Meer laagbouw in Merenwijk Films in Leiden L.I.A.M. Reconstructie en verkeerslichten Oegstgeesterweg weer berijdbaar ATTENTIE v. d. WATER Maatregelen nodig in de Damlaan Dag-sociëteit geopend MERCEDES BENZ DIESELS Centrumplan in discussie Halleluja Katwijk geeft concert Burgerlijke stand van Leiden Mercedes Benz Occasions N.V. L.I.A.M. Official Mercedes Benz dealer biedt aan: Lm lm JOL m jvdtm nieuwe leidse courant vrijdag 12 november 1971 LEIDEN Het percentage laagbouw in de Merenwyk zal belangryk ho ger worden omdat dc grote beleg gers en met name Nationale Neder landen NV, waarmee Leiden mo menteel onderhandelt, veel meer perspectieven zien in eengezins huizen dan in flats. Als de nu in aanbouw zijnde woningwetcom plexen zyn voltooid, wordt over gestapt op premiebouw en bouw in de vrye sector. Wethouder Kret deelde dit gister avond mee op een vergadering van de AR kiesvereniging in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Hij sprak over „Stedebouwkundlige ontwikkeling van de stad Leiden". Nog dit jaar, in de raadsvergadering van 13 december, komt een aan tal woningbouwvoorstèllen in be handeling; op die ene avond gaat het om niet minder dan duizend woningen, aldus de heer Kret. Ten aanzien van de doorstroming vrywel dc enige manier om de steeds duurder wordende huurwo ningen vol te krijgen was hy niet zo pessimistisch. Naast een financiële prikkel in de vorm van de niet geringe premie (van ruim f 3.000) is er volgens hem nu ook een psychologische prikkel ten gunste van het wonen in de Me renwyk te bespeuren. Om aan te tonen hoe hard er moet worden gewerkt in het stadhuis om de woningbouw in het huidige tetm- po op gang te houden, vertelde de heer Kret, dat gemiddeld maar één op de vijf woningbouwplannen het haalt in Den Haag. Wordt tenslotte een plan goedgekeurd dan zijn er dikwijls eerst vier afgewezen.' Pasjesregeling Het leefbaar houden van de binnen stad vond de heer Kret een uitda ging van de eerste orde. Bruggen, rioleringen wallekanten, monumen ten, ja alles schreeuwt om de aan dacht in een oude stad als Leiden. Dan is er ook nog zoiets als verkeer, de huidige regeling bettekent op de route Korevaarstraat-station voor het openbaar vervoer al een tijd winst van vijf minuten, wat be wijst, dat Leiden op de goede weg is. Steeds meer zal moeten worden gewerkt in de richting van schei ding der verkeerssoorten. Nu de blauwe zone belangrijk is uit gebreid, stromen de aanmeldingen binnen voor de anderhalf jaar ge leden verguisde pasjesregeling bin nen. Er zal echter streng worden geselecteerd want anders wordt de hele blauwe-zoneregeling een far ce. Nauwkeurig zal worden nage gaan wie van de aanvragers wel of niet dringend behoefte heeft aan een ontheffing. Overigens zal het nog zeker vier maanden duren voordat een ont heffingsregeling alle instanties (waaronder ook de Kroon) heeft gepasseerd. (Voor de eerder bij ge brek aan belangstelling verworpen regeling gold een jaartarief van f 100, maar er wordt nu aan een wat hoger bedrag, bijvoorbeeld f 150 gedacht Redactie). Betaald parkeren Leids City Centrum. Kamer van Koophandel en gemeente zyn het juist eergisteravond eens geworden over het verpachten van een aan- LEIDEN Begin januari heeft <le aanbeste- ling plaats van de volledige reconstructie van liet ;ewikkelde kruispunt Rijnshurgerweg - Wasse- aarseweg - Jan van Houtlaan - Kagerstraat. Zo de winter voorbij is, dus omstreeks maart, zal met het werk worden begonnen. Er wordt dan |ook overgegaan tot het plaatsen van de lang ver dra beide verkeerslichten. Vooral omdat d© hoofd ingang van het Academisch Ziekenhuis nu aan de Wassenaarseweg ligt, is de urgentie van dit werk toegenomen. Bovendien moeten dagelijks duizen den scholieren dit kruispunt „nemen", terwijl ook het verkeer naar en van het Diaconessenhuis moeilijkheden op dit punt ondervindt. LEIDEN De Oegstgeesterweg, jdie anderhalve week, wegens werk zaamheden, uit de richting Oegst geest gedeeltelijk niet berijdbaar was, is weer open voor het ver- ikeer. Maandag wordt begonnen met Werkzaamheden op de andere rij strook maar dan wordt het verkeer luit beide richtingen over de nu weer "opengestelde rijbaan geleid. Booi iet dj andei „Pre vroej ineen Parkeergelegenheid heeft U bij ons op écn minuut afstand v. d. Werf- straat. Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigracht. (Ir. Driessen- straati. Oude Vest en Langegracht (Lichtfabriekent. Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger", geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het ge hele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vak service te bieden. Doet er Uw voordeel mee Gouden sieraden, verlovingsringen, horloges, klok ken. cassettes, verzilverde ge schenkartikelen. briljant. De beste merken, de ruimste keuze Juwelier - Horloger ir pri HAARLEMMERSTRAAT 181 dat d :e ka en all" rtrou et ee nindc I eel succes voor Rohan de Saram LEIDEN Het programma, dat het Residentie Orkest gisteravond on der Hiroyuki Iwaki ten gehore bracht, kon beslist niet conventio neel worden genoemd. Het Scherzo Capriccioso op. 66 van Dvorak hoort men niet zo vaak. De ver klanking had wel wat gediscipli- neerder kunnen zijn al werden enige ongelijke inzetten enigszins door gloedvolle directie gecompen seerd. De cellist Rohan de Saram leverde in het celloconcert in a op. 33 van Saint-Saëns een schitterende prestatie, met name in technisch opzicht. Zijn toon is misschien wat te egaal, weinig individueel, maar in dit virtuoze werk valt de na druk op schittering en daaraan is zijn spel ontzettend rijk. Het programma na de pauze be hoorde geheel tot de sfeer en de esthetiek van de zgn. „groupe des six" en het neoclassicisme, al da teert L'horloge de Flore van Jean Frangaix eerst uit 1961. Frank Minderaa had met de solo-hobo partij niet de minste moeite. Veel origineler zijn tie Actualités van Darius Milhaud uit 1928, studies voor filmmuziek. Honegger heeft het ideaal van de „groupe des six" slechts gedeeltelijk tot het zijne gemaakt zoals blijkt uit zijn choreografisch bedoelde Horace Victorieux uit 1920-'21; het werk bevat stellig indrukwekkende vondsten, maar de uitwerking is bijzonder overladen. Hoewel Iwa ki hier zijn beste troeven uitspeel de als dirigent, overtuigde deze tal parkeerterreinen. Hiertoe wordt een stichting opgericht. Zoals be kend. gaat het hier met name om de terreinen aan de Beestenmarkt, de Garenmarkt. de Ir. Driessen- straat en het Pieterskerkhof. Het ziet er dus naar uit, dat binnen afzienbare tyd dit afgesloten par keerterreinen worden, bewaakt en waarschynl\jk afgesloten met een slagboompje zodat men hier tegen uurtarief kan parkeren. In andere steden, men denke slechts aan Den Haag, voldoet dat systeem uitstekend. Wat het wandelgebied betreft, zei de heer Kret nog, dat, als het be dienend verkeer echt moeilijkheden ondervindt, er een regeling zal wordeh ontworpen om aan de pro blemen van bedrijfswagens tege moet te komen. MUZIEKFEEST IN DE GEHOORZAAL LEIDEN Ruim 10.000 broodjes, 1.000 slaatjes, 2.500 borden sot p. 35.000 gemengde consumpties en 10.000 koppen koffie zullen nodig zijn om de 2.500 deelnemers aan circa 7.500 bezoekers van het Na jaarsmuziekfeest 1971 in hun be hoeften te voorzien. Het muziek feest, dat zaterdag 13, zondag 14, zaterdag 20 en zondag 21 novem ber plaats vindt in de Stadsge hoorzaal, staat ander auspiciën van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. De verenigingen (53 harmonie- en fanfare-orkesten) worden ver deeld in zes groepen. Ze dingen alle naar de Stadsgehoorzaalprijs bestaande uit een wisselbeker en een geldprijs. De topavond wordt op zaterdag 20 november. Dan spelen de beste or kesten van het toernooi. Dit mu ziekfeest wordt voor de radio op genomen. Voor de gemeente Leiden betekent dit toernooi een meevallertje van minstens 10.000 gulden. KLASSIEKE KWALITEITSMEUBELEN DEALER VAN ELK BEKEND KAMERBREEDTAP'JT LEIDEN, HERENSINGEL10-11-12,TEL. 26003 RUNSBURG, OEGSTGEESTERWEG 46.TEL. 01718-16813 Horace mij niet en maakfe eerder een machteloze indruk door deze opeenhoping van luidruchtige toe standen. Een ongebruikelijke programmering heeft zijn voor- en nadelen, maar het streven verdient in elk geval lof. DR. J. VAN DER VEEN LEIOEN De smalle en drukke Damlaan in het Morskwartier wordt in het middaguur door meer dan 600 schoolkindenen overgestoken. Maatregelen als eenrichtingverkeer of parkeerverbod zijn hier dringend gewenst. Tot die conclusie kwamen gisteren bewoners van het Mors kwartier op een wijkhearing van het PAK. Vertegenwoordigers van de buurt vereniging „De Juwelen" klaagden erover, dat de gemeente nooit eens met een initiatief voor hün wijk komt: alle voorzieningen als sport en speelvelden, clubgebouwtjes, leefbaarheid enz. moeten door de bewoners geactiveerd worden. In de Mors heerst een acuut lo- kalentekort voor het lager en kleu teronderwijs van drie of vier stuks. Ook over het muziekonderwijs zijn klachten: kinderen onder de acht jaar worden niet ingeschreven en oudere kinderen zullen in elk ge val hun lessen ver buiten de wijk moeten krijgen. VOORSCHOTEN Oud en jong gaan in Voorscho ten hand in hand. Dat is gistermid dag gebleken bij de opening van de dag-sociëteit van de Algemene Bond van Bejaarden. Enige leerlingen èn twee leraren van het Lucas-college te Voorscho ten legden voor de talrijke geno digden in de bovenzaal van het Am bachtshuis geldbriefjes van 100, 25 en tien gulden in keurige rijtjes neer op een tafeltje tot een be drag van f 1401,20. Dit geld is door het Lucas - college bijeengebracht met een fancy-fair en een loterij. De soos-ruimte is te vinden in het Baljuwhuis aan de Voorstraat, ge legen naast het Ambachtshuis. Wethouder W. J. Ierstra, die de opening verrichtte, toonde zich ver heugd met dit „open bejaarden- werk". Als „huisbaas" overhandig de de wethouder namens de ge meente graag de sleutel van het Baljuwhuis aan de voorzitter van de Bejaardenbond de heer C. Me- chelse. Onder de genodigden bevon den zich burgemeester en mevrouw Verhaar oud burgemeester De Kool, ereburger G. Schrama,raadsleden, de gemeentesecretaris, hoofden van dienst en vele bestuursleden van verenigingen. Directeur Zeehospitium KATWIJK AAN ZEE Het be stuur van de stichting Rotterdamsch Zeehospitium heeft met ingang van 1 november 1971 dokter B. M. Dillman tot directeur-geneesheer be noemd. Hierdoor is de opvolging van dr. E. H. J. Warns, die in 1973 de pensioengerechtigde leeftijd be reikt, verzekerd. Dr. Warns is bo vendien nu in staat zich als bouwco- ordinator geheel aan de nieuwbouw te wijden. Ook zal hij nog zijn me dische zorgen blijven geven aan de sanatoriumafdeling. LEIDEN Het enorme kassucces „Love Story", is in Leiden terug gekeerd en wel in CAMERA. Dit stuk onvervalste romantiek kon wel eens een kentering betekenen in de film-industrie; de keiharde actie en de seks hebben misschien hun laatste tijd gehad in de film wereld. In STUDIO: Johan Boormans „Leo the Last". Boormans nauwletten de observatie van een verpauperd milieu en de knappe schildering van de laatste stuiptrekkingen van een oud geslacht leverden hem dit jaar op het festival in Cannes de prijs voor de beste re gie op. In LUXOR is weer eens een produkt van de Duitse seksfilmindustrie te' zien: Hunkering naar liefde". Met echte liefde heeft het alle maal niet veel te maken al loopt er nog zoiets als een echte ro mance tussendoor. De hoofdschotel is echter vlees, grote hoeveelhe den Germaans vlees, waar de gul zige camera's blijkbaar nooit ge noeg van kunnen krijgen. Ook in REX heeft het allemaal let terlijk weinig om het lijf in „Bun ny and Clod". Temidden van al lerlei rommelige beelden is er voortdurend ruimte, die wordt in gevuld met bloot, vrijages voor twee of meer personen van bei derlei of gelijke kunne. Ieder z'n meug. Ten slotte wederom geprolongeerd Blue Movie in TRIANON en „Wat zien ik" in LIDO. Wij ruilden in enige voordelige Mercedes Benz diesels, te weten: Mercedes Benz 200 D, blauw 1967 Mercedes Benz 200 D, wit-grijs 1967 Mercedes Benz 200 D, ivoor 1967 Mercedes Benz 200 D, grijs 1966 Mercedes Benz 200 D wit-grijs 1966 Komt u eens kijken naar deze wagens; wellicht kunt u hieruit uw (voordelige) keuze maken. VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL 44545 KATWIJK AAN ZEE Kort nadat van gemeentewege aan de hand van een maquette het nieuwe badcentrum was toegelicht kwam gisteravond de ..Centrum-midoen- standgroep" bijeen om zich hierover te beraden. Daar met de uitvoering van dit vrij kostbaar plan binnen niet al te lange tijd een begin zal worden gemaakt (het wachten is op toestemming van G.S.) is het nodig dat gegadigden hierover worden in gelicht. Uitvoerig werd uiteengezet wat er met h'et gemeentebestuur was besproken. Het is ondoenlijk aan ahe per soonlijke wensen met betrekking tot het te bouwen centrum tegemoet te komen, alhoewel aan de elementaire eisen die aan zo'n centrum moeten worden gesteld alle aandacht is be steed. De winkeliers die doo" sane ring hun bedrijf zien verdwijnen zal gelegenheid worden gegeven zonodig hun bedrijf of winkel voort te zet ten in een noodwinkel. Ook kwam de vraag naar voren wat voor bedrijven er in 't Heen nog gevestigd worden; zij kunnen een geduchte concurrent worden. Wei is gesteld dat bij de uitgifte van gron den aan inwoners voorrang wordt gegeven. De centrumgroep was een stemmig wat de aanvaarding van dit plan betreft, maar inspraak bij en overleg met B. en W. over details zal nodig blijven. FInmenco-muziek in Stadsgehoorzaal r KATWIJK AAN ZEE Het chr. gemengd koor „Halleluja" geeft vrij dag 26 november om acht uur onder leiding van Johan Admiraal, een con cert in de Nieuwe Kerk. Uitgevoerd worden twee grote gees telijke composities uit de romantische periode, voor koor, solisten en orkest: de „Messe Solennelle" van de Frans man Charles Gounod en het „Te Deum laudamus" van de Tsjech Antonin Dvorak; liederen van Gus- tav Mahler („Ich atmet' einen linden Duft" en „Ich bin der Welt abhan- den gekommen") en Serge Rachmani noff („Vocalise"). Medewerking verlenen de sopraan Jessica Ernst, de alt Martha van Kerkhoff, de tenor Henk Meyer, de bas Henk van den Brink en het Ge westelijk Orkest voor Zuid-Holland, uitgebreid met harp en orgel. LEIDEN Geboren: Brigitte, dv F van Reek en P M Slats; Petro R. zv P J Kortekaas en M J Kret; Franciscus M, zv F M J W Luijk en M J F Artz; Wilhelmina H, dv J van der Vijver en E J van der Kraan; Richard, zv J J van der Hoorn en W M Hermsen; Wouter J Chr, zv S Pieper en W Simonse. Ondertrouwd: C Roelandse en M J Boot; J B Sickman en C Boot; PGM Luiten en E J M Ruijs; F A van Huis en E H de Jong; H L Duijm en C A Meyer; J Nieuwen- burg en J M Voskuil; W J M van de Kooy en M W F de Graaff; H E Dekker en M J S lé Nobel; R A Kuiters en A M Laman; H J Huis man en M C H J de Groot; K J van Bohemen en E Singerling; J W van der Heijdt en S M Beekman: H Stokkel en H P Vlaskamp; P Teske en H de Ruiter; J P A Burg- houwt en T M C B Driessen; .A W M Jonker en L M C van Duijn; A L van der Meij en L F M Nieu- wenburg; B Ciere en M Kühn; A Norbart en J van der Linden; W Niesing en J E Glasbergen; K A Hakkert en H Blom: W A A Berk en M A Berg; J D W van Dam en L Dalhuisen; A W Hartman en S H Faber; T N Horree en T H de la Rie: C Onderwater en J G Masten broek: M P Verra en J C Koning; M T P M van der Voorn en M C H van Schie; J S Wetser en H E Wes- sels; W van 't Zand en G J G de Vos; J W Zee en M J M Bakker. Getrouwd: C A W Klijn en W L Rosenberg; C M Buurman en E Montanje; J P M Meys en C de Wolf; L J T van Leeuwen en A D M Mulder; CMC van Maren en J H Meijlink; W Willemsen en M E M van der Hoeven; P C van Haar lem en C P J M van der Heijden. Overleden: M R van Rooijen, 5 nov 1971, zoon; N Timmers. 7 mrt 1897. man: J Kikkert. 9 dec 1890, man; B Paauw. 28 jan 1931, man; M Jansen Hendriks, 13 apr. 1905. echtgen. van A J Stassen; D van der Niet, 8 okt 1910, man; J H Pel- lenkorf, 11 feb 1907, man: J van der Laan, 30 nov 1895, wed van J Spek snijder; J Muller, 1 jun 1891, man: H Verwer, 2 feb 1915, man: M van der Steen, 14 okt 1896. wed. van A Braxhoven; A Wagemaker, 7 apr 1890. man; G C C Aarts, 26 jut 1895, wed. van HAF Wesseling. LEIDEN Vanavond treedt de vermaarde Flamenco-gita rist Paco Pena op in de Stads gehoorzaal. Zang, dans en gi taarmuziek zullen elkaar af wisselen. Ook in het kader van het Holland Festival oogstte Paco Pena veel succes in Lei den. Sedert zijn tiende jaar speelt deze in 1942 geboren man uit Cordoba gitaar. Hij werd al snel populair in zijn geboorte land en bouwde vanuit Enge land een internationale car rière op. Zijn groep werd uit gebreid met de zanger El Sor- dera en dc gitarist Guillermo Basilisco. Hij treedt vanavond op met een nieuw programma. ^i/den TERRINES VE LA CHASSE SPÉCIALITÉS VE GIETER ACAD. EXAMENS LEIDEN. 11 nov Geslaagd doet ex Semitische taal- en letterkunde de heer E C M de Moor (Utrect); doet ex Ned recht de dames L v d Kaay-Danekers (Lelden). R C E Rappard (Leiden), P M van Teylingen-Roest (Leiden); de heren M E C Gevers (Leiden). A P M Henket (Leiden). F Ledeboer (Leiden). G A Noest (Leiden). O van der Schatte Olivier (Lei den): doet ex rechten vrije studier. mej PCM Schölvinck (Leiden) Vrijdag 12 november Rapenburg 24, 103 uur nam. jazz - zol der Hot House. Rob Tichelaar-Beraard Otten (sextet). OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum. 3.15 u.: aid. Oegstgeest K. en O.. Pim Jacobs over. ..Wat is jazz?", met muzikale bege leiding. LETDERDORP Geref. kerk Hoord- straat. 8 u.: concert door docenten Streek- muziekschool Rijnakkoord". vestestraat 40. 8.30 u.: Imperium met „GRIMM-igheden". Koningslcerk (Noord), 8 u.: jaarvergade ring Herv. mannenver. op G.G. „De Heere is onze Banier", J. Kattenburg over Christen zijn in deze tijd". Volkshuis. 2.305 en 7—10 u.: gezellige markt (t.b.v. De Ratel). Boshuis, achter Hof laan 76, 7—9.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. OEGSTGEEST Rijnl. Lyceum. 8.15 u.: „Drie is teveel", toneel met Hetty Ver hoogt en Wil van Seist. Den Burcht. 8 u.: Ons Grunnegerlaand, toneelclub met „Dei "t lest lacht". Vestestraat 40. 8.30 u.: Imperium met. GRIMMigheden". Volkshuis. 10—12 en 2—4 u.: gezellige markt (t.b.v. De Ratel). School De Valk Rljnsburgersingel, 2.30 U.esperantovereniglng „Pacen". Stadsgehoorzaal, 8 u.: Paco Pena met Flamenco Puro II. Zaterdag 13 november Antonius clubhuis, 8 uur: accordeonver eniging Vivace. Intocht Sinterklaas: omstreeks 1 uur omgeving Lakenhal, daarna route door de stad naar Groenmarkt. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest. 8.15 u.: toneelstuk „Twee is teveel". FILMS Camera: kinder voorst.„Sjórs en Sjim- inie", za. en wo. 2.30, zo. 2.30 en 4.15 u. Avondvoorst.: .Love Story", 14 jr., 19 en 21.15 u., en overige middagen 2.30 u. Nachtv. vr„ za 11.30 u.: „The Damned". 18 jr. Luxor: „Hunkering naar liefde". 18 jr. Lido: ..Wat zien ik". 18 jr. Studio: ,,Leo. Uie last". 18 jr. Trianon: „Blue Movie". 18 jr. Rex: ..Het liefdeleven van Bonnie en Clyde". 18 jr. nachtv. vr.za. 11.30 u.: „Sla een kruis en sterf", 18 jr De voorstellingen zijn dag. 2.30, 19 en 21.15 uur en zo. een extra voorst, om 16.45 Apotheken Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. tel. 21313. De dienst loopt van vrijdag 17.30 tot vrijdag 8 uur. De apotheken Leider dorp en Oegstgeest zijn ook open. De apothekeek Voorschoten is dicht. Dokte rsdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. LEIDEN Gistermiddag werd in het stadhuis een 'judo-huwelijk' voltrok ken. Mejuffrouw L. van der Hoeven, groene-banddraagster, en de heer W. Willemsen. zwarte band, liepen na de huwelijkssluiting langs een erehaag van judo-jeugd. De jonggehuwden zijn beiden lid van 'Eendracht'. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 13 november: hoog water 12.20 uur. laag water 8.01 en 20.13 uur. Mercedes Benz 250 Coupé 1970, 36.000 km. Mercedes Benz 220 1971 4000 km. Mercedes Benz 220 D 1971 19.000 km Mercedes Benz 230 1970 30.000 km. Mercedes Benz 220 1970 36.000 km Mercedes Benz 230 1969 35.000 km Tevens Opel Commodore 1968 van 1e eig. Gaarne nodigen wij u uit voor een uitgebreide proefrit. VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL 44545

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3