'MAGERE JAREN PETER NOTTET Okker via Riessen bij laatste vier UVS, Xerxes en RVC favoriet '„Grote Belofte" preekt niet door Friesland winnaar IJsselcnp Doel fa Fluks RVC MAANDAG 22 NOVEMBER 1971 DEVENTER Peter Nottet bewaart goede herinneringen aan iJllympisohe jaren. Vier jaar geleden leek hij definitief door te stoten °iaar de wereldtop. Maar na dat ene seizoen waarin hij terecht de kote Belofte werd genoemd, kwamen de magere jaren. Twee jaar eleden was zelfs zijn plaats in de kernploeg in discussie, terwijl het erstel vorig seizoen geen betere kwalificatie verdient dan „aarze- 1 i md". Zaterdag tijdens de eerste test van dit seizoen, de IJssel Cup, ïanifesteerde zich een nieuwe Peter Nottet, opnieuw vechtend voor en plaats bij de Nederlandse top, die tevens de wereldtop vormt. an De 27-jarige Peter Nottet, die zich zijn onlangs gesloten huwelijk in etermeer heeft gevestigd bereikte in officieuze eindklassement zater- jg na de 500 en de 1500 meter na de 2 eede plaats achter Ard Schenk. rttet is te veel gerijpt om aan die «staties (hij won de 1500 m in de eszins acceptabele tijd van 2.11,7) rgaande konsekwenties te verbin- n. „De IJssel Cup is gewoon het gin van het seizoen. Het is voor mij >t eens een momentopname. In feite n ik nog niet aan wedstrijden toe. trainingsopbouw van mij is zo ge- ht dat de grote vorm van mij pas er een maand moet komen. Zo'n ssel Cup stelt in feite niet zo erg Jel voor omdat bijna niemand zo „„t k is om tot op de bodem van zijn innen te gaan." Brons De fysio-therapeut üit Zoetermeer leefde in 1968 zijn grootste triom- all ?«K Van onze speciale verslaggever DEVENTER De IJssel Cup is t jaar eens een keer niet naar het r traditie sterkste gewest van de *TSB, Zuid-Holland, gegaan. Fries- void legde met de sprinters Marten jekstra en Eppie Bleeker de basis or de eerste Friese zege in dit ge estelijke schaatstoernooi. Zuid- 2 1 illand was overigens gehandicapt or de afwezigheid van de grote ick Kees Verkerk, die nog herstel de is van een kaakoperatie. On- le nks die handicap zou Zuid-Hol- bezjd overigens toch winnaar zijn ■2^ Jevjoiden, wanneer niet èn Jos Va- ntijn èn Rien de Roon op de 500 eter ten val waren gekomen, vo^rinter Jan Bazen: „In feite had- 48 n wij de gemakkelijkste overwin- ying sedert jaren kunnen behalen, valpartijen van Jos en Rien ver weiden onze kansen." jjer Een ander kernploeglid. dat op het 2n pèl ontbrak was Ronnie Nooitge- \ye St. Ronnie, die voor het gewest ,ere Md-Holland - Utrecht zou uitko- ng in, had straf gekregen van zijn n°si litaire commandant. Donderdag in j or de IJssel Cup had hij zonder doei stemming van zijn kapitein deel- soc lomen aan selectiewedstrijden. en nwettig afwezig", luidt de militai- -! bi {erm voor dit „vergrijp". Nooitge- ies. werd gestraft met 4 dagen licht )kto "est. 9 Wil Burgmeijer ake }*j de dames, die een strikt indi- e t luele strijd uitvochten, ontbraken erla" de voormalige kernploeg Atje uien-Deelstra en Akke Falkena, [der in een trainingskamp in Inzeil i n. Niet Stien Baas-Kaiser, de ge- idw 'dverfde winnares, greep de eer- lgev plaats in dit mini-toernooi, maar -1 Schenk-Burgmeijer (tijden 46,8 /oni de 500 meter, 2.31,4 op de 1500 e -utter). Wil Schenk-Burgmeijer ndafd tijdens het Nederlands kam- tal lenschap 1970 in Deventer uit de rad nploeg gewipt door het succes sie! Ie optreden van de Friezinnen zor e Keulen-Deelstra en Akke Fal- ïa. Voor haar betekent de situatie Dfes na het ontbinden van de dames an nploeg is ontstaan, een nieuwe neriom zich in de kernploeg te tit. aatsen. die na de b-kampioen- )fes appen in Eindhoven zal worden rdeformeerd. Op 2 december zal de i teldelijke technische commissie van Ier, KNSB met de drie regionale trai- vanfs, Wim Visser. Gerard Maarse en et fik Lamberts overleg plegen over :ld. nieuw te benoemen kernploeg- de liner. Voorzitter van de technische O missie Wierd Wynia: „Er zijn ?avèies die ook na de b-kampioen- e v appen liever op regionale voet de der gaan. Maar mijn persoonlijke itioi ning is dat er een vaste kernploeg et komen van acht dames." ege fen Het meest sprekende succes was zijn glanzende overwinning in de Nieuwjaarswedstrijden van Oslo, het evenement dat internationaal hoog wordt aangeslagen. In datzelfde jaar flitste hij tijdens de Olympische Win terspelen in Grenoble naar een bron zen medaille op de 5000 meter. Daar na kwam een enkele uitzondering daargelaten de malaise. Peter Not tet: „Ik ben niet die grote belofte geworden die Bc in 1968 was. Oorza ken daarvan zijn moeilijk aan te ge ven.' Misschien is het een complex van factoren geweest". Een van die factoren is zonder twijfel de opkomst van Jan Bols. Niet de hegemonie van Verkerk en Schenk, maar de opmars van de Hoo- geveense stayer heeft een belangrijke rol gespeeld in de carrière van Not tet. „Ard en Kees waren er al. Dat was en is gewoon de wereldtop en die wereldtop bestaat dan toevallig uit Nederlanders. Maar veel moeilijker te verteren voor mij was de komst van Jan. Hij streefde mij voorbij en dat was mentaal heel wat moeilijker. Ik denk dat de opkomst van Bols zeker een rol heeft gespeeld." Twee jaar geleden bereikte de car rière van Peter Nottet een diepte punt. Niet een gebrek aan training maar eerder een teveel was daar de oorzaak van. Vorig seizoen liet Nottet de studie prevaleren boven het schaatsen. Desondanks had hij een beter seizoen dan twee jaar geleden. „Mijn prestaties waren wel niet over weldigend. maar het ging toch. Daar bij moet je zeker rekening houden met het feit. dat ik door mijn studie niet zoveel tijd vrij kon maken voor het schaatsen. Voor het Nederlands kampioenschap moest ik examen doen. Ik slaagde en mijn schaatspres- taties waren wel wat minder." •yr Druk leven Peter Nottet heeft nu een praktijk in Zoetermeer. Als fysio-therapeut heeft hij een druk leven. „Ik heb door mijn werk wat minder op het ijs gestaan dan in het verleden. Maar ik geloof dat mijn conditie momenteel goed is. E"at moet ook wel als je wilt opboksen tegen de wereldtop. Ik ben geen Ard Schenk, die heeft van moe der natuur nu eenmaal meer meege kregen dan ik. Als je met hem wilt duelleren moet je in ieder geval hon derd procent conditie hebben. Zoals hij de laatste tijden rijdt is hij moei lijk te verslaan. Ard is twee seizoe nen geleden echt doorgebroken. Toen had hij het ineens te pakken. Zoals ik het in 1968 had." Het Nederlands kampioenschap is dit seizoen belangrijker dan ooit te voren. Op dat kampioenschap vallen de beslissingen voor de grote toer nooien. Nottet: „Het Nederlands kam pioenschap is het begin van de rest. Als je dat begin niet haalt kun je de rest wel vergeten. Dat is het tijdstip waarop je#de grote vorm moet heb ben. Dan moet je niet meer ergens naar toe moeten groeien. Ik zie het niet als een bezwaar om dan naar de top toe te werken Je moet er dan gewoon zijn want in een tijdsbfestek van 6 tot 7 weken worden alle grote toernooien afgewerkt. Het Europees kampioenschap in Davos, de Spelen in Sapporo, de wereldkampioenschappen in Oslo. Je moet die vorm tot zolang kunnen vasthouden." Peter Nottet heeft het Nederlands kampibenschap nadrukkelijk als eer ste doel gesteld. „Daar immers wordt de buit verdeeld. Maar over dat Ne derlands kampioenschap heen kijk ik vooral naar de Europese en wereld kampioenschappen. Mijn kaarten voor de Olympische Spelen liggen uiterst moeilijk. E>e 5000 meter is mijn favoriete nummer. Op die af stand mogen voor ieder land maxi maal drie rijders deelnemen. In Ne derland is de concurrentie geweldig groot. De drie toppers op dat nummer zijn Ard, Kees en Jan. Als ik erin slaag om één van die drie eruit te rijden, ben ik potentieel een medail le-kandidaat. Want wij zijn zo sterk dat uitzending tevens een stevige kans op een medaille inhoudt. Maar het verslaan van Ard, Kees en Jan zie ik nog niet zo een twee drie ge beuren." Peter Nottet was het liefst nog en- HOUSTON Tom Okker heeft zich geplaatst voor de halve finales van het wereldkampioenschap profs. In de kwartfinales van het honderdduizend dollar-toernooi in Houston versloeg hij de Ame rikaan Marty Riessen met 63 63 60. In de halve finales zal hij uitkomen tegen de Australiër Ken Rosewall. De andere halve finale gaat tussen Rod Laver en Arthur Ashe. Rosewall verdiende zijn plaats bij de laatste vier met een overwinning op zijn landgenoot John Newcombe: 75 62 57 63. JSiir Ard Schenk is het nieuwe seizoen goed begonnen. Tijdens de wedstrijden om de IJsselcup toonde hij de sterkste. kele weken naar Noorwegen gegaan voordat 27 december in Davos het Nederlandse trainingskamp begint. „Ik ben het met de keuze van het hooggelegen Davos wel eens. Alle schaatsers die toen op de bewuste vergadering aanwezig waren hebben voor Davos gekozen. Maar voor we naar Davos gaan was ik graag enkele weken naar Noorwegen gegaan. Je kunt dan wennen aan hard ijs. Van daag tijdens de IJssel Cup heb je kunnen zien, hoeveel knapen die voor 9 De Nederlandse damesfloretploeg is in Brussel tijdens een internationale landen- wedstrijd schermen als vijfde geëindigd van de acht deelnemende equipes. Het Zweedse Hellas heeft in Marsta in het tornooi om de Europa cup voor lands kampioenen handbal de tweede wedstrijd tegen het Belgische Interherstal met 29—9 gewonnen. het eerst op hard ijs kwamen nog onderuit zijn gegaan." •fa Twijfelachtig Ete kans bestaat dat de Nederlandse top voor de Europese kampioenschap pen niet wordt geconfronteerd met de Noorse en Zweedse titelkandidaten. Voor het toernooi om de Gouden Schaats, dat op 18 en 19 december in Heerenveen wordt gehouden, is de deelname van de Noorse en Zweedse top uiterst twijfelachtig geworden. Wierd Wynia. voorzitter van de lan delijke technisch commissie: „De Zweden en Noren houden dat week end de nationale sprintkampioen schappen. Wij stellen alles in het werk om hen te bewegen naar een andere datum uit te wijken, deelna me aan de nieuwjaarswedstrijden in Oslo is uiterst twijfelachtig omdat onze jongens dan in Davos zitten. Als de Noren en de Zweden niet mee doen aan de strijd om de Gouden Schaats, kan ik maar één conclusie trekken: zij zijn bang". Nottet ziet dat gebrek aan competi tie met de buitenlanders niet als een groot bezwaar. „Wij halen toch wel hoge tijden en in Nederland is de concurrentie groot genoeg." JOOP HOLTHAUSEN 9 Het Olympisch organisatiecomité kan een zucht van verlichting slaken. Het pe perdure tentdak dat de Olympische instal latie overspant, heeft zijn eerste belasUng- proef doorstaan Nadat de afgelopen da gen een herfststorm met windkracht 10 vergeefs aan de reusachige stalen kabels had gerukt zette vrijdag natte sneeuw de dakconstructie ondci zware druk. Slechts enkele acryl-platen. die nog niet goed be vestigd waren, bezweken onder het ge wicht van dc natuurkrachten oostenrijk heeft in Klagenfurt voor 6000 toeschouwers met 2—1 gewonnen van Italië in een wedstrijd voor het Europese voetbaltornooi voor ploegen van spelers onder 23 Jaar. Tom Okker kwalificeerde zich in grootse stijl. Geheel hersteld van de polsblessure, die hem bij het laatste toernooi in Bologna parten speelde, was hij ruimschoots superieur aan zijn goede vriend en dubbelspelpart ner Marty Riessen. Na de tweemaal 63 van de eerste twee sets, werd de Amerikaan in de derde volkomen overspeeld 60. Okker, die in de loop van het seizoen al meer dan honderd duizend dollar aan prijzengeld verza melde, heeft zich door deze overwin ning in elk geval al verzekerd van de 21.400 gulden, die voor de vierde plaats is uitgeloofd. Bij een overwin ning in de finale loopt dat bedrag op tot 170.000 gulden. Minder in de lijn van de verwach tingen liggend dan het resultaat van Okker-Riessen (resp. tweede en ze vende geplaatst), was de overwinning van de 37-jarige Ken Rosewall op de tien jaar jongere Wimbledonkam- pioen John Newcombe. Rosewall speelde scherper en vooral resoluter als hij onder druk kwam te staan dan de man, die tot voor kort algemeen als de opvolger van Laver werd be schouwd. Newcombe had duideliik te kampen met gebrek aan vastheid. De laatste twee maanden heeft hij als gevolg van een knieblessure, die hij opliep in de finale van Amerikaanse dub- belsnelkampioenschappen, slechts zes nartiien kunnen spelen. De laatste drie weken kwam hii zelfs in het ge heel oiet in actie. Als gevolg daarvan bleef hij in zijn partii tegen Rosewall Tommy Docherty, wiens tijdelijk con tract als coach van de Schotse voetbal bond in een definitief is veranderd, ver dient in dc komende vier jaar in totaal 250.000 gulden. De Engelse ster-jockey Lester Piggott Is voor de negende achtereenvolgende maal kampioen van z'n land geworden. In 631 races behaalde hij 162 overwinnin gen en bleef daarmee voor op Carson (795/148), Lewis (506/119) en Murray (744/112) ver van zijn beste vorm verwijderd. De „kleine meester", verloor zijn ser vice slechts eenmaal in de elfde game van de derde set en was na twee uur 36 minuten zeker van een plaats bij de laatste vier. In de halve finales, die zondag in het Hofheinz- paviljoen van Houston plaatshebben, komt Okker uit tegen Rosewall en Laver tegen Ashe. De finale, waarbij het verschil tus sen winnaar en verliezer ruim een ton bedraagt, is vastgesteld op 26 no vember in Dallas. Tom Okker halve finale ianjni Schenk-Burgmeyer in actie, die tijdens de strijd om de IJsselcup bij shcf«mes eerste in het eindklassement werd. ROTTERDAM Afgelopen zondag kwam er voor het eerst in deze competitie een kink in de „amateurkabel". Na een vlekkeloze start geen afgelas tingen in de eerste negen com petitiewedstrijden werd door de KNVB het gehele amateur programma in district West II naar later orde verschoven. Voor ons een reden om de me ning van diverse representanten van verenigingen die in de eer ste klasse B uitkomen te peilen over het wel en wee van de eerste negen wedstrijddagen. Ee?7 blik op dc ranglijst in de lste klasse B leert dat de onderlin ge krachtsverschillen bijzonder ge ring zijn. Zoals trouwens de laatste jaren in de eerste klasse B gebrui kelijk is. In feite springt maar één equipe en dan nog in negatieve zin er uit: hekkesluiter Fluks, dat ondanks een marge van vier winst punten de aansluiting met de overi ge ploegen wat verloren heeft. Al hoewel de achterstand op Lugdunum, voorlaatste slechts één punt be draagt. In feite is dat echter niet interes sant, omdat twee ploegen uit 1B naar de tweede klasse zullen moeten degraderen. Vandaar dat Fluksklas sering terecht zorgen baatt in het Dordtse kamp. Immers de achter stand op CVV. tweede van onderen, is al opgelopen tot drie punten. weken regenen. Dan kan iedereen bij ons uitzieken fa Neptunus Woorden van soortgelijke strek king liet Gijs Doolaard, ambitieus oefenmeester van Neptunus, horen,. „Onze verrichtingen tot op heden vallen, in ieder geval voor de bui- tenwereld tegen", licht Doolaard toe „maar ergens is het helemaal niet zo vreemd dat Neptunus met een be scheiden klassering genoegen moet nemen. Ik heb het voor de competi tie al gezegd. Niemand kan van een ploeg die pakweg zeven nieuwe spe lers telt verwachten dat het in een Xerxes, toch een van de beste clubs in de eerste klas, winnen we: en verdiend; terwijl we een week later van Neptunus, naar mijn mening beslist niet sterk, verliezen. Eigen lijk mag dat niet gebeuren. Er zijn echter wel oorzaken te noemen. De belangrijkste is dat we met een jon ge ploeg spelen. Die jongens vechten er ongelofelijk voor, maar, ze missen wellicht nog de fysieke hardheid. Ik ben er echter van overtuigd dat we nog een eind kunnen komenTen slotte staan we niet zo veel achter op de kopgroep. Zeker in deze afde ling, waar de onderlinge krachtsver houdingen elkaar niet zoveel ontlo pen, is nog alles mogelijk". beter dan ik verwacht had. Ga maar na: voor de competitie raakten we Rijsbergen (Feijenoord) en Jansen (Sparta) kwijt. Daar kwam vervol gens nog bij dat doelman Mat Kee- reweer in die ongelukkige wedstrijd tegen RVC uit het veld gestuurd werd. Met dit als gegeven kan ik niet anders zeggen dat ik dik tevre den ben met onze tweede plaats op de ranglijst. Zeker omdat we de top nog niet bereikt hebben. Dat gebeurt misschien volgend jaar. Ik heb een jong elftal. Dat nog moet groeien. De jongens hebben echter alles voor hun sport over. We gaan welbewust professioneel te werk. Dat gaat zijn vruchten afwerpenDit jaar al een beetje, volgend jaar hoop ik hele maal..." Desondanks heerst er in het Fluks-kamp zeker nog geen pessi misme. Integendeel zelfs. Secretaris Van Gorkum gelooftnog altijd in het behoud van het predikaat eerste klasser: „Natuurlijk, de situatie is niet al te rooskleurig. We zitten dui delijk in het hoekje waar de slagen vallen. Om al over degradatie te praten vind ik echter nog niet reëel. Zeker niet omdat we de afgelopen weken met ongelofelijk veel pech te kampen hebben gehad. Ga maar na: in een oefenwedstrijd voor het begin van de competitie verspeelden we twee van onze vaste eerste elftalspe lers: Van der Heuvel en Ruitenberg allebei ernstig geblesseerd, Zo'n te genslag is moeilijk op te vangen. Ze ker bij ons. Onze vaste kerngroep is nu eenmaal niet zo groot. We hebben verder nog meer pech gehad. In nog geen enkele wedstrijd hebben we met ons volledige elftal kunnen spelen. Is het daarom zo vreemd dat het bij Fluks niet zo goed loopt. Maar let eens op: wan neer iedereen weer fit is gaan we beslist punten halen. Daar ben ik heilig ran overtuigd. Daarom ben ik in feite zo blij met deze afgelastng. Het geeft ons de kans op herstel. Wat mij betreft blijft het nog enkele VAN GORKUM paar weken allemaal gesmeerd gaat. Nieuwe spelers betekent tijd. Tijd, om naar een eenheid te groeien. Wat dat betreft zijn we op de goede weg. De overwinning op CW heeft ons goed gedaan. Vooral omdat in die wedstrijd bleek dat met name de van stal gehaalde röutiniers, Van Krimpen en Theo van der Poel, nog broodnodig zijn bij ons. Dankzij hun ervaring en inzicht speelden we te gen CVV een redelijke wedstrijd. In ieder geval voldoende om de toe komst met vertrouwen tegemoet te zien. Kijk, kampioen worden zullen we niet, maar op een van de twee formatie van oefenmeester Jaap Kouters, vorig jaar nog bij Excel sior, laat zeker geen slecht voetbal zien. Het is echte, om met de woor den van CVV's nijvere voorzitter Adrie van Bokkum te spreken alle- degradatie-plaatsen eindigen ook niet. Daar ben ik vast van over tuigd". CFF Ook CVV heeft in de openingswe ken nog niet kunnen imponeren. De maal te „wisselvallig". Van Bokkum: „De ene week spelen we goed, de andere week slecht. Neem nu de laatste twee wedstrijden eens. Van Erg goed gaat het in ieder geval bij UVS. De Leidse formatie, naast jong talent steunend op de routiniers Holl en Leget, staat met slechts één punt achterstand op koploper Gouda op de tweede plaats. Naar de me ning van Gijs Doolaard heeft UVS de sterkste ploeg in 1B: „Sterk. Zo wel technisch als taktisch. Het zal niet meevallen om UVS van een topplaats af te houden". Bij UVS zelf komen de successen van dit sei zoen niet geheel onverwacht. Secre taris Polane: „De verwachtingen waren voor het begin van de compe titie hooggespannen. Op papier heb ben we een goed elftal. We missen alleen een specifieke spitsspeler. Zouden we 'die hebben dan zou UVS een goede kans maken op de afde lingstitel. Of dat nu ook gebeurt? Afwachten maar. RVC komt opzet ten, terwijl ik verder vooral Roo- denburg sterk vind. Kansloos zijn we in ieder geval niet..." fa Papendrecht Dat is UVS overigens volgens Ber ry Janse, eerste jaars oefenmeester bij Papendrecht wel. Janse: „UVS heeft een technisch knappe ploeg. Die jongens maken echter maar één fout: ze spelen veel te lief. En let maar eens op: dat gaat ze de ko mende maanden punten kosten. Nee ik hou het op Xerxes, Gouda of RVC". Janse is overigens goed te spreken over Papendrechtse verrich tingen. Ja, vooral over de prestaties van de laatste weken ben ik content. We hebben een slechte start gehad. We gaan nu echter steeds beter draaien. Mogelijk kunnen we de kopgroep nog bereiken. Voorlopig is „handhaven" echter nog steeds mijn parool. Ik zit nu eenmaal in een pe riode ran opbouw. Iedere plaats bo ven de twee degradatie-plekken is meegenomen". fa Roodenburg Volle tevredenheid in het Rooden- burg-kamp. Trainer Rinus Smits: „We voldoen tot nu toe aan de ver wachtingen. Het gaat in feite zelfs Ronduit teleurstellend was de competitiestart van RVC. De Rijs- wijkse formatie, vorig jaar nog ge wikkeld in de strijd om het lands kampioenschap, stond na drie wed strijden zelfs op een der degradatie- plaatsen. En dat ondanks de komst van mannen als een Guus Haak (Holland Sport) en Mede Ruis (Her mes DVS). Oefenmeester Karei Jan sen over die teleurstellende start: Daar zijn wel oorzaken voor aan te wijzen. Begrijp me goed. Ik had ook niet gedacht dat we zo slecht zouden starten. Maar achteraf zeg je: ja, daar, daar en daar lag 't aan. Om een paar dingen te noemen. We moesten door die nieuwe jongens speten met 'n gewijzigd elftal Ver volgens komt daarbij dat iedere te genstander extra geprikkeld is om van RVC te winnen. Wat dat betreft kan je een vergelijking maken met een Feijenoord en een Ajax. Logisch natuurlijk, tenslotte werden wij vo rig jaar kampioen. Het belangrijkste is echter dat de clubs in de breedte allemaal veel sterker geworden zijn. Om maar te noemen: UVS is sterker GIJS DOOLAARD BERRY JANSE geworden, Unitas doet het leuk en ook Xerxes is een aanwinst voor de eerste klasse". Inmiddels heeft RVC de weg om hoog echter weer gevonden. Karei Jansen: „Het kan nog altijd beter. Er is echter een kentering. De pres taties gaan de laatste weken in op gaande lijn. Als dat zich doorzet kan RVC nog een belangrijke rol gaan spelen in deze competitie. De eerst komende wedstrijd is voor ons het belangrijkst: winnen we die dan hebben we dc aansluiting met de kopgroep bereikt, verliezen we dan zullen we ons met een plaats in de middenmoot tevreden moeten stel len". fa De Musschen De Musschen is in tegenstelling tot RVC goed uit de startblokken geko men. De Rotterdammers, getraind door Lou Bennlngshof, veroverden uit de eerste wedstrijden meer pun ten dan redelijkerwijs verwacht mocht worden. De laatste weken gaat het echter minder. „Maar", weet secretaris Kamman", de laatste twee wedstrijden waren tegen res pectievelijk RVC en Xerxes. En dat zijn niet de eerste de beste". On danks die overigens ingecalcu leerde nederlagen heerst het opti misme bij De Musschen. Kamman: „Wij zijn er van uitgegaan dat we ons komend seizoen moeten handha ven. Meer is niet haalbaar voor ons. Op het moment tenminste nog niet. In de toekomst kunnen we wellicht doorstoten naar een sterke eerste klasvereniging. Nu echter weten we zelf ook wel dat we op onze tellen moeten passen. Ons streven is zo snel mogelijk twintig punten te be halen. Dan zijn we tenminste veilig. Tot nu toe hebben we er acht. We zijn daar tevreden mee. Zeker wan neer je in ogenschouw neemt dat we ploegen als Xerxes en RVC, toch twee potentiële kampioenskandida tenal hebben gehad...".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11