FEIJENOORD SLOEG TOCH BRESSEN Kansen missend Sparta geeft scheidsrechter de schuld Briljante Mazzola legde basis voor op Borussia zege Van Ravens in de fout9 Rumor ontslagen bij Hertha Berlin DRAMATISCH PINGÉÖN EN ZOETEMELK IN AHOY 1971 OONDCRDAG 4 NOVEMBER 1971 efem le mcllj grei allei de g WEST BERLIJN Een uur voor aanvang van de UEFA-cupwedstrijd legen AC Milaan heeft de Berlijnse voetbalclub Hertha BSC gisteren zijn speler Jürgen Rumor op staande voet ontslagen. Dinsdag had Rumor tegen over zijn voorzitter toegegeven dat hij vorig seizoen door Arminia Biele feld was omgekocht. Arminia won de desbetreffende wedstrijd in Berlijn geheel tegen de verwachting in met 10. Jürgen Rumor, die 26 jaar oud is, stond nog tot het eind van het huidi ge seizoen onder contract van Hertha. Vandaag zal hij zijn ontslagbrief thuis ontvangen. Hertha zal alle be scheiden wat betreft de zaak Rumor naar de Westduitse voetbalbond in Frankfort sturen. LEON Saul Alcantara uit Uru guay, die uitkomt voor Brazilië, heeft gisteren de zesde etappe van de wie- lerronde van Mexico gewonnen, •d d; De etappe liep van Aguacalientes mojnaar Leon over een afstand van 125 kilometer. voo Fedor den Hertog, winnaar van de twee eerste etappes, werd tweede, it ni De Italiaan Franco Balduzzi, die ebbe een peloton van 50 renners aanvoer- de. werd derde. De uitslag was: l. Saul Alcantara (Bra) 3 ieliiVi u 21 nü"- 46 sec- 2- *"edor den Hertog (Ned) J op 10 sec.. 3. Franco Balduzzi (Ita) op 24 pi sec 4 Piet van Katwijk (Ned) op 1.34, 5. rs d Henk stander (Ned) z.t. n tv,, Jo van Pol eindigde in het grote peloton, "i. dat ln dezelfde tijd als Van Katwijk bin- nenkwam. ROTTERDAM De klassieke topprestatie, die Feijenoord veer tien dagen geleden in Boekarest bereikte en die de ploeg groten deels verzekerde van een plaats in de volgende ronde van het tornooi om de Europa Cup voor landskampioenen, in gisteravond in Rotterdam, zoals verwacht, voldoende gebleken. Dinamo Boeka rest heeft tegenover de 3-0 nederlaag in eigen land geen wonder baarlijk revanche kunnen stellen. Mi V3 n UI méé and< ■i. BELGRADO Sparta had bij een eventuele eliminatie door de Joegoslavische bekerhouder Rode Ster al bij voorbaat een 1 excuus achter de hand: de arbi trage van Ortiz de Mendibil. De sla Spaanse scheidsrechter, berucht om zijn voorliefde voor thuis- spelende clubs, werd door som mige Spartanen bij de emotio nele 21 nederlaag in Belgrado dan ook onmiddellijk naar voren geschoven. Bestuurslid Aarse maakte het nog het bontst: „Dit is een grof schandaal en in strijd met de reglementen. Deze man is de oorzaak van onze neder laag. Hij had teminste twee spelers van Rode Ster van het veld moeten sturen". De aantijgingen aan het adres van f cje ook bij Twente sinds vorig seizoen I sterk veroordeelde Ortiz de Mendibil zijn feitelijk. Maar ook niet helemaal teredht. Sparta's uitschakeling in de tweede I ronde van het toernooi om de Europa I Cup voor hekerwinnaars is door eigen I schuld tot stand gekomen. Want de I kansen, die de Rotterdammers vooral I in dè voortreffelijke tweede helft hebben gekregen, logen er niet om. Het bleef ten slotte bij één tegen- I doelpunt. Van Charlie Bosveld, die I kort na de hervatting de gelijkmaker I scoorde. In de periode daarna, na zo'n I twintig minuten, kreeg Sparta ver- J rassend veel mogelijkheden de wed- 1 strijd te beslissen. Alle pogingen J strandden echter. Rode Ster daarentegen had aan één gelegenheid voldoende om zich te I kwalificeren. Negen minuten voor het j einde ttesliste international Antonije- het bikkelharde, vaak uiterst 1 grimmige duel met een gave kopbal. Sparta's Europa Cup-avontuur is na vier wedstrijden afgelopen. De confrontaties met Levski uit Sofia en Rode Ster Belgrado hebben de Rot terdammers keihard op hun tekortko mingen gewezen. De voornaamste hiervan: een schromelijk gebrek aan zelfvertrouwen. Elek Schwartz kwalificeerde het kernachtig: „De jongens weten zelf niet hoe goed ze wel kunnen voetbal len". De trainer van de Rotterdamse formatie vergat erbij le zeggen, dat ook hij zich niet tegen dit gebrek heeft gewapend. Sterker zelfs: Elek Schwartz heeft Sparta ontzag voor de opponent ingepraat. Rode Ster bezit klasse. Erg veel zelfs. Vooral op het middenveld en in Met gestrekt been de bal weg trappend, redt Sparta-doelman Pim Doesburg. Rode Ster-speler Karasi kijkt wel benauwd. d at i L eve lden as bles eve ude vel rzui ach wed de aanval, waar een aantal voortref felijke individualisten zich ook in de combinatie ijzersterk kan tonen. Maar ook Sparta kgn zich zonder schroom internationaal manifesteren. Alleen, het is geen topploeg. Het waarom wordt feilloos door aanvaller Jan Klijnjan uitgelegd. Hij zegt: „Rode Ster heeft in deze wed strijd misschien vier goede kansen gekregen. Daaruit komen wel twee doelpunten. Wij hebben er misschien negen gehad, maar we hebben maar één keer gescoord". Het ontbreken van hel vermogen de genadeslag uit te delen, is ook in de competitie één van de grootste problemen bij Sparta. Dit keer stelde het gebrek aan goede schotvaardig heid zich nog duidelijker ten toon, doordat topscorer Kowalik in de spits ontbrak. Dc Poolse schutter is gebles seerd. Europa Cup-l Arsenal (Eng)-Grasschoi.>pers Zwi) 3-8 1-0—. eerste wedstrijd 2-0. Arsenal naar kwartfinales Doelpunten Arsenal; Ken nedy, George en Radlurd. toeschouwers: 33.000. Slicma Wanderers Malta) - Celtic (Scliot) 1-2 (1-1). eerste wedstrijd 0-5. Celtic naar kwartfinales 1: Cocks 1-0. 42: Hood 1-1. 57: Lennox 1-2. Toeschouwers: 17.000. Ujpest Dosza (Hong) - Valencia (Sp.2-1 (0-0, eerste wedstrijd 1-0.. Ujpest Sozsa naar kwartfinales 53: Dunai 1-0, 55: Du- nai 2-0. 58: Valrtez. Toeschouwers: 8.000. Standaard Luik (Belg) - CSKA Moskou (Rusl) 2-0 (1-0), eerste wedstrijd 0-3,, Stan dard naar kwartfinales 7; Takac 1-0, 59: Takac (strafschop) 2-0. Toeschouwers: 38.000. CSKA Sofia (Buig) - Benfica (Port) 0-0. eerste wedstrijd 1-2. Benfica naar kwartfi nales Toeschouwers: 50.000. inter Milan (lt)-Borussla Mönchenglad- bach (W.-Dld) 4-2 (2-1) eerste wedstrijd on geldig verklaard, wordt 1 december in Bern overgespeeld 10: Bellugi 1-0, 13: Bonlnsegna 2-0, 38: Heynckes 2-1, 57: jair 3-1. 89: Witkamp 3-2, 90: Giampiero 4-2. Toeschouwers: 90.000. Europa Cup II Steaua Boekarest (Roem)-Barcelona (Sp) 2-1 (0-0). eerste wedstrijd 1-0. Steaula Boe karest naar kwartfinales 50: Assensil o-i Nastase 1-1. 60: Nastase 2-1. Austria Wien (Oost)-Torino (It) 0-0, eerste wedstrijd 0-1. Torino naar kwartfinales. Bayern München (Wdld)-Liverpool (Eng) 3-1 (2-1) eerste wedstrijd 0-0. Bayern naar kwartfinales Doelpunten Bayern: Mül- ler (2) en Hönnes. doelpunten Liverpool: Evans. Toeschouwers: 40.000. Chelsea (Eng.)-Atvldaberg (Zwe) l-l (1-0). eerste wedstrijd 0-0. Atvidaberg naar kwartfinales 46: Hudson 1-0, 66: Sand- berg 1-1. Toeschouwers: 32.500 Dinamo Berlin (O-Dld)-Beerschot (Belg) 3-1 (1-0). eerste wedstrijd 3—1. Dinamo naar kwartfinales 25: Johannsen 1-0, 74: Labes 2-0. 76: Kasprzak 2-1. 85: Becker 3-1. Rode Ster Belgrado (Joeg)-Sparta (Ned) 2-1 (1-0), eerste wedstrijd 1-1. Rode Ster naar kwartfinales 36: Karasi 1-0. 51: Bosveld l-l. 81: Antonljevic 2-1. Scheids rechter: Ortiz de Mendebil (Sp.). Toeschou wers: 10.00C. Dynamo Moskou (Rusll-Eskizehirspor (Turk) 1-0 (1-0), eerste wedstrijd 1-0. Dyna mo naar kwartfinales 8: Kozlov. Sporting Lisboa (Port)-Glasgow Rangers (Schotl) 4-3 (2-1). Na verl. Eindstand: 3-2. Eindstand verlenging l-l. Sporting wint na strafschoppen (2-0). 25: Yazalde 1-0. 26: Stein l-l. 38: Tome 2-1. 46: Stein 2-2. 87: Gomes 3-2, 100: Newtone 3-3. 115: Peres 4-3. Maar achter die blessure schuilt ook een affaire, die wel eens het ein de van zijn carrière bij de Rotter dammers kan betekenen. Ondanks het contract, dat hij met de komst van Schwartz deze zomer op de val reep toch nog met drie jaar heeft verlengd. De spierblessure van Kowalik was tevens een welkom excuus om zijn absentie in het elftal duidelijker te- verklaren. Feit is echter ook, dat bij Schwartz de wens van de spelers om Koudijzer boven de kleine Pool te verkiezen een rol heeft gespeeld. Koudijzer werd door de rest van de ploeg vooral om zijn inzet gewenst. De lange spits is wat dat betreft niets te verwijten. Klijnjan weer: „Arend heeft zich leeg geknokt. Jammer dat hij uit al die kansen geen doelpunt heeft gemaakt". Koudijzer had voor de sensatie kunnen zorgen. Tot vier keer toe kreeg hij van de rammelende defen sie van Rode Ster voortreffelijke mo gelijkheden tot scoren. Koudijzer miste. Steeds weer en hij niet alleen. Cok de ijverige Kristensen kwam in de emotionele twintig minuten na rust oog in oog met de vaak onzekere doelman Dujkovic. De frêle Deen miste op het beslissende moment. GROOT AANDEEL Kansen voor Sparta. Kansen echter ook voor Rode Ster. Opnieuw liet Sparta zijn opponent in de eerste helft domineren. Moeiteloos, met gave combinaties cp het middenveld, waarop vooral Antonijevic een groot aandeel had, bouwde Rode Ster naar het openingsdoelpunt toe. Dit kwam na ruim een half uur, toen Filipovic op links haarscherp voorzette, en Karasi hard kon inkop pen. De schade bleef daarmee voor Sparta beperkt. De irritatie aan Joegoslavische kant leidde speciaal in de tweede helft tot een reeks onverkwikkelijke scher mutselingen, waarbij nu en dan flink geslagen werd. Ortiz de Mendibil reageerde op die bokspartijen vrij la coniek. Alleen Karasi, die Jan van der Veen tegen de grond mepte, werd met de gele kaart geconfronteerd. De Mendibil weigerde verder in te grij pen en was er duidelijk op uit, om bij Rode Ster een goede tteurt te maken. MOGELIJKHEDEN Slechts één keer haalde Sparta doeltreffend uit. Want het was voor de zoveelste keer de ervaren Charlie Bosveld, die koelbloedig reageerde. Vijf minuten na rust rondde hij een voorzet van Kristensen met een ver rassende uithaal zeer bekwaam af. Die verrassende 11 bood Sparta plotseling weer ongekende mogelijk heden. De Rotterdammers heersten daarna. Zo overtuigend en plotseling weer zo zelfverzekerd, dat Bosveld later opmerkte: „Het leek wel of we Met een harde kopbal passeert Laseroms de Roemeense doelman Constantinescu. De bal zou evenwel rakelings naast gaan. De Roemenen, die zich trouwens toch geen enkele illusie hadden ge maakt, moesten opnieuw de vaak grandioze kracht van de Rotterdam mers ervaren, die hun verbluffend overwicht echter maar spaarzaam tot uitdrukking brachten in twee doel punten, waarvan er nog één door de Roemenen zelf werd gescoord. Voor de tweede keer in dit Europees toer nooi toonde de Nederlandse kampioen aan, dat absolute klasse nog altijd on aantastbaar is. Of nuchter gezegd: Feijenoord heeft opnieuw, wellicht nadrukkelijker dan ooit tevoren, zijn kandidatuur gesteld voor de Europa Cup. Het wil toch wel wat zeggen, dat de Rotterdammers deze wedstrijd min of meer konden beschouwen als een testcase voor de vaderlandse top per. die zondag wellicht de waarheid aan het licht brengt in de iwderland- se competitie. Beproefd Trainer Ernst Happel had met het oog op de wedstrijd tegen Ajax ook geen verdediger aan de aanval opge offerd. Feijenoord opereerde aanvan kelijk tegen de Roemenen in zijn be proefde opstelling (alleen tijdens de training geblesseerde Treijtel was vervangen door Geilman) met Schneider, Israël, Laseroms en Van Duivenbode in de achterste linie. Dat moest ook wel, omdat verwacht mocht worden, dat Dinamo Boekarest, be vrijd van de druk van het moeten winnen, erop uit was te rehabiliteren van zijn smadelijke afgang in Boeka rest. „Dat we niet zouden verliezen, stond voor mij als een paal boven water. Zolang ik in het stadion voet bal, hebben we geloof ik een keer of vier verloren. Maar je moet natuur lijk altijd oppassen, dat je je niet laat verrassen of dat je buiten je schoe- een thuiswedstrijd speelden. Die mannen stonden voortdurend met de rug tegen de muur". Sparta dreef Rode Ster in de tou wen, maar weigerde hardnekkig de beslissende klap te geven. Op het nen gaat lopen, als een vedette als middenveld zochten de pas 18-jarige Dinu en een trainer Nicolae voortdu- Radovic (vervanger vSri de gebles seerde international Jankovic) en Pa- vlovic vergeefs naar een goede rem. Het lukte nauwelijks. Coach Miljan Miljahic. complimen terend: „Sparta is de beste tegenstan der, die wij hier in een Cup-wed strijd hebben ontmoet. Deze ploeg speelde een klasse beter dan in Rot terdam". Troostende woorden die de keihar de waarheid niet kunnen verhullen. Sparta faalde immers op het beslis sende moment. Het Cup-avontuur is uit. Elek Schwartz hierover: „Wij hebben hier voortreffelijk gespeeld. Wij hebben de Joegoslaven in de tweede helft zelfs-volledig weggetikt. Maar wat koop ik ervoor? Eigenlijk ben ik de grootste verliezer, want de trainer krijgt in dergelijke situaties vaak de schuld". rend rond lopen te bazuinen, dat Feijenoord van wereldklasse is. Als het bij die Roemenen eenmaal loopt je zag het in de eerste helft kunnen zij gevaarlijk zijn! Feijenoord heeft tegen de Roeme nen echter de gehele wedstrijd op on dubbelzinnige wijze gedomineerd. Di namo was zelden in staat het de Rot terdammers ooit werkelijk moeilijk te maken. In de persoonlijke duels werd het een glanzende triomf voor de Happel-formatie, die zich slechts één keer (Israël) vergiste. De Feijenoorder kon zich echter in dezelfde fractie dat hij zijn fout tegenover Dumitrache maakte, herstellen. De Roemenen ble ken maar weinig geleerd te hebben van de eerste confrontatie in Boeka rest. Van hun voornemen hun gezicht te redden kwam uiteindelijk maar MILAAN Internazionale heeft in zijn „nacht van de lange messen" het voetbal laten zegevieren. Voor 80.000 uitzinnige toe schouwers wreekte de Milanese club de inmiddels ongedaan ge maakte nederlaag van 7—1 tegen Borussia Mönchengladbach met een overwinning van 42. Door dat resultaat is Inter sterk favoriet voor het vervolg van de voetbal-vendetta: op 1 december aanstaan de in Bern. bitter weinig terecht, omdat zij zich aan geen enkel risico wilden bloot stellen. Feijenoord kon doen en laten wat het wilde. Schijn Feijenoord heeft overigens in de eerste helft Dinamo geen schijn van kans gegeven zich ook maar enigszins te rehabiliteren. De Roemenen wer den door de Feijenoorders drie kwar tier lang diep in eigen stellingen ge drukt, wat tot chaotische situaties leidde voor het doel van de onzeker spelende doelman Constaniescu. Opnieuw was het fenomenale spel van de agressieve Van Hanegem, die zijn cipier Satmareanu soms op ge raffineerde wijze voor schut zette, een obsessie voor de Roemenen. Ha- sil, beurtelings door Popescu en Dinu de voet dwars gezet, kon vrijwel elk duel met zijn opponenten winnen. Di namo kon zegge en schrijve in de eerste speelfase tweemaal uitbreken, maar verder dan een haastige omhaal van Popescu en een jachtig schot van Dumitrescu reikte de ploeg niet. Hap pel had waarschijnlijk weer met de wedstrijd tegen Ajax in het ach terhoofd Boskamp verkozen boven Lex Schoenmaker. Die topzware be- .zetting van het middenveld was Di namo te veel. Het raakte onophoude lijk in paniek door de driftige aan- valsstoten van Hasil, Maiwald en de weer knap spelende Wery. Uit een listig passje van Van Duivenbode volgde een schitterende aktie van Ha sil die zijn treffer echter wegens bui tenspel zag afgekeurd. Kort. daarna ontging het de Engelse scheidsrechter Burtenshaw dat Nunweiler de door gebroken Maiwald neerlegde. Onstuimig Feijenoord bleef onstuimig aan dringen, maar de Roemenen door stonden vaak met groot geluk het ge weld van de Rotterdammers. Kennelijk om alle mogelijkheden uit te proberen verving Ernst Happel in de tweede helft Boskamp door Schoenmaker. De Hagenaar, gebrand op succes om zijn positie in het elftal te heroveren was er de indirecte oor zaak van dat hij zijn ploeg naar de 1—0 tilde. Een lange pas van Israël naar Schoenmaker werd tot verbijs tering van de Roemenen door Nun weiler III in eigen doel gekopt. En tien minuten later kon Schoenmaker zich werkelijk onderscheiden na een gave solo waarin hij moeiteloos Che- ran en doelman Constantinescu pas seerde: 20. Daarna groeide Feijen oord overwicht nog sterker wat re sulteerde in vlammende inzetten van Van Hanegem, Jansen en Israël die op lat en paal uiteenspatten. Dynamo Boekarest onderging de kracht van de Rotterdammer als een vernede ring. Geen combinatie lukte meer. Feijenoord-trainer Ernst Happel: „Ik had niet verwacht, dat Dynamo zo verdedigend zou spelen. Ik dacht dat er een alles-of-niets-offensief zou ko men. Vandaar dat ik geen enkel riso- co heb genomen. Boskamp heeft vol daan, maar ik wilde Schoenmaker ook een kans geven. De hele ploeg heeft zich tot de laatste minuut gege ven". Een oordeel dat ook trainer Ni colae van zijn equipe gaf: „Ik ben blij met het redelijk resultaat". Cornel Dinu daarentegen bestreed de mening van zijn coach: „We hebben opnieuw slecht gespeeld. Zonder durf. Zonder initiatief en zonder een ge richte taktiek. Wie op die manier te gen Feijenoord succes wil boeken, weet bij voorbaat dat hij geen schijn van kans heeft. De wedstrijd, die de UEFA nodig oordeelde omdat veertien dagen gele den bij de eerste ontmoeting Bo- ningsegna door een blik frisdrank ge troffen het veld moest ruimen. Ontdaan van zijn secondanten Ber- tini en Corso (beiden geschorst) groei de aanvoerder Mazzola uit tot de gro te man van de avond. Alom aanwezig in verdediging en aanval was hij alleenheerser op het middenveld en was hij de architect van twee van Inters doelpunten en van tientall^i dreigende acties. Het meest dramatisch in deze van emoties zinderende ontmoeting waren dc slotminuten. De apotheose werd gevormd, door een treffer van Witt- kamp waarmee Borussia's achter stand in de 89ste minuut tot 32 werd verkleind, gevolgd door een laatste uithaal van Inter: een doel punt van de voor Jair ingevallen Ghio in de allerlaatste minuut. Een 42 eindstand dus. die Internazionale goede perspectieven biedt voor de wedstrijd in Zwitserland. Het spel was bij deze botsing van temperamenten, zoals te verwachten, hard. keihard. Maar zonder inciden ten. Boninsegna bleek geheel te zijn hersteld van zijn blessure en scoorde één van Inters doelpunten. De andere kwamen van Bellugi, Jair en Ghio. Le Fèvre en Wittkamp scoorden' voor Borussia. De Duitsers verloren de slag in fei te op het middenveld. De veel beju belde Netzer kwam nauwelijks aan de bal. Wimmer kreeg geen ruimte. In de afweer was doelman Kleff niet altijd betrouwbaar. Müller probeerde Boninsegna af te stoppen ten koste van veel overtredingen. Maar zelfs dat lukte niet altijd. Vogts had wei nig in te brengen tegen Mazzola. Daardoor stond Heynckes in de aan val op een verloren post en werd Le Fèvre nauwelijks in het spel betrok ken. De enige, die van Duitse zijde imponeerde was de 18-jarige Mulik, die Fachetti meermalen in moeilijkheden bracht. Inter Milaan had zijn sterkste spelers in stopper Giunertoni, de bewa ker van Netzer Bedin, Mazzola en Boninsegna. *Het tweede, en enige echte, doel punt van Feijenoord. Juichende Lex Schoenmaker laat duidelijk zijn te vredenheid blijken over zijn geslaagde actie. Feijenoords tweede keeper, Bram Geilman, speelde gisteravond voor het eerst mee in een Europacup wedstrijd. DEN HAAG - Scheidsrechter Lau van Ravens heeft gisteravond ten on rechte de ontmoeting Sporting Lissa bon Glasgow Rangers voor de acht ste finales van het tornooi om de Eu ropese voetbalbeker voor bekerwin naars door strafschoppen laten be slissen. Nadat de reglementen waren geraadpleegd bleek, dat Glasgow Ran gers na de verlenging van deze wed strijd reeds winnaar was. Glasgow won twee weken geleden de eerste ontmoeting, op eigen terrein gespeeld, met 3-2. De wedstrijd in Lissabon leverde een zelfde overwin ning voor de Portugezen op, zodat de ontmoeting moest worden verlengd met twee maal een kwartier. „De be paling, dat elk doelpunt in een uit wedstrijd gescoord dubbel telt", zo staat in het reglement van het tor nooi om de Europa Cup II, „geldt ook in de verlenging". Beide clubs kwa men in dat extra half uur tot een treffer, Reglementair telt het doel punt van Glasgow Rangers echter dubbel, waardoor de Schotten win naar waren. De strafschoppen hadden derhalve in het geheel niet mogen worden ge nomen omdat de beslissing al geval len was. Na een Schots protest kwam na de wedstrijd het reglement op ta fel, waarbij duidelijk bleek dat Glas gow Rangers zich onder de laatste acht had geschaard. „Wel vreemd", aldus Henk Burgwal, secretaris-pen ningmeester van de KNVB en UEFA- official, die bevestigde dat het regle ment onjuist was toegepast, „dat de waarnemer van de Europese voetbal unie niet direct heeft gereageerd. Van Ravens heeft dan ook nog de pech, dat Sporting door die strafschoppen won, waardoor de wedstrijd aanvan kelijk ook nog een verkeerde win naar kreeg". Hans Bangerter. de Zwitserse se cretaris-generaal van de UEFA, ver klaarde vanmorgen dat de Europese Voetbalunie de zaak niet zonder meer zal laten passeren. „Een zo gerenom meerde scheidsrechter als Van Ra vens mag zo iets eenvoudig niet over komen. Helaas krijgt deze zaak nog een vervolg". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Ondanks de con currentie van de Brusselse zesdaagse, waarin ondermeer Leo Duyndam, Pe ter Post en Gerben Karstens van de partij zijn, komt het Rotterdamse sportpaleis volgende week zaterdag avond met een interessant wielerpro- gramma te voorschijn. Hoofdschotel van het wielermenu, dat op die avond wordt voorgeschoteld, is „De Kleine Tour de France". Charles Ruys heeft voor die gele genheid reeds zesentwintig renners gecontracteerd. Als vedetten zijn aangetrokken Joop Zoetemelk. Lucien Aimar, Roger Pingeon en Jan Jans sen. Tino Tabak. Harm Ottenbros, Evert Dolman en Harrie Jansen zullen het dit viertal met de andere cou reurs niet gemakkelijk maken. De renners krijgen drie étappes te ver werken. Na iedere rit wordt de eerste in het klassement in de gele leiders trui gehesen. Tevens komen de ama teurstayers op de baan voor de re vanche van het Wereldkampioen schap. Nationaal kampioen Bert Boom zal het daarin moeten opnemen tegen drager van de regenboogtrui: de Duitser Horst Gnas. Dc Europese voetbal unie heeft giste ren ln ZUrlch bekend gemaakt, dat de loting, die morgen ln Zürich plaats vindt, slechts betrekking heeft op het tbrnooi om de Europacup 3. de EUFA-beker. Het gaat in dit tornooi, waarin twee keer zoveel verenigingen uitkomen als In de Europa cup 1 en 2 om de derde ronde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11