poor van vernieling in Leiderdorp een wereldpremière WEEKAGENDA Litteris haalde oude duif van het nest Knipmolen in gebruik Leimuiden verkoopt tachtig woningen Uitstellende ravage in de mavo-school Koïïl Vrede, H01)8(1 Vrede' Welfare-winkeltjes aan Volmolen gracht m K k SjAGENDA OEN HAAG Liederenavond in Oegstgeest Uitslagen van het Unie-muziekfeest /E LEIDSE COURANT MAA O 22 1;0VL7. ::R 1971 lERDORP By zijn ronde door school zondagochtend ontdekte concierge van de chr. MAVO- iool aan de Van Geerstraat, de •r A. Boer, dat inbrekers op ontstellende manier hadden igehouden. Er werd voor min- 10.000 gulden schade aange- Alle negen leslokalen, de nlcenten- en de directiekamer erden overhoop gehaald. Het was ct mogelijk om vandaag in deze vage les te geven zodat de school sloten was. g projector werd vernield, gor- jnen uit de rail getrokken, gaten de verduisteringsgordynen ge leden, planten door de lokalen gooid, alle brandblusapparaten, iggespoten, wandkaarten en loolborden van de muur getrok- mmef"' telefoons losgetrokken, de c ffie-automaat vernield, het ar- --- -in ief over de grond gesmeten en langrijke stukken door de mod- y'oJ r gehaald. De globe werd in een itiekf inter pot achter de school terugge- 3e'u nden- nend directeur, de heer D. Groene- ;cht\ ld. geloofde niet dat er sprake van een wraakoefening op de ..Het komt de laatste tijd on ij regelmatig voor dat men in omgeving last heeft van ver dingen. In geloof niet dat het h( n de school zelf afkomt". £®wolitie deelde ons mee dat er nu or de vierde maal in korte tyd de MAVO-school was ingebro- Jn. Waarschijniyk zün de daders igdigen. Burgemeester Van der tve heeft gisteravond op ver- ge van het schoolbestuur per- lonWjk de ravage bezien, bestuurslid van de school ver- 'laarde ons, dat het bestuur bu nder geschrokken was en dat t wordt gepijnigd door de vraag >e deze school, die wat ichtc.»af ;t. voor dergeiyke aanvallen kan lorden behoed. Het vraagt z»ch »k af. hoe het mogelijk is, dat [Q&N de directe omgeving, waar toch lijk ïddfl II, van respo nd. ikte ar ni uit d sing n cati en? open£ een en v» is ten r Be8,, J. JSE enei Jt JU, z Le w uran irant edacfjj inkmli' d ;elijks BIOSCOPEN 7, 9.15, wel woningen staan, niets is op gevallen. Misschien moet de poli tie deze omgeving wel büzonc'er in haar surveillance gaan betrek- Nog meer geweld In dezelfde nacht werd in het gym lokaal aan de Hoogmadescweg Ericalaan een klok ontvreemd en ook rommel gemaakt. Dc politie vermoedt dat deze twee gevaiien met elkaar in verband staan, daar de MAVO en het gymlokaal dicht by elkaar staan. Op de hoek Frederik Hendriklaan Wilhelminastraat werd een post zegelautomaat gekraakt. Ook zy'n resp. aan de Wilddreef en Hoofd straat telefooncellen van hun geld beroofd. Door de marfier van for ceren gelooft de politie dat de kraker van de postzegelautomaat en van de telefooncel dezelfde is. In die nacht werd ook ingebroken in gebouw „Irene" aan de Hoo'd- straat. Er wordt daar een koffie- automaat vermist. Gisteravond ontdekte de bewoner van een huis aan de Ericalaan dat inbrekers tydens zün afwezigheid een 1 e- drag van een paar honderd gulden hadden ontvreemd. Ten slotte werd ons vanmorgen een inbraak gemeld in de oude RCL- kantine aan de Hoogmadeseweg. waar de daders ook hun verniel zucht hebben botgevierd. Zu zet ten water- en gaskranen open, hebben een menigte drinkglazen kapotgesmeten, foto's uit hun lust gehaald en een vlikobak omge kiept. Er is ook daar veel water schade. LEIDEN Op donderdag 25 no vember opent het Roode Kruis afd. Leiden een Welfare-winkeltje aan de Volmolengracht in het pand no. 19. De opening wordt verricht door me vrouw N. A. den Haan-Groen. Het ligt in de bedoeling de verkoop van welfare-artikelen aanvankelyk al leen te doen plaatsvinden op de don derdagavond (koopavond) van 7 tot 9 uur. De produkten die zullen wor den verkocht, worden gemaakt door langdurig zieken en invaliden die daarmee een zinvolle taak hebben. Jubilarissen bij Roto LEIDEN Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Het Karrevviel zijn de volgende negen jubilarissen van de Rotogravure gehuldigd: De heren E. Pison, P. W. F. Sierat en S. Wels van de retouche, W. Duyn, P. van Rootselaar en A. van Es van de rotatie. I. Pardon en J. N. Overdevest van het papiermagazijn en A. van Polanen van de expeditie. anclag 22 november Scliouwburg Ier, Première se Fuge v. H. T, Stadsdoel lijna wee Weezen. isdag 23 november Schouwburg, 20.15 uur Nieuw Rott. met De Bedelaarsopera. rini'zJesgebouw, 20.15 uur Pr. W.-A.zaal. "Mil. Kapel o.l.v. A. Posthumus, rdus Majellakerk, lyenckebachstr. uur Holl. Voc. Ensejnble o.l.v. Cor ers, m.m.v. Jan Schmitz. orgel. ntonius Abt, Scheveningseweg 20.15 'Plet v. Egmond orgel (Karl-Elert. li Saëns, Rheinbeijer, Vlerne, Mes- VOORSCHOTEN De Knipmolen aan de Vliet is zaterdagmorgen weer in gebruik gesteld na een grondige restauratie te hebben ondergaan! De Knipmolen stamt uit 1800. Voorheen heeft er in de Knippolder (groot 27 ha) een andere molen gestaan, in 1641 was op deze plaats al sprake van een molen. De Knipmolen, een ronde stenen windwatermolen is- een bovenkruier, de wieken kunnen worden gekruid. Bij hoge waterstand kan de molen 10 m3 water per minuiuit verwerken Hij is nu een nood- of reservemolen voor de garandering van een juiste waterstand in de polder. Omdat de molen alleen via het wa ter goed is te bereiken: lag zaterdag morgen een rondvaartboot klaar bij de Grote Vink. De boot met genodig den ging via het Korte Vlietkanaal naar De Knip. In de stromende re gen verliet wethouder Esselaar met vele genodigden de boot om door het losmaken van de vang (rem) de mo len officieel in gebruik te stellen. De heer Kranenburg, oud-molenaar van de vroegere Oranjeboommo len, zal zo nu en dan de molen laten draaien. itta, 20.15 uur, van do. 11 nov. t/m nov. (beh. 14, 15. 18, 21. 22 en 25 Fons Jansen met Kwartetten. 1 er Pepijn, t/m 23 nov. Sam-Sam, JiddiscH-Israëlisch theatercabaret. 9.15: 14 j. BIJOU: The Go ,.2. 7.15, 9.30. zo. 2. 4.15, 7.15. 9.30; CAMERA: The Graduate; 2.15. 7.15. to. 2.15. 4.30, 7.15, 9.30; 18 j. CINEAC: de gordel van smaragd; 9.30. 11.30, .30, zo. vanaf 11.30; a l. Daniël; 5.30, i.30; 18 j. CITY; De ratten van duis- arlem; 2, 6.45, 9.15, zo. 1.45, 4.15, 6.45, 18 j. CORSO: Ontsnapt uit kamp nzie; 2, 8.15, za. 2. 7. 9.15, zo. 2, 4.15, 14 j. DU MIDI: Kanonnen van e; 8.15; 14 j. Jeugdfilm: Peter zo. 1, 3; Sjors en Sjlmmie op het neiland; za. wo. 2. EURO CINEMA; dochter; 1.30, 7.45, za., zo. wo. 3.45, I j. Jeugdfilm: L. H. als straat- tanten; za., zo. wo. 1.30. FLORA: verleidsters; 2.30, 7, 9.15, zo. 2, 4.30, J 18 j. KRITERIONII Conformista; 9 30, zo. 1.30, 4, 7, 9.30; 18 J. METRO- The Carpetbaggers; 2, 8; 18 J. OD- De zaak Anderson; 2. 8, za. 2, 6.45, 1.45, 4.15, 6.45, 9.15; 14 j. OLYM- Carol Ted Alice; 2. 8; 18 I AGE: Wat zien lk? 2.30, 7. 9.30. za. 4.15, 7. 9.30; 18 j. REX: Companeros; 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. zo. v.a. 14 j. ROXY: The Whiskey War; do., 2.30, 8.15, vrij. 2.30, 7, 9.15, za. zo. 7, j. ROYAL '70: De laatste revolver- ma. t/m do. 2, 8.15, vrij., za. zo. 2. 15; 18 j. ROYAL OP ZOLDER; Go- tegen de reuzen: ma. t/m do. 2.15, 8, za. zo. 2.15, 7, 9; 14 j. STUDIO DE De bruidenmoordenaars; 2.15, •30, zo. 1.30, 4. 7.15, 9.30; 18 j. STUDIO Mans; 7, 9.15, di.-av. besl. voorst.; film: Woody Woodpecker Festi- 1.30, za. wo. 2. THALIA: Stamping ma. di. 2.30, 8.15, vrij. za. 9.15, zo. 7. 9.15; a.l. DE UITKIJK: inds; 2.30, 7, 9.30, zo. 1.45, 4.15, 7, 930; BIOSCOPEN IN DELFT Wat zien ik? 2.30, 7, 9.15, vrij. za. 18 j. CITY-SELSCT: Drive, be said; 7.15; 18 J. Spaanse driften; vrij. za. 18-J. Rin-tin-tln, de wolfshond; za., 2.15; a.l. DELFIA; De ongrijpbare 2, 7, 9.15; 14 j. Nachtvoorst, do., a 23.30 Sex in Hotel De Bock; 18 j. ■EN KINO: Ik kwam, lk zag, ik t; 2.30, 7, 9; 14 j. FLORA: Tweemaal de dood gekust; 7, 9.15, za. zo. 2.30, 7, II J. Bloed van de vampier; vrij. za. II j. STUDIO-D: Blue Movle: 2.30. 7. 'I J. Filmliga di. 23 en wo. 24 nov. La Belle et la Béte, 14 j. T op-muziekfestival LEIDEN Ter gelegenheid van het 28ste lustrum van het Studen ren Muziekgezelschap „Sempre Crescen do" wordt op 2. 6 en 7 december een groot muziekfestival in Leiden georganiseerd. De toegang is open voor iedereen. Donderdag 2 december: 21.00 uur in de Stadsgehoorzaal: Jazz-avond met het vermaarde Nederlandse trio Louis van Dijk, The Chris Hir.ze Combination en Wim Overgaauw Maandag 6 december: 22.00 uur op Sociëteit Minerva: Zigeunei>avcnd met onder meer de volgende Studen ten Zigeunerorkesten: Hoszpita (Lei den), Kabani (Amsterdam), .Tzigane (Utrecht) en een bekende Piimacz, de Hongaar Ferenc Lakatos. Dinsdag 7 december: All - Music - Night, 20.00 uur op Sociëteit Mi nerva. The Dutch Swing Collage Band, Emmy Verhey, Stefan Askp- nase (de beroemde Poolse Chopin- vertolker), Liesbeth List er de op gang makende popgroep Focus. De avond wordt gepresenteerd door Pim Jacobs. Dank zij steun van CRM, ge meente, universiteit en vele Neder landse bedrijven hoeft men voor de drie avonden samen slechts een tien tje te betalen. Passepartouts worden vanaf maan dag 22 november verkocht op de volgende plaatsen: WV-kantoor, Servaas' Muziekhandel en Bender Piano's; tijdens etensuren 's avords op sociëteit Minerva, in het WFL- gebouw, het Prytancum, Augustirus. ZOETERWOUDE Sint Jansfanfarc. Voor een 'uitverkocht huls' gaf de Sint Jansfanfare zaterdagavond een geva rieerd concert onder leiding van diri gent Jan Mey. Het Leidse accordeon orkest Vivace verleende medewer king. Vooral na de pauze, toen aller lei populaire stukken werden ge speeld, oogstte de fanfare veel suc ces. Voorzitter Straathof kondigde een populair concert in februari aan. OEGSTGEEST Een 'tweeslach tig' liederen-matinee was er zondag voor de Vrienden van het Lied. Vóór de pauze stelde de tenor Ralph Bec kers zich voor, erna kon men de sopraan Inge Fröhlich, echtgenote van de pianist Ton Hartsuiker, be luisteren. Deze laatste begeleidde zowel voor als na de pauze. Inge Fröhlich weet nauwkeurig, wat haar capaciteiten zyn. Ze zong werken van componisten uit deze eeuw en oogstte veel succes met een drietal liederen van Igor Strawinsky. Wist de sopraan precies, wat haar het best lag, de tenor Ralph Beckers had zich door zijn enthousiasme voor een groot componist tot een veel te stout waagstuk laten verlokken: Schumanns Dichterliebe, een van de prachtigste cycli die de liedkunst rijk is. Beckers was, heel verstandig, begonnen met drie liederen van Joh. van Wijngaarden, die de zanger een goede kans gaven, zich in te zingen. Toen echter genoemde liederencyclus aan bod kwam, bleken allerlei sto rende beperkingen. De stem is niet- opvallend, forti en pianissimi liggen niet ver uit elkaar en naar nuance ring werd te weinig gestreefd. Dra. A. VAN DER VEEN- WIERSMA LEIDEN Yoga-cursus. De afde ling Leiden van de stichting Yoga Nederland begint in de eerste week van december een nieuwe cursus van acht lessen. Cursusleider is Bert Willemse en inlichtingen verstrekt het in Delft gevestigde secretariaat, tel.: 01730-40840. Wisseling huisarts Ds. Vanrler Weele vierde zilveren jubileum LEIDEN Het was 3 november 25 jaar geleden, dat ds. C. v. d. Weele in Harderwijk het pastorale ambt in de Chr. Geref. Kerken aanvaardde. Op 23 augustus 1953 verbond de ju bilaris zich aan de kerk in Leiden, zijn tweede gemeente. Evenals in Harderwijk diende hij de Chr. Geref. Kerk hier zeven jaar. In juni 1960 volgde Ermelo-Putten, in 1963 zijn tegenwoordige gemeente, Huizen. Ter gelegenheid van dit jubileum ging ds. v. d. Weele gisteren twee maal in Leiden voor. De onderwer pen voor de beide diensten waren: „Roemen enkel in verkiezende ge nade" en „Een hemels troongezicht, onder de Boog". In de morgendienst merkte de pre dikant op, dat jubileren vooruitzien is, gericht op de toekomst. Aan het eind van de dienst werd hem Psalm 134 3 toegezongen. Na de dienst was er gelegenheid de predikant ge luk te wensen. Uiteraard is ook in Huizen dit ju bileum gevierd. Daar wérd de pre dikant een receptie aangeboden, waarop ook een deputatie uit Leiden haar opwachting maakte. ALPHEN Rechts dokter J. H. Veenendaal, die een functie aan vaardde bij de Alpheuse schcol- artsendienst en links dokter Erades, die hem opvolgt als huisarts. Velen namen zaterdagmiddag afscheid van dokter Veenendaal. Dat gebeurde in het gebouw Nabij. Namens het „co mité dokter Veenendaal bood de heer C. Verruijt de scheidende huisarts een stereofonische platenspeler met boxen aan en namens de collega's sprak dokter M. E. van der Steen waarderende woorden. Dokter K. Gill releveerde, dat dokter Veenen daal in 1945 tot het ziekenfonds Alphen aan den Rijn en omstreken toetrad. Plantsoenendienst Oegstgeest gaat experimenteren OEGSTGEEST In het voorjaar van 1971 besloot de raad zo spoedig mogelijk te stoppen met chemische bestrijdingsmiddelen en over te gaan op het invoeren van een natuur tech nisch beleid, zoals de methode Le Roy, die in de gemeente Heeren veen al ten dele wordt toegepast. Ook werd een punt gezet achter het gebruik van herbiciden voor straten en speelweiden. Alleen bij hogere uitzondering wordt er gespoten. Burg. en wethouders hebben intus sen een bezoek gebracht aan Heeren veen en zün tot de conclusie geko men dat proefnemingen met gewü- zigd plantsoenbeheer kunnen worden genomen. De directeur van Gemeen tewerken is verzocht met voorstel len te komen. OEGSTGEEST Intocht. Ook in onze gemeente deed Sint Nicolaas za terdag zijn intocht. Hij werd verge zeld door vier zwarte Pieten. Academische examens LEIDEN Rijksuniversiteit Ge slaagd: kand. ex. cult, antrop.: de heer C J W Wllmer (Leiden); doet. ex. W. sociologie; de dames: A E Boerma (Lei den), M J A de Jonge (Leidschendam), M C G Janzen-Hedeman (Kaagdorp), H S Merens-;Riedstra c.l. (Leiden); de he ren B Ponte (Leiden). H R Brander (Gouda); kand. ex. Duitse taal- en let terkunde: de heer H M Disko (Nuth): kand. ex. Italiaanse taal- en letterkun de: mevr. E P Passariello-Reinoud (Den Haag). LEIMUIDEN In de vrijdagavond gehouden raadsvergadering is definitief besloten tot verkoop van taelitig eengezinswoningen, die nu nog in eigendom en beheer zijn bij de gemeente, aan de bewoners. De woningen zijn vóór 1961 gebouwd en de gemiddelde prijs wordt 30.000. Ze mogen geen handelsobject wor- - den en- daarom is bepaald, dat in de eerste tien jaar de gemeente de eer ste gegadigde moet zijn by even tuele verkoop, op straffe van een boetten van f 10.000,In 1976 gaat de gemeente opnieuw een aantal woningwetwoningen verkopen. De raad ging akkoord met het ac cepteren van f 660.000,van de ge meente Rijnsaterwoude voor ver breding en reconstructie van de He- renw eg. Zodra Rijnsaterwoude aan reconstructie van het eigen gedeelte van deze weg toe is, moet het be drag worden terugbetaald. Voor demping van een sloot en aanleg van riolering in de Dr. Sta- penséastraat werd f 22.000.be schikbaar gesteld. De gemeentevlag, een blauwe waarop negen gele ruiten in een rij van vijf en een rij van vier, werd goedgekeurd. De gemeente zal voortaan vier keer per jaar een voorlichtingsblad gaan verspreiden. LEIDEN Het Antwerpse Fakkeltheater bracht zater dagavond inliet LAK-schouwburgje de 'wereldpremière' van een min of meer revue-achtige show onder de titel ..Kom Vrede, Hopsa Vrede", geschreven door de Vlaamse journalist Bert Verhoye. De schrijver werd voor dit spektakel geïnspireerd, al thans wat thema en opbouw betreft, op „De vrede" van de antieke Griekse toneeldichter Aristophanes, geschre ven in 421 vóór Chr. ter gelegenheid van de Dionisios- feesten. Het stuk van Verhoye is echter in zoverre een be werking van het antieke gegeven, dat het kritiek inhoudt op de samenleving. Hij heeft daartoe gebruik gemaakt van in het oorspronkelijke spel aanwezige revue-aspect, terwijl het basisgegeven aanleiding werd voor het spuien van een stevige dosis maatschappijkritiek. De hoofdper sonages bleven dezelfde, alleen een paar nevenfiguren werden vervangen of weggelaten. Waarom deze (wereldYpremiëre niet in Antwerpen Bert Verhoye: ..Wat maatschappijkritiek betreft, lopen toe in België (zeg Vlaanderen) 'zeker minstens vijf jaar achter bij Nederland. Het is echt-er wel de bedoeling het spel ook in Vlaanderen te brengen en dan maar afwach ten hoe het daar overkomt". In ..Kom Vrede" viert de cynische maatschappijkritiek hoogtij. Scherpe teksten vuurt de schrijver af op instan ties als de BVB, de niet zo populaire Belgische Veilig heids Brigade. Ook de kerkelijke overheden ontkomen niet aan zijn cynisme wat betreft verbondenheid met het maatschappelijke systeem en machtsgroepen, hoewel hij dat cynisme soms aardig weet te bemantelen door wat kolderieke humor. Om nu te zeggen dat deze uitvoering in het LAK-thea- ter feilloos verliep, dat is te veel. Het spel vertoonde nogal wat manco's, maar dat zal wel worden bijgeslepen. Voortreffelijk was de muzikale begeleiding en origineel de aankondigingen van wat genoemd werd: de verschil lende „schuifjes" van het spel. Bij het niet in groten getale opgekomen publiek kwam een en ander goed over. WILLEM PRINS. LEIDEN Unie-muziekfeest in de Gehoorzaal op zaterdag 20 novem ber: „Tavenu", Opperdoes 316 p naar B; „Benvenuto", Voorschoten 2581/a p, Fanfare „Juliana", Waardenburg 238 p, „Kunst en Vriendschap", Zoe- termeer 252 p, „Kunst en Strijd", Krimpen a d IJssel 278'/- p, „Uit spanning door Inspanning", Rozen burg 264 p, Kon. Fanfare Corps „West Frisia", Twisk 292Vi p, „Kunst na Arbeid", Maassluis 276 p. „Brass band Breukelen", Breukelen 303Vï p, „Amsterdams Politie Muziek Gezel schap", Amsterdam 253 p, „Kunst na Arbeid", Purmerend 311 '/c p, „Vol harding", Berkhout 293 p, „Nij Lib- ben", Koudum 320*/a p, „Excelsior", Alblasserdam 2931/-.- p, „Hoogoven Harmonie", Beverwijk 298 p, Prot. Harmonie „Concordia", Treebeek 310 p, Harmonie „Apollo", Zaandijk 317 p. Op zondag 21 november: R.K. Mu ziekvereniging „ST. Hubertus", Am sterdam 229 p, „Kunst na Arbeid", Zuid-Scharwoude 297'/; p., „Ons Ge noegen", Wijdenes 306'/c p naar E; „Tavenu", Amsterdam 2301/» p naar C; „Harmonie", Assendelft 270 p, „Beemsters Fanfare", Beemstër niet verschenen; „Muzieklust", Obdam 299'/ï p, Jeugdharmoniekorps „Jong Excelsior", Amsterdam 295V- p. Har monie „S.H.V.", Rotterdam 300 p. De wisselvlaggen in de groepen Harmonie en Fanfare werden resp. toegekend aan Apollo (Zaandijk) en Nij Libben (Koudum). K en G (Lei den) won de wisselbeker van de groep „onafhankelijken". JOHAN VAN W. LEIDEN De Damclub Lisse heeft in de hoofdklascompetitie van de Leidse Districts Dam Bond (L.D. D.B.) de eerste nederlaag moeten in casseren in de strijd tegen W.D.G. I uit Wassenaaf. LEIDEN Van 28 november tot 19 december zal in de expositie ruimte van Ars Aemula Naturae (Pieterskerkgracht 9) een tentoon stelling gehouden worden van wer ken van Ars-leden. LEIDEN Ondcrvvüsprolest. Maandag 29 november is uitgeroe pen tot nationale protestdag tegen het huidige Onderwijsbeleid. In Lei den werkt de Leidse Studenten Fe deratie aan de voorbereiding. In overleg met de Federatie organiseert Augustinus op 23 november een in formatie-avond over de onderwijs problematiek. Sprekers zijn o.a. K. de Bruin, secretaris van de ABOP (Al gemene Bond voor Onderwijzend Personeel) in Leiden. D. Couprie, voorzatter van de Universiteitsraad. OUDE WETERING Onder gro te belangstelling van jong en oud arriveerde zaterdagmiddag Sint Ni colaas bij de aanlegstijger aan de Lisserweg. Na zijn paard te hebben beklommen ging hij met de muziek vereniging „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering en de pony vereniging uit Nieuw-Vennep voor op aan de rondrit beginnen. Namens de winkeliersvereniging deelden de zwarte pieten cadeaubonnen uit. OEGSTGEEST/LEIDEN „Litteris Sacrum" heeft voor haar leden en donateurs een oude duif van het nest gehaald: „Brullen as een duif' van Leslie Storm. Het stuk werd in de vertaling van Cees Laseur een jaar of acht geleden door de Haagse Comedie op de planken gezet. Niettemin is er zaterdagavond (ko mende donderdag- en vrydagavond zijn er reprises) in het Rijnlands Ly ceum door honderden trouwe Litte- ris-klanten danig gelachen om de blijspel-verwikkelingen rond Lord (hereboer) Dungavel, zijn vrouw Em ma en zijn Amerikaanse schoonou ders Tom en Muriel Chadwick. In dit praatstuk, dat het blijkbaar nog best doet komen acht Litteris- actrices en -acteurs boven de mid delmaat uit. Bijzonder soepel en ont spannen speelde Bob Hageman die met Hans van den Wijngaard weer voor opmerkeiyke décors had gezorgd. De huiselijke ups and downs werden door Joop Segaar (Duinga vel) en Selma Hageman als Emma zeer bekwaam en luchtig behandeld. Erg plezierig ook was het society- aspect, dat Anny Beerbaimi aan Mu riel gat Maandag 22 november Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraadsverga dering. Rapenburg 10. 8 uur amateurfotografen. Gehoorzaal. 8.15 uur: Hoofdstad Operette met „Das DreimSderlhaus". Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraadsverga dering, o.a. behandeling bouwnota. Dinsdag 23 november Groenoordhal, 8 uur: ijsrevue. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., bal lon-piloten Boesman vertellen, met kleu renfilms. Breestraat 19, 7 tol 8 u.: spreekuur Chr. Emigratieeent rale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Steenschuur 5, 8 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Filmzaal Kreatief Sentrum, Breestraat 66. 8 uur: K. en O., „De film als Indus trie". door Hans van Oosterom. Schelpenkads 6. 8 uur: afd. Lelden Na- tuurhist. Ver., filmavond Herman Klei- brlnk. Museum Oudheden. 8 uur: prof. dr. H. de Meulenaere over opgravingen ln de Thebaanse nekropoo! Steenschuur 6, 8 uur: Leidse ver. van postzegelverzamelaars. Woensdag 24 november Groenoordhal. 8 uur: ijsrevue. Gehoorzaal. 12.45 uur: pauze-orgelcon cert Hans van Nieuwkoop. Donderdag 25 november Groenoordhal. 8 uur: ijsrevue. Oegstgeest, Rijnl. Lyc., 8.15 u.: Litteris Sacrum met „Brullen als een duif". Gehoorzaal. 8.15 uur: K. en O.. Residen tie-Orkest, m.m.v. Siegfr. Palm cello en Willem Nijholt declamatie. Vr(Jdag 26 november Groenoordhal, 8 uur: ijsrevue. Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met „Grimmigheden". Boshuis, achter Iloflaan 70, 7 tot 9.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 24, Jazz-zolder Hot House, 10 tot 3 u. nam.: kwintet Eddie Engels Zaterdag 27 november Clubgebouw Oosterkwartier. Borneo- straat: tentoonstelling De Snelvlieger. be zichtiging duiven vanaf 19 uur. Groenoordhal, 8 uur: ijsrevue. Oude Vest 45, gebouw K. en O.. 2.30 uur: kinderfilm. „Ezeltje Bim". vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met „GRIMMigheden". Zondag 28 november Croenoordhal, 3.30 en 8 uur: ijsrevue. FILMS LUXOR: Nana nu, 18 J., 2.30, 7 en 9.15 u.. zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. CAMERA: Dik Trom cn het circus, a.l., zaterd en woensd 2.30 en zond 2 en 4.15 u.; De doodskreet van satan. 18 jr.. elke avond 7 en 9.15 u„ do vrijd maand en dinsd-middag 2.15 u.: vrijdag- en za terdagnacht 23.30 u:. Wait until dark, 18 j. STUDIO: Taking off, 18 j„ 2.30, 7 en 9.13 u„ zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. TRIANON: Blue Movie, 18 J„ 2.30, 7 en 9.15 u„ zond 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. REX- Twee legendarische spitsboeven. 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 u„ zond 2.30, 4.30, 1 en 9.15 u„ vrijdag- en zaterdagnacht 23.30 u.: Einde van de laatste ronde. LIDO: Wat zien lk. 18 J., 2.30, 7 en 9.15 U„ zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Apotheken Apotheek Centraal. Breestraat 74, tel. 20552. De apotheken Voorschoten en Oegstgeest zijn geopend. Die te Lei derdorp is dicht. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5. maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 tot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Musea Acad Znst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber. dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.0014.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30. 18.30—20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Diaconessenhuls: klasse I dag. 1100— 12.00 uur, 13.15—14.00 uur, 18.23—19.30 uur; klasse U en klasse III dag. 13.15 14 00 uur, 18.45—19.30 uur; kinderafde ling dag. 14.1515.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30; 2de klas; alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en «an 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al- leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo„ vrij en zat. van 15—15.30; di. en do. vah 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30 uur. Annaklinlck: 3de klas 13.30—14.30 cn 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- klinlck: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur, ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rtjnord": dagelijks (ook in het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—14.45 uur. van 18.00—19.00 uur: 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.0015.30 uur, van 18.00—18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. XOORDWIJK Sole Mio klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling Tabakora- ma (geschiedenis van de tabak en van het roken, samengesteld door Nlemeijer Ned. Tabacologisch Museum t-g.v. 150-Jarlg be staan). tot 28 november, dag. 10 tot 17 uur, zon. 13 tot 17 uur. na 1 nov. 10 tot 16 en 13 tot 16 uur. Rapenburg 73: grafiek, schilderijen en tekeningen, tot 15 december. Tot 1 december: Grafiek uit België in dc Openbare Bibliotheek „Houtkwar tier". Zweilandlaan 5. Openingsuren: maandag 1—5. dinsdag 9—12 en 1—5, woensdag 9—12, 1—5 en 7—8.30, vrijdag 9—12 en 1—5 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: Schilderijen van Karei Wiggers en Willem Thijs; Keramiek van Anke Blankevoort cn Baps van Elsdlngen; Wandkleden van Ans Lempens: Plastieken van Hans God- defroy. November—december. Lakenhal: op werkdagen 1016 uur: op zon- en feestdagen 1316 uur. Tot 1 april 1972 Museum De Valk tot 24 maart 1972 gesloten. WASSENAAR: Alexandra, handweefwerk; Coen de Groot, tekeningen en Wouter van 't Oever plasticken; tot 31 december en ln de openbare bibliotheek, Lulfelbaan. Ge opend: ma 2—5 en 7—9 uur; dl. 10—12.30 en 2—5 uur; wo en vr 10—12.30, 2—5 en 7—9 uur; za 10—13.00 uur, do gesloten. Sociëteit Twentwel Twcntwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 1», Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk- straat la, Lelden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3