WEEKAGENDA Alphen moet wat zuiniger worden Ridderveld had de aandacht Burgerlijke stand van Leiden Uit de RIJNSTREEK Inwijding rk kerk in Woubrugge GEMEENTE WARMOND AGENDA DEN HAAG Samenzangavond in de Oude Kerk te Katwijk aan Zee NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 NOVEMBER 1971 SASSENHEIM Uit de viering van het 40-jarig jubileum van ds. L. S. den Boer. zaterdagmiddag in het Motel, bleek de grote waardering die hij geniet in zijn huidige gemeen te en in vroegere gemeenten alsme de in de chr. geref. kerken in het algemeen. Honderden kwamen de nestor der plaatselijke predikanten de hand drukken, onder wie vele predikanten uit de omgeving en van veraf, alle plaatselijke predikanten, de pastores van de Pancratius-pa- rochie en vertegenwoordigers van de plaatselijke N.P.B. Van het ge meentebestuur burgemeester van Kncbelsdorff, wethouder Wester- beek en gemeentesecretaris Bernt- zen. Eerste spreker was de heer W. 1 de Klok, tweede voorzitter van de plaat- veel selijke kerkeraad, op de foto, die zei ko- dat ds. Den Boer 40 jaar in dienst was bij z'n Werkgever, die hem sche steunde in het werk en ook zal blij- vrije ven steunen. Met verheuging en a en dankbaarheid mag dit jubileum wor- arop den gevierd. Ds. Den Boer werd in 1 erl deze jaren trouw bijgestaan door z'n echtgenote (door ziekte nu afwezig). Als cadeau van de gemeente werd de jubilaris en familie de receptie aangeboden, j Namens classis en curatorium der V'nse, Theologische HogeschSol sprak ds. Biesma van Lisse, die zei de jubilaris in reeds jaren te kennen, in Apeldoorn eil in het curatorium en als buurman, kost Het was een goede tijd. Mild was alé hij op vergaderingen, mild in het euwë brengen van het Evangelie van Gods a in4 genade. Ds. Biesma dankte voor de j medewerking en liet dit vergezeld gaan van attenties. Rients Gratama: afwisselend LEIDEN-OEGSTGEEST In het weekeinde bracht de Friese caba retier Rients Gratama zijn jongste show voor het voetlicht van een redelijk bezette toneelzaal van het Rijnlands lyceum. Het kan meteen worden gezegd: een over het algemeen vrij sterk en afwisselend programma, waarbij dat afwisselend mede betrekking heeft op de kwaliteit van de tek sten. Er waren zeer sterke bij. Er waren er ook die beneden de maat bleven. Daarbij komt dan nog dat Gratama's medewerkster Mady Mis set wel een goede zangstem heeft maar de actie, de uitbeelding bleef over het algemeen wat vlak. Zeer goede nummers waren „Bar becue" en „Cowboy Pa.", een uit stekende parodie op TV-program- ma's als „Ponderosa". Veel minder was „Damesblad" en een nummer als „zangeres", waarin de smartlap op het schavot werd gelegd leek ons bovendien misplaatst omdat hierin te veel werd gesneerd in de richting van een bepaalde artiste. DS'70 Leiden sprak met staatssecretaris over schouwburg-restauratie LEIDEN Op het zaterdag in Utrecht gehouden congres van DS '70 hebben enige bestuursleden van de afdeling Leiden een gesprek gehad met staatssecretaris Van Stuyven- berg over de financiële positie van Leiden en de problematiek rond de Leidse schouwburg. Ten aanzien van de algemene fi nanciële toestand werd een afspraak gemaakt om hierover nader met de staatssecretaris van gedachten te wisselen. Uitvoerig kwam de situatie rond de Leidse schouwburg ter sprake. Nadrukkelyk stelden de Leidse le den, dat zo spoedig mogelijk moet worden gerestaureerd. Zij drongen aan op een snelle goedkeuring. De staatssecretaris bleek ontvan kelijk voor de beslissing af te zien van de bouw van een dure schouw burg en over te gaan tot het ver nieuwen van dc oude. De bestuursleden menen, dat het gesprek nuttig is geweest en dat een gematigd optimisme' gewettigd Realisme verpakt in dosis ironie LEIDEN In galerie Duivenhuys aan het Rapenburg is tot 12 nov. werk te zien van de Haagse kunste naar Hermanus Berserik. De collec tie omvat tekeningen, grafiek en aquarellen. Berserik, in 1921 geboren, leer ling van de Haagse Academie, waar aan hij nu leraar is, ontving in 1952 en 1961 de Jacob Marisprijs voor grafiek. Werk van hem werd in de collecties van vele musea opgeno men. Het werk van Berserik is moeilijk te definiëren. Men noemt hem wel een blijmoedig realist, die dat rea lisme echter verpakt in een grote dosis ironie, waarmee hij de klein burgerlijkheid schets. Daardoor lij ken zijn werken, waaronder ook ob jecten en kastjes, op het eerste ge zicht niet meer dan artistieke grap pen. Hij tekent fraaie prenten. Maandag 1 november ir: gemeenteraadsverga- Dinsdag 2 not ember Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreek uur Chr, Emigratiecentrale. Steenschuur 5, 8 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting wer kende Jongeren. Rijnlands Lyceum OegStgeest. 8.15 uur: Funhouse Horror, een crazy show met zang, dans, mime enmuztek. Woensdag 3 november Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur socia le raadsvrouw, levendaal 1. 5 tot 7 uur; spreekuur voorlichting sociale wetgeving. ZOETERWOUDE Gisteravond om zeven uur werden de poorten van de fancv-fair ten bate van de drumband VIOS gesloten. Bij het opmaken van de balans werd de netto-opbrengst op bijna 3000 ge raamd. LEIDEN Donateursconcert. Het Jeugd Kamerorkest Leiden geeft op zaterdag 6 november zijn jaarlijks donateursconcert in de Zuiderkerk, Lammenschansweg. Uitgevoerd wor den werken van J. Haydn. J. S. Bach, Charpentier, Hasse, de Bois- mortier, de Lorenzo, N. Schuyt en L. Mozart. Soliten zijn: Ada van der Bent, clavecimbel en Jan Willem Terwen, fluit, terwijl tevens mede werking wordt verleend door het Muramatsu-fluitkwintet. Het geheel staat onder leiding van Henk Briër. vanl ook 2erde n de u uit i dei Namens deputaten Verkondiging onder Israël sprak ds. Biesma jr. uit Veenendaal, die zei dat ds. Den Boer als voorzitter intensief samenwerkte met andere kerken, wat rijke pers- -~2 pectieven bood voor het Evangelie, ook voor de toekomst. Het werk on- de der Israël had een bijzondere plaats in z'n hart, naast dat voor de Ver eniging tot verspreiding der Heilige Schrift, waarvan hij ook landelijk voorzitter was. Ds. M. G. L. den Boer uit Utrecht, oudste zoon van de jubilaris, sprak namens de familie gelukwensen. Toen z'n vader als predikant begon speelde de roeping nog een grote rol. •Hij dankte de gemeente van Sassen- heim voor het feest dat z'n vader was bereid. Te Winkel, plaatselijk geref. predikant, sprak namens de plaat selijke kerken gelukwensen uit. Hij zei ds. Den Boer in allerlei situaties i te hebben leren kennen. Zijn werk in dienst van de Heer heeft hij altijd trouw verricht. r Ji id nog ir dus ook groot de rigens de ervin- tiseerd uikne- Brand aan Stille Rijn LEIDEN Vrijdagavond brak in het pand Stille Rijn 10 een felle brand uit. Drie studenten moesten het vege lijf redden door van de tweede verdieping in het springzeil van de brandweer te springen. Er hoofd werd niemand gewond. Til- Van het huis verbrandden het dak, een drietal kamers en een keukentje, nische terwijl er ook nogal waterschade Cultureel centrum komt in de knel ALPHEN" Vrydag ontvingen B en W een brief van GS, waarin wordt meegedeeld, dat de begrotin gen voor dit jaar zyn goedgekeurd, maar waarin tevens wordt geadvi seerd wat zuiniger te worden. Zo vinden GS het nodig, dat de gemeentelijke heffingen en tarieven worden aangepast aan de regelma tige stijging van lonen en prijzen. Voorts hebben GS laten weten, dat de saldi-reserve voorlopig uitslui tend mag worden gebruikt voor dek king van eventuele tekorten op de gewone dienst en dat aan die re serve geen gelden meer mogen wor den onttrokken voor een in dc toe komst te stichten cultureel cen trum. B en W kunnen zich verenigen met deze zienswijze en hebben de raad nu een nieuwe berekening van het begrotingstekort voor 1972 voor gelegd; volgens deze berekening kan het tekort worden teruggebracht van ƒ566.988, tot ƒ217.629. Dit wordt bereikt door hogere ramingen van een aantal uitkerin gen uit het Gemeentefonds en ver hoging van de rioolbelasting. Ge lijktijdig is er dan rekening gehou den met een mindere opbrengst van LEIDEN Geboren: Elisabeth B, d v P Gubler en M van Halem; Ber- nadet. d v B M C Rax en P H van Rossern; Petrus M, z v P T B Peters en M A C de Jeu; Richard, z v L Honsbeek en M Seriier; Christina P M, d v A M Tijthoff en W Suurd; Jacobus M, z v J Kerkvliet en J M Schoo; Ronald, z v A van den Berg en J Halvemaan; Mirjam C S, d v ERR Radha Kishirn en C P Zoo- mers; lmelda C W, d v C J Duiven voorden en J M van Velzen; Pascal, z v H C J Klein en A Bisschops. Gehuwd: A R M Kadirbaks en A M Perica. Overleden: W L J de Nie, 18 mrt 1902, man; A J Jongeleen, 3 mrt 1894, man; C Klinkhamer, 4 apr 1877, weduwe van A Plezier; L de Mooij, 22 feb 1891, echtgen van J de Mooij: H Zeeienberg, 14 dec 1895, man; J Haantjes, 23 dec 1877, weduwe van' D Mulder; W van Heuzen, 22 mrt 1893, echtgen van K Betgen. de straatbelasting en van de reini gingsrechten zodat de bevolking wei nig zal merken van deze verande ringen. Plastic vuilniszakken nu ook in Katwijk KATWIJK Vandaag stonden voor de eerste maal plastic huisvuil-zak ken op straat. De nieuwe regelinf, waardoor de vuilnisbakken hebben afgedaan ze dienen nu alleen als „houder" voor de zakken is van kracht geworden. De eerste indruk was vanochtend dat de Katwijkers zich goed aan de voorschriften houden. Andere zak ken zijn niet toegestaan aangezien die door de speciaal aangekochte vuilnis auto's niet kunnen worden verwerkt. Andere zijn namelijk vaak te dik. Men vraagt zich intussen wel af hoe het zal gaan in het badseizoen. De kans is groot dat er „bergen" plastic zakken langs de straat staan. De hoeveelheid huisvuil is in het seizoen vele malen groter. Mocht dit problemen opleveren dan zal wor den overwogen het huisvuil twee maal op te halen. Tot nu toe werden in het seizoen bij de vuilnisbakken vaak dozen, zak ken e.d neergezet, wat nu verboden is. Speelgoedtentoonstelling in Leiderdorp LEIDERORP De Stichting Kin derspeelzaal Leiderdorp houdt voor ouders en belangstellenden op vrij dag 5 november eèn bijeenkomst in de Scheppingskerk. De avond wordt begonnen met informatie van organi satorische en huishoudelijke aard. Na de pauze zullen enkele korte inlei dingen worden gehouden: Mej. A. Kloeke, jeugdbibliotihe- caresse in Leiden over de betekenis van het boek voor het jonge kind; Mevrouw M. AnkerRensink over het kind en zijn speelgoed. Op zaterdag 6 en zondag 7 no - vember organiseert de Stichting Kin derspeelzaal in de kinderspeelzaal aan de Dermenschans, N 13, eén speel goedtentoonstelling. De tentoonstel ling zal beide dagen geopend zijn van 11 tot 18 uur. De opening is zaterdag 6 novem ber om 10.30 uur door burgemeester M. A. van der Have. LEIDEN Gcsprekskring. Bij voldoende deelneming zal de kies vereniging Leiden van de ARP een gesprekskring vormen. De onderwer pen zijn dan: één algemene (chr.) volkspartij?, milieubeheer en voog dij en adoptie. Anmelding bij J. den Baeft. Drechtstraat 2 Leiden. LEIDEN De oogstdienstcom- missic van de Hervormde Gemeen te heeft op verzoek van de centrale kerkeraad op zondag 31 oktober aan 1700 bewoners van bejaardentehui zen zieken in ziekenhuizen en ver pleeginrichtingen een groet van de kerk overgebracht door het aanbie den van een klein fruitbakje. WOUBRUGGE Onder grote belangstelling van kerkelijke en burgerlijke autoriteiten werd zon dagmorgen het multi-functionele gebouw aan de Bateweg door bis schop A. J. Simonis van Rotterdam ingewijd tot kerk van Christus- Koning. De bisschop zei dat dit het eerste kerkgebouw was, dat hij in zijn bisdom mocht openen. „Deze kerkzaal die op werkdagen als sportzaal wordt benut, is een novi teit in het bisdom Rotterdam". Zijn predikatie putte hij uit de tekst, waarmee Salomo de tempel te Je rusalem opende. De drie ramen achter het altaar zijn afkomstig uit een afgebroken kapel in Arnhem. Burgemeester J. C. van Wagenin- gen vroeg de bisschop, of het al of niet een toevalligheid was, dat deze kerk juist op Hervormingsdag werd ingewijd. Deze datum bleek evenwel gekozen te zijn met het ook op de Katholieke feestdag Christus Ko ning. Namens het gemeentebestuur beloofde hij een fraaie oorkonde. Namens de gymnastiekvereniging Kwiek en Lenig bood mevrouw Van Beyeren een k'ok aan. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 2 november: hoog water 2.05 en 14.26 uur, laag water 10.23 en 22.42 uur. TER AAR Gezinsdienst. Zon dagavond wordt in de hervormde kerk een gezins-jeugddienst gehou den. Medewerking verleent de Gos pel Train. ALPHEN Bij snelheidscontrole heeft de politie weer drieëntwintig autobestuurders een proces-verbaal gegeven die met veel te hoge snel heid over het kruispunt Dorps straatNieuwkoopseweg te Aarlan- derveen reden. Vijr zijn er geverba liseerd wegens te hoge snelheid op de Prins Hendrikstraat. ALPHEN De collecte voor „De fakkels bijeen", heeft f2033,90 opge bracht. ALPHEN Brand. Gisteren om streeks het middaguur ontstond brand in de boerderij van de familie Van Leeuwen aan de Hoogedijk te Aarlanderveen. De vlam was in een pan geslagen. Een plank had al vlam gevat en het plafond was al gebla kerd, toen de brand werd ontdekt. Mevr. Van Leeuwen pakte één van de twee brandblusapparaten en wist daarmee de vlamen te doven. HAZERSWOUDE Een afdoende beveiliging van het kruispunt Dorps- straat-Gemeneweg is punt van be spreking tijdens een op 30 novem ber in het gemeentehuis te houden bijeenkomst. Leden van o.a. (ge meenteraadscommissie planologie, vertegenwoordigers van provinciale waterstaat en van het instituut Stad en Landschap gaan hierover praten. Daarna zullen zo spoedig mogelijk besprekingen worden geopend met de belanghebbenden. HAZERSWOUDE Burgemees ter J. ten Heuvelhof heeft een ge sprek gehad met een der firman ten van de NV Pannebakker om trent de huisvesting van buiten landse gastarbeiders in het perceel Dorpsstraat 173. De burgemeester heeft er by de firmant voor gepleit, dat de toegang tot 't perceel Dorps straat 173 aan de Dorpsstraat-zydc wordt gemaakt. HAZERSWOUDE Het gemeen tebestuur is met twee aansluitende gemeenten in bespreking omtrent de vernietiging van het huisvuil. Ver hoging van de reinigingsrechten in de loop van 1972 behoort niet tot dc onmogelijkheden. Men mag aan nemen, dat dan ook de verplichting lot hel gebruik van plastic zakken haar beslag zal krijgen. Over an derhalf jaar zal de stortplaats in de Galgpolder vol zyn. KIND REDT KIND HAZERSWOUDE De 11-jarige Cor Rotterveer heeft zaterdagmiddag de byna 3-jarige Yolanda Blceksma van de verdrinkingsdood gered en ongedeerd by haar ouders „afge leverd". De kleuter was op een bouwter rein aan de Breitnerlaan bij de openbare school van een berg grend afgegleden en in de sloot terecht gekomen. De jongen hoorde gespet ter en sprong zonder zich te beden ken in het water, toen hij zag wat er aan de hand was. De vreugde in het gezin Bleeksma over dit kor date optreden is uiteraard groot HAZERSWOUDE Hazerswoudes wethouder L. Verweij heeft er per soonlijk geen enkele behoefte aan dat Hazerswoude het gesprek opent met Benthuizen en Moerkapelle in- zaken mogelijke gemeentelijke her indeling. Het college wil de kwestie „Benthuizen/Moerkapelle" in de vol gende raad aan de orde stellen. „Onze gemeente functioneert goed, dus is overleg niet nodig over wat omringende gemeenten voor Ha zerswoude menen te moeten doen." OUDE WETERING Dinsdag zal de eerste contactavond van SVOW worden gehouden, 8 uur in de kan tine van de vereniging. Vil de BOLLENSTREEK SASSENHEIM De afdeling van de Katholieke Metaalbewerkersbond „St. Eloy", vierde het zilveren jubi leum. Negen leden werden gehuldigd en kregen het insigne voor het vijf entwintigjarig lidmaatschap. Dis trictsbestuurder Van Steenhoven reikte de medailles uit. LISSE Postduivenvereniging. Alle leden van de vereniging de „Luchtklievers" waren zaterdagavond met hun vrouw naar het klubhuis aan de Gasstraat gekomen voor de prijsuitreiking. Voorzitter Jac. van Es overhandigde de vijf winnaars een beker met diploma, te weten Aad van Diest, H. van Diest, Joop v. d. Hulst, H. Duivenvoorden en H. van Gerven. HILLEGOM In een uitver kochte zaal „Flora" vierde de to neelgroep Hillegom het vijftienjarig bestaan. Dat deed men met de op voering van het spel uit de haven buurt „Rooie Arie" van Anton Beu- ving. „Hillegom" bewees andermaal zijn prestaties. Er viel een kundige re gie van Henk de Wagt te bespeuren en zijn mensen hebben met enthou siasme aan het stuk uitvoering ge geven. LEIDEN - Chr. Gerei. Kerk. De Crt'of Villi Leid('ll anct ir, rlo CV,,. Clar-af b-a„L- ar, Ar, V" VlrlrVV UC C-U t I l van dienst in de Chr. Geref. kerk op de t Nil-. dankdag voor gewas en arbeid is mtrale niet woensdag-, maar donderdag- kort «vond half 8. ;enees- fouten :omen. is, dal in de Elke ver- n wat- het is. krijg -medi- wordt ionalis- en lïd- llen ja- ;e heeft mfeerd iiing ïdse Burgemeester en Wethouders van Warmond maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, bouw vergunning te verlenen aan de heer J. J. van der Zwet, Beatrix- laan 33 te Warmond, tot het ver anderen van de onbewoonbaar verklaarde woning Dorpsstraat 52 in een showruimte en het oprich ten van een garage als bedrijfs pand naast die woning, op het perceel, kadastraal bekend gemeen te Warmond, sectie D nr. 576. De desbetreffende stukken liggen met ingang van 2 november 1971 gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij hun college bezwaren indienen tegen de voor genomen verlening der bouwver gunning. Warmond, 1 november 1971. Burgemeester én Wethouders j voornoemd, I, de burgemeester. F. K. LANGEMEIJER de secretaris, P. J. BAAS. Dijk tt| Dinsdag 2 november, buurt 2: Jacq. Urlusplantsoen. A. Noordewierlaan. C. Schuytlaan, Diepenbrocklaan. Joh. ver- hulststraat. Richard Holstraat. Obrecht- straat, Churchilllaan. Willem Pijperstraat. Peter van Anrooystraat. Joh. Wagenaar- laan. Valeriusstraat. Van Blankenburg- seraat, Julius Röntgentraat, Mozart- straat, Bernard Sweersstraat, Sweellnck- laan, Eduard van Betnumstraat, Briick- nerstraat. Debussystraat. Ravelstraat. Chopinstraat. Moesorgskistraat. Caesar Franckstraat, Verdistraat. Buurt 8: Schubertlaan Mahlerstraat. Handelstraat. Beetho venlaan, Vivaldi- straat. Bachstraat. Corellislraat, Tosca- ninilaan, Berliozpad. Rosslnistraat. Liszt- pad. Mendelssohnkade. Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibelius- straat, Bartokstraat, Kennedylaan. Max Regerlaan. J. Haydnlaan. Apollolaan. Smétanastraat. Paganlnilaan. Scarlatti- straat. Griegstraat. Donizettilaan. Donderdag 4 november, buurt 5: Para- marlbostraat. Corantijnstraat, W. de Zwijgrflaan. Abr. Crljnssenstraat. Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat. Stuyvesanthof. Alb Agnes-( straat. Ch de Bourbonhof. Jul. van Stolberghof. Anna van Burenhof, Mar- nixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7: Herensingel (van Medusa straat tot Jultanastraat), Jullanastraat, Julianakade. Sophiastraat. Anna Pau- lownastraal. Alexanderstraat. Prinsen straat, Oranjestraat. Lusthoflaan. Dil lenburgerstraat. Nassaustraat. Mecklen- burgerslraat. Os- en Paardelaan. Bern- hardkade. Marijkestraat, Margrietstraat. Irencstraat. Bernhardstraat. Vr(jdag 5 november, buurt 4: Haag- weg. Rijndijk. Dljkhoflaan, Valkenburg- seweg. Da Costastraat. Klikspaanweg. De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat. Pot gieterlaan, Tollensstraat, schimmelstraat. Oltmansstraat, Hasebj-oekstraat. Borger- straat, de Lennepstraat. ten Katestraat. Toussaintkade. Staringkade. Buurt 6: Kneppelhoutstraat, Multatuli- straat. Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verweystraat. Jacq. Pcrkstraat, H. Gorterstraat. L. Couperus straat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Bos hof. Duinhof. Meerhof. Akkerhof. wei- dchof, Telderskade, Mulderstraat, Gerrit Kastelnstraat, Segaarstraat, van Die meistraat, Rooseveltstraat. Vit de DUINSTREEK NOORDWIJK Hoofd-greenkce- per Jaap Smit werd in het clubhuis van de Noordwijkse Golfclub ge huldigd in verband met het feit dat hij 25 jaar geleden bij de golfclub in dienst trad. NOORDWIJK In de hengel- competitie van de Noordwijkse hen gelaarsvereniging „De Sportvisser" is de heer Q. Warmenhoven met 199 stuks de visser van het jaar gewor den. NOORDWIJK Mej. Telleivo Kipp gaat in het dorpshuis „De Kuip" les geven in creatieve hand arbeid. Dit zal gebeuren op woens dagmiddagen aan kinderen in de leeftijd vanaf acht jaar. VALKENBURG Van 1 tot 7 no vember houdt de Nierstichting in Katwyk en Valkenburg een collecte. KATWIJK De najaarsvergade ring van de KRB is op 12 november in restaurant „Marina". KATWIJK Ziekenverpleging. De Katwijkse Ziekenverpleging houdt dinsdag 2 november de jaar vergadering in „Irene" om 8 uur. KATWIJK Bijbellezing. De heer J. Klein-Haneveld houdt maandag een bijbellezing over „het getal 666, openb. 13", in het gebouw Badstraat 2, om 8 uur. KATWIJK Gehandicapte kind. Zondag om 3.30 uur wordt in de Pniëlkerk een dienst gehouden voor het geestelijk gehandicapte kind. Voorganger is ds. J. G. van Ieperen. ALPHEN De gemeenteraad heeft zaterdagmorgen een excursie gemaakt naar Ridderveld. Men kwam eerst bijeen in het raadhuis, waar de directeur van Gemeente werken, ir. C. Hakstege, informatie gaf over de stand van zaken. Eerste „pleisterplaats" was de zandput, waar men de werkzaamheden vanaf twee punten in ogenschouw nam. Hoewel het onder de huidige omstandigheden onjuist is van recreatiemeerte spreken (dat is nog toekomst muziek). heeft de put toch al een belangrijke recreatieve betekenis door de aanleg van wandelpaden, die druk worden gebruikt. De volgende wandeling, die men maakte, was door het zogenaamde A.B.P.-complex, de woonwijk met leuke vondsten, zoals het speel- en schaakbord (zie foto). Hier zijn door het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds onge veer driehonderd eengezinswoningen gebouwd (of nog in aanbouw). Ook het complex Eurowoningen werd bezich tigd en ten slotte verliet men nog weer een keer de bus om een kijkje te nemen in het complex van tachtig zoge naamde Wilmaflats (woningwet). Ridderveld is nu nog van het gerief van een winkel centrum verstoken, maar in februari 1972 hoopt men de eerste paal hiervoor te slaan: We vernamen nog, dat dit jaar zeker 1030 woningen klaar komen; in 1972 is er dan Dagelijks weer een 'val' naar het gemiddelde, n.l. 600. Maar volgens de planning komen er in 1973 weer 1700, mogelijk zelfs 1900, woningen klaar en misschien bereikt het inwonertal dan al de 40.000. NIEUWKOOP Eerste prys. De gemengde zangvereniging Con Amo- re behaalde zaterdag op een con cours in Utrecht onder leiding van haar dirigent, de heer Rozestraten uit Aarlanderveen. met 317 punten een eerste prijs in de tweede afde ling. Maandag 1 november Kon. Schouwburg, tel. 184450: 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „De bedelaars- opera" van John Gay. DELFT: Sladsdoelen. tel. 01730—26730: 20.00 uur. De Haagse Comedie: „Schakels" van Herman Heljermans. Dinsdag 2 november Kon. Schouwburg, tel. 184450: 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Liefde half om half" van Alan Ayckbourn. Diligentla. tel. 117647: 20.15 uur. Miriam Fried, viool. Donderdag 4 november De Lakenhal, 8 uur: Oud-Lelden, G. A. Brongers over de geschiedenis van de ta bak en het roken. LAK-theater Levcndaal, 8.15 u.: Pip Si mons met „Do lt". Vrijdag 5 november Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met GRIMM-igheden Den Burcht. 7.30 uur: uitvoering jeugdkoor Ex Animo Den Burchl. 7.30 u.: uitvoering jeugd koor Ex Animo, zangspelen, Van poppen en kabouters en Het verlorentasje. Zaterdag 6 november Vestestraat, 8.30 uur: Imperium met GRIMM-igheden. Kreatlef Sentrum. Bree- straa 66. ;o uur voorm. ot 2 uur 's nachts: Kreatlef Sirkus door Cultureel Jongeren Paspoort. Zuiderkerk. 8 u.: donateursconcerl Jeugdkamerorkest. Leiderdorp: kinderspeelzaal Dennen- schans IN 13), W116 u.: speelgoed ten toon stelling. Zondag 7 november LAK-theater, 2.30 u.: „Geheimzinnige uitvinding", poppenspel voor kinderen, dooi- Henk Abblng. Leiderdorp: kinderspeelzaal Dennen schans (N 13), lil16 u.: speelgoed ten toon stelling. FILMS CAMERAwo, za en zo-mlddag 2.30 u. (zo ook 4.15 u.) „De avonturen van Piet je Bell", a.l.: „Soufflé au Coeur", 18 jr., 2.30. 7 en 9.15 u„ zo 7 en 9.15 u.; nacht voorst. vrij zat 11.30 u. „The Performan ce". LUXOR: „Er drupt bloed ln het huis1'. 18 Jr.. 2.30, 7 en 9.15 u„ zo 2.30, 7 en 9.15 u. LIDO: „Wat zien ik", 2.30, 7 en 9.15 u„ ZO 2.30, 4.45, 7 en 9.15 U. STUDIO: „They call me Mr. Tibbs". 2.30. 7 en 9.15 U„ zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. TRIANON: ..Blue Movie". 18 J.. 2.30, 7 en 9.15 u„ zon 2.15, 4.30. 7 en 9.15 u. REX: „l'lnitiation", 18 J.. 2.30, 7 en 9.15 u„ zon 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.; vrij en zat nachtvoorstelling „Macken- wa's Gold, 18 j„ 22.30 u. Apotheken Apotheek Herdingh en Blanken. Ho ge woerd 171, tel. 20502. De apotheken Voorschoten en Oegstgeest zijn ook open. Doktcrsdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter Sociëteit Twentwel Twcntwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jotig-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin, Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdiienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33921. Musea Acad. InsL mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870. tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur. zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.0014.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdellng (alleen voor ouders»: dinsdag niet. Ma, wo. do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon, van 15.00—15.15 uur. Diaconessenhuls: klasse I dag. 11.00— 12.00 uur, 13.15—14.00 uur, 18.25—19.30 uur; klasse II en klasse III dag. 13.15 14.00 uur, 18.45—19.30 uur; kinderafde ling dag. 14.15—15.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 1415 en van 18.45—19.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12. van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 1516 en van 18.45—19.30: 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's i en zat. a 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30 uur. Annakllniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kliniek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEX Bezoekuren ziekenhuis „Rijnord": dagelijks (ook in het week end): ie en 2e klas: van 10.3011.00 uur, vnn 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdeling: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten: kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.0018.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 18 Jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Ten toonstellingen Tot 5 november: expositie van etsen en tekeningen van Trees Zwetsloot-van Kesteren ln de openbare bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Belnumstraadt 2 te Leiden. De Lakenhal: tentoonstelling Tabakora- ma (geschiedenis van de tabak en van het roken, samengesteld door Niemeijer Ned. Tabacologlsch Museum t.g.v. 150-Jarlg be staan), tot 28 november, dag. 10 tot 17 uur. zon. 13 tot 17 uur, na 1 nov. 10 tot 16 en 13 tot 16 uur. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelling. werk van Paul van Hoeydonck, tot 17 november. Tot 1 december: Grafiek uit België ln de Openbare Bibliotheek „Houtkwar tier". Zwellandlaan 5. Openingsuren: maandag 1—5, dinsdag 9—12 en 1—3. woensdag 9—12. 1—5 en 7—8.30, vrijdag 9—12 en 1—6 uur. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: Schilderijen van Karei Wiggers en Willem Thijs; Keramiek van Anke Blankevoort en Baps van Elsdlngen; Wandkleden van Ans Lempens; Plastieken van Hans God- defroy. November—december. Op de foto: de burgemeester en enkele raadsleden be treden het straat-schaakbord. 4 nov_ (uitgez. zon. en 20.30 uur: Rob van Reyn m.m.v. Nellie de Wekker: „Compromime". Congresgebouw: 20.15 uur, 29, 30, 31 okt„ 2 t.m. 4 nov. uitgez. 3. en 8 nov. Het geld ligt op de bank, bjijspel van Aurth Fla- tow, in tegle van Bob de Lange. In navolging van de, bij velen van U zo bekende, zomerzangavonden, hoopt de Gezamenlijke Evangelisatie Commissie van de Ned. Herv.- c-n Ger. Kerken weer een zangavond te houden en wel a_s. WOENSDAG 3 NOVEMBER 1971 Deze avond zal in het teken staan van kerkhervorming. De leiding berust bij Ds J. P. van Roon, terwijl het Evange lisatiekoor o.Lv. de heer M. Kroon en de heer A. Klok, orgel, hun medewerking willen verlenen. AANVANG 8 UUR KOMT ALLEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3