2-1 WINST ORANJE Italiaanse muur bleef overeind Psychische onzekerheid door overbevolking Vervanging Van Hanegem en Keizer drukte stempel op spel Balk en Schuiten niet te stuiten Eisen van NOC voor schutters ENGELAND IN LOTING VAN KNVB-BEKER DONDERDAG 2 DECEMBER 1971 Van onze speciale verslaggever Frantisek Fadrhonc, de coach van het Neder- udse elftal, wil op goede voet komen en blijven met de clubs. Die heeft een stempel gedrukt op de vriendschappelijke inter- NederlandSchotland. Want daardoor was hij genoodzaakt niet uring of Hoekema, maar Pahlplatz in de spits te zetten en daar- ior aan was hij genoodzaakt in de rust Keizer en Van Hanegem uit tot dan toe bij vlagen briljant spelend elftal te halen. „Want" Fadrhonc zich, „beiden waren licht geblesseerd. Ik wilde en enkel risico nemen. Zondag moeten zij weer spelen. En ik wil de ibs te vriend houden". Nederlands elftal van na de scheelde in speelwijze hemels- ;ed van de voor de rust spelende De Schotten werden daardoor onderuit gehaald, maar slaagden zelfs in naast de Oranje-équipe te men. Uiteindelijk was het een van acht „verdedigende spelers die er het veld stonden" zoals Fadrhonc zei, Barry Hulshoff, die Neder- aan de volle winst hielp, frantisek Fadrhonc werd kort voor t treffen met de Schotten gecon- met een tweede soort Van Hanegem." De bonds- bleek namelijk niet te mogen schikken over Oeki Hoekema, de- tant tegen Luxemburg. Mogen, PSV had het afgelopen week- al laten voelen niet zo gelukkig zijn met de keuze van de roodhari- spits in de selectie. immers kwam tegen NEC in het veld voor zijn club. Vrij- g deelde hij trainer Kurt Linder ;e, dat hij graag wat rust wilde, in verzoek dat hij een dag later introk, ook omdat zijn plaats in nationale elftal in gevaar kwam. nder deelde hem toen echter mee it hij de opstelling niet meer kon iranderen. Hoekema had gewoon vrije dag. door Ruud Verdonck Tijdens NECPSV zat als Fadr- >ncs assistent Arie de Vroet op de speciaal om Hoekema te zien. oekema was echter zelf helemaal et in Nijmegen. Toen De Vroet dat ipport doorbelde naar Fadrhonc was voor hem echter al te laat (de waren de deur uit) om oekema uit de ploeg te laten. Daar- ;ee was er voor Fadrhonc weer een •oot probleem, want Jan Jeuring as nog steeds niet helemaal hersteld een blessure. Uiteindelijk moest bondscoach gisteravond bij ge- rek aan specifieke spitsen Theo 'ahlplatz inzetten. Pahlplatz nota bene die eigenlijk was door Henk Wery, om ut meer kracht tegenover de Schot- l1 verdediger David Hay te zetten. Tommy Docherty daarover: „iHay is specifieke linkerver,dediger, hij an ook op rechts goed uit dé voeten, n als het moet kunnen we hem ook og in de halflinie gebruiken. Nee als werkelijk iemand tegen hem wilt dan moet je een echte back emen".) Feit was in ieder geval wel, dat 'heo Pahlplatz zich zeer slecht op z'n emak voelde in de spits. Hij leed balverlies op kritieke mo*- ROTTERDAM Zelfs een drietal moest gistermiddag bij ie midweekwedstrijden in Ahoy' hun neerdere erkennen in Klaas Balk en Schuiten. In de slotfase van de over dertig minuten wa zij voor al hun tegentsanders on genaakbaar. Klaas Balk bracht tevens Ie afvalrace op zijn naam door in ie allerlaatste meters toch nog over ie Australiër Keith Olliver heen te De uitslagen waren: Nieuwelingen: Han- ncaprace: 1. Kloos, 2. Verstappen. 3. Van ■eeuwen. Puntenrace: 1. Kloos, 2. Vrolijk. Van Leeuwen. Onbekende afstand: 1. Leeuwen. 2. ,Smit. 3. Vrolijk. Aroa- «urs en profs: Klassementrit. 1. van geeuwen. 2. Nieuwenhuis. 3. Brem. 1. J aordijk. Afvalrace: eerste serie: 1. Olliver. Schuurhuizen. 3. Van der Leist. 4. Ten nje, 5. Van Oort; tweede serie: 1. Balk, B. Hordijk, 3 Janbroers. 4. Langkruis H. Jansen. Finale: 1. Balk. 2. Olliver Moers: 1 Balk-Schuiten. 2. Mount- ord-Hill, 3. Van der Lans-Van Leeuwen. Bravenboer-H. Jansen. 5. Van Tol- 6. Olliver-Ten Tije. DEN HAAG (ANP) Het Neder lands Olympisch Comité zal. na een foordracht door de Koninklijke Ne derlandse Schutters Associatie, voor te uitzending van schutters naar de Plympische Spelen van München de volgende limieten hanteren: de kandi daten moeten één keer voldoen aan een minimum topscore, alsmede aan een gemiddelde scorelimiet over vier Wedstrijden. Zij moeten aan zes voor af gestelde wedstrijden deelnemen, .waarna de twee laagste scores buiten ^schouwing worden gelaten. In aanmerking komen alleen de resul taten die zijn behaald tijdens erkende wedstrijden, zoals door de KNSA in eigen land georganiseerde (internatio nale) ontmoetingen en wedstrijden, porganiseerd door een buitenlandse, landelijke bond. Tenminste twee wed strijden zullen in het buitenland moe ten plaatsvinden. Voorts worden de resultaten van de nationale kampioen schappen op de betreffende wapens hij de beoordeling in aanmerking ge nomen. '.MONTEVIDEO (AFP) Hoewel er "og ongeveer 70.000 stemmen moeten orden geteld, ziet het er naar uit it de kandidaat van de regerende Qoloradopartij, Bordaberry, bij de tondag in Uruguay gehouden presi dentsverkiezingen als overwinnaar uit de bus is gekomen. Het linkse Frente Amplio heeft de wedloop tegen de beide grote partijen Verloren. Dit Front, van socialisten, communisten en christen-democraten heeft 20 procent van het uitgebrachte aantal stemmen op zich weten te ver enigen ment en en hij bleek niet te passen in de soms fabuleuze prestaties die het drietal Van Hanegam-Cruijff-Keizer verrichtte. In het bijna traditionele DWS-decor (half-lege tribunes) was dat trio ook verantwoordelijk voor de eerste treffer die na vijf minuten de formatie van Tommy Docherty tot vertwijfeling bracht. Een schitterende kromme pass van Willem van Hane gem op Piet Kiezer en een afgemeten voorzet van hem precies voor de vrijstaande Johan Cruijff die doel man Wilson eenvoudig passeerde: 10. Dat was al na vijf minuten en Ne derland ging toen spelen, zoals de Schotten gevreesd hadden. Hautain en soms wervelend, bijna geen mo ment vervelend. Aanvallen waarin het kapitaal van Ajax en Feyenoord zich mochten uitleven, omdat het adequate antwoord van Dochterty's elf heel lang achterwege bleef. GEEN EER Aanvallend viel er weinig eer te behalen voor de debuterende Kenny Dalglish. Docherty had hem tegen Nederland de gelegenheid gegeven te tonen dat hij als international tot de zelfde prestaties zou kunnen komen als in zijn club. Docherty: „Ik heb normaal O'Hare in de spits staan. Ik weet wat hij kan, maar ik wil toch, omdat hij voor Derby County speelt en dus wel een paar keer niet be schikbaar zal zijn, een goede vervan ger hebben. Dalglish mocht het nu proberen. Al is het natuurlijk wel een druk waaronder hij speelt. Immers, hij moest tegen een kwalitatief sterke verdediging proberen O'Hare te doen vergeten. Hij deed het met de moge lijkheden diè hem geboden werden niet slecht". Dalglish had als bewaker Barry Hulshoff naast zich gekregen en aan het veelvuldig oprukken van de Aja- cied was te merken, dat Dalglish (niet overmatig snel en met beduidend minder technische mogelijkheden als Jimmy 'Johnstone) voor hem geen al te groot probleem vormde. Nederland dat beduidend sterker was dan de Docherty's elf, kon door het hautaine optreden in de eerste helft niet ver der komen dan de toch schamele 1—0. Na rust bleef er van de superieure driehoek Van Hanegem-Keizer- Cruijff niets meer over. Fadrhonc had Keizer, die kort voor rust gebles seerd was geraakt, door Wim Jansen vervangen, terwijl Van Hanegem zijn plaats was kwijt geraakt aan Gerrie Mühren, iets waar Fadrhonc al eer der een beetje op gezinspeeld had. Gerrie Mühren had immers tegen Luxemburg een heldenrol vertolkt en het was Fadrhonc onontkoombaar ge bleken Van Hanegem aan de kant te moeten laten. De twee wijzigingen bleken het Ne derlands elftal wel wat te hebben ge daan. De speelwijze van Gerrie Müh ren verschilt immers hemelsbreed van die van Wim van Hanegem, ter- wijl het niet eerlijk is een vergelijk- PfHTETTlV A T king te trekken tussen aanvaller Piet XY. W iill X X XI 1 lxXjXjO Keizer en de aanvallende (al had Fadrhonc nogal wat kritiek op de weinig offensieve speelwijze van de Rotterdammer de laatste tijd) mid denvelder Wim Jansen. Maar de schwung was er toch dui delijk uit. Het vermakelijkheidscijfer aanmerkelijk gedaald en de veldver- houding danig veranderd. amused. Schotland had wel moeite om de defensie met aan het hoofd Rinus Israël een slag toe te bren gen. Om zijn voorhoede wat meer stootkracht te geven, bracht Docherty O'Hare in stelling. Jimmy Johnstone moest zijn plaats opofferen om de aanval een extra man te ver schaffen. Gezegd kan niet worden, dat die zet na tien seconden al succes had, al was het dan toen wél 11. Een voorzet van Billy Bremmer werd door Kenny Dalglish achter Piet Schrijvers (in de eerste helft ver richtte hij een uitstekende redding op het schot van de doorgebroken Johns tone) gedrukt. Het was de tol die betaald moest worden voor de vervanging van twee Schotland kreeg de gelegenheid om aanvallend iets te laten zien. Met aan de wieg van veel acties Billy Brem mer of Jimmy Johnstone. Het publiek (nog maar enkele jaren geleden nog zeer tevreden met een 10 voor sprong) raakte ook duidelijk not- BUSSUM (ANP) De loting voor de eerste ronde om KNVB-beker, die op 9 januari wordt gespeeld, heeft het volgende resultaat opgeleverd (de eerstgenoemde clubs spelen thuis): DWSVitesse, FC GroningenFC Den Bosch, NAC—SVV, AZ'67—FC Den Haag, Blauw WitFeijenoord. VeendamVolendam, FC VVV—MVV, Fortuna SC—FC Twente, PSV—Eind hoven, NEC—Roda JC, Willem II— Excelsior, AjaxPEC, TelstarWage- ningen, Haarlem—FC Utrecht, Hera clesGo Ahead Eagles, Heerenveen Sparta. Daar DWS en Blauw Wit allebei thuis hebben geloot en op hetzelfde complex spelen zullen de clubs in onderling overleg moeten beslissen wie de wed strijd zal omzetten. ATHENE (AP, Reuter) Engeland heeft zich gistermiddag in Athene als zevende land gekwalificeerd voor de kwartfinales van het Europees kampi oenschap voor landenteams. Engeland versloeg Griekenland na een 00 ruststand met 02 en eindigde daar door als eerste in groep 3. Engeland kon die eerste plaats ove rigens bijna niet meer ontgaan. Slechts een nederlaag van 40 of groter had-- Zwitserland nog op de eerste plaats kunnen brengen. Griekenland zelf was reeds uitgeschakeld. Het duurde in het met 40.000 toeschouwers bezette Karaskaikis-stadion tot 12 minuten in de tweede helft voordat het beter voetballende Engeland (eindelijk) tot scoren kwam. Een handvol goede kan sen was daarvoor reeds onbenut ge bleven. Geoff Hurst, de man die in de wereldkampioenschapfinale van 1966 op Wembley met drie treffers de grote man was, doelpuntte met een laag schot en Martin Chivers bracht in de laatste minuut de eindstand op 02. Chivers doelpunt was zijn vijfde in deze groepswedstrijden; één minder dan Mexico-topscorer Gerd Müller. die in groep 8 zesmaal voor West-Duits- land scoorde. Engeland trof gistermid dag in Athene overigens nog driemaal het houtwerk. Chivers en Francis Lee lieten daarnaast enige fraaie kansen onbenut. Antionades was het dichtst bij een tegendoelpunt, maar zijn kop bal kwam via de onderkant van de lat weer in het veld terug. Eindstand groep 3 Engeland Zwitserland Griekenland Malta 6 5 1 6 4 1 0 11 15— 3 1 9 12— 5 4 3 3—8 5 1 2—16 topspelers. De driemans-voorhoede Cruijff, Neeskens (!)-Wery kreeg te weinig aanvoer uit de tweede lijn waar Theo Pahlplatz dolend naar herstel liep te zoeken. Tevergeefs overigens. De Schotten richtten zich duidelijk op meer dan het gelijke spel waar Docherty op aan stuurde. Twee minuten voor tijd werd de Schotse droom wreed verstoord niet door een briljante actie van de Oran je vuurlinie maar door de zwoegende achterhoede. Eerst was Rinus Israel dichtbij een doelpunt geweest. Op de valreep kopte Barry Hulshoff de bal achter Wilson en haalde daarmee de volle buit (2000 gulden) voor Oranje binnen. Voor Frantisek Fadrhonc daarente gen betekende het na rust vertoonde spel alleen dat er wel wat meer op positie tegen zijn verblijf te verwach ten valt. Oppositie die binnen de be geleidingscommissie al lang leeft. Henk Zon liet er tijdens een perscon ferentie deze week geen twijfel over bestaan dat hij zich met de dikwijls emotionele en daardoor slecht ver staanbare Fadrhonc moeilijk kan ver enigen waarbij zijn positie dan wel versterkt is omdat Rinus Michels rus tig in Spanje blijft en omdat en dat is een zeer belangrijk punt voor hem de spelers volledig achter hun coach staan. Aan het bondsbestuur de vraag wie zij belangrijker achten: een coach die kennelijk het vertrou wen van de nationale voetbaltop ge niet of een bondsofficial. Nederland-Schotland 2—1 (1) 5 CruiJÖ 1—0: 61 Dalglish 1—1, 88 Hulshoff 2—1. Scheidsrechter Biwersl (West-Duitsland). toeschouwers: 17.500. Nederland: Schrijvers: Venneker. Huls hoff. Israel, Krol: Neeskens. Van Hanegem (Mühren); Wery, Pahlplatz, Cruijff, Keizer, (Jansen) Schotland: Wilson: Jardine. Bremmer, Colquhon. Hay; Stanton. Gemmell; John stone (O'Hare), Dalglish, Graham (Cor- mack). Gray. AMSTERDAM Op de eerste dag van de tweede transferperiode zijn al direct enige „zaken" gedaan: PSV raakt Guus Hiddink kwijt. Hij gaat terug naar De Graafschap. In Doetinchem is men met een actie bezig om het benodigde transferbe drag, dat in termijnen mag worden betaald, bijeen te krijgen. Hiddink tekent voor 3'/? jaar. Munk Jensen blijft verder bij de Eindhovense ver eniging, terwijl Feijenoord (opnieuw) onderhandelt met Harry Vos. De Ha genaar weigerde dit seizoen voor PSV uit te komen. Co Prins tekende het reeds enige weken geleden overeengekomen con tract met Vitesse. Naast deze tot voor kort bij MVV spelende oud-Amster dammer tekende ook de van NEC overgenomen Henk Vleeming. Met een kopbal scoort Barry Huls- hoff het tweede doelpunt voor Ne- derland. Van links naar rechts Pahl- 1 platz, Cruyff, Hulshoff, Graham en doelman Wilson. Van onze speciale verslaggever WEST-BERLIJN Een illusie werd vermoord. Barussia Mönchen- gladbach heeft toch niet de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen bereikt. De verbeten stormloop van de Westduitsers op het doel van Internazionale uit Milaan bleef gisteravond in Berlijn zonder resultaat. Koel, vaak echter ook bik kelhard, onderbraken de Italianen de aanvalsgolven van de West- duitse titelhouder «n verdedigden daarmee hun in de thuiswedstrijd veroverde 42 voorsprong achteraf verrassend gemakkelijk. Wellicht had ausputzer Claus-Die ter Sieloff hi de eerste helft het ver trouwen van de Westduitsers wat op kunnen krikken. Hij miste echter de door scheidsrechter Taylor toegeken de strafschop jammerlijk. En deze te genvaller zette Borussia alleen nog maar aan tot nog heftiger aanvallen, die ondanks de verwoede pogingen zonder resultaat bleven. „We zijn volledig in onze opzet ge slaagd." Inter-trainer Invernizzi was meer dan tevreden. „De beste ploeg heeft zich voor de kwartfinales ge plaatst. Vooral in Milaan hebben we getoond meer klasse te bezitten. Trou wens om hier zo te verdedigen is ook een prestatie van formaat." „Hel" De Italiaanse „Tifosi" worden door iedere Europese formatie gevreesd. Een duel in het San Siro-stadion van Milaan staat voor de bezoekende ploeg ongeveer gelijk aan een martel gang. Zo fel, zo chauvinistisch en zo genadeloos kunnen die supporters reageren dat de gasten al bij voor baat op een achterstand worden ge zet. Borussia moest die afschuwelijke ..inzet" van de Azuri vorige maand nog ondervinden. „Een hel was het toen", bekent verdediger Berti Vogts. door Gerrit den Ambtman West-Berlijn, West-Duitsland lie ver, heeft gisteravond op die grimmi ge sfeer in de Milanese arena even fanatiek gereageerd. Zelden zullen de Italiaanse super-profs zo'n haatdra gende, maar tegelijkertijd wild en thousiaste massa tegenover zich heb ben gevonden als in de Olympische piste van deze verdeelde stad. Ruim 80.000 grenzeloos fanatieke Duitsers vernielden hun kelen zo hevig, dat de aanmoedigingen van de duizenden Italianen bijna in het niet verdwe nen In het Olympisch stadion leek even de geschiedenis teruggedraaid. Naar 1936. toen de Nazi's hier ..hun" spelen organiseerden. Borussia, weergaloos populair in Berlijn, had die tomeloze spreekkoren hard nodig. De Borussen begonnen immers met een weliswaar niet uit zichtloze. maar toch lastige 42 ach terstand. De glanzende 71 triomf in de eerste door de Nederlander Dorp- mans geleide wedstrijd moest verge ten worden. Hennes Weisweiler alge meen geroemd als een van Je beste trainers van Europa: „Van die wed strijd op eigen terrein mochten we in feite alleen onthouden, hoe .gemakke lijk we deze tegenstander hebben op gerold. Onze snelheid en onze aan- valskracht bleken toen beslissend". Daarom moesten die wapens ook in deze ontmoeting gehanteerd worden. Geen ruimte Tempo, aanvalskracht. Borussia heeft er een reputatie mee verwor ven. Aanvallen vraagt in de eerste plaats ruimte. De Italianen gaven het hun opponent in de eerste helft van het grimmige duel nauwelijks. Gena deloze „killers" als Facchetti. Bellugi en Giubertoni, gedirigeerd door libero Burgnich, speelden voortdurend zo scherp op de man. dat Borussia's fa meuze spitsen Lefèvre, Heynckes en de jonge Kulik steeds tegen een blok beton schenen te lopen. Hennes Weisweiler, Borussia's trai ner, was diep ontgoocheld. „We heb ben, het is wéér gebleken, nu een maal geen ploeg die kan vechten, zoals in dit duel noodzakelijk was. I4c heb een voetbalploeg, geen knok ploeg. Voetballen was door de stugge afweer van de Italianen bijna onmo gelijk. Mijn spelers hebben er van alles aan gedaan om de verdedigings muur open te trekken. Ik kan hen dan ook geen enkel verwijt maken." Echter: Bedin. Frustalupi en Orialli moesten het vuur uit de sloffen lopen om deze eretia combinerende West duitsers van het lanceren van de felle spitsen af te houder. BeHj Voats maakte de situatie voor de Zuideuro- Deanen m de middelste lün no<? oeni- beler door steraanvaller Mazzola voortdurend terug te dringen en daarna zijn eigen spel te spelen. Slechts bikke'har'te oha>-pec hielden de Italianen overeind. Zii bereikten daarmee in ieder "eva] hun eerste doel. „Want", zo had Weisweiler laten weten. ..een snelle treffer is voor ons van levensbelang" De Italianen, tra ditioneel zelfverzekerd en k"ni=eh, hadden zich ertegen gewapend. Zo dra één Duitser met de bal aan de voet naar het strafschopgebied op rukte. grepen zij genadeloos in. Het Van onze Haagse redactie DEN HAAG „De overbevolking in Nederland neemt, vooral in het westen, proporties aan, die bij een aanzienlijk deel van het land gevoelens van psychische onzekerheid, afkeer en onrust opwekken," aldus mr. H. van Riel, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Hol land voor de V.V.D. Hij is ook van mening, zoals hij onlangs bij de behandeling betoogde, dat het onverantwoordelijk is een zaak als milieubeheer, ook al is die beslissend voor de, toekomst van Ne derland inzet van politieke agitatie te maken. GEGEVEN „De neurotisering van de bevolking vertoont onvermijdelijk een stijgende tendens en zal eenvoudig een gegeven zijn in de toekomstige ontwikkeling". Met „neurotisering" bedoelt de heer Van Riel geen enkele diskwalificatie. Naar zijn mening hangen neuroti sering, stijgend beschavingspeil en stijgend welzijn ten nauwste samen. „Onlangs hoorde ik van een zeer er varen medicus, dat de mensen in Ne derland nooit psychisch zo evenwich tig waren als in 1942/43 toen de col lectieve emotionaliteit, die wij in de vorm van het verzet toen ondergin gen tegen nazi-Duitsland, neuroses uitsloot. WEST-BERLIJN Luggi Müller, international van Bo russia Münchengladbacht, heeft gisteravond in de laatste minu ten van de stryd tegen Interna zionale uit Milaan een been breuk opgelopen. De voorstopper van de Westduitsers, die de vaste bewaker was van Boninsegna, was ook in het eerste (feitelijk tweede) duel met de Italianen in Milaan al geblesseerd geraakt. kostte, kort na het begin. Frustalupi een waarschuwing van de Engelse scheidsrechter Taylor. Genadeloos ook haalde hij de technisch begaafde linker-spits Lefèvre neer. Strafschop een wonder. Terwijl niemand, ook de strafschopgebied stond Inters gedegen veste met de meesterlijke Facchetti en de ijzeren Burgnich die samen meer dan honderd interlands op hun conto hebben staan. Vooral zij onderdrukten het 'blinde' aanvalsgeweld van de Duit sers. Soms laconiek, vaak 'rücksichts los'. Maar wie had een andere methode van hen mogen verwachten? Terecht bekommerden de Milanezen zich nauwelijks om de aanval. Roberto Boninsegna ongewild hoofdrolspeler in deze Europa-Cup-affaire Giampe- ro Ghio stonden vaak op een eiland en kwamen pas bij de spaarzaam gebruik te contra-attaque in actie. Ghio met na me kreeg van zijn schaduw Bonhof geen centimeter ruimte. Hij deed echter nauwelijks moeite zich aan die dekking te onttrekken. De jonge spits werd in de slotfase dan ook vervangen door Pellizzaro. Toen al waren de Italianen rotsvast van hun kwalificatie overtuigd. Want Borussia vaak geprezen als de meest aanvallende ploeg in de Bundesliga liep zich wanhopig stuk op de Zuideuropese verdediging. Gunther Netzer, in West-Duitsland vereerd als Het missen van de strafschop was een afgod, bleef vergeefs met de passes wedstrijd, strooien. Een moment voor het doel van Bo russia met van links naar rechts de Italiaan Mazzola, Wimmer en doel man Kleff. i De Italianen trokken toch al hun gevreesde trukendoos open om hun opponent het spelen te beletten. Toen de sterk opgekomen verdediger Bon hof op de linkervleugel snel en ge vaarlijk doorbrak, werkte aanvoerde Mazzola hem persoonlijk tegen de vlakte. Volgens Taylor gebeurde dat binnen het strafschopgebied. Een waarneming, waarover de Azurri niet ten onrechte een discussie begonnen. het breekpunt van de Weisweiler: „Als deze kans was be nut, zou het anders zijn gelopen. Het moreel was nu geknakt. Normaal ge sproken neemt Netzer de strafschop pen. Het was nu afgesproken dat Sie loff het zou doen. We hadden overi gens nog een tweede strafschop moe ten krijgen toen Heynckes onderuit werd gehaald' AGRESSIE E-e heer Van Riel meent, dat de agressie-instincten snel toenemen als er zich een overbevolking voordoet. „Nederlandse veehouders en Chinese boeren leefden, resp. leven, in een sfeer van stank en werden niet insta biel. Het toegeven aan onlustgevoe lens is deels een luxe- en modever schijnsel. Dat is de basis van prioriteitsbepa ling tussen lucht- en waterverontrei niging, Ernstige waterverontreiniging is dodeljk! Een zwakte in onze over heidsstructuur is echter, dat er voor de spreiding van investeringen en de bestrijding van de milieuvervuiling geen apparaat is. dat dwingend kan optreden of tot een prioriteitsbepaling of een beslissing kan komen. ALLURE Ik zie de hele milieuzaak als veruit het grootste probleem, dat diepgaand, zakelijk onderzocht moet worden, maar dan door insiders op medisch, chemisch, technisch en financieel ge bied. Middenvelder Bedin die het 'hart' van de Borussen moest bewaken, gaf hem' tenslotte alle ruimte. Netzer mani-» festeerde zich als een van de weinigen in het elftal van Weisweiler. Hij bleef kijken, bleef zoeken en bleef zijn aan val. vaak uit zes of zeven spelers be staande. van verrukkelijke passes voor- De zelfverzekerdheid van voetbal- zien- Vergeefs. In die voorste lijnen zag de komende drie jaren in overleg met minnend West-Duitsland. die deze der- de blonde ,eider ziin ploeggenoten falen de staten-generaal nationale priori- de wedstrijd zolang heeft omgeven, en 20 uit het Europees bekertoernooi teiten van grote allure bepaalt, maakte na rust plaats voor de hoop op strompelen. Het milieubeheer mag zijns inziens niet de inzet zijn van politieke en electorale winst. De taak die er voor de politici ligt, is aandringen bij de regering opdat er zo snel mogelijk wetsontwerpen worden voorgelegd en verder dat er een instantie komt, die vedetten niet, geloofde dat Inter tegen Inter-trainer Gianni Invernizzi na af- Invernizzi beroofd WEST-BERLIJN (AP) Gi anni Invernizzi. de trainer van Internazionale Milaan is in zijn hotel bestolen van een aktetas inhoudend 600.000 lire, 100 fran se francs en 50 Zwitserse fran ken (ruim ƒ3.700.De dief stal moet plaats hebben gehad terwijl hij dinsdag met zijn spe lers aan het trainen was. De protesten verstomden pas, toen ausputzer Claus-Dieter Sieloff de strafschop miste. De international schoot juist op het voor de Borussen zo belangrijke moment de bal te zacht en te lakoniek in. Doelman Bordon reageerde voortreffelijk. Hij had daarmee de Gladbachers een for- het aanvalsgeweld stand zou houder. 1°0.P: 'Nu ,ifJÊeh)ek<T' dk' d* I ™n - Munchengladbach terecht door de logenstraften de Italianen deze overtui- ging uitgekookt. Goed, het was vetre UEFA is geannuleerd. Jammer dat dit van fraai, waarop Inter zich alsnog bij m"r wedstrijd voor de achtste; fl- - nales was. Het had de finale moeten de laatste acht van het Cup-toernooi speelde, maar het was wel tvpiseh Ita- z"n' ,Ee.n «Pmerking waarb.j Feyen- liaans. Dus veniinig hard en zonder ri- oord-trainer Ernst Happel even moest sico De volgelingen van Weissweiler gelachen. Die man maakt een grapje, bleken dan toch geïntimideerd door dit H.1J weet zeker niet dat er ook nog se illusie ontnomen. De unieke kans tegenspel. Hun overwicht zwelde aan, op die door Weisweiler zo heftig ge- Inter werd nog nadrukkelijker terug ploegen als Ajax. Feyenoord en Arsenal aan het toernooi meedoen.' En over dc propageerde, snelle openingstreffer was door eigen falen verspeeld. Bo russia forceerde nieuwe mogelijkhe den, uiteraard. Eer. kopbal van Lefè- 'veulens' weg. vre suisde tegen de lat, een haar- IN DE VAL scherpe voorzet van Vogts snelde bui ten bereik van Bordon rakelings langs het doel. Alleen het doelpunt bleef in de eerste helft uit, niet gedrongen, maar naar mate de kans op ]d *:en fyP'sch succes in die tweede periode kleiner Europa Cup-duel. Snel, hard en specta- werd, vloeide de overtuiging bij de culair- Helmuth Schön. trainer van het Duit se nationale elftal: 'Een nloea die zoveel STRIJD Wel zal dit een enorme strijd geven om de verdeling van het nationale inkomen tussen milieubescherming en andere sociaal wenselijke prioriteiten als onderwijs en woningbouw". De gelden die nodig zijn om Neder land leeftear te houden, zullen ge dragen moeten worden door de grote massa van het volk, want het be snoeien van de industriële investerin gen is zelfmoord. DELFT (TH): gepromoveerd tot V Italianen toonden zich dus toch d« ln„^e ^te"sch.a„p. kwartfinales. weer meesters in het verdedigen van hun voorsprong. Als ZO vaak. En Borus- Borussia Mönchenclailbarh-intprnatlona- sia tippelde steeds weer amateuristisch lc Ailian u—o <c—o> scheidsrechter Tay- slechts door de harde, bij vlagen zelfs in die val. In de val, die deze tegen- 01 2h00<Lc. grove charges van Inter. Maar ook standers traditioneel opzetten. 'Laat ze Danner;' Bonhofwimmer. Nftwi: Kuitk'. door het gebrek aan improvisatie, het maar komen', luidt het parool van trai- Heynckes. Lefevre ontbreken van koel overleg in de ner Invernizzi. En de Westduitsers _?.orS?"L.5?^ug]: Facchetti. orlali. Westduitse aanval. Frustalupi: pen F. van Antwerpen en A. von Stubbendorff; UTRECHT (RU): gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen H. B. K. Boom en C. W. de Kreuk; gepromoveerd tol doctor in de geneeskunde B. K. Bootsma en K. E. W P. Tan;

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11