vvcs lijdt nederlaag BEDENKELUKE H0CKEYTRI0MF 3-1 Pakistan met Neptunus faalt tegen UVS volkomen: ve rslagi en MAANDAG 1 NOVEMBER 1971 ZEIST De vereniging van contractspelers (WCS), waarin de profvoetballers zijn verenigd, is zaterdag de grote verliezer ge worden van de algemene verga dering van het betaalde voetbal in het KNVB-sportcentrum te Zeist. In deze door emoties be heerste en soms tumultueuze bij eenkomst werd namelijk beslo ten de eerder bereikte overeen- ten de eerder bereikte overeen stemming tussen WCS en de clubs, dat er in de toekomst geen beperkende bepalingen meer zul len zijn ten aanzien van de over gang van jeugdige spelers van de ene naar de andere vereniging, niet te bekrachtigen. Dit mede omdat Mr. J. Kauling- freks van het overlegorgaan, waarin onder meer clubs en VVCS vertegen woordigd zijn, betoogde dat door aan vaarding van dit artikel de transfer- i regeling, die voor een speler van be taald voetbal van uitzonderlijk groot belang is, in gevaar zou komen. Na een langdurige en soms verhitte discussie werd op voorstel van de heer Van Zandvliet van Feijenoord besloten dit agendapunt terug te ver wijzen naar het overlegorgaan. Voorts kreeg de VVCS op deze verga dering nog niet de absolute zekerheid dat de KNVB deze belangenvereni ging nu al een subsidie van 25.000 gulden zal geven. De clubs wilden dat er eerst wordt bepaald uit welke middelen het bedrag wordt gefour neerd. Ontstemming Voorzitter Jos Coler sprak opnieuw zijn ontstemming uit over de gang van zaken bij de verkiezing van de nieuwe bestuursleden. Competitielei der Thijs Jansen moest plaats maken voor Mr. J. Hogewoning, bestuurslid Herman Choufoer voorzitter van FC Den Haag. is zaterdag tijdens de algemene ver gadering van de Nederlandse federatie van betaald voetbalorganisaties (FBO) benoemd tot voorzitter van die federatie. Hij volgt mr. B. van Vloten op die moest aftreden sectiebestuur betaald voetbal vah de KNVB. Tot lid van het bestuur van de wegens zijn benoeming tot lid van het FBO werden voorts gekozen de heren T. Zwikstra en G. L. Kruysveldt. van de Nederlandse federatie van ge taald voetbalorganisaties (FBO), die een uitvoerig beleidsprogramma heeft opgesteld. Ik heb persoonlijk mijn conclusies voor de toekomst getrok ken, zei de heer Coler, die volgend jaar dient te worden herbenoemd, en misschien is dat ook wel de bedoeling geweest. Een uitspraak die de verga dering uitlegde als de aankondiging van een naderend afscheid. Het enige winstpunt voor de WCS was eigenlijk, dat de clubs ermee ak koord gingen, dat in de toekomst voor tenminste 18 contractspelers de mini mum vergoeding werd opgetrokken van 1500 tot 2500 gulden. Onprettig De vergadering kreeg een zeer on prettig karakter toen voorzitter Coler aan de heren Karei Jansen en drs. Martin Snoeck, respectievelijk secre taris-generaal en bestuurslid van de WCS. toestond het woord te voeren. In zeer felle bewoordingen veroor deelden zij het optreden van de FBO, die in het overlegorgaan gedane af spraken niet wenste na te komen. De woordvoerders van de FBO gaven toe het voorstel van de jeugdspelers niet ten volle op zijn merites te hebben beoordeeld. Na langdurige discussies adviseerde de heer Choufour, sedert enkele uren voorzitter van de FBO, zijn leden het verlies te nemen en voor aanvaarding van het voorstel te stemmen. Uiteindelijk slaagde de heer J. Hogewoning er toch nog in de vergadering te bewegen dit punt te rug te verwijzen naar het overlegor gaan. De FBO was het voorts oneens met het financieel verslag van de KNVB en voelde, nu er nog sprake was van een batig saldo, weinig voor een con tributieverhoging en een verhoging van de heffingen voor het betaalde voetbal. Nadat bondsvoorzitter W. G. A. M. Meuleman het financieel ver slag had verdedigd vonden beide par tijen elkaar in een voorstel dat de financiële commissies van de KNVB en de FBO in een gezamelijke verga dering de cijfers aan een nader on derzoek zullen onderwerpen. De heer Meuleman wees er echter op, dat dit nauwelijks consequenties kon hebben voor de behandeling van de financië le aspecten op de bondsvergadering van 13 november in Den Haag. De meningen botsten eveneens bij de kandidaatstelling van een lid voor het bondsbestuur als opvolger van Noud van der Ven, die zich niet her kiesbaar stelde. De FBO schoof Mr. J. Hogewoning naar voren. Voorzitter Jos Coler zei daarop, dat het sectiebe stuur uit zijn midden Mr. M. K. M. Tripels kandidaat wenste te stellen. Hij wees erop dat hier sprake is van een z.g. kwaliteitszetel, voorkomend uit de fusiebepalingen van de KNVB met de toenmalige katholieke en christelijke voetbalbonden. De Neder landse katholieke sportfederatie kan rechten op deze zetel in het bondsbe stuur doen gelden, wat problemen zou opleveren bij verkiezing van de heer Hogewoning. De afgevaardigden handhaafden echter de kandidaatstel ling. Afscheid De vergadering nam afscheid van de bestuursleden Klaas Hartman, Noud van der Ven en Thijs Jansen, die respectievelijk twaalf, zestien en negen jaar deel uitmaakten van het bestuurscollege. De FBO had eerder al als hun vervangers aangewezen Mr. B. van Vloten. Mr. J. Hoeewo- ning en Mr. G.W. Kernkamp. Herman Choufoer, voorzitter van FC Den Haag (links) is zaterdag mr. Van Vloten opgevolgd als voorzitter van de FBO, de organisatie van de betaalde voetbalclubs. Van Vloten trad, af omdat hij is gekozen in het sectie-bestuur betaald voetbal van de KNVB. AMSTELVEEN In feite is wat gistermiddag in het uitver kochte Wagenerstadion, in Amstelveen gebeurde, vernietigend voor het Nederlands hockeyteam. Pakistan werd een week geleden we reldkampioen, Nederland bracht het niet verder dan een zesde plaats. Zeven dagen later slaagt het nationale team er echter in om met bij tijden briljant en superieur hockey de wereldkampioen naar een 3—1 nederlaag te spelen, waarbij als grote pluspunt dan nog naar voren komt dat alle treffers uit spelsituaties tot stand kwamen. Vernietigend was het echter wel, want in Amstelveen bleek dat er mentaal toch wel iets aan gescheeld heeft tijdens de uitputtingsslag in Barcelona. ROTTERDAM Gouda en UVS hebben hun topposities in de eerste klasse B behouden. Beide ploegen kwamen tot de volle winst. Vooral UVS maakte indruk. De Leidse formatie klopte het sterke Neptunus met 60. Gouda bleef het onderaanstaande Fluks baas. Op één punt achterstand volgen Roodenburg en Xerxes. Rooden burg klopte CVV, terwijl Xerxes op eigen veld onvereind bleef te gen Papendrecht. RVC behaalde zoals verwacht zijn tweede achter eenvolgende overwinning. De Musschen werd het slachtoffer. Mentaal was Nederland nu op z'n sterkst. Er stond niets op het spel, er was een imponerende tegenstanderen het Wagenerstadion zat bomvol. Die drie overwegingen bleken plotseling voldoende om een grote hoogte te ha len. Wouter Leefers, een hoofdstuk apart in de show, legde het aldus uit: „Toen het hele stadion vol zat hebben we tegen elkaar gezegd: „Nu kunnen we zorgen voor populariteit van het hockeyspel. We kunnen het nu aan trekkelijk maken als kijkspel. En er kwam bij dat er niets meer op het spel stond. We konden vrij spelen en er lukte veel, alles soms'". Ab van Grimbergen, coach van het Nederlands team en in Barcelona de meest geplaagde man van de hele equipe had zijn ploeg wel een scherp omschreven concept gegeven voor het duel. Al stond het brengen van een hockey-show dan wel voorop. Van Grimbergen, na afloop terecht zeer verheugd: „We zijn gestart met een 2-3-5 concept. Daar hebben de spelers zich aan gehouden." En verder doce rend over dat systeem: „Het hield ook in dat vanuit de verdediging vooral Frans Spits en André Bolhuis mee op moesten komen. Rekening houdend dan wel, met hoeveel men sen er bij Pakistan in de voorste linie achter bleven. Ook Coen Kranenberg paste zich geweldig aan." •fe Meesterzet Het kernpunt van het Nederlandse spel lag ook vooral in het goede op komen van de zeven man achter het trio spitsen Paddy Mundt, Wouter Leefers en Frans Litjens. Het tweede doelpunt was qua tactische meester zet dan ook een hoogtepunt. Frans Spits sloeg een vrije slag in de cirkel die een fractie van een seconde voor niemand bestemd leek. Broer Nico kwam toen echter als uit het niets plotseling alleen voor doelman Aslam en had geen moeite hem te passeren. Nederland - Pakistan was in prin cipe slechts een wedstrijd voor de statistiek, maar Ab van Grimbergen wilde toch niet verbloemen, dat het effect van Barcelona op een zeer goed moment naar voren was gekomen. Van Grimbergen: „Wat we in Barce lona hebben geleerd is nu al in prak tijk gebracht. Het was de laatste in terland van dit jaar, in hoeverre het doorwerkt kunnen we volgend jaar pas weer zien. Ik kan maar één nega tief punt noemen eigenlijk. Het ne men van de strafcorners was bepaald niet goed verzorgd. Daar moeten we meer uit kunnen halen." De speler die het meeste profijt trok van het „Barcelona-effect" was ongetwijfeld spits Wouter Leefers. De Wouter Leefers verslaat voor de eerste maal de Pakistaanse doelman Aslam. Nederland leidt tegen wereldkampioenen met 1—0. jonge Hagenaar, in Barcelona voor zichtig getest, legde tegen Pakistan een imponerene proeve van be kwaamheid af. Wouter Leefers: „Ik ben niet bang meer in het veld. Ik had me voorgenomen er goed in te gaan. Ik kreeg de kansen er ook voor." Leefers overwon de angst snel. De Pakistaanse verdedigers staan be paald niet bekend als lieverdjes. Wat Ties Kruize in Barcelona overkwam (na een overtreding door een tegen stander keihard uitgeschakeld te worden) zat er nu soms ook in. De Pakistani waren bereid om voor iede re overtreding snel wraak te nemen. En Wouter Leefers maakte vooral in de beginfase nogal wat fouten. Dat had echter ook wel wat te maken met de professionele instelling van het Nederlandse team. Schoonheid en vriendelijkheid worden makkelijker opgeofferd voor het resultaat. Daarin past bijvoorbeeld ook het schoeisel waarop gespeeld wordt, een schoen zoals Van Hanegem die draagt, met een hoge schacht. Voordeel voor de hockeyers is dat de tikken die nogal eens worden uitgedeeld tegen de en kel geen effect meer sorteren. Geen angst In die denktrant is Wouter Leefers nu helemaal gegroeid. Geen angst meer voor forse zwiepers, geen angst meer voor de bal. Leefers werd voor de Pakistani de verpersoonlijking van de les van Barcelona. Ab van Grim bergen: „Leefers heeft op korte tijd GENEVE De straf commis sie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft de Griekse club Panionios Athene uitgesloten van verdere deelneming aan het toernooi om de UEFA-cup van dit seizoen. De Grieken hebben dit te danken aan de ongere- len uit. Mario Corso, die zes minuten hebben afgespeeld, te voorkomen, voor het einde door onze landgenoot Clubofficials hebben medegedeeld Jef Dorpmans bij de wedstrijd Bo- dat er bij het stadion geen kaarten russia t=i Internationale uit het veld meer verkocht zullen worden, ter- werd gestuurd, is geschorst voor wijl op de toevoerroutes naar het UEF A-wedstrijden tot 1 januari voetbalstadion barricades geplaatst overigens toch niet worden gespeeld, 1973. zullen worden. Toeschouwers zullen want de spelers staken, aangezien zij A Olxtnninup voordat zij het stadion binnen ko- eerst uitbetaling verlangen van het w lluc men gefouilleerd worden op het be- achterstallige salaris dat lege club- Verder zal Olympique Marseille van vuurwerk en projectielen, kassen overigens nauwelijks meer 0 Geen voetbal De Uruguese voetbalbond heeft al le wedstrijden in de eerste divisie voor dit weekeinde afgelast. Er zou geldheden die zich twee weken zijn eerstvolgende thuiswedstrijd in Verder zullen dranken slechts in pa geleden tijdens de wedstrijd Fe- rencvaros-Panionios (6-0) voor deden in Boedapest. Het bontst maakte het Barbs Ingoglu, die wegens handtastelijkheden te genover de Westduitse scheids rechter Biwersi uit het veld ge stuurd moest worden. De strafcommissie van de UEFA liet het overigens niet bij uitsluiting een Europa Cup-toernooi niet op eigen veld mogen spelen. Dit naar aanleiding van het wangedrag van de toeschouwers bij da wedstrijd Marseille Ajax. St. Etienne en Real Madrid werden bestraft met een boete van ruim vierduizend gul den. terwijl Atletico Madrid en Shelbourne Dublin f3500 boete kre gen. Beroep Het secretariaat van de UEFA be- pieren bekers verkocht worden. Ook Real Ook Real Madrid heeft besloten kunnen opbrengen. Diiiamo Dynamo Boekarest, overmorgen Feijenoords tegenstander in de dat voortaan bij thuiswedstrijden tweede ronde van de Europa Cup van de Spanjaarden geen flesjes en voor landskampioenen, heeft piste- blikjes verkocht mogen worden. Dit ren in de Roemeense competitie ge- van de vereniging. Ook een aantal vestige tevens dat Borussia Mön- spelers werd geschorst voor wed strijden onder auspiciën van de UEFA. Moraitelis tot 1 januari 1975, sios Ingoglu een schorsing van re spectievelijk drie en twee wedstrij den. Haitas zal verder nooit meer 's- naar aanleiding van de ongeregeld heden tijdens de wedstrijd Real Ma drid PSV waarbij PSV-doelman Jan van Beveren door een blikje ge troffen werd. 0 Ontslagen lijkgespeeld tegen lijstaanvoerder Ut Arad: 11. Dynamo staat zesde op de ranglijst. Inter vorig jaar augustus in dienst trad chengladbach beroep heeft aangete kend tegen de strafmaatregelen, die de Europese Voetbalunie naar aan- Barbis Ingoglu tot 1 januari 1974 en leiding van de wedstrijd Borussia n,m„mo ctnni. mot Haitis tot 1 januari 1973. Verder Internationale heeft genomen. Het fiSKi «w. i» «««H ef kregen Theophilipopous en Artana- bestuur van de UEFA zal komende on.frfinir ,Lr!n r»?v!ï fï' - week. wanneer men voor de loting Opvolger wordt Drazen Jerkovic. van de derde ronde in Zurich bijeen CaJk°vsku die grote triomfen vierde het appel van de Westduitse tn Wat-Duitsland overweegt weer een club »n de Bundesliga onder zijn hoede te nemen. Internationale, dat door de uit- spraak van de strafcommissie van Dynamo Zayreb heeft zijn trainer de UEFA weer h heeft Borussio Cajkovski ontslagen. Cajkovski, die Mönehenglaibach in de tweede ron- aanvoerder mogen zijn van een kampioensploeg in behandeling ne wedstrijd die doorde UEFA georga- men. de van de Europa Cup voor lands kampioenen uit te schakelen, had gisteren een slechte generale repeti tie. De Milanezen verloren in Rome met 31 van AS Roma. Rode Ster niseerd wordt. Mario Corso W Maatregelen Internationale heeft zaterdag ove rigens speciale maatregelen aange- De strafcommissie van de UEFA kondigd om tijdens de thuiswed- vaardigde tijdens haar bijeenkomst strijd tegen Borussia de tonelen. in Genève nog meer strafmaatrege- zoals die zich in West-Duitsland onder de uitgaven. A Win*t Rode Ster, Sparta's tegenstander w in het Europa Cup-toernooi voor be- Hannover '96 heeft voor het eerst kerwinnaars. verkeert in grote vorm. sinds jaren weer eens winst geboekt. De club van de befaamde linker- De uitgaven in het vorige jaar ble- vleugelaanvaller Djacic won op ven ongeveer twintigduizend gulden eigen veld van Radnicki in de Joe goslavische competitie: 40. NeptunusUYS 0-6 Het ging zo goed bij Neptunus de laatste weken. Steeds meer ging het er naar uitzien dat oefenmeester Gijs Doolaard er eindelijk in geslaagd was een eenheid te vormen van zijn equi pe. De buitenwacht werd in die me ning nog gesterkt door de overwin ningen op RVC en Xerxes. UVS heeft echter nadrukkelijk aangetoond dat er nog veel aan schort bij Neptunus. Juist vooral wanneer het woord eenheid in het geding is. Neptunus bleek gisteren namelijk helemaal geen eenheid. In tegendeel zelfs. De ploeg hing als los zand aan elkaar. Geen enkele speler wist op tijd een mede-speler te berei ken. Geen enkele maal ook bleken de linies in elkaar te vloeien, in feite is daarmee de grote 60 overwinning van UVS al helemaal verklaard Ze ker nog wanneer in ogenschouw ge nomen wordt, dat de achterste linie van Neptunus - vorige week tegen Xerxes zo uitstekend draaiend nu helemaal geen vat op het spel had. De 60 nederlaag was overigens geflatteerd. Twee doelpunten minder zouden de krachtsverhoudingen beter aangegeven hebben. UVS sloeg al in de eerste helft zijn slag. De Leidse equipe, gemakkelijk en vol variatie voetballend, nam toen al via treffers van Karstens en Lagendijk afstand van de drietanders. Na rust verhoog den Holl (2X), Desar en Ververs de eindstand tot 06. XerxesPapendrecht 2 -1 Xerxes heeft een verdiende over winning behaald op Papendrecht. De Rotterdammers bleken als ploeg net een tikkeltje slagvaardiger dan de pupillen van oefenmeester Berry Jan- se, die hun aanvalsacties nog al eens te ver doorvoerden, waardoor met name Xerxes-uitblinker Ad Verhoe ven steeds tijdig in kon grijpen. Na het afsluiten van de eerste helft zag het er overigens nog niet naar uit dat Xerxes dit duel winnend zou af- •DTTirr* ,rT7-T;,T-,^,7vT^T^ slu*ten- Papendrecht leidde toen im- RUUD VERDONCK mers met 10 via een puntgave tref- veel geleerd. Hij speelde nu met durf en fantasie een geweldig spel. Ik had hem ook gezegd dat hij niet meer bang hoefde te zijn om te proberen met individuele acties iets te berei ken. Hij heeft zich nu inderdaad he lemaal ontplooid als een volwaardige speler". De bekroning voor Leefers kwam ruim tien minuten voor het einde, toen hij na een solo van Frans Spits in de citkel verscheen. Hij omspeelde twee Pakistani en gaf vervolgens de doelman geen kans: 31. Eerst toen zat Nederland op rozen, want daar voor had iedere keer opnieuw de dreiging van snelle Pakistaanse tref fers boven de ploeg gehangen. Neder land nam al na drie minuten een voorsprong, toen Litjens een vloeien de combinatie met Pieter Weemers (Van Grimbergen: „Weemers heeft een voortreffelijke wedstrijd ge speeld") en Wouter Leefers afrondde. (10). In de tweede helft volgde toen de „tactische" treffer van Nico Spits, waarna de dreiging weer terug kwam toen Muddassar een nonchalant mo ment in de verdediging voor de volle honderd procent benutte. fer van Van der Linden. Guus Stek deed na rust de balans echter naar Rotterdamse kant doorslaan. Via twee fraaie doelpunten bezorgde hij Xer xes een verdiende overwinning. RoodenburgCW 3 -1 Zoals verwacht heeft CW tegen Roodenburg geen schijn van kans ge had. Voor rust konden de Rotterdam mers hun opponenten nog aardig in bedwang houden. Nadat Sam den Os de score voor Roodenburg had ge opend liet Tump CW met een gelijke stand rusteh. Na rust buitte Roodenburg het krachtsverschil echter kundig uit. Steeds verder werd CW in de defen sie gedrukt. Doelpunten konden niet uitblijven. Bleven dan ook niet uit. Achtereenvolgens Van Es en De Klerk zorgden voor een luidbejubelde 31 trkmf voor Roodenburg. RVCDe Musschen 3-1 De Musschen heeft het tegen RVC niet kunnen bolwerken, De techni sch veel grotere kwaliteiten van de Rijswijkers bleken uiteindelijk van beslissende betekenis. In feite heeft De Musschen het RVC geen moment moeilijk gemaakt. Al na drie kwar tier voetbal was het pleit beslecht. RVC leidde toen met 20 via doel punten van Pronk en Bolman. Dezelf de Bolman bracht RVC direct na rust in veilige haven door 30 aan te te kenen. Eerst daarna kon De Musschen zich onder het Rijswijkse juk bevrij den. Spelverdeler Verhey bracht dat in de score tot uiting. Volkomen ver diend hielp hij De Musschen aan een tegenpunt. Meer zat er echter voor de Rotterdammers niet in. UnitasLugdunum 3 - 2 Unitas heeft zich voor eigen pu bliek uitstekend gerevancheerd van de zware nederlaag van vorige week tegen Gouda door Lugdunum zonder winstpunten naar Leiden erug te zenden. Maar voor het zover was! Lugdunum was namelijk eigenlijk de betere ploeg, de Leidse formatie ver zuimde echter in de eerste helft af stand te nemen van de Gorkummers. Nu mocht Unitas de eerste speel- helft zelfs met een 21 voorsprong afsluiten. Dat dankte de thuisclub aan treffers van De Boon en Van Du ren. Voor Lugdunum scoorde De Kier. Direct na rust kwam Lugdu num verdiend naast Unitas via Tijle- veld. Jan de Boon bezorgde Unitas echter in de slotfase wellicht iets te gen de verhouding in de overwinning. FluksGouda 0-3 Gouda heeft na de rust laten zien dat het niet voor niets aan de top van de eerste klasse B staat. In die perio de speelde het hekkesluiter Fluks naar een kansloze 30 nederlaag. Voor de pauze hield Fluks goed stand. Vooral via verdedigend goed werk van ausputzer Valk en doelman Van Beek hield het Gouda van treffers af. na rust draaide de Gouda-machine, geolied door spelverdeler Piet van Mullem, echter op volle toeren. Toen was er voor het arme Fluks geen houden meer aan. Achtereenvolgens Clement, Westra en Pols (strafschop) tekenden toen voor een ruime 30 winst van Gouda. Doelman Sloot van UVS onderschept een aanVal van Neptunus. Op de rug gezien middenvelder Jan Leget van UVS. Gouda 7 4 2 1 10 12— 4 UVS 7 4 2 1 10 14— 5 Roodenburg 6 4 1 1 9 10— 3 Xerxes 7 4 1 2 9 8t— 7 Unitas 7 3 2 2 8 12—12 De Musschen 7 2 3 2 7 12—11 RVC 6 2 2 2 6 10— 9 Tapendrecht 7 2 2 3 6 10—10 Neptunus 7 2 2 3 6 8—16 CW 7 1 3 3 5 6—10 Lugdunum 7 1 2 4 4 7—14 Fluks 7 0 2 5 2 3—11

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11