n Haagse Comeclie was onderhoudend met stuk van Feydeau „Zwarte Korps" TV-commentaar Twee gesprekken Nieuwe Tingel Tangel volgens oud recept En nu naar bed: vlotte musical kontuur in 'A-iïqnon protesteert tegen bezuinigingen Bibliotheken in N.-Holland dag dicht uit protest 15 7 MAANDAG 8 NOVEMBER 1971 d Le •3-99 Smit 5-85 Meu 0-89. Cor ooijt 6-37) Door Ev. Grolle G.'i DEN HAAG De Haagse Co- Boe nedie brengt je met zijn nieuwe ituJc ,,'n blok aan het been" van ïeorges Feydeau in de vertaling an Paul Rodenko en onder re eg e ie van Ko van Dijk, een avond- lk e onder ,,'t lochte volk" om met ?j falie Pietje te spreken Zui T. l Het wordt dan een avond van da- v/ erende pret, vooral daverend, want eydeau heeft zijn stukken altijd d< ïeerlijk in elkaar gedraaid en je var taat verbluft over de verwikkelingen M lie hij in dit komieke genre voor el- Do- taar weet te krijgen, zodat je blijft in A achen. maar.... het is nooit zo van 't ijnste. 't Is meer werk van de bolle N ich. -fe Amusement rger- na J Seist r In ,,'n blok aan het been", gaan de J a-wikkelingen rondom een cnanteu- fp (Lucette Gautier), en haar amant ugi'Bois-d'Enghien), die eigenlijk komt en Jrtirtc" 'J r>n gaat trouwen. Natuurlijk heeft hij e moed er niet voor om dat zo plomp- F cferloren te zeggen. De loop der din- zal het echter iedereen wel dui- n .eitöelijk maken en dat dat met veel wint pret en nog veel meer verwikkelingen Vi ebeurt, laat dat maar aan Feydeau eek. ,Ver. ■eeu- Met dit stuk neemt de Haagse Co- nedie eigenlijk de taak over van het rroegere amusementstoneel, dat uiter- ard geen subsidie kreeg (we geven „•rjons dure belastinggeld niet voor de ■^gein uit), maar daardoor wel het sa loodje heeft gelegd, zodat een serieus :h 2 gezelschap het wel doen moet, want H 10 het volk vraagt ernaar en zo zit de Haagse Comedie zeker voor drie jaar 491- trast aan volle zalen. II 40! "I 221 m 4 schai ID 0 k« De regie van Ko van Dijk is erop °"o11 lit de lachtrein goed te laten lopen ijijen met grote scheppen wordt de mergie eringegooid, op een kooltje ,meer of minder wordt niet gekeken het resultaat is dan ook daverend, 6 Ernstig van aard zijnde wil ik er 25 k ;een kwaad woord van zeggen, inte- 1 gendeel. Ko van Dijk heeft enorm veel suc- itjesces met zijn ploeg. Vanouds speelt Guido de Moor de eerste viool in dit ^Y^jFeydeau-stuk. Dat is traditie bij de Haagse Comedie, maar hij wordt dit- riaal bijzonder goed gesecondeerd il enloor een drietal snaken, die wat la- hen betreft niet voor hem onderdoen. roen- ex-~ 0 per Sla I Prei a 56® ft Regie Daar is dan in de eerste plaats Jules Croiset als een Zuidamerikaanse ge neraal, die in Europa oorlogsinkopen komt doen, maar zeer verliefd wordt op Lucette. Jules Croiset maakt er iets overdonderends van. Hij spreekt ?ijn Frans zeer Spaans en zijn harts tocht gaat alle perken te buiten. Alle registers open, zogezegd. •fe Kostelijk Dan is er in de tweede plaats Eli Blom als de tekstschrijvende notaris klerk. In alle opzichten de man die de klappen krijgt, maar zo'n kostelijk geval als men in jaren niet zag. Dan is er in de derde plaats Carl van der Plas als de uit zijn mond rie kende deftige heer. Voor toneel zo rond de eeuwwende heeft van der Plas een buitengewone aanleg en dat bewees hij ook nu weer. Die aanleg heeft ook Manfred de Graaf. Hij was nu in een dubbelrol te zien. De andere medespelende heren wa ren dito van 't zelfde. Kostelijk mal. De dames werden aangevoerd door Anne-Wil Blankers als Lucette. Al tijd goed, en voorts Anne-Marie Hey- ligers als de barones, Maria Stiegelis als het zusje in de schaduw, Corrie van der Linden als Nini en Marlous Fluitsma als Viviane, terwijl Nanni Vermeer als Engelse Coupeuse even tjes een fijn rolletje weggaf. •fe Muzikanten De vondst van de avond was echter de regievondst om de vier voorko mende muzikanten aan het stuk deel te laten nemen als de frères Jacques. Zij deden dit heerlijk en maakten er zo een klein musicalletje van. De kos tuums van Has Noordhoek-Hegt, en de dekors van Hep van Delft maak ten er een echt verzorgde voorstelling van, zoals te verwachten is bij de Haagse Comedie. Veel pret dus, niet altijd fijn, maar wel onderhoudend van het begin tot het eind. Vanavond te zien NEDERLAND I AVRO 19.05 uur Toppop 19.30 uur Boekje open 20.21 uur Peyton Place 21.10 uur De Carol Burnett-show NEDERLAND II KRO 19.12 uur Wij, heren van Zichem 20.21 uur Gamma het kind van de rekening, discussieprogram ma 21.10 uur Herinneringen aan Fernan- del, filmprogramma Van een verslaggever UTRECHT De jubileumvergade ring van de categorale vakorganisatie „het Zwarte korps", ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, die zaterdag in Utrecht werd gehouden, heeft als gevolg van de aangekondigde bezui niging in de sector weg-, water- en wegenbouw een demonstratief karak ter gekregen. Aan de ministers van verkeer en waterstaat, sociale zaken en economi sche zaken en aan de leden van de Tweede Kamer werden telegrammen verzonden. waarin geprotesteerd werd tegen de temporisering van de weg- en waterbouw. Sprekers op de vergadering gaven een overzicht van de achteruitgang en de stilstand op verschillende we genbouwprojecten. Aan het einde van de vergadering vroeg secretaris-penningmeester F. Visser, de oprichter van de organisa tie, waarin tachtig procent van al het machinepersoneel verenigd is, „Drees terug te slaan, zoals hij nog nooit slaag heeft gehad. Als ze aan ons jas je komen, zijn ze nog niet met .ons klaar", aldus de heer Visser. De KRO-telëvisie sloot gisteravond haar programma af met twee ge sprekken met mannen, die duidelijk gewend zijn niet het achterste van hun tong te laten zien: kardinaal Al- frink, de bisschop van Utrecht en mr. G. A. Wagner, de president van de koninklijke Nederlandse Petro- leummaatschappij. Wat kardinaal Alfrink betreft: een man met een zo weemoedig stemge luid maakt het toch al sombere beeld van de synode van de rooms-katho- lieke bisschoppen in Rome er niet be ter op vooral niet als die stem dan ook nog zegt zich te kunnen voorstel len dat de synode op de buitenwereld niet zo'n geïnspireerde indruk heeft gemaakt. Wij moeten het dus doen met de mededelingen >en indrukken van de kardinaal, die erbij geweest is, dat er toch wel enkele posititeve punten zijn geweest. Daar rekende hij onder andere toe de toezegging van paus Paulus om rekening te zullen houden met wat op de synode is besproken en zijn thans (en nog niet eerder) getoonde sensibiliteitover het probleem van de priesters. Het gesprek met mr. Wagner was in door R. N. Degens AMSTERDAM Er is weer een nieuw programma van Sieto Hovings Tingel Tangel Cabaret. Het heet „Waartoe, waarheen?" en het ging zaterdagavond in het eigen Tingel Tangel-zaaltje aan de NZ Voorburgwal in première. Het is Sieto Hovings zestiende pro gramma inmiddels. Met al die vooraf gaande heeft hij een vaste plaats in de langzamerhand dicht beplante na tionale cabarettuin gekregen; een soort conifeer die blijft, en waarvan je doorlopend plezier hebt. Die nooit uitbundig bloeit, maar die je toch niet zou willen missen. Met „Waartoe, waarheen?" heeft hij weer een avond degelijk amuse ment volgens het vanouds bekende recept bereid: een liedje een sketche, een conference, een liedje, met een bescheiden muziekje en een sobere, doeltreffende mise en scène, helemaal berekend op het intieme Tingel Tan gel-zaaltje. De ingrediënten komen van 's le vens supermarkt: de politiek (Barend en zijn kabinet) de milieuverontreini ging, en de dood. Sieto Hoving is dit maal bijzonder intensief met de dood in zijn programma bezig; het hele ge deelte na de pauze wordt beheerst door dit thema, via niet zo originele filosofietjes van twee doodbidders die nooit gebrek aan werk hebben, Mage re Hein, bloemen waarvan je meer plezier tijdens je leven dan op je graf hebt, en waarom de mensen zich zo haasten... waartoe, waarheen. Onspits ak« door BER HULSING AMSTERDAM Het zit er oei in dat vele Nederlanders samen gezellig naar „En nu naar bed" zullen willen, want dat is de eerste keer, vrijdagavond in Carré, meteen al best bevallen. Het is een vrolijke musical, meesle- >end en komisch gedaan, met veel lumor, malle en romantische scène tjes, fijne liedjes, pittige dansjes, lek kere muziek, en daarbij zo Hollands als Annie M. G. Schmidt, die hem schreef. Het verhaaltje is al te kneuterig: een slappe jongeman, die niets kan en niets wil, wordt door een braaf burgermeisje in een nette baan bij laar vader, en bijna in een huwelijk, ewerkt. Maar daar heeft zij twee feeën bij bedacht, de goede en de made, die elkaar steeds tegenwer ken, en tenslotte zelf niet meer weten wat goed voor de jongen is. Zodat de goede het huwelijk nog net belet om dat de kwade hem getrouwd ongeluk kig wil zien. De strijd van die twee feeën wordt grappig uitgevochten in allerlei omstandigheden en vermom mingen. Conny Stuart is een enig malle bo ze fee, lekker ondeugend, heel ko misch in alles wat zij doet. Mary Dresselhuys is, wat waardiger en sta tiger, de goede fee, die trouwens ook vol streken zit. En zij staat en gaat in haar eigen stijl even zeker en humo ristisch in de musical als zij het altijd in blijspelen al deed. Die twee. zijn samen een kostelijk stel. Zij vullen elkaar prachtig aan. Jenny Arean speelt het meisje hartverwarmend. Frans Halsema is vlot en gemakkelijk de jongen. Hein Boele is een leuke vriend. Karin Lar- sen en John Koch spelen de stijve burgerlijke ouders van het meisje. Alle scènetjes en sketches van deze vijf hoofdrolspelers zijn geestig ge schreven en leuk gedaan. Dan zijn er zo'n achttien liedjes, goede echte Annie-Schmidt-liedjes, waar Harry Bannink weer mooie melodietjes voor schreef. Conny kreeg een paar gekke ballades, die ze kostelijk brengt. Jen ny kreeg de gevoelige songs, met wat melancholie, waar zij een sterke war me stem voor heeft. Frans zingt soms fijn met haar samen, en doet nog wat lichtere liedjes. En dan dartelen daaromheen nog vier meisjes en vier jongens, die goed zingen, vaardig swingen, en een paar beste ensemblenummers brengen. Dat alles zo goed zit en vlot ver loopt, met vaart en ritme, is te dan ken aan Paddy Stone, de in Canada geboren danser, regisseur cn choreo graaf, die, het musicalwerk door en door kent, en het met de, hier toch minder ervaren, artiesten voor elkaar gekregen heeft. Het is moeilijk vast te stellen wie wat bedacht heeft, maar dat er verschillende vondsten en verrassende effecten zijn is zeker. Het is een plezier om naar alles te kijken. En te luisteren, want Annie Schmidt was weer geestig, en Ban- ninks muziek, door zes man gespeeld, klonk uitstekend. Het decor van Jan Beutener is wel handig maar wat za kelijk, zijn kostuums zijn kleurig. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De openbare bi bliotheken in Noord-Holland zullen morgen gesloten zijn. Ook de biblio theekbussen rijden dinsdag niet. De personeelsleden gaan die dag deelnemen aan de demonstratie tegen het welzijnsbeleid van de regering. De begroting van het ministerie van CRM wordt dinsdag in de Tweede Kamer behandeld. Volgens de perso neelsleden van de Noordhollandse bi bliotheken houdt deze begroting een aantasting in van het welzijnswerk, waaronder de openbare bibliotheken. De personeelsleden zullen een ac tiekrant onder de gebruikers van rust js hier helemaal ver- openbare bibliotheken verspreiden dwenen," klaagde Andy Ma- waarin informatie wordt gegeven ione tegen smidje Verholen. over de moeilijkheden die de biblio- mo, 0 theken bedreigen. Tevens hebben zij Zjjni Het was waarschijnlijk de bedoe ling de zinloosheid en de absurditeit van vele dingen in het leven, en mis schien wel van het leven zelf, thema van dit programma te maken. De meeste sketches en liedjes wijzen daar in hun strekking wel op, maar het is allemaal net iets te weinig spits en te weinig doorstotend naar be wustzijnslagen waar de toehoorder zich echt geraakt kan voelen. Hoogtepunten Er zijn natuurlijk enkele hoogte punten: de twee conferences van Sie to zelf, vooral die na de pauze waar hii in korte tijd een heleboel lekkere gekke dingen debiteert, en de bewer king van de Cantate no. 212 van Joh. Sebastiaan Bach voor drie stemmen en twee gitaren (muzikale bewerking Joop Biegelaar en Antoine Oomen). Zo'n cantatenummer is ook niet be paald nieuw, maar gaat er altijd wel lekker in; en het is ditmaal wel een echt goede, met veel Barend Biesheu vel, in de tekst. Er zijn ook bepaald zwakke num mers. zoals Mariike Hovings „Daar sta je dan" (met nogal liefst een tekst van Carmiggelt) en een uiter mate flauwe sketch aan de telefoon: Het wonder van de communicatie, met Sieto en Mariike Hoving en Rob de Nils, die zich overigens in dit pro gramma beter weert in een paar mo dern-gevoelige liedjes. Actueel Sieto Hoving sluit in zijn conferen ces meermalen aardig op de actuali teit aan, de mislukte EuroDese raket lancering en zo) maar ook dat staat in het aloude recept, dat bliikens de uitbundige reacties van het publiek bij de première zaterdagavond weer vakkundig is gebruikt. zoverre belangwekkend dat de man behalve een onbewust gecultiveerde ijdelheid ook een zekere argeloosheid toonde ten opzichte van de macht die hij heeft, en op dit punt in dit ge sprek overtuigd. Mr. Wagner was zich kennelijk meer de grenzen van de macht en de moeilijkheden van een wereldconcern bewust („werken in 120 landen, betekent dat de moei lijkheden met 120 worden vermenig vuldigd") dan de buitenstaander denkt. Dat er na zo'n gesprek meer vragen zijn dan voor het gesprek is mis schien niet eens een nadeel. „Zeskamp" liep zaterdagavond ze ker een half uur uit (de VARA op het andere net kondigde goedig aan even te zullen wachten ten behoeve van de wisselaars van het ene naar het an dere net, maar zag na vijf minuten al in hoe absurd dat zou zijn). Dat maakte het mogelijk een deel Van de Dorusshow te zien en het bij gebrui kers van programmabladen levende dilemma: Tom of Godfried althans gedeeltelijk te ontgaan. Wat ik van Dorus zag was vol doende om de reeds lang gekoesterde bewondering voor deze clown beves tigd te zien, maar voldoende ook om ergernis te voelen over het verteken de beeld dat de toevoeging van zaaleffecten (lachen en applaus) bij deze produktie in blik schept. In ieder geval was de „suspense" geschapen door het optreden van de levende Dorus in de Amsterdamse wassen beeldengalerij een goede in leiding tot Godfried Bomans': Het dierbare (en ook commercieel soms aantrekkelijke) bijgeloof Van menig Engelsman: de spoken en hun land huizen- De uitzending stelde teleur, in zo verre dat Bomans ook deze problema tiek aanpakt, met de loodzware, maar eigenlijk nooit afdoende ernst die in zijn boeken (zijn eerste tenminste) niet terug te vinden is, maar die hem bevangt zodra hij een televisiecamera op zich gericht weet. Een beetje spot, wat ironie en persiflage hadden dit op zichzelf erg aantrekkelijke onder werp misschien wel gered. Maar wat moeten wij ter wereld aan met Bo mans' in kennelijke ernst gegeven, en ook nog zeer aanvechtbare conclusie: dat het religieuze Ibven te kil en te rationeel is en de kerken ruimte zou den moeten scheppen om verlangens van de mensen naar dit soort Verha len en verlangens op te vangen? Zijn de VVV-s met goed genoeg meer? C. J. L. Vanavond te horen HILVERSUM I NCRV 19.00 uur (EO) Wij hebben een woord voor de wereld 20.00 uur The Fairy Queen, opera van Purcell 21.20 uur Omroep Orkest en solist 21.55 uur De isoleerkamer, hoorspel 23.00 uur NCRV-Vocaal ensemble HILVERSUM II NOS 19.20 uur (RVU) Natuurbehoud en milieubeheer 20.05 uur Minder bekend buitenlands repertoire, muziekprogram ma 21.10 uur Gamma van Alpha en Beta 21.40 uur Oude liedjes 22.00 uur Metropole Orkest 23.20 uur De geafficheerde musicus, MARY STEWART 94 Ik keek om me heen. Het was geen straat met cafés, ep er waren verrassend weinig mensen op de been. De krantenkiosk naast me was gesloten, evenals de bakkerij vlak voor me, maar dertig meter verder was een open garage, en de lampjes van de benzinepompen gloeiden als bakens. Daar zou zeker iemand de weg weten naar de garage in de rue de Pêcheurs. Ik trok Rommel die kant uit. Eén monteur was bij at pomp bezig met een auto, maar terwijl ik haastig kwam aanlopen, dook een ander op uit de deur van de garage, met een emmer in zijn hand. Die zette hij neer, en op mijn ademloze vraag, duwde hij zijn alpientje achteruit op zijn hoofd en krab de zich tussen zijn haren. „Rue des Pêcheurs, mam'selle? ja, zeker, maar hij keek me aarzelend aan. „Dat is geen gelegenheid voor u om naar toe te gaan, op dit uur van de nacht." „Maar ik moet!" Ik zei het op zo dringende toon, dat zijn blik nieuwsgierig werd. „Er is grote haast bij. Hoe moet ik gaan?" Hij wreef over zijn oor, stond nog te staren. „Natuur lijk zal ik u de weg wijzen. Maar ik zeg u „Ik moet!" riep ik opnieuw. Hij bedoelde het vriende lijk, ongetwijfeld, maar mijn hart klopte in mijn keel en de motor van elke auto die voorbijreed, klonk als de jan kende zoemtoon van een automatisch traplicht. Ik deed een stap in zijn richting. „Alstublieft, monsieur!" Hij nam me nu op van top tot teen, zag mijn groezelige handen, mijn stoffige sandalen, de kalkvlekken op mijn mantel, de wanhoop op mijn gezicht. Er lag nu een flik kering in zijn ogen, die verder ging dan nieuwsgierig heid. „Ik zal u zeggen, wat ik doen zal." Hij likte met zijn tong langs zijn bovenlip en glimlachte uitermate vriendelijk. Ik vroeg me af of hij overwoog, de politie op te bellen. „Over tien minuten ga ik weg," zei hij. „Als u wilt wachten, zal ik u er zelf heen brengen." Ik klampte me vast aan mijn restantjes geduld en be leefdheid. „Monsieur, u bent de goedheid in persoon. Maar ik herhaal het, er is grote haast bij; ik kan niet wachten. Ik moet onmiddellijk uit Marseille vertrekken, en ik moet mijn wagen hebben. Daarom „Wagen?" „Ja. Uit de garage van Bergère. In de rue „Dat weet ik. Maar die is dicht." Hij sprak kortaf; zijn belangstelling taande. Hij wendde zich half om en pakte zijn emmer op. „Dicht?" De wereld stond stil, begon toen te draaien. „Weet u dat zeker?" Hij haalde even zijn schouders op. „Mais certainement. Het is een garage voor reparatie: die sluit om acht uur." „Misschien kan iemand - het is geweldig belangrijk... waar wonen ze?" Ik merkte dat ik begon te stotteren; ik zocht naar woorden, mijn Frans ontschoot me, terwijl- mijn hersens weer overstag gingen: „Ik zou naar hun huis kunnen gaan Hij zei nu een tikje vriendelijker: „Ik weet niet, waar ze wonen. Misschien zou u dat kunnen navragen bij de huizen naast de garage." Een tram jakkerde achter me de straat door, bespotte me met het rumoer van zijn haast. Een wagen stopte naast de benzinepomp en het suizen van de banden joeg een rilling door mijn nekharen. Ik liet Rommels touwtje op de grond vallen, zette mijn voet erop, en begon met' bevende handen in mijn handtasje te grabbelen. „Nee, dat heeft geen zin. Ik heb geen tijd. Ik moet nu weg. Ik moet een wagen huren. Wilt u er alstublieft meteen een voor me halen en de tank vullen. Hoeveel -?" (Wordt vervolgd) Momma WEIK0M IN MIJN NIEUWE HUIS. hams-WAT MCHT U ERVAN J 203: En zo ging het leven op de ranch maar door, druk en vol rumoer. „De Smidje Verholen en de veedieven van Texas alle bibliotheken in Nederland ver zocht dinsdag ook te sluiten. wat zal ik blij die vreemde snoes- Hilversum I 402 m: NCRV: 18.30 Nieuws: 18.42 Toelichting bij het nieuws: 18,47 (S) Band stand: Koperorkest- E.O. 19.00 WIJ hebben een woord voor de wereld: muziek, informatie en berichten, met om: 19.04 Reformatie en Reveil: I9.2f Klankbord, zicht op het ker kelijk leven; 19.40 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 (S) The fairy Queen, operavan Purcell (le, 2e en 3e akte) 21.20 (S) Omroep Orkest en solist (opn21.55 <S) De Isoleerkamer, hoorspel- 22.20 Avondoverdenking; 22.30 Nieuws; 22.40 Literama: over boeken, schrijvers en toneel; 23 00 (S) NCRV-Vocaal ensem ble; 23.30 (S) Deze tijd, deze muziek (opn.) Nieuws. Hilversum II 298 m: AVRO 18.00 Nieuws; 18.11 Radiojour naal; 18.25 Ik verbind u d°or praatje 18.30 (S) O- Nieuws. AVRO: 23.10 Radio journaal; NOS: 23.20 De geaf ficheerde musicus, klankbeeld; 23.55-24-00 Nieuws. EVISIEji iVANAVON»! (7): 18.30 Elementaire economie (15.30—15.32 (Volksuniversiteit); 19 05 Sport; 19.33 Keurig Frans en Zoek- 17.00 Overheidsvoorlichting KRO: 17.30 Nieuws; 17.32 Actualitei- met zangsolisten; Politieke .Partijen; 18 J9 Uitzending CHU. Nederland I: NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER; 18.50 19.20 (K) Reclame. NOS: 18 55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Re clame. AVRO: 19.05 (K) AV- RO's Toppop; 19.30 (K) Boekje Open: Jonge mensen ontmoe ten hun favoriete schrijver. STER: 19.55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20 15 (K) Reclame. AVRO; 20.21 (K) Peyton Place. 21.10 ({O De Ca rol Burnett Show. 22.QO AV- RO's Televizler Magazine. NOS: 22.50 (K) Journaal. TE- 23.55-24.00 LDAC: 22.55-23.25 Nascholing huisartsen - les 3. Nederland II: NOS: 18.45 (K) licht: 19.39 Weerbericht en ten; 18.00 (S) Licht ensemble mededelingen. 19.45 Nieuws. 20 30 Nationale Loterij. 20.45 mededelingen. 20.45 Kleur: Kleur: Ontdek de ster, recht streekse uitzending van de fi nale GastvedettenDe Anita Kerr -Singers; 22.00 Kleur: De andere film: Kohlcn für die Naunystrasse: 22.30 Nieuws. GRAMM. DRAADOMROEP VAN 18—20 uur I Sir Edward Elgar Sympho nic nr 2 in Es gr.t. op. 63; II. Frederick Dellus, Concert voor cello en orkest III. Ralph Vaughan Williams A Pastoral symphony HHilversum De Fabeltjeskrant. STER: 18.50 7.00 Nieuws; (K) Reclame. NOS: 18.15 (K) woord: 7.07 Journaal. STER: 19 00 (K) Re- klassieke- Peretteconcert door het Prome- clame. KRO: 19.05 <K) Felix de muziek (gr.) kat, tekenfilm: 19.12 Wij, He- 7.41-7.50 ren van Zichem. Vlaams TV- iade Orkest, radiokoor lanpsoMste: 19.20 R V.U.: Na tuurbehoud en milieubeheer. «10-19 20 Morele Herbewape- ning: Van het persoonlijke naai. STER: 20.15 (K) Reclame. 402 m: KRO: C Het levende S) Badinerie: semiklassieke (7.30 Nieuws; Actualiteiten). 8.24 Overweging 8.30 Nieuws: naar het wereldwijze, lezing. KRO: 20.21 Gamma NOS: 20.00 Nieuws; 20.05 (S) van de rekening, dlscusslepro- Minder bekend buitenlands re pertoire; 20 50 (S) Hobbyscoop: Populair programma over eiectronlca. 21.10 Gamma van alpha en bèta: recente vorde ringen in de wetenschap; 21.40 Onder de groene linde: oude gramma. 21 10 Herinneringen aan Fernandel: Een dorps schandaaltje speelfilm. NOS: 22.40 (K) Journaal. TELEAC: 22.45-23.15 EHBO-les 9 (herh.). België-Nederlands Hilversum II. 298 m: AVRO; 7.00 Nieuws en ochtendgymna stiek; 7.20 (S) Dag met een plaatje (gr.) 8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal: 8 20 (S) Dag met een plaatje (vervolg) 8.50 Morgenwijding: 9.00 Oude koorliederen: 9 35 Waterstan den; 9.40 (S) Modern strijk kwartet: 10.00 voor de kleuters: 10.10 Arbeidsvitaminen: (ll.CO Nieuws) 11.30 Voor de land bouw; 12.40 Knipperlicht: ver- keersmagazine: 13 00 Nieuws; 13 11 Radiojournaal 13.30 (S) De wereld van de opera: Par sifal, opera van Wagner, met toelichting (opn.) 14.35 Alert!: op het vlak van muziek en maatschappij NOS: 1500 Zoek licht op Nederland: reporta ges en commentaren (16 00 Nieuws) AVRO: 17.00 MobM: een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen, mei om 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m.: VA RA: 7.00 Nieuws: 7.02 Dag dinsdag; 8.00 Nieuws; 8.02 On- derweg: 9.00 Nieuws; 9.03 (10 30^10 32 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws) ii.oo Nieuws: 1103 Een opvallend vrolijke geva rieerde visite; (12.00 Nieuws.) 13 00 Niéuws; 13.03 De Eddy Becker show: (14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws; 15.03 Drie-draal; 16 00 Niéuws; 16.03—18.00 Mix. (17.00 Nieuws). liedjes. 22.00 (S) Metropole Or- Kleur: Fabeltjeskrant: in.ira \ai irner K«t; 22.55 Mededelingen; 23.00 Kleur: woudlopers, jeugdserie muzikaal 1971: Pianorecital het kind Nieuws). n.OO Voor de zieken; ^h11.30 Bejaardenprogramma: 11.55 Mededelingen: 12.00 <S) Van twaalf tot twee; (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuw; 12.41—12.50 Ac tualiteiten; 13.00—13.05 Raden maar...); 14.05 Schoolradio; 14.30 TELEVISIE MORGEN (S) Interlokaal op dinsdag; middagmagazine; hanen eindelijk eens ophoe pelen!" Maar eilaas, ze hoepelden voorlopig niet op en er kwamen zelfs nog een paar vreemde snoesha nen bij. Vrachtautochauf feurs waren dat en die had den hun opleiding vast. in een van onze eigen mooie grote steden gehad, want ze stoorden zich aan geen enkele verkeersregel. Er stond bijvoorbeeld een bord langs de weg met het teken rechtsaf verboden. Toen de heren dus rechtsaf gegaan waren, lieten ze een totaal versplinterd hekwerk achter. De eenvou dige landweg, die niet berekend was op zulk zwaar vervoer, doorploegden ze ook eventjes tot op minstens een halve meter diepte, maar aangezien de rauwe doorzetter ook bij het autorijden altijd wint, slaagden ze er toch in de ranch van Andy Malone te bereikenDaarmee hield de narigheid evenwel niet op, want nu probeerden ze nog even of een auto van twee meter breed door een poort van één meter tachtig kon. „Dat gaot niet, Jen," lachte toen de chaufleur. „Ik sien het, Nelis," antwoordde Jen. en begrijpend bestudeerde hij het naar beneden stortende metselwerk, dat krakend uit zijn voegen werd geruktTierend en razend kwam Andy Malone aanrennen, doch de vrachtrijders bleven heel kalm en vroegen: „Zo, meester! Bennen we hier terecht?" „Natuurlijk are you here terecht!" klonk toen de joviale stem van John D. Learlooyer, die over een muurtje keek, dat toevallig nog was blijven staan. „Hebben jullie je gereedschap bij je? Je tools?" „Als ze gereedschap hebben, dan zullen ze eerst mijn vernielde poort maken!" raasde Andy. „Dat comes dick voor de backer, Andy," lachte John D. Learlooyer. „Ik heb zo juist van die malle engineer Blikmans alle machines gekocht die nog in de bergen zitten. Die soepblokjesmachines, weet je? Die gaan deze brave mannen nou demonteren en als dat klaar is. komen ze dat smalle poortje van jou maken! Begrepen? FERDNAND 9 i S: «O v,"

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7