ïeen bewijs voor gebruik Nederlandse vliegtuigen Inrichtingen voor kinderbescherming zijn slecht opgezet In toekomst: honderd kilometer „forensen" in luchtkussentrein f48.- coebergh Aanval in Kamer op regeringen Portugal en Griekenland Cineman ifesta tie Actie Giro voor Pedro nu f 20.000 3 dagen Zuid-Limburg Valse bank biljetten Voor troepenvervoer in Angola: coebergh is beste maatjes met up dranken tonic of sodawater oorlopig twee tfö importeurs van AUDI ag Uit de Haagse hof geplukt Hotel Des In des 1 deeember weer open VRIJDAG 26 NOVEMBER 1971 in onze parlementsredactie )EN HAAG Er is geen bewijs dat door Nederland geleverde kker Friendship-vliegtuigen aan Portugal door dit land voor epenvervoer in de Afrikaanse koloniën wordt gebruikt. Dit minister Schmelzer (buitenlandse zaken) gisteravond in het at over de Navo in de Tweede Kamer. Neem de proef maar op de som: Bij 2 literflessen Coebergh bes senjenever - van bovenstebeste bessen - krijgt u een fraai long drinkglas cadeau, 'n Scheutje Coebergh beste bessen met Seven Up.tonicof sodawater-en als u wilt een blokje ijs - maakt de feestdagen nog feestelijker! HELE LITERFLES )EN HAAG De Kamer tide gistermiddag flink uit tr de ondemocratische regi- Griekenland en Portugal de koloniale politiek die dit tste land in Afrika voert. Met ne de Kamerleden Mommer- eg (KVP) en Van der Stoel rdA) benadrukten het belang handhaving van het wapen- bargo voor Portugal. 'et KVP-kamerlid uitte kritiek op levering van Nederlandse Fokker •ndships aan Portugal. „Verbod - v deze levering is eerder een eco- nisch dan een wapenembargo, pr we moeten alles doen om te irkomen, dat Portugal civiele gtuigen gebruikt voor oorlogsdoel- len", aldus de heer Mommersteeg. te socialist Van der Stoel schimpte litlatingen van de NAVO-secreta- generaal mr. Luns dat Grieken- een belangrijke bijdrage aan de 10 levert. „Die bijdrage bestaat nin, dat de NAVO in diskrediet dt gebracht door een regiem dat stille terreur als middel tot htshandhaving heeft gekozen. Wij euren het, dat het feitelijk onmo- k is, deze vijanden van de demo- ie van deelneming aan de NAVO te sluiten. De heer Van der Stoel imde het een zeer kwalijke zaak Engeland en Frankrijk 35 spe- I voor de NAVO ontwikkelde Pu- helicopters aan Portugal hebben rerd. Instemming kamer uitte algemeen instem- met de politiek die Willy ïdt ten opzichte van de DDR t „Na ratificatie van het Berlijns >ord moeten de bondgenoten van it-Duitsland gezamenlijk overleg- gen over de erkenning van de DDR en de toelating tot de VN", aldus de heer Mommersteeg, die op initiatie ven in deze richting door minister Schmelzer aandrong. De meerderheid van de kamer meende dat erkenning van Oost-Duitsland op dit moment de onderhandelingen alleen maar zouden kunnen benadelen. De liberaal Koudijs en de socialist Van der Stoel benadrukten de nood zaak om gezien de explosieve kosten verhoging van wapens binnen de NA VO tot een betere taakverdeling te komen, waarbij het principe dat ieder land over land-, lucht- en zeemacht moet beschikken zou moeten worden losgelaten. De kamerleden De Boo (CHU), Mommersteeg (KVP) en Geelkerken (AR) benadrukten meer de noodzaak tot meer rationalisatie en coördinatie binnen de NAVO. De heer De Boo meende dat afstoting van een of meer krijgsmacht onderdelen, niet haalbaar is gezien de vele nationale gevoelig heden op dit punt. „Er is in de NAVO geen politieke autoriteit die zo'n taakverdeling zou kunnen afdwin gen", zei hij. Warschau-pa Ll De kamermeerderheid onderschreef het standpunt van de regering dat de onderhandelingen met het Warschau- pakt over wederzijdse vermindering van de bewapening alleen maar kan slagen als het westen haar bewape ning op peil houdt. De WD-er Koudijs meende dat minister Schmelzer over het slagen van deze onderhandelingen teveel op timisme ten toon spreidt. „Is het hoofd niet teveel in de wolken en staan de roeten wel voldoende op de grond" zo vroeg hij zich af. PPR en PSP verwierpen de theorie van afschrikking die aan de NAVO ten grondslag ligt. „Wij hebben nog geen definitief oordeel over de NAVO maar betwijfelen of dit nu het juiste apparaat is om tot ontwa pening en ontspanning te komen", al dus de PPR-voorman De Gaay Fort man. „Het is niet mogelijk om de uitvoer van deze, voor de burgerluchtvaart ingerichte, toestellen naar Portugal te verbieden omdat dit een economisch embargo zou betekenen, waartoe de regering niet wenst over te gaan", al dus Schmelzer. IHij wees erop dat de enige bron waaruit militair gebruik pan Friend ships door Portugal zou blijken, een Portugese krant is. Deze krant publi ceerde een bericht dat het leger met een burgerluchtvaartmaatschappij in Angola een contract voor troepenver voer had afgesloten. „Er is geen aanwijzing dat hiervoor Friendships worden gebruikt", aldus de heer Schmelzer. De minister ont kende ook dat de Puma-helikopters die door Engeland en Frankrijk aan Portugal zijn geleverd als Navo-pro- ject zouden zijn ontwikkeld. Toen de Kamerleden Bos (CHU) en Van der Stoel (PvdA) documentatie overlegden waaruit wèl bleek dat de Puma als Navo-project is ontwikkeld, trok minister Schmelzer zijn eerdere verklaring in en verklaarde hij zich bereid deze zaak te onderzoeken. Tegen het Kamerlid Van der Spek (PSP) zei de heer Schmelzer ook te zullen onderzoeken of mogelijk pro- dukten van Philips (elektronica voor straaljagers) en van de DAF-fabrie- ken (vrachtwagens) door Portugal voor oorlogsdoeleinden worden ge bruikt. Wat betreft de interne ontwikkelin gen in Portugal zei de min'ster: „Er zijn wellicht tekenen die wijzen naar het streven naar hervormingen in dat land. Wij volgen de binnenlandse ontwikkelingen in Portugal en tal van andere landen met grote belang stelling, maar met een oordeel moet men zeer behoedzaam zijn. Wat betreft Griekenland laten wij geen mogelijkheid voorbijgaan om de autoriteit in Athene terugkeer naar democratische verhoudingen en losla ten van politieke gevangenen te be wegen. De heer Schmelzer sprak zich uit tegen uitbreiding van het door Navo te verdedigen gebied, zoqls door de liberaal Koudijs werd gewenst. Minister De Koster (defensie) voor zag dat de Navo-partners in de toe komst krijgsmachttakken aan elkaar zullen overdragen als gevolg van een verdere onderlinge samenwerking. Dit zou grote besparingen opleve ren, aldus De Koster. Hij zag ook mo gelijkheden van nauwere samenwèr- v king van bijvoorbeeld de marines van Engeland, Nederland en België ener zijds en de Scandinavische landfen anderzijds. Volgens de minister van defensie zullen deze ontwikkelingen vallen binnen hét kader van een nauwere politieke samenwerking binnen West- Eurona. een samenwerking die uit eindelijk volgens hem op de vorming van een soort federatie zou kunnen uitlopen. Van een verslaggever DEN HAAG De inrichtingen voor de justitiële kinderbescher ming zijn slecht georganiseerd. Men kan pas bijsturen als de brokken zichtbaar zijn geworden. Dit staat in een nog niet officieel vrij gegeven rapport, dat Intagon op verzoek van het ministerie van justitie heeft samengesteld. Tijdens een Thanksgiving Party in het Amsterdamse Hiltonhotel toonde Tanja Trijbels, die zelf spoedig moeder wordt, positiekleding van Edgar Vos. Op de foto toont zij een schildershes van bedrukte zijden/jersey met een- zwarte jersey pantalon. Naast haar twee kinderontwerpen van Barbara Farber. UTRECHT De vierde Cinemanifesta- tie te Utrecht zal op 2 februari in de Jaarbeurscongreszaal worden geopend met Rendez-vous Bray, van André Del- vaux en de producente Mag Bodart, die aanwezig zal zijn. Daarna volgt, tot 10 februari, in Came ra en Studio een filmweek met nog 21 hoofdfilms, waarbij uit Frankrijk nog: Une Femme Douce van Robert Bresson, Blanche van Walerian Borowczyk; uit Duitsland: S. P. Q. R. van Volker Koch, Len-z van George Moorse, Götter der Pest van Rainer Fassbinder; uit Amerika: Trash van Paul Morresey, Punishment Park van Peter Watkins: uit de Sowjet- Unie Com Wanja van Andrei Kontsjalovs- ky; uit Hongarije: Agnus Dei van Miclos Jansco; uit Joegoslavië: De Rol die mijn gezin speelde in de Wereld-revolutie van Bata Cenoic; uit Japan: De Ceremonie van Nagisa Oshlma. H. Bals, die de Cinemanifestatie weer organiseert en programmeert zoekt over al naar goede films, die nog geen kans kregen in de Nederlandse bioscopen, Zeven daarvan zullen vertoond worden in de Nederlandse art-cinema's die aan gesloten zijn bij de C.I.CA.E. Bovendien gaat het hele Cinemanifestatie-program- ma nog naar Eindhoven en naar de Cen trale Filmclub van Antwerpen, van 4 tot 11 februari. De hoofdfilms worden voorafgegaan door vele korte films, en er wordt weer aan gewerkt, dat er buitenlandse regis seurs naar Utrecht komen. De sfeer zal niet alleen belangwekkend maar ook feestelijk zijn, voor zover de middelen dat toelaten. En die middelen zullen voor een deel van de aangevraagde sub sidies moeten komen. In het rapport zijn de antwoorden van ongeveer 400 functionarissen bij inrichtingen verwerkt. De inrichtin gen zien zichzelf als een gesloten een heid en doen weinig om uit dit isole ment te raken, zo gaat het rapport van Intagon (instituut voor toegepast sociaaal-psychogisch en agologisch onderzoek van de Universiteit van Amsterdam) verder. Volgens vele on dervraagden, zou het publiek beter Tot nog toe is voor de Trouw- Kwartet-Sinterklaasactie „Giro voor Pedro" 20.000 gulden ontvangen. Uit alle delen van ons land bereiken ons berichten over inzamelingsacties: op scholen, in verenigingen, in de fami liekring. Honderden zonden ons reeds een gift voor deze actie, die tot doel heeft de scholen van de Spaanse Evangeli sche Kerk in Madrid een krachtige steun in de rug te geven. Daar zijn twee scholen, die onder bijzonder moeilijke omstandigheden zonder énige subsidie het protestants on derwijs dienen. Twee pioniersposten in de kleine kring van Spaanse pro testanten (de Evangelische kerk telt er 30.000 leden). De scholen en het protestanse ker- kewerk zijn aangewezen op hulp uit het buitenland. De Nederlandse Ver eniging ,)Het Evangelie in Spanje" in januari 100 jaar beveelt deze Trouw-Kwartetactie warm aan. Er is véél geld nodig. Bijdragen beteke nen tevens een niet te onderschatten morele steun voor de Spaanse protes tanten. Daarom vragen we onverminderd aandacht voor „Giro voor Pedro". Giften zijn welkom via het gironum mer van de Chr. Pers Amsterdam: 1.69.09.68. Men kan ook giften over maken via de Ned. Middenstands- bank te Amsterdam, registratienum mer De Chr. Pers: 69.73.60.768. S.v.p. vermelden: Giro voor Pedro. UTRECHT Nieuwe technieken bij het railvervoer, zoals de luchtkussentrein. zullen in de toekomst wellicht de vestiging van een forensenstad voor 300.000 a 400.000 inwoners op 80 a 140 kilo meter afstand van de randstad Holland mogelijk maken. De lucht kussentrein zou een capaciteit hebben van 20.000 mensen per uur in elke richting. De reistijd in de zweeftrein zou dan 15 a 25 minuten bedragen. Dit schrijft de president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, mr. M. H. de Bruin, in een futorologische beschouwing in .het blad „Interme diair". Mr. E-e Bruin zegt dat in de race naar hogere snelheden de Nederland se Spoorwegen geen koploper zullen zijn. In Italië gaat in 1975 een trein met een snelheid van 300 kilometer rijden, in 1978 komt zo'n trein in Frankrijk en de Britse en Duitse spoorwegen bestuderen ook al de mo gelijkheden van hogere snelheden, ngd laci 3 prij i zei 3lke Maai*' ■75- keliC :0l gs ie am Van onze automedewèrker EN HAAG De president van de |se rechtbank, mr. J. H. Slotema- heeft zowel Van Oorschot te Rot- als Hartnibbrig Greeve (H te Sassenheim de Audi-import [ewezen tot eind 1973. uitspraak in kort geding, aange- inen door Van Oorschot tegen de se fabriek Audi-NSU en H G, op een conflict tussen beide Ne- andse auto-importeurs. Van Oor- t eiste al in februari, behalve de Audi-import voor zich op, H kreeg echter van de fabriek toe- ling dat de kwestie opnieuw be- zou worden. adi-NSU Auto Union AG, een iteronderneming van Volkswagen, in juni voor de Audi-importeur G. Van Ooorschot, die door het wijnen van NSU dit merk zou traken, beriep zich tegenover de ter op schriftelijke toezeggingen de fabriek over de import van e merken. De rechter wijst nu Oorschot, behalve NSU, ook toe: de fabriek moet met ingang 1 januari de auto's van dit merk twee jaar aan Van Oorschot le- n op straffe van een dwangsom 1 miljopn gulden en 10 000 gulden auto. H G blijft tot eind 1973 1 imoorteur. Hieraan heeft mr. emaker echter toegevoegd, dat dit totdat een buitenlandse rechter ers zou beslissen. NSU heeft Van Oorschot in- dels gedagvaard te Heilbronn r op 22 december een nieuw pro- begint. In het kontrakt tussen i-NSU en Van Oorschot is gere- dat in eventuele geschillen be- wordt door de rechtbank in Ibronn. De coupé was vol. Vijf heren waar de status van afstraalde en een me- /rouw. De Engelsman mag herkenbaar zijn aan bolhoed en parapluie, de Ne derlandse man ontwikkelt de laatste tijd ook een eigen verschijning. Wie zichzelf respecteert laat zich begeleiden door een keurig zwart, nikkel omrand docu mentenkoffertje. De vijf heren hadden zulks. In een keurige rij lagen ze in het net boven de respectievelijke zitplaatsen. Alleen de mevrouw had er geen. Haar bagage torste ze mee in een genoegelijke rieten open tas. waaruit iets kleurigs van een tijdschrift puilde. Twee heren hoorden bij elkaar en bespraken niet al te zacht hun bedrijfssituatie. Zo te horen was daar nogal het een en ander op aan te merken. Even duide lijk werd het, dat wanneer zij de leiding in handen hadden, heel wat problemen fluks opgelost zouden zijn. Het was echt indrukwekkend. In een hoek zat een heer The Times te lezen. Het was overigens opvallend dat één pagina zo boeiend scheen, dat hij niet aan omslaan toe kwam. Maar acht boeiend kon het toch niet zijn, want soms maakte zijn hoofd zo'n 8chokknikje, behorend bij een wegdut- ten.van de wakkere wereld. De twee converserende heren werden het steeds meer eens. Toen zei de één: „Nu ja, ik merk dat je er net zo over denkt. Ik zal je iets laten zien... vertrou welijk natuurlijk. daar moet ik op kun nen rekenen". De ander verzekerde breed, dat wat hem ooit als geheim verteld was nooit over de lippen zou komen, terwijl zijn ogen fel begerig oplichtten. Er werd een koffertje gegrepen, het klikte open. Net schokte de trein over een wissel en met een sprongetje dook een tandenborstel op de grond Koffertjes Het was een gek gezicht. De borstel, nog vochtig, lag in het stof. De eigenaar raapte hem snel op. maar zat met het dilemma van weer opbergen of het ding direkt in het prullemarrdje te gooien. Hij koos voor opbergen. In vijf paar glurende ogen glansde de walging... Toen kwam er een document waar beiden zich overbogen. Het decorum was hersteld. De meneer met The Times geeuwde toegewijd, 'stond op en greep zijn kof- Fertje. Klapte het open. Het was leeg op èén In plastic gehuld pakje na. Hij greep het, opende het en begon te hap pen in een stevige bruine boterham met kaas Het ogenblik voor de anderen om ook aan eten te gaan denken! Uit vier koffertjes kwam een plastic zakje met p'roviand, alleen de man van de tandenborstel had als verpakkings materiaal een papieren servetje, waarin kennelijk een deel van zijn hotelontbijt gewikkeld was. De happende kauwende mannen za ten er even primitief bij als een stel schooljongens, dat voor de pauze de leerlast van zich afgeschud heeft. Toen dook de mevrouw in haar mand. Er kwam een vrolijk getint servetje uit. Ze vouwde het open en een stapeltje sand- wiche's. waaruit iets groens stak van een slablaadje en iets rozigs van een vleesbelegging kleurde. Een miniatuur picnicje. dat elegant lichtjes verorberd werd. De heren keken, de mevrouw glim lachte, bood vriendelijk een papieren zakdoekje aan toen een der boterham- happers vergeefs naar een zakdoek zocht. Bij het volgend station stapten de vijf heren uit, koffertjes in de hand, de schouders rechtend om zich nieuwe sta tus in te spreken na het geschokte zelf vertrouwen. maar voor ons land zal 160 kilometer de top zijn. DOEL VOORBIJ Oorzaken: de relatief veel middel grote steden op korte afstand in ons land en de omvang van de spoorwe gen in de grote landen, die een draagvlak biedt voor de research- en ontwikkelingskosten voor vervoer met hoge snelheid, waaraan door de lange binnenlandse afstanden ook be hoefte- bestaat. Het rijden met hoge snelheid schiet in het eerste geval letterlijk en figuurlijk een aantal reisdoelen voorbij. Hoewel de Nederlandse Spoorwe gen topsnelheden als in Japan, Italië en Frankrijk voor ons land geen .haalbare kaart" achten, wordt het verschijnsel van de hoge snelheid toch positief begroet. SPREIDING „Indien de overheid in het ruimte lijk beleid op lange termijn een ver anderde spreiding van de bevolkings concentraties nastreeft, waarbij voor al de versterking van het Noorden van het land voor ogen staat, zouden supersnelle verbindingen met de randstad wel eens een essentiële voorwaarde voor het verwezenlijken van deze politiek kunnen blijken. Dergelijke verbindingen zouden Buiten het vakantie seizoen geniet u in alle rust van het prachtige Zuidlimburgse heuvel landschap. Volledig verzorgd, dus incl. logies, maaltijden en reis: van elk station. Vertrek dagelijks van 1 oktober 1971 tot 15 mei 1972. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. voordelig uit met NS moeten worden voorgelicht om te voorkomen, dat de kinderen als „in richtingskinderen" worden bestem peld. De inrichtingen blijken het werken met de buitenwacht als een last te ervaren, omdat er zo „ontzettend" veel mensen zijn, waarmee men te maken heeft. Bovendien zou de om geving zich dan teveel met de gang van zaken in de inrichtingen be moeien. Dat isolement wordt ook ge signaleerd door vaaak te weinig con tacten met het departement in het verkrijgen van geld. Het gebrek aan geld is de oorzaak van de slechte taakvervulling. Ze proberen, aldus het rapport, de inrichtingen zoveel kinderen op te nemen dat zij hun subsidie kunnen behouden. De vraag of dat ook het beste voor de kinderen is. komt vaak op het tweede plan. De situatie wordt verergerd door de „koude" sanering. Angst daarvoor heeft er soms toe geleid dat een kind te lang in een inr/chting werd vastge houden. Soms ook nam een inrichting kinderen op, waarvoor zij eigenlijk niet bevoegd was. handschoenen, zuiver zijde gevoerd. hard doorman:traat 294 rotterdam venestraat 3 - den haag. evenwelsteeds moeten zijn ingepast in die op het internationale vlak", meent mr De Bruin. SAMENWERKING Mr. De Bruin acht het onmogelijk halt te maken voor de dingen die op ons afkomen, omdat wij steeds min der een zelfstandig beslissende natie zijn en steeds meer toegroeien naar een rol als deel van Europa. Volgens de N.S. betekent dit voor de spoorwegen het vinden van meer intensieve samenwerkingsvormen, waarbij het gezamenlijk plannen ter verbetering van de marktpositie voorop staat. De bijdrage van het openbaar ver voer acht mr. De Bruin onmisbaar bij het beantwoorden van het toekomst- vraagstuk hoe de mens welvaart, welzijn en de verbroken evenwichten in het natuurlijke milieu met elkaar in harmonie kan brengen en houden. PARIJS-LYON De door de Franse spoorwegen ont worpen Europolitain-trein, die in 1978 gaat rijden met een top van 300 kilo meter tussen Parijs en Lyon (afstand 500 km, reistijd 2 uur in plaats van plaats van 3 3/4 uur thans) krijgt in de studeerkamer een vervolg met lij nen over Rijssel. Naar Londen via de 'geprojecteerde Kanaaltunnel en naar Brussel en met een doorverbinding naar Antwerpen en Nederland. De studie voor dit pro ject is inmiddels ter hand genomen. De reistijden tussen Parijs, Londen en Brussel zouden kunnen worden gehalveerd. Een volgende fase snelheden van 500 a600 kilometer kan alleen worden gerealiseerd met inschakeling van nieuwe technieken, zoals de luchtkussentrein. EXPANSIE Onverstandig noemt mr. De Bruin de gedachte met het aanpakken van vervoersproblemen te wachten tot de geavanceerde technologie kant en klaar ter beschikking staat. Dan zou een achterstand van tien jaar zijn op gelopen dip niet meer is in te halen. Mr. De Bruin meent dat nu al moet worden geïnvesteerd in nieuwe railtechnieken voor hoge snelheden. Als dat niet gebeurt komen wij te laat. Indien men de milieuschade wil terugdringen vindt mr. De Bruin expansie van het railvervoer noodzakelijk. (Vervolg van pag. 1) Arrestaties De Amsterdamse recherche kon via de hotelregisters nog gemakkelijk op sporen wie de Zuidafrikaners waren, en liet een arrestatiebevel uitgaan naar Schiphol en Hoek van Holland. Tot grote verbazing van commissaris G. J. Toorenaar, die de leiding van het onderzoek had, belde de Konink lijke Marechaussee in Hoek van Holland om kwart voor elf 's avonds op, dat de Zuidafrikanen J. A. L. (44) en A. R. N. (61) gearresteerd waren. In de portefeuille van één van de verdachten vond de recherche een vi sitekaartje van de Amsterdamse dia mantair Holshuijsen en Stoeltie NV. Bij navraag bleek, dat de verdachten de ruwe diamanten daar gebracht hadden om te slijpen en daarmee een lening voor een vorige partij te ga randeren. Via de diamantair kwam de re cherche ook te weten, dat de Afrika ners twee maanden geleden een flat in Amsterdam-Buitenveldert hadden betrokken, „omdat de hotelkosten zo hoog waren". In de portefeuille von den de rechercheurs tevens twee sleutels, die toegang tot deze flat ga ven. Daar vond de politie nog een koffer met valse bankbiljetten ter waarde van 32.500 pond. Drie Engelsen C? In nauwe samenwerking met Scot land Yard kwam de Amsterdamse recherche te weten, dat drie Londen- se mannen op weg waren naar Am sterdam om zaken te gaan doen met de Zuidafrikanen. De recherche wist deze mannen in de val te lokken. Af gelopen dinsdag werden, zij gearres teerd. Het zijn de Londense autohandela ren Peter A. J. (43) en Lesley D. P. (33), alsmede de antiquair James A. B. (23). „Hun aandeel In deze zaak is nog niet rond", zegt commissaris Too renaar. „Het is mogelijk dat het tus senpersonen zijn, maar we kunnen ook aan de bron zitten. Ieder nieuw feit wordt door Scot land Yard nagegaan. Deze heeft de afgelopen dgen al enkele invallen ge daan in huizen, kantoren en garages in Londen." Bewijs nodig De recherche kampt met de moei lijkheid, dat de drie Engelsen, zolang er geen enkel bewijs is, slechts twee maal twee dagen vastgehouden kun nen worden. Mocht voor zondagmor gen geen enkele bewijsgrond zijn aangetoond, dan zullen de drie Engel sen vrijgelaten moeten worden. De Amsterdamse recherche houdt er rekening mee, dat „er veel meer achter deze zaak zit". De valse bank biljetten van dit type zijn sinds 1968 in roulatie. DEN HAAG Hotel des Indes in Den Haag gaat woensdag 1 december weer open. Het zal geëxploiteerd worden door de NV Horex, een zus teronderneming van de Haagse on roerend goed maatschappij NV Clin- gendael.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11