Feest voor Harmonie Katwijk BTSrd WEEKAGENDA Raad bezocht 'Noord' max Factor in de Bijenkorf Kerken zaten zonder stroom Schoolfeest in Leimuiden van Leiden Compromis Leiden-universiteit Lisse vierde in Zeskamp Fijn spelen onder Henk Briër ROOIJAKKERS' AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. REEDS 30 JAAR MERCEDES BENZ DEALER obs heuv/e le.dse courant MAANDAG 8 NOVEMBER 1971 KATWIJK AAN DEN RIJN De vlaggrn hingen uit boven de ingang van het parochiehuis en ertussen stond op een bord de reden vermeld: Harmonie Katwjjk 75 jaar. In de met kleurige slingers versierde zaal jaten het bestuur en de dirigent van je „bejaarde" vereniging büna twee lang gelukwensen in ontvangst te nemen. Talrijke vrienden van hier (n uit de omtrek namen de gelegen heid waar. Onder de bezoekers zag men, onder meer, de burgemeester, de wethouders Haasnoot en Berg man, de gemeente-secretaris, be schermheer Slotboom, verder het oud-lid. de heer J. Boczaard (büna gO) en het oudste lid (al 55 jaar lang) de heer Nic. van Dijk (76). De voorz'tter van het jubileum comité, de heer J. de Winter, prees het bestuur, omdat het, ondanks de dreigende opheffing, toch doorgezet heeft de vereniging tot nieuw leven te brengen. Hij dankte B en W, dat ze het comité in staat hadden gesteld, een receptie en een chèque aan te bieden, en herdacht met enkele res- pektvolle woorden de heer J. G. van Doescate, in leven directeur van De Wilbert èn comité-lid, die juist bij de start van de actie tijdens zijn vakan tie in Zwitserland is overleden. De vereniging verloor in hem een groot vriend. Burgemeester Vermeulen "herinner de eraan dat. de vereniging met har monie-klanken de 20ste eeuw is bin nengereden. Hoeveel groepen leven er tegenwoordig niet van de dishar monie. Bij sommige is die bepaald „in". Toch geloof ik, dat er kentering komt. Men gaat weer behoefte krij gen aan onderlinge harmonie, aan harmonisch? klanken. Daarom hoop ik, dat de Harmonie Katwijk een boeiende tijd tegemoet gaat. Dat is de hartewens van het gemeentebe stuur. Hierna trad een groepje blazers, de Boerenkapel, muzikanten uit de harmonie, binnen en onder de vro lijke tone van Lang zullen ze le ven en andere populaire liedjes be gaven zich de bezoekers naar de lange tafel om het bestuur en diri gent Baart te complimenteren. Na afloop bood de heer De Winter de chèques van de burgerij (f 2500.-) en het gemeentebestuur (f 5000.-) aan. Voorzitter Verhart werd geprezen om zijn doorzettende ijver en gelukge wenst met de bekroning van zijn werk. Ook dirigent Baart werd be dankt voor zijn voortreffelijke lei ding. Beiden ontvingen een klein ge schenk. In zijn dankwoord betrok de heer Verhart het comité, het gemeente bestuur en de beschermheer. Om kwart voor vijf volgde nog een mooie, deugddoende attentie. De korpsen en drumbands van Katwijk aan Zee (UNI), Rijnsburg (Wilhelmi- na) en Valkenburg (Valkenburgs Harmonie) kwamen, in vol ornaat, te samen op het plein naast het pa rochiehuis, met enkele marsen de 75-jarige klinkend gelukwensen. Joh. van Wolfswinkel Gelées in plaats van Crèmes? Nieuws een cadeau!) van Max Factor in de Bijenkorf Het ziet er naar uit dat vooral jonge vrouwen de voorkeur gaan geven aan gelées. Waarom? Een gelée trekt sneller in, laat geen vet na op de huid en brengt méér vocht in. Max Factor stapt on middellijk in de trend met de serie Moisture Gelée: een toning-gelée, een nacht-gelée, een cleansing-gelée en een dag-gelée.Deze week in de Bijenkorf: Under Make-up gelée (14.95) cadeau als u Night treatment gelée (39.50) koopt En visagist Guy zal u de nieuwe herfstmaquil- lage demonstreren. In Den Haag, parterre van S t/m 13 november. KATWIJK Katwük aan den Ryn heeft gisterochtend enige tyd zonder stroom gezeten. Het gebeurde juist onder de kerkdienst. In de verschillende kerken vielen tijdens de dienst de orgels en de ver lichting uit. De storingsdienst van het gemeen telijke elektriciteitsbedrijf had het euvel binnen drie kwartier verhol pen, maar de meeste kerkdiensten waren toen al beëindigd. Vanochtend kon men de oorzaak van de storing nog niet .zeggen. OPERETTE-AVOND MATIG BEZOCHT KATWIJK De operette- avond die wijkvereniging „Cleyn Duin" voor zaterdagavond orga niseerde, is ten dele geslaagd. Het optreden van het koor ,Jfuova Voce" en de solisten was zeer enthousiast en dirigent Joh. Vingerhoed hield een gees tige „promtoespraak". Jammer was echter dat de publieke belangstelling beneden de verwachting bleef. Er waren rond 140 bezoekers. Ter afwisse ling was er een diavertoning, die nogal uitliep. OEGSTGEEST Klucht. De ama teurtoneelclub De Grunerie vierde haar derde lustrum met de opvoering van de klucht „Een wespenest". Dit gebeurde onder regie van de heer J. C. Jans in het verenigingsgebouw. Er werd goed gespeeld zodat de aan wezigen een genoeglijke avond had den. Grote Avond van de Beatrix-school LEIDEN Zoals elk jaar, hield de Prinses Beatrixschool vrijdag jl. haar grote avond. Een feestavond voor iedereen en in het bijzonder voor de kinderen. De Maranathakerk was overvol. Klas één wekte met „Roodkapje" voornamelijk vertedering. Klas twee bracht de „zaal" aan het zingen. Klas drie kwam met een potpourri. De gymnastiek en „gymnastiek op de moderne toer", onder leiding van mej. Guley was heel leuk. Na de pauze bespeelde Gerrie Blok rijn accordeon, waarna klas vier „Narretje Notedop" opvoerde. „Ridder Koenraad". uit klas vijf was ziek, maar speelde toch zijn rol op overtuigende wijze. Klas zes hield iedereen in span ning over een verborgen „bom". Op vallend waren de decors, door de kinderen zelf vervaardigd. Na het danklied startte de koek- aktie, waarvan de opbrengst even als die van de verloting bestemd is voor de aanschaf van een klei- en emailleeroven. LEIMUIDEN Voor de „school met de Bübel" was het vrijdagavond feest: de uitbreiding van de basis school werd in gebruik genomen en levens werd stilgestaan bü het feit, dat de school 65 jaar bestaat. De be langstelling voor de in het kerkge bouw gehouden byeenkomst was Poot; voorzitter L. Treur kon onder anderen burgemeester H. L. Breen welkom heten. Hij gaf een historisch overzicht en releveerde, dat ten tijde van de op richting der school in 1906 van de ouders grote financiële offers wer den gevraagd. Vijftien jaar geleden werd de nieuwe school in gebruik genomen. Ze telt zes leerkrachten. De nu tot stand gekomen uitbreiding maakt een eind aan een al ruim twee iaar knellende ruimtenood. Nadat onder anderen burgemeester Breen. schoolhoofd J. Smit, onder- wijsinspecteur J. W. Fonhof en ad ministrateur J. A. van der Meer nog vele goede woorden aan de school en de uitbreiding van het gebouw hadden gewijd, verrasten de leerlin gen de aanwezigen met een afwis selend programma. LEIDEN Geboren: Jolanda J A, d v J M van Zonneveld en J van Leeuwen; Daniëlle, d v M J M du Prie enGLH van Ravestein; Nico- line, d v J den Boeft en A Burgij; Jeroen J P, z v P J M Overdevest en P H C Bakker; Arthur A M, z v A J M Oostdam en M J d eGraaf; Johan nes, z v J P van der Zalm en J J Beugelsdijk; Natasja C T, d v J F M Juffermans en M V S van der Kraan. LEIDEN Vrijdagnacht zün uit een pand aan de Hooglandse Kerk- gracht verschillende antieke voor werpen ontvreemd. De waarde be draagt 1500 gulden. De daders ver schaften zich toegang door een ruit in te drukken. LEIDEN Heropening. De firma H. Walenkamp (fietsen, bromfietsen, schaatsen e.d.) opent woensdag haar grondig verbouwde zaak Haarlem merstraat 1Prinsessekade 1. Voort aan wordt alles „onder één dak" ver kocht. MAANDAG 8 NOVEMBER OEGSTGEEST Geref. vrouwenver., gebouw Taberna 8 u.. Jaarverg., ds. L. J. Boeylnga over „vroeger en nu". LEIDERDORP Schepplngskerk, 8 15 uur: afd. Leiderdorp K. en O., film „Met jouw tanden in mijn nek". Rapenburg 10. 8 u.: amateur-fotografen. Museum Volken kunde, Steenstraat 1. 8 uur: mej. M. B. Gompelman en H. D. v/d Berg over „Beelden uit het moderne Indonesië". DINSDAG 9 NOVEMBER Breestraat 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Steenschuur 5, 8—8.30 u.: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Museum Raamsteeg 2, 8 u.: „Dierenle ven in Suriname", door dr. P. H. van Doesburg. Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 u.: toneelgroep Theater met „Jacques de fa talist". Breestraat 66, 8 u.: filmclub 16 K. en O. Petrakerk, 8 u.: afd. Noord Christen vrouwenbond. ds. De Kleer over de Chris ten en de ruimtevaart. Gehoorzaal, 8 u.: propaganda-avond, afd. Lelden Ned. Relsvereniging met „bliksemshow van Peek en Cloppenburg, winter- en vrljetijdskleding. Zaal Zuiderkerk, 8 u.: kiesver. Leiden CHU, mevr. Ir. W. C. de Ruiter te Voor schoten, lid Prov. Staten Zuid-Holland, over „Autoweg weg auto". Men schrijft ons: De publikatie in de Nieuwe Leidse Courant van zaterdag 30 oktober, ge titeld „Noodkreet raadslid: grote Leidse offers voor universiteit", zou voor de lezer die niet over voldoende achtergrond-informatie beschikt, tot onjuiste conclusies kunnen leiden. Dit wordt licht in de hand gewerkt door de associatie van de woorden „Leidse offers" en „compromis" in het bericht. De indruk zou kunnen ontstaan, dat het voorstel van het college van bur gemeester en wethouders aan de ge meenteraad betrekking zou hebben op het sluiten van een compromis met de universiteit aangaande de door haar te betalen koopsom voor bouwgrond, welk compromis dan zou inhouden, dat Leiden daarmee een of-fer zou brengen, dit is echter geenszins het geval. Het voorgestelde compromis heeft geen betrekking op de prijs van de bouwgrond, maar op de procedure, waarlangs de prijs zal worden vast gesteld. Indien twee partijen het niet eens zijn over de interpretatie van een gesloten overeenkomst, kunnen zij de tussenkomst van de rechter inroe pen om te doen vaststellen, wie gelijk heeft. Betreft'het een ingewikkelde affaire, dap zal de rqphter zich doen bijstaan door deskundigen ten aan zien van de merites tot de zaak. Het compromis, waar het hier om gaat, heeft betrekking op een afspraak tus sen partijen, dat zij in een bestaand geschil over de prijs van bouwgrond niet de rechter zullen inschakelen, Vragen over woningen in Prinsenstraat LEIDEN Het raadslid mevrouw Kerling (PvdA) heeft B en W ge vraagd of het waar is, dat de heer De Ridder, die op 25 mei namens alle bewoners van de Prinsenstraat een brief zond naar B en W, nog steeds geen antwoord heeft ontvan gen. In de brief werd aandacht ge vraagd voor het onbewoonbaar ver klaarde pand Prinsenstraat 34 en de erachter gelegen panden 36 t.m. 46, die als pakhuis worden gebruikt. De bewoners van deze straat willen de onbewoonde huizen graag gesloopt zien zodat hier een kinderspeel plaats kan worden aangelegd. maar rechtstreeks door onafhanke lijke deskundigen de rechtvaardige koopsom laten vaststellen, waarbij de arbiters vanzelfsprekend alle omstan digheden in aanmerking dienen te nemen. Of de uitkomst van het bindend advies van de betrokken deskundigen ten gunste van de gemeente dan wel ten gunste van de universiteit zal uit vallen is niet bij voorbaat vast te stellen, zodat niet nu al kan worden gesproken van een offer van de ene dan wel van de andere partij. H. REltfHARDT, hoofd bureau Pers en Voor lichting der Universiteit. (Naschrift redactie: De bedoelde publikatie was een weergave van een nota van het raadslid mr. Waal naar aanleiding van een voorstel van B. en W. De nota van de heer Waal, re sulterend in een initiatief-voorstel, was voor de gemeenteraad aanleiding deze ingewikkelde zaak voorlopig aan te houden om eerst onder meer de rechtskundige commissie gelegenheid te geven zich in de zaak te verdie pen. Volgens de redenering van de heer Waal laat Leiden f 10 miljoen aan zijn neus voorbijgaan als de raad akkoord gaat met het voorstel van B. en W.j. LEIDEN In het Kreatief Sentrum aan de Breestraat na men zaterdag vele jongeren met overgave deel aan een „kreatief circus". De handvaardigheid van velen bleek groter te zijn dan menigeen had kunnen ver moeden. (Foto NLC - Wim Croese) 'Zang en vriendschap' (Hazerswoude) groeit HAZERSWOUDE De zangver- eniging „Zang en Vriendschap" blijft groeien. Het grote koor telt nu 85 leden en de jeugdafdeling niet min der dan 159 leden. Er zijn al drie jeugdgroepen. Secretaris C. Francken deelde dit mee op de jaarvergade ring. De vereniging bestaat 52 jaar. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsd'ag 9 november: hoog water 7.42 en 20.10 uur, laag water 3.22 en 15.48 uur. Toneelgroep Theater brengt De Fatalist LEIDEN Morgenavond (dinsdag 9 november) om kwart over 8 geeft de toneelgroep Theater in het Rijn lands Lyceum te Oegstgeest een op voering van „Jacques de Fatalist". „Jacques de Fatalist" is een mo derne toneelbewerking door Fran cois Huster van de gelijknamige dia- loog-roman van Denis Diderot (1773). Het voornaamste probleem, dat in dit stuk aan de orde komt, is dat van de vrijheid. ZOETERWOUDE Sintcrklaas- aktie. De winkeliers organiseren een sinterklaasaktie. Van 15 november tot 5 december krijgen de klanten bij besteding van een tientje een gratis rebuskaart. Vit de VEEMSTREEK ALKEMADE Dinstdag 9 no vember geeft „De Alkeburcht" een voorstelling. Opgevoerd wordt „Dub belspel". een comedie-thriller van Robert Thomas. Woensdag wordt een jeugdvoor stelling gegeven, bestemd voor scho lieren van het voortgezet onderwijs. De belangstelling blijkt zo groot te zijn dat er twee opvoeringen komen, en wel om 13.30 en. 15.30 uur. (Van één onzer verslaggevers) GRONINGEN/LISSE Met Bla- delEmmeloord, Eraneker, Ridder kerk, Veendam, Venray, lJsselstein en Zelhem, trad Lisse zaterdagavond in de arena van de Groningse Mar tinihal voor het voetlicht in het ka der van NCRV's Zeskamp-show. De ploeg van Fred Timmer werd vierde en dat is toch wel een mooi resul taat. Het had beter kunnen zijn, wa re het niet dat de ploeg uit de bol lenstreek bij het honkballen op een vlotje wat strafpunten ophep en ook de autocross de Lissenaren weinig succes bracht. Begonnen werd met de 'hangproef', die Lisse slechts 2 punten opleverde. Dóar hingen de Barbertjes en het bleek een zware opgave te zijn. De 'hangman' uit Lisse wist het 59 sec. vol te houden. Vee! beter bracht ae ploeg het er af bij het „zwemmen met de pop pen". een moeilijk karwei, dat Lisse als eerste volbracht in 26 seconden, wat voldoende voor 9 punten was. Een tijd van 1.19.1 had de verte genwoordiger van Lisse nodig bij het onderdeel 'steltlopen' en men sleepte daarmee 5 punten ln de wacht De autocross bracht niet het succes dat werd verwacht. De auto had evenals vorige keer kleine wieltjes en dat bleek een handi cap De technicus van Lisse zou de auto eens moeten herzien voor de volgende ronde. Nu kwam de cou reur een ronde achter, ook al omdat de auto van de brug tuimelde. Er was 3.45,9 nodig om het par cours af te leggen. Lisse kreeg 3 punten voor dit onderdeel. Het hooggooien met de 'slappe ti- nus' werd 'n zaak tussen Ridderkerk en Lisse. In de tweede ronde gooide Lisse mis, maar men mocht het nog een keer proberen, en mét succes. Ridderkerk haalde de 3.35 meter niet. Wederom kreeg Lisse een twee de kans en de 9 punten waren bin nen. Als een rode draad door het hele LEIDEN Ongeveer de helft van de gemeenteraad nam zaterdag deel aan de door het wijkcomité Noord georganiseerde excursie, die nauw verband hield met de huurverho gingskwestie. Zoals bekend, besloot de raad vorige week maandag deze zaak aan te houden en eerst ter plaatse de toestand in ogenschouw te nerven. Ook burgemeester Vis en wethouder Menken namen aan de excursie deel. Als leidraad kregen de raadsleden een gestencilde handleiding van het wijkcomité mee. In de Sophiastraat werd men geconfronteerd met een in de oorlog gebombardeerde hoek, waar nu een sloopbedrijf is geves tigd. In de Prinsenstraat wees het comité op het contrast tussen een goed onderhouden deel van de straat en een deel, dat door verkrotting wegvalt. Via de fleuriger Herensingel kwam men in het „rotte gebit" van de wijk, zoals de comitéleden de entree bij de Julianastraat noemen. Ten slotte werden de omstreden wonin gen van plan III bezichtigd. De be woners toonden hun waardering voor het feit, dat B en W en raad Schaken LSB Competitie: Leidse Schaakbond lsle klas: Voorschoten I ontsnapte tegen Lei derdorp I aan een nederlaag: na de eerste speelavond had Leiderdorp een 5—3 voor sprong opgebouwd, die echter in tweede zitting verlroen ging (5—5). LSG ril zit nu op rozen indien de 42 voorsprong op Sassenheim I niet via arbitrage verloren gaat. 2A: Katwijk I vindt blijkbaar Vit—2*1» een leuke stand, want ook nu ging een team, nl. Voorschoten III, met deze cijfers ten onder. Alphen II en Bodegraven I deden hardnekkige pogingen het verlies van vorige wedstrijden uit te wissen, maar: Alphen II heeft nog slechts een kleine kans op een gelijkspel op LSG V, als de beide hangpartijen gewonnen wor den (3—5). Bodegraven I zat het niet mee tegen VTL I «</i—2'/s), een overwinning zit er niet meer in. 2B: Philldor V kreeg voor de zes afge broken partijen tegen Noordwijk I via arbitrage 4'/s punt, zodat de eindstand 6'/s3'/t werd. 3A: Katwijk III was met 3—6 (hangpartij wordt uitgespeeld) het slachtoffer van Leiderdorp III, terwijl Philldor VI re vanche met 6'/«—2'/s versloeg (de resteren de partij, die wordt uitgespeeld, staat voor Philldor op winst). In de zestallencompetitie liet Philidor VIII de winst liggen en moest zelfs een nederlaag incasseren tegen Katwijk IV (3'/.—2'/r). Zeskamp-spel, waaraan nu echter negen ploegen deelnemen, liep het 'honkballen op een vlotje'. Lisse sloeg veertien keer raak, maar drie ploegmakkers vielen in het water en dat betekende strafpunten. Elf ballen werden genoteerd, goed voor 3 punten. hun wijk bezochten maar zij staken hun meningen over de woningen niet onder stoelen of banken. LEIDEN Het jaariykse donateurs concert van het Jeugd Kamerorkest Leiden, o.l.v. Henk Briër, is een wel verdiend succes voor alle medewer kenden geworden. Zeker, als men in aanmerking neemt, dat meer dan de helft van de jeugdige orkestleden nog niet langer dan een half jaar in dit orkest zitting heeft, waren som mige prestaties zeer geslaagd. Eigenlijk was het concert voor cla- vecimbel en orkest van J. S. Bach de enige misgreep: voor de strijkers te moeilijk en voor de zeer wel voor haar taak berekende Ada van der Bent een teleurstelling omdat het pasgestemde clavecimbel kuren ver toonde. Een pittig voorgedragen symfonie van J. Haydn was hieraan vooraf gegaan, uiteraard met de nodige aar zelingen in het begin, maar vooral door de fluitist uitstekend geblazen. De suite voor strijkorkest van Mare A. Ch'arpentier was een heel goede keuze van Briër; als enige bedenking mogen we aanvoeren, dat de inzetten nog wel wat extra aandacht verdie nen. Jan Willem Terwen blies zijn partij in het charmante concert in D van Hasse evenwichtig, zij het iets aan de bescheiden kant. Het orkest paste zich aardig aan, maar leverde zijn beste prestaties na de pauze in een sonatine voor jeugd orkest van Nico Schuyt, en in de kin dersymfonie van Leopold Mozart. Het Muramatsu-fluitkwintet ten slotte toonde in werken van Boismor- tier en Leonardo de Lorenzo, dat het steeds meer aan vaardigheid en even wicht wint. Wel teleurstellend moet het voor Briër zijn, dat er zich niet wat meer jongens als nieuw orkestlid presen teren; nu ligt het accent zeer duidelijk op het enthousiasme van de jonge dames. En dat het fijn spelen is onder deze dirigent, is deze avond toch zeker wel bewezen. Dra. A. van der Veen-Wiersma. LEIDEN Voetbalpolitie. Dinsdag middag wordt op het LFC-terrein de wedstrijd gespeeld tussen de politie- elftallen van Utrecht en Leiden. Het elftal van de Utrechters staat mo menteel bovenaan. Op dezelfde dag wordt in Den Haag gespeeld de wed strijd tussen Luctor no. 2 op de ranglijst en KMZH, het elftal van de marechaussee. Museum Oudheden. 8 uur: Brian Hobley over de reconstructie van de Timber Ga teway (met kleurenfilm). WOENSDAG 10 NOVEMBER Stadhuis, 4—6 u.: spreekuur soc. raads- Museum Raamsteeg 2, 2 u.: open huls. Foyer gehoorzaal. 8.: u.: K. en O., lezing met dia's over Rusland, door Josephine van Gasteren. Beloftekerk, 8 u.: afd. Mors Christen- vrouwenbond. Slpke v/d Land over de Trio-Indianen. DONDERDAG 11 NOVEMBER Kantine Adler Rooseveltstraat, 8 u.: le- denverg. De Natuurvriend. DEN Haag Kon. Schouwburg, 8.15 u.: De Haagse Comedle, met „Blok aan het been". Gehoorzaal, 8 u.: concert Residentie-Or kest. Zaal Stadsgehoorzaal, 8.15 u.: Jaarverga dering kiesver. Lelden ARP. weth. A. J. Kret over stedebouwkundlge ontwikke ling van de stad Lelden, voor leden en andere belangstellenden. Leiderdorp: Nieuw-Oudeizorg, 8 uur: afd. Leiden Chr. PlattelandsvTOuwenbond, huish. vergadering, bijdrage door mevr. Koning. Vrijdag 12 november Rapenburg 24, 103 uur nam. jazz - zol der Hot House, Rob Tichelaar-Bernard Otten (sextet). OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum, 8.15 u.: afd. Oegstgeest K. en O., Plm Jacobs over, „Wat is jazz?", met muzikale bege leiding. LEIDERDORP Geref. kerk Hoofd straat. 8 u.: concert door docenten streek- muziekschool „Rijnakkoord". Vestestraat 40. 8.30 u.: Imperium met „GRIMM-igheden". Koningskerk (Noord), 8 u.: Jaarvergade ring Herv. mannenver. op G.G. „De Heere is onze Banier". J. Kattenburg over „Christen zijn ln deze tijd". Volkshuis, 2.305 en 7—10 u.: gezellige markt (t.b.v. De Ratel). Boshuis, achter Hoflaan 76, 7—9.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. OEGSTGEEST Rljnl. Lyceum. 8.15 u.: „Drie ls teveel", toneel met Hetty Ver hoogt en Wil van Seist. Den Burcht, 8 u.: Ons Grunnegerlaand. toneelclub met „Del 't lest lacht". Vestestraat 40. 8.30 u.: Imperium met, GRlMMlgheden". Volkshuis. 10—12 en 2—4 u.: gezellige markt (t.b.v. De Ratel). School De Valk Rijnsburgerslngel, 2.30 U.: esperantovereniging „Pacen". Zaterdag 13 november Antonius clubhuis, 8 uur: accordeonver eniging Vivace. ZONDAG 14 NOVEMBER 'LAK-theater, Levendaal. 2.30 u.: pop penspel voor kinderen door Otto v/d Mie- den, Puum en de reis naar Wltland. FILMS Camera: wo, za en zo-middag 2.30 (zo 4.15 uur) „Wlnnetou ln de dodenvallel"; overige middagen en avond 7 en 9.30 uur „The Arrangement" 18 jr; nachtv vr/ za 11.30 uur „Z" door Costa Gravas. Luxor: „Dit ls uw man, 18 Jr, een film van Oswalt Kolle; 2.30, 7 en 9.15 u; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lldo: „Wat zien ik". 2.30, 7 en 9.15 u (zo 4 45 ook). Studio: „They call me Mr Tlbbe", 2JO, 7 en 9.15, zo ook 4.45 u. Trianon: Blue Movie, 18 J, 2JO, 7 en 9.1S u: zond 2.16, 4.30, 7 en 9.15 u. Rex: Playboy. 18 j. 2.30, 7 en 915 u: zond 2JO, 4.30, 7 cn 9.15 u. Apotheken Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. De apotheken Voorschoten en Leiderdorp zijn ook geopend. Dokte rsdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Leiden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, teL 31123. Secr.: Trudie Doorduin, Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20460: voor Informatie tele foon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda- Hortus, Rapenburg 73: 1 oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. OEGSTGEEST, Leidse Straatweg 1, telefoon 01710-52643

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3