Het was geen offer voor Jacob Kooij WEEKAGENDA N.V. L.I.A.M. Het bejaardenhuis Kaarsenmakersstraat ziet hem node gaan Burgerlijke stand van Leiden Driftig Pakhuis Gewijd... Balken NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 LEIDEN" Bejaard geworden met de bejaarden gaat de zeventigjari ge Jacob Kooij over een paar we ken het huis aan de Kaarsenma kersstraat, waarvan hij sinds 1952 directeur is geweest, verlaten. Dan keert hij met zijn vrouw terug naar hun geboortestreek: Dor drecht- Dubbeldam. De heer Kooij gaat zelf niet in een bejaardenhuis wonen. „Is er wel een ideaal bejaardenhuis waar de mens helemaal zichzelf kan blij ven? Het is er niet. Je moet altijd iets van jezelf afstaan. Als de om standigheden dat nodig maken kan het niet anders, maar is dat niet zo, dan moet je zelfstandig zien te blijven. Gelukkig zijn wij nog ge zond. Ik houd van het leven, ben nog volop actief, zowel in de tuin als op de preekstoel, heb geen af keer van vuile handen en ben al tijd bereid te werken. Als je geroe pen wordt, heb je te gaan. Ik blijf niet wie ik nu ben, dat weet ik best, maar ik w ilwel graag blijven leven". De bewoners van dit oude bejaar dentehuis, dat zich temidden van de grondige afbraak in dit sane- ringsgebied nog steeds staande heeft gehouden, hadden even tijd nodig om de mededeling van het vertrek van het echtpaar Kooij te verwerken. Zij kunnen zich hun huis zonder hem nauwelijks voor stellen. Kooij heeft namelijk niet alleen zijn functie een nieuwe in houd en betekenis gegeven, maar is ook voor vele bejaarden per soonlijk en ook wel voor hun familie een vriend en naaste ge weest. Kij zegt er. zelf van dat hij rijk geze gend is. En dan betrekt hij dat niet alleen op zichzelf; wat hij aan ze gen ontving, deelde hij ook weer uit. „Persoonlijk vind ik het verschrikke lijk om als directeur van zo'n te huis buitenshuis te wonen. Je hebt dit beroep gekozen en je hebt een dienende taak. In mijn gevoel be tekent dit, dat je altijd paraat bent. Ik heb dat niet ervaren als een aanslag op mijn privé-leven. Het was geen offer voor me. Als het 's nachts onweert of erg stormt, ga ik altijd even door het huis. Dat geeft de mensen rust. Ze weten dan: hij is er. Het is maar een simpel voorbeeld, maar in deze kleine wereld gebeuren meestal maar kleine dingen". Jacob Kooij kwam in 1901 in Dub beldam ter wereld. In de woonka mer hangt een grote ingelijste foto van de inmiddels afgebroken kerk waarin hij de doop ontving, Na de lagere school ging hij de bloemis terij in. „Dat is een goede ervaring voor mij geweest, want ik was nogal driftig van aard en dat kwam in de om gang met al die kleine tere plant jes niet van pas. Er was heel veel geduld voor nodig. Nu, dat heb ik daar geleerd. Maar toen ik 21 was, maakte de di recteur van de kweekschool in Dordrecht me duidelijk, dat ik wat moest gaan leren. Eerst zou ik dat leren zélf moeten léren. Duyven- dijk gaf me de opdracht, een stuk van Vondel uit het hoofd te leren. In drie maanden zat het er in. Toen heb ik twee jaar 's avonds voor m'n mulo-diploma geleerd. Overdag zat ik in de bloemen. En na anderhalf jaar had ik de acte godsdienstonderwijzer. In Dor drecht volgde ik privé-lessen daar voor. Ds. Wilkes van Hendrik Ido Ambacht stuurde me ook wel in die richting. Hij hjid de gave om indringend te spreken en dat Het echtpaar Kooij, liever geen 'vader' en moeder' van de bejaar den in het huis aan de Kaarsenmakersstraat, maar heel gewoon: naast de mensen staan, als medemens. maakte indruk op me. Van hem heb ik veel geleerd* Ik ging les geven op de openbare school en deed met mijn vrouw in Dubbel dam aan jeugdwerk. We hadden een bloeiend verenigingsleven. In 1948 hadden ze in Dubbeldam een hulpprediker nodig, naast ds. Van Doorn, die nu in Nieuwkoop staat. Wij hebben toen veel aan huisbe zoek gedaan, 's Maandags bespra ken we altijd het werk voor de komende week. Hele lijsten hebben we in die tijd afgewerkt. Er waren weken van over de honderd gulden aan vrijwillige bijdragen. Als je werkt, verdien je je eigen geld, zeg ik maar. De kerk werd te klein. Toen er een tweede predikantsplaats kwam ben ik weggegaan. In Zevenbergen stond een bejaardenhuis en daar ben ik hoofd van geworden. Er woonden maar 27 mensen. Ik had er zowat niets te doen. Toen ver scheen in 1951 in het Dordts Dag blad de advertentie uit Leiden. In januari 1952 zijn we hier gekomen. Er waren toen honderd mensen. Nu zijn er zeventig. We vonden hier ik kan wel zeggen een pakhuis vol oude mensen. Door verbouwin gen kunnen het er nu niet meer dan zeventig zijn. We vonden er ook nog een flink stuk verouderde mentaliteit. Na drie maanden waagde ik het, de „regenten" dui delijk te maken dat zij die titel niet meer moesten voeren. Een „regent" was min of meer besmet. Het werden gewoon bestuursleden, voor wie de oude mensen niet meer bang behoefden te zijn. Het heeft wel wat moeite gekost, het bestuur uit zijn tent te krijgen". En zo is er in de loop der jaren, mede onder de onweerstaanbare invloed van de heer Kooij, in dit uit een voorbije tijd stammende bejaardenhuis zo veel ten goede veranderd. „Toen ik hier kwam, kregen de be woners 's avonds nog geen koffie. Ze konden wat melk krijgen. Op donderdagavond, als de bijbelle zing was gehouden, werd er zo waar chocolademelk geschonken. De uniforme kleding is er ook niet meer. En er is geen stukje tweede- handskleding meer. Laatst bood een firma tegen lage prijsen 39 pakken aan. Ik heb er maar vijf van genomen omdat ik onder geen enkele voorwaarde wil dat de mannen allemaal op dezelfde ma nier in het grijs gaan lopen. Vroe ger was het zwart. Trouwens, de mannen nemen dat zelf ook niet meer. Ze willen alleen hun eigen kleding. We hebben hier de verplichte kerk gang gehad. In de Oosterkerk wa ren zestig plaatsen. Nu gaan ze als ze willen. Voor de dames heb ik in dat opzicht alle lof, De heren gaan minder. Maar ik zeg maar zo: als het evangelie zelf voor sommigen nog niet zoveel blijdschap uit straalt dat ze in beweging komen, dan mogen wij dat toch niet force ren. Er zijn ook rooms-katholieken en onkerkelijken onder de bejaar den. De rooms-katholieken slaan aan tafel hun kruisje en dat geeft helemaal geen moeilijkheden. Wij hebben iemand gehad die ze atheïst te zijn. 't Wonderlijke was dat hij altijd vragen stelde over de bijbel. Hij luisterde kritisch naar wat erover werd gezegd. Vroeger hadden we de open zalen. De mensen hadden nauwelijks een eigen leven. In die zalen hebben Donderdag 4 november De Lakenhal. 8 uur:' Oud-Lelden. G. A. Brongeis over de geschiedenis van de ta bak en het roken. LAK-theater Levendaal, 8.15 u.: Pip Si mons met „Do it". Vrijdag 5 november V'eslestraat 40, 8 30 uur. Imperium met GRIMM-igheden Den Burcht. 7.30 uur: uitvoering jeugdkoor Ex Animo Den Burcht. 7.30 u.: uitvoering jeugd koor Ex Animo, zangspelen. Van poppen en kabouters en Het verlorentasje. Rapenburg 24, jazz-zolder Hot House, 1J.30 uur nam.: nachtconcert Chris Hinze Combination (Chris Hinze. Wim Stolwijk, Roger Cooke en Jimm Shaaperoe Antonius-clubhuis. 8 uur: uitvoering Lcids Instrumentaal Muziekgezelschap Crescendo t.g.v. 20-jarig bestaan (dir. W. van Strienj.' Zaterdag 6 november Vestestraat, 8.30 uur: Imperium met GRIMM-igheden. Kreatief Sentrum, Bree- straa 66, 10 uur voorm. ot 2 uur 's nachts: Kreatief Slrkus door Cultureel Jongeren Paspoort. Zuiderkerk, 8 u donateursconcert Jeugdkamerorkest. Leiderdorp: kinderspeelzaal Dennen schans (N 13). i!16 u.. speelgoedlentoon- stelling. Antonius-clubhuis, 8 uur. uitvoering Leids Instrumentaal Muziekgezelschap Crescendo t.g.v. 20-jarig bestaan (dir. W. van Striem receptie 3—5 uur. Zondag 7 november LAK-theater, 2.30 u.: „Geheimzinnige uitvinding", poppenspel voor kinderen, door Henk Abbing. Leiderdorp: kinderspeelzaal Dennen schans (N 13), 1116 u.: speelgoedtentoon stelling. x FILMS Camera: wo. za en zo-middag 2.30 (zo 4.15 uur) ..Winnetou in de dodenvallei"; overige middagen en avond 7 en 9.30 uur ..The Arrangement" 18 jr; nachtv vr/ za H.30 uur ,.Z" door Costa Gravas. Luxor: „Dit is uw man. 18 jr. een film van Oswalt Kolle; 2.30, 7 en 9.15 u; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lido: „Wat zien ik", 2.30, 7 en 9.15 u (zo 4,45 ook). Studio: ..They call me Mr Tibbs", 2.30, 7 en 9.15, zo ook 4.45 u. Trianon: Blue Movie, 18 j. 2.30, 7 en 9.15 u; zond 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Hex: Playboy. 18 j, 2.30, 7 en 9 15 u; zond 2.30, 4 30. 7 en 9 15 u. Apotheken Apotheek Herdingh en Blanken. Ho- gewoerd 171, tel. 20502. De apotheken Voorschoten en Oegstgeest zijn ook open. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Ttvcntwcl Twcntwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 2124 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Sec,-.: Trudie Doorduin, Rijndijk straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) lot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Musea Acad. Insl. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30. 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Diaconessenhuis: klasse I dag. 11.00— 12.00 uur, 13.15—14.00 uur. 18.25—19.30 uur; klasse II en klasse III dag. 13.15 14 00 uur, 18.45—19.30 uur; kinderafde ling dag. 14.15—15.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van H—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30: 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. VOORSCHOTEN Show Dawn- breakers. Zaterdagavond om kwart over 8 geeft de uit jongeren van ver schillende landen samengestelde Ba- ha'i werkgroep „Dawnbreakers" een vocale show in het Cultureel Cen trum. De optredenden noemen dit zelf een „vredeshappening". LEIDEN Geboren: Jacob C, zv J van Klaveren en I J Barnhoorn; Jaconiina H A, d v A M Bergman en M J Batenburg; Maykc C R, d v L J Pothof en C W van Driel; Eduard S A, 2 v W F Poot en K R Vogei; Stefan, z v H D J Korpel en A Wysk; Nicolaas J. z v J H Kralt en H Teljeur; Wieke, d v J W van Ulden en A M Bakker; Casper B, z v D D Honijk en L E Balt; Pamela A; d v H P Rossberg en H N R Thompson; Bianca M B, d v R A van Calfnt- hout en W M Wils; Rogier, z v B in 't Kout en M J Verlind; Michaël, z v M L Kruijswijk en H R Wagner. Gehuwd: J Petiet en C F van Delft. Overleden: J de Ligny, 6 apr 1900, echtgen van W J Oudshoorn. Jeugdkamerorkest geeft concert LEIDEN Zaterdagavond geeft het Jeugdkamerorkest een dona teursconcert in de Zuiderkerk aan de Lammensohansweg. Programma Clavecimbel-concert van Bach met als soliste Ada van der Bent; een fluitconcert van Hasse, solist Jan Willem Terwen. de 30e symphonie van J. Haydn, een suite van Char- pentier en een sinfonia van Schuyt. Verder is het Muramatsu filuit- kwintet te beluisteren. Het bestaat uit Jos Aerts, Loes Kerstens, Nine Sligter, Veronica Steinbach en Frans v. d. Wiel, allen leerling van Koos Verheul. z we boxen gemaakt voor twee men sen. Ook zijn er éénpersoons. Al léén eenpersoons zou ook niet goed zijn. Er zijn er zeker dertig die niet alleen willen slapen. Ze voelen zich veiliger met z'n tweeën, en helpen elkaar. Afzonderlijk eten is er nu niet meer" bij. Vroeger moest het eten naar al die zalen worden gebracht. Nu zit ten we in de kerkzaal, aan tafeltjes van vier. Niemand dacht dat dat ooit zou kunnen. Want de kerkzaal was toch iets „gewijds" en daarin ga je nu eenmaal niet eten. We zouden het drie dagen proberen. De tweede dag al waren ze alleen nog maar verbaasd dat we het niet veel eerder hadden gedaan. Het eten is hier prima. De tijd dat de mensen tweemaal per week vlees kregen is voorbij. Ze eten het elke dag. En de rijst is echt niet meer van de minste soort. In de hele verzorging gaat dit huis met z'n tijd mee en daar hebben de bewo ners recht op. Dat geldt ook voor de ontspanning. Er komen hier zanggroepen, caba retgezelschapjes, de Randstadspe lers, De Burcht, Sempre Avanti en noem maar op. We hebben ook wel sociodrama's opgevoerd. Een paar jaar geleden was de gemid delde leeftijd hier 84 jaar. Dat is hoog. Dat zal wel aan verschillende factoren liggen, maar één ervan is het eten. Dat doen we dus gemeen schappelijk. Niet alle oude mensen eten als ze alleen zijn. Hier helpen ze elkaar. En ze zijn er ook vrolijk bij. Het probleem ligt niet in de oude mensen zelf maar veeleer in het personeel dat je moet zien te houden, en soms in de kinderen die niet altijd begrijpen dat hun vader of moeder ook in dit tehuis recht heeft op 'n eigen leven en zijn of haar menswaardigheid en volwaar digheid hier wil behouden. Het is een oud huis, dat weet ik heel goed, maar gezien de structuur van de Leidse bevolking, zal hieraan voorlopig behoefte blijven be staan". De heer Kooij vertelt dan nog dat het huis onder intensieve controle van de brandweer staat. „Boven mag er beslist niet worden gerookt. En dat gebeurt ook niet". Kooij heeft er geen ogenblik spijt van gehad, in 1952 de leiding van dit grote huis, dat in de Leidse publieke opinie nogal negatief is beoordeeld, op zich te hebben ge nomen. „Je vindt er een bestaan, maar je wordt er beslist niet rijk van. Je moet veel geduld en takt kunnen opbrengen, wil het goed gaan. En dan mag ik persoonlijk wel zeggen dat het gebed en het geloof de bal ken onder alles waren. Als ik het soms niet aan kan, heb ik heel concreet en aanwijsbaar Gods bij stand ervaren. In heel gewone, al ledaagse situaties. Je moet natuur lijk wél zelf aan 't werk gaan, maar dan komt toch de hulp van zelf. De persoonlijke omgang met God. daar drijft alles op. Ik ben dankbaar dat wij gezond zijn ge bleven. Dan kun je ook altijd pa raat zijn. Fijn dat er voor het per soneel een vijfdaagse werkweek is gekomen". Het vaste geloof van Jacob Kooij dat zijn naam bij God staat opgeschre ven, heeft hem bekwaam gemaakt voor zeer velen iets en voor som migen véél te zijn. De vrouw die vreest dat een bepaalde zonde niet wordt vergeven omdat die tegen de Heilige Geest was, wordt door hem opgetild met de bemoediging, die tegelijk een vermaning is, dat niet die ene zonde maar juist haar voortdurende angst de Geest be droeft. „Jezus vergeeft opdat je verder kunt leven!" Dat zekere weten moedigt Kooij zélf aan straks door te gaan met pre- ken-op-zondag. In Zeeland, in Zuid- en in Noord-Holland. In Bie- zelinge en in Broek op Langendijk. „Mocht ik nog kiezen, dan werd ik predikant. Ik verlang wat dat be treft niet naar m'n pensioen. De dominee die daarvan blijk geeft, krijgt van mij op z'n kop". De wortel van Jacobs drift is kenne lijk niet geheel uitgeroeid. Academische examens LEIDEN Rijksuniversiteit. Geslaagd; doet. ex. Duitse t en 1 mevr. A. J. Wintecr- Maaskant (Leiden).J. J. Braakenburg Heerenveenkind ex. geschiedenis A. J. van Braam (Rotterdam): doet ex. En gelse taal mej. P. M. v. d. Kreeke (Lei den i: seml-artsexamen H. A. Plantenga (Leiden). R. Steger (Wassenaar), mej. E. Tromel (Delft). F. J Vecnland (Haren, Gr.). K. Went (Ledden). Artsexamen: mevr. A. J. A. van Breu- keden-Avezaat (Lelden), F. J. M. van Breukelen (Leiden). G. Th. Kok (Voor schoten). S. U. Leeuwestein (Leiden), Dr. C. M. de Vos (Leiderdorp). Doctoraalexamen II: H. D Been (Voor burg). M. W. Beuger (Den Haag), mej. A. C M. Bloemen (Wassenaar). R. J. de Bruijn (Zoetermeer), mej. T. J. M. v. d. Canimen (Rotterdam), mej. J. N. van Doorn (Den Haag), A. van Es cum laude (Wassenaar), mej. H. G. van Gent (Rijs wijk.ZH). K. H, Hagemans (Leiden), R. N. W. Hauer (Hilversum), mej. M. J. Herfst (Leiden), E. J. Hesselink (Leiden), mej. L. N. Joosse (Middelburg). J. G. Koster (Den Haal. mej. I. B. F. Kreijen- vekl (Wassenaari. J. H. Kuiper (Rijswijk, ZH), J. Landmeter (Den Haag), J. M. Mat- thijsen (Leiden), mevr. A. M. A. v. Noort- Meijs (Leiden). S. J. R. de Monchy (Lei den), H. Muste (H. r Ambacht)W. A. Nolen (Heemstede), S. Nuijen (Voorhout), mej. M. L. F. Perquiri (Leidschendam). J. F. Plantenga (Rotterdam). P. L. v. d. Plaa (Katwijk aan Zee). C van Rees (Slie- drecht). mevr. C. A van Gijn-Roeterink (Leiden). P. H. M. Roozen (Haarlem). O. du Rij van Beest Holle (Leiderdorp). J. Scheer (Rotterdam), mej. M. L, C. Schie man (Leiderdorp). H. G Schipper (Was senaar), R van Seventer (Prinsenbeek, NB). S. V. Sleeswijk Visser (Den Haag). R. Sloot Cs-Grovenzande). mej. J. K. Sta pel (Rotterdam), J. H. Varekamp (Lei den). A C. W. Volkers (Capelle a. d. IJssel), A. Vosmaer (Den Haag), P. de Vries (Heerlen). R. Vriesendorp (Arn hem Imevr J. Verheij-v. d. Wiel (Delft). .J A. L. Wurzer (Delft), P v. Zonneveld (Leiden). Promoties in Leiden LEIDEN De heer P. E. PmlLwitz te Leiden is gepromoveerd tot 'doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op het proefschrift 'Chlorering met CuCI2 LiCl in sulfolaan'. Promotor was prof. dr. H. Kloosterziel. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zal. van 15—15.30; di. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanal 4 jaar: alle dagen van 15—16, di. en do. van 18—18.30 uur. AnnakUniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kliniek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnord": dagelijks (ook in het week end): ie en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—14.45 uur. van 18.00^-19.00 uur: 3e klas: van 14.00—14.45 uur. van 18.00—19.00 uur; kraamafdeling: van 16.0017.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur. van 18.00—18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klasse-patién- ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 .tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Tot 5 november: expositie van etsen en tekeningen van Trees Zwetsloot-van Kesteren in de openbare bibliotheek „Zuid-West". Eduard van Beinumstraadt 2 te Leiden. De Lakenhal: tentoonstelling Tabakora- ma (geschiedenis van de tabak en van het roken, samengesteld door Niemeijer Ned. Tabacologisch Museum t.g.v. 150-jarlg be slaan), lot 28 november, dag. 10 tot 17 uur, zon. 13 tot 17 uur, na 1 nov. 10 tot 16 en 13 tot 16 uur. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelling. werk van Paul van Hoeydonck, tot 17 november. Tot 1 december: Grafiek uit België in de Openbare Bibliotheek „Houtkwar tier", Zwei] andlaan 5. Openingsuren: maandag 1—5, dinsdag 9—12 en 1—5. woensdag 9—12. 1—5 en 7—8.30, vrijdag 9—12 en 1—5 uur. Galerie Van der Vüst. Botermarkt 3: Schilderijen van Karei Wlggers en Willem Thijs; Keramiek van Anke Blankevoort en Baps van Elsdingen; Wandkleden van Ans Lempens: Plastieken van Hans God- defroy. November—december. Lakenhal: op werkdagen 10—16 uur: op zon- en feestdagen 1316 uur. Tot 1 april 1972 Museum De Valk tot 24 maart 1972 gesloten. Mercedesshow Drie dagen een fleurige show van Mercedes-Benz in Leiden. In de showroom de personenwagens. Alle belangrijke modellen kunt u bewonderen. Zoals de economische diesels, de veilige 4-cilinder benzinewagens en de comfortabele 6- en 8-cilinder modellen. En natuurlijk ook de nieuwste, zoals de 350 SL en de 280 SE 3,5 sedan. Beide wagens met krachtige 3,5 liter \Z-8 motor en elektronisch geregelde benzine-inspuiting. Elders in ons bedrijf de uitgebreide range bestelwagens. Natuurlijk de ééntonner Spaar Ster. Met de economische dieselmotor en een laadvermogen van 1 tot VA ton. In verschillende fabrieksklare uitvoeringen. Vanzelfsprekend ook een selectie uit het zwaardere bestelwagenprogramma. Mogen wij u ook begroeten? Wij zullen ons goede gastheren tonen. Natuurlijk kunt u een proefrit maken met het type van uw keuze. Direct of na afspraak. Al met al een prachtige gelegenheid voor u om eens kennis te maken met de vele bijzondere eigenschappen van Mercedes-Benz. De Mercedesshow is geopend: vrijdag 5 november 14.00 - 22.00 uur zaterdag 6 november 10.00 - 22.00 uur zondag 7 november 12.00-22.00 uur De show wordt gehouden in ons bedrijf, Vondellaan 45, Leiden. Vondellaan 45, Leiden. Tel.: 01710-445 45

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3