Werkgevers houden matigings enquête onder werknemers 1 I kontuur in TLliqnon ?JSL!LL_ kSpSL Confessionelen nemen Drees jr. onder vuur 2 moderne theeglazen TV-coramentaar -bon- Achter Den Haag 1971 WOENSDAG 3 NOVEMBER 1971 Vervolg van pag. 1) Milieuhygiëne In een tweetal amendementen lelden PvdA, D66 en PPR voor de ilgaven ten gunste van de Rijks- ichtvaartdienst drastisch te beper- In weer een ander amendement rordt gevraagd de afsluiting van de losterschelde te temporiseren, dit in de milieuhygiënische consequen- van deze afsluiting in hun tota- teit te kunnen overzien. Voor de (vordering van de verkeersveilig- ad vroegen deze partijen 5 mil- ien extra. Zij verzetten zich tegen intrekking van de subsidie aan de ereniging tot Bescherming van oetgangers. Tijdens het debat werden ook in- ringende vragen gesteld door met sme het kamerlid Koning (VVD) rer het hoge percentage zwartkij- ers dat volgens een schatting al 10.000 bedraagt. Dit betekent vol- >ns de heer Koning een verlies van 22 miljoen. Zowel de heer Koning de heer Pors (DS'70) oefenden ritiek uit op de verhulde subsidie in dagbladen omdat zij kunnen ofiteren van goedkope PTT-tarie- ?n. Minister Drees kreeg ook vra- over de voorgenomen afsnijding sn een bocht in de Waal ten gunste in het scheepvaartverkeer. In de amer bleek men er nogal van on- ir de indruk te zijn dat de Ooypol- hierdoor grotendeels verloren iu gaan. De kritiek op Drees' filosofie werd krachtigst onder woorden ge- racht door de heer Schakel (ARP), ij deed een dringend beroep op de inister om bij de herwaardering an de auto in onze maatschappij, van de economische takken aarop wij zitten, niet af te zagen, ij wees erop dat de auto voldoet an diepwortelende verlangens en ehoeften van een steeds toenemend antal Nederlanders. Het belang van et vervoer per auto blijkt aldus de ler Schakel ook uit het vrachtver- Enigszins geïrriteerd vroeg hij de linister of de wegenbouw thans af- ankelijk wordt gesteld van de te- orten van het openbaar vervoer, en slotte stelde hij de minister de aag hoe hij het rijmen kan dat het articulier vervoer meer wordt be- ist ten bate van het openbaar ver- „Is dit niet in strijd met het rofijtbeginsel?" (Veel geld voor ünder wegen). En de kosten van dekkingsprincipe (iedere ver- uersweg de eigen kosten van de eg) zo vroeg hij zich af. het is geen oplossing om een toene mend autoverkeer af te remmen", zo zei hij. Ir. Cornelissen (KVP) wei gerde om met minister Drees over de auto te spreken als „our beloved enemy" (onze geliefde vijand). Hij zei de auto veeleer onze onstuimige vriend te vinden. Hij wees erop dat de auto voor velen niet alleen on misbaar is voor het werk maar zij opent voor veel gezinnen ook de toe-' gang tot recreatie en vrije tijdsbe steding. Indringend informeerde hij ook naar de bodem van de tekorten van de verliezen van het openbaar vervoer. In 1972 moeten deze tekor ten op 400 miljoen gulden worden geraamd, bijna de helft van alle wo- ningbouwsubsidies in 1972. Hij vroeg daarom naar een werkplan dat aan geeft hoe we uit de put komen en wat de minister concreet doet om te komen tot een verantwoord open baar vervoer. Vanavond te horen HILVERSUM I NOS 19.00 uur (NCRV) Veel gevraagde ge wijde muziek 19.20 uur Openbaar Kunstbezit 19.30 uur (CVK) Dankstond voor ge was en arbeid 20.30 uur Reportages van de voetbal wedstrijden AjaxOlym- pique Marseille en Feijen- oordDynamo Boekarest 22.50 uur Zin-tuig nr. 50, kunst kroniek 23.20 uur Signaal muziek van eigen tijd HILVERSUM II VARA 19.30 uur Orkest Malando 20.05 uur Week van de lichte muziek 20.45 uur Popsmuk 21.45 uur Koloriet, veelkleurig mu ziekprogramma 22.30 uur Nederlands Saxofoon Kwar tet 23.20 uur Jazz Magazine Sjoukje Dijnkstra is weer de ster in „Holiday on ice", die vanaf vandaag tot 13 november in München gaat Foto: Sjoukje Dijkstra, nu 29 jaar, in de show. Geliefde vijand De heer Tolman (CHU) zei dat de (vordering van het openbaar ver- oer niet als tegenhanger mag heb- len een zo onaantrekkelijk en duur rogelijk maken van het particulier :rvoer. „Een tijdelijke temporise- ng van de wegenaanleg moge om mjuncturele redenen gewenst zijn (Vervolg van pag. 1) Het was de laatste tijd voor ieder een duidelijk dat de economie aan het afglijden was en dat het zo niet kon doorgaan. En toch werden in het parlement steeds nieuwe uitgaven ge vraagd en verkregen. En tóch werden in de loononderhandelingen steeds hoge loonsverhogingen gevraagd en verkregen. En tch werden bij de verkiezingen in mei weer vele belof ten gedaan en aanvaard. Dat is, waartoe de zogenaamde sociale wer- (voor iéder die een nieuwe abonnee opgeeft) Met houders in 4 frisse kleuren oranje-paars-groen-gi Leuk om eens ènders thee te drinken lk geef op als nieuweabonnee: plaats: - betaalt: O.pcr kwartaal par maand I ATsbeloningvoormijnaktiviteit Iontvangik2theeglazen. Denieuweabonneekrijgtonze (krant veertiendagen gratis. kelijkheid heeft geleid. Ten detri mente van de kiezer, ten detrimente van de werknemer, ten detrimente van de consument. Ten detrimente ook van vele ondernemingen, die hun rentabiliteit, hun groeikansen en hun incasseringsvermogen zagen wegslin ken. Wij krijgen het loon van de angst en wij betalen de prijs voor het verdoezelen van de werkelijke reali teit". Formidabel Die realiteit is formidabel, aldus drs. Bakkenist: de hoogste belasting druk in West-Europa; belastingen en sociale premies eisen bijna de helft van het nationale inkomen op; een spectaculaire toeneming van de kos ten der collectieve voorzieningen, die de laatste tien jaar uitsluitend is ge financierd uit het zgn. overige inko men, dwz. voornamelijk uit de be drijfswinsten; in een groot aantal on dernemingen worden niet eens de „kosten van de cotinuïteit" (mini maal 8 pet. netto-rendement op het geïnvesteerde kapitaal) opgebracht, terwijl er een periode voor de deur staat, waarin het terugdringen van de milieuverontreiniging naar schatting 10 pet. van de jaarlijkse groei zal kosten. En over 1972 zei de BNO-voorzitter te voorzien: een record-arbeidskos- tenstijging, die gemiddeld het dubbe le bedraagt van die van onze buiten landse concurrenten; voor het eerst in 25 jaar een aanzienlijke daling van de investeringen met 5 pet.; een prijsstijging van tenminste 7 pet; een forse toeneming van de werkloosheid, die echter nog grotendeels door de mantel der leerplichtverlenging wordt bedekt; een extra druk op onze concurrentiepositie als gevolg van de Nixon-maatregelen „Hoe lang denkt men deze „va ban- que"-politiek eigenlijk te kunnen vol houden? Hoe ver moet een schip zich in de wal boren, voordat men het opbrengt om met vereende krachten de averij te beperken?" Drs. Bakkenist zette de matigings plannen van de vakbeweging en de centrale werkgeversorganisaties nog eens op een rijtje en concludeerde dat „de uitgangspunten van beide to taal verschillend zijn: wij gaan uit van de noodzakelijk geachte beper king van de prijsstijgingen (tot 5 pet. in 1972 en tot 3 pet. in 1973), maar de vakcentrales begonnen aan de andere kant door ,een eis van 3 pet reële loonstijging op tafel te leggen en daarna pas uit te rekenen hoe groot de matiging was. Die matiging komt al met al in twee jaar neer op ruim 2 pet. en dat zou niet veel efect op de prijsstijging hebben". Voordelen De VNO-voorzitter beklemtoonde dat het mislukken van het centrale matigingsoverleg allerminst de dood van de vrije loon- en prijspolitiek be tekent, integendeel, er zijn zelfs grote voordelen aan verbonden, „want die vrije loonvorming krijgt eigenlijk nu pas een kans. Nu bepaalt iedere be drijfstak en onderneming zijn eigen lot en kan rekening worden gehouden met de eigen situatie en dat is bij een afspraak op centraal niveau niet mo gelijk. Ons advies aan de werkgevers is: streef naar een vermindering van de prijsstijging, mik op een maximale prijsstijging in 1972 van 5 pet. en pas daar uw voorstellen bij de komende loononderhandelingen bij aan", aldus drs. Bakkenist, die zei dat de cap-on- derhandelingen in de metaalindustrie, welke donderdag beginnen, van groot belang zullen zijn voor de hele eco nomische ontwikkeling in 1972. „Ik wens beide partijen geduld en wijs heid toé", zo zei hij. Een vorige keer, bij de eerste afle vering van „Achter Den Haag" heb ben we nogal lacherig gedaan over de vrijwel volslagen mislukking van de nieuweling. Een keertje lachen op zijn tijd kan geen kwaad, als je dan ook maar getuige wilt zijn als herstel intreedt en dat was in de aflevering van gisteravond het geval. Het gekke was, dat er nu resultaten werden be reikt terwijl er ten opzichte van vori ge keer betrekkelijk weinig was ver anderd. Het kwam er eigenlijk op neer dat je niet door zes microfoons tegelijk hoorde praten en dat Hans Jacobs in een stoel zat in plaats van dat hij zich 'bewoog. De rommelige sfeer die vorige keer een rotzooitje werd bleef gehandhaafd, maar kreeg nu de allure van wat men in Den Haag noemt „een informeel samen zijn". Veruit het aardigste moment bestond uit een telefoontje van een kijker tijdens het interview dat Frits van der Poel afnam aan minister Boersma van sociale za ken. Van der Poel nam buiten beeld de telefoon op en de minister sprak in beeld gewoon verder, het hoofd naar rechts (voor de kijker links) ge wend, alsof de interviewer nog altijd stond te luisteren. De vraag van de kijker werd doorgespeeld aan NVV- voorzitter Ter Heide. Die man van de telefoon durven we zonder meer uit te roepen tot de meest geëerbiedigde kijker van Nederland, want zelden zal een interventie zo ongelegen zijn gekomen. Men merkt dat we tot dus ver wat „Achter Den Haag" betreft, meer op vorm dan op inhoud hebben gelet, maar dat kan voorkomen bij nieuwe rubrieken, vooral als er beur telings flaters worden geslagen en ragfijn tv-werk wordt vertoond. Zowel „Achter Den Haag" als „Hier en Nu" hadden een politicus op de kop getikt die zich distantieerde van uitspraken van prins Bernhard inzake de parlementaire democratie. De heer Aantjes (AR) zei in Hier en Nu dat voor hem de kous af zou zijn wan neer premier Biesheuvel laat weten dat hij de uitlatingen van de Prins betreurt. De WD-er Berkhouwer zei dat hij achter de vragen stond die mede namens zijn partij aan de rege ring zijn gesteld. Hier en Nu had trouwens een voortreffelijk onder werp over de Europese Eldo-raket. Een volkomen onnut-projektiel, dat zelfs wanneer het loskomt van de grond, volstrekt verouderd is. Boven dien hebben de bewoners van Frans- Guyana er niets aan gehad dat de basis voor deze raket in hun land is gevestigd, in tegenstelling tot allerlei beloften die hen destijds door de Gaulle zijn gedaan. C.J.L. Vanavond te zien NEDERLAND I NOS 19.05 uur Vqn gewest tot gewest 20.35 uur Moord inkluis, speelfilm 21.25 uur Zienswijze, discussie 22.25 uur Studio Sport NEDERLAND II AVRO 19.05 uur Tarzan. tv-serie 20.21 uur AVROS-Koop, filmrubriek 20.55 uur Een kring om de zon, tv-spel 21.40 uur Ensemble Syntagma Musi- cum: oude muziek 22.10 uur (CVK/IKOR/RKK) Kenmerk MARY STEWART 90 Het voelde aan alsof het wel een boek kon 2ijn. Het was een boek. Het was een bevlekt en ver fomfaaid exemplaar van de „Four Quartets" van T. S. Eliot. In nog geen twaalf seconden was ik aan de overkant van de plaats en hurkte ik neer in een hoekje achter een paar kratten onder het verlichte venster, met Marsdens bóek onderin de zak van mijn mantel gestopt. Mijn arg waan was nu zekerheid. Marsden was in die garage ge weest; Marsden zou heel wel achter het stuur hebben kunnen zitten van die wagen die ik had gehoord. Maar met deze laatste veronderstelling had ik het mis, zoals aanstonds bleek, want ruim een meter boven mijn hoofd klonk volkomen duidelijk de stem die ik die avond gehoord had op de Rocher des Doms. „....Waarom moest je je gedragen alsof de hel was los gelaten, Loraine? Kon je niet?" Ik had niet veel gemist. Ze waren nog aan het praten •over Loraines uitbarsting in het hotel. Haar stem viel, kribbig en schril in. „Het was ook een hel. Dat hotel... je hebt geen idee, hoe het er was" „Nee? Ik logeerde er anders zelf ook." „Ja, maar jij had iets te doen. Jij moest die snert jon gen nagaan. Ik niet. Laat ik je vertellen" „Toch had je niet zo over je toeren hoeven te raken, lieve kind." Hij zei het op snijdende toon, en zij stoof op: „Jij hebt makkelijk praten. Wat denk je wel dat ik de ze laatste paar maanden heb moeten verdragen? Jij zat op satijn, terwijl ik - ik had niets; geen pleziertje, niets om handen behalve dan op te trekken met die - die hu meurige ijsberg. Daarna „L'affaire Toni",'en de politie, en nou dit weer..., al dat afwachten: verbaast het je dat dat mij te machtig is geworden? Ik zeg je, ik kon het niet helpen. Ik heb mijn best gedaan, en laat me in vre desnaam met rust, Jean." Jean. Jean Zus-of-Zo, haar man.' John Marsden. Een nieuwe stem brak de woordenwisseling af, een die- 'pe stem, die Frans sprak met een keelklank, zodat ik moeite had het te begrijpen. „Houd op, jullie tweeën. Loraine, beheers je; en jij. Jean, laat haar met rust. Ze heeft zich als een idioot ge dragen, maar er is niets scheef gegaan; wat er vandaag gebeurd is, heeft elke fout, die een van jullie beiden mocht hebben begaan, uitgevlakt." Jean zei rustig: „Goeie help! Wat hebben we geboft! Als ik het nog bedenk de jongen die hier komt binnen lopen, levensgroot, eri zijn vader achter hem'aan!" De antiquair was kortaf: „Best, we hebben geluk ge had. Het schijnt dus, dat mijn geluk jullie slordigheid moet vergoeden." „Verdraaid, Max -" Max. Max Kramer; John Marsden. De stukjes pasten keurig aan elkaar. De ratten in de houtschuur. Er klonk een klap, nu een vuist op de tafel sloeg. Kra mer snauwde: „Willen jullie wel eens naar me luisteren?' Dit is niet het moment om te harrewarren over wat voorbij is. We moeten dit tweetal uit de weg ruimen, .en pas wanneer ze officieel te boek staan als verongelukt, is deze geschiedenis uit. Wanneer dat het geval is, en geen minuut eerder, zullen jullie je geld krijgen." „En de papieren," zei Loraine gemelijk. „En de papieren; en dan zijn we quitte, en kunnen jul lie naar de bliksem lopen op je eigen houtje, en mij mijn eigen gang laten gaan. Is dat duidelijk?" „Uitstekend. Wat doen we?" Dit kwam van Jean. Loraine zei, nog steeds knorrig: „Ik weet nog niet eens, wat er gebeurd is. Zijn ze dood?" (Wordt vervolgd) Momma ZwiEHEnAATST^ kmad 1$, schildert V0L6WMMAA MD alle s Smidje Verholen en de veedieven van Texas grammofoonplaten- programma draadomroep vanavond van 18 - 20 uur .-„„■u-, Liederen en dansen uitGrie- 1L50 (k) Reclame." NOs7*18?55 Genland: Cafetaria Santa Lu- Ti:u;tisii: I VANAVOND:- 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de PvdA. 18.30 (S) Klink Klaai. zonder nonsens. 19 30 (S) Licht orkest. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Lichte grammofoonmuziek 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en Nu 18.00 (s Licht ensemble. 18.24 Op de man af praatje. hilversum Week van de lichte muziek. AVRO: 7 00 Nieuws en och- 20.45 (s) Popsmuk. 21.45 (S) Ko- tendgymnastiek. 7.20 (S) Dag loriet: veelkleurig muziekpro- met een plaatje (gr.). 8.00 gramma. 22.30 (S) Nederlands Nieuws 8.11 Actulaiteiten. 8.201S K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19.05 (K) Van Rwest tot Gewest. 19.50 (K) van het Nationaal Bureau toor Toerisme. STER: 19.55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K) Jour- laai STER: 20.15 (K) Reclame. Ifclilieke partijen: 20.20 Uit lading van de P.S.P. 20.30 IBtzending Stichting Socutera. 10S: 20.35 (K) Moord Inkluis. ipeelfilm. 21 25 <K> Zienswijze, discussie. 22.15 (K) Journaal. H20 Den Haag vandaag. Ü25-23.25 .Studio Sport. Nederland ii. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 18.50 'Ki Reclame. NOS: 18 55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Re- e. AVRO: 19 05 (K) Tar- TV-serie. STER; 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Jour nal. STEK: 20.15 (K) Reclame. AVRO: 20.21 (K) AVROS-Koop: Ifflmrubriek. 20.55 Een kring «<n de zon. TV-spel. 21.40 (K) imble Syntagma Muslcum: muziek op authentieke JJtrumenten. IKOR/CVK/- RKK: 22.10 Kenmerk: over £erk en samenleving. NOS: «35-22.40 (K) Journaal. (K) foeltjeskrant. 19.20 Vergrool- "s op de postzegel. 19.33 urlg Frans. Aansl Zoek- 'it 19.39 Mededelingen en irbericht. 19.45 Nieuws 20.10 Exploratie: Magellaan (11). Ontdek de Ster. cia; Schon immer war Hula Rock; Blue Hawaii; Wumba Tumba; Mullo Mulita; Stern von Montana; Ave Ma ria no morro; La petitie Mar- tlniquaise; Ce sor la: Papa aime maman; Alice in Won derland: la valse a mille temps; Mustapha: Frappe dans tes mains; Some day my prin ce will come: Be bop: I didn't know what time it was; Two bass hit; Stompin' at the Sa voy; Blue Lou; Teressita; Par- dido; Mambo the most, part I. Mambo the most, part II; Mo- ten stomp. Saxofoon Kwartet. 22.55 Mede delingen. 23.00 Nieuws. Actualiteiten. 23.20 (S) Jazz Magazine. 23.55-24.00 Nieuws. Dag met een plaatje (gr.). 23.10 (Om 8.30-8.33 De groenteman:) 8.50 Morgenwijding 9 00 Top pers van toen (gr). 9.35 Water standen. 9 40 Schoolradio. 10.00 Voor de Kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (1100 Nieuws) 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten.) 12.30 Soortre- vue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal 13.30 (S) Klassieke ka mermuziek. 14.04 Achtste In- ternationaaf Festival van He dendaagse Kunst te Royen (opn.) 14.30 (S) Marinlerskapel. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16 03 Aspecten: kunst- hilversum i. 402 m. NCRV 7.00 Nieuws. 7.02 Het le vende woord. 7.07 (s) Prelu- dium I: KI.SSU** en moderne ^S^~n3~aa«e~5ï muziek (gr). 7.30 Nieuws. _7.41 nrncramma. waarin Hier en Nu 7 55 (S) Preludium II 8.10 Te Deum laudamus 8.30 Nieuws. 8.41 (S) Podium voor de vrouw: maatschappij-infor- beweeglijk programma, waarin om 17.55 Mededelingen. hilversum iii. 240 m. TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 Wake maties. 9.10 (S) Philharmonia up little Suzie (CrMm Cheese). 402 m. NOS: Nieuws. 8.02 De Hugo van Gelderen Show. 9.00 Nieuws. 9.03 Take nine. 10.00 Nieuws mensenïn min'of >0 03 Robbie Dale on Radl9. orkest en solist 10.00 Geestelij' ke liederen. 10.04 Schoolradio. 10 30 Nieuws. 10.33 (S) Samen leven: voor mensen ln min of meer moeilijke situaties. 11.05 eo: 11.00 Nieuws 11 03 Gospel- 18.50 Nieuws. NCRV: 19 00 Veel (S) Gewijde muziek (gr) 1L30 sound. KRO: 12.00 Nieuws gevraagde gewijde muziek. Hier en Nu 11.32 NOS: 19.20 Openbaar Kunstbe- klassieke muziek (gr.) 11.55 „T. zit. CVK: 19.30 Dankstond voor Mededelingen. 12.00 Los-Vast: .jjgg 1 1-* Sg 20.30 gevarieerd programma. 1 gewas cn arbeid. Reportages van wedstrijden Ajax Marseille en Feyenoord - Dy- Populaire 12 03 Van twaalf tot twee. met - om 13.03 Raden maar (13.00 Nieuws) 14 00 Nieuws. 14.03-18.00 KRO-op-Drle. (15.00, voetbal- «2.10-12715* Kunst- "en" vlieg- 16 00 en 17 00 Nieuws.) Olympique werk; 12.26 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw: 12 31 TEIJiVISIE' Zonder Naam: 22.25 Voor de 13.30 Zingen met Cecilia 13.45 gUl65 MIN: poëzie rond het the ma arbeid 14.05 Schoolradio. 14 25 (S) Moderne kamermu- ■stvedette: George SAmfier. daag. 22.50 (S) Zin - Tuig nr. gemeens panfluitspeler. 22.00 50. kunstkroniek. 23.20 (S) Slg- ziek (opn). 15.00 Gereformeerde tttvedette: George Samfier, Humanistisch verbond. 0 Nieuws. naai - muziek van eigen tijd (opn). 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA: middagdienst. 15.30 Nieuws 15.33 (S) NCRV-klnderkoor 16.00 (S) Jeugdland. 17.00 <S) >IORGENi uAND I NOS/- 15 - 11.35 en 14.00 - oltelevisle. 199 „Allemaal geleerde kletskoek," zei Andy Malo- ne. „Als ik honger heb, dan ben ik meer geholpen met een grote biefstuk dan met een beetje geleerdheid." „Dat moet ge zelf maar we ten," antwoordde professor Pekblende. „Voor mijn part toont gij meer belangstel ling voor uw rammelende maag dan voor de eeuwige en onvervangbare waarden der wetenschap. Maar neem mij asjeblieft niet kwalijk, dat ik er anders over denk." „Zo moet u het niet op vatten, professor," zei smidje Verholen toen. „Mijn vriend Andy heeft wel de gelijk belangstelling voor de wetenschap. Hij zou bijvoorbeeld héél graag willen weten of er nog goud in de oude mijngangen zit. Voldoende goud om tot exploitatie over te gaan De geleerde begon nu fijntjes te lachen. „Nee nee, mijn waarde," zei hij. „Wat er nog aan goud zit, is nauwelijks de moeite waard. Maar de oude ruim tes bevatten wel andere dingen, die schatten waard zijn„Wat voor dingen? En wat voor schatten?" vroeg Andy gejaagd. „Laat u me alstu blieft uitspreken." wees de professor hem terecht. „De oude ruimtes bevatten namelijk een schat aan gegevens voor de oudheidkundige. Neem nu bijvoor beeld dit stukje steen eens. Doodgewone steen zo op het oog. Ja ja. Doch reali seert ge u wel, dat dit een steenmonster is uit het alluviaal triatisch cambrini- carboon met siluuraderrijk juravilium? En ziet ge nu hoe plotseling de oertijd voor u gaat leven? Ziet ge ze daar staan, die primitieve mens- en diervormen, die een vreselijke strijd om het bestaan voeren temidden van een woest en verslindend landschap? O, hoe heerlijk is toch de wetenschap, die ons door de eeuwen heen terugvoert naar een tijd, die nauwelijks geneigd is zijn geheimen aan ons prijs te geven!" FERDNAND ..ml#'

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11