Wit gaan we doen met onze wasmiddelen? a India eist vertrek troepen Pakistan VISSERIJGESPREK IS NIET GELUKT Avondje uit? Avondretour! Enkele reis +één kwartje Motie: Vrije verkiezingen <3 Liever vandaag dan morgen. a Giften voor Pedro stromen binnen Het weer in Europa WOENSDAG 1 DECEMBER 1971 (Vervolg van pag. 1) Het resultaat van de stemming in de Verenigde Naties is, dat 14 miljoen Chinezen niet langer zijn vertegen woordigd in de Verenigde Naties. Hoe zullen de Chinezen die op Taiwan zit ten ooit weer terug kunnen komen?" Elke veroordeling door de Neder landse regering van de „weerzinwek kende en meest verachtelijke" apart heidspolitiek van Zuid-Afrika krijgt bij voorbaat de sympathie en steun van DS'70. De heer Pors vond de ras sendiscriminatie in Zuid-Afrika des te onbegrijpelijker wanneer ze met de hand op de bijbel wordt bedreven. Toch gaf hij de voorkeur aan de dia loog met Zuid-Afrika boven de pola risatie. De door Portugal overheerste ge biedsdelen moeten zo spoedig moge lijk onafhankelijk worden. In JSa vo Dit land moet evenals Griekenland om strategische redenen in de NAVO blijven. Want, zo stelde de heer'Pors, het Sowjetrussische en Chinese com munisme zijn nog steeds een ernstige 'tedreiging. De heer P. Dankert van de PvdA, die de motie over de •erkenning van Noord-Vietnam eveneens onderteken de, zag een mogelijkheid van de Ne derlandse vertegenwoordiging in Pe king om de betrekkingen met Hanoi te behartigen. Er kan dan snel wor den overgegaan tot humanitaire hulp aan Noord-Vietnam. - Mr. J. A. Mommersteeg (KVP) zag meer in het zenden van een missie naar Hanoi. Hij pleitte voor een ver kenningsmissie die geen erkenning zou inhouden, maar die wel een bij drage zou kunnen leveren aan het herstel en de opbouw van Noord- Vietnam. De heer Mommersteeg wil de verder de mening horen van de minister over de toelating tot de Ver enigde Naties van de andere verdeel de staten zoals Noord- en Zuid-Viet- nam en Noord- en Zuid-Korea. Over de Europese eenwoording zei mr. Mommersteeg dat het zwaarte punt nu moet liggen op de democrati sering. Dat was voor hem het sleu telwoord. Voor deze opvattingen ver wachtte de heer Mommersteeg steun bij Engeland en andere nieuwe leden. Ernstige kritiek op het beleid van minister Schmelzer liet de heer P. Jongeling (GPV) horen. De regering heeft niet de internationale gerech tigheid bevorderd door te stemmen voor de toelating van China. In dit land bestaat immers geen enkele vrijheid voor de openbare christelijke godsdienstoefening. Verder vroeg de heer Jongeling aandacht van de regering voor de ernstige burgeroorlog in Zuid-Soedan en voor de terreur van Indonesische militairen in West-Irian. In een aan tal dorpen zou een groot aantal men sen deze zomer zijn vermdord. De heer Jongeling had over deze terreur een brief ontvangen. De afzender van deze brief wilde hij om redenen van veiligheid voor de schrijver niet meedelen. Het Ka merlid van het GPV vroeg de rege ring de goede betrekkingen met Indo nesië te gebruiken om aan deze ter reur een einde te maken. De heer R. ter Beek van de PvdA betoogde met kracht, dat Nederland op niet mis te verstane wijze .duide lijk moet maken dat het solidair is met de zwarte meerderheid, de on derdrukten, en niet met de blanke minderheid, de onderdrukkers. Dat betekent een totaal wapenembargo tegen Zuid-Afrika. Verder pleitte de heer Ter Beek voor een investerings stop voor Zuid-Afrika. In dit land verdient de zwarte arbeider tien tot twintig maal zo weinig als zijn blan ke collega. Er is een economisch kli maat geschapen om een industrieel slavendom in stand te houden. In navolging /an Zweden, Noorwe gen en Denemarken wilde de heer Ter Beek rechtstreeks hulp bieden aan de bevrijdingsbewegingen in de Portuge se koloniën en steun verlenen aan de slachtoffers van de rassendiscrimina tie en anartheid. Omdat minister Boertien hierover gistermiddag een „geheel onbevredigend antwoord" had gegeven (zie elders deze krant) diende de PvdA over deze zaak een motie in. Mr. Geelkerken van de ARP stelde de vraag of de dialoog met Zuid- Afrika die de regering voorstaat, maar moet blijven voortduren. Hij vroeg verder of het personeel op de Nederlandse ambassade in Pretoria in Zuid-Afrika wordt gediscrimineerd naar huidskleur. Je kunt wel mooie resoluties ondersteunen in de Ver enigde Naties, maar dan moet je er in de praktijk ook naar handelen, stelde de woordvoerder van de ARP. Hij wenste tot slot dat de regering er geen twijfel over laat bestaan dat ze voor de onafhankelijkheid is van de Portugese koloniën. I (ADVERTENTIE) Er is een groot rumoer ontstaan rond onze wasmiddelen. Kranten schrijven zus, aktiegroepen roepen zo. En langzamerhand weet niemand meer hoe goed of slecht of bar of boos zijn eigen wasmiddel is. Wij willen hieronder eens alle feiten op een rijtje zetten. Eens kijken wat er deugt, eens kijken jyat er niet deugt. Om dan eens te zien hoe we, met ons allen, uit de zorgen kunnen komen. Laten we beginnen bij het begin. Onze zorgen zijn niet van vandaag of gisteren. We hebben ze eerder gehad. We hebben er'meer gehad. Eerst was het de biologische af breek baarheid. We hebben als fabrikanten de hoofden bij elkaar gestoken en besloten alleen nog biologisch afbreekbare produkten te maken. Dat betekent al een stap in de goede richting. Sindsdien staat er als garantie en herkenningsteken /éS&k dit symbooltje op al onze pakken: V©' Toen dook het tweede probleem op: de enzymen. Enzymen zouden gevaarlijk zijn. Onze eigen wetenschapsmensen waren het hier niet mee eens, maar de beweringen hielden aan. Tot onlangs officiële rapporten van vooraanstaande autoriteiten definitief aantoonden dat enzymen in wasmiddelen ongevaarlijk zijn. En nu staan we dan ineens midden in het derde probleem: de fosfaten. Wat zijn fosfaten? Fosfaten zijn een natuurprodukt. Aan fosfaten op zichzelf is niets griezeligs, engs of gevaarlijks. Fosfaten zijn nodig bij alle groeiprocessen in de natuur. Ons eten bevat fosfaten, de grond bevat fosfaten. Zonder fosfaten is zelfs geen leven mogelijk. Waarom zitten er fosfaten in wasmiddelen? Fosfaten hebben nog andere eigen schappen dan alleen het bevorderen van de groei. Ze zitten in wasmiddelen omdat: 1. ze de kalk in het water onschadelijk maken; 2. ze de vuildeeltjes vasthouden. Om deze twee redenen voegen wasmiddelenfabrikanten fosfaten toe aan hun produkten. Hoe komt het dat er gezegd wordt dat fosfaten het milieu "vervuilen"? In feite is dit onjuist. Fosfaten vervuilen niets. Alleenals er teveel zijn in de natuur, dan wordt er iets verstoord. Er vindt dan a.h.w. een „overbemesting" plaats. De natuurlijke plantengroei in het water breidt zich snel uit, algen en wieren gaan woekeren en gebruiken na het afsterven, door rotting,' méér zuurstof. Daardoor wordt het andere leven in sloot en plas door zuurstofgebrek bedreigd. Hier en daar in Nederland, waar stilstaand water is, naderen wij een dergelijke situatie. Wat gebeurt er als we de fosfaten weglaten uit ome wasmiddelen? Dat zijn 3 dingen: 1. ons wasgoed wordt minder schoon en minder fris. Uit een oogpunt van hygiëne doen we een stap terug; 2. vele vlekken die nu verwijderd worden, blijven dan nog zichtbaar; 3. de levensduur van onze wasmachines wordt dopr kalkaanslag aanzienlijk bekort. (Vooral in hard-watergebieden en daaronder valt het grootste gedeelte van Nederland.) Dan maar wat minder wit... Goed. Stel dat we zeggen: laten we als Nederlanders nu eens de handen ineenslaan en al deze nadelen gewoon accepteren. Laten we zeggen dat dit de tol is die we voor ons milieu moeten betalen. Geen fosfaten meer in ons wasmiddel en in sloot en plas vaart het leven er wel bij. Is dat zo? Helaasnee. Want van al die fosfaten die de mens in onze natuur doet belanden, komt maar één-derde uit onze wasmiddelen. De rest komt uit kunstmest en uit onze eigen ontlasting. En als we even helemaal strikt nationaal gaan rekenen, dan is het wasmiddelenaandeel zelfs aanzienlijk lager. Via de Rijn stromen namelijk bij Lobith meer fosfaten ons land binnen, dan er in Nederland zelf in het water terecht komen, van welke herkomst dan ook. Als we alleen in onze wasmiddelen de fosfaten aanpakken, zou het resultaat daar van nauwelijks nierkbaar zijn. Wat moeten we dan? Sommige huisvrouwen zeggen: zachte zeep gebruiken. Dat lijkt een logische redenering. Maar helaas is het geen oplossing. Want ook zachte zeep belast ons milieu. Weliswaar bevat zachte zeep geen fosfaten, en in zacht-waterstreken, waar het kalkgehalte lager ligt, lijkt deze zeepsoort dus een zinnige oplossing te zijn. Maar dan moeten we ook niet uit het oog verliezen, dat zachte zeep geen was middel is dat afgestemd is op de automatische wasbehandeling in moderne wasmachines. Gezamenlijk kunnen we wèl wat doenDit Wij wasmiddelenfabrikanten hebben voor onszelf het probleem van de milieuhygiëne tot probleem nr. 1 gemaakt- Dat betekent dat in al onze laboratoria over de gehele wereld absolute voorrang is gegeven aan het zoeken naar een effectief vervangingsmiddel voor fosfaten, een middel dat aan alle eisen voldoet, vooral ten aanzien van veiligheid voor milieu, gebruiker, wasmachine en textiel. Zoiets kost nu eenmaal tijd. En dit: We diénen terdege te beseffen dat de enig afdoende oplossing voor ons waterverontreinigingsprobleem ligt in een perfect functionerend net van water zuiveringsinstallaties, ook als er straks geen fosfaten meer in de wasmiddelen zouden zitten. Dit is een taak voor de overheid. Maar ook die overheid zijn wij allemaal. En dit: U,wij en de overheid moeten doorgaan met het probleem te stellen. Doorgaan gezamenlijk naar een oplossing toe te werken. Doorgaan met aktie-voeren, wat ons betreft. Maar wèl realistisch. Schijnoplossingen zijn geen oplossingen. Laten we ons voor een goede was nauwkeurig houden aan de wasvoorschriften op elk pak. En verder Iedereen die denkt dat hij een waardevolle overweging heeft, moet het ons schrijven. Moet met ons komen praten. Moet met ons in discussie gaan. We moeten er allemaal in leven, in dat milieu van ons. Wasmiddelenfabrikanten evenzeer als elke andere Nederlander. We hebben er allemaal belang bij dat het weer recht komt. Liever vandaag nog dan morgen. U kunt ons bereiken via de N.VZ., de vereniging van alle Nederlandse wasmiddelenfabrikanten. Adres: Scheveningseweg 62, Den Haag. Tel.070-55.12.00 BRUSSEL Het onderhan- delingsgesprek tussen de EEG en de vier kandidaatlanden (Enge land, Ierland, Noorwegen en De nemarken) over het visserij pro bleem is voorlopig mislukt. Na dat het gesprek, dat dinsdag ochtend om rond halfacht was afgebroken na een marathonzit ting van 15 uur, omstreeks half twaalf 's ochtends weer was voortgezet, bleek om één uur reeds dat men er niet uitkwam. Het was op Brits aandrignen dat men opnieuw bijeengekomen was om een laatste poging te ondernemen. Be sloten is nu om op 11 december een nieuwe onderhandelingsronde te hou den. Voor die tijd zullen de perma nente vertegenwoordigers in Brussel zich opnieuw over het probleem bui gen. JAMMER Minister Lardinois (landbouw) die voor Nederland de onderhandelingen bijwoonde, zei het jammer te vinden dat de zaak is vastgelopen. Het essen tiële punt waarop de onderhandelin gen voorlopig zijn afgesprongen is, dat men het niet eens werd over wat na tien jaar moet gebeuren met het visserijbeleid van de dan vergrote Gemeenschap. De Zes zijn heel ver gegaan met de vier tegemoet të komen, aldus de minister. Ze hebben een overgangs periode van tien jaar geaccepteerd waarin zones van zes en twaalf mijl gereserveerd konden worden voor 'eigen' vissers. Wat daarna gebeuren moet, daar werd men het niet over 'Over de afloop van het volgende gesprek ben ik niet zo optimistisch', aldus minister Lardinois. 'Het is bijna niet meer mogelijk dat de toetredings onderhandelingen op deze zaak stuk lopen, maar dit dreigt wel een pres- tigeslag te worden. Een krachtmeting waarbij men niet meer over de zaak zelf praat.' Nederlandse composities voor I.S.C.M.-festival BILTHOVEN De jury van de Nederlandse sectie van de Internatio nal Society for Contemporary Music' (I.S.C.M.) heeft onder voorzitterschap van dr. J. Wouters de volgende wer ken uitgezocht voor inzending aan de internationale jury die het program ma samenstelt voor het I.S.C.M.-festi val 1972 in Graz: Peter Schat: Thema voor hobo en orkest, Jan van Vlij men: Omaggio a Gesualdo. David Porcelijn: Requiem voor slagwerken semble. Jos Kunst: Aboreal. Ton de Leeuw: Lamento pacis, en Music for Strings, Enrique Raxach: Paraphrase. Het turbulente leven, dat ik op het ogenblik in ijltempo bedrijf door tal van omstandigheden, die niet be langrijk genoeg zijn om te vertellen, zit mijn Sinterklaasactiviteiten wel dwars. Hoe het allemaal nog voor elkaar moet komen, weet ik werkelijk niet. Aan de andere kant ben ik er van overtuigd, dat het voor elkaarf komt Alleen zal de chaos thuis er door vergroten, maar ach ook dat zal wel recht trekken. Wonderlijk in hoeveel gezinnen de Sinterklaasweek perikelen oplevert. Het is echt niet allemaal zoete koek en maneschijn. Neem nou dat pedagogische echt paar, dat de schoenzetterij van zoon lief wilde beperken tot enkele avondjes. Het knaapje kwam tenslotte met levensgrote schuldcomplexen van school thuis. Alle kindertjes van de klas waren lief, allemaal hadden ze steeds iets in de schoen gehad... En hij? Niks niemendal.. Haastig trokken de ouders dit misverstand recht. Deelden plechtig mede, dat Sint opgebeld had en zoonlief de schoen mocht zetten en er dan iets héél moois in zou krij gen Die Piel Om alle gemiste snoeperijen goed te maken kochten ze een bijna le vensgroot chocolade beeld van de Goed Heiligman als schoengeschenk. Maar... toen ze het knotsding in de schoen wilden plaatsen bleek het rijglaarsje veel en veel te klein... Naast de schoen zetten werd als „niet echt" afgekeurd. Tenslotte haalde moederlief de veter uit de schoen, rekte en trok wat aan de opening en ja hoor, het paste... Sin terklaas keek triomfantelijk uit de schacht Helaas, inplaats van extra vroeg op te zijn om het schoenevenement uit te buiten, versliepen ze ziclu.. Wel even 'de verrukte kreet bij het vinden van de goede gave. maar verder gejacht om toch nog een ont bijt er m te wurmen, aankleden... „Vlug. vlug. je schoenen aan," dreef moeder-lief. Schoenen... o ja, die ene stond nog bij de kachel- Het kind draafde er heen, greep het laarsje. Bij de deur riep vader, dat hij te laat zou komen.. Moeder stond klaar met de eigen wijze schooltas... „Toe nou".. Toen een woedende kreet: „Mijn schoen., die rot Piet heeft er de ve ter uitgehaald..." Eén of geen kerk (2) Na de club van Rome, die ons nog 35 jaar te leven gaf als individu, komt nu een alarmkreet uit Zwolle, die de kerk nog 25 jaar geeft. Het is de secretaris van de Raad van Kerk- ken, die dit sombere geluid laat ho ren; tenzijmen de hoofden als kerken bij elkaar steekt, dan is er nog hoop; een of geen kerk. Wat hebben dergelijken profeten toch een moeilijk leven. Er staat er gens: De goddeloze is als een voortge dreven zee die niet rusten kan, zij werpt slijk en modder op. Ja, zo zijn we allen van nature, doch ook tenzij., we door Gods genade worden ver waardigd, de smaadheid van Christus te dragen en te mogen behoren bij die, ik citeer „restantjes die niet meer betekenen dan een asyl voor immobiele (onbeweeglijke) mensen", en: „We moeten ophouden te staren naar middeleeuwse belijdenissen van Dordrecht of Trente". Hooggeleerde Heer, hier hebt u de ware Kerk getekend, die mag weten niet van deze wereld te zijn, noch aan een tijdlimiet gebonden, maar die is van eeuwigheid tot eeuwigheid. Waddinxvecn P. Bakker NCRV en EO (5) Jaren geleden waarschuwde ik de NCRV al. Met vele programma's kun nen velen het niet eens zijn. Zeer vaak zie je in het omstreden „Hier en NU" trappen naar „het Westen", „het ggzag", „de defensie en de wat oudere opvattingen over de samenle ving (die daarom nog niet slecht be hoeven te zijn). Ook het eindeloze ge zanik door hippe scherprechters over vervuiling e.d. gaat je oneindig ver velen. Vele interviews lijken op von nissen: „wilt u maar eens verkla ren...!" Ik heb de NCRV voorspeld; de TROS en de EO zullen groeien. Maar „links" is „in" en de leiding luistert niet. NEW DELHI. DACCA (AP. Reuter, UPIDe Indiase premier Indira Gandhi heeft gisteren de terugtrekking van de Pakistaanse troepen uit Oost-Pakistan als voorwaarde gesteld voor een blijvende vre de in dit gebied. „De aanwezigheid van Pakistaanse troepen in Bangla Desj (Oost-Pakis tan) is een bedreiging voor onze vei ligheid", zo ^ei de premier onder lui de toejuichingen van de leden van het Hogerhuis. „Wij kunnen niet toe staan, dat naast onze deur mensen uit de weg worden geruimd. Dit moet de wereld begrijpen," aldus mevrouw Gandhi, toen zij sprak over het op treden van de Pakistaanse troepen in Bangla Desj. Mevrouw Gandhi waarschuwde, dat er geen toverformule is voor de oplossing van de crisis, die India en Pakistan op de rand van een totale oorlog heeft gebracht. De volgende maand zal moeilijk en beslissend zijn voor Bangla Desj, zei ze, en het hele volk moet daarom verenigd blijven. Mevrouw Gandhi gaf zonder uitwei ding haar beste wensen en steun aan de Mukti Bahini, de Oostpakistaanse guerrillastrijders. Verhulling Voor de tweede keer in drie dagen sprak de premier zich in het open baar uit tegen tussenkomst van de- Verenigde Naties. „Dat is een poging om de werkelijke situatie te verhul len", zei zij. „Zij, die in deze richting werken, moeten wel verdacht, zijn in de ogen van het Indiase volk". Me vrouw Gandhi zei, dat er alleen maar Schiedam L. v. d. Zandc Kwis-verkwisting Naar aanleiding van de Berend Boudewijnkwls heb ik een protestbrief geschreven aan de KRO. Ik hoop, dat velen mijn voorbeeld zullen volgen. Waarom wordt dat vele prijzengeld niet besteed om stervende mensen te helpen, bijv. de slachtoffers van het conflict Pakistan-India? Hoe durft de KRO nog motieven aan te voeren als „het volgen naar Amerikaans voorbeeld" en „de grote kijkdichtheid"? Juist dat laatste ver plicht tot kritisch zijn ter verbetering van de moraal en niet om iedereen materialistisch te maken, juist in tij den van bezuiniging. Waarom niet gedacht aan gedupeerde artisten, zoals Rien van Nunen? Katwijk a. d. Rijn Mevrouw H. v. d. Hel Voordelig reizen na 6 uur 's avonds. (Elke avond, behalve vrijdags en zondags.) voordelig uit met NS een einde aan de huidige crisis tussen India en Pakistan kan komen, als-Pa kistan het initiatief neemt. De Pakistaande regering heeft gis teren de noordelijke gebieden, die aan China grenzen, gesloten voor bui tenlandse bezoekers. Een regerings woordvoerder zei, dat deze maatregel is genomen met het oog op de nood toestand, die in Pakistan van kracht is. Het noordelijke gebied ligt ten westen van de bestandslijn in Kasj mir. Totale oorlog Het Pakistaanse opperbevel in Dac ca heeft India er gisteren van be schuldigd steeds meer troepen in de strijd te werpen, de vijandelijkheden uit te breiden en nieuwe fronten te openen. Generaal Niaza. de opperbe velhebber van de Pakistaanse strijd krachten. voegde daar later aan toe, dat India en Pakistan feitelijk al in een „totale oorlog" zijn verwikkeld Volgens hem staan de Pakistaanse troepen in Oost-Pakistan tegen tien Indiase divisies, die met artillerie, tanks en vliegtuigen aanvallen. Als India en de Sowjet-Unie de strijders voor een onafhankelijk Bangla Desj niet zouden steunen, dan zouden zij in twee weken zijn vernie tigd, aldus de generaal. Hij zei ook, dat thans in de omgeving van Dacca ongeveer 2000 Mukti Bahini operereh. Een Pakistaanse legerwoordvoerder verklaarde gisteren, dat Indiase troe pen de Oostpakistaanse stad Jessore hebben beschoten. De hierop volgen de Indiase opmars naar de stad zou echter tot staan zijn gebracht. Ook bij Chaudacha vonden zware gevech ten plaats, terwijl bij Hilli een zware tankslag woedt, waarbij de Indiase strijdkrachten, volgens indiase bron nen, aan de winnende hand zouden zijn. Uit officiële bron in New Delhi werd gisteren pok vernomen, dat de Indiase troepen, die thans in Oost- Pakistan opereren, voorlopig niet naar Indiaas grondgebied zullen te rugkeren. Gisteravond werd bekend, dat de Indiërs een nieuw front heb ben geopend in het gebied van Rang- noer. In Rawalpindi heeft president Jachja Khan gisteren overleg gepleegd met de voornaamste burger-politici in het land, Ali Bhoétto van de linkse Volkspartij en Noeroel Amin van de- rechtse coalitie. De besprekingen heb ben voedsel gegeven aan de geruch ten, dat ln Pakistan een burgerlijke regering van nationale eenheid zal worden gevormd. PERSONALIA Promoties: Gepromoveerd tot doctor ln de geneeskunde: T. Bottemn (Vrije Univer siteit) en A. J. Dunning (Universiteit van Amsterdam). Gepromoveerd tot doctor In de letteren op proefschrift „Volksleven ln Tilburg rond 1900": C. A. M. M. van de Put (Katholieke Universiteit Nijmegen) Gepromoveerd tot doctor ln d' wiskunde en natuurwetenschappen: S. Y. van der Werf (R.U. Groningen) en A G. .T M, van der Linden (kath. Univ. Nijmegen). Giften voor de Trouw-Kwar- tet-Sinterklaasactie Giften voor Pedro", hulp aan het protes tants-christelijk onderwijs in Madrid, stromen binnen. „Mooi initiatief, alle beetjes helpen" schrijft mevr. H. M. Boers-Milo uit Ermelo. De bijdragen variëren van f2,50 tot 100.— en f500 De school „De Hinkelinge" in Krabbendijke is de eerste school, die met 100,over de brug komt. Verscheidene scholen voeren „adoptie-acties", rondom de ver jaardag van de Sint. Honderden hebben reeds een bedrag per giro gezonden om beide Madrileense scholen van de Evangelische Kerk in Spanje een steuntje in de rug te geven. We herhalen: De scholen „Juan de Valdès" en „El Porvenir" verrichten koninklijke arbeid. Eén leerling kost de scho len 1000.per jaar. het is een bedrag, dat het merendeel van de ouders niet kan opbrengen. De Spaanse staat geeft geen subsidie. Men mag stellen, dat de regering het protestants-christelijk onder wijs slechts ongemoeid laat.... Dat was een eerste winst punt in het verleden anders. Scholen van de Spaanse protes tantse kerk (30.000 lidmaten in heel Spanje) zijn aangewezen op steun van het buitenland. Neder land, dat al honderd jaar be schikt oVer een hulporganisatie in de vorm van de vereniging „Het Evangelie in Spanje" heeft hier een taaie. Voor „Pedro", voor tientallen Pedro's, komen nu de Sinterklaasgiften binnen, uit dor pen en steden. Het zou prachtig zijn, indien de lezerskring van Trouw en de Kwartetbladen aan de penningmeester iwn de Spaanse synode een bedrag van 100.000,beschikbaar kan stel len. Daarom gaan we onvermin derd door. Giftén blijven welkom via gi ronummer 1.69.09.68 ten name van de Chr. Pers, Amsterdam, dan wel via het rekeningnummer van de Chr. Pers bij de Ned. Middenstandsbank 6.97.36.60.768. Vermelden svp. „Giro voor Pe dro". weer max. min. neer temp. temp. slag gist. gist. Amsterdam geh.bew. 4 4 3 Brussel geh.bew. 5 4 3 Frankfort zw.bew. 5 2 0.1 Genévc zw.bew. 3 -0 0.2 Innsbruck sneeuw 8 -0 1 Kopenhagen zw.bew. 4 3 0.1 Londen onbew. 6 1 0 Luxemburg regen 2 0.2 Madrid onbew. 12 3 0 Majorca h.bew. 16 s 2 MUnehen sneeuw 1 -2 0.2 Nice onbew. 13 5 o - Parlis regen 5 regen 13 9 21 Wenen mist 1 1 i ZUrlch regen 5 0.2 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9