Wanbetaling huur vaak kwestie van grove onverschilligheid 'Tkutoj" Agressie en geweld belagen de Leidse Sociale Dienst =i ëz> Th. J. van der Heijden (Leiden): Ongeluk op Barokmuziek bij Levendaal Horende doof Mentaliteit GEVARIEERD WERK BIJ ARS AEMULA leg UW ideeën bij ons op tafel Verscherpte controle politie Leiderdorp CASSETTES PIERROT NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 1 DECEMBER 1971 Maar 'arcus le .eerde falen ichte- LEIDEN Betaling van huishuur, zowel aan partikulieren als aan woningbouwverenigingen, laat, aldus de heer Th. J. van der Heijden, de rechtskundige adviseur van de Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren en van verschil lende woningbouwverenigingen in Leiden en omstreken, soms veel te wensen over. Buitenstaanders hebben er geen idee van. met hoeveel extra en dure administratieve arbeid deze trage en wanbetalingen gepaard gaat. Indien de huurder le laat per giro stort, dan geeft dit administratieve verwarring, voor al indien de betalingen, zoals tegenwoordig veelal het geval is, door een koniputer moeten worden verwerkt. Bovendien veroorzaken slechte betalers een achterstand, waarvan zij zich niet voldoende bewust zijn. Op den duur kennen zij zelf de stand van de huur- rekening niet meer. -• 31, grol nsel- we- ?rfe- te- be- ie in der- lees- ge- rter- de ran- in T J l 1 kaarslicht wort? over- dooi Niet vreemd aan de hier gesigna- over- leerde betalingsmisère is het vrijwel |overal van het toneel verdwenen zijn tn de bode-huurinkasseerder. Hij ;nde al zijn pappenheimers van ha- nnen.,er tot kort en wist hoe hij met hen moest omspringen. Men liet zelden de inkasseerder vergeefs aan de deur Icomen, omdat men hierdoor in de onmiddellijke omgeving spoedig als een wanbetaler werd gebrandmerkt. Tegenwoordig schakelt men over op het girosysteem. Huurders krijgen automatisch een girokaart toegezon den, maar de gang naar het postkan- of het zorgen voor een voldoen de saldo op een eigen giro-rekening schijnt voor velen een zware opgaaf Ie zijn. Vooral wanneer men te ma ten heeft met gezinnen, waar men de lering niet naar de nering kan zet- !en, is de verleiding groot om de be taling-uit-eigen-beweging wat uit te stellen en van dit uitstel komt vaak afstel. .Ik kan mij voorstellen dat het te rugschakelen naar de bode-inkasseer- der op bezwaren stuit en om allerlei edenen, niet het minst ter besparing I®" tan hoge inkassokosten, aan het giro- ;ysleem de voorkeur wordt gegeven, ïet is ondoenlijk iedere huurder on- ler een soort van curatele te stellen >f voor een groepje huurders een peciaal inkasso-apparaat in het le ren te roepen. Dit apparaat zou ove- igens op de desbetreffende huurders ladelijk een denigrerend openbaar iat wil zeggen voor iedereen ziebt- aar etiket plakken. W. te dr. die Naast deze langzame en slordige etalers is er een groep huurders, die dch aan uitgesproken wanbetaling huldig maakt. Principieel moet hun ouding worden afgekeurd. Al te aak vergeten zij en dit geldt voor- 1 ten opzichte van wonin^bouwver- ügingen dat zij door niet-beta- ïg andere huurders feitelijk ..beste- in". Deze verenigingen werken zon- ïer kommercieel doel. Het maken van winst is bij de woningbouwvereni gingen praktisch uitgesloten. De be- tuursleden besteden hun vrije tijd elangeloos aan het welzijn van de luurders, door uit een bekrompen ludget de huizen zo goed mogelijk te aten onderhouden en waar mogelijk e verbeteren. Zij dringen herhaalde- ijk bij slechte betalers op regelma- ige huurbetaling aan, doch laatstge- oemden houden zich horende doof. En dan komt Leiden in last. Huur- ichterstand kan niet worden geduld- Verenigingsbesturen en huiseigena- moeten door onverschilligheid ran sommige huurders ten aanzien ran de nakoming van hun financiële verplichtingen wel tot het nemen ran maatregelen overgaan. Dit is er- lerlyk vooral in de gevallen, waarin Ie .huurders veelal een matige, rede- ijke huur betalen en zy hun inkom- ten aan alles en nog wat besteden, ehalve dan aan de huur. De eerste stap, die mijn kollega's n ik aldus de heer Van der Hei- ten in de regel nemen, is het ver- enden van één of meer aanmanin- en tot betaling. Een belangrijk per- sntage huurders neemt dergelijke waarschuwingen voor kennisgeving ian en reageert daarop met geen woord. Enkelen stellen betalingsre- ielingen voor, waardoor de huur schuld zou kunnen worden ingelo- en. Zelden worden deze regelingen rompt nagekomen. Integendeel, her- aaldelijk gebeurt het dat ondanks welwillende betalingsregelingen de tthuld groter in plaats van kleiner wordt. De onverschilligen worden ten slot- e gedagvaard tot ontruiming en be- jaling. Een belangrijk gedeelte van gedaagden lapt de oproeping om oor de rechter te verschijnen aan de ekende laars. Zij verschijnen niet ei' terechtzitting, ook niet, wanneer ij, via de Griffie, soms voor een iweede keer worden opgeroepen. Ko- Oen zij wel opdagen, dan kunnen zij telden een goede reden als oorzaak 'oor de huurachterstand opgeven. Beveelt de rechter de ontruiming, San wordt de huurder in het vonnis 3ijna altijd een korte termijn gegund *n vrijwillig te vertrekken. Het von- ais wordt aan de veroordeelde bij «eurwaardersexploit uitgereikt, maar "ok die stap heeft nogal eens niet de minste uitwerking. Th. Dirhs verlaat raad van Leiden LEIDEN De heer Th. Dirks, die iids september 1970 voor de PvdA fitting heeft in de Leidse raad, gaat Leiden verlaten. Eind deze maand neemt. hij afscheid van de raad. Vol- §ens de lijst staat de heer D<uyve,- feln als nummer één op de lijst om op te volgen maar waarschijn lijk word de heer B. Haneveld, die als tweede op de lijst staat, de opvol ger. De heer Dirks, voorheen plaatse lijk redacteur van Het Vrije Volk, Leiden en daarna werkzaam op de Parlementaire redactie van het Alge meen Dagblad in Den Haag, is met ingang van 1 februari benoemd tot hoofd voorlichting van de rijksdienst voor de IJsselmeerpolders. Eerst wanneer voorbereidingen worden getroffen om tot uitzetting over te gaan en dan nog op de laatste vyf minuten komt er enig leven in de brouwery. Een enkele maal blijkt dat man en vrouw het bestaan van huurschuld voor elkaar hebben verzwegen, dat zy aanmanin gen. dagvaarding en verdere stukken verdonkeremaanden en soms ook, dat wanbetalers in de veronderstelling le ven, dat de gemeenschap maar voor hen heeft te zorgen. „We worden", zo heet het dan „toch niet op straat ge zet en de sociale dienst betaalt wel". Dit praatje werkt bij onverschillige huurders de wanbetaling sterk in de hand. De sociale diensten in verschil lende gemeenten plegen bij een drei gende ontruiming financieel wel eens te elfder ure in de bres te springen. Zy verlenen dan ter delging van de huurschuld een lening, vaak tegen over cessie van kinderbijslag enz. Maar er zijn ook gevallen bekend, waarin de overheid gelden au fond perdu ter beschikking stelt of zogrt dat een wegens huurschuld op straat gezet gezin onmiddellyk in een bete re woning terecht komt." Het verkeerde beeld dat wij door de goede zorgen van onze wetgever ons van de wieg tot het graf sociaal verzorgd mogen wanen, heeft bij sommigen diep wortel geschoten. Men verbaast zich er niet meer over, wanneer bijv. een bijstand genietende verkeersovertreder een agent van po litie, die hem bekeurt, in niet mis te verstane bewoordingen meedeelt, dat de sociale dienst de boete wel zal betalen en de officier van justitie hechtenis vraagt, met de schampere opmerking, dat de ambtenaren van deze dienst voor hun kliënten wel niet zullen gaan zitten. Mogelijk is het beeld, dat de verkeerszondaar volgens het proces-verbaal van de politie gaf van de Sociale Dienst, sterk overtrokken, maar het toont wel aan dat goed bedoelende sociale zor gen bij sommigen een verkeerde men taliteit kunnen bevorderen. Ontruimingsvonnissen zijn geen vodjes papier, die door aanzuivering van de schuld vaak uit gemeen schapsgelden in de prullemand te recht moeten komen. Deze vonnissen zijn evenmin betaalehèques, die de rechter op een Dienst voor Sociale Zaken uitschrijft, en nog minder een pressie-middel om de gemeenschap te dwingen schulden met een ern stig karakter, zoals huurschuld, te betalen. Men kome nu niet aandraven met het bekende sprookje van de arme weduwe met zes kinderen die op een koude winterdag door een hardvoch tige huisbaas op straat worden gezet. De praktijk leert anders. Het zijn vaak lieden, die óf regelmatige ver diensten hebben óf gesteund worden door de Sociale Dienst, en die zich uit grove onverschilligheid voortdurend aan wanbetaling schuldig maken. Zij geven hun geld voor allerlei doelein den uit, behalve voor huishuur. In Leiden vinden praktisch geen ontruimingen plaats op grond van het feit, dat de eigenaar-verhuurder zijn eigendom dringend voor eigen gebruik nodig heeft. Uitzettingen worden dikwijls tegengehouden door de belangenafweging tussen huurder en eigenaar door de rechter. En in dien er een ontruimingsveroordeling volgt, dan is er in de regel een har monieuze samenwerking met de amb tenaren van het Bureau Huisvesting. Ik ben ervan overtuigd dat ambte naren van de sociale dienst op ge ruisloze en prettige wijze trachten bij ontruimingen gegrond op wanbe taling le bemiddelen. Deze bemidde ling is ter bestrijding van de wan betaling niet altyd even gelukkig te noemen, omdat zy plaats vinden ten koste van de gemeenschap en daar van hoegenaamd geen preventieve werking uitgaat- Het trekken van een bepaalde strakke lijn, waardoor een rechterlijke uitspraak niet wordt ge- frustcerd, zou hier mijns inziens heil zaam kunnen werken". Aldus eindigde de heer Van der Heijden zijn gesprek met ons. LEIDEN Op het Levendaal had gistermiddag tegen half zes een ern stig ongeval plaats tussen een vracht auto, bestuurd door een 46-jarige Rijnsburger, en een echtpaar, beiden 32 jaar, uit Leiden dat op de fiets richting Korevaarstraat reed. Ter hoogte van de Kraaierstraat moesten de fietsers uitwijken voor een per sonenauto die gedeeltelijk op het Le vendaal stond te wachten. De achter op komende bestuurder van de vracht auto zag de fietsers niet en reed op hen in. Een achtjarig dochtertje dat bij haar moeder op de fiets zat, kwam met haar been onder het rechter- achterwiel van de vrachtauto terecht. Het been werd gedeeltelijk ontvleesd. Haar moeder kreeg een kneuzing aan de rechter enkel. Eventuele getuigen van dit onge val kunnen zich in verbinding stel len met de politie, tel. 44444. VAN DER HEIJDEN bepaalde lijn Vragen over foto's voor paspoorten LEIDEN Het raadslid Walle (PSP), heeft b en w vragen gesteld over de regeling dat drie pasfoto's nodig zijn voor het verkrijgen van een paspoort, waarvan er één in ver scheidene gemeenten voor de justitie bestemd is. De heer Walle vindt dit een ern stige inbreuk op de privacy van de aanvragers; hij waagt in het ver volg slechts twee pasfoto's te eisen. LEIDERDORP Het Delftse barok-ensemble „Krashna Mu- sika." speelde, onder auspiciën van K O, in de, door kaarsen verlichte Dorpskerk, een su blieme concertruimte. Onder lei ding van Egbert Hoogenberk verklankte het ensemble in ver schillende combinaties werken van Pieter Hellendaal, Jean-Ma- rie Leclair. Walter Leigh (1905- 1942) en J. S. Bach. Deze «foor de barok gefasci neerde studenten zijn zeer vaar dige muzikanten met veel flair, een goed begrip en een grote liefde voor de muziek. Wat bij voorbeeld de fluitist Edo Sant man in Leclairs Concerto en de clavecinist Kees van der Zan den doorlopend als continuo- speler presteerden, was opval lend knap. Ik zou echter de violisten Godfried Lindyer, Jan Verbeek, Titus Rerntsen en Ro land Huygen (alt), de cellist Ty co Ferwerda en de bassist Die- mer de Vries tekort doen door hun aandeel niet met grote waardering te vermelden. Het samenspel wias in, Hellen daal nog onvolmaakt. In Leclair begon er zich meer eenheid af te tekenen, bevorderd ook door de op de voorgrond tredende fraaie fluitpartij. Het Concerto voor cembalo er strijkers (1936) van Walter Leigh, een typische staal van neo-ba- rok-stijL, vond ik, wat sarnen- j .spel en expressie betreft, het hoogtepunt. Deze muziek boeit dloor sterke lijnen, contrastwerking en felle dynamiek. In Bachs Concerto, dat ik toch liever door een groter ensemble hoor spelen, sloot het samenspel meestal redelijk goed, en de cla vecinist trok hier de algemene aandacht door zijn puntgave rustige verklanking van de ont zaglijk moeilijke lange oadens in I. JOHAN VAN WOLFSWINKEL LEIDEN Met pensioen. De heer E. E. Prins, wonend Jan Lievenstraat 3, neemt eind deze maand afscheid van Van Gend en Loos wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. H ijheeft dan de 45 dienstjaren volge- maakt. De heer Prins is hoofdbestel ler. LEIDEN In het eigen gebouw aan de Pieterskerk gracht is een gevarieerde tentoonstelling ingericht van *werk van de leden van het oude schildersgenootschap Ars Aemula Naturae". Laten wij meteen zeggen dat het over het algemeen een zeer bezienswaardige exposi tie is wat betreft de vormen èn de kwaliteit. Tot de leden van het oudste kunstgenootschap in Nederland behoren niet alleen vakmensen, maar ook dilettanten, dat laatste woord dan niet bedoeld als discriminatie. Het voert te ver om alle geëxposeerde werken aan een beschouwing te onderwerpen. We moeten ons dus bepalen tot hier en daar een greep. M. Bergman (Oegstgeest) toont een tweetal schilde rijen die wat statisch zijn gehouden. Udo Bredow (Den Haag) zond een drietal tekeningen, o.a. „Kermis" (jfofo), die mij wat koel aandeden. Het naakt van D. H. Burger (Oegstgeest) is een wat vlak gehouden pastel. Beter is een portret in bruin krijt. De etsen van Jose Calsina zagen wij reeds op een ten toonstelling in het Duivenhuis. Een ervan is het geënga geerde „Vredig Spanje". Mooi is het prentje „Brug Weipoort". Peter Cox (Katwijk) zond wat mozaïekachtige schilde ringen in. „Voorjaar" kon ons het meest bekoren. De vier tekeningen van Leon v. d. Eyken (Leiden) zijn produkten vol koele technologie. Fraai zijn de schilderijen van Joop Gans (Leiden). Heel mooi vond ik een aquarel van Agnes van Gelder: „Bouquet". Ook een schilderij („Verlaten Schepen, Ethel") van de Leidenaar J. Grupstra. Bas Haasnoot (Katwijk) stond een drietal goedé etsen af. Mooi zijn de aquarellen van P. Herfst uit Leiden met naar mijn smaak het zelfportret als uitblinker. Wat burgerlijke olieverven zijn er van W. J. Maan uit Oegstgeest. „Dennen Lavalette" kon mij het meest be koren. De plastieken van Lo Molenaar (Noordwijkerhout) zagen wij reeds. Hét zijn mooie, gladde vormen, zuiver gebeiteld, maar naar mijn gevoel toch te weinig expressief om blijvend te boeien. Gedegen werk zijn de drie pot loodtekeningen van mevr. Nanninga (Leiden). Vooral de tekening „Benneveldt" trof mij zeer. Dat was ook het geval met de gquarel „Tuiltje rozen" van Leny Noyen-Pander uit Leiden. Mooi is een wandkleed van Mary Plooy (Leiderdorp). Goed een zittend naakt, een kleiplastiek van de Leide naar G. v. d. Post. Onder het drietal penseeltekeningen van Bettien Scherft (Leiden) trof mij Boom I. Mooi vond ik ook „Op weg", een acryl van Lucia Steinbach. Treffend is het lijnenspel in een tweetal pentekeningen „Selderijknol" en „Glas Water". Ben Haver (Leiden) zond o.m. een goede aquarel Klooster te Myas" in. Gerard de Wit (Oegstgeest) bracht (voor zijn doen) iets nieuws: een tweetal tekeningen in mengtechniek en een sepiatekening „Stenen I", gedegen werk. Het tweetal schilderijen van mevr. Van Traa (Leiden) zagen wij reeds eerder op een andere tentoonstelling. Merkwaardig, maar aantrekkelijk werk. Will Tweehuysen (Leiden) toont drie assemblages. Monument voor een landmeter" kon mij het meest be koren. Ten slotte is J. B. Volkers (Leiden) tegenwoordig met een drietal werken. Een sterke tekening is „Notre Dame". Het mooist vonden we de potloodtekening „Bui ten Thorn". De tentoonstelling blijft een drietal weken te bezoeken. Dagelijks van 19.30 tot 21.30 uur, donderdag, zaterdag en zondag van 15 tot 17 uur. Pieterskerkgracht 8. W. PRINS. tegen DEN BOSCH ned. kompetitie vrijdag 3 december 20.30u. Toegangsprijzen 3,25 6,25 Voorverkoop kassa "HOKY" Den Haag en Bespreekburo Haagse Courant Advertentie aangeboden door: VONK-LOUWERSE Rijksstraatweg 59 - Sassenheim Postbus 18 - Tel. 02522-10948 I b Voor goede caravan- ^en campingaccessoires^J LEIDEN Al was 1970 een moei- lyk jaar voor de Leidse Sociale Dienst, vergeleken met het nu bij na verstreken jaar 1971 kan 1970 een „vriendelyk dienstjaar" wor den genoemd, zo schrijft directeur mr. J. W. ten Napel in het jaarver slag over 1970. „De toenemende agressie en onredelijke eisen om hulp a la minute, steeds meer ge paard gaande met geweld, vergen veel van het uithoudingsvermogen van de ambtenaren." Naar aanleiding van de publici teit over~fraudc door bystandgc- nieters, merkt directeur Ten Napel op, dat onderscheid moet worden gemaakt tussen fraude en mis bruik. „Wat fraude betreft, blykt het ontbreken van een fraude artikel in de Algemene Bijstands wet de mogelijkheden van straf rechtelijke vervolging meer te be perken dan gewenst is. Misbruik van de sociale wetgeving is niet al leen voor de burger maar in het bijzonder voor de uitvoerende ambtenaar een frusterende zaak. Fraude en misbruik De heer Ten Napel vervolgt deze hartekreet met: „Toch moeten wij bedenken, dat de mogelijkheden van misbruik en fraude in de mo derne wetgeving dikwijls het ge volg zijn van een door het parle ment bewust gekozen menswaar dige benadering van de cliënt, waarbij zijn bonafiditeit niet bij voorbaat in twijfel wordt getrok ken. In dit verband moet mij wel van het hart, dat de gemiddelde burger die zelf geen beroep hoeft te doen op financiële hulp van de overheid slecht op de hoogte is van de wettelijke rechten van medebur gers. Het komt vaak voor, dat men voor fraude of misbruik aanziet, wat wettelijk volkomen is geoor loofd." Ruim 6000 aanvragen De cijfers over 1970 spreken een som bere taal over de zo langzamer hand berucht geworden sociale bevolkingsopbouw van Leiden. Het aantal cliënten in dc verschillende sectoren van financiële hulpverle ning nam weer beduidend toe. Bedroeg het aantal aanvragen om bystand in 1969 nog „slechts" 5115, in 1970 was dit aantal" al gestegen tot 6027. Het percentage afgewezen verzoeken was in beide jaren gc- lyk: 16 procent. Van de 2884 thuiswonende cliënten, die vorig jaar bijstand ontvingen, waren 1206 personen 65 jaar of ouder. Van 598 niet thuis wonende personen van 65 jaar en ouder, voornamelijk ondergebracht in de Leidse bejaardencentra, kwamen de verzorgingskosten geheel of ge deeltelijk ten laste van de gemeen telijke Sociale Dienst. W on ingnood-misère Ook de vorig jaar uit een onderafde ling gegroeide afdeling gezins- maatschappelyk werk, krygt het steeds drukker. Deze afdeling ver leent hulp aan individuele cliënten en gezinnen, die moeilijkheden hebben in hun sociaal functione ren. Vooral de door woningnood veroorzaakte problemen baren door hun onoplosbaarheid veel zorgen. Daarnaast wordt de afdeling gecon fronteerd met huwelijksproblemen echtscheiding, verlating en on- gehuwd moederschap. Begin 1970 waren 117 gevallen in behandeling, er kwamen 77 nieuwe gevallen bij en 56 „gevallen" werden afgesloten. De totale uitgaven bedroegen vorig jaar ruim f 26 miljoen en daarvan kwam bijna f 12 miljoen ten laste van de gemeente. Het gebouw van de Leidse Sociale Dienst op de hoek Langebrug-Steenschuur. (wij leggen de onze daarnaast). Is uw bureau anno 1930 nog doelmatig? Plannen voor kantoor vernieuwing? Kom bij ons aan de werktafel (...even welkom voor een klein als een groot projekt). In een goed gesprek komen we samen tot de beste oplossing. Belt u even voor een afspraak? In ons tooncentrum ziet u werkplaatsen anno 1975... Over doelmatigheid gesproken. Welkom bij ons aan tafel! ASPA- LEIDEN NV Willem Barentszstraat 23 (Industrieterrein 'De Waard') Telefoon (01710) 20342* zaandam leiden delft breda dordrecht den bosch utrecht enschede LEIDEN De van 8 t.m. 13 no vember gehouden jaarlijkse collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft binnen de gemeente Leiden een be drag van f 3923,70 opgebracht. LEIDERDORP Na de vernielin gen in enkele Leiderdorpse scholen heeft dc plaatselijke politic een ver scherpte controle voor de weekeinden ingesteld. Het onderzoek naar de daders is (uiteraard) in volle gang. Dinsdag 30 november Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emtgratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur. spreekuur Bouw fonds. Steenschuur 5, 8 tot 8.30 uur: spreek uur hulsvesting werkende jongeren. Lakenhal. 8 uur: Ver. Belangstellen den. prof d r A M Hammacher over de werken van Toorop. Studentensociëteit SSR, Hogewoerd 108, 8.30 uur nam.: prof dr H Berkhof over christelijke toekomstverwachting. Snouck Hurgronjehuls, Rapenburg 61, 8 uur: K. en O., dr D Hilenius, schrij ver-bioloog, over „De aard van het beestje". LEIDERDORP Hervormde kerk. 8.15 uur: afd. K. en O., concert Barok- ensemble bij kaarslicht. Woensdag 1 december Stadhuis. 4 tot 6 uur. spreekuur so ciale raadsvrouw. LAK-theater. Levendaal. 8.15 uur: De Noorder Compagnie met „Gelukkige Dagen". Gebouw Levendaal 1. 5 tot 7 uur: spreekuur bureau gezamenlijke voor lichting sociale wetgeving. Oegstgeest. aula Rijnl. Lyceum. 8.15 uur: De Noeuwe Comedle met „Maka- bere Kermis". FILMS CAMERA- ,,Met een miljoen kun Je meer doen". a.l„ dag. 7 en 9.15 'uur. do vr ma dl 2.30 uur „Joe Hammond en de Indianen", dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo extra voorstelling om 4.15 uur: nachtvoorst.: ..There was a crooked man", vr/za 22.30 uur. TRIANON: „Blue Movie". 18 Jr. REX: ..Sex and Life". 18 j. LUXOR: „Django". 18 j. STUDIO: „De gevangene". 18 J. LIDO: ..Wat zlen Ik". 18 j. Deze films draalen dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur: er Is een extra voorstelling op zondag om 4.45 uur NIEUWE FILMS CAMERA: ..Du", 18 Jr.. do vr ma en di 2.30 u.: elke avond 7 en 9.15 u.; f ..Robin Hood en zijn schelmen", a.l.. za wo om 2.30 en zo om 2 en 4.15 u.; nachtvoorst. vr za 1.30 uur: ..Barbarella". 18 Jr. STUDIO: „Wat zien ik". 18 Jr. LIDO: ..Sergeant 3". 14 Jr. LUXOR: „De laatste der Cheyennes", 14 Jr. TRIANON: ..Blue Movie". 18 Jr. REX: „Fandango, de sex-ranch". 18 jr.. nachtvoorst. „Arizona Call", 18 jr., vr za 11.30 uur. Alle films zijn dagelijks 2.30. 7 en 9.15. zo ook om 4.45 uur. Apotheken Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48. tel. 21060. Geopend apotheek Oegst geest: gesloten apotheken Voorschoten en Leiderdorp. Doklersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadnleeen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 utit Mobiclkantoor ANWB model Fontainebleau in Hardpleet WMF Hardpleet zijn 2,5 maal zo hard als normaal pleet. Dat ontdekt u na verloop van tijd met JUWELIER-IIORLOGER Maarsmantsteeg 2A Leiden. Telefoon 20778.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3