STEUN AAN AFRIKAANS VERZET VIA VN-FONDS Kritische officier werd op zijspoor gezet Sinterklaas heeft weinig invloed op spaartegoeden geefiets van de slijter... Regeriiigsbemitlcleliiig gevraagd in conflict India en Pakistan rrico Meerderheid AR en KVP achter motie oppositie 0 Milieubeheer niet onder één minister Burgerrecht zal waarschijnlijk gaan verdwijnen OVERSTE HAD TE VEEL IDEEËN Bakker: golf van amendementen en moties nutteloos Alvi Aluminium deurluifels reeds vanaf f98,- 6 VRIJDAG 3 DECEMBER 197 Minister Langman (voorgrond) van Economische Zaken en minister Boers- ma van Sociale Zaken putten uit de onmisbare krant tijdens het gesprek van een delegatie uit het kabinet met vertegenwoordigers van het overleg orgaan van de drie vakcentrales. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De overgrote meerderheid van de Tweede Ka mer sprak zich gisteren uit vóór humanitaire en onderwijskundi ge hulp aan bewegingen, die de bevrijding van de Portugese ko loniën beogen. Deze hulp moet via fondsen van de Verenigde Naties worden gegeven. In de motie van de oppositie, die ook was ondertekend door mr. J. A. Mommersteeg (KVP) en mr. G. C. van Dam (ARP) wordt de regering verder gevraagd langs diplomatieke weg aan te dringen en mee te werken aan de vorming van deze fondsen. Sympathiek Minister Boertien van ontwikke lingssamenwerking zei de motie „sympathiek" te vinden en er geen bezwaar tegen te hebben, omdat via de Verenigde Naties wordt gehandeld. De heer P. Jongeling (GPV) stelde tegen, omdat hij er niet zeker van was, dat de hulp zou worden afge grensd, zodat de verzetsbewegingen er toch van zouden profiteren. Van de ARP stemden tegen deze humanitaire hulp de heren M. W. Schakel en Tj. Walburg, van de CHU de heren T. Tolman en G. van Leijenhorst, van de WD de heren G. van Ardenne, Th. H. Joekes, A. Geurtsen en C. Berkouwer. ,jStapje vooruit Dr. S. Bosgra van het Angola Co mité noemde gisteravond het besluit van de Tweede Kamer om via de VN geld te geven aan de Afrikaanse be vrijdingsbewegingen „een stapje vooruit". Hij zei liever gezien te heb ben dat de Kamer zich uitgesproken had voor directe hulpverlening aan de bevrijdingsbewegingen. Nu toont Nederland zich bereid wat verbandjes aan te leggen, maar op het politieke vlak laat de regering het afweten. Er wordt niet duidelijk ge maakt dat Nederland wérkelijk een einde wil maken aan de koloniale oorlog in Angola, Mozambique en Guinee, Daarom blijft ons land aan de verkeerde kant staan". stemming in de PvdA en D'66. Ook sneuvelde de motie van D'66 waarin humanitaire hulpverlening aan de vluchtelingen in India en aan de be volking in Oost-Pakistan werd ge vraagd. Deze motie, zei de heer M. G. B. Engwirda, is in overeenstemming met de oproep van 64 bekende Neder landers over deze hulp. De PSP-motie voor erkenning van het zelfbeschikkingsrecht van de be volking van Oost-Bengalen kreeg al leen de stemmen van de PvdA, D'66 en de heer J. H. de Jong. Proefexplosies De moties van de heer M. van der Stoel (PvdA) over het beëindigen van de proefexplosies met kernwapens en over de oost-west-verhouding haal den de eindstreep. In de eerste motie spreekt de Ka mer uit, dat het ontbreken van een bepaling over de controle ter plaatse een verdrag over de ondergrondse proeven niet in de weg kan staan, omdat het risico van een niet ontdek te explosie zeer gering is. In de tweede motie wordt aange drongen op een rationalisatie van de Westeuropese verdediging. Een Euro pese atoommacht wordt afgewezen. Een ander punt is dat de oostpoli- tiek van bondskanselier Brandt krachtig gesteund moet worden. Het doel moet zijn dat nog in 1972 een normalisatieverdrag tussen de twee Duitslanden wordt gesloten, de Bondsrepubliek en Oost-Duitsland in de V.N. worden opgenomen en Oost- Duitsland volkenrechtelijk wordt er kend. n hij maakt er een fijn cadeau van! in fraaie ^eschenkverpakking^^^ (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren een motie van het Ka merlid Oele (PvdA) verworpen, waarin een verdergaande coördinatie wordt gevraagd op het gebied van het milieubeheer. De linkse combina tie wilde zover gaan, dat alle activi teiten op dit terrein onder de verant woordelijkheid komen van één mi nister. Tegen deze motie bestond bij rege ringspartijen en regering groot be zwaar. Men vond een coördinatie van de milieuhygiëne (let wel geen mi lieubeheer) al een hele krachttoer. Een nog verdergaande coördinatie zou de zaak kunnen forceren, zo meenden deze partijen. De Kamer verwierp ook de reeks amendementen die PvdA, D'66 en PPR hadden ingediend bij de behandeling van de begroting van milieuhygiëne. De begroting zelf werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Met alleen de stemmen van de CPN tegen heeft de Tweede Kamer gisteren de VVD-motie aanvaard, waarin de regering wordt gevraagd te bemiddelen in het conflict tus sen India en Pakistan. Aan deze eensgezinde stemming ging echter een ernstig incident voor af. De heer A. L. Ter Beek (PvdA) beschuldigde de WD van politiek onfatsoen. Als reactie schreeuwde de heer Berkhouwer (VVD) in de microfoon, toen men hem van de kant van de PvdA wilde interrumperen: „mijn heer de voorzitter, laat deze meneer (bedoeld was de heer Ter Beek) en ook meneer Den Uyl- zwijgen." Dat deden de PvdA-Kamerleden toen GRIEF De grote grief van de PvdA was, dat men met het oog op de begro tingsbehandeling negen partijen in de Kamer twee keer had uitgenodigd om te praten over de kwestie India-Pa kistan met de bedoeling tot een eens gezinde uitspraak te komen. De WD liet echter taal noch teken horen op deze uitnodigingen, maar kwam deze week zelf plotseling met een motie. De PvdA was zeer verbaasd. Mr. Berkhouwer verweerde zich met de opmerking, dat de PvdA de kwestie voor zichzelf wilde monopoli seren. Hij onthulde nog uit het debat in de wandelgangen dat de PvdA-er M. van der Stoel hem nog geadvi seerd heeft bij de opstelling van de tekst. Dat de PvdA toch aan de VVD-mo tie meewerkte was, omdat er ee eensgezinde uitspraak moest kome: 0< en de zaak in het openbaar buiten raë partijpolitiek moest blijven. Dat is dan niet gelukt. De sfeer ij de Kamer tussen WD en PvdA bj de behandeling van de motie, bedoel om de vrede te herstellen tussen dia en Pakistan, was allesbehalv vreedzaam. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het ultra-rechts Burgerrecht, maandblad van di stichting comité Burgerrecht, zal pa 1 januari opgeheven worden, tenzi voor die tijd het blad erin slaagt 300 abonnees er bij te krijgen. Burger recht heeft een oplage van 10.000. In een bericht van de direct» wordt de lezer verzocht geen abonne mentsgelden voor het volgend jaa over te maken. Er is, zoals de zaken er nu voorstaan, onvoldoende geld om het blad zonder verlies volgend uit te geven. Burgerrecht bestaat 26 jaar neemt volgens de redactie een vol strekt unieke plaats in ons land ir Het staat op de bres voor enkel? honderdduizenden zelfstandige onder nemers en op hen doet het blad een beroep om initiatieven te ontplooien; die Burgerrecht alsnog van de onder gang zouden kunnen redden. -1 plej vra bla van ten duil nati anb voll ovei Tomaten AMSTERDAM De Sinter klaasinkopen hebben in novem ber een beduidend geringere in vloed op het sparen gehad dan vorig jaar het geval was. Novem ber is traditiegetrouw een zwak ke spaarmaand. De spaarbanken in Amsterdam, Den Haag en Rot- DEN HAAG De fractievoorzitter van de CPN, de heer Bakker heeft gisteren in de Tweede Kamer PvdA, D'66 en PPR scherp bekritiseerd, om dat zij bij iedere begrotingsbehande ling „een steeds hoger opgaande golf van moties en amendementen indie nen." De heer Bakker sprak van een „hol gebaar". De wensen van deze partijen gaan volstrekt verloren in de veel heid van stukken die zij produceren. •Hij dreigde daarom voortaan over ieder stuk hoofdelijke stemming aan te zullen vragen. Een procedure die heel wat meer tijd vergt dan het meestal gebruikelijke stemmen bij zitten en opstaan. „Wij zijn niet naar de Kamer gekomen om gedwongen gymnastiekoefeningen te doen." aldus de heer Bakker. Op grond van het kamerreglement moet hoofdelijk wor den gestemd wanneer een Kamerlid daarom vraagt. De fractievoorzitter van de PvdA, drs. Den Uyl reageerde op Bakker's dreigement met: „We laten ons door de heer Bakker niet weerhouden. In het verleden is de Kamer tezeer in gebreke gebleven". Nog geen vijf minuten na deze uit val beging het Kamerlid ir. Oele (PvdA) de blunder om een amende ment te willen intrekken, dat een mi nuut tevoren al door de kamer was verworpen, waarop de heer Bakker: „Nu zie je maar weer eens hoe goed het systeem van moties en amende menten werkt." terdam konden verleden jaar dan ook slechts ontsparingen en kleine overschotjes melden. Dit maal ontvingen zij echter in no vember flink meer dan ze terug betaalden. Bij de spaarbank voor de Stad Am sterdam werd 88.7 (v.j. 77.9) min. ingelegd en 86.9 (77.8) min. terugbe taald. Het overschot beliep ruim 1.7 min. Vorig jaar bedroeg het overschot slechts 77.000. Het obligo is in de eerste elf maanden met ruim 100 min. gestegen tot boven de 1.3 mil jard. Bij deze resultaten zijn o.a. de resultaten van de Stichtsche Bortës- spaarbank inbegrepen. Ook in Rotterdam was de spaarzin aanzienlijk groter dan in november 1970. Bij de Spaarbank te Rotterdam werd 78.6 (62.6) min. gestort en 77.1 (63.9) min. opgenomen. Hier door ontstond een spaaroverschot van 1.5 min. Vorig jaar werd 800.000 meer terugbetaald dan ingelegd. Sinds het begin van het jaar bedraagt het spaaroverschot 55.7 min., tegen 39 min. in dezelfde periodes van vorig jaar. Eind november beliep het aan de spaarbank toevertrouwde te goed 908.8 min. Ook in Den Haag spaarde men meer, al haalde het overschot niet het ni veau van de andere twee steden. Bij de Nutsspaarbank te 's-Gravenhage werd ingelegd 68.1 min. cn terugbe taald 67.4 min. Het spaarderstegoed vermeerderde dus met 0.7 min. Vorig jaar was er sprake van een ontsparing met niet minder dan 1.5 min. In de eerste elf maanden van dit jaar be droeg het spaaroverschot 53.7 min., tegen 25.3 min. in de overeenkomsti ge periode van vorig jaar. Het aan spaarder verschuldigde bedrag beliep eind november 986.8 min. Een motie van Bas de Gaav Fort man (PPR) om bij de onderhandelin gen met Portugal over associatie met de EEG politieke concessies in ver band met het verzet in de koloniën af te dwingen, kreeg alleen de stemmen van de oppositie. „Het gaat mij te ver", had staatsse cretaris Westerterp opgemerkt, „om bijvoorbeeld een akkoord over de to maten hiermee in verband te bren gen". IJnctadbeleid In het kabinet wordt nog hard touwgetrokken tussen minister Boer tien (Ontwikkelingshulp) en minister Langman (Economische Zaken) over de uiteindelijke verantwoordelijkheid van dhandelspolitiek ten opzichte van de ontwikkelingslanden (Unctad- beleid). Minister Boertien moet het zijn, zo wil een motie van drs. J. P. Pronk. Zijn gedachte vond ook steun bij de regeringspartijen. „Neem de motie nu niet aan", adviseerde minister Boer tien. „om het overleg in het kabinet niet te verstoren". De Kamer stemde niet zodat de motie blijft bestaan en op tafel zal komen, zodra eensgezindheid in het kabinet bestaat. Verworpen De andere moties van de progres sieve drie" met uitzondering van die om mee te werken aan de program mering van de geboortenbeperking in de ontwikkelingslanden, werden ver worpen. Voor de family-planningmo- tie stemden de VVD en DS'70 met de oppositie mee. De verworpen motie over de vol kenrechtelijke erkenning van Oost- Duitsland veroorzaakte een verdeelde Door P. L. van Enk Het bericht dat overste JVI. H. von Meyenfeldt zal wórden verbannen naar de legerplaats Oirschot blijkbaar zo'n beetje het Siberië van onze krijgsmacht onthult het zo veelste incident in een lange, escalerende reeks van conflic ten en ongelukken die in het leger zo langzamerhand aan de orde van de dag zijn. Het is een reeks waarin de groetac- ties en demonstraties in Ermelo en Steenwijkerwold evengoed thuishoren als Wijvoorbeeld de affaire van de langharige Rinus Wehrman en van Dona en Schul die momenteel in Nieuwersluis worden aangepast. Het is een rij van gebeurtenissen die een toenemende verscherping van tegen stellingen laat zien. Als het zo door gaat in de krijgsmacht kunnen we de komende jaren nog wat beleven. De maatregel die von Meyenfeldt Wie zoet is krijgt kaas nietvergtUn-Fticoeien Nog even de tandjes op elkaar. De uren tellen. Niet omdat ik zo zit te springen naar het uitpakuur, maar omdat er nog zo enorm veel moet gebeuren. En de vlug-vlug boodschapjes, die nog op het li|St|e staan Niets bijzonders, maar allemaal snippertjes, die tiid vra gen. De borstplaat die bit dat winkeltje het I lekkerste is: de marsepeinmaker qinds die altiid wat anders dan de anderen heeft. Het hopeloos zoeken naar de I kaars, die wèl doorschijnt en niet lekt. Het triest ervaren, dat het leuke I snuisterijtje dat maanden geleden ie trof. maar dat je toen niet qekocht hebt „omdat het nog zo lang duurde" nu uitverkocht is. De spijt, dat je niet eerder dat knut- selariitie hebt qedaan... Alles bi| elkaar een enorme belasting van de laatste etmalen. En dan komt het nog. Het pakken en I rijmen, de inspiratie die pas op het laatste nippertje binnen wil sluipen. Een kat in het nauw maakt rare sprongen en een mens in "Mnood pro beert slim te worden. Helaas, teveel zijn met mii slim en onze gezamenlijke slimheid brengt ons in het slop. Om negen uur 's morgens op de win- kelstoep staan... dat was er zo eentje. Barstens vol was de tram. Ik glunde ren. Allemaal kantoormensen natuurlijk... Stom. natuurlijk, de kantoren waren al lang aan de slag. Het waren allemaal winkelklanten In een horde stormden we de zaak binnen. Vergelen Even leek het nog of de drom zich verspreiden zou in de immense ruimte van zoveel verdiepingen hooq. Maar niks hoor, alles stoof op hetzelfde af... Bovendien zijn de helpsters dan nog helemaal niet op dreef, het wisselgeld een probleem en de eigen hersens nog niet inventief genoeg. Naar ook, dat de koffie nauwelijks klaar ia en men ook daar dus geen troost kan zoeken. Neen. dat heel vroege was het niet. De beste oplossing vonden we in het „tussenuur". Dat is zo van zes tot ze ven. De dagkopers zijn naar huis en de werkende burger tankt bij om voor de avond energie te vergaren. Maar dat helpt nu niet meer en mor gen om vijf uur is alle kans verkeken. Dan moeten we rond zijn. Het plak band en de lijm, het mooie papier en de lintjes, de graptoestanden en geintjes in huis zijn. De banketletter gehaald en de peper noten. Sinterklaas zijn baard qewassen en de Piets make-up gemengd. Dan is er geen hulp of materiaal meer buiten de deur te krijgen. En let op, wat er allemaal zal ontbre ken... Want dat is het enge met dinqen die je vergeet... dat zijn altijd zaken waar ie het dringendst behoefte aan hebt en waar je niet van droomde dat je ze nodig zou hebben. Ik weet zeker veel te vergeten, maar het afschuwelijke blijft, dat ik luist daar om ze vergeet. Ik kan er namelijk maar niet op komen wat het eiqenlijk is... Zes december zal het ook niet meer hinderen.... dat is de enige troost! thans is aangezegd past harmonisch in deze trieste reeks. Ete bedoeling is duidelijk; als hij eenmaal naar het verre, wëlriig toegankelijke Oirschot is afgevoerd, zullen we weinig meer van hem horen. Hij zal daar zijn eigen Nieuwer sluis hebben gevonden, zij het dat hij daar op bevordering tot kolonel zal mogen rekenen, want dat is het ver guldsel dat hem ter versiering van de pil schijnt te zijn aangeboden. Gezagsondermijning De overplaatsing is een effectieve bestraffing voor het jarenlang crea tief en gedreven meedenken, meepra ten en meeschrijven over het defen siebeleid waaraan von Meyenfeldt zich heeft schuldig gemaakt, voor een belangrijk deel in nauwe samenwer king met zijn naaste collega overste H. Volten in de tijd dat hij be leidsmedewerker van oud-staatsse cretaris Haex was. Het is bijna onvoorstelbaar, maar helaas toch waar dat wanneer je in de kring van officieren en onderoffi cieren meedoet aan de gedachtevor ming over een modernere toerusting en inrichting van onze krijgsmacht, je meteen verdacht bent van gezags ondermijning en verslapping van de nationale verdedigingswil. Zo is het voor brede kringen in de krijgsmacht een ontstellend diepte punt geweest dat von Meyenfeldt en Volten in een lange reeks artikelen in het partijorgaan van de ARP tot de conclusie kwamen dat ons bondge nootschap openlijk zou moeten ver klaren dat het in conflictsituaties niet als eerste naar de kernwapens zou grijpen. Het was een conclusie die werd sa mengevat in een amendement op de veiligheidsparagraaf van het Ar-pro- gramma. Het amendement werd ver worpen, zij het dat de minderheid die ervoor stemde, aanzienlijk was. Panische schrik Wat men van het idee zelf ook mag vinden uit de discussie op de AR- partijraad alleen al kan iedere offi cier duidelijk zijn geworden dat er in dc burgermaatschappij steeds minder gemakkelijk over de problematiek van de kernbewapening wordt ge dacht. Een logische en verstandige reactie zou dan zijn, eens te bezien of de verontrusting in de burgermaatschap pij mogelijk hier en daar goede gron den heeft en of de militaire maat schappij niet bezig is, zich van de civiele te verwijderen door klakke loos aan dit soort vraagstukken voor bij te gaan. Maar in plaats daarvan was de reactie van de krijgsmacht op de betrokken AR-vergadering er een van bijna panische schrik en ontstel tenis en werd het wantrouwen tegen verleidende geesten als Von Meyen feldt en Volten slechts versterkt, waarbij vooral von Meyenfeldt als een verdacht element werd be schouwd omdat hij idealistisch en ge dreven genoeg was, avond aan avond langs plaatselijke kerken te sjouwen om discussies over veiligheidsvraag stukken in te leiden en om actief mee te doen aan het deputaatschap inzake veiligheidsvraagstukken van de gere formeerde kerken in Nederland. Iets dergelijks heeft zich voorge daan bij de discussie over begrippen als inspraak en democratisering woorden die in het burgerlijke taal gebruik allang gemeenplaatsen zijn geworden, maar in de militaire sa menleving nog nauwelijks aan het publiek bewustzijn zijn toegevoegd. Nu von Meyenfeldt een van de weinigen is geweest die het denken over deze dingen ook in de krijgsmacht heeft geïntroduceerd geldt hij voor de meeste van zijn col lega's automatisch als een knoeier aan het normenstelsel, als een van de spoken die de gezagsschemering heb ben opgeroepen. Het is duidelijk dat von Meyenfeldt in deze visie op een heel gevaarlijke plek zit als directeur van het studiecentrum militair leider schap in Hilversum, waar immers of ficieren en onderofficieren bij- en nascholing krijgen. In dat studiecentrum wordt ge wrikt aan het wereldbeeld van men sen die eigenlijk alleen op kazerne terreinen hebben rondgekeken, die het dan ook maar zo-zo vinden dat de groetplicht is beperkt en dat zij zich minder met de haardracht van de dienstplichtigen mogen bemoeien, die de WDM beschouwen als een uit zijn kracht gegroeide ultra-linkse cel. Mensen die wanneer een of ander voorschrift voor de bijl gaat, uitroe pen: wat komt ervoor in de plaats? Op die manier houden we niets meer over. Isolement Het is maar al te begrijpelijk dat, wie voor zijn maatschappelijke vor ming aangewezen is geweest op de messes van officieren en onderofficie ren maar liever niet te maken wil hebben met wat buiten de kazerne poort gebeurt, zeker als deze hang naar isolement wordt gelegaliseerd door een militair straf- en tuchtrecht dat nog steeds in zijn verouderde vorm blijft bestaan. Deze verstarring van de militaire samenleving treedt steeds duidelijker aan het licht sinds van binnenuit te genkrachten werkzaam zijn gewor den, vooral in de vorm van de WDM (Vereniging van Dienstplichtige Mili tairen). In deze linkerhelft van de krijgsmacht wordt lang niet altijd even soepel en taktisch gemanoeu vreerd. De WDM heeft een kleine zeer linkse vleugeltop, die samen met de witte BVD (Bond Van Dienstwei geraars) ludieke acties bedenken, welke de rechterhelft mateloos irrite ren. Op die manier ontstaat aan' de rechterzijde de neiging de hele VVDM in de ban te doen, hetgeen op zichzelf de stemming bij de WDM er weer niet welwillender op maakt. Permanent conflict Zo groeien de verhoudingen binnen de krijgsmacht snel toe naar een si tuatie van permanent conflict. De po litieke leiding minister De Koster en staatssecretaris Van Es heeft tot dusverre tegenover de vermaat- schappelijkende krachten binnen het M. H. von Meyenfeldt leger b.v. de VVDM een wijze, buigzame houding ingenomen. Misschien zal zij het ook met het behoudende deel van de krijgsmacht kunnen redden, maar dan is het wel nodig duidelijker een marsroute aan te geven en minder dan oud-minister Den Toom placht te doen, van geval tot geval haar beleid bepalen. Wan neer de minister zo helder mogelijk vaststelt dat wij hier staan en decre teert dat we daar moeten uitkomen, dan zullen de meeste officieren en onderofficieren loyaal genoeg zijn om mee te marcheren. Het lijkt erop dat er snel een mars bevel zal moeten komen. Het bericht uit de cavallerie-stad Amersfoort dat „rechts" in de krijgsmacht zich bun delt onder hartelijke aanmoediging van tal van hoofdofficieren buiten dienst kan erop duiden dat het eraan toe is het recht in eigen hand te nemen. Polarisatiebrokken Intussen zit von Meyenfeldt met de brokken van de polarisatie die binnen de krijgsmacht al veel te lang is voortgewoekerd. De generaals die hem deze zijn „overplaatsing" hebben aangezegd, proberen de maatregel te verkopen als voorbereiding voor zijn promotie, maar dat zijn kinderachtige smoesjes. In werkelijkheid wordt hier iemand weggewerkt uitsluitend en alleen om dat hij er afwijkende, dat wil in dit geval zeggen: moderne, werkbare, i- deeën op nahoudt. Je had het niet voor mogelijk gehouden. Het moet bovendien een kooltje zijn dat buiten de met personeelsaan-' gelegenheden belaste staatssecretaris Van Es om is gestoofd, want dat een politieke leider van het departement zich met zoiets zou inlaten, is tegen woordig gelukkig ondenkbaar. Daar om bestaat de kans dat verbanning van overste von Meyenfeldt als wordt teruggedraaid. Het is te hopen, want critici binnen de krijgsmacht mogen lastig zijn, ze zijn er dringend nodig. Verder leveren we: alles in hard gemoftelde kwaliteit. Voorzetramen, reeds vanaf 46„ per m; carports; patio's; ingebouwde serres en waranda's in eJke gewenste maat: winkeloverkapping; nordeuren; raamhorren, ook oprol baar; windbrekers; nleuwbouwramen en -deuren. Bel nu 03410 - 6345 (ook s zaterdags) ot scnrljt voor vrijblijvend bezoek en bet bezichtigen van monsters. ALVI - HARDERWIJK

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6