De 1 Niet piekeren maar puzzelen Wat hoor ik? BOEK - gespecialiseerd - BOEK ZATERDAG 27 NOVEMBER 1971 C2iTM 11 t ■ii Jr. -M- Een heleboel kinderen stuurden tekeningetjes van Sint en Piet, Hier zien jullie er enkele. Leuk gedaan hè? Jarigen Deze week hebben we maar drie jarigen, maar daarom zijn de felici taties niet minder gemeend. Harte lijk gefeliciteerd hoor en een ple zierige dagl 30 november: Dirk-Jan Dijkstra. Van Montfoortlaan 36. Wassenaar, 8 jaar. 5 december: Koos Zondervan. Kuyperstraat 3, Hardinxveld-Gies- sendam. 9 jaar. 6 december: Marja Kluin, Irene- straat 20, 's-Gravenzande, 13 jaar. Hartelijk gefeliciteerd allemaal en een fijne dag! Prijswinnaars De prijswinnaars zijn Jeanet v. d. Koppel in Sleeuwyk en Paul Vis in Kwintsheul. Puzzeloplossing Van links naar rechts: kroko dil: appel; fietspomp; vaas; lint; etui; lampekap. Van boven nanr beneden: klaproos; eikel; paraplu; lepel; tomaat; kam; trap. Meisjes en jongens, deze baardige meneer •rookt een stevige pijp Wat doet tie dat vreemd hè. Kringetjes blazen kan nog wel, maar let ters blazen, nee, dat heb ik nog nooit gezien. Maar hij kan het hoor. Nu blaast hij de letters zomaar weg, maar jullie moeten ze netjes rang schikken. Je ziet dat het ver schillende lettergrepen zijn. Als je ze nu op de juiste manier naast el kaar zet, komen er drie plaatsnamen uit. Ik wil graag van jullie weten welke dat zijn. Doe je best, 't is echt niet moeilijk. De oplossing insturen voor dinsdag 30 novem ber. Een leuk sinterklaasversje van Hanneke Lafeber Sinterklaas rijdt op het dak en hij zit op zijn gemak op zijn witte paard. 't Paardje wuift zacht met z'n staart Is dat met ontzettend raar? Hoort hij daar een kind dat praat? En het is toch al zo laat! Door de schoorsteen luistert Sint, loopt naar Piet en roept ge zwind: „Kijk, die kind'ren helpen mij, zo maken zij. hun moeder blij, want ze maken iets voor haar en zijn wij wat vlugger klaar! Geef ze maar iets extra's Piet, want zoiets vergeet ik niet, geef het meisje maar een pop, en die spoortrein is voor Rob" Helpen jullie ook eens mee? Dan zijn Sint en Piet tevree Meisjes en jongens, Er was weer gezellig veel post deze week. Dikwijls zijn het oude getrouwen, maar ook vaak nieuwe lingen, die ineens zin hebben om met de puzzel mee te doen. Je mag altijd insturen hoor, je hoeft er niets bij te schrijven. Tante Chris vindt het alleen maar leuk als je het wel doet. Ik weet graag een beetje hoe het meisje of de jongen die met de puzzel meedoet, het thuis heeft en op school enz. Daardoor leer ik jullie een beetje kennen, begrijp je? Maar jullie moeten niet denken, oei, ik moet er wat bijschrijven en dat kan Ik hele maal niet en nou mag ik de puz zeloplossing niet insturen. Nee hoor, zo is het niet. Je mag alle maal meedoen. De brieven waren deze keer van: Marcel van Kasteel Iedere keer een briefje hoeft niet hoor Marcel. Je hebt het net kunnen le zen. Maar Ik hoor nog 's graag van je hoe oud je bent en of je nog broers of zusjes hebt. Afgespro ken? Hannie Kieboom Leuk dat jij ook geschreven hebt. Jullie wo nen nu dus in een echt huis. Blijft je vader lang weg op z'n reizen? Niet zo gezellig hè. Joke Hoek Nou, jij hebt de test goed gemaakt, prachtig. Je houdt zeker wel veel van je kleine broertje. Edith Leijdens Ja. ik kan best begrijpen dat je kleine nichtje een beetje bang was voor Sinterklaas. Het is zo'n grote man en van z'n baard zal ze ook wel geschrokken zijn, denk ik. Joke Spiering Jij hebt je rapport al gekregen met hele mooie cijfers. Leo en Corry v. Wingerden Ja, we zullen hopen dat Ridderkerk er straks niet uit gaat in Zeskamp, Leo. Het zal wel spannend worden. Een nul kan ook wel eens een goeie betekenis heb ben, hè Corry. Je bent dus niet maar niet in zijn eentje Het getal 530 stelt voor: 5x100 -f- 3x10 0x1. Dat komt omdat het, zoals ge bruikelijk, is geschreven in het tientallig stelsel, waar bij de 9 het hoogste cijfer is. Zou 530 in het zeventallig stelsel zijn geschreven, dan zou het betekenen: 5x49 3x7 -f 0x1 266 (omgere kend in ons tientallig stel sel). U weet, dat er computers zijn, die werken in het tweetallig stelsel, waarin de 1 het hoogste cijfer is. Het tweetallige getal 1000010010 betekent dan: 1 x 512 0 x 256 0 x 128 0 x 64 0x32 1x16 0x8 0 x 4 1 x 2 0 x 1 is 530 (omgerekend in ons tientallig stelsel). Hier volgen de eerste getallen in het tweetallig stelsel, met tussen haakjes daarachter de omrekening in ons tientallig stelsel; 1 (1), 10 (2), 11 (3), 100 (4), 101 (5). 110 (6), 111 (7), 1000 (8), 1001 (9), 1010 (10), 1011 (11), 1100 (12)enz. Het probleem van mevrouw Scholtens te Zaandijk gaat nu over getallen in het tweetallig stelsel. Hierin is het hoogste ge tal van zes cijfers 111111 (tien tallig: 63) en het kleinste 000001 (tientallig ook: 1). Gevraagd wordt in een maximaal aantal getallen een gegeven aantal eentjes te verwerken als de ge tallen een gegeven aantal cij fers hebben, zodanig, dat al de ze getallen verschillende moeten zijn en de som van die getallen maximaal is. Stel dat gevraagd wordt, in maxinjaal vijf getallen van zes cijfers vijf eentjes te verwer ken, dan wordt de som maxi maal bij de volgende keuze: 100000 32;110000 48; 101000 40. Maximale som 120. Men ziet, dat van het maxi maal aantal toegestane getallen (vijf stuks) er slechts drie zijn gebruikt om met vijf eentjes de maximale som (120) te verkrij gen. De problemen luiden nu: I. Maximaal tien getallen van zes cijfers. Tien eentjes gebrui ken. II. Maximaal tien getallen van zeven cijfers. Veertig eentjes gebruiken. III. Maximaal twintig getallen van zes cijfers. Vijftig eentjes gebruiken. IV. Maximaal twintig getallen van zeven cijfers. Zestig eentjes gebruiken. V. Maximaal dertig getallen van zes cijfers. Zeventig eentjes gebruiken. VI. Maximaal dertig getallen van zeven cijfers. Honderd eentjes gebruiken. De volgende problemen zijn een weinig anders van aard. Wel moeten steeds de getallen verschillend zijn. Maar het aan tal getallen moet minimaal zijn. VII. De som moet in dit geval precies 1000 bedragen. Er moe ten elf eentjes worden gebruikt, doch niet meer dan twee per getal. Worden de getallen boven elkaar ge schreven, dan mag in elke ver- tikale rij ten hoogste tweemaal een eentje voorkomen (evenals dus in elke horizontale rij). Ge vraagd wordt: hoeveel cijfers telt het grootste getal mini maal? Hoeveel vertikale rijen tellen eentjes? VIII. Als probleem VII doch de som moet 3000 zijn en er moe ten zeventien eentjes worden gebruikt. IX. De som moet 1500 zijn. In elke horizontale rij ten hoogste twee eentjes in elke vertikale rij eveneens ten hoogste twee eentjes. Het grootste getal moet zo klein mogelijk, het kleinste getal zo groot mogelijk zijn. Er moeten elf eentjes worden ge bruikt. N.B. In de oplossing moeten de getallen in afnemende groot te van boven naar beneden worden opgesteld (evenals in het voorbeeld). Achter de getal len moeten de waarden in het tientallig stelsel staan en de som moet eveneens tientallig worden geschreven. Hoewel dit samengestelde vraagstuk niet het summum aan moeilijkheid geeft kan het toch worden beloond met 1 punt per probleem, dus maximaal 9 punten (tientallig). Deze punten zijn bestemd vóór onze ladder wedstrijd. waaraan u op elk ge wenst ogenblik kunt gaan deel nemen. Zij worden op uw per soonlijke kaart opgetekend en bij elke oplossing stijgt uw to taal. Ten slotte wordt üw pun tentotaal zo hoog, dat geen der andere deelnemers totaal heeft en u de lat wint. Dan begint u wj nul punten. Wilt u mevrouw voor deze puzzel een ringscijfer geven (1 als] 10 tientallig waardering)? De oplossingen diem lijk 25 december binni op het adres: 'mr. G. den, p/a postbus 1005, veld. Op briefkaart of slag dient „Niet Piekei Puzzelen" te staan, uw schrijven uw naam (alle voorletters, naam) en adres in b dienen te zijn geschrev typt. En vergeet u vo eventuele naams- en/< wijzigingen te vermelde Èehalve uw oplossinj gaarne uw kritiek, gen, eigen maaksels er franje tegemoet. En al gen heeft: een zègeltj cent zal wonderen doen Van harte succes uw eentjes (eventueel eentje). mr. G. VAN Boek voor zeilers Een van de waardevolste boeken voor de zeiler is het bekende „Yachting World Handbook" van D. Phillips-Birt dat een schat van algemene gegevens biedt betreffende tuigage, zeeman schap, bebakening. praktijk van het varen, behandeling en onderhoud van schip en tuig, manoeuvreren op motor en zeilen, Internationale seinvoorschriften en vlaggevoering en wat niet al. Van dit Yachting World Hand book, waarvan eerder Nederlandse vertalingen verschenen van de hand van D. J. Huele, is nu een Nederlandse bewerking uitgegeven bij Hollandla te Baarn (416 pagi na's, f 29.50) onder de titel „Yach ting World Jacht-Vademecum". Aan deze Nederlandse bewerking hebben drs. D. J. Gaastra, de Overijsselse jachtwerf W. Huisman en de firma L. J. Harri meegewerkt. De bewerkers hebben aandacht besteed aan de bijzondere omstan digheden, geldend voor Nederlands vaarwater, dat door diepte, stro mingen enz., nogal afwijkt van het Britse water, waarvoor het „Hand book" oorspronkelijk was gemaakt. Een boek, dat niet alleen voor een zeiler de moeite van het bestu deren waard is, maar dat echt wel een aanwinst is voor de boordbi- bliotheek, naast voorschriften, kaarten en zeilaanwijzingen. Ruurd Westra een fijn jongensboek K. Norel's laatste boek „Ruurd Westra" is een kostelijk jongens- verhaal dat ons nog eens in scherpt, dat we in Norel een uit stekende verteller verloren hebben. Hij geeft in Ruurd Westra een boeiende sfeertekenirfg van een tijd die nog niet eens zo ver afligt, een tijd waarin kinderarbeid nog tot de gewoonste zaken van de wereld behoorde, en daarin is zijn boek ook voor volwassenen nog een stukje interessante lektuur. Het verhaal speelt in de schip perswereld en het gebied is Fries land en het noorden van Overijs sel. „De vrouw Maaike" was een binnenschip, dat aangewezen was op de wind en zeer trefbaar voor weergesteldheden. Vooral de win ter was een zware tijd om door te komen want dat betekende stilliggen in het ijs en geldgebrek ais ge volg daarvan. Ruurd is de oudste zoon van de schipper. Een flinke, sterke kerel, goed bij de tijd en die vooruit wil, doch steeds, geremd wordt door zijn vader. Een plofboot (motor boot) is een waandenkbeeld en „heit" (vader) wil de voordelen niet zien. Hij ziet -alleen maar de schul den die hij bij aanschaf op zich zou nemen. Kortom het conflict groeit met de dag totdat Ruurd zijn eigen weg gaat en op een grotere boot gaat varen die de Zuiderzee kan oversteken. Ruurds wereld wordt nu groter en ook zijn. toe komstdroom. Hij komt zelfs op een zeeschip terecht en zwerft in de Noorse en Russische wateren.Ten- slotte monstert hij op een stoom boot naar de Oost... doch dan krijgt hij een telegram, dat zijn va der verongelukt is... en dat betekent dat Ruurd weer schipper wordt op „De vrouw Maaike". Norel laat ons in het vlotte ver haal Ruurds avonturen meebeleven en men leest die in een. adem uit. Een subliem jongensboek. Uitgever is Deltos Elsevier, Amsterdam- Brussel (162 blz, f 11.90). H. St. In de Sinaï Het leven in Israël en de situatie in het Midden-Oosten zijn prachti ge onderwerpen voor een span nend en ook leerrijk jongensboek. Gertie Evenhuis heeft met „Verste keling in de Sinaï" (Deltos Else vier, Amsterdam-Brussel, 187 blz, ƒ11.90) zo'n boek geèchreven Het is niet alleen spannend, maar ook bijzonder gevoelig en het geeft vooral te zien, hoe gecompliceerd de verhoudingen in en om Israël zijn. Geschilderd noodlot De boeken van Victoria Holt vin den een goed lezers- en vooral lezeressenpubliek. Aantrekkelijke avonturen, romantiek, allerlei ingre diënten die het goed doen. Bij Van Holkema en Warendorff in Bussum kwam „Geschilderd noodlot" van haar uit (360 blz, ƒ17.50) en ook deze historie van een artistiek hoogst begaafde res- tauratrice van schilderijen en een Frans edelman, die vanzelfspre kend uitloopt op een huwelijk, zal haar weg wel vinden. Eric Marshall en Stuart Hample: Ik weet niet wie God is, dat heb ben we nog niet gehad, vragen en antwoorden van kinderen. Uitg. Bruna, Utrecht, met illustraties van Sjef Nix, 2,95. Charles M. Schulz: Kijk daar heb je Snoopy; Incasseren, Charlie Brown; Hup Charlie Brown; Goeie ouwe Snoopy, vier nieuwe Peanuts. Uitg. Bruna, Utrecht, ƒ2,95 per deeltje. Mary Renault: Vuur uit de hemel, roman over de vrijwel onbekende jeugd van Alexander de Grote, wa- derom met die typische psycholo gische belichting van mythologi sche en historische figuren, waar mede de schrijfster internationale bekendheid verwierf, Uitg. Hollan- dia, Baarn, 320 blz., 17.90. Dr. A. E. Schouten en K. van der Vegt: Plastic geheel aan de nieuwste lingen aangepaste herdruk eerder door ons met besproken boek over toepassing van synthetia cromoleculaire material! Het Spectrum, Utrecht Compendium 36), 281 schema's, 6.50. John Gilbert en Raymo (redactie): Elseviers aqua prachtige, internationale waaraan een groot aanta dige auteurs en gespei fotografen meewerkte. E meer dan 300 tropische besproken en verduidelij hand van sublieme ond to's in kleuren, vaak op maat. Uitg. Elsevier Amsterdam, 251 blz. met index. Ernest K. Gann: de ten, indringende roman Ld heroïsche strijd om Masi iaar 73, toen de Romeinsi Flavius Silva en Eleazar de leider van 900 Joodse tegenover elkaar stondei kende auteur Irving Ston(j'jkt Michelangelo-trilogie) Antagonisten het beste Gann. Uitg. Hollandla, B' blz. 18.90. jhe Marnix Gijsen- De afWsei monseigneur verliest zij£el beleeft tragikomische avo.y°' wordt ten slotte toch wl kerk opgenomen, als o Uitg. Nijgh Van Diti Haag, 123 blz., 14,90. do vaak ziek. Jij had ook prachtige cijfers, zeg. Else Tol Het zal nu bij jullie wel lekker warm zijn in huis. Jij kleurt je oplossing altijd zo keurig, Else. Tonnie de Jong Jij krijgt zin in schaatsen. Nou joh. wie weet, het zal er best nog wel van komen. Martin de Zoete Ik zal de meneer van de puzzels vragen om nog 's een rebus te maken. Die doen jullie altijd graag hè. Conny den Hollander En, fij ne dag geweest dinsdag? Leuke cadeautjes gekregen? Ik ben be nieuwd hoor. Jeanet v.d. Koppel Wat valt de herfstvakantie bij jullie laat, Jeanet. Je krijgt haast weer vrij hè. Jij hebt ook al je rapport gekregen. Mooie cijfers. Trudy Weygertse- Jij bent woensdag fijn uitgeweest. Was het gezellig? Willy de Vries Jouw brief is nog van de vorige week. Wat een prachtige tv hebben jullie nu. Welk cadeautje krijgt je zusje morgen van je? Meisjes en jongens, dit waren de .brieven. Jullie zullen het volgende week vast erg druk hebben met het Sinterklaasfeest. Vergeten jullie echter ook je schoolwerk niet? Want dat moet nog wel even hè. De kerstvakantie staat wel voor de deur, maar toch nog even je best doen. Dag allemaal, tot de volgen de week. Hartelijke groeten van Tante Chris Kareltje Knetter en de biauwgeruite kiel 8. Kareltje keek blijkbaar een beetje ongelovig, want Ouwe Murk stond op en zei met trillende stem: „En wat staart jij me nou an, snijboon? Denk jij soms dat ik jou beduvelt?" „Nee, neemeneer Ouwe Murk. Helemaal niet!" haastte Kareltje zich te antwoorden. „Ik vind het alleen jammer, dat ik dat mooie, antieke stuk ijs niet kan zien" „Dat zei je gedacht weze", gaf Ouwe Murk toe. „Maar als je dan zo geïnteresseerd bent in antie ke rariteiten, komt dan even me winkel binnen." De brave man stond op op en schoof de kleine Karei zijn zaakje binnen. Daar was het koel en somber en Murk zei: „Let op snijboon. Nou toon ik je nog even enkele zéér speciale bijzonderheden, uitsluitend en alleen voor jou! Hier, moet je zien. Weet je wat dat zijn? Uit een stoffig blikken bus diepte hij een tweetal verdroogde ronde voorwerpjes op, die hij aan Kareltje toonde. - „Het lijl begon Kareltje, maar de ouwe Murk viel hem al in del „Goed zo, snijboon!" lachte hij. „Gerajen! Het 2ijnt a originele appeltjes van oranje! De enige twee, die nog o\ van de zilvervloot. Piet Hein heb ze in hoogst derzeh personaazje meegebracht. Die ken je toch wel hè? Da's die zeeman, die zo'n kleine naam had. Maar zijn df nen groot. Dat staat vast!" Ouwe Murk borg de twee van oranje weer in de trommel en zei spijtig: „Het is voor je, snijboon, maar deze appeltjes van oranje benne koop. Ouwe Murk zijnt er namelijk heel erg aan gehe biedig ging Murk in de houding staan en hij zei: „Zijnl klein, maar zijn daden bennen groot!" li NEDERLAND I KRO id te zien 19.05 uur Daktari 20.25 uur De Berend Boudewijn-quiz 22.55 uur Een universiteit voor Limburg, reportage NEDERLAND 2 EO en AVRO 19.05 uur De wind blaast waarheen hij wil, voo mensen 19.25 uur De toename van de wereldbevolking, film 20.21 uur Wie van de drie 20.50 uur Hsien.èed. tv-spel 21.20 uur Sportpanorama 21.50 uur Dat lawaai moet dat? tv-blljspel Vanavond te horen HILVERSUM I TROS 19.00 uur Wensprogramma van klassieke muziek 21.00 uur De tunnel der duisternis, vervolghoorspel 21.20 uur Poster, klankbeeld 22.10 uur Dansen als een edelman, radiofeuilleton 22.40 uur Stretch, amusementsprogramma HILVERSUM 2 VARA 19.00 uur Promenade Orkest met zangsolisten 20.05 uur Brassba-nd Magazine 20.30 uur VARA-Dansorkest 21.00 uur Staalkaart 22.00 uur Moderne orkestwerken 23.10 uur Muziek voor de late avond RADIO VANAVOND ZATERDAG 27 NOV. Hilversum I. 402 m. TROS: 18.30 Nieuws: 18.41 Voor de kleuters; 19.00 (S) Verzoekpro- sramma; 21.00 De tunnel der duisternis, vervolghoorspel: 21.20 (S) Poster, klankbeeld; 22 10 Dansen als een edelman, radio-feuilleton: 22.30 Nieuws; 22.40 (S) Stretch: amusements programma; (23.00-23.15 Aktua- Sport): 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA 18.00 NieuWs; 18.11 Actualitei ten; 18.20 Uitzending van de Boeren Partij; 18.30 Nou en...: satirisch programma: 19.00 (S) i Promenade orkest met zangso- I listen: 20.00 Nieuws; 20.05 (S) Brassband Magazine; 20.30 (S) VARA-Dansorkest en soliste: 21.00 (S) Staalkaart - terugblik ken op 25 Jaar actualiteiten op kunstgebied: 22.00 Moderne or kestwerken (opn); 22.55 Mede delingen; 23 00 Nieuws: 23.10 (S) Lui luisteren: muziek voor de late avond; 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 (k) De Fabeltjeskrant; STER: 18.50 (K) Reclame; NOS: 18.55 (K) Journaal: STER: 19.00 <K) Re clame: KRO: 19.05 (K) Daktari. tv-fllm: STER: 19.55 (K) Recla me: NOS: 20.00 (K) Journaal; STER: 20 15 (K) Reclame; KRO: 20.21 (K) Algemene Lote rij Nederland, 20.25 <K) De Be rend Boudewljn Kwis: 22.05 Brandpunt; 22.55 Een universi teit voor Limburg, reportage; 23 20 Epiloog; NOS: 23.25-23.30 (K) Journaal. Nederland II. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant: STER: 18.50 (K) Reclame; NOS: 18 55 (K) Journaal; STER: 19.00 (K) Re clame; EO: 19.05 De wind blaast waarheen hij wil, een programma voor jonge men sen: 19.25 (K) Explosie, film over de toename van de we reldbevolking; 19.50 Tenslotte: STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal; STER: 20.15 (k) Reclame; AV- RO: 20.21 Wie van de drie; 20 50 (K) Herenleed, tv-spel; 21.20 AVRO's Sportpanorama; 121.50 (K) Dat lawaai moet dat?, tv-blijspel; NOS: i 23 0C-23.0S (K) Journaal. België Nederlands. 18.00 (K) Fabeltjeskrant; 18.05 (K) Dis- neyland: Boomerang. de klus jeshond: 18.55 (K) Fabels van De la Fontaine, tekenfilmserie <15)19 05 Natuurmagazine: 19.35 Hier spreekt men Neder lands, Zoeklicht; 19.43 Medede lingen; 19.45 Nieuws: 20.10 (K) Hier is Lucy, tv-serie met Lu cille Ball: 20.35 Amusements programma: 21.55 (TO De dief van Washington, tv-serie; 22.45 Nieuws. RADIO MORGEN (ZONDAG 28/11) Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Overweging. 8.15 (S> Badinerie: klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Laudate: klassieke gewijde muziek (opn.). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Prome nade-orkest en solist. 11.55 Me dedelingen. 12 00 Kruispunt: magazine. 12.30 Nieuws 12.40 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 (S) Licht muziekprogramma 14.00 Volks muziek. NOS: 14.15 (S) Con certgebouworkest en soliste. (15.10 - 15.35 Adempauze). 16.30 Het onderwijs vernieuwen, gastcollege. CVK: 17.00 Gere formeerde kerkdienst 18.00 Journalisten geven hun kijk op de kerkelijke pers. IKOR: 18.30 Radiokatechese over bij belse kernwoorden. 18 58 Wilde ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws. PROGRAMMA'S 19.07 (S) Klassieke strijkkwar- tetten (opn.). 19.45 De ver wachting van het Rijk, lezing. 20.00 (S) Klassieke muziek I (gr 20.10 (S) Psalmen: nieuwe berijmingen, oude zettingen. 20.30 Boekbespreking. 20 35 i Promenadeconcert (gr 21.00 (S) Geestelijke liederen. 2125 Tussenbeide: actuele kroniek. 21.53 Kerkorgelconcert. TROS: 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Moderne muziek (opn.). (In de pauze: gesprek over muziek). 23.55 - 24 00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Voor het plat teland. 8.17 Weer of geen weer. (9.00 Sportmededelln- gen). 9.45 Uitzending van het Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Onderweg: van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Re monstrantse kerkdienst. 11.25 wilde Ganzen. 11.30 De Open Deur. 11.50 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld? AVRO: 12.00 (S) Muzikaal onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13 19 Ra diojournaal. 13 35 Delta: infor matieve show. NOS: 14.30 Voor de buitenlandse werknemers. 16.30 Een koning te rijk met uw verzoekplaat. VARA: 17.00 Viool en piano. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws. 18.15 (S) Lichte grammof oonmuziek. 18.25 Kwartiermaker Drs. P. 18 40 (S) Boeketje Romantiek 19.00 Zin en tegenzin: discus sie. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Sex op zondagen (II), gesprek ken. AVRO: 20.30 (S) Verzoek- platenprogramma. 22.30 (S) Auteurs lezen voor uit eigen werk. (Om 22.55 Mededelingen; 23.00 Nieuws; 23.10 - 23220 Ra- diojournaal). 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Radiojour naal. 7.05 Lukraak. (8.00 - 8.02 Nieuws). 9.00 Nieuws. 9.02 Van negen tot tien. 10.00 Nieuws. 10 02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Ver zoekplaten 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NOS 14.00 Nieuws. 14.02 - 18 00 Langs de lijn: sport en muziek. (15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws). TELEVISIE MORGEN Nederland I. NOS 13.57 Weekoverzicht en algemene Informatie over schooltelevi sie. TELEAC: 14.06 Het kar verkeren - les 8. 14.30 Tech nisch en Wetenschappelijk En gels - les 9 (herh.) NOS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) Yankee Doodle. TV-serle voor de Jeugd .16.15 (K) Open baar Kunstbezit. 16.30 (IC) De Sonoran Woestijn, dokumen- talre natuurfilm. 16.55 toto-uit slagen. IKOR/CVK/RKK: 17.00-17.10 (K) Bijbelvertelling voor de kinderen. TELEAC: 18.20 - 18.50 EHBO - les 12. NOS: 18.55 (K) De Fabeltjes krant. IKOR/CVK: 19 00 De Jezus-Trlp, filmreportage. TROS: 1930 00 Operatie Go rilla, natuurfilm over centraal- Afrlka. NOS: 2020 (K) Jour naal. TROS: 20.25 (K) En Pu blic.... Gert en Hermien, amu sementsprogramma. 21.10 Noel Coward Trilogie: 1 Bon Voya ge. TV-spel. Humanistisch Verbond: 22.20 Vervreemding. NOS: 22 50-22.55 (K) Journaal. Nederland II. NOS: 18.55 (K) De fabeltjeskrant. 19.00 (K) Journaal. 19 05 (K) Catweazle in De tekens van de dieren riem, TV-serie. 19.30 <K) Stu dio Sport I. 20.20 (K) Panora- miek: achtergrondinformatie. 20 45 (K) De Dubbeldekkers, TV-serie. 21.10 (K) Studio Sport II. 21.35 (K) Internatio naal Filosofen Projekt: discus sie. 22.45 (K) Journaal. TE LEAC: 22.50-23.20 Studeren les 8. RADIO MAANDAG (29/11) Hilversum I 402 m: NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Preludium I: klassieke muziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.41 Hier en Nu: ac tualiteiten. 7.55 (S) Preludium II. 8.10 (S) Te Deum laudamus (gr.). 8.30 Nieuws. 8.41 <S) Po dium voor de vrouw. 9.10 (S) Limburgs Symfonie orkest met soliste. 10.00 Theologische etherleergang. 10.30 Nieuws. 10.33 Voor de zieken. 11.30 Hier en Nu: actualiteiten. 11.32 De kleine wereld, vervolghoorspel (dl. 8). 11.55 Mededelingen. 12.00 Los-Vast: gevarieerd pro gramma. (12.10 - 12.15 Boekbe spreking; 12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 - 12.50 Hier en Nu; actualiteiten: 13 00 - 13.04 De tafel van drie). 13 30 Aria's uit Madame Butterfly, opera van Puccini. 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Tenor en plano. 15.00 Gereformeerde middagdienst. 15.30 Nieuws. 15.33 In 't zilver: voor oudere luisteraars. 16.30 Voor de kleuters: St. Nicolaas- feest. 17.00 (S) Licht ensemble met zang. 17.20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 Nieuws. 18.00 (S) Hot Club 69. Politieke 17.32 Hier en Nu: actualiteiten. Partijen: 18.19 Uitzending van de VVD. Hilversum II 298 m: VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymna stiek. 7.20 (S) Spitsuur Amster dam. (7.33 - 7.38 Van de voor pagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Ac tualiteiten. 8.23 (S) Spitsuur Amsterdam (vervolg). NOS: 9.00 Uitgebreide reportage. 9.35 Waterstanden. 9.40 Wat heeft dat kind?: pedagogische ru briek. 9.55 (S) Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. I 1015 (S) Repertorium: moder- "ne muziek. 11.00 Nieuws. 11.03 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 11.30 internationaal spectrum: klassieke muziek. 12.10 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag: klassieke- en Jazzmuziek en informatie over muziek. (13.00 Nieuws.) 14.30 Schoolradio. AVRO: 14.50 Ra diojournaal. 14.55 AVRO.. de ze week! 15.00 't Is historisch: over geschiedenis. 15.25 (S) Lichte grammofbonmuziek. 15.35 Biels Co: strip. 16.00 Nieuws. 16.03 Mlkadoo: kinder magazine. 17.00 (S) Mededelin gen. Hilversum III 240 m: KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 KRO-op-Drie. (8 00, 9.00, 10.00 en 11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Van twaalf tot twee, met om 13.03 Raden maar.... (13.00 Nieuws.) TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Jam on Radio. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 18.03 De Hugo van Gelderen Show. 17.00 Nieuws. 17.03 - 18.00 De Hugo van Gelderen Show (verv.). Inclusief de nationale tip-vljftien. Zondag te i NEDERLAND I TROS 19.00 uur (CVK/IKOR) De Jezus-trip. filmreportage 19.30 uur Operatie gorilla, natuurfilm 20.25 uur En public Gert en Hermien 21.10 uur Noel Coward trilogie, tv-spel NEDERLAND 2 19.05 uur Catweazle 19 30 en 21.10 uur Studio Sport 20.20 uur Panoramiek 20.45 uur Dubbeldekkers 21.35 uur Internationaal filosofenprojekt, discussie Zondag te h£ HILVERSUM I NCRV en TROS 17.00 uur (CVK) Gereformeerde kerkdienst te F 19.45 uur De verwachting van het Rijk, lezing 20.35 uur Promenadeconcert 21.00 uur Geestelijke liederen 21.53 uur Kerkorgelconcert 22.40 uur Moderne muziek HILVERSUM 2 VPRO en AVRO 19.00 uur Zin en tegenzin, discussie 19.35 uur Vrijheid en Jaloezie, gesprekken 20.30 uur Verzoekplatenprogramma 22.30 uur Auteurs lezen voor uit eigen werk

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 14