Rotterdams bang voor taxibedrijf anti-reklame Omwoners Zestienhoven: 87% niet sluiten 73% herrie aanvaardbaar TTC-directeur: goodwillbrei Daar ga dat maar je nou met weer recht! Je Uitspraak „kraken" zwembad in januari Barbecue Inn eerste schakel Waardig Wassenaar WERKNEMERS HIELDEN ZELF ENQUÊTE Humber- dienst verleden tijd Stokvis neemt Schaam over Berry Visser wil volgend jaar tweede Kralingen WOENSDAG 1 DECEMBER 1971 SCHIEDAM Onder de naam „Barbecue Inn" zal op 15 december a.s. aan de Dam 22 te Schiedam een restaurant worden geopend, dat een tweeledige opzet krijgt. Deze „Barbe cue Inn" is de eerste in een keten van restaurants, die zullen worden geëxploiteerd door de BV Foodservice Exploitatie Maatschappij i.o. te Schiedam. De tweede zal het volgend voorjaar in Eindhoven worden ge opend. Naast een restaurant-gedeelte is in de „Barbecue Inn" een speciale ruim te om complete maaltijden mee naar huis te nemen. ROTTERDAM „Laten we het over één ding eens zijn: wat er zaterdagavond is gebeurd keuren we zonder meer af, maar met net zoveel klem verzetten we er ons hier bij de TTC tegen, dat nou ineens alle 'schuld op de ruggen van de taxibestuurders wordt afge wenteld, want zó eenvoudig ligt de zaak nou ook weer niet. hoor! Zoiets gebeurt niet zomaar ineens even, er moet een duidelijke reden voor zijn, en dat is niet die klap op het kofferdeksel van een van onze taxi's! Die klap mag dan de aanleiding zijn, maar toch beslist niet de oorzaak". De directeur van de Rotterdamse Taxi Telefoon Centrale, de heer J. Ver- have. laat er geen twijfel over bestaan: hij betreurt de massale vechtpartij waarbij vorige week zaterdagavond een groot aantal Rotterdamse taxi bestuurders was betrokken die een van hun collega's die in moeilijkhedeii zat, wilden ontzetten. Uit de getuigenverklaringen die verschillende van zijn mensen inmiddels, onafhankelijk van elkaar, hebben afgelegd, is volgens hem echter overduidelijk gebleken, dat mede het optreden van de Maasstedélïjke politie de lont in het toch al smeulende taxi-kruitvat heeft laten slaan. nou alleen de mobilofoons maar: we hopen begin volgend jaar te kunnen starten met een nieuw systeem met vijf gesloten kanalen, die een eerlij ker ritverdeling garanderen, minder lege kilometers voor de wagens en daardoor een hogere produktiviteit. Maar je kunt nou eenmaal niet alles tegelijk." Goodwill De gebeurtenissen van zaterdag avond zijn overigens bij de Taxi Te lefoon Centrale dubbel hard aangeko men, omdat juist diezelfde zaterdag een grootscheepse reklame-aktie voor de taxi werd gehouden in net name de buitenwijken van Rotterdam. De bewoners van deze wijken werden in een gerichte aktie opgeroepen meer gebruik te gaan maken vah de taxi. ..En dan nou dit," verzucht de heer Verhave. ..Daar ga je nou met je hele goodwill Brei dat dan maar weer eens recht. Dat kost je maanden. Doodzonde, hè, maar ja, het is een overduidelijk bewiis voor de gespan nen toestand waarin de Rotterdamse taxi wereld verkeert. We moeten met ziin allen op zo kort mogelijke ter mijn naar een goede oplossing zoe ken, anders zie ik de toekomst erg duister in, hoor!" Aanstaande donderdag wordt de eerste poging daartoe op gemeenteliik niveau gedaan. Burgemeester Tho massen en de taxi-wethouder mr. Po lak hebben dan een gesprek met ver tegenwoordigers uit de taxi-wereld, waarin naar aanleiding van de recen te gebeurtenissen de hele problema tiek weer eens wordt doorgesproken. Op tafel komt dan ook een rapport dat de TTC heeft opgesteld over de verhouding tussen vraag en aanbod in de taxi-wereld over de maand sep tember. Het rapport geeft aan, dat in het algemeen ruimschoots kan worden voorzien in de vraag naar taxi's. De vraag is zelfs gerechtvaardigd of niet gezien de wankele economische situa tie van het ogenblik en de explosies in de autokosten, de ontwikkeling van de dienstenuitbreiding enigszins moet worden afgeremd. „Toen eenmaal de Portugese zee man om wie de hele ellende was be gonnen, was gepakt, leek het erop dat de gemoederen waren gesust," vindt de heer Verhage, „maar toen kwamen daar ineens, overigens zonder dat de bevelvoerende politie-inspecteur Van Straten er iets van wist, die twee agenten te paard aan, die zo nodig een felle charge moesten uitvoeren. Ja, wat wil je dan? Moeten de jon gens dan maar met- hun armen over elkaar blijven staan toekijken hoe hun wagens worden beschadigd, wa gens van zo'n twintigduizend gulden waar ze hun brood mee moeten ver dienen? Nee toch?" Vooroordeel Even fel verzet de TTC-leiding zich tegen de alom verbreide mening, als zouden de Rotterdamse taxibestuur ders een ingekankerd vooroordeel hebben tegen alles wat niet blank is. ,Een klant in je wagen is een klant in je wagen. Goed, je moet er nou eenmaal re kening mee houden dat nist-blanke klanten wat eerder een mes of zo op zak hebben dan anderen, maar dat wil nog niet zeggen dat de 677 taxi bestuurders die we hier in Rotterdam hebben, zitten te wachten om nou zo ;nel mogelijk zoveel mogelijk Surina- mers want dat wordt nou eenmaal gezegd in elkaar te tremmen!" Taxibestuurder Piet Dekker, de j man om wie eigenlijk de hele rel is ontstaan, denkt er niet anders over. „Wat wil je nou," zegt hij, nog hele maal aangeslagen van de gebeurte nissen waarvan hij zaterdagavond het slachtoffer is geworden, kompleet met blauwe plekken, forse builen en een stijve hand. „Ik heb net een splinter nieuwe Mercedes, twintigduizend gul den. twee weken oud. Zou U het leuk vinden als zomaar iemand een deuk in het kofferdeksel van Uw nieuwe auto slaat? Dan spring je toeh zeker uit je wagen om te kijken wie je dat geintje flikt?" Hij kwam met zijn taxi uit de Maastunnel, reed de 's-Gravendijkwal op, kreeg van zijn klanten het ver zoek naar de bar Extase te gaan, en stak over naar de tegenovergestelde rijbaan van de 's-Gravendijkwal. Bij de oversteekplaats aan de Binnenweg moest hij achteruit rijden, waarbij hii volgens hem de voetgangers ruim schoots gelegenheid gaf om over te steken. Die mening deelde kennelijk de 22-jarige zeeman niet, die als pro test een klap op de gloednieuwe taxi gaf. „Wat er toen gebeurd is, :k weet het geeneens meer precies," zegt Piet Dekker. „Maar neem nou van mij aan, dat ik echt niet zo'n vechtjas ben, hoor. Die vent stond gelijk met gebalde vuisten voor me, en gaf me een dreun Ik viel in de wagen, pakte de mobilofoon, en riep dat ik in moei lijkheden zat. Nee. niet dat ik een opsodemieter had gehad, hoor! En toen kreeg je de poppen aan het dan sen!" Rooster Gaies Hij wordt biigevallen door een van zijn oudere collega's: „Dat is nou de pest, hè, bot is nou weer bewezen die open mobilofoons. Iedereen heeft Piet in ziin mobilofoon horen roepen, en dan stuiven zo er ineens met ziin al len oo af. Laten we mekaar nou zeen mietie noemen: er zit nou eenmaal ook gajes op de wagens, lui die alleen maar op een rel uit z.iin, en daar krijg ie "Rende van. Maar echt, het gros van de mensen ziin CTewoon fiine ion pens, d'"e net zoals iedereen een goeie boterham proberen te verdie nen. Alleen ziin wij taxibestuurders nou eenmaal vooral de laatste tijd wat meor geprikkp'd. allereerst om dat het bpro°n steeds gevaarlijker wordt pr, h(V'end'"cn omdat het ook financieel »~W aMemaal rozegeur „Waarom maken ze zich nou alle maal zo druk," komt mevrouw Dek ker, net als haar man nog duidelijk nerveus, er tussen. „Waarom zorgen ie nou niet dat er een eind aan de ellende komt door een direkte lijn van de taxi naar de politie te maken? Nou zit iedereen met die open mobi lofoons er met zijn snufferd tussen. Is het gek dat je dan dit soort dingen gaat krijgen? Kiik alleen maar eens hoeveel vrachtjes ie met dit open systeem worden afgesnoept. Is dat een gezonde situatie?" Geconfronteerd met deze vragen, geeft TTC-direkteur Verhave erif toe, dat ook de TTC niet b'jster gelukkig is met de vang van zaken op hef ogenblik. „Maar vergeet niet, dat na het totstandkomen van de TTC als samenwerkingsverband van de zeven taxiverenigingen, nog maar in een tussenfase zitten. Neem WASSENAAR Enkele leden van de gemeenteraad hebben ge vraagd. waarom de burgemeester in de raadsvergaderingen nog een jacquet draagt, nu de voorzitter in 's lands vergaderzaal dat niet meer doet Burgemeester en wethouders antwoorden, dat evenals zijn voorgangers, de voorzitter zich in jacquet tooit omdat hij dit kos tuum nog steeds in overeenstem ming acht met de waardigheid van Wassenaars hoogste be stuursorgaan. De kleding van zijn collega in 's lands vergaderzaal vormt daarbij geen punt van ver gelijking, aldus het antwoord van burgemeester en wethouders. ROTTERDAM De vele enthou siaste „krakers" van de zwembaden in Doornspijk en HardinxveldGies- sendara zullen tot volgend jaar moe ten wachten alvorens bekend zal zijn of zfj een onrechtmatige daad heb ben gepleegd. Een motie van Provinciale Staten, waarin vernietiging van het besluit het bad De Duikelaar in Hardinx veld—Giessendam op zondag geslo ten te houden wordt gevraagd, zal eerst na 11 januari worden behan deld. Op die dag buigt de Hoge Raad zich met name over de affaire Het Harde. Aangenomen mag worden dat tege lijkertijd de rechtsgeldigheid van de zondagssluiting aan de orde komt. Als de Hoge Raad uitspraak heeft ge daan kan alleen nog de minister van Binnenlandse Zaken zich met de ge ruchtmakende affaire bemoeien op grond van het algemeen belang. De kraakacties werden sinds juni 1971 in beide plaatsen uitgevoerd. Zwemliefhebbers in Doornspijk en Millers „Crucible" in Leiden opgevoerd LEIDEN In het theater van het Leids Academisch Kunstcentrum zal dinsdag 7, woensdag 8 en donderdag 9 december in het Engels het toneel stuk „The Crucible" van Arthur Mil ler worden opgevoerd. De produktie kwam tot stand dank zij de samen werking van de Engelse regisseur Norman Langdon, het Engels Insti- luut van de Leidse Universiteit en de Enve Drama, de toneelsectie van het 'Leids Academisch Kunstcentrum. The Crucible handelt over de heksenver volgingen in Salem (Massachusetts) in het begin van de 18e eeuw en werd door Miller geschreven om de eertijds door McCarthy en anderen ingestelde communistenvervolgingen in de VS aan de kaak te stellen. Chauffeur Piet Dekker met twee van zjjn collega's. Ie TTC als zodanig. Ze moeten daar eerst al aan wennen!" Het problemen-mes snijdt voor de TTC overigens aan twee kanten: ook met de medewerking van gemeente zijde is men niet onverdeeld gelukkig. Een van de problemen: op grond van artikel 13 van de gemeentelijke Taxi verordening heeft de politic tot taak erop toe te zien, dat de taxibestuur ders niet meer uren rijden dan ze is toegestaan volgens het centraal vcr- voersrooster. Van die controle is tot op heden niets terecht gekomen. „Ja, en als je dan vraagt waarom niet," aldus de heer Verhave, „dan is de dooddoener: personeelsgebrek. Maar dat krijgen we steeds te horen, ook als we klagen dat de tips die wij van onze mensen op de wagens doorkrijgen over ge beurtenissen in de stad waarbij aan wezigheid van de politie gewenst is, niet worden opgevolgd". Moeras Op 10 september keurde de ge meente een centraal vervoersrooster goed, bedoeld om de voordien gecon stateerde onevenwichtigheid tussen vraag en aanbod van taxi's te onder vangen, een situatie die overigens ontstond door een te grote ondoelma tigheid in de verdeling van de be schikbare taxi's. Van het nieuwe cen trale vervoersrooster, dat vanuit de TTC zou worden gehanteerd, werden wonderen verwacht. „Maar wat zien we nou? We heb ben nog altijd geen meldingsplicht, zodat we het maar aan de welwil lendheid van de taxibestuurders over moeten laten of ze zich al dan niet present melden bij onze centrale. Dat is nu in feite het kardinale probleem waar we mee zitten. De mensen moe ten cr allereerst van doordrongen kunnen worden, dat het in hun eigen bestwil is als ze zich melden, want pas dan kunnen we het aanbod eer lijk gaan verdelen. Maar praat ze dat maar eens aan, zolang ze niet eens zo bar veel vertrouwen hebben in de he- Wat de TTC als mogelijke oplossing ziet van de problemen die langzaam maar zeker het Rotterdamse taxibe drijf kapot dreigen te maken: „Nou, allereerst in geen geval uitbreiding van het taxi-bestand," zegt de TTC- direkteur. „De schrik slaat me om het hart als ik hoor dat er steeds maar weer nieuwé vergunningen worden aangevraagd. Daarmee raken we met zijn allen alleen maar nog dieper in het moeras. Laten we er nou eerst eens met alle macht aan gaan werken om bij de taxibestuurders er begrip voor te kweken dat ze zich bij de centrale moeten melden." L Zelf doet de TTC wat mogelijk is: de telefooncentrale is volledig ver nieuwd, met aangepaste telefoonap- paratuur en nieuwe bekabeling ter voorkoming van storingen. „We kun nen het gewoon niet hebben dat ons nummer te lang in gesprek is," vindt de heer Verhave. „maar één kabel kost al veertienduizend gulden. Dat moet er allemaal weer uit ook!" Bo vendien is voor een zo snel mogelijke taxirit-verwerking een transportband aangeschaft, terwijl een nieuw com municatiesysteem gaat werken dat naast belangrijke voordelen voor de consument rust in de taxi, met de mogelijkheid om door middel van een tooncode toch deze wagen op te roe pen ook een betere en eerlijker ritverdeling garandeert. Heel deze vernieuwing kost de TTC een dikke miljoen gulden. „We heb ben het er allemaal graag voor over, als we ermee kunnen bereiken dat de taxi populairder wordt. Dan wordt vaak gezegd, jullie ziin te duur met je taxi's. Nou. vergeet even niet dat zo'n tweeëntachtig procent van de to tale TTC-exploitatie wordt ooeeslumt door alleen al loonkosten. Iedere rit die binnenkomt kost ons sowieso een gulden. Nee. voor niks gaat alleen de zon nog maar op, hoor. en in vergelij king met elders in Eurona ziin we echt niet zo bar duur. We moeten alleen zien de Rotterdammers, en de Nederlanders in bet algemeen, wat meer tayi-minded te maken." „Dat wij medewerking verlangen ten aanzien van verkeersfaciliteiten, medewerking ten aanzien van ver keersproblemen. alsmede t°n aanzien van een strengere aanpak van de 'niet tuiste' ♦evibestnurders hppft dan welicwa^r niots mot do vervoersbe- hoefto to maken" beslu't de TTC in 7iin ronnort pqr) hot Rotterdamse ge meentebestuur, „maar liet wel opge sloten 'n de zo noodzakelijke, ter nn- pulanserin" van de taxi. te nemen maatregelen." UTRECHT Het Comité Rechts hulp Weigeraars IC.R.W.) houdt in het kader van de dag van de rechten van dc mens op 10 december een gro te manifestatie in het Utrechtse Jaar beursgebouw. De bijeenkomst, die om 8 uur begint, heeft als onderwerp „Volkstelling 1971, wat zijn de rech ten van de mens waard?". Sprekers zijn Roel van Duyn, Piet Reckman, Jack van der Meulen en dr. T. H. Bui- tins Vanaf 7 uur ziin een aantal ju risten van het C.R.W. aanwezig om informatie te geven over het vervol gingsbeleid en hoe men moet hande len. Ook na de bijeenkomst zullen zij vrapen beantwoorden. ROTTERDAM Bijna 87 pro cent van de gezinnen die wonen binnen de in het NACO-rap- port geheten lijnen van con stante geluidshinder bij een maximale belasting van de huidige landingsbaan van het vliegveld Zestienhoven, vindt niet dat de luchthaven moet worden gesloten. Ruim 73 pro cent vindt de geluidshinder die door dit vliegveld wordt veroor zaakt niet onaanvaardbaar. Dit zijn twee conclusies van een enquête die personeel van de lucht haven, verenigd in het „Comité Werknemers Zestienhoven" vanaf 4 november gedurende drie weken heeft gehouden. Tijdens een persconferentie dins dagmiddag, stelde men dat juist al leen is geënquêteerd in de naaste om geving van het vliegveld en in de gebieden die vallen onder de aan- en uitvliegroutes van de landingsbaan, om een zuivere uitkomst te krijgen. Tijdens de vele anti-acties was deze inwoner van Schiebroek nog een roepende in de woestijn. De foto- werd drie maanden geleden geno men. Blijkens de enquête is het niet de enige. Ruim 1700 gezinnen zijn bezocht. De uitkomsten zijn, aldus het comité, berekend volgens de betrouwbaar heidsintervallen en moeten represen tatief worden geacht te zijn voor de mening van de circa 30.000 gezinnen met een zekerheid van 95 procent. Bijzonder is verder dat de enquête formulieren zijn voorzien van naam, adres én handtekening van de onder vraagden. AANVAARDBAAR De eerste vraag luidde letterlijk „vmdt u de geluidshinder van Zes tienhoven onaanvaardbaar?". Hierop antwoordde 73,2 procent ontkennend. Voor Bergschenhoek was dit 53 pro cent, voor Kethel 58 procent, voor de wijken Hillegersberg/Schiebroek 71 procent, voor Berkel en Rodenrijs 80 procent, voor Overschie 81 procent voor Vlaardingen-Holy 94 procent en in Schiedam 87 procent. Volgens het comité wordt het lage cijfer van Bergschenhoek beïnvloed door het feit dat de nachtelijke aan vliegroute van Schiphol over dit ge bied ligt. D*it feit heeft ook de per centages op de volgende vraag ver moedelijk beïnvloed. De tweede vraag luidde: „Vindt u dat de luchthaven Zestienhoven moet sluiten?" Op deze vraag antwoordde 86,8 procent met nee. In Bergschen hoek was dit 58 procent, Hillegers berg/Schiebroek 78 procent, Over schie 85 procent, Schiedam 87 procent en in Vlaardingen-Holy was 89 pro cent tegen sluiting van dc luchtha ven. De derde vraag: „Is de geluidshin der te wijten aan de sport- of ver- keersvliegerij", is overwegend beant woord met „verkeersvliegerij". Alleen in Overschie zei zestig procent van de ondervraagden last te hebben van de sportvliegerij. Volgens het actiecomité heeft de enquête de onjuistheid be wegen van eerder gepubliceerde en volgens dit comité verkeerd geïnter preteerde gegevens door degenen die Zestienhoven gesloten willen hebben. Het comité gaat de uitkomsten van de enquête, vergezeld met fotoko- pieëen van alle formulieren toezen den aan burgemeester W. Thomassen en aan de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer W. Drees jr. Men wil doorgaan naar een veel grotere enquête waarbij tien- tot vijftiendui zend gezinnen worden ondervraagd. Ook wil men hierbij deskundigen op het gebied van enquetering inschake len. Ook deze enquête zal worden ge houden in gebieden waar hinder kan optreden, dus niet bijv. Hoogvliet of Delft. CIJFERS Het comité valt met de enquête niet alleen allerlei beweringen over de geluidshinder aan, maar ook ande re cijfers. Volgens het comité werken er op de luchthaven 720 personeelsle den van wie 184 rijks- en gemeen teambtenaren en niet, zoals tegen standers beweren slechts 400. Boven dien is een groot deel van deze men sen specialist en kan alleen in de luchtvaart werken. Het comité, dat al diverse aanval len van het Anti-Bulderbaan comité heeft te verduren gehad, zegt ook dat het aanbieden van de bekende „Zes tienhoven - Nee"-porsters gegaan is volgens „agressieve methoden" waar bij onjuiste voorlichting is gegeven en is verteld dat die actie slechts te gen de aanleg van een tweede baan was gericht en niet voor de gehele opheffing van de luchthaven. Ook wijst het comité er op dat er in feite nooit een echte enquête is ge houden rond de luchthaven. In het NACO rapport gaat men uit van en- quéte-gegevens die rond Schiphol zijn verzameld. Deze zijn, aldus het comi té. ten onrechte klakkeloos op dit ge bied overgebracht. SN EEL BAL Hotelier B. de Haan merkte nog op dat talrijke bedrijven in de rode cij fers zitten. Hij verwacht dat als Zes tienhoven sluit zonder dat er een an der vliegveld is aangelegd, door een sneeuwbaleffect het aantal getroffen mensen een veelvoud zal bedragen van de nu 740 werknemers. Hij zei: „Ik ben verbaasd dat die fracties in de gemeenteraad, die op de bres staan voor de werknemers, deze sluiting voorstaan". Overigens is dit comité niet tegen sluiting van Zes tienhoven als men direct kan over gaan naar een nieuwe luchthaven in Zuid-West Nederland, maar wel te gen sluiting van Zestienhovcn zonder meer. Tijdens de enquête hebben de werknemers van Zestienhoven vele- malen-- ondervonden dat omgeving kregen van de kanton rechter ontslag van alle rechtsvervol ging waarna de rechtbank in Zwolle dit vonnis bekrachtigde. Een symboli sche boete van ƒ11 hield de weg open voor hoger beroep voornamelijk om het besluit op rechtsgeldigheid te toetsen. Voor de zomer van 1972 zal nu be kend zijn of er op zondag gezwommen mag worden ja of nee. ROTTERDAM Loeiende auto claxons en flitsende koplampen mar keerden dinsdagavond omstreeks vijf uur het vertrek van de Melrose Ab bey. Het schip, eigendom van de As sociated Humber Lines voer voor het laatst uit om het traject Rotterdam- Huil af te leggen. Aan boord bevon den zich behalve lading twintig pas-- sagiers. Er is plaats voor negentig man. Met deze laatste afvaart uit de Prinses Beatrixhaven is de sinas de vorige eeuw onderhouden dienst Hull-Rotterdam v.v. verled m tijd. Als reden voor het opheffen van de dienst worden de moordende concur rentiestrijd genoemd en het onvol doende aanbod van lading. In de zo mer was er van passagierszijde geen gebrek aan belangstelling. Behalve de dienst Rotterdam-Huil houdt ook Antwerpen-Hull op te be staan. Omdat ook de rederij haar ac tiviteiten beëindigt komen in Hull 200 personeelsleden van de Associated Humber Lines zonder werk te zitten. ROTTERDAM R. S. Stokvis en zonen NV zal tegen een niet nader bekendgemaakt bedrag in Cïvitanten alle aandelen overnemen van NV Schaap in Rotterdam, importeur van machines en gereedschappen voor de metaalindustrie. Schaap zal als zelfstandige ven nootschap onder leiding van de huidi ge directeur A. J. F. Schaap en de nieuw benoemde directeur W. Wes terbeek worden voortgezet. Voor het personeel (ongeveer 30 man) zal de overneming geen gevolgen hebben, aldus een gezamenlijk communique. Kamerlid: renteloos voorschot woningen weer verstrekken DEN HAAG De heer S. Keuning van DS'70 heeft minister Udink van Volkshuisvesting gevraagd zo snel mogelijk over te gaan tot het weer verstrekken van renteloze voorschot ten voor de koop van een eigen wo ning. Het lid van de Tweede Kamer wijst erop, dat deze voorschotten juist ziin bedoeld voor de groep van de bevolking met een laag inkomen. Wanneer deze gegadigden dan weer aangewezen worden op de woning wetwoningen, aldus de heer Keuning, zal dit voor de overheid waarschijn lijk veel kostbaarder worden. ROTTERDAM De Delftse pop-impresario Berry Visser (24) heeft plannen om in Neder land opnieuw een groots opgezet popfestival a la Kralingen 1970 te organiseren. Of de plannen doorgaan, hangt volgens Visser af van de moge lijkheden om de beschikking te krijgen over een goed afsluitbaar terrein, een goed programma en voldoende kapitaal. Met de ervaringen van het Hol land Popfestival, vorig jaar zomer in het Rotterdamse Kralingse Bos, de financiële strop en het grote aan tal binnensluipers in zijn achter hoofd, werkt hij aan de voorbereiding van eveneens weer een drie dagen durend spektakel. „Nu wil ik van tevoren de zeker heid hebben, dat het slaagt", aldus Berrv Visser. Hij heeft al contacten gelegd met een aantal Amerikaanse en Engelse groepen, maar contracten zijn beslist nog niet afgesloten. De financiële schuld van het festi val in het Kralingse Bos (totaal rond 800.000 gulden) is nog altqd niet af gelost. Visser zit nu nog vast aan de overeenkomst, de helft van zijn jaar inkomen af te staan, om het gat te dichten. De film „Stamping Ground", over de gebeurtenissen rond de Kralingse Plas. waarmee men de balans in evenwicht hoopte te brengen, leverde niet het beoogde succes op. „In Neder land werd het een flop", aldus de Delftse popman. Visser wilde overigens niet verklap pen. waar het tweede „Kralingen" staat te gebeuren, „maar als het door gaat, in ieder geval deze zomer." nieuwe inwoners van dit ge bied, zowel huurders als kopers van woningen, geheel niet of zeer gebrekkig waren voorgelicht over het feit dat hun woning binnen de geluidsgrenzen van Zestienhoven ligt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5