem hun bijval betuigden. Maar het vak van voetbaltrainer 'blijft riskant. Dat is nu maar weer gebleken." Over de nabije toekomst maakt De Munck zich niet zo erg veel zorgen. Zijn contract loopt tot juni van 1972 en tot zo lang vangt hij dus salaris van Lierse SK. Voorlopig blijft Frans de Munck dus rustig thuis afwachten. „Morgenavond zit ik niet op de tribu ne maar thuis voor mijn televisietoe stel. Ik zou die psychologische zet van het bestuur niet door mijn aanwezig heid willen verstoren." PALMA DE MALLORCA (AP) Jan Hein Donner heeft in de zevende ronde van het internationale schaak toernooi van Palma de Mallorca ziin partij tegen de Spanjaard Manuel Bellon afgebroken. De Neder lander neemt met drie punten en één afgebroken partij de achtste plaats in. De Joegoslaaf Ljubomir Ljubejovic heeft nog steeds de lei ding. Hij speelde gisteren remise te gen de Amerikaan Benko. Overig® uitslagen: Portisch (llong.)- Bisguier (VS) 1—0. Andersson (Zwe.l- Pomar (Sp.) 10. -Csom (Hong.)-Me- dina (Sp.) 10. Reshevsky (VS)- Carcia (Cuba) 10. Panno (Arg.)- Kenne (Eng.) 10. Stand aan de kop: Ljubejvic 6 pnt. Lawson, Panno en Benko 5. Anders son 4%. Tenslotte een partij tussen Talj en Uhlmann uit de zesde ronde van het Aljechin-herdenkings-toernooi, dal !e Moskóu wordt gehouden. Zesde ronde. WIT: Mikhail Talj (Rusl.) ZWART: Wolfgang Uhlmann (DDR) 1. e2-e4, e7-e6. 2. d2-d4. d7-d5 3. Pbl- d2. c7-c5 4 Pgl-f3, Pb8-c6 5. Lfl-b5, d5xe4 6 Pd2xe4 Lc8-d7 7 Lcl-g5, Dd8-a5 8. Pe4-c3, c5xd4 9. Pf3xd4, Lf8-b4 10. 0-0, Lb4xc3 11. b2xc3 12. Pd4-f5. (Het begin van een schitte rende combinatie. Zwart dacht twee uur na. maar analyse wees uit dat een succesvolle verdediging niet te vinden was). 12e6xf5 13. Tfl- el+. Ld7-e6 14. Ddl-d6. a7-afi 15. Lg5-d2 (Op dit moment had Uhlmann •*.og slechts een minuut bedenktijd over). 15Dc3xc2 16. Ld2-b4, a6xb5 17. Dd6-f8 Ke8-d7 18. Tel-dl-K Kd7-c7 19. Df8xa8. zwart geeft op. Vrienden uit het Ertsgebergte Van onze sportredactie FRANKFURT De voetbal wedstrijd Polen West-Duits- land heeft een vervelend staartje gekregen voor Oostduitse voet balliefhebbers. Die wedstrijd, in de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap, werd direct door de televisie uit gezonden. Niet alleen in West-, maar ook in Oost-Duitsland blij ken velen naar die t.v.-uitzending te hebben gekeken. Op zich nog niets bijzonders. Wat wél opzien baarde, was dat de tv-camera's spandoeken ontwaarden met opschriften als „Leipzig groet Franz Becken- bauer" en „Dresden groet trainer Helmut Schön" of „Succes Duits land namens vrienden uit het Ertsgebergte". De Oostduitse po litici bleken bijzonder verstoord door deze Oostduitse aanmoedi gingen voor het Westduitse voet balelftal. Als gevolg daarvan zijn nu allerlei Oostduitsers meldt de Westduitse Frankfurter Allge- meine die omstreeks de datum van de wedstrijd in Polen waren door de politie ondervraagd over de reden van hun bezoek aan Warschau. Voorzichtige schattin gen noemen een getal van drie- a vierduizend Oostduitsers, die de wedstrijd hebben bijgewoond NEURENBERG (ANP) Tsjik Cajkovski, de Joegoslavische oud-in ternational, heeft zich als trainer ver bonden aan de Westduitse Regionalli- ga club 1. FC Nürnberg. Cajkovski was eind oktober ontslagen als oefen- meester van Dinamo Zagreb. Het contract met Nürnberg loopt tot het einde van het seizoen. Cajkovski heeft in Duitsland reeds verscheidene grote successen geboekt. Onder zijn leiding werd FC Köln in 1962 lands kampioen en won Bayern München de Europa Cup 2 in 1967. BRUSSEL (Reuter, ANP) Bij de onderhandelingen over de toetreding van Groot-Brittannië tot de EEG is de vrees van de Nederlandse regering dat er een grote stroom immigranten uit het Britse gemenebest naar Ne- j KEULEN Rudi Lubbers. Neder lands kampioen boksen in het zwaar gewicht. heeft gisteravond in Keulen de 38-jarige Amerikaan Dave Bailey in de vierde ronde knock out gesla gen. Op het moment van de beslissing had Lubbers (92 kg) reeds veel meer punten vergaard dan Bailey (108,5 kg), die op zijn conto toch overwin ningen op Mildenberger, Weiland en Zech heeft staan STAMPERSGAT De brand in de nacht van 16 op 17 novem ber in de suikerfabriek te Stam persgat, heeft de planning van de campagneduur bij de Suiker Unie enigszins in de war ge bracht. De fabriek heeft vijf da gen stil gelegen en werkt nu op ongeveer 40c/c van haar capa citeit. Op deze sterkte hoopt men de rest van de campagne te kunnen blijven meedraaien. Een en ander betekent, dat Suiker Unie een nieuw schema heeft moeten opstellen voor de levering van de bie ten. Hierbij is men er van uitgegaan, dat de teruggang in capaciteit van de fabriek „Dinteloord" door de gehele Suiker Unie met haar zes fabrieken zal worden opgevangen, zodat ai deze zes fabrieken enkele dagen langer zullen moeten draaien dan was voor- Op 2 november werd de leden bericht dat de 13de termijn zou ko men te vervallen en de bieten in 12 termijnen geleverd moesten worden. Toen werd gedacht dat de campagne op 11 december, mogelijk zelfs op 10 december zou kunnenworden beëin digd. Na deze terugslag door de brand voorziet het bestuur een campagne- duur tot 16 december, de datum waarop de fabrieken zullen afdraaien, zodat geen 12 of 13 maar 12 1/2 le veringstermijnen noodzakelijk zijn. RAMINGEN De record bietenoogst die werd verwacht zal vermoedelijk toch geen record worden. Tot enkele weken voor de campagne 1971 schatte men de opbrengst rond de 51,5 ton per ha, met een uitloopmogelijkheid van zelfs 53 ton per ha. Als gevolg van de droogte en de structuurgevoeligheid van sommige gronden hebben de des kundigen echter hun ramingen moe ten herzien tot rond een opbrengst van 50 ton per ha. Hetgeen betekent dat voor wat be treft de oogst aan bieten niet van een absoluut record kan worden gespro ken. De oogstverwachting voor Ne derland kan worden gesteld on voorziene omstandigheden daargela ten op 5.213.230 ton bieten, waar van door Suiker Unie 3.260.000 ton zal KIEL (ANP) De Amerikaanse atleet Charlie Greene heeft een be roep gedaan op alle staatslieden ter wereld om er voor te zorgen dat 1972 naast een Olympisch ook een vredes jaar wordt. In naam van alle Olym piërs riep Greene alle strijdende par tijen op om ten minste tijdens de Spelen in München de wapens neer te leggen. Charlie Greene, die tijdens de Spe len van Mexico (1968) een gouden medaille won als lid van de Ameri kaanse 4 x 100 meterploeg. deed deze uitsDraken op een bijeenkomst van Olympische atleten in Kiel. ZÜRICH De stand in de zesdaag se van Zürich was voor het ingaan van de tweede nacht: 1. Bugdahl/Kem- per/Pfenninger (Louis) 56 pnt.; 2 Pfenninger (Fritz)'Renz/Fritz 31. Op 1 ronde: 3. Schülze/Peffgen/Spahn 51; 4 Pijnen/Duyndam/Schneider (Edi) 17; 5. PosUSercu/Schneider (Jürg) 10. Op 6 ronden: 7. Stam/De Wit Koel 31. Op 9 ronden: 9. Ver- Schueren Harrv Jansen Braven boer 17. worden verwerkt en 32.000 ton aan de C.S.M. zal worden overgedragen in hgt kader van de uit 1953 daterende contigenteringsovereenkomst. Bij Suiker Unie houdt men reke ning met de mogelijkheid, dat het suikergehalte -over de gehele campag ne rond 16,75 pet. zal bedragen. Van wege dit hoge percentage zal de sui- kerproduktie ook bij de thans lager gelegen opbrengst per ha toch niet afwijken van de oorspronkelijke ra ming van 742.000 ton. De mogelijk heid bestaat dat zelfs 750.000 ton zal worden gehaald. Wat de bietenopbrengst betreft staat de Noordoostpolder en Flevo land met resp. 57 en 59 ton per ha bovenaan en b.v. Oostbrabant, Lim burg en Groningen met resp. 43, 44 en 43,2 ton per ha aan de zeer lage kant. Deze opbrengsten zijn vanzelf geschat, definitieve cijfers zijn nog niet bekend. Over het vervoer worden ook enke le interessante cijfers gegeven. Dit seizoen wordt bijna 80 procent van alle bieten door de fabriek zelf ge haald door vrachtauto's. De vervoerspercentagcs in dit sei zoen geven het volgende beeld te zien: aanvoer per schip 50 procent, per snnor 6,4 procent en over de weg 44.6 proeent. Met de definitieve jaar cijfers van het vorige seizoen valt op te merken, dat het vervoer per schip terugloopt. Toen ging 52.8 pet. per schip. BEIROET (UPI, Reuter) Lybië heeft al zijn tegoeden van Britse ban ken gehaald, zo heeft het officiële Lybische nieuwsagentschap gisteren meegedeeld. Het gaf geen details, maar het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten, meldde dat dit een protest was tegen de Britse wei gering de drie eilandjes in de Perzi sche Golf te beschermen, die vorige week door Perzië zijn bezet. Hoeveel geld Lybië op Britse ban ken heeft staan is niet bekend, maar volgens economen in Beiroet heeft de Afrikaanse staat, die een vast inko ken uit de oliewinning heeft, een to tale reserve van ongeveer 2.000 mil joen dollar. Het meeste daarvan zou op Britse en Zwitserse banken staan. Lybië is een van de rijkste landen ter wereld. ROOSENDAAL Eredivisionist FC Den Haag is gisteravond in Roos endaal tegen de tweede klasser RBC (vorig seizoen uit tweede divisie gesa neerd) niet verder gekomen dan een gelijkspel van 0—0. De Hagenaars speelden in hun sterkste opstelling. Er waren 4000 toeschouwers. De KLM heeft gistermiddag op Schiphol de driemiljoenste passagier van dit jaar in de bloemetjes gezet. Het was de heer P. N. E. Veenboer in het Noordbrabantse Son, hoofd van de afdeling tape recording van Phi lips. De heer Veenboer is al vele ke ren de aarde rondgevlogen en gister middag maakte hij voor de zoveelste maal een vlucht naar New York. Op de foto voor een tafel met geschenken de heer en mevrouw Veenboer met KLM-directeur drs. F. Ledeboer (midden), die trots samen met de heer Veenboer een fraai diploma toont. Het was voor het eerst in het 51-jarig bestaan, dat de KLM binnen een jaar de grens van driemiljoen passagiers passeerde. Verleden werd een cijfer van 2.4 miljoen gehaald. derland zal komen, op het aller laatste moment een probleem geworden. Eén van de belangrijke punten van het Verdrag van Rome, het oprich tingsverdrag van de EEG, is de vrij heid van de inwoners van de ene lid staat om in de andere te wonen en te werken. Bij de onderhandelingen met de zes heeft Groot-Brittannië al laten weten dat dit artikel van toepassing is op de immigranten uit het Britse gemenebest die vijf jaar in het Ver enigd Koninkrijk wonen. Zij worden dan onderdanen met dezelfde rechten als de Britse burgers Niettemin wö de Nederlandse rege ring er zeker van zijn dat wanneer de Britse toetreding een feit is er geen grote getallen immigranten uit het Britse gemenebest het land bin nenkomen. De Nederlandse delegatie heeft er bij de onderhandelingen op gewezen dat Nederland al voldoende eigen im migranten heeft, onder andere uit Suriname, dat de economische groei afneemt en dat er nog steeds woning nood is. Verder vreest men dat Ne derland voor de immigranten uit het gemenebest aantrekkelijk zal zijn door de goede sociale voorzieningen en vanwege het feit dat er in Neder land veel Engels gesproken wordt. (Van onze sportcorrespondent) ANTWERPEN In Charleroi zal volgende week woensdag een wed strijd worden gespeeld tussen de „Li ga" elftallen van België en Italië. In een „Liga" elftal kunnen alle spelers uitkomen die deelnemen aan de na tionale competitie. Raymond Goet- hals, coach van de Witte Duivels, heeft echter als beloning voor de strijd in Portugal waar België een plaats veroverde in de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams het elftal dat daar speelde genoemd als tegenstander voor de Italianen. Onder mogelijke invallers bevinden zich vier buitenlanders de Luxem burger Pilot van Standard Luik, de Nederlander Jan Mulder van Ander- lecht, Peter Ressel (nog steeds West duitser) van Lierse SK en de Oosten rijker Böhmer van Sporting Charle roi.' ZÜRICH (UPI) Alle landes die interlands willen organiseren tegen China zullen moeten wachten tot het land weer is toegelaten tot de inter nationale voetbal unie (FIFA). De or ganisatie heeft dit geantwoord op vragen van de voetbalorganisaties van Tanzania en Zambia, die een wedstrijd tegen de Chinezen wilden organiseren. Mocht dat toch gebeu ren, dan zal de FIFA disciplinaire maatregelen tegen beide landen ne men. „De reglementen staan nu een maal niet toe, dat bij de FIFA aange sloten landen, tegen niet aangesloten organisaties spelen", aldus een zegs man van de FIFA. GLASGOW (AP) Celtic heeft achterspeler Tommy Gemmel 1 te koop aangeboden. De Schot wiens prestaties de laatste tijd fel bekriti seerd werden, was een van de laatste spelers in de huidige Celtic die de verovering van de Europa Cup in 1967 hebben meegemaakt. Over zijn nu nog Billy McNeill en Jimmy Johnstone. Gemmell geniet op het ogenblik als „playboy nummer 1" veel bekendheid in het nachtleven van Glasgow. Gevaarlijk uitstel Soms vraag ik mij af, of we niet in massa, zoals indertij synoodkreet, de synode te unteren hadden moeten binnenvallen om de kwellingen van ons gewone kerkvolk uit te schreeu wen: synode, waarom aarzelt ge nóg langer? Zou men mij vragen, wat is je oor deel over al hetgeen door de aange klaagde theologen is gepubliceerd, ik zou er een jaar voor moeten uittrek ken. Maar 'n goed-gereformeerd ouder ling zou. wat de kern betreft, geen week behoeven om bepaalde afwij kingen van Schrift en belijdenis aan te wijzen. Hij zou er niet tegen zijn, dat er mild. indien nodig lang met de dwalenden zou worden gesproken. Doch hij zou niet dulden, dat maand na maand verschoof, zonder dat zijn kerk duidelijk de dwaling had afge wezen, terwijl ondermijners maand na maand voortgingen, alsof er niets aan de hand was! Tallozen met mij zijn geschokt door het jongste uitstel. Moet dit dienen om onderwijl een beslissing te nemen, die in feite zou betekenen de verdere afbraak van onze gereformeerde ker ken? De grote kerkvergadering te Jeru zalem had waarschijnlijk slechts één da x nodig om de binnengeslopen dwaling omtrent de besnijdenis te nemen. En dat was nog wel een be slissing van wereldwijde strekking tot op vandaag. Onzy synode echter de'ibireert. stu deert en dialogeert. on derwijl het kwaad voortwoekert, steeds verder. Utrecht D. J. Couvée.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11