Inter schakelt over op meer aanvallend spel Leids team naar Java voor project van geboortenbeperking Begrotingsbehandeling uitgesteld Loevesijn in omnium tegen Van Lancker KNVB straft vijf Uithoorn-spelers r !s de krant er al? Vraag van - elke dag. I Onderzoek naar dood chauffeur 'Rijnland' heeft geld nodig Nieuwkoop heeft nieuwe wethouders UITSLAG van de verloting Haarlemmermeer polder Ijsbaan in Rijnsburg vlakbij zwembad IUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 DECEMBER 1971 v. s°; Verdachte van moord aangehouden DEN HAAG De 23-jarige G. J. V, die ervan wordt verdacht in de ")sibisa-bar in Den Haag de 24-jarige iurinamer Jimmy Hothleuf te hebben loodgeschoten, is dinsdagmiddag in de trein tussen de Duitse grens en Arnhem aangehouden. Een lid van de marechaussee herkende de man van een door de Haagse politie verspreide foto. In middels heeft V. tegenover de aagse politie bekend dat hij het schot heeft gelost dat het leven kost- le aan Jimmy Hothleuf.. De man gaf bij controle een valse naam op en kon geen paspoort laten zien. De politie had dit paspoort en een monsterboekje van V. al eerder gevonden in Den Haag. Het wapen, waarmee Jimmy Hothleuf zou zijn neergeschoten, had hij niet meer bij zich. toen hij in de trein werd aange houden. Uit verklaringen van drie mannen, die Dij V. waren, toen in de nacht van 25 op 26 november de Surinamer werd neergeschoten, was dè politie duidelijk geworden, dat V., die door vrienden gewoonlijk Harry" wordt genoemd, samen met zijn kennis P. F. in diens 'grijze Citroën ID na de schietpartij in de richting van Arn hem was gereden. Omdat de kans be stond, dat hij naar het buitenland wilde vluchten, had de politie ook In terpol gewaarschuwd. Waar de man in Duitsland heeft gezeten, is nog niet bekend. Mars-2 brengt op planeet Sovjetvlag MOSKOU, PASADENA (UPI) Het ruimtevaartuig Mars-2 is jongst leden zaterdag in een baan om de planeet Mars gekomen. Voordat dit gebeurde werd een capsule uitgesto ten die een vaantje met een afbeel ding van de Russische vlag op het oppervlak van de planeet bracht. Met deze bekendmaking van het persbureau Tass is een eind gekomen aan de twijfels over het lot van de Mars-2, die eerder zonder commen taar uit de Russische berichtgeving was 'verdwenen'. Uit het bericht is niet af te leiden of de Mars-2 een poging zal doen tot een zachte lan ding op de rode planeet. Volgens des kundigen was dat, evenals met de Mars-3 die nog onderweg is, zeker de bedoeling. Maar bij de nog steeds woedende stofstorm zal een landing voorlopig wel onmogelijk zijn. door Gerrit den Ambtman WEST-BERLIJN Ondanks de in de thuiswedstrijd geforceerde 42 voorsprong is Internazionale allerminst gerust over de afloop van de hernieuwde confrontatie met Borussia Mönchengladbach in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup. Niet onbe grijpelijk, die zorg, want de Westduitse kampioen heeft gediri geerd door de meesterlijke aanvoerder Günther Netzer recent tot twee keer toe onverbiddelijk aangetoond, dat het Italiaanse voet bal juist aan de sterkste zijde dreigt af te brokkelen. De Azzuri be zitten niet langer meer de betonnen verdediging, opgebouwd met koele specialisten in het handhaven van de „nul". Inters kwetsbaarheid in de verde diging manifesteerde zich schrikba rend tijdens het eerste treffen met Borussia Mönchengladbach op 20 oktober. Het duel, dat in een sensa tionele 71-zege voor de formatie van trainer Hennes Weisweiler ein digde, werd door de UEFA wegens het inmiddels beruchte bierblikinci- dent weliswaar ongeldig verklaard, maar deze beslissing kon ook later de „defensieve schande" van de Italia nen nauwelijks wegwissen. Ook in de „return", twee weken la ter in het helse San Siro-stadion van Milaan hadden de koele matadoren in de afweer het verbazend moeilijk met de supersnelle Duitse aanvallen. Het betekende voor de Italianen een ge luk, dat de „schade" toen niet hoger dan tot twee doelpunten opBep. Inter kreeg daarnaast afgelopen zondag in de competitie slaag. Vooral in de defensie was dit elftal bedui dend zwakker dan stadgenoot-rivaal AC Milan, dat met 32 won. ZEEF Inters verdediging blijkt vaak wan kel en onzeker. Wat enkele iaren ge leden nog als een onneembare veste gold, manifesteert zich nu steeds meer als een uitnodigende zeef. Om dat de Italianen eindelijk met hun zo lang succesvolle puur verdedigende voetbal willen afrekenen. Aanvoerder Sandro Mazzola (29): „We proberen nu veel aanvallender te spelen. Het publiek en de ontwikkeling in het moderne voetbal vragen daar nu een maal om". ROTTERDAM Le^n Loevesijn, zojuist met diverse schaafwon den teruggekeerd uit de zesdaagse van Gent, krijgt vrijdagavond in het Rotterdamse Sportpaleis z'n revanche tegen Robert van Lancker. IDe Amsterdamse regenboogtruidrager, die enkele maanden geleden het Ahoy' publiek danig teleurstelde door z'n Europese titel te ver spelen, komt in de „botsing der kampioenen" opnieuw oog in oog te staan met z'n gebrilde Belgische rivaal. Dit zal gebeuren in een rechtstreeks duel, waarbii het sprintersduo het in een omnium tegen elkaar zal opnemen. Met het oog op het komende Sint Hicolaas gebeuren heeft de directie van het Sportpaleis gemeend, dat ook de Sint en Piet niet op deze wieier- avond mogen ontbreken. Het publiek zal in het Spaanse tweetal een in IsportmindedNederland bekend ge zicht of stemgeluid kunnen ontdek ken, waaraan zelfs een prijsvraag is verbonden. Het Cocktail-trio zal daarbij voor de muzikale omlijsting zorgen. Directeur Hofmeester: „Bo vendien kunnen we overmorgen de miljoenste bezoeker van het gehele complex verwachten. Dit zullen we zeker niet onopgemerkt voorbij laten gaan". Langzaam maar zeker komt voor het Sportpaleis de 20e januari in zicht. Op die dag klinkt het startschot van de zesdaagse. Charles Ruys is nu reeds druk doende het rennersveld in elkaar te zetten. Contacten onderhou den met de coureurs is één van zijn dagelijkse bezigheden. Daarom komt het hem goed van pas een zestig mi nuten durende ploegkoers voor be roepsrenners te houden. „Dan kan ik eens zien hoe het vorm van de ren ners is gesteld", aldus de Klaaswaler, ,ik heb tien koppels geformeerd van ongeveer gelijke sterkte. De jongens die goed voor de dag komen, kunnen in aanmerking komen voor onze zes daagse. Peter Post, Leo Duyndam, René Pijnen en nog een aantal an deren hoef ik natuurlijk niet te selec teren. Die zullen heus niet ontbreken in de zesdaagse". Voor het komende wielercircus lij ken Duyndam—Pijnen, Bugdahr Kemper, GilmoreAlain van Lancker en LoevesijnVersehueren vaste for maties te zijn. Voor Peter post wordt nog altijd naar een geschikte ploegmaat ge zocht, omdat Patrick Sercu in januari van een welverdiende vakantie gaat genieten en niet naar de Maas stad komt. Gedacht wordt nu aan het duo PostJanssen. Maar daar schijnt de „Keizer" weinig voor te voelen. Jan Janssen: „Als ik kom wil ik een rol van betekenis spelen. Dat is ook de reden, waarom ik me in het begin van januari in Spanje gaat voorberei den". Klaas Balk met z'n Belgische col lega Mare De Meyer winnaar van de Gentse amateurzesdaagse moet vrijdagavond z'n nationale omniumti- tel verdedigen. Nu veel amateurs steeds meer routine in het baanwerk beginnen te krijgen, wordt de concur rentie voor „Balkie" (ongetwijfeld Nederlands sterkste pistier bij de amateurs) groter. In Jan Breur, Peter Nieuwenhuis, Gerrie Fans, Roy Schuiten, Bas Hordijk, Rinie Lang- kruis en Janus van Tol heeft de Ket ting-coureur op papier z'n felste be lagers. In totaal starten 25 renners. Na de klassementrit en de afvalrace zullen er nog maar acht van hen een gooi naar het kampioenschap kunnen doen. De 1-km tijdrit doet vervolgens weer de helft van het aantal deelne mers slinken, waarna de vier sterkste renners zullen beginnen aan de laat ste twee onderdelen (sprint en achter volging) Het programma luidt: Aanvang hoofd programma half acht. Voorrltten vanaf zes uur. De programma-onderdelen zijn: „Bot sing der kampioenen" (Loevesijn—Van Lancker); drie sprints, vliegende kilometer en vliegende baanronde. Nederlands kam pioenschap omnium amateurs: afvalrace, klassementrace. sprint, km-tijdrit en ach tervolging. Koppelkoers profs over een uur: Bravenboer—Stam. De Wit—H. Jan sen, van Midden—Oudkerk. Van der Lans—Van Leeuwen. Koel—Taback, Hill— Mountford; Gilmore—Olllver; De Boscher— Omloop' Junokermann—Müller en Seeuws—X. De entreeprijs bedraagt vijf gulden. Voor kinderen t/m 14 jaar half geld. Wim Huisman „Mexico" heeft een aantal Italiaan se trainers een nieuwe weg gewezen. Het sterke, superprofessionele natio nale elftal van de Azzuri bereikte vo rig jaar tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap de tweede plaats. Maar de bewondering van de kenners ging over de gehele linie toen vooral uit naar het aanvallende voetbal, dat Brazilië, West-Duitsland en Engeland demonstreerden. AANGEPAST De offensieve kwaliteiten van de Brazilianen wonnen het in de finale dan ook duidelijk van het afwach tend defensieve werk van de Italia nen. Mazzola: „Toch blijf ik erbij, dat we in Mexico uitstekend gespeeld hebben. Anders hadden we dan ook nooit de finale bereikt. Italië heeft zich daar als Europees elftal het bes te aan de moeilijke omstandigheden aangepast. We hebben onze krachten verdeeld. Mexico heeft wel een nieu we ontwikkeling aangegeven. En in Italië proberen we ons daaraan aan te passen. Met het nationale team is dat al aardig gelukt. We hebben immers weer de laatste acht om het Europees kampioenschap bereikt. De meeste clubs zijn echter nog bezig. AC Milan en Inter bijvoorbeeld". CATENACCIO De voor de Italianen forse omscha keling naar wat offensiever tegenspel gebeurt vooral onder druk van het publiek. De toeschouwers zijn steeds nadrukkelijker op het lange tijd ge niale, maar weinig i spectaculaire „Ca- tenaccio" uitgekeken geraakt. Mazzola: „De tijd van die zeer ge sloten verdediging raakt voorbij. Na tuurlijk: een libero zal er altijd blij ven, maar voor de vleugelverdedigers zijn de mogelijkheden veel groter geworden. Het is hun plicht om nu ook aan te vallen. We proberen iets nieuws te vinden". Inter heeft zich daar nog niet vol ledig aan aangepast. De bewuste stap naar een grotere verantwoordelijk heid voor opkomende verdedigers is bij Inter nauwelijks een jaar geleden gezet. Toen trainer Heriberto Herrera vorig seizoen na zes wedstrijden aan de kant werd geschoven, volgde ex- Inter-ster en -international Gianni Invernizzi hem op. IDE AU SM E Invernizzi bracht van de jeugd- elftallen van Inter een brok puur idealisme mee. „Ik houd in de eerste plaats van mooi voetbal, van goede wedstrijden. Daarom ook zullen we tegen Borussia vanavond niet alleen verdedigend spelen. We willen het publiek een topwedstrijd aanbieden. Daarnaast ben ik er zeker van, dat Mönchengladbach ons zal dwingen uit qe verdediging te komen. Het we- AMSTERDAM Na OVVO is nu de voetbalvereniging Uithoorn even eens uitkomend in de eerste klas A bij de amateurs door het bondsbestuur van de KNVB gestraft voor overtre dingen van de amateurbepalingen. De spelers Nico Veeken, Jan Feddema, Berend Tent, Frans de Koning en Joop ten Brink zijn op de beroepslijst ge plaatst. Oud-speler Ruud van Leuffen, die nu trainer is, staat eveneens op de beroepslijst en is voor drie jaar het recht ontzegd als oefenmeester bij een vereniging op te treden. Het gehele bestuur van Uithoorn is twee maan den voorwaardelijk geschorst en de bestuursleden Freek Berkemeijer (voorzitter), Piet Stam (ex-penning- meester) en Hoogendorp mogen vijf jaar lang geen functie bij Uithoorn meer bekleden. V.S. gooiden in vijf jaar 90.000 ton chemicaliën on Vietnam STOCKHOLM (DPA. UPI) De VS hebben tussen 1965 en 1970 meer dan'90.000 ton chemische wapens ge bruikt. Dit staat in de conclusie van een boek over chemische en biologi sche oorlogvoering dat is samenge steld door het Internationale Instituut voor Vredesonderzoek in Stockholm (SIPRI). In de studie wordt gezegd dat bij de operaties in Vietnam op de groot ste schaal sedert de Tweede Wereld oorlog ge1*uik is gemaakt van chemi sche wapens. In de afgelopen 60 jaar is minstens iermaal op grote schaal van chemi- Jiche wapens gebruik gemaakt, zo ~"5rdt vervolgd. Dat gebeurde in de ?rste Wereldoorlog, bij de Italiaanse tvasie in Ethiopië, bij de Japanse inval op China en in de oorlog in ietnam. LEIDEN De president-curator van de Leidse universiteit, prof. dr. P. Muntendam, heeft afscheid genomen van de arts mej. M. v. d. Jongbloed en de socioloog drs. G. A. Vierstra, die morgen naar Indonesië vertrekken als de eerste medewerkers aan een vierjarig project voor gezinsplanning. Aan dit projekt dat deel uitmaakt van het universitaire projectprogram ma van de NUFFIC (Netherlands Uni versities Foundation for International Co-operation) en wordt geleid door de Leidse hoogleraren prof. dr. A. Sikkel en prof. dr. J. D. Speekman, zullen ook meewerken de sociologen mej. drs. A. C. L. Zuidberg, die midden januari naar Indonesië vertrekt en de arts M. Gerritsen, die begin juli vol gend jaar volgt. Het afscheid van mej. Jongbloed en de heer Vierstra, die resp. als me disch en sociologisch teamleider zul len fungeren, was de laatste officiële daad van prof. Muntendam als presi dent-curator. Met ingang van vandaag houdt het college van curatoren van de Leidse universiteit op te bestaan en gaan de bestuursbevoegdheden over op de nieuwe bestuursorganen. Het project in Indonesië wordt uit gevoerd in samenwerking met de Uni- versitas Indonesia te Djakarta. Als plaats voor het project is in nauw overleg met de Indonesische autoriteiten het gebied van Serpong gekozen, op ongeveer 50 kilometer ten zuidwesten van Djakarta. In te genstelling tot andere gebieden van Java is 'familyplanning' hier nog niet geïntroduceerd. Het gebied omvat vijftien dessa's met in totaal ongeveer 50.000 inwo ners. Het project heeft ten doel een bijdrage te leveren aan het in 1969 door Indonesië opgestelde vijfjaren plan voor gezinsplanning. reldkampioenschap heeft de voetbal wereld veel geleerd. De grootste les is misschien geweest, dat je een verde diger meer vrijheid moet geven". Opkomende acties kosten veel kracht en vergen het uiterste van de conditie. „Etearom", zegt Mazzola, de 51-voudige international, „heb je eigenlijk nieuwe spelers nodig. Alleen zij, die ermee opgegroeid zijn, kunnen zo een zware taak volledig aan. Al moet ik zeggen, dat bij ons spelers als Burgnich en Fachetti zich zeer goed aangepast hebben". EVENWICHT Voor Sandro Mazzola hebben de veel vuldige acties vanuit de verdediging ook consequenties gekregen. De klei ne. besnorde schutter scoort veel minder veelvuldig en moet aanzien lijk meer arbeid verrichten. „De con ditie is belangrijker geworden. Ik be weeg nu veel meer. Daardoor scoor ik misschien wat minder. Het belangrijkste is echter, dat dit voor de toeschouwers veel aantrekke lijker is. Ze zien meer spektakel. Een team, dat het juiste evenwicht tussen defensief en agressief voetbal weet te vinden, zal het meest succes hebben. Het is voor mij dan ook geen verras sing, dat de Westeuropese ploegen steeds meer toonaangevend worden. Engeland en Nederland hebben in feite de plaats van Italië en Spanje aan de Europese top overgenomen." REPUTATIE Vanavond staat in Berlijn een stuk reputatie van het Italiaanse clubvoet bal op het spel. Terwijl Spanje, op alle Europa-Cup-fronten al volledig heeft af moeten haken, houden de Italianen nog een paar ijzers in het vuur. Overtuigend zijn de wapens echter niet.' Inter dat sinds het vertrek van Suarez en de dood van Picchi aan kracht beduidend heeft verloren, heeft aan de vooravond van de wed strijd tegen de fanatieke Borussen nog een mentale klap moeten incasse ren door de nederlaag tegen AC Mi lan. Mazzola: „Eigenlijk is het waanzin nig, dat we drie dagen na zo een zware en keiharde derby opnieuw een topprestatie moeten leveren. We zullen maar zeggen, dat het professio neel is. Want zo noemen de buitenlan ders toch altijd het voetbal in Italië?" F Nieuwe kleuterschool in Sassenlieim SASSENHEIM De tweede kleuterschool, de Prot.-Chr. „Kinderkorf" werd gisteren officieel geopend door mevrouw Baronesse van Knobelsdorf. In de hal stond een korf opge steld. waarvan het deksel met linten was afgesloten. Een zestal kleuters zong een toepasselijk liedpje, waarna één van hen. Marijke Henstra aan mevrouw Van Knobelsdorf vroeg het lint door te knippen. Van Paul le Mair kreeg zy een bloemstuk je in een mini-korf, terwyl Ronald Bouw meester de ceremonie afsloot met de burgemeester een al bum aan te bieden met kleurenfoto's van de nieuwe school. Sr' Vooraf sprak dc heer C. Westerbeek, oud-voorzitter van de vereniging, een welkomstwoord. Bijzonder dankbaar was hjj het gemeentebestuur voor de medewerking. Na de opening sprak de burgemeester, die bestuur en leidsters geluk wenste met de fraaie school, die circa een half miljoen heeft gekost. In de Oude Post waar men later bijeenkwam zei de nieu we voorzitter D. Rooza dat een christelijke begeleiding de basis is van de school. De school telt drie grote lokalen. Er is nog een wachtlijst met circa 20 kleuters. In een dagblad zit u dus goed met uw advertentie* Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Amsterdamse officier van justitie mr F. von Meyenfeldt heeft een gerechtelijk vooronderzoek gevorderd naar de flood van de 28-jarige chauffeur Vic Mauw, die drie weken na een knieo peratie in het Amsterdamse Onze Lieve Vrouwe Ziekenhuis op 16 no vember plotseling overleed. Zoals bekend diende zijn 22-jarige echtgenote een klacht in tegen de artsen van het ziekenhuis. Ze wilde weten in hoeverre het niet met spoed opnemen in een ziekenhuis van in vloed is geweest op de dood van haar man. Bovendien verweet ze de artsen nalatigheid bij de nazorg van de knieoperatie. Het vooronderzoek is ingesteld te gen de „onbekende dader" en dient, volgens de officier van justitie, om vast te stellen in welke mate er in deze zaak sprake is van schuld. Be trokkenen en deskundigen zullen op korte termijn door de rechtercommis saris worden gehoord. Een op verzoek van de familie uit gevoerde sectie op het stoffelijk over schot van Vic Mauw heeft uitgewezen dat een zogenaamde „massale long- embolie" de oorzaak van z'n dood is geweest. Verschijnselen van deze aandoening zouden volgens de echt genote al geconstateerd zijn bij een longonderzoek in het OLVG, een dag voor de fatale afloop. Hij werd echter niet in het ziekenhuis opgenomen. Straatterreur in Breda Van onze correspondente BREDA De politie heeft de laatste maanden haar handen vol aan een bende jongelui die de naam „Tu- bo" draagt, in afkorting van Tuig Uit Breda en Omgeving. Er komen tientallen aangiften bij de politie bin nen van straatterreur in verschillen de vormen. In de binnenstad worden regelmatig personen lastig gevallen en mishandeld door de bende. De politie vermoedt dat een groot deel van de slachtoffers onder druk van Tubo niet eens melding doet. De omstandigheden zijn ook vaak com promitterend voor de slachtoffers. Er is de laatste tijd een extra surveillan ce ingesteld tijdens de avonden en nachten. Deze controles worden voor al in het uitgaanscentrum de Haven- markt en park het Valkenberg ge houden. In het Valkenbergpark wor den regelmatig homofielen mishan deld. Tijdens de Bredase gemeente raad is burgemeester ir. W. Merkx gevraagd om een „harder" optreden van de politie. De burgemeester vindt politioneel geweld echter pas geoor loofd in het uiterste geval. KOUDEKERK Aangezien b. en w. zoveel wijzigingen hebben aangebracht in hun oorspronkelijke begroting voor 1972, heeft de gemeenteraad gisteravond besloten de behandeling van deze be groting op te schorten teneinde meer tijd te krijgen zich in de nieuwe inzichten van b. en w. te verdiepen. Via een veelheid van wijzigingen willen b. en w. het op ruim anderhalve ton geraamde tekort terugbrengen tot nog geen dertigduizend gulden, een bedrag, dat, in tegenstelling tot het aanvankelijk geraamde tekort, uit de saldireserve kan worden geput. Consequentie van het terugbrengen van het tekort is wel, dat een aantal plaatselijke tarieven en hef fingen moet worden verhoogd, terwijl ook nog 30.000 moet worden geput uit het Dorps uitlegfonds. HAZERSWOUDE De waterver vuiling in de veehouderij was tij dens de gisteravond in restaurant Groenendijk gehouden bijeenkomst van leden van CBTB, HMvL en LTB een heet hangijzer. Zo'n 75 leden uit Hazerswoude en Koudekerk luis terden naar een inleiding van Rijn lands technisch ambtenaar D. A. Bekooy en keken naar lichtbeelden die diens collega J. Guyt vertoonde. De tendens van de discussie was: de vervuiling, die wij, land- en tuin bouwers teweegbrengen, valt wel mee, terwijl er wel een belasting op stapel staat. Binnenkort krijgen de land- en tuinbouwers een schrijven, waarin vragen worden gesteld hoe het op de bedrijven is gesteld met de verwerking van materiaal dat vervuiling veroorzaakt. Hij die ver vuilt, gaat immers, volgens de in werking tredende wet, betalen. Er gingen overigens stemmen op, dat het hoogheemraadschap Rijn land, het waterschap waarin Hazers woude en Koudekerk zijn gelegen, geld nodig heeft ter realisering van bepaalde objecten (zuiverinstallaties bv.). „Dan haalt men het geld. waar het misschien is", werd gesteld. Voorzitter J. de Wit zei overigens na afloop, dat degenen die zich nu het „dikst" maakten, wellicht de grootste vervuilers zouden zijn. NIEUWKOOP Gisteravond heeft de gemeenteraad van Nieuwkoop 2 nieuwe wethouders gekozen. Eerst werd het nieuwe raadslid, de heer A. van den Hoogenband (WD) ge ïnstalleerd. Wethouder werden: de heer C. B. J. van Vliet (Beter Nieuw koop) die twaalf van de dertien stem men op zich verenigde, en drs. J. H. Burger (AR) die acht stemmen kreeg tegen vijf voor zijn tegenkandidate mevrouw Van Mierop-Kaaijk (D'66). De heer Van Vliet is 34 jaar en de heer Burger 35 jaar. Burgemeester Van Montfoort sprak een hartelijk woord ten afscheid aan de heer E. H. van Dam die meer dan 25 jaar deel van de gemeenteraad heeft uitgemaakt waarvan 13 jaar als wethouder. Namens de raad overhandigde hij de scheidende wethouder een boek: „De geschiedenis van Nieuwkoop". ACAD. EXAMENS LEIDEN. 26 november Geslaagd: seml-artsex mej. M M de Bier (Den Haag). de heren J H Nauta (Oegst- geest). M C L Wlerenga (Den Haag), J J van Wijngaarden (Leiden); artsex.; H M Boon (Rijswijk), C P M Kuijper- Bosman (Rijswijk), M Maas-Jansen (Leiden), A F M J Velthuisen-Verlnga (Leiden), de heren N A B Brouw (Den Haag), L J de Jong (Oegstgeest), j J E Koks (Rotterdam); doet. ex. Tibe taanse taal- en letterkunde: mevr. C L Hoog (Haarlem). t.b.v. het GEMEENSCHAPSCENTRUM te Katwijk a/d Rijn, gehouden op de bazaar j.l. zaterdag in de W. van Veenschool. 1873, 0452, 1720, 1153, 1300, 0324, 0049, 0550, 1554, 1522, 1697, 1029. Bouwfonds Geref. Kerk. De voorzitter van het dagelijks be stuur van de Haarlemmermeerpol der maakt bekend dat op woensdag 15 december 1971 te 9 uur in het polderhuis te Hoofddorp een OPENBARE VERGADERING van hoofdingelanden zal worden gehouden. Hoofddorp, 30 nov. 1971. De voorzitter, M. G. SPAANS. Uit de BOLLENSTREEK LISSE De bollenstreek krijgt gelegenheid om rechtstreeks met topfiguren van Schiphol in contact te komen. Op 7 december beleggen de gezamenlijke A.R.-kiesverenigingen uit Hillegom, Sassenheim en Lisse een openbare bijeenkomst in het Poelpol dercentrum. Schiphol is dan aanwezig in de persoon van de onderdirecteur ir. F. E. Douwes Dekker, die een causerie zal houden over het huidige en toekomstige Schiphol. LISSE In het rayon Lisse van- het Gew. Arbeidsbureau, omvattende de gemeenten Hillegom, Lisse, Sas senheim. Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout, is de werkloosheid in november behoorlijk gestegen,, namelijk van 243 tot 322. Dat is een stijging van ruim 30%. De seizoen werkloosheid is in de afgelopen maand verdubbeld ten opzichte van de vorige maand. Vooral is deze stijging gekomen door het aanbod van boll en arbeiders. De vraag om arbeidskrachten is teruggelopen van 395 tot 300. LISSE— Donderdagavond, 2 dec. wordt géén leesdienst gehouden maar zal in de Oud-Geref. Gemeente ds. J. van Prooijen van Stavenisse voor- P. A. Veninga voorzitter Alphense jeugdraad ALPHEN In de maandagavond gehouden vergadering van de plaat selijke jeugdraad is de heer P. A. Veninga tot voorzitter benoemd. Hij volgt wethouder M. Paats op, die vanaf de installatie van de Jeugd raad, enige tijd geleden, bereid was deze functie waar te nemen. Als 2e voorzitter is gekozen mevrouw G. H. H. Sterk-v. d. Velde. De heer H. W. J. van Berkel is secretaris en andere bestuursleden zijn de heren J. van Donk, K. Wagenaar en H. W. M. van Teeffelen. waarmee plaatselijke groe peringen ongeveer alle, vertegen woordigd zijn. Voornaamste onderwerp van ge sprek op deze avond was weer het zaleniprobleem, dat nog weinig pers pectief biedt. Voor een kultureel cen trum hoopt men, nadat aan een, veel te duur plan wat is geschaafd, de medewerking van erm te kunnen verkrijgen, maar in verband met de huidige financiële moeilijkheden kan men daar ook niet te veel verwach ting van hebben. Voor het jeugdwerk is er ook niet veel beschikbaar, vooral niet als het niet direct kerkelijk is. De Jeiugdha- ven aan de Willemstraat, in opzet een als evangeli sa tietaak opgezet semi-permanent gebouw van de Geref. Stichting, is te klein gewor den. Men is nu wel doende om tot een groter gebouw te komen, maar of dat zal lukken op de huidige ba sis, of dat men die zal moeten ver breden, is een nog niet opgeloste zaak. Al met al Is de nog maar nauwe lijks begonnen Jeugdraad reeds vol doende met problemen in aanra king gekomen en daarmee tevens tot de ontdekking, dat men wel allerlei verlangens kan hebben, maar dat er heel wat overwonnen moet worden, eer die realiseerbaar zijn. Alternatief plan voor kruispunt Hazerswoude HAZERSWOUDE De Hazers- woudse afdeling van de Partij van de Arbeid heeft een alternatief plan gemaakt voor de reconstructie van het kruispunt Dorpsstra a t-Gemene- weg. Gisteren heeft in het gemeente huis een bespreking plaats gehad over een afdoende beveiliging van dit kruispunt, waarbij o.a. b en w, de commissie planologie, vertegenwoor digers van Prov. Waterstaat en het Instituut Stad en Landschap waren vertegenwoordigd. Het plan van de PvdA beslaat het gebied tussen Vincent van Gogh- straat en Torenstraat. De PvdA-afdeling Hazerswoude vindt het over het algemeen een on verteerbare zaak, dat de vergade ringen van de commissie van advies aan burgemeester en wethouders nog geheim zijn. Volgens raadslid P. Oosterhoff is het niet uitgesloten, dat de verslagen van de bijeenkomsten van de commissies openbaar worden. RIJNSBURG Hoewel vermoede lijk vele Rijnsburgers niet zo heel erg graag de bloemen voor de ruiten zien veranderen in bloemen op de ruiten mag geconstateerd worden dat een ijsvloer niet ongewenst is. De Tuinbouwschool was tenminste vol toen voorzitter D. van Egmond gis teravond de jaarvergadering van de ijsclub Rijnsburg opende. De voor zitter vertelde iets over de plannen om te komen tot een grote ijsbaan vlakbij het zwembad. Hoewel nog lang niet alles in kannen en kruiken is, dacht hij dat met de volledige me dewerking van het gemeentebestuur waarmee een pretfige samenwerking bestaat, dit binnen enkele jaren mogelijk is. Een van de voornaamste oorzaken van de steeds weerkerende narigheden, het niet op gelijk niveau met de waterspiegel liggende terrein, zal dan tot het verleden behoren. Het jaarverslag van de secretaris, de heer P. van Itersen, releveerde een seizoen waarin geen wedstrijden waren gehouden. Binnenkort is aan melding te verwachten vein het 2500e lid. De voorzitter deelde mee dat jeugd leden van 8-12 jaar in Utrecht kun nen deelnemen aan een trainings centrum. De training zal op zaterda gen plaats hebben. Een nare geschiedenis noemde de voorzitter de gang van zaken bij aanmelding als lid. In 't vervolg zal men zich als lid vóór 15 december moeten aanmelden. Laat men dit na, dan zal een toegangsbewijs voor een dag tot de baan f 1.50 kosten. De heren Cas de Koning, André Hakker, Bert de Mooy, Jan Heems kerk en Leo de Heer ontvingen een platen- of boekenbon omdat zij ge heel belangeloos steeds weer de baan hadden schoongemaakt. De heren D. van Egmond, H. de Mooy en H. Grim bergen werd en als bestuurslid her kozen. Concerten mannenkoor Jubilate KATWIJK Maandag 13 en dins dag 14 december zal het Katwijks Chr. mannenkoor Jubilate zijn Kerst concerten geven in de Triumfator- kerk. Het koor staat onder leiding van Sander van Marion. Als solist zul len meewerken de jongens-sopraan Henri Schipper, de bas Henk van der Brink en de organist Klaas J. Mul der.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13