Derde-Wereldwinkel Katwijk voor vrede en gerechtigheid L een nieuwe schoenenzaak^ Gerda Schaap: Als er geen pandje is, dan op de Lisserbroek krijgt gur„ [)c Herderschoo onder nieuw dak EEN VOLTREFFER SCHOENHANDEL HAASNOOT Projekt Sjaloom Akties NOORDWIJKERHOUT BEZORGER Internationale orde srericht op recht Ver. gebouw Koudekerk: t Voorhof hulpsecretarie Geen tweede lokaal voor kleuterschool Warmond kiest te Nieuwveen plastic sak Subsidie voor Ridderveld Bekendmaking NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 NOVEMBER KATWIJK De zgn. Derde- Wereldwinkel krijgt steeds meer belangstelling. Niet al leen in de grote steden, maar ook in de regio nemen som migen het initiatief ter hand om een derde-wereldwinkel te stichten. Zij trekken zich in het bijzonder het lot aan van de wereldbevolking in de achtergebleven landen, waar de nood soms hoog is, en gaan artikelen verkopen waarvan de opbrengst voor die gebie den bestemd is. Artikelen ook die uit die landen worden ge ïmporteerd. Zo ook in Katwijk, waar de da mes Teunie Park-Veenendaal (28) en Gerda Sohaap-Holt- kamp (25) zich nu gaan in zetten voor de wereldwinkel. Zij weten zich hierbij even wel gesteund door de leden van een Vredeswerkgroep. Katwijk zal een wereldwinkel krijgen. De vraag is nog waar, maar dat is een kwestie die de gemeente in orde moet brengen. „De Vredeswerkgroep werd geboren uit de Vredesweek, die onlangs in alle kerken werd gehouden. Bij de Geref. kerk Katwijk aan den Rijn werden artikelen uit de der de wereld verkocht. Het was ech ter éénmalig. Wij vonden dat jam mer. Toen ontstond het initiatief, ermee dóór te gaan. Onze groep bestaat uit veertien leden", aldus Gerda Schaap-Holtkamp, die als penningmeesteresse fungeert en één van de twee kontaktadressen is. Zo snel mogelijk hoopt men te kun nen beginnen met de verkoop van de originele rietsuiker, koffie en dergelijke uit de landen die on der de derde wereld worden ver staan. Bijvoorbeeld 'de Afrikaan se landen, Zuid-Amerika. „Wij hebben al kon-takt gehad met burgemeester Vermeulen. In een persoonlijk gesprek heeft hij ons beloofd dat het de aandacht zal krijgen. Wij zoeken natuurlijk naar een zo goedkoop mogelijk pandje omdat hoe meer kosten wij moeten maken, des te minder geld beschikbaar kan worden ge steld. Het zal wel een afbraakpandje wor den. Als wij voorlopig maar voor een jaar of twee onder dak zijn". Het ligt in de bedoeling te beginnen met een paar uur per week. Bij voorbeeld op vrijdagmiddag. Er zullen niet alleen derde-wereld artikelen worden verkócht, waar bij ook wordt gedacht aan hout snijwerk uit Mexico, maar ook worden inlichtingen gegeven, on- dermee door het verstrekken van brochures en de verkoop van boe ken. De winst van de verkochte artikelen komt ten goede aan een bepaald projekt. Wélk, dat is van latere zorg: „Als we eerst maar kunnen beginnen In de zomermaanden, als de win kels in Katwijk 's avonds zijn ge opend, willen de initiatiefnemers ook de deuren van de wereldwin kel open Rebben, opdat de bad gasten er terecht kunnen. Via de wereldwinkel in Noordwijk of misschien die in Leiden, zal ge tracht 'worden kontakt te krijgen met instanties die de weg kunnen wijzen naar de manier waarop het geld kan worden besteed. „In Noordwijk hebben ze meer er varing, omdat ze daar al veel lan ger bezig zijn. Ook hebben wij kontakt met Sjaloom", laat Gerda Schaap weten. Zoals reeds gezegd zijn er nu veer tien leden: „Het leek ons beter de groep niet uit te breiden, zo-r lang wij nog van de grond moeten komen. Als wij eenmaal zijn in gewerkt, kan en mag iedereen die dat wil meedoen. Onze vergade ringen zullen dan openbaar zijn". Voor degenen die nader kontakt met de derde-wereldwinkel (Vre desgroep) wensen: Teuni Perk- Veenendaal. Baron van Wijker- ölootstraat 1; en Gerda Schaap- Holtkamp, Pr. Beatrixlaan 73, te lefoon 01718 - 71698, beiden in Katwijk. De doelstelling is overigens veler lei: „Wij willen ook een mentali teitsverandering bereiken bij ons zelf en anderen, zodat een bijdra ge kan ontstaan aan een wereld samenleving, gebaseerd op vrede en gerechtigheid. Dit willen wij o.a. bereiken met het bestuderen van situaties en het voeren van akties tegen onrechtvaardige strukturen in de wereld. Door het inriyhten van de wereld winkel scheppen wij een mogelijk heid voor de Katwijkers aan ak-. tiviteiten mee te doen en mee te denken", aldus Gerda Schaap, na mens de Vredeswerkgroep. Hieruit blijkt wel dat het niet alleen om de „Derde Wereld" is begon nen, maar dat ook andere pro blemen belangrijk genoeg zijn om zich daarvoor te gaan inzetten. Zoals het negerprobleem in Afri ka, het gastarbeidersprobleem in ons eigen land en de democrati sche oppositie in Rusland. Intussen is het wachten op de ge meente, die toch wel een afbraak pandje achter de hand zal hebben, waarin de Vredesgroep voorlopig uit de weg kam. „Wij willen voorjaar 1972 beginnen zegt Gerda Schaap..„Als wij geen pandje hebben tegen die tijd, dan beginnen vrij op de markt HENK KAMIES De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direct een Leuke bijverdienste voor scholier. Geen incasso. Nadere inlichtingen afdeling inspectie. Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710—31441, nu 6 uur 49129. RIJNSBURG „Ik zal onmogelijk het laatste woord kunnen uitspreken over het onderwerp „Christen en atoombewapening". In feite begon de oorlog al by Kaïn en Abel. Het einde zal zyn wat Johannes op Patmos zag: als de ruiter op het rode paard met zwaard en vuur rondgaat". Aldus mr. Walburg gisteravond tijdens de vergadering van de ARP. Hij zag de oorlog een gevolg van de zonde. De opdracht is, hiertegen te strijden: „Het is wel de vraag op welke manier wij dat moeten doen. Het programma van de ARP geeft als antwoord: komen tot een inter nationale orde gericht op recht". „Er blijft de vraag: Gij zult niet doden, maar wij mogen ons ook niet zonder tegenweer laten doden. Pas als er een rechtsorde op het inter nationale vlak is, kunnen wij de wapens neerleggen. Wij zullen ons als christenen hiervoor moeten blij ven. irispapnen". IloojZ en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag 25 november: hoog water. 7.51 en 20.20 uur; laag water 3.24 en 15.52 uur. Parlevliet krijgt nieuwe trawler KATWIJK De nieuwe hek trawler KW 42 „Rijnmond" van NV. Rederij en Haringhandel N. Farle- vliet jr., zal vrijdag 3 december worden overgedragen. De KW 42 werd gebouwd door N.V. Scheeps werf Haak te Zaandam. KOUDEKERK Op 31 maart 1970 besloot de raad tot aankoop van het verenigingsgebouw van de Stichting tot instandhouding van een gebouw voor Christelijke belangen. Op vrijdag 12 november 1971 heeft ten overstaan van notaris A. D. H. Heenk de officiële overdracht plaats gevonden. Na een interne verbouwing en ver beteringen aan de inrichting zal het gebouw in exploitatie worden geno men door de Stichting Vrijetijdscen trum „De Ridderhof" te Koudekerk tot het tijdstip dat een nieuw te bou wen vrijetijdscentrum in gebruik kan worden genomen. Een plar» daartoe is bij de minister ingediend. Het bestuur van de Stichting Vrije tijdscentrum „De Ridderhof" ziet er als volgt uit: voorzitter: A. Slot; vice-voorzitter: A. Hogenes; secreta ris: D. van Brakel; penningmeester: M. J. van Oosten; leden: F. W. Ha- mers-Jorissen, M. A. M. Ie Large- van Breukelen. A. C. Ernens, ir. M. Kroes, A. C. Kroon, C. M. van der Linden en A. Vergunst. De door het bestuur gevormde commissies zijn als volgt samengesteld: technische com missie: voorzitter: ir. M. Kroes; le den: M. A. M. Ie Large-van Breuke len en A. C. Ernens en A. Hogenes. Beheerscommissie: voorzitter: M. J. van Oosten; leden: F. W. Hamers- Jorissen, A. C. Kroon en A. Vergunst. Het verenigingsgebouw zal voort aan ,,'t Voorhof" worden genoemd. Vier van de initiatiefnemers voor de Katwijkse wereldwin kel, v.l.n.r.: Toos Botermans, Teunie van der Perk. Gerda Schaap en Bram van der Perk. Vit de RIJNSTREEK KOUDEKERK Besturen en personeel van alle Koudekcrkse scholen hebben zich in een pamflet aan de inwoners van Koudekerk ge schaard achter het massale protest tegen de voorgenomen bezuinigings maatregelen van de regering op het terrein van het onderwijs. KOUDEKERK Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur de voormalige Herv. school in de Dorpsstraat binnen afzienbare tijd te slopen. Nu heeft de Herv. ge meente een lokaal in gebruik, de judovereniging „Yoshi" heeft ook een vast lokaal en daarnaast hebben balletclub en jeugdclub „Warmmus" een lokaal. Gezien het gering! ge bruik is er al een geraamd nadelig exploitatiesaldo van f 1000,Het lijkt B en W de beste oplossing er een eenvoudig parkeerterrein aan te leggen. KOUDEKERK Koudekerk krijgt er volgend jaar een „groenvenster" bij. De gemeente-loswal aan de Hoo- gewaard (naast het huis van dokter Blaauwendraad) zal als zodanig wor den ingericht. BENTHUIZEN Het in maart be- noemde hoofd van Gemeentewerken, de heer L. M. Harland, gaat Benthui zen alweer verlaten. Hij is benoemd tot adjunct-direkteur van Gemeente werken in Berkel en Rodenrijs. BENTHUIZEN De oudpapierac tie van de Geref. Gemeente bracht in november f 264 op. De actie heeft nu een jaar gedraaid. In dit jaar werd 94 010 kg oud papier. 6606 kg ijzer en 1451 kg lompen opgehaald, waarvoor in totaal f 4254,55 werd ontvangen. HAZERSWOUDE Aan de Leer gangen te Tilburg slaagde de heer L. A. Senne alhier voor de akte Pe dagogiek MO-b. KOUDEKERK De afdeling Koudekerk Hazerswoude-Rijndijk van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen heeft voor de komende weken vele aktiviteiten op haar pro gramma staan. Op 26 november wordt in het Verenigingsgebouw een feestelijke bijeenkomst gehouden. Deze wordt door de leden verzorgd met toneel en een wedstrijd. Op 29 november gaan de dames in de recreatiezaal van „Nieuw Poelgeest" speculaaspoppen versieren. Op 18 december kan men per bus naar de St. Laurenskerk in Rotterdam, waar 's avonds om 8 uur het Weihnachts- oratorium zal worden uitgevoerd door het Rotterdams Baohorkest, de Laurens Cantorij en solisten. Opgave is nog mogelijk tot 30 november bij de bestuursleden. KOUDEKERK Gistermorgen om half acht belandde de auto van de 54-jarige Koudekerker H. C. K. in dc sloot op de hoek Lagewaard/ Hoogewaard/Dorpsstraat, tengevolge van gladheid. De bestuurder, zyn vrouw en twee kinderen konden allen ongedeerd de auto verlaten. Ze hiel den aan het avontuur slechts natte voeten en schrik over. Ook de mate riële schade viel mee. Een kraan wagen zette de auto enkele uren later weer op z'n vier wielen. De plaats van het ongeval is nogal be rucht. Het hek voor de sloot op de hoek Dorpsstraat/Lagewaard heeft het al vele malen moeten ontgelden. KOUDEKERK By brand 3333 bellen! Ook in 1972 blijft dit het telefoonnummer om de brandweer te alarmeren. Een aanzienlijke verbete ring in het alarmeringssysteem is na overleg met de commandant door de PTT ontworpen. Er wordt by alle brandweerlieden een alarmbel ge monteerd en via deze belinstallatic worden zy gelijktijdig gealarmeerd. Op de centrale meldingspost (Koud. brug) en in de brandweergarage komen 2 wekinrichtingen met scha kelaar. die met het indrukken van een knop alle alarmschellen gelijk tijdig in werking stellen. De kosten van deze installatie zijn op ca. 8.000 geraamd. KOUDEKERK Hervormde ge meenteleden van Koudekerk en Hazerswoude-Rijndijk opgeletDe gemeente-avond van donderdag (morgen dus) 25 november a.s. wordt niet, zoals in „Het Kerkblad" staat, gehouden in het Verenigingsgebouw (de verwarming is defect), maar in de Koorzaal van de kerk. aanvang 8 uur n.m. Op vrijdag 26 november om 8.30 v.m. openen wij aan het Hoornes- plein te Katwijk aan Zee Moderne voorkeuze voor diegenen, die weinig tijd hebben Vakkundige voorlichting voor hen, die dit op prijs stellen Gunstige prijzenvoor diégene, die rekent Exclusieve modellen voor U, die hoge eisen stelt. Met één woord "Schoenen voor ieders smaak en iedere gelegenheid". Aan kindervoetji wordt door ons de uiterste zorg besteed. Ons vakkundig personeel staat U graag met advies terzijde. Donderdagavond 25 november na 6 uur houden wij „OPEN HUIS". Komt U even langs en kijk even binnen. Uw bezoek wordt door ons op hoge prijs gesteld. U weet toch als het om schoenen gaat VOORSTRAAT 52 PRINCESTRAAT 33 HOORNESPLE1N 113 LENTEKLOKJES KATWIJK-ALPHEN Pla- S tenmaatschappij Phonogram gaat maandag 24 januari op namen maken van het I meisjeskoor „Lenteklokjes" j Katwijk en de „Lenteklok- j jes" Alphen, in de Triumfa- torkerk te Katwijk. Produ- eer is Kees Deenik. Cap. Jonkerstichting wil eigen gebouw ALPHEN Sinds een jaar is in onze gemeente de Capitan Jonker stichting werkzaam, een sociaal-cul turele instelling ten dienste van de Molukse gemeenschap. De stichting begon de aktiviteiten in de kantine van de sociale werkplaats „De Bin nenhaven", die echter alleen in de weekeinden kjan worden gebruikt. De Capitan Jonkerstichting wil de werkzaamheden uitbreiden met ak tiviteiten voor het Nederlandse deel van de gemeenschap. Samen met het stichtingsbestuur hebben b. en w. de mogelijkheden van een eigen gemeenschapsgebouw onderzocht. Het ministerie heeft f 160.000 toegezegd. Het gebouw dat opgericht kan worden aan de Den- nerdaan, zou kunnen bevatten een zaaltje voor ongeveer honderd per sonen, een buffet, een cursus-verga derlokaal en een handenarbeidlokaal. Voor de inrichting is f 12.000 nodig. Het college stelt de raad voor mede werking te verlenen. HAARLEMMERMEER Donder dag 2 december om 2.30 uur ver gadert de gemeenteraad. Ondermeer komt het voorstel op tafel twee hulp secretarieën te stichten. Het bestuur van het dorpshuiswerk Lisserbroek heeft gevraagd in „De Meerkoet" een hulpsecretarie te ves tigen. Gedacht wordt aan twee mid dagen per week, tweemaal een uur. Ook in Rijsenhout zal als de raad het goedkeurt een hulp- secretarie komen in het onlangs ge opende dorpshuis. Vit de BOLLENSTREEK HILLEGOM De Federatieve Raad voor Bejaardenzorg presen teerde in Treslong het cabaretpro gramma „Uit, feest voor U". Hier voor bestond overweldigende be langstelling. De medewerksters van de plaatselijke bejaardencomité's van de Alg. Bejaardenbond, de r.k. bejaardenbond en plaatselijke ker kelijke bejaardensociëteiten gaven eveneens acte de présence. SASSENHEIM Gisternacht om één uur reed een personenwagen op de Hoofdstraat bij de Warmonder- dam met vrij hoge snelheid. Als ge volg van het gladde wegdek raakte hij in een slip en richtte hij een ware ravage onder de verkeersbor den. Zo werden twee ANWB-rich- tingborden en twee Verkeersborden en een hek omvergereden. De per sonenwagen werd totaal vernield. De bestuurder, arkomstig uit Rijnsburg liep geen letsel op. KOUDEKERK „Dit gebouw werd op 23 november 1971 officieel ALPHEN De stichting sociaal- Cultureel Werk in Ridderveld heeft bij de gemeente de begroting inge diend voor 1972. B en W juichen de initiatieven, geridhi op verbetering van het woon- en leefklimaat in Ridder veld, toe. Daarom stellen zij voor akikloord te gaan met subsidiëring van deze stichting. Voor 1972 heeft de stichting een globale begroting opgesteld, geba seerd op ervaringscijfers elders in het land. Voorgesteld wordt een bedrag van f28.873,waardoor de aanstelling van een beroepskracht mogelijk wordt. WARMOND De gemeenteraad besloot gisteravond wat het óphalen van huisvuil betreft over te gaan van papieren op plastic zakken. Pas byde behandeling van de begroting zal over eventuele wyziging van de tarieven worden geraat. Voor vernieuwing van de riolering werd een krediet van f375.000 be schikbaar gesteld en voor aanleg van een speeltuin in Endepoel f22.500. Tot technisch directeur en econo misch directeur voor het plan Zwan- burg werden respectievelijk benoemd de directeur van Gemeentewerken en de chef van de afdeling financiën. DE KAAG De VW houdt vrij dagavond 26 novemiber in De Bonte Koe een dia-dansavond, aanvang 8 uur. WATERSTANDEN DEN HAAG, 24 november Water hoogten van hedenmorgen: Konstanz 264 +1, Rheintelden 198 —18, Straatsburg 224 —2, Plittersdorf 344 —52, Maxau 418 —22, Plochlngen 120 —11, Mannheim 247 +70. Stelnbaeh 128 —8, Mainz 217 +10. Blngen 121 +5, Kaub 136 —3. Trier 331 1. Koblenz 156 —2, Keulen 123 —7, Ruhrort 281 +3, Lobith 893 +15, Pan- nerdense kop 868 +15. Nijmegen 693 +18, IJsselkop 816 —5, Eefde IJssel 336 14, Deventer 220 +10, Monsln 5480 —»0. Borgharen 3980 —7. Belfeld 1173 +67, Grave beneden de sluis 514 +5. De minste waterdiepten In de vaar geul, heden vermeld op de waarschu wingsborden, zijn in centimeters: Spijk —St. Andrles 338, Driel— Amerongen 270, IJsselkop—Doesburg 265, Doesburg—Zut- phen 260. Zutphen—Deventer 265. In verband met het plaatsen van de nieuwe brugoverspanning over de IJssel te Weslervoort, dient de scheepvaart rekening te houden met een algehele stremming op de IJssel tussen de IJs selkop en de haven te Westervoort op donderdag 25 november vanaf 08.00 uur tot in de loop van de avond. De Ne- derrijn zal op die dag tussen het Loo- veer en de Rijnbrug te Arnhem zijn gestremd tussen 07.30 en 10.00 uur. De rivierverlichting alsmede de oever- bebakening van de Nederrijn tussen de IJsselkop en de Malburgerhaven te Arnhem zal vanaf heden tot en met vrijdag 26 november zijn verwijderd. SASSENHEIM Met de geboorte van Robert Eisenga zijn er 4 generaties Eisenga in de rechte lijn. Het zijn Joh. Eisenga (84) te Lisse, overgrootvader, Ruurd Eisenga (56) te Sassenheim, grootvader, Joh. Eisenga (31) vader ook te Sassenheim en Robert, de jongste stamhouder. Overgrootvader Eisenga die uit Engwierum (Fr) naar Lisse kwam heeft 4 zoons en 2 dochters, waarvan grootvader Ruurd de oudste is. Verder 34 kleinkinderen en 7 achterkleinkin deren, voor het merendeel meisjes. NIEUWVEEN De raadsvergade ring die vanavond zou worden ge houden als een vervolg op de verga dering van vorigfe week, om tot een uitspraak te komen over de bouw van een tweede lokaal aan de te stichten chr. kleuterschool, gaat niet door. Het is B. en W. gebleken, dat zy op grond van bepalingen in de Kleuter- onderwyswet, de raad zouden moe ten adviseren afwyzend te beschik ken op het verzoek van het chr.- nationaal schoolbestuur om mede werking te verlenen voor de bouw van dit tweede lokaal. Vit de VEENSTREEK ROELOFARENDSVEEN Exoti- ka Op Westeinde 9 heeft de heer C. H. Rodewijk een nieuwe boetiek gevestigd in bloemsierkunst en kunst nijverheid „Exolika". Hij had plaat selijk al bekendheid op het gebied van bloemsierkunst en orchideeën. Mevr. Smolders, echtgenote van de burgemeester, opende de zaak. LEIMUIDEN De ijsclub „Nut en Vermaak" hield in zaal J. Reyzer de jaarvergadering. De voorzitter deelde mee, dat de oude baan dit jaar nog kan worden gebruikt, wel licht voor het laatst. Iedere vrij dagavond rijdt er een autobus naar de Jaap Edenbaan. Herkozen wer den: N. Beuk, P. v. df Hoek sr. en W. Senne. ALPHEN Op de Ziende weg re den gistermorgen twee auto's; de tweede werd door de eerste gesleept. Door de gladheid van de weg raakte de tweede auto, bestuurd door een 25-jarige Bodegraver, in een slip en kwam terecht in het water van de Ziende. De bestuurder kwam met de schrik en een nat pak vrij. ALPHEN Rijnomlegging. In de vergadering van donderdagavond 25 november zal de raad zich dienen uit te spreken over het rapport Rijn omlegging. B. en W. schrijven dat een woord van waardering voor dit werk stuk aan de directeur van gemeente werken, ir. C. Hakstege, gerechtvaar digd is. Aan de raad wordt voorge steld met het rapport in te stemmen. ABBENES Dc dorpsraad besprak gisteravond onder voorzitterschap van de heer B. van 't Riet de oprich ting van een volleybalclub. Ook werd aandacht geschonken aan de bespre king die" men heeft gehad met het gemeentebestuur over de bestemming van de inmiddels gesloten oude la gere school. Aan de dorpsraad wordt optie ver leend. Nagegaan wordt of het school gebouw op enigerlei wijze ten dien ste van het dorpshuiswerk zal kun nen staan. DE KAAG Gymnastiek. In de jeugdherberg geeft de heer A. van Rijn binnenkort gymnastieklessen aan meisjes en vrouwen, dinsdag avonds van half 8 tot half 9 voor meisjes van 14 tot 18 jaar en van half 9 tot half 10 voor ouderen; tot 1 december kpn men aanmelden. HAARLEMMERMEER Op 1 fe bruari zal worden begonnen met de aanleg van het nieuwe regionale woonwagenkamp aan de Vijfhuizer- weg in Haarlemmermeer. Het streek- kamp komt in de plaats van het te genwoordige woonwagenkamp aan de Vijfhuizerweg. NIEUW-VENNEP Van de mi nister is toestemming gekregen 234 woningwetwoningen te bouwen in „Linquenda". In eerste instantie zou den er 228 worden gebouwd. in gebruik gesteld door mevrc J. A. de Herder-Scherpenhuysen i' behoeve van de gemeentelijke sch( voor basisonderwijs". Dit staat fi lezen op de oorkonde die mevi J. A. de Herder gistermiddag vestigde aan de wand in de hal i de „nieuwe" burgemeester De 7" derschool aan de Prinses Margi straat. Met deze officiële openingshanl J ling van de echtgenote van wij' burgemeester mr. J. P. de Here AP had de openbare school van KouAarin kerk een nieuw onderkomen gevojroeti den. „We waren in het begin eigghern lijk wat teleurgesteld, dat we het mDopbi een tweedehands schooltje moesl ld ai dden", zei gistermiddag de he Kimpel, voorzitter van de oude commissie, „maar deze teleurstellii^sie is, dankzij de inspraak die ons we "ern toegestaan en de voortreffelij °r r samenwerking met het gemeentUe' bestuur, veranderd in grote vreugde Vele gasten kon burgemeest C. M. van der Linden gistermidd ,den verwelkomen. Een speciaal wooi ^uu van welkom richtte hij tot mevrou ra^ De Herder en haar zoon Wouter, d lidli| naar hun vroegere woonplaats wan hou( gekomen. Misschien met een bee( ajjse weemoed; maar u zult ongetwijfe jye] ook dankbare herinneringen hebbndt aan de goede momenten die u hi[)e hebt beleefd. Koudekerk is burg k t( meester De Herder nog niet ve Jr d getenaldus de heer Van der LiFj den. or 1 Nadat mevrouw De Herder coi openingshandeling had verrid al e kreeg zij van één van de leerlingiet a bloemen aangeboden, terwijl burgppel meester Van der Linden haar efn oj boekje met oude prenten van KoudfJe kerk overhandigde. tuu: Mevrouw De Herder bood tw sten Delfts blauwe borden aan met hisWmm rische afbeeldingen van oude spoendk wegen en de eerste vliegtocht na ort Nederiands-Indië. ssie Wethouder W. Th. Molema gaf e k overzicht van de inspanningen dfuik verricht moesten worden om egd „doorstroming" van het Koudekerk nde onderwijs te realiseren. ing Op de foto: mevrouw De Herde Scherpenhuijsen bevestigt de ing lijste oorkonde met o.a. een foto v< haar overleden echtgenoot aan wand van de hal. B GEMEENTE ZOETERWOUDE Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8. van de Woningwet, aan Stikvoort's Bouwbureau N.V., Leid- seweg 164b te Voorschoten, ver gunning te verlenen voor het ge heel oprichten van een viertal loodsen met kantoren op het per ceel kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude. sectie E nr. 1958 (ged.), plaatselijk gemerkt „Keer- weer". Het te bebouwen perceel is gelegen in het bedrijfsterrein van het bestemmingsplan „West-1 einde". Het bouwplan met de daarbij be horende bescheiden ligt vanaf don-1 derdag 25 november 1971 geduren de veertien dagen ter secretarie, afdeling algemene zaken, ter in zage. Gedurende bovenvermelde termijn is een ieder bevoegd tegen het ver lenen van de hierboven bedoelde bouwvergunning bij hun college schriftelijk bezwaar in te dienen. Zoeterwoude. 24 nov. 1971. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J. A. DETMERS de secretaris, H. J. M. SIEVERDING

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4