55ÖM T: Werkgevers verbaasd over verwijten minister Boersma m Steun aan verzet tegen kolonialisme bepleit Hulp gezocht zigeuners voor nood A Bijna 10.000 hectare met appelbomen rooien Salarissen Kamerleden aanleiding tot politiek geharrewar geefiets van de slijter... Melodieuze uitnodiging tot de dans Ontwikkelingssamenwerking niet los van politiek Amerikaans rapport concludeert: Staf-Teuns weigert garantie gemeente Autodieven reden zelf naar politie VRIJDAG 26 NOVEMBER 1971 - tea De Nederlandse Volksdansvereni- ng heeft in haar serie dans-instruc- •platen twee nieuwe langspeelpla- n uitgegeven: de erte met twintig )emeense dansmelodieën Nevo- on stereo 12163 de andere met 21 •derlandse melodieën Nevofoon reo 12162. Zij kosten elk 10.80. De Roemeense melodieën zijn van >t Ansambul Tineretului di Bucu- •sti van Sovel Budisteanu, dat in de gelopen zomer in ons land zoveel ;cces had, onder meer tijdens het ternationale volksdansfestival in eiden. Theodor Vasilescu en Marius Kor- tl hebben de opname verzorgd! De Nederlandse plaat is verzorgd ior het Nationale Volksdansorkest ider leiding van Tim de Wijs. Een vergelijking van beide platen gezien het totaal verschillende rakter, niet gemakkelijk. We\ is tegenóver de wat vlakke, ms zelfs een wat kleurloze indruk ikende Roemeense muziek de melo- iusheid en boeiende gevarieerdheid n het Nationaal Volksdansorkest vallend. Oe platen gaan elk vergezeld van i boekje met beschrijving: Dansuri pulare Romanesti door Marius irpel (uitgave NEVO Rotterdam, ,-) en Nederlandse volksdansen n mevrouw A. Sanson-Catz en A. Koe (Uitgave NEVO. Rotterdam 3mDfc,-l Nederlandse Volksdansen is p n herziene heruitgave, geïllustreerd, et muziek en, hetgeen vooral inte-. ssant is. de dansen opgetekend in iban-notatie. die een exacter vast- »gen mogelijk maakt dan de be- hrijving die van de Roemeense msen zijn gegeven. In de dansinstructieserie van de EVO zullen binnenkort opnamen rschijnen van de volksdansgroepen lt Bulgarije en Joegoslavië. Alf rink bezorgd over legalisering van abortus Van een verslaggever iEVENTER Kardinaal Alfrink ;ft bij de opening van een nieuwe leling van het St. Joseph-zieken- is te Deventer de bezorgdheid van Nederlandse Bisschoppen naar vo- gebracht over de legalisering van irtus provocatus. Herinnerend aan e in het begin van dit jaar gepubli- «erde verklaring van het Nederland episcopaat, noemde de kardinaal eerbied voor het menselijk leven en fundamenteel element van de iristelijke cultuur. „Wie zich met ;rontwaardiging' keert tegen oor- igsgeweld, de gewelddadigheid in het erkeer of de doodstraf, kan toch niet vernietiging van honderdduizen- m beginnende mensenlevens accep- meende hij. Van onze soc.-economische redactie AMSTERDAM De opmerking van minister Boersma van so ciale zaken dat bedrijfssluitingen, die zich momenteel in Neder land voordoen, een gevolg zijn van een gebrek aan management, heeft verbazing gewekt bij de werkgevers. „Ik vraag me af of een minister, die pas zo kort functioneert, nu al een gefundeerd oordeel kan hebben over het management", vroeg VNO- voorzitter drs S. C. Bakkenist fcich af op het congres over arbeidsverhou dingen en financieel-economisch be leid, dat gisteren door de Vereniging van economische studenten aan de Vrije Universiteit in Amsterdam was belegd. „Het Nederlandse bedrijfsleven is ondanks de sterke buitenlandse con currentie jaar in jaar uit geconfron teerd met forse looneisen, terwijl het in diezelfde periode gebukt ging on der een stringent prijsbeleid. Schuld Dat er als gevolg van dit beleid bedrijven in moeilijkheden komen, verwondert mij niet. Het verbaast mij wel dat de schuld daarvan nu aan de bedrijfsleiding wordt gege ven", aldus de heer Bakkenist. De werkgeversvoorzitter herinnerde er in dit verband aan dat de rentabi- liteitscijfers van de Nederlandse on dernemingen een kritisch punt heb ben bereikt. Hij handhaafde daarbij zijn ook in de SER ingenomen stand punt dat er volgend jaar geen ruimte is voor een reële loonstijging. Zelfs de twaalf procent loonsverho ging, die de vakbeweging nu eist, leidt niet tot een reële stijging van het loon, maar komt neer op een prijscompensatie. Dit is totnogtoe te weinig benadrukt", aldus de heer Bakkenist. Uiterste middel Het tweedaagse VESVU-congres werd gisteren geopend door prof. mr. drs. H. Langman, minister van eco nomische zaken en oprichter van de VESVU, met een verwijzing naar zijn standpunt dat hij een ingrijpen in de prijzen op dit moment niet nodig vindt. „Hoewel de overheid de uiteindelij ke verantwoordelijkheid draagt, zou het onjuist zijn te snel naar dit uiterste middel te grijpen, te meer daar het georganiseerde bedrijfsleven in het kader van de vrijereNloon- en prijspolitiek een eigen verantwoorde lijkheid draagt", aldus de minister. De minister werd hierin later bij gevallen door VNO-voorzitter Bakke nist en CNV-voorzitter Lanser. die beiden handhaving van de vrije loon- en prijspolitiek bepleiten. De verant- woordelijkheid, voor de lonen en prij-. zen ligt volgens hen bij de partijen in het bedrijfsleven. CNV-voorzitter Lanser herinnerde eraan dat de christelijke vakbewe ging al vroeg bezwaren had tegen de geleide loonpolitiek. Dat de geleide loonpolitiek aan het einde van de ja ren vijftig werd verlaten, noemde hij een gevolg van het feit dat dit sys teem door de toenemende welvaart steeds meer als onwerkbaar en als onredelijk werd ervaren. Met name de uitbetaling van zwar te lonen en het feit dat de geleide loonpolitiek alleen betrekking had op de CAO-loontrekkers deed bij de vakbeweging het besef groeien dat deze loonpolitiek de emancipatie (en c'e redelijk geachte looneisen) van de werknemer in de weg stond. Nog in de jaren zestiz beweerden de werkgevers dat inwilliging van de looneisen (2,7 procent in '63) tot ern stige werkloosheid zouden leiden, maar later bleek dat er geen enkele grond was voor sombere economische voorspellingen en dat de werkgevers buiten de CAO om ook via koppel bazen bereid waren extra of zwart loon te betalen de overgrote meerderheid van de SER. Prof. dr. A. van Doorn bepleitte op het congres afremming van de inves teringen via een radicaal vergunnin genstelsel. De overheidsgarantie van de volledige werkgelegenheid ver klaart volgens hem de opgewekte zorgeloosheid waarmee in de particu liere sector hoge looneisen worden gesteld en ingewilligd. Een forse daling van de rentabili teit zou nodig zijn om de onderne mers zo ver te brengen dat zij neen blijven zeggen tegen onaanvaardbaar genoemde looneisen. Op het tergein bij de Amsterdamse RAI vonden trieste tonelen als het hierboven afgebeelde plaats: de zigeuners, die er na omzwervingen door onder meer België teruggekeerd zijn, hebben 1 letterlijk aan zeer veel dingen gebrek. De auto van een hulp- vaardige Amsterdammer, die met een lading kleding het terrein opreed, werd letterlijk bestormd en de kleren werden eruit getrokken. (Van een onzer verslaggeefsters) Amsterdam ongeveer negentig, merendeels Joegosla vische zigeuners, onder wie zes tig kinderen van nul tot zestien jaar, zijn opnieuw in Amsterdam aangekomen. In lekkende cara vans, met kletsnatte matrassen op de grond, wonen ze nu op het parkeerterrein bij de Nieuwe RAI. Ze hebben aan alles ge brek. Kinderen lopen op blote voeten, ze hebben onvoldoende kleding en voeding. Men heeft Gezond Deze houding had volgens de heer Lanser tot gevolg dat de vakbewe ging zich vrijer ging opstellen en met reële looneisen op tafel kwam. „De verschuiving naar de vrije loon- en prijspolitiek beschouwen wij als eep gezonde, normale ontwikkeling", al dus de heer Lanser. Over het matigingsbeleid voor 1972 zei hij dat dit gericht dient te zijn op maatschappelijke vooruitgang; de be zuinigingen dienen ten gunste te ko men van de collectieve voorzieningen. De CNV-voorzitter benadrukte nog eens dat dit matigingsbeleid van de vakbeweging wordt gesteund door Onfraaie geschenkverpakking) Van onze parlementsredactie DEN HAAG Aanzienlijke humanitaire en sociaal-economische steun moet worden verleend aan mensen en bewegingen, die gewik keld zijn in een strijd tegen de koloniale overheersers. Drs. J. Pronk van de PvdA legde gisteren in de Tweede Kamer minister Boertien van ontwikkelingssamenwerking deze vraag voor. Deze steun kan dan rechtstreeks (bilateraal) of multilateraal worden gegeven. Ook mr. C. A. Bos van de CHU kwam met een dergelijk verzoek om humanitaire steun aan de verzetsor ganisaties in Portugees AÏri-ka via de instellingen van de Verenigde Naties. In navolging van Zweden en het NAVO-land Denemarken vroeg dr. B. de Gaay Fortman (PPR) directe steun aan de bevrijdingsbewegingen. Hij vond deze steun vooral belangrijk ge zien het verband van het ontwikke lingsvraagstuk met de kolonialisering, rassendiscriminatie en apartheid. Met zijn verzoek verzetsbewegin gen te helpen, wilde drs. Pronk aan tonen hoezeer de ontwikkelingssa menwerking ook een kwestie is van de buitenlandse politiek. Hij stelde zelfs: „Het is de buitenlandse politiek van de rijke landen tegenover de ar me landen, die de ontwikkeling van de arme landen momenteel meer te genhoudt dan dat deze wordt bevor derd door onze hulpverlening. De Ne derlandse bijdrage aan de ontwikke lingssamenwerking is daarom margi naal". Volgens drs. Pronk is niet het ge brek aan inzicht het knelpunt bij de ontwikkelingshulp, maar het gebrek aan politieke wil. Daarom moet de minister voor ontwikkelingssamen werking de uiteindelijke verantwoor- IE Tan onze parlementsredactie DEN HAAG Om een dui- t ïlijk voorbeeld te geven in de rijd tegen de inflatie zullen de den van de Tweede Kamer er ee akkoord gaan dat hun sa- ris (schadeloosstelling) voor n jaar nominaal wordt bevro- n. Dat wil zeggen, dat zij na december een jaar lang geen nt extra zullen ontvangen, bij n te verwachten loonstijging totaal #10 tot 12 procent be kent dat'voor de geachte af vaardigden een „offer" van 'n 4.500. Het ziet er naar uit. dat de com- ssie uit de Kamer, die deze opera- voorbereidt, het eens zal worden :r de nominale bevriezing. Zoals :end hebben de ministers en atssecretarissen voor hun eigen in nen ook al een dergelijk besluit nomen. Donderdag hoopt de Ka- rcommissie het overleg af te ron- NEVENINKOMENS roor de regeringspartijen is de lol i het gebaar van de Kamerleden eigenlijk al af. De PvdA, D'66 en R vragen namelijk, dat gelijk met bevriezing van de salarissen ook .neveninkomens van de Kamerle- worden gepubliceerd. Dan zal ereen begrijpen, zo luidt het argu- nt. dat \('e geen schijnvertoning roeren. n het pakket voorstellen voor de Wezing van de schadeloosstelling ook opgenomen de bevriezing van inkomens, die de Kamerleden op üere manier van de overheid be kken. Verder is het zo. dat wat een nierlid extra verdient sinds 1969 zijn eigenlijke inkomen (de scha- oosstelling) wordt gekort. )e Kamerleden van de regeringsr tóen begrijpen daarom de wens i de oppositie niet zo goed. MISSELIJK j]Wss»JHk." r'at h"'«, deze zaak in sfeer vpn r'p nnHt'«k is "pfrok- 'q in rin van APO r-T'lT ♦„„V, or.l-.ool 'l-'rl r1 o n»1!".-" flpA "O bo'^S- iiipf i„ r>o ir-pni wordt af<?e- r'o '-r-o-- V' CoV^u-ei I-O riomopq r'o 4015 bevrio- Mork- A:n r'o+ ;ni(rf ïr\ dip hnpk. waar 7»r-h p.- 70„pe] zorgen over akt. doze aanval op de privacy rdt "edaan." an de Want van de oonnsitie wordt iter rlnirlpiiik eezeed. dat het juist t 'c fnof r'o n.iKHrpfio VPO de neveninkomens de bevriezing van het inkomen van de Kamerleden ge loofwaardig te maken. Anders wordt toch gezegd: „Voor die jongens met bijverdiensten is het niet zo moeilijk die bevriezing." WETSWIJZIGING Voor de bevriezing is een wetswij ziging nodig. Bij de ARP en CHU is men het er wel over eens, dat de bevriezing echt en nominaal moet zijn. Over het hoe van de wetswijzi ging zal men het wel eens worden. Wordt het voorstel door de Tweede Kamer behandeld, dan kan men van de kant van de oppositie de politieke motie over de publicatie van het ne- veninkomen verwachten. De stem ming wordt dan verdeeld. Daarom is de lol er'eigenlijk een beetje af bij de regeringspartijen. Een archiefbeeld, dat in de toe komst schaars dreigt te worden. Volgens een Amerikaans markt onderzoekbureau (in opdr. min. van Landbouwzal Nederland 9.500 11.000 ha van de 24.000 ha appel en perenboomgaarden moeten laten verdwijnen. DEN HAAG Van de 24.000 hectaren appelboomgaar den in Nederland moet er op korte termijn ten minste 9500 gerooid worden. Tot deze conclusie kwam het Amerikaan se bureau voor marktonderzoek Arthur D. Little, dat in opdracht van het ministerie landbouw de fruitteelt in Nederland doorlicht te. Het bureau bracht gisteren rapport uit aan minister Lardi- nois. Eén van de grootste tekortkomin gen van de Nederlandse appel- en perenteelt is volgens het Amerikaan se bureau het grote aantal verouder de boomgaarden. De minister moet daarom met een herstructureringsprogramma komen met als eerste punt: fruittelers aan moedigen hun oude boomgaarden te rooien. Alle appelboomgaarden, die ouder "zijn dan 16 jaar en kleiner dan 800 bomen per hectare moeten naar het oordeel van bureau Little verdwijnen. In totaal beslaan zij een oppervlakte van 9500 hectare. Als deze maatregel niet voldoende blijkt te zijn moet de overheid na 1973 proberen de fruittelers te verlei den nog eens 1500 hectare moderne boomgaarden te kappen. Herin plant Hiertegenover mag een herinplant staan van ongeveer 900 hectare per jaar. Dit zullen dan grote aanplantin gen moeten zijn met andere rassen dan Golden Delicious. Het vervelende van de fruitcrisis vindt Little, dat moderne bedrijven, waarin veel geld is geïnvesteerd, er aan kapot dreigen te gaan, terwijl verouderde bedrijven meer kans op overleving hebben. Het bureau doet daarom de aanbe veling aan de minister de moderne bedrijven te hulp te komen met een regeling, die herfinanciering met heidsgeld mogelijk maakt. Tot 1975 Het bureau Little verwacht, dat de huidige fruitcrisis (te lage prijzen als gevolg van een te groot aanbod in de EEG) nog wel tot 1975 zal duren. Bij de EEG moet sterk worden aange drongen op vermindering van de ap-. pelproduktie. In Nederland is sinds het seizoen 1965/'66 al 9000 hectare appelboom gaarden gekapt, terwijl de consump tie per hoofd van de bevolking is ge stegen. Nederland heeft dan ook nauwelijks bijgedragen aan de over- produktie in de EEG. Peren De perenproduktie in Nederland zal volgens Little ook drastisch moeten worden beperkt. Het bureau* beveelt aan 4000 hectare verouderde peren boomgaarden te kappen. De jaarlijkse produktie aan peren 'mag niet groter zijn dan 80.000 ton, nu is zij 125.000. Overigens is de perenproduktie van veel minder betekenis dan de appels- teelt. (gelijkheid krijgen voor de buiten landse economische politiek ten op zichte van de ontwikkelingslanden. De handelspolitiek is een belang rijk onderdeel van de strategie voor het tweede ontwikkelingsdecennium. In een motie vraagt de PvdA daarom de uiteindelijke verantwoordelijkheid voor het Unctad-beleid in handen te leggen van minister Boertien. Een ander punt van kritiek van drs. Pronk was, dat het ontwikke lingsbeleid uitgaat van de internatio nale status quo zonder deze wezenlijk ter discussie te stellen. Het is immers het probleem van de macht, dat de ontwikkeling steeds belemmert. Oost-Pakistan Drs. M. B. Engwirda van D'66 vroeg namens de oppositie aan minis ter Boertien tot en met eind 1972 100 miljoen gulden extra te besteden voor de vluchtelingen in India en de be volking van Oost-Pakistan. Hij dien de hiervoor een amendement in. Een tweede voorstel van D'66 was om het bedrag van 7,2 miljoen gulden bestemd voor de gezinsplanning m de arme landen te verdrievoudigen. De vier-jaren voor de ontwikkelingssa menwerking vond wel waardering in de Tweede Kamer. Alleen was mr. Van Dam (ARP) bezorgd, dat de vaste bedragen, die nu worden vastgelegd, worden uitgehold door de inflatie; de regering moet hier wel iets aan doen. Een ander bezwaar van de ARP is, dat geld voor de hulpverlening bij rampen uit de ontwikkelingskas komt. Mr. Van Dam vond het beter een apart fonds te vormen onder be heer van bijvoorbeeld de minister president of de minister van buiten landse zaken. Bij het aangekondigde overleg met de Nederlandse vakcen trales en werkgeversorganisaties over het probleem van de internationale arbeidsverdeling moet ook de minis ter van economische zaken worden betrokken. Problemen die verder in de kamer aan de orde kwamen waren vooral de internationale monetaire crisis en dc keuze van de concentratielanden. Mr. Bos (CHU) dacht dat door de mone taire crisis en de inflatie de start van de ontwikkelingsstrategie minder gunstig was. Dr. B. de Gaay Fortman zei, dat de arme landen steeds meer verbitterd worden door de politiek van de rijke landen. Zij vrezen, dat de internatio nale monetaire crisis meer wordt op gelost door het goud (wat ze niet be zitten) dan volgens het systeem van de trekkingsrechten. Heilige koe O Een uitzonderlijke geluid liet drs. E. F. B. Verwoert van DS'70 horen. Hij sprak over „de heilige koe van de ontwikkelingshulp". Als er vragen worden gesteld over de besteding van de ontwikkelingsgelden of over mis lukkingen dan moet men erovei* zwijgen en alles met de mantel der liefde bedekken, zo meende de heer Verwoert. Maar hij geloofde, dat de emotione le sfeer .de laatste tijd door welden kende mensen is verlaten en de ont wikkelingssamenwerking nu meer za kelijk wordt benaderd. Ook bij de behandeling van deze begroting zijn de PvdA, D'66 en de PPR met een aantal amendementen gekomen. Zo wordt er twee miljoen gulden (totaal vier miljoen) meer ge vraagd voor het kinderfonds van de Verenigde Naties. Vijf ton meer is bedoeld voor het UNO-vrijwilligers- programma. Dan wordt er tien miljoen gulden gevraagd voor directe humanitaire en onderwijskundige projecthulp aan bevrijdingsbewegingen in de Portuge se koloniën in Zuidelijk Afrika en 1.5 miljoen als bijdrage aan de actie „laat Angola niet sterven". Het geld voor dit doel wordt verminderd op de voorgestelde consortium leningen. in de struiken afdakjes gemaakt om onder te schuilen. Al eerder was de groep op het par keerterrein van de RAI; de gemeente verleende hun toen onderdak in een voor de sloop bestemde school in de Bankastraat. Maar toen de bevolking daar „dit niet nam", vluchtten de mensen opnieuw naar het RAI-ter- rein. Weer vond de gemeente een op lossing: men bracht de gezinnen on der in een tent in het Vliegenbos want het eigenlijke, regionale zi geunerkamp is vol, ten dele met bui tenlandse werknemers. De rampen- dienst zorgde voor de uitgehongerde, opgejaagde en zieke zigeuners voor voedsel. MEDISCHE HULP De Amsterdamse GGD werd inge roepen voor de medische hulp. Men trof baby's aan, in doeken gewikkeld en met een touw omwonden, want kleertjes hadden ze niet; kinderen liepen barrevoets en hun lichaampjes waren met zweren bedekt. Ouderen hadden operatiewonden die opengegaan waren na een te vroeg ontslag (of vlucht) uit zieken huizen in Frankrijk en België. Bij de groep bevonden zich ook bronchitis-, maag-, darm- en nierpatiënten. Voor een aantal mensen was opname nood zakelijk. maar angst en achterdocht maakten opname onmogelijk. Op 18 oktober kwam er bericht van de vreemdelingenpolitie dat de zi geuners het land moesten verlaten. In de opwinding die dit bericht bracht, vertrok de groep alvast met onbeken de bestemming, ondanks het fèit dat men aan de hand van een rapport van de geneeskundige dienst besloten had de uitwijzing op te schorten. Een gezin van negen personen, totaal ver zwakt, bleef achter. Na omzwerving van enkele weken is de groep nu in zijn geheel op het parkeerterrein aan de Nieuwe RAI teruggekeerd. De groep werd uit Bel gië uitgewezen, zij was nergens wel kom. De omstandigheden zijn net als voorheen; armoe, ellende. Het vee en onze huisdieren hebben het beter. Er wordt naar oplossingen gezocht: de heer J. W. Holst van de Sociale Dienst en mr. Velleman op het Am sterdamse Stadhuis zijn er mee bezig. Mevrouw dr. Schricxs van de GGD en haar assistenten zijn meteen met eerste hulp begonnen. „Zo kunnen de mensen niet weg, ze moeten hier ge holpen worden", zegt dr. Schricxs en naar deze doortastende arts wil men tenminste luisteren Pastoor J. M. C. Keet, te hulp ge roepen omdat hij al eens eerder met zigeuners te maken had, (hij heeft destijds de zigeunerkoning in Slie- drecht helpen begraven), rijdt heen en weer naar het kamp met gekregen kleren en alvast wat voeding, bijeen gebracht door haastige Amsterdam mers. Hij zegt „Amsterdam heeft tot nu toe het meeste voor de zigeuners ge daan, Amsterdam heeft een goeie tra ditie. Maar we moeten meer doen dan alleen maar liefdadig zijn: er zou een overwinteringskamp nodig zijn, een schooltje voor de kinderen, een werk plaats voor de ouderen. GELD Er zou een barak of grote bus neer gezet kunnen worden met een kachel en koffiepot er op. zodat de mensen tenminste ergens een beetje warmte vinden. Men zou dan voorlopig een uitkering van sociale zaken nodig hebben. Dat is dan allemaal van overheidswege. De burgerij zou misschien geld bij elkaar kunnen brengen om de alle- ergste nood te lenigen; een paar goeie caravans, kleding, schoeisel en voeding". LEIDEN De ontslagen staf van het Leids medisch opvoedkundig bu reau (de zogenaamde staf-Teuns) zal geen gebruik maken van de garantie som van 30.000 gulden die de Leidse gemeenteraadsleden maandag hebben toegezegd om het werk de laatste maanden van dit jaar voort te zetten. Ten eerste is het feit, dat de 21 raadsleden het risico hebben genomen hoofdelijk aansprakelijk te worden gesteld als Gedeputeerde Staten goedkeuring aan de bijdrage onthou den, voor ons onverdraaglijk, zo wordt gesteld. Ten tweede vormt het toegezegde bedrag „niet een wezenlij ke oplossing van het probleem". De staf-Teuns eindigt met „het wachten is nu nog altijd op de over heid. Wij hopen vurig dat haar be slissing snel komt. Na 2Vz jaar onze kerheid. die uiteraard afbreuk aan ons werk heeft gedaan, is de grens van ons uithoudingsvermogen be reikt". DEN HAAG Twee Oosten rijkers hebben zich in de nacht van donderdag op vrijdag in den Haag met een in Amsterdam ge stolen auto klemgereden op de parkeerplaats van het politie bureau. Het tweetal, de 21-jarige K. D. uit Salzburg en de 23-ja- rige in Amsterdam wonende A. K. hadden de aandacht van de bemanning van een surveillance wagen getrokken door verkeerd, richting aan te geven. Omdat het autonummer de agen ten bekend voorkwam zetten zij de achtervolging in. De Oosten rijkers negeerden een stopteken. In de Jan Hendrikstraat in de Haagse binnenstad kozen zij hun weg door enkele nauwe straatjes en kwamen zo als muizen in de val terecht op de parkeerplaats van het politiebureau aan de Jan Hendrikstraat. Daar konden zij door de agenten worden aange houden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7