Alphen krijgt nieuw politiebureau Vlag in top te Hazersivoude Leids-Katwijkse samenwerking Stofvangers voor vuilverbranding Cursussen voor de Leidse bejaarden V' isserij nieuws Gemeentebestuur Oegstgeest wil rechtsgeding voeren 971 hieuwe leidse courant ZATERDAG 4 DECEMBER 1971 Maandag 6 december Stadhuis. 7.30 u.: gemeenteraadsvergade- lng- Dinsdag 7 december Breestr. 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi- jratiecentrale. Stadhuis. 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Steenschuur 5, 8—8.30 u.: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Museum Oudheden. 8 u.: mevr. dr. L. gyvanck-Quarles van Ufford over drie fa sen van de „Berlijnse schilder": Berlijn, Basel, Leiden. Woensdag 8 december Stadhuis, 46 u.: spreekuur soo. raads vrouw. Gehoorzaal. 8.15 u.: burgerijconcert Sempre Crescendo. Donderdag 9 december Stadhuis, 7.30 u.: gemeenteraad (begro ting). Vrijdag 10 december Antonius-clubhuis. 8.15 uur: Timdeler- elub voert komedie ..Claudia" van Rosé Franken op. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Gehoorzaalvogelshow Avlbus. De Kleine Burcht. 8 u.: Friese Vereni ging, Sinterklaasviering. LAK-theater Levendaal, 8.15 uur: „The balls of Venus", met zang, dans en mime. Bejaardenhuis Kaarsenmakersstraat, 7—9 uur: afscheidsreceptie de heer en me vrouw Kooy. Boshuis, achter Hof laan 76, 7-^-9.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. Schelpenkade 6, 8 u.: afd. Leiden Na- tuurhist. Vereniging, demonstraties door leden. Stadhuis, 2 uur en 7.30 u.: gemeenteraad (begroting). Zaterdag 11 december Gehoorzaal: vogelshow Avlbus. Zondag 12 december Gehoorzaal: vogelshow Avlbus. FILMS CAMERA: „Du", 18 jr., do vr ma en di 2.30 u.; elke avond 7 en 9.15 u.; „Robin Hood en zijn schelmen", a.l za wo om 2.30 en zo om 2 en 4.15 u.; nachtvoorst, vr za 1.30 uur: „Barbarella", 18 jr. STUDIO: „Wat zien ik", 18 jr. LIDO: „Sergeant 3", 14 jr. LUXOR: „De laatste der Cheyennes", 14 jr. TRIANON: „Blue Movie", 18 Jr. REX: „Fandango, de sex-ranch", 18 jr., nachtvoorst. „Arizona Call", 18 jr., vr za 11.30 uur. Alle films zijn dagelijks 2.30, 7 en 9.15, zo ook om 4.45 uur. Apotheken Apotheek Reyst. Steenstraat 35, telefoon 20136. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter indplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot indag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot li uur op de Lammermarkt. KATWIJK/LEIDEN lussen N.V. Handelmy „HAKAF" te Kat wijk en firma H. E. van der Heide Zonen, Leiden, is overeenstem ming bereikt over een vergaande samenwerking, die zal worden ge realiseerd via overneming door Hakaf van voorraden en handels activiteiten van Van der Heide. Beide bedrijven beoefenen de groothandel in o.m. verwarmings- en kookapparaten, wasmachines en huishoudelijke artikelen; de samen voeging der assortimenten leidt tot ;en verbreding van het Hakaf- leveringsprogramma; kantoren en magazijnen te Leiden zullèrt na een overgangsperiode buiten gebruik worden gesteld. Een gedeelte van het uit 28 per sonen bestaande Leidse personeel wordt door Hakaf in de gelegenheid gesteld het dienstverband by haar op gelijke basis voort te zetten; aan het overige deel zal successievelijk ontslag worden aangezegd. Over de afvloeiingsregeling is tevoren overleg gepleegd met de werknemersorgani saties. LEIDEN Gedeputeerde Staten hebben dezer dagen het besluit van de gemeenschappelijke vuilverwer king in Leiden e.o. tot het aanbren gen van elektrostatische stofvan gers bij de Leidse vuilverbrandings installatie goedgekeurd. Ook het be sluit tot het aangaan, van een geld lening van ruim f 1,8 miljoen voor het aanbrengen van deze installa tie is goedgekeurd. De Zwitserse firma Von Roll heeft inmiddels opdracht gekregen voor de levering en plaatsing van de in stallatie. De verwachting bestaat, dat het werk eind 1972 zal zijn vol tooid. Voetn-Oio-enda. Eerste klas B: UVSRVC. RoodenburgFluks, NeptunusLugdunum. Tweede klas A; LFCBlauw Zwart. Derde klas A: ADS—DOCOS, PKDEO—Quick Steps; Spel. LisseTeylingen, Al phenDe Postduiven. Vierde klas A: RijswijkConcordia (H), Foreholte WSB. HWSJC, Hillegom—Van Nispen. Vierde klas B: Rijpwete- ringConcordia. AltiorDe Flamin go's, UDOVredenburch, Spoor- wiikWarmunda, Westerkwartier ASC, VTLSJZ. Vierde klas C; WassenaarAlphia. LEIDEN Een gesloten, buiten gebruik ge komen kerk wordt na verloop van tijd een bouw val. Het toezicht wordt minder en de nadelige invloeden van weer en temperatuur worden niet ingetoomd. Dat geldt wel in het bijzonder voor een groot gebouw als de Pieterskerk (foto), die al vóór de sluiting niet helemaal dicht was; voor al aan de orgelkant van de kerk lag veel kapot glas. Het was de bedoeling in de Pieterskerk straks een van de kerstnachtdiensten te houden. Maar in verband met de slechte toestand waarin het gebouw verkeert, heeft de kerkvoogdij de cen trale kerkeraad geadviseerd, daarvan af te zien. Herstel van de glasschade alleen zou al zesduizend gulden kostenNu wordt de Marekerk inge schakeld. LEIDEN De stichting Diensten centrum Leiden houdt voor bejaar den in haar dienstencentra de vol gende cursussen: Dienstencentrum Morskwartier, Dijkstraat 2A, telefoon 24790: kerst versieringen maken op 8, 15, 22 de cember 10 uur 's morgens; kerst stukjes maken met groen en kaarsen op 7, 14, 21 december, 10 uur 's mor gens. Dienstencentrum Binnenstad, Ge recht 10, telefoon 43503: kerstver sieringen maken op 7, 14, 21 decem- be, 10 uur 's morgens; kerststukjes maken met groen en kaarsen op 8, 15, 22 december, 2.30 uur 's middags; kerstliedjes instuderen op 6 en 20 december, 9.45 uur 's morgens. Dienstencentrum Kooi, Driftstraat 49a, telefoon 23277; kerstversierin gen maken op 8. 15, 22 december, 2.30 uur; kerststukjes maken met groen en kaarsen op 7, 14, 21 december, 2.30 uur. Zceheldcnwyk: kantine van de L.T.C., Willem Barentzstraat 13 (ge legen aan de Admiraalsweg, ver lengde van de Trompstraat): kerst versieringen maken op 9, 16, 23 de cember. 10 uur 'smogens. eventueel telefonisch opgeven: telefoon 40483 ('s morgens). ALPHEN Het ziet er nu toch naar uit, dat binnen afzienbare tijd, dat wil zeggen over ongeveer twee jaar, de Alphense politie eindelijk zal beschikken over een goed geoutil leerd eigen gebouw. Dat zal dan ongekende weelde zijn. Toen de offi ciële gemeente Alphen aan den Rijn in 1918 ontstond, werd de politie ge huisvest in het „Huis der gemeente" op de hoek van de Julianastraat en de Bruggestraat. Het was een primitief onderkomen; de sfeer: een en al gemoedelijkheid. De persmensen die er in- en uitlie pen, vergaarden hun nieuws zelf uit „het boek". Toen het nieuwe raadhuis kwam, werd de politie daarin onderge bracht. Met recht ondergebracht, want de politie werd onder het „maaiveld", dus in de keldergewel ven gehuisvest. En er kwam al weer gauw ruimtenood. Begin 1970 besloot de gemeente raad tot aankoop van de percelen aan De Heul, die ter beschikking kwamen door de opheffing van het aannemersbedrijf Gesman en Zoete- meijer, om die na verbouw voor de politie beschikbaar te stellen. Die aankoop werd wel goedgekeurd door Ged. Staten, maar de voor de ver bouwing nodige gelden, die geraamd worden op f3.740.000 (verbouw en inrichting) waren er niet. En zo kon men dezer dagen aan de gemeenteraad schrijven: Bij een eventuele Rijnomlegging blijft de si tuering van het nieuwe politiebureau aan de Oudshoornseweg gunstig, om dat dan in ieder geval de brug over de Oude Rijn in het verlengde van de Prins Bernhardlaan en die in de Kennedylaan gerealiseerd zullen zijn, zodat een snelle bereikbaarheid van het politiebureau voor alle delen van de gemeente verzekerd is. Het noe men van een meer concreet tijdstip waarop met de verbouwing van het pand aan de Oudshoornseweg kan worden aangevangen is niet moge- Kinderdagverblijf LEIDEN De stichting Kinder dagverblijven heeft plannen ontwor pen voor bouw van een kinderdag verblijf voor ongeveer vijftig kinde ren in het Morskwarteir. De bouw kosten worden op ruim een half mil joen gulden geraamd en aan de ge meente is een garantieverlening ge vraagd. B. en W. stellen de raad nu voor f25.000 te voteren voor het ver der uitwerken van de plannen en te zijner tijd de gevraagde garantiever- lening en subsidiëring (van f132.830 per jaar) te gaan bekijken, bijvoor beeld tijdens de begrotingsbehande ling. lijk, aangezien dit mede afhankelijk is van de datum waarop de definitie ve toezegging van een buitengewone uitkering als bovenbedoeld zal wor den ontvangen. Laat nu gisteren ineens die defini tieve toezegging van een buitenge wone uitkering afkomen. Tot een voor het gemeentebestuur en de politie verrassend bedrag. Het zal hierdoor mogelijk worden, dat reeds in het komende jaar met de verbouw begonnen wordt en dat het politiecomplex, onderkomen voor een korps van ongeveer honderd mensen (nu ruim vijftig), wordt gerealiseerd. Gemeentewerken heeft de schets- plannen al klaar. V rouwenadvies- commissie in Benthuizen BENTHUIZEN Mevr. Lalleman heeft op verzoek van burgemeester Keijzer een vrouwenadviescommissie (VAC) opgericht waarin de meeste plaatselijke groeperingen vertegen woordigd zijn. De VAC ziet als doel als gesprekspartner op te treden in het contact tussen de opdrachtgever en de ontwerper van nieuw te bou wen woningen, waarbij dan de nodi ge adviezen gegeven kunnen worden gegeven voor de technische verbete ring en de bevordering van de socia le bewoonbaarheid van de woning en de omgeving. Verder wil de VAC ook initiatieven voorleggen voor aanleg en verbetering van openbaar groen, water, recreatiemogelijkheden, wan del- en rustmogelijkheden en het aanbrengen van bescheiden kunst werken. 'Maskerette' speelde Meneer Popper LEIDEN Twee voorstellingen in een uitverkocht huis voor de Leidse operettegroep Maskerette, die dezer dagen onder auspiciën van de Stich ting Leidse Jeugd Actie uitoundig en aanstekelijk gestalte gaf aan de kindermusical „Meneer Popper en zijn pinguins". De outillage van het LAK-thea ter aan het Levendaal bleek best geschikt voor deze presentatie. Het lukte heel aardig, de kinderen b;n- nen de steeds wisselende spots te houden. Het klopte allemaal sch't- terend, want er was hard gewelkt door mevrouw W. J. Stam-van oer Staay (die de teksten schreef), Ada van der Bent als vormgeefster van de muziek en nu al goed voor het schrijven van een paar fijne, ge makkelijk in het gehoor liggende „meezingertjes", de werkeis en werksters achter de coulissen en niet in de laatste plaats de kin deren zelf. Het was kostelijk te zien en te horen hoe men bijvoorbeeld ln een circus met de artiesten omsprir.gt. De vondsten van mevrouw Stam kwam er optimaal uit in dit kinder spel, dat echt levend bleef, omdat de enthousiaste acteurtjes zichzelf konden blijven. Het jeugdig pubhek maar ook de volwassen begeleiders hebben het machtig gezellig gehad bij de heer en mevrouw Popper en de hele kinderschaar. Ook burge meester en mevrouw Vis woonden met veel genoegen een voorstelling bij. Raadsagenda Benthuizen BENTHUIZEN Maandagavond 13 december vergadert de raad om half acht. B. en W. stellen voor de leerlingenvergoeding vast te stellen op f 134,27. Vorig jaar was dat f 120. Om de gronden voor de rest van de omleidingswet in bezit te krijgen, wordt voorgesteld de onteigenings procedure in werking te stellen. Op het ogenblik worden de wonin gen Dorpsstraat 49 en 51 gesloopt. De gemeente kan deze grond en de twee volgende woningen kopen. Het rijk geeft, nadat een saneringsplan is in gediend, een gedeeltelijke subsidie. Ook de andere woningen zullen wor den afgebroken, als voor de bewo ners andere woonruimte is. De raad wordt gevraagd het benodigde kre diet beschikbaar te stellen. Omdat er veel leerlingen uit Bent huizen naar de Zoetermeerse mu ziekschool gaan. wil de gemeente een bijdrage van f250 geven als contra prestatie. Het is nodig dat de straatbelasting met ongeveer 25 pet. wordt verhoogd. De belasting van bebouwde eigen dommen stijgt van 20 pet. naar 25 pet. en van ongebouwde van 15 pet. naar 20 pet. Tenslotte vragen B. en W. een kre diet van f 23.500 voor het herstel van de toren van de Hervormde kerk. Deze is het .eigendom van de ge meente. Hoog en laag water Katwijk aan. Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 5 december: hoog water 4.58 en 17.17 uur, laag water 0.49 en 13.11 uur. Maandag 6 december: hoog water 5.46 en 18.05 uur, laag water 1.35 en 13.58 uur. Sint in Katwijk KATWIJK Sociëteit De Schuit hield gisteravond twee Sinterklaas- bijeenkomsten. In de sociale werk plaats kwam Sint op bezoek bij de geestelijk gehandicapten. De direc teur greep deze gelegenheid aan om Sint te wijzen op het grote ruimtege brek in de werkplaats zelfs de kantine en de gangen zijn in gebruik. Dankzij de medewerking van de Ju- liana-mavo deelde Sint cadeautjes uit. De soosleden hebben voorts de Joegoslavische gastarbeidsters een leuk Sinterklaasfeest bezorgd in de zaal van de firma Ouwehand. Er werden plaatjes gedraaid, er werd gedanst en voor het eerst in hun le ven aanschouwden de Joegoslavische meisjes Sint Nicolaas en zijn knech ten. Dienstencentrum in Vlietivijk VOORSCHOTEN B. en VV. zullen de gemeenteraad binnenkort in kennis brengen met het schets ontwerp van het dienstencentrum voor bejaarden .annex 82 bejaarden woningen. De realisering is afhanke lijk van vele factoren, waarvan een de belangrijkste is de ontsluiting van Vlietwyk IIÏ, wat weer afhangt van de stedebouwkundige planning van deze wyk. VOORSCHOTEN Drugproble matiek. Op verzoek van de K.V.P. hebben B. en W. bij drie plaatselijke huisartsen navraag gedaan omtrent de drugproblematiek. Bij twee artsen blijkt, dat in de huisartsenpraktijk het aantal probleemgevallen aan het teruglopen is, terwijl de derde arts in zijn praktijk een lichte toeneming constateert. De drie artsen zeggen wel, dat het gebruik van drugs toe neemt. Ook bij de medewerkes van de Stichting Release bestaat de in druk. dat het aantal probleem gevallen terugloopt, maar dat het ge bruik iets toeneemt. Lil tip ROLLE!\STREEK SASSENHEIM In verband met werkzaamheden op het krui spunft Sassenheim-noord zal het verkeer vanuit de riohting Noordwijkerhout worden omgelegd over de Teylin- gerlaan. Dit geldt ook voor het ver keer op de Provinciale weg vanuit richting Amsterdam. Dat zal wor den omgeleid via Parklaan en War- naarlaan. Het verkeer vanuit de zui delijke richting op de Parklaan richtiVig Lisse gaat via de Molen straat. LEIDEN Niet één voor één oversteken, maar in groepsver band en via de zebra, zo luidde gisteren het parool voor deze eendenfamilie. De foto werd gemaakt op de Morssingel, vlak bij het Belasting gebouw. (Foto NLC - Wim Croese) HAZERSWOUDEI BENTHUIZEN Op uitnodiging van de voorzitter van „De Stichting Bejaardenzorg Ha- zerswoude, Benthuizen, Moerkapel- le", de heer I. J. P. Keizer (burge meester van Benthuizen) heeft de heer L. Noordam bestuurslid van de ze stichting gistermiddag in aanwe zigheid van een aantal genodigden op het hoogste punt van het in Hazers- woude in aanbouw zijnde bejaarden centrum de nationale driekleur gehe- zen ter gelegenheid van het feit, dat met de bouw van het complex het hoogste punt is bereikt. De burgemeester prees in een kor te toespraak het werk van de bou wers, de firma Groen en Bregman te Benthuizen alsmede het werk van het stichtingsbestuur en de bouw commissie van deze stichting waar van de heer L. Noordam voorzitter is. Verheugd was de burgemeester over de aanwezigheid van de nieuwe benoemde directrice mevrouw J. Bos uit Leidschendam, die volgend jaar haar taak in het nieuwe bejaarden centrum zal gaan opnemen. Na de officiële plechtigheid begaf het gezelschap zich naar het Her vormd Verenigingsgebouw, waar burgemeester Keizer nogmaals wees op het grote belang voor de streek van dit bejaardencentrum. Namens het gemeentebestuur van Hazers- woude sprak wethouder P. C. van der Werf waarderende woorden voor de wijze waarop de bouw verloopt. Nauwelijks een jaar na het slaan van de eerste paal zijn wij reeds toe aan het hijsen van de vlag op het hoogste punt van het gebouw, aldus de wethouder. De officiële openstel ling kan medio 1972 tegemoet worden gezien, aldus de heer Van der Werf. Raad Sassenheini SASSENHEIM Dinsdag 14 dec. 8 uu ren donderdag 16 dec. 2 uur ver gadert de raad. Agenda: Benoeming leden commissie Woon- ruimtewet 1947 (nr. 110); Medewer king Komipasschool en Parkschool; Vaststelling begroting Gezondheids centrum; Zekerheidsstelling verband houdende met overdracht woning wetwoning; Harmonisatie huren ge meentewoningen; Verkeersmaatrege len; Gelegenheid tot het houden van algemene beschouwingen' over de begrotingen. 16 dec.: Behandeling van de ge meentebegroting en de bedrijfsbe- groting 1972; Vaststelling bedrag per leerling. ALPHEN By een eventuele Rynomlegging blyft de situering van het nieuwe politiebureau aan de Oudshoornseweg gunstig, omdat dan in ieder geval de brug over de Oude Ryn in het verlengde van de Prins Bernhardlaan en die in de Kennedy laan gerealiseerd zullen zijn, zodat een snelle bereikbaarheid van het politiebureau voor alle delen van de gemeente verzekerd is, aldus B. en W. Het noemen van een concreet tyd- stip, waarop met de verbouwing van het pand aan de Oudshoornseweg kan worden aangevangen, is niet mogelyk, aangezien dit mede afhan kelijk is van de datum waarop de definitieve toezegging van een bui tengewone uitkering zal worden ont vangen. De kosten van de ver bouwing en inrichting worden ge raamd op rond f3.740.000. ALPHEN Het systeem van wijkagent wordt algemeen als posi tief ervaren. Twee van deze functio narissen zijn reeds werkzaam in Aar- landerveen en Zwammerdam. Uit breiding van het aantal wijkagenten is zeer gewenst, doch de toegestane korpssterkte laat dit nog niet toe, aldus B. en W. IJMUIDEN Eindelijk kan door ons weer eens een normale visweek wor den gesignaleerd, waarin de najaars stormen op de vangsten geen nadelige invloed hebben uitgeoefend. Zo wisten de voor de kust in span opererende kotters bijzonder gunstige resultaten te boeken, waarbij door enkelen zelfs be sommingen van ongeveer ƒ30.000 wer den gemaakt. Hun vangsten bestonden voornamelijk uit partijen mooie gul, waarbij een der spannen nog zo geluk kig was een aantrekkelijke lading sar dien aan land te kunnen* zetten. Dit werd vooral door de rokers bijzonder gewaardeerd, zodat hiervoor grif ƒ30 per 40 kg kon worden gevangen. Deze reeds bestaande animo werd nog ver hoogd door het vrijwel ontbreken van andere, voor de rokers geschikte vis soorten. Voorts liepen nog drie schepen, af komstig van de Ierse Zee in IJmuiden binnen, met de bedoeling hier hun res tanten op te ruimen. Voor de haring werd van 70 tot 58 per halkist be taald, waarbij de makreel echter geheel ontbrak; de gunstigste tijd hiervoor blijkt inmiddels weer te zijn verstre ken. Dit trio was tijdens de laatste dagen van zijn reis zo gelukkig geweest in de omgeving van de Seine-baai een mooie partij haring te ontmoeten. Doordat de meegenomen tonnen reeds geheel wa ren gevuld, kon men deze nieuwe vangsten direct in het laadruim op slaan, zodat de haring van een leven de kwaliteit is gebleven. Voorts werd de handel verrast met een aanzienlijke partij haring, welke door de spanners was aangevoerd. Alleen is het jammer dat de visgronden van deze schepen zo ver van de thuishaven zijn gelegen, zo- c? OEGSTGEEST Dinsdag 7 dec. 7 uur vergadert de raad. Bij hun voorstel van 16 november gaven B. en W. de raad in over weging tegen een negental personen uit deze gemeente een rechtsgeding te voeren. De behandeling van dit voorstel geschiedde met gesloten deuren. Naar aanleiding van hetgeen in de raad over dit onderwerp werd be sloten, hebben B. en W., bijgestaan door de rechtskundig adviseur, mr. E. G. Spreij, op 2 december de gehele zaak nog eens uitvoerig uiteengezet en doorgesproken met de in de zaak zitting hebbende juristen, mr. R. Cleton, mr. P. Olivier, dr. C. P. C. M. Oomen en mr. H. J. Penning. Zij en de rechtskundige hebben ge adviseerd de raad in overweging te geven het op 16 november genomen besluit in te trekken en te besluiten tot het voeren van een rechtsgeding, zo nodig tot in hoogste ressort. B. en W. willen aan dit advies voldoen. B. en W. stellen voor een rechts geding te voeren tegen: mevrouw H. Branderhorst, geb. Flach. H. Duyven- dak, drs. L. H. van Leeuwen, me vrouw H. J. van der Linden, geb. Abbinga; prof. dr. G. Zoutendijk, prof. dr. J. H. Oort en ir. W. F. Snieder, allen wonende te Oegstgeest, wegens door hen aan de gemeente Oegstgeest verschuldigde afrekening koopsommen grond en een verweer in rechte tegen: mevrouw J. F. B. Blok. geb. Van der Schalk drs. C. N. Jansen van Rosendaal, beiden te Oegstgeest. indien de gemeente Oegstgeest door hen wegens onver schuldigde betaling van respectieve lijk f 5.615,39 en f315,36 wordt ge dagvaard. Concert Con Amore LEIDEN' Op 14 december a.s. zal de christclyke oratoriumvereniging „Con Amore" concerteren in de Stadsgehoorzaal te Leiden met mede werking van de sopraan Rina Corne- lissens, de alt Elisabeth Cooymans, de tenor Hans Hageman en de bas Henk Smit. Verder werken mee de organist Simon C. Jansen en het Ge westelijk Orkest voor Zuid-Holland. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Jan Pasveer. Uitgevoerd worden de ouverture Iphigénie en Aulide van Chr. W. von Gluck, de zogenaamde „Paukenmes- se" van Joseph Haydn en het Mag nificat van Carl Philipp Emanuel Bach. dat zij de zuidelijker gesitueerde ha vens meer voordeel hebben bezorgd dan in IJmuiden het geval is geweest. UITGEVALLEN De al geruime tijd bestaande samen werking tussen het span KW 206 en IJM 207 is onlangs wreed verstoord door het uitvallen van de KW 206. De reductiekast van dit schip, waarmee de schakel wordt gevormd tussen motor en schroefas, bleek namelijk zo zwaar te zijn beschadigd dat met het herstel geruime tijd zal zijn gemoeid. Nu was het span KW 167 - KW 190 reeds ver broken door motorschade van het eerst genoemde schip, zodat zijn maat was gedwongen als solist uit te varen. La ter werd hem de IJM 207 als partner toegevoegd. De oorzaak van het in elkaar draai en van de reductiekast van de KW 206 moet worden gezocht in een zwevende tros, die waarschijnlijk van het een of andere koopvaardijschip afkomstig is. Deze raakte in de schroef verward, waardoor alles op buigen of barsten kwam te staan. Dit kon eerst definitief worden vastgesteld op de helling van het Staatsvissershavenbedrijf, nadat de' kotter door zijn spangenoot de haven was binnengesleept. PLATVIS De resultaten van de platvissers zijn evenmin ongunstig geweest, omdat voor deze soorten bijzonder hoge prij zen werden betaald. De KW 180 ver raste hierbij iedereen door een vangst van ruim 1600 kg tong en ongeveer 250 bakken van 40 kg schol aan de markt te brengen. En dit is waarlijk niet de eerste stunt van dit schip. Zijn schipper heeft waarschijnlijk een mooi „stekkie" voor zichzelf gereserveerd, want als een collega eens in deze om geving opduikt, mag hij al blij zijn wanneer de netten heel - door hem kunnen worden opgehaald, om dan van verspelen nog maar niet eens te spre ken. Vandaar dat thans opnieuw met belangstelling naar de komst van de KW 180 wordt uitgezien. De kotters, die zich voor de kust on ledig hielden met het vangen van gul, zijn eveneens met wisselend succes aan de markt verschenen. Ook hierbij bevond zich één schip de KW 174 dat steeds met kop en schouders boven de collega's kwam uitsteken. Dit schip meldde zich geregeld met de grootste vangst en werd daardoor automatisch de hoogste besommer. Ook deze week werd het na slechts vier dagen vissen met 22.000 de onbetwiste top-scorer. Al deze aanvoer kon door de noord schepen nog eens extra worden aange vuld. Hier kan bij worden aangetekend dat men maandag van noordvis ver stoken moest blijven, omdat de KW 41 door de grote toeloop van haringsche pen van de markt werd gehouden. Hiervoor moest toen immers de gehele loscapiciteit worden ingeschakeld. Ook aanstaande maandag ziet het er voor deze schepen niet al te rooskleurig uit, omdat reeds vrijdagmiddag de VL 115 en de SCH 81 waren gearriveerd, res pectievelijk met ruim 1400 en 900 kis ten haring. Dit alles werd deze week door de Kanaalvisserij mogelijk gemaakt. Van daar dat eer maandag het lossen be gint, nog wel meer schepen met deze haring aan de markt zullen verschij nen. Want het is inmiddels al bekend geworden dat in deze contreien dag vangsten werd?n gemaakt van 100 tot 300 kantjes. Hiervan hebben de vries- trawlers veel tot een diepvriesprodukt verwerkt, terwijl weer anderen hun meegenomen tonnen vulden. Toch zal st«»llig nog worden getracht behalve dit abes óok nog verse haring aan te voe ren. ALPHEN Geprezen zij de Heer. Van dit lied werd op 27 november te Boskoop op verzoek van de NCRV af deling televisie een opname gemaakt van het Hervormd gemengd koor Ju bilate Deo te Alphen aan den Rijn, het Hervormd kerkkoor te Boskoop, Hervormd kerkkoor te Uithoorn, het Hervormd meisjeskoor te Boskoop en het Meisjeskoor De Lenteklokjes te Katwijk aan Zee. De koren staan onder leiding van Dirk van Vliet, terwijl Aat van Vliet het orgel be speelt. Deze opname is gemaakt voor het programma Een lied voor alle tyden, dat zal worden uitgezonden op dinsdag 7 december via Nederland 2 tussen 19.05 en 19.30 uur. ALPHEN In het algemeen kan gesteld worden, dat de plastiezakken goed voldoen voor het ophalen van het huisvuil, aldus B. en IV. aan de raad. Op dit moment wordt er door het bedryf van gemeentewerken een onderzoek ingesteld naar de finan ciële en technische consequenties zo wel voor de gemeente als het publiek van het één keer per week ophalen van huisvuil.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3