'leidooi voor Nederlandse erkenning Bangla Desj KINDERBESCHERMING TEGEN NOTA-WIERSMA Gebruik Rijnwater niet voor koeling van kerncentrales" Geen voorwaarden bij zelfstandigheid van rijksdelen in de West Ons drinkwater dreigt dupe te worden van Frans-Duits geschil Initiatief van klein land gunstig nelle verlichting in pijn in spieren en gewrichten Na agent nu Duitser ontvoerd onderden politiemannen jagen achter inbreker Internationale wetenschappelijke samenzwering „Vergunningen voor korter werken te vlot verleend" Acht arrestaties Prins; Roemenië voorbeeld van milieupolitiek WOENSDAG 24 NOVEMBER 1971 >n onze parlementsredactie EN HAAG Nederland zou te wereld het initiatief kun- [nemen om de regering van gla Desj (Oost-Pakistan) te innen. Als kleine mogend- I beschikt Nederland over Her macht en invloed, maar fin deze situatie kan dit een Heel zijn. I wordt gesteld in een rapport, preven door mr. P. J. A. Iden- drs H. C. van Renselaar en me- R. Wynia-Zweers. Dit trio het rapport op in opdracht van schillende groeperingen in Ne- 1; die zich het lot van de Oost- ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn liatische pijnen, spit, zenuwpijnen, fstuikingen,' stijve nek en ledematen kerkt sneller, niets werkt aangenamer «lichting van pijn dan Algesal-balsem. adellijk in de huid doordringend, werkt II diep op de weefsels in tot aan de van de pijn (zonder oppervlakkige tesensatie of irritatie van de huid te [zaken) en "doorstraalt" verlichtend eis en spieren tot in de gewrichten, (atische pijnen en stijfheid maken g plaats voor een durend gevoel van fating en welbehagen. Cht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt I thuis altijd een tube Algesal bij de ihebt om zodra het nodig is de pijn te hten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Pakistaanse bevolking hebben aange trokken. UITROEIING In dit rapport wordt van het fun damentele feit uitgegaan, dat de re gering van West-Pakistan door een bewuste uitroeiingspolitie-k het pro bleem van Oost-Pakistan heeft pro beren op te lossen. Men heeft welbe wust de hele bovenlaag van Oost- Bengalen de politieke leiders, offi cieren, artsen, ingenieurs, studenten en verder iedere Hindoe willen uit moorden. De democratisch gekozen leider van Oost-Pakistan (Sheik Moedjiboer) heeft opgeroepen tot een vrijheids strijd en een onafhankelijk Oost-Pa kistan. In de meeste plaatsen is ech ter de vlag van Bangla Desj die van openbare gebouwen en de particuliere huizen wapperde. gestreken om plaats te maken voor de groen-witte vlag van Pakistan. Maar, aldus het rapport aan de Tweede Kamer, het is de vlag van de bezettende mogend heid. STEUN Een vergelijking met de moorden in Biafra wordt van de hand gewe zen. De houding van de omringende landen en de houding van de grote mogendheden is geheei anders. Bang la Desj verdient op grond van mense lijkheid en op grond van realiteitszin steun. De situatie is zo dat de belan gen van de groten der aarde (Rus land, Verenigde Staten, en rood-Chi- na) in dit geval parallel lopen met het recht. De vraag is daarom niet of Bangla Desj er komt. Het probleem is welke termijn en met hoeveel menselijk lij den. Dit zal afhangen van de mate waarin de buitenwereld het de Paki staanse regering feitelijk onmogelijk maakt om haar politiek voort te zet ten. rvolg van pag. 1) ëling werd de wagen door een litieman ontdekt op de rijks- jnaar Gouda, vlak voor de Gouwe- J. De rijkspolitieman zat alleen in [patrouillewagen, en door een 'sche storing aan zijn mobilo- stallatie kon hij juist op dat at geen verbinding krijgen met [ntrale. Er bleef hem daarom wei- mders over dan te trachten de tot staan te brengen: hij trok revolver en vuurde enkele scho- jop de Simca af. De ontvoerder ntwoordde deze schoten onmiddel- dhij vuurde vier of vijfmaal in de ing van de politiewagen, d'e daar- Ijn achtervolgingspogingen moest irdat de politieman geen mobi- verbinding met de centrale •ijgen, was hij gedwongen er- een telefoon te zoeken om zijn ingen mee te delen, waardoor e Simca uit het oog verloor, id zeven uur vanmorgen dook de Idels door kogels doorboorde met de hoofdagent en zijn ont- ier erin, plotseling weer in Rot- m op. Er was nauwelijks nog de auto te rijden, want zowel de ■uit als de achterruit waren ver- terd door de schietpartij. Vol- een ooggetuige hield de ontvoer- ip de Rotterdamse Lombardkade een crême-kleurige Opel tt aan, met het kenteken 67-95- deze wagen concentreerde zich dat moment de felle jacht, aan nagenoeg alle politiekorpsen omgeving van Rotterdam deel- n. De met kogels doorzeefde Simca van de Rotterdamse jour- Stolk werd, duidelijk in vlie- haast achtergelaten, aangetrof- p de Goudsesingel. Rotterdamse hoofdagent wist vanmorgen tegen kwart voor op de provinciale weg tussen Til- cn Breda ter hoogte van Dorst z(jn ontvoerder, een naar schat- fwintigjarige man, te ontdoen, de agent inmiddels al byna lur met de loop van de revolver n nek in een file moest stop- lokte hy een worsteling met zijn icrder uit, waarby enkele scho telen. agent rukte het portier van de open, en liet zich, hevige pijn si- rend, uit de wagen vallen. Zijn ~;r sprong hierop ook uit de en rende naar een ook in de staande Mercedes met Duitse benplaten. Hij dwong de Duitse fleur met hem weg te rijden, olitieman sprong daarop weer in Rotterdam eerder vanmorgen •eemde auto, en zette de achter- ng in, die overigens gezien de rische verschillen tussen een :edes en een Opel Kadett al bij iaat tot mislukken was gedoemd, slaegde de agent erin, het num- van de wagen op te nemen. ^Rotterdamse politieman meldde larop direkt bij het bureau van jkspolitie in Dorst, waar hij zijn leuren in Rotterdam van zijn igen op de hoogte stelde. „Ik heb hoofdagent Van Hattem hooguit twee minuten aan de lijn gehad", al dus vanmorgen inspecteur P. Tiele- man, chef van dé Rotterdamse mo torbrigade en direkte chef van de ontvoerde politieman. „Hij vertelde me, dat hij niet wist of hij gewond was, maar hij leeft in ieder geval, en daar zij we meer dan blij mee." Inmiddels kwam op het Rottêrdam- se hoofdbureau van politie de mel ding binnen, dat de Duitse Mercedes inmiddels, na eerst in de buurt van het Noordbrabantse Wouw. Van de ontvoerder zowel als van zijn jongste gijzelaar, de Duitse automobilist, ont brak vanmorgen om elf uur nog ieder spoor. Alle grensposten waren ge waarschuwd, evenals de Belgische Rijkswacht, zodat de ontvoerder door honderden politiemannen wordt op- In de eerste plaats beveelt het rap port dan aan financiële hulpverlening aan India, waarvan de economie dreigt ontwricht te worden door de vluchtelingen uit Oost-Pakistan. Ne derland heeft reeds 9.6 miljoen gege ven voor de vluchtelingen (naast de 8 miljoen gulden voor hulp binnen Oost-Pakistan). Dit bedrag moet worden aangevuld met 46,4 miljoen gulden tot en met 31 maart 1972. Ook is verder hulp nodig aan de hongerende bevolking van Oost-Bengalen zelf, hoe moeilijk het verlenen van deze hulp ook is. Dan pleit de werkgroep voor het stopzetten van alle hulp en niet alleen de wapenzendingen waar door de regering van Pakistan wordt gedwongen haar politiek te wijzigen. Economische dwang is altijd een af schuwelijk middel, maar in dit geval gaat het er om nog massaler lijden te vermijden. Nederland moet zijn positie in deze zaak niet onderschatten, vervolgt het rapport. Ook in andere landen on der meer Amerika begint men te beseffen dat men door niets te doen een grote schuld op zich laadt. Wij zijn er in Nederland iets te veel aan gewend geraakt om voor ons buiten lands beleid af te wachten wat ande ren doen. India kan Banela Desi niet direct erkennen, want het riskeert dan een oorlog met Pakistan. Het in vloedrijke Amerika kan zich gezien de geweldiee conseouenties een der gelijke stap niet veroorloven, maar Nerieriand zou het initiatief kunnen nemen, aldus de aanbeveling aan de leden van de Tweede Kamer. BRUSSEL (Reuter, AP, ANP) Nederland gaat voor drieëneen- kivart mT'oe*1 ru'den deelnemen aan een nieuwe vorm van technisch-we- samenwerkin" die M*n Fnrone.se landen omvat. On v~n de EEG werd in Brussel een tweedaagse ministerscon ferentie «ehouden waaraan behalve de huid'ge en toekomstige EEG-lan- d.e-> nok Fin'snd. Oostenriik. Zweden en Zwitserland. Griekenland, Spanje, Portugal, Turkije en Joeoslavië deelnamen. Nadrukkelijk is geprobeerd een sa menwerkingsvorm met zo weinig mo gelijk organisatie, bureaus en paDier-1 werk te vinden. Per project bepaalt elk 'and of het mee wil doen. dan wordt een werkverdeling opgesteld. Nederland heeft gisteren overeen komsten eetekend over oro'ecten ot> het gebied van telecommunicate via satellieten, nieuwe materialen voor gasturbines, ontzoutingsinstallaties, luchtverontreiniging door zwavel- dioxyde, stoffen die in kleine hoeveel heden het water verontreinigen, en methoden voor verwerking van slib uit waterzuiveringsinstallaties. Nog nader uitgewerkt worden nlannen voor Euronese weervoorspel ling op middellange termijn (vier tot elf dagen), en een Europtse biblio theek van computerprogramma's. Surinaamse demonstranten hielden gistermiddag minister Nelissen stande. toen deze op weg was naar de Tweede Kamer, waar gesproken is over dc zelfstandigheid van de rijksdelen. Zij overhandigden hem een brief met leuzen, ivaaruit hun wens naar een volledige onafhankelijkheid voor Suri name duidelijk naar voren kwam. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Bij de onder handelingen met Suriname en de Antillen over de onafhankelijk heid van rijksdelen zal Neder land geen voorwaarden stellen. Wij zullen een actieve gespreks partner zijn, verklaarde vice- minister-president mr. Nelissen gistermiddag in de Tweede Ka mer, en de belangen van de west op de voorgrond plaatsen. Overigens was de minister zeer te rughoudend in zijn uitlatingen, omdat er immers een koninkrijkscommissie wordt ingesteld, die -het vraagstuk van de onafhankelijkheid van de lan- BAZEL Nieuw te bouwen kerncentrales zullen het water van de Rijn niet mogen gebrui ken voor koeling omdat de tem peratuur van de rivier dan te hoog zou worden. De internatio nale Rijncommissie overweegt in deze zin een advies uit te brengen aan de regeringen van de Rijnoeverstaten. De „thermische" verontreiniging van de Rijn kwam gisteren ter spra ke op een vergadering van de Rijn mondcommissie, een ambtelijke werkgroep van de Rijnoeverstaten in <Van onze sociaal-ecpnomische redactie DEN HAAG De centrale onder nemersorganisaties in industrie, land bouw en midden- en kleinbedrijf hebben in een gezamenlijke brief de minister van sociale zaken verzocht een eind te maken aan, wat zij noe men „de ongewenste toestand die er bestaat -bij het verlenen van vergun ningen voor werktijdverkorting". Volgens de organisaties worden de ze vergunningen te gemakkelijk en voer tè lange tijd vtrleend. Op deze wijze hanteert de overheid dit ver gunningenbeleid als instrument voor een actief arbeidsmarktbeleid aldus de ondernemers, die menendat daar voor andere middelen ter beschikking staat, zoals de uitvoering van aanvul lende werken enz. Bazel. Het blijkt dat Nederland, Duitsland en Zwitserland een verbod om het Rijnwater voor koeling te ge bruiken toejuichen. Frankrijk en Luxemburg hebben nog geen standpunt over deze uiterst belangrijke problematiek ingenomen zodat nog geen unaniem advies aan de regeringen kan worden uitge bracht. ALGENGROEI Het gevaar dat kerncentrales in de toekomst de Rijn onaanvaardbare schade zullen toebrengen is in de af gelopen jaren herhaaldelijk naar vo ren gebracht. Volgens berekeningen van deskundigen zullen de kerncen trales zo veel Rijnwater als koeling nodig hebben dat de temperatuur van deze rivier 5 tot 6 graden kan stijgen. Onder invloed van deze stijging zal de groei van algen enorm worden ge stimuleerd. Dit betekent een geweldige aanslag op het zuurstofgehalte met als gevolg dat de rivier dood wordt. KOELTORENS Een eventueel verbod om het Rijn water als koeling te gebruiken bete kent dat de kernenergiecentrales over moeten stappen op een gesloten koel systeem, hetgeen bereikt kan worden door grote koeltorens te bouwen. Tot voor kort achtte men deze op lossing echter zowel om technische als economische redenen niet goed haalbaar. De werkgroep van de Rijn commissie heeft het probleem in de afgelopen maanden bestudeerd. Hoewël slechts een voorlopig mon deling verslag is uitgebracht staat nu toch wel vast dat een thermische ver ontreiniging van de Rijn door de Rijncommissie onaanvaardbaar zal worden geacht. Verschil van mening bestaat echter nog over de vraag of de kerncentrales het Rijnwater gedeeltelijk mogen ge bruiken voor koeling. De Nederlandse en Duitse en Zwitserse delegaties vinden echter dat alleen een algeheel verbod zinvol is. EINDHOVEN De Eindhovense recherche heeft acht jeugdige woon wagenbewoners uit Eindhoven en Breda aangehouden. Zij worden er van verdacht een buit van 250.000 gulden te hebben vergaard bij een groot aantal inbraken. Auto's, par tijen textiel en levensmiddelen wer den gestolen en ook een aantal Vuur wapens. De auto's werden door de verdachten gesloopt en daama in tTand gestoken. Van een onzer verslaggevers BAZEL De Nederlandse de legatie zou vandaag, op de laat ste dag van de vergadering van de Rijnmondcommissie in Bazel maximale druk uitoefenen op Frankrijk en Duitsland om de impasse over het zoutprobleem van de Rijn te doorbreken. Lukt dit niet dan kan alleen een mi nistersconferentie de oplossing nog brengen. Voor het doorbreken van de impas se is nodig dat het geschil tussen Duitsland en Frankrijk over de op slag van het zout van de Franse kali- mijnen wordt vereffend. Duitsland wil niet dat Frankrijk hiervoor het Rijneilandje Fesseheim kiest en pleit voor een opslag in de onmiddellijke omgeving van de kalimijnen in Frank rijk. Frankrijk beweert echter dat de laatste opslagmogelijkheid niet op korte termijn kan worden gereali seerd. Als permanent lid met recht van veto heeft de Volksrepubliek China voor het eerst een zetel in de vei ligheidsraad van de Verenigde Na ties ingenomen. En dat is voor de Chinezen wel een f eestsigaartje waard. Op de voorgrond ambassadeur Hoeang Hoea, achter hem Tang Ming-Chao (1.) en Chen-Choe. Zoals de kaarten er nu voor liggen zal Nederland vermoedelijk het Duit se standpunt steunen. Tijdens een be zoek gisteren aan de Franse kalimij nen is namelijk gebleken dat de Franse bezwaren nogal geflatteerd zijn. Zo behoeven er geen tijdrovende onteigeningsprocedures te worden ge voerd zoals de Franse delegatie be weerde omdat de meeste grond in de omgeving van de kalimijnen eigen dom is van de mijnen. De zoutbergen daar zullen het landschap dat al aan getast is door allerlei bergen afval, nauwelijks verder kunnen ontsieren. De Duitse bezwaren tegen een op slag op Fesseheim lijken daarentegen reëler omdat het zout daar een ge vaar oplevert voor de drinkwater voorziening van de stad Freiburg. Bo vendien was op een eerdere vergade ring van de Rijncommissie in Luxem burg afgesproken dat Fesseheim voor opslag in aanmerking zou komen. THEATRAAL De situatie werd gisteren nog be langrijk aangescherpt door de uitla tingen van de directeur van Franse kalimijnen dr. Juliën Martin; deze verklaarde ronduit dat een opslag bij de kalimijnen ernstige complicaties met zich meebrengt van financiële maar ook van technische aard. In een nogal theatrale toespraak trachtte hij het zoutprobleem te ba gatelliseren. Als het drinkwater in Nederland slecht is kunnen de Hol landers altijd nog Franse wijn impor teren, zo zei hij. Hij prikkelde de delegatieleden den moet oplossen. De eerste plenai re zitting van de koninkrijkscommis sie zal vermoedelijk in januari of fe bruari worden gehouden. De vice-premier dacht niet, dat de koninkrijkscommissie genoeg zal heb ben aan een jaar om haar adviserend werk te voltooien. Eerder dacht mi nister Nelissen aan 1 jaar of twee jaar. Er zullen geen economische ex perts in de commissie worden opge nomen. Uiteraard worden deze des kundigen wel geraadpleegd. Ook oppositie Het is de bedoeling, dat in de Ne derlandse sectie van de koninkrijks commissie de verschillende politieke stromingen vertegenwoordigd zijn. Minister Nelissen hoopte op een bre de samenstelling van de Surinaamse afvaardiging. Ook de oppositie zou in de Surinaamse sectie moeten worden opgenomen. Maar, verklaarde de mi nister, Suriname stelt zelf zijn sectie samen. Minister Nelissen bevestigde, dat de Antillianisering van de krijgsmacht niet naar wens was gelopen. De reden is, dat teveel Antillianen vrijsteling van dienst hebben gekregen. Overi gens zal het vraagstuk van de krijgs macht een onderwerp zijn voor de koninkr i j kscommissie. Met klem ontkende de minister, dat door een Nederlandse minister of na mens hem met Venezuela was ge sproken over de aansluiting van de Antillen. Er is op de Antillen wel sprake van een streven om zich aan te sluiten bij Venezula. Maar van pressie in die richting is geen sprake. Toelating Over een regeling van de toelating van Surinamers en Antillianen in Ne derland wilde de minister geen uit spraak doen. Hii vond dat prematuur en ongewenst. Wel zei hij, dat de ko ninkrijkscommissie ook het vraagstuk van de nationaliteiten moet oplossen. De commissie voor het probleem van de Surinaamse en Antilliaanse minderheden in Nederland wordt spoedig ingesteld. Minister Nelissen kon tot slot aankondigen, dat het be drag van 6 ton voor de begeleiding van deze minderheden zal worden verhoogd tot een miljoen gulden. Van een verslaggever SOESTDIJK Nederlandse milieudeskundigen kunnen in Roemenië nieuwe inzichten ver werven bij de bestrijding van water-, lucht- en bodemveront reiniging. Dit zei gisteren prins Bernhard, die vorige week is te ruggekeerd van een vierdaags privé bezoek aan Roemenië. Volgens de Prins zouden Neder landse milieudeskundigen gebruik kunnen maken van de ervaringen van hun Roemeense collega's, die al 20 jaar de milieuverontreiniging in tensief bestuderen. Prins Bernhard was zeer geïnteresseerd in de ruimte lijke ordening in Roemenië. Sinds ja ren mogen nieuwe industrieën zich niet binnen een straal van 15 kilome ter rond de bebouwde kom vestigen. „Dit veroorzaakt dan wel een ver voersprobleem voor de arbeiders, maar in het geheel maakt dit als men er ruimte voor heeft, het leven van de bevolking in een stad prettiger", aldus de Prins. Hij noemde het kappen van bossen in de Karpaten een goed voorbeeld voor de hele wereld. „Er wordt na melijk niet gewoon een heuvel kaal gekapt en dan op hoop van zegen jonge bomen geplant. Op elk hellend vlak worden de bomen in versprin gende vierkanten zoals op een dam bord gerooid. Op die manier krijg je geen erosie, want overal blijven bo ven het gekapte stuk nog bomen staan." voorts door erop te wijzen dat andere verontreinigingen van de Rijn veel gevaarlijker zijn. Het zout daarente gen zou voor de volksgezondheid nau welijks een gevaar opleveren, zo zei hij. De Nederlandse delegatie bleek gis teren bijzonder geïrriteerd over het dilemma, het spel tussen Duitsland en Frankrijk waarvan onze drinkwater voorziening de dupe dreigt te worden. [JS (AFP) President Geor- 'ompidou van Frankrijk wordt een opiniepeiling hoe langer Populairder in zijn land. t Franse bureau voor opiniepei- IÏFOP, heeft in de loop van no- f*r 1.714 mensen vragen gesteld, p van hen verklaarde zich tevre- lover de huidige Franse president. Trtober was het percentage tevre- n 62. Van een onzer verslaggeefsters NOORDWIJKERHOUT Het kinderbeschermingsberaad dat maandag en gisteren voor de tweede maal dit jaar in Noordwijker- hout werd gehouden, heeft zich tegen de nota „Jeugdbescherming en Justitie" (de nota-Wiersma) uitgesproken. van justitie is opgesteld; omdat er door de overheid van bovenaf een structuur wordt opgelegd en omdat niet duidelijk is op welke gegevens en welke kennis de nota gebaseerd is. De kinderbeschermers keerden zich tegen het apart stellen van de jeugd, tegen het isolement en de stigmatise ring waarvan kinderbeschermings kinderen vaak het slachtoffer wor den. In de nota-Wiersma missen de kinderbeschermers een visie op de rechten van ouders en kinderen. Ook Tegelijkertijd betuigden de ruim 200 vertegenwoordigers van de parti culiere kinderbescherming (onder wie ook een paar vertegenwoordigers van (pleeg)ouders en pupillen) adhesie aan een „manifest" van de werkgroep „De langste dag", dat pleit voor een geïntegreerde welzijnszorg die ook bij jeugdproblemen passende diensten kan verlenen. Het beraad keerde zich tegen de nota-Wiersma, omdat deze nota ge heel en uitsluitend vanuit de sfeer een uitgangspunt voor een subsidie beleid ontbreekt volgens het kinder- beschermersberaad. De ideeën van de werkgroep De langste dag die zijn neergelegd in het eerder genoemde manifest, negen stellingen en een uitgewerkte nota, komen erop neer dat jeugdbescher ming geen zaak is voor één departe ment, nl dat van justitie, maar dat er toegewerkt moet worden naar een to tale herstructurering van de hulp aan jeugdigen en ouderen in nood. Het resultaat van die herstructure ring zou een .sociale supermarkt" moeten zijn, een instelling waar hulp geboden kan worden (aan iedereen ongeacht leeftijd en gezindte) op het hele terrein van de welzijnszorg. Deze sociale supermarkten, waar ook de kruisverenigingen, huisartsen, geestelijke volksgezondheid, wetswin- kels etc. onderdak moeten vinden, zouden in elke buurt, wijk of kleinere regio gevestigd moeten worden. De hulpverlening hoort zo dicht mogelijk bij de cliënt te zijn, duide lijk herkenbaar voor de mensen en makkelijk toegankelijk. Be werkgroep formuleerde in enke le stellingen de grordgedachten voor de nota. Een voorbeeld: afgewezen wordt de opvatting waarbij justitiële maatregelen uitgangspunt voor de hulpverlening zijn. De kinderbescherming zal in de to tale welzijnszorg geïntegreerd moeten worden. Dat zou volgens de werk groep al in 1976 het geval kunnen zijn. Voor de overgangsfase biedt de nota een paar mogelijkheden. Het kinderbeschermingsberaad nam zonder veel discussie de grondge dachten van de werkgroep over en ondersteunde de voorstellen met een paar moties waarin overkoepelende welzijnsorganisaties uitgenodigd wer den om samen met de kinderbescher ming een stuurgroep in te stellen om de geïntegreerde hulpverlening op gang te zetten en waarin de minis ters van justitie, CRM, Volksgezond heid en Onderwijs verzocht wordt een staatscommissie in te stellen om advies uit te brengen over een wel zijnsbeleid. Na twee dagen gepraat over alle mogelijke procedurekwesties, werden deze beslissingen in vrij korte tijd genomen. Of ze ook werkelijk uitge voerd worden, is een tweede. Moties die in mei aangenomen wer den bleken nu nog op uitvoering te wachten. Wel werd besloten in september volgend jaar verkiezingen te houden voor een heel nieuw jeugdwelzijnsbe- raad op breder basis. Als sluitstuk van de vergadering werden een paar door pupillen uit Brabant opgestelde moties aangenomen, waarin o.a. een grotere vrijheid ten aanzien van de keuze van een voogd bepleit werd en de mogelijkheid om vertrouwensfigu- ren van buiten de kinderbescherming te kiezen. Bovendien zouden de jongeren be trokken dienen te worden bij alle be slissingen die over hen genomen wor den. Besloten werd deze voorstellen aan alle betrokken organisaties ter kennis te brengen en eventueel druk uit te oefenen om de verwezenlijking ervan te bevorderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9