Bezuinigingen tijdelijk, zegt De Brauw Eva komt met radio en tv-bij lage Il TV-commentaató Minister kent studentenoppositie (nog) niet Lancering van Europese raket via NOS-radio Picasso's stél Vanavond te zien Vanavond te horen PROGRAMMA'S Zondag te zi Zondag te hoi ZATERDAG 30 OKTOBER door Piet Hagen Twee jaar geleden nog zou mr. M. L. de Brauw als wetenschaps minister geen lang leven gehad hebben. Stel je voor dat een jonkheer met een zo „Leidse" achtergrond in de roerige Maagdenhuissfeer van 1969 zijn topfunctie in het bedrijfsleven zou hebben opgegeven om de universiteit volslagen nieuwe mores te leren: studieverkorting, collegegeldverhoging, studenten stop en nationale planning. Maar twee jaar later wekt het optre den van deze minister nauwe lijks verbazing. En het lijkt ver geeflijk wanneer hij op een vraag over het linkse studenten protest antwoordt: „ik ken de studentenoppositie niet". Minister De Brauw regeert het wetenschappelijk onderwijs vanuit een zeer cleane kamer met uitzicht op zee in de kantoorflat aan de Thorbeckelaan in Den Haag. De voormalige directeur van de Natio nale Levensverzekeringsbank en lid van de Raad van Bestuur van de Nationale Nederlanden zal zich in deze zakelijke entourage beter thuis voelen dan in de naar departementale tradities riekende behuizing aan de Nieuwe Uitleg. Mr. De Brauw, eens president van de toen nog zeer keurige en niet door links activisme bedorven Neder landse Studentenraad, is ook na zijn studententijd op dit terrein actief gebleven. Zo zat hij o.a. in de adviesraad van de Leidse studenten sociëteit Minerva. In die laatste func tie schreef hij, kort voordat hij mi nister werd, nog een stukje in het reünistenblad Virtus over de fusie van het Leidse studentencorps en de plaatselijke vereniging van vrouwe lijke studenten. In studentikoze taal feliciteerde hij het corps met deze fusie, al voegde hij eraan toe dat het opgeven van de mannelijke exclu siviteit tevens een „omverkegeling" betekende van „een der grondpijlers van de Eerste Sociëteit der Neder landen". Dat is wel een heel ander we reldje dan waarmee minister Dé Brauw nu te maken heeft. Toch was hij op het terrein van de universitaire hervormingen geen volslagen leek toen hij zijn nieuwe ambt aan vaardde. Als voorzitter van de adviescommissie voor hoger onder wijs van DS'70 had hij al enkele boute uitspraken op zijn naam staan. Zo stond er in het rapport van deze commissie te lezen dat het de vorige minister Veringa aan ministeriële bestuurskracht ontbrak bij het door zetten van de plannen van Posthumus (studieverkorting) en McKinsey (planning) tegen de ambtelijke oppositie in. Zo'n opmerking recht vaardigt verwachting omtrent de voortvarendheid van de nieuwe bewindsman. Inmiddels is duidelijk .welke kant minister De Brauw op wil. Aller eerst streeft hij naar een nieuwe vorm voor de planning van het tertiair onderwijs. Omstreeks 1974 moet een nationale stuurgroep de ontwikkeling van het wetenschappe lijk onderwijs landelijk gaan pro grammeren via een planning in drie fasen: voor één naar, voor vier jaar, en voor tien jaar, waarbij dan de lange termijnplanning voortdurend moet worden bijgesteld. Eenheid In de tweede plaats wil De Brauw grotere eenheid brengen in het ter tiair onderwijs. Dan denkt hij vooral aan betere overstap-mogelijkheden tussen universiteiten en hoger be roepsonderwijs (sociale academies, h.t.s.-en, enz.). Ook binnen de uni versiteit wil hij een keuzemogelijk heid hebben, bijvoorbeeld door na het propedeutische examen een meer beroepsgerichte en een meer theore tische richting in te stellen. In samenhang met deze reorganisatie wil De Brauw dan de studieduur gaan verkorten in de geest van het wetsontwerp Posthumus-Veringa. Om een dreigende chaos aan de universiteiten te voorkomen wil mi nister De Brauw tenslotte bij wet een studentenstop mogelijk maken. De minister zou dan de bevoegdheid krijgen om overbezette faculteiten te ontlasten door een tijdelijke en per studierichting of faculteit geldende stop voor aankomende studenten. In het gesprek dat wij met de mi nister hadden gaat de heer De Brauw wat dieper op zijn universitaire politiek in. Wat bedoelt u wanneer u spreekt over een te wilde uitgroei van de uni versiteit en van een scheefgroei in de getalsmatige belangstelling voor de universiteit ten opzichte van het ho ger beroepsonderwijs? De Brauw: Het hoger beroepsonder wijs trekt al jaren een grens bij de toelating van eerstejaars. Daardoor krijgt de universiteit veel studenten die gezien hun belangstelling niet in het wetenschappelijk onderwijs thuis horen. De universiteit wordt daardoor gedwongen kwalitatief water in de wijn te doen. Een goed voorbeeld hier van is de studie sociologie in Utrecht, waar dit jaar van de tweehonderd eerstejaars zestig tevoren waren af gewezen door sociale academies. Maar het omgekeerde doet zich ook voor. Zo gaat dertig procent van de afgestudeerden van de h.t.s. door naar een technische hogeschool. Dat duidt erop dat er in het hoger beroepson derwijs ook heel wat mensen zitten die eigenlijk direct naar de universi teit hadden moeten gaan. En wat die scheefgroei betreft, tussen 1950 en 1970 zijn niet alleen de universiteiten maar is ook het hoger beroepsonderwijs met 150 procent gegroeid. toeloop gaat u via een studentenstop de universiteit en nauwelijks verbetc- tegenhouden? ring voor kleuter- en basisonderwijs: wat meer boventallige onderwijzers in het basisonderwijs en een halve kleuter minder per klas in het kleu teronderwijs. Status De Brauw: Een van de grootste pro blemen is dat de vraag naar onder wijs ook bepaald wordt door de vraag naar status. Het is de vraag in hoe verre je aan die laatste vraag moet voldoen. Dat is ook de moeilijkheid wanneer je een meer aansluitend ge heel van tertiair onderwijs creëert. In het onderwijs heb je nu eenmaal met mensen te maken en als alle mensen toch altijd weer het pad naar de top- status zoeken, dan faalt elk systeem. Tijdens deze kabinetsperiode wordt een groei van de universiteiten ver wacht van 100.000 tot ongeveer 140.000 studenten. Hoeveel van die extra De Brauw: Dat hangt nog van zo veel factoren af (o.a. van het toekom stig effect van studieverkorting) dat ik. daarover nog niets kan zeggen. De Kamer zou trouwens geen studenten stop aanvaarden wanneer deze niet op harde cijfers is gebaseerd. Het is overigens wel mün bedoeling om die studentenstop nog dit parlementaire zittingsjaar wettelijk rond te maken. U gaat nu de universitaire groei af remmen zonder dat er een plan is voor uitbreiding van het hoger be roepsonderwijs. De Brauw: Ik vraag me af of daar voor veel ruimtelijke voorzieningen nodig zijn. Van de tweeduizend afval lers die niet tot een h.t.s. zijn toege laten bleken maar 78 te zijn afgewe zen wegens plaatsgebrek. Daaruit blijkt dat ruimtegebrek hier niet het grootste struikelblok is. Verantwoord? In vergelijking met de Verenigde Staten waar 45 procent vari de jeugd boven de achttien jaar nog onderwijs geniet ligt Nederland met 17 procent ver achterop. Is het dan verantwoord de investeringen in de universiteiten voor 1972 met 9 procent te vermin deren? De Brauw: Hebt u een alternatief? Ik zie geen andere weg. Dit is het of- ter dat de universiteiten aan de na tionale economie moeten brengen. Ik verkies dat offer boven een economi sche teruggang, want dan zal de el lende nog tien keer zo erg zijn als nu, ook voor de universiteit. Bovendien zie ik deze beperkingen als tijdelijk. Wanneer later blijkt dat we het universitair onderwijs in de komende tien, vijftien jaar inderdaad moeten verdubbelen, zal ik mijn stre ven daar zeker op richten. DS'70 heeft in de verkiezingstijd (evenals andere partijen) gezegd dat kleuter- en basisonderwijs en werken de jongeren voorrang zouden krijgen boven de universiteit. Nu zien we echter een drastische versobering voor De Brauw: Dan poetst u de wer kende jongeren van de tafel, waar voor dit kabinet wel degelijk wat ge daan heeft. Bovendien is de totale on derwijsbegroting opnieuw sterk ge groeid. En wat we in kleuter- en ba sisonderwijs hebben gedaan betekent in vergelijking met de bezuinigingen elders toch altijd nog een belangrijke beleidskeuze. Prof. dr. K. Posthumus blijft rege ringscommissaris. Is hij genezen van de angst dat zijn voorstellen tot stu diehervorming misbruikt zouden wor den om een bezuinigingspolitiek door te voeren? De Brauw: prof. Posthumus heeft als voorwaarde gesteld dat dit niet ge beurde. Ik heb hem ervan kunnen overtuigen dat de huidige bezuinigin gen alleen veroorzaakt zijn door de economische situatie van het land en dus tijdelijk zijn. De andere maat regelen (ook zijn voorstellen) passen in wat het regeerakkoord noemt de herwaardering van de overheidsuit gaven. Verzet In het rapport dat u destijds voor DS'70 opstelde staat dat de univer siteiten een schreeuwend tekort aan managers hebben. Bent u niet bang dat de universiteiten zich tegen uw „university-managers" even fel zullen verzetten als tegen de topbestuurders die de commissie-Maris eens voorstel de? De Brauw: Nu de universiteiten elk hun eigen universiteitsraad heb ben en de democratie binnen de uni versiteit gewaarborgd is, kunnen zij alleen maar profijt hebben van ma nagers die in staat zijn de gegevens te presenteren die nodig zijn om een besluit te kunnen nemen. En voor de hoogleraren zal het een enorme ont lasting zijn als deze managers een deel van het organisatorische werk van hen kunnen overnemen. Minister De Brauw op bezoek in Maastricht om te praten over de achtste medische faculteit IT heeft eens gezegd dat het be drijfsleven zich te veel afschermt van de politiek. U komt zelf uit het be drijfsleven. Wat bedoelde u met die opmerking? Het bedrijfsleven en de politiek zijn gescheiden yereldën. Velen,in het be drijfsleven' denken dat ze a-politiek zijn door zich nergens mee te be moeien. Dan maken ze dezelfde fout die de studenten- vroeger maakten. Ik vind dat de bedrijven zich wel meer met maatschappelijke proble men moeten bezig houden. Het ge beurt wel, maar te weinig, men wil niet voorop lopen. Die gereserveerd heid blijkt ook uit de geringe bereid heid om een ministerspost te aanvaar den. Dat zal ook door de salariëring ko men. Dé jaarwedde van een minister 128.000) betekent voor de directeur van een groot bedrjjf al gauw een halvering van zijn inkomen. De Brauw: Ik vind dat je dat er voor over moet hebben. Als directeur van de Nationale Le vensverzekeringsbank zult u zich weinig verdiept hebben in de idealen van de linkse studentenbeweging. Kunt u enig begrip opbrengen voor hun streven? De Brauw: Ik ken de studentenop positie niet, al heb ik wel de nodige contacten met studenten gehad. Maar ik geloof niet dat dit problemen zal opleveren, wanneer men tenminste bereid is tot een echt gesprek en er niet op uit is alleen maar zijn gelijk aan je op te dringen.Overigens is het niet zo dat ik me nooit met so ciale vraagstukken heb beziggehou den. En ook in mijn wetenschapsbe leid wil ik er naar streven meer ac cent te leggen op zaken als bevol kingsgroei, milieubeheer en ruimte lijke ordening. Dat zal gaan ten kos te van het onderzoek dat meer ge richt is op economische en technolo gische vooruitgang. Uit deze accent verschuiving blijkt misschien ook enig begrip voor wat de linkse stu denten bezielt. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Eva, het „open" damesblad, komt met ingang van volgende week met een radio- en tv-bijlage, die in hart van Eva zit. „De bijlage, Eva Monitor geheten, is bedoeld als aanvullend houvast bij uw omzwervingen door etherland", aldus de toelichting. „Nadrukkelijk „aanvullend", want de Omroepwet die gelegenheidswet. die al was verouderd, toen hij werd aangenomen verbiedt in principe, publikatie van de Nederlandse pro- gramma-gegevens door een blad als Eva. En daar zelfs totaal verouderde wetten rechtskracht hebben en EVa een ordentelijk blad wil blijven, mag Monitor niet vollediger zijn dan zoals het nu wordt aangeboden." In de bijlage, die wordt geredigeerd door Hette Visser, staan de program ma's van Duitsland en België, de uit zendingen van Luxemburg, Veronica en Noordzee en kijktips van de Ne-/ Abortus provocatus integraal op tv DEN HAAG In de uitzending van de NVSH, morgenavond om vijf minuten over half tien, zal in een door Robert Kopuit gemaakt pro gramma een abortus provocatus inte graal worden uitgezonden. De ingreep, die zes minuten duurt, werd verricht door dokter Scheen baum in een klinie van de NVSH. Aan het programma werken verder mee Harriet Freezer, die zal vertellen over haar eigen ervaringen met abor tus, Ageeth Scherphuis en het Twee de-Kamerlid mej. mr. Anneke Goud smit. Van onze radio- en tv-xedactie HILVERSUM De NOS-radio zal vrijdag op Hilversum II tussen 13.50 en 14.25 uur een rechtstreekse repor tage uitzenden van de lancering van de eerste Europa-II raket op de nieu we ELDO-basis in Frans Guiana (driehonderd kilometer zuidoostelijk van Paramaribo) De lancering van de eerste Europa- II raket (eerder werden negen Euro- pa-I raketten gelanceerd) is met na me bedoeld als voorbereiding tot het lanceren van de Europese communi catiesatelliet „Symphonie", die men in 1975 in dienst hoopt te kunnen stellen. Thans wordt die in Frankrijk en Duitsl'and ontwikkeld. In de ELDO werken een aantal Europese landen, waaronder ons land, samen. Van benaalde zijde bestaat kritiek op de lancering met name ook op de aanleg van de lanceerbasis, die „louter een creatie ten behoeve van de Europese industrie" wordt ge roemd. Verslaggever Hugo van Rhiji die bij de lancering aanwezig is snreekt over deze kwestie op vrijdag 5 november in NCRV's avondrubriek Hier en Nu en op zondag 7 november in de NOS-radiorubriek Tussenbeide, Hilversum I, 9.25 uur. Rijksvoorlichtiiig per advertentie bepleit bij premier Van een verslaggever AMSTERDAM Het Centraal Bu reau voor Courantenpubliciteit heeft minister-president Biesheuvel, die kortgeleden wees op de noodzaak meer informatie over het staatsbe stuur te geven, voorgesteld dit te doen via rijksadvertenties in de kranten. Het Cebuco heeft een brief aan de ministerpresident geschreven, waarin uiteengezet wordt dat via kranten toch nog altijd de meeste mensen bereikt word'en. Het Cebuco wijst de minister-president erop dat deze gegevens tot stand zijn gekomen na een onafhankelijk onderzoek, waaruit onder meer blijkt dat een eenmalie geplaatste advertentie een bereik heeft van 43 rirocent van de Nederlanders boven de dertien jaar, terwijl dit percentage voor de televi sie maar op 20 procent ligt. Dergelij ke cijfers onderstrepen volgens het Cebuco het belang voor de overheid om informatie via krantenadverten ties te geven. derlandse omroepen. Hierbij steeds wat programma-onderde! het geheel gelicht en soms vanl verzonnen namen voorzien, beltjeskrant heet dan Meneer en De tovenaar van Saburac; racs Tovenaar. Op deze maniei men artikel 22 van de Omroe]' omzeilen, waarin staat, dat met toestemming van de NOS roepprogramma's mogen wor< publiceerd. Hette Visser verwacht ovi geen moeilijkheden van die „Dat zou wel erg dom zijn, w; doen niets tegen de wet in". U de nieuwe bijlage als een servi de abonnees en hoopt dat op manier het abonnementental v« (momenteel een oplage van zal toenemen, al is dat niet de opzet geweest. Het is eerder eer binatie van factoren geweest,1 Hette Visser, die tot deze heeft geleid. 'j pEN :er. I Ben i ar, c n oi id, s< ft ee Voorlopig bestaat Monitor pagina's en het ziet er niet na 1 dat de eerste drie maanden u ,F ding zal plaatshebben. Monitor melt de gegevens uit vrije nieu }nlijïc ring, zoals dat heet en op de welke de bronnen dat zijn. zeg te Visser: „Je vindt het toch nif tillerr als ik dat niet zeg. In ieder gev te via Televizier". Het blad wordt in hetzelfde gi le gr als Eva klaargemaakt en is evi r. H« een uitgave van N.V. Rotogravu e per hoofdredacteur van Televizier, n noc van Rooy, heeft zijn medewerkeuus middels laten weten, dat iedere matie over programmagegevens ij strekt aan Eva, weieens ontsli gevolg zou kunnen hebben. D< van Rooy: dat is toch logisch, bepaalde geheimen buiten uw brengt, wordt u ook ontslagen. beschouw programmagegevens! hert een bedrijfsgeheim. it pe I 'eSaaroi fie V kle ïitecl Bij de NOS heeft men de nderik radio- en tv-bijlage van Eva no trof gezien, maar de zaak zal zeker stelij den bestudeerd, aldus een woori iSten der. Dan zal wel blijken of er a [m ding is om stappen te ondernem >nen, loopt momenteel een gesprek er rr de NOS en het bestuur van dj j derlandse Dagbladpers over de ,000 <e katies van programmagegevens gemene zin en de uitgebreide e gl< tips. Het is mogelijk, dat de de t van Eva daarin ook ter sprake hten gebracht. ileig Eva Monitor bevat behalve vei gramma-gegevens ook nieuws ifners omroepwereld, een interview me groti lem Duys en informatie over|enke gramma's en de makers da® F. maar het is echt niet de 'bedoeïenen een volledig radio- en tv-blad \>gen maken, aldus Hette Visser, wan koP is nu eenmaal een vrouwenblad, oppe tl da« dedi leg 'n i 1 Je realiseert je pas goed dat sie een medium van woord en tgeb II O is wanneer er iemand opfreecPds, wel zijn gezicht wil laten zien, niet zijn stem wil laten horen was gisteravond het geval met so, schilder, wiens 90ste verja door de VARA werd gevierd m film van Edward Quinn. Picasi zijn stem niet laten vastleggen moet hij weten, maar het wa bijzonder vervelend. Netty Rosi introduceerde ons buitenbeeld maar met goede vrienden meester, terwijl je niet kon hore de conversatie verliep. Om heia|| erger te maken meldde ze ooklfl dat Picasso even verrassend is gesprek als in zijn schilderijen ei hij graag discussies aangaat. De Kleine Waarheid iuan de had gisteren een van de betere veringen. Als we het wel hebbei spelen de beste fragmenten ziel beetje naast de hoofdpersoon, leen Spaargaren, af. Het geroddi dens de bruiloft was bijvoorbeel duidelijke bijscène, maar daaroitjzen minder geslaagd. Een solo van vain Poons was een ander voorl )e John Leddy die hem zat te kt 'eke voor het bestek dat hem wacht' zj het Amstelhotel was ons heel icohtei ver dan een hoofdprobleem ah, dl van de herkomst van dochter Dat probleem blijkt te groot te jk voor iedereen die ermee te iifsoo heeft; voor Willeke Alberti, Coen Flink, voor het te(einsiesc[ller en dus ook Ivoor ons. We kunne wr emoties maar nauwelijks bevattei em C. he NEDERLAND I KRO 19.05 Daktari, tv-film 20.21 De Berend Boudewijn-quiz 23.00 (NOS) Jumping Amsterdam, concours internationaal spring- NEDERLAND 2 AVRO 19.05 De Des O'Connor Show 20.2122.55 Favorietenfèstival: Klassieke Gala du Disque HILVERSUM I TROS 19.00 Wensenprogramma van klassieke- en moderne muziek 21.00 De tunnel der duisternis (4), vervolghoorspel 21.00 Poster, klankbeeld 22.10 Dansen als een edelman (4), radiofeullleton 22.40 Stretch, amusementsprogramma HILVERSUM 2 VARA 19.00 Operetteconcert 20.30 Metropole Orkest 21.00 De Staalkaart 22.00 Twee piano's 22.40 Tenor en piano, Ierse liederen 23.10 Muziek voor de late avond TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 19.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. KRO: 19.05 (K) Dak tari. TV-film. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. KRO: 20.21 (K) De Berend Boudewijn Kwls. 22.00 Brand punt. 22.50 Epiloog. NOS: 22 (K) Journaal. 23.00-23.45 Jum ping Amsterdam. Internatio naal Springconcours Puissan- Nederland II. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 18 50 (K) Reclame. NOS: 18.55 IK) Journaal. STER: 19.00 (K) Des O'Connor Show. STER: Reclame AVRO: 20.21 iK) Fa vorietenfestival: Klassiek Gala du Disque. (21.40-21.55 Uitrei king Edlsons). NOS: 22.55-23.00 (K Journaal België Nederlands. 18.00 (K) Fabeltjeskrant. 18.05 (K) Dis neyland (4) 18.55 (K) Fabels van de le Fontaine: De krekel en de mier. 19.05 Na- tuurmagazine. 19.35 Hier spreekt men Nederlands. Aansl.: Zoeklicht. 1943 Mede delingen. 19.45 Nieuws. 20.10 (K) Broeder, o Broeder!, tv-se- rle. 20 40 Echo. 21.10 (K) Vluch telingen in India. 21.40 (K) De solidariteitsactie 11.11.11 Jazz. 22.10 <K) De dief van Washing ton. tv-serie. 23.00 Nieuws. RADIO MORGEN Hil versum I. 402 m. KRO: Nieuws 8.10 Overwe ging. 8.15 (S) Ba-dinerie: klas sieke muziek (gr). 9 00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Lau- 1 date: klassieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstanden, 9.15 (S) Laudate: klassieke- en i moderne gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws 11.02 (S) Radiokamer orkest en soliste. 11.55 Mede delingen. 12.00 Kruispunt: magazine. 12.10 Nieuws 12.40 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands kommentaar. 13.00 (S) ver knipt: licht programma. 14.00 (S) Volksliederen. 14.15 Strip: een zondagmiddagknipsel- dienst NOS: 14.30 (S) Concert gebouworkest. solist en strijk kwartet op Nederland, gastcol lege. CVK: 17 00 gezamenlijke hervormde en gereformeerde kerkdienst. 18.00 Schriftnoten Luther en de kerkmuziek. IK- OK: 18.30 De nieuwe Profeten II. klankbeeld. 18.58 Wilde ganzen. NCRV: 19 00 Nieuws. 19 07 <S> Klassieke strijkkwar tetten (opr>). 19 5 De verwach ting van het Rijk. lezing. 20.00 (S) muzikale lezing. 20.30 Boekbespreking. 20.35 (S) In strumentaal Trio 21.00 (S) Geestelijke liederen. 21.25 Tus senbeide: actuele kroniek. 21.50 (S) kerkorgelconcert. Tros: 22 30 Nieuws. 22.40 (S) Kerkor- gelconcert. TROS: 22.30 Nieuws. 22.40 <S) Om voor op te blijven...: klassieke en mo derne muziek. (Na afloop: concert - agenda). 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum H. 298 VARA: 8.00 nieuws 8.10 Voor het platteland 8 17 Weer of geen weer. 9 54 Humanistisch Verbond: Anti-autoritair op voeden anno 1920-1970 (I) IK- OR: 10.00 De nieuwe Profeten II: Kan dat niet wat minder. 2e klankbeeld over milieuver ontreiniging. AVRO: 12.00 (SI Muzikaal onthaal. 13 00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld, lezing. 13.19 Radio journaal. 13.35 Delta: informa tieve show. NOS: 14.30 Voor de buitenlandse werknemers. 16 Uw verzoekplaat. VARA: 17. (S) Planorecital. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws. 18.15 (S) Lichte grammofoonmuziek. 18.25 Kwartiermaker Drs. P. 18.40 (S) Boeketje Romantiek: Lichte muziek. 19.00 Zin en te genzin: discussie. VPRO: 19,30 Nieuws 19.35 Sex op zondag: programma met gesprekken telefonische reakties. AV RO: 20.30 (S) Verzoekplaten- programma. 22.30 (S) Synthese: acteurs lezen voor uit eiger werk. (Om 22.55 Mededelingen; 23.00 Nieuws: om 23.10 - 23.20 Radiojournaal) 23.55 24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Ra diojournaal. 7.05 Lukraak. (8.00-8.02 Nieuws.). 9.00 Nieuws 9,02 Van negen tot tien. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo zaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12 02 Verzoekplatenprogramma 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Ne derlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 - 18.00 Langs ae lijn: sport ziek. (15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws TELEVISIE MORGEN (ZONDAG 31/10) Nederland I. NOS: 13.57 Weekoverzicht en algemene Informatie over schooltelevi sie. TELEAC: 14.00 Het kan verkeren - les 4. 14.30 Tech nisch en wetenschappelijk En gels - les 5. NOS: 15.00 Jour naal. 15.02 Weekjournaal -mei titels voor slechthorenden, 15.22 Verkeersinformatie. 15.2L (K) Yankee Doodle, TV-serie voor de jeugd. 16.15 (K) Open baar Kunstbezit. 16.30 Jumping Amsterdam - om De Grote Prijs van Nederland. 17.15 To to-uitslagen. I KOR/C VK/RKK: 17.20 (K) Bijbelvertelling voor de kinderen. 17.30 Einde. TE LEAC: 18.20 - 18.50 EHBO-les 8. NOS: 18.55 (K) De Fabeltjes krant. IKOR/CVK: 19.00. Refor matie-zondag 1971, gesprek. VARA: 19.30 (K) Mannix, TV- serie. NOS: 20.20 (K) Journaal. VARA: 20.25 (K) Wij... en de wereld.,, (dl. 3). 21.15 Een groot uur: U, Mensen -meningen - muziek. NVSH; 22.35 Sextant. NOS: 22.55 - 23.00 (K) Journaal. Nederland II. NOS: 18,55 (K) De Fabeltjeskrant. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) Catweazle. TV-serie. 19.30 (K) Studio Sport I. 20.20 (K) Panoramiek Een wereld of geen wereld, gesprekken. 20.45 (K) Dubbel dekkers. TV-seric. 21.10 (K) Studio Sport II. 21 35 (K) Wie zijn in Europa de Boeren van Morgen?, documentaire, 22.25 (K) Journaal. TELEAC: 22.30 - 23.00 Studeren - les 4. Belgic. Nederlands. 10.00 10.45 Protestantse kerkdienst vanuit Brussel. 11.00 - 11.45 Eucharistieviering In de St. Pieterskerk ln Oostkamp. 14.25 Solidariteitsactie 11.11.11. 14.30 Voor boer en tuinder. 15.00 (K) De vallei van de koningin, filmfeuilleton (4). 15.17 Solida riteitsactie 11,11.11. 15.20 Geva rieerd programma. 17.15 Soli dariteitsactie 11.U.11. 17.20 (K) Tienerklanken. 18.15 (K) Fa beltjeskrant. 18.20 Solidariteits actie ïi.ii.ii. 18.25 Sportrepor- tage. 18.55 Solidariteitsactie il.ll.ll. 19.00 Shramadana, film. 19.15 Lachen met Laurel en Hardy. 19.40 Mededelingen 19.45 Nieuws. 20.00 Sport. 20.15 (K) De speelvogels. TV-feuille ton (4). 21.05 (K) Europa zingt Liedjesprogramma. 22.00 (K) Geen carnaval voor Dr. Wil liams. 22.45 Solidariteitsactie 11.11.11. 22.50 Nieuws. 22,55 Sport. RADIO MAANDAG HILVERSUM I. 402 m. NCRV 7.00 Nieuws 7.02 Het levende woord 7.07 (S Prelu dium I: (gr) 7.30 Nieuws 7.41 Hier en Nu: actualiteiten 7.55 (S) Preludium II 8.10 Te Deum laudamus (gr) 8.30 Nieuws 8.41 (S) Podium voor de vrouw: in formatief programma 9.10 (S) Radio Kamerorkest en solist 10.00 Theologische etherleer gang 10.30 Nieuws 10.33 (S) Voor de zieken 11.30 Hier en nu: actualiteiten 11.32 De klei- wereld, vervolghoorspel 55 Mededelingen 12.00 Los- Vast: gevarieerd programma (12.10 Boekbespreking: 12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 reeuws; 12.41-12.50 Hier en Nu: actuali teiten: 13.00-13.04 De tafel van drie) 13.30 (S) Omroep Orkost en zangsoliste 14.05 Schoolra dio 14.30 (S) Sopraan en piano 15.00 Protestante middagdienst 15.30 Nieuws 15.33 In 't zilver: voor oudere luisteraars 16.30 Voor de kleuters 16.45 Strip voor de kinderen 17.00 (S) Pop-groep 17.20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 Nieuws 17.32 Hier en Nu: actualiteiten 18.00 (S) Hot Club 69. Politieke HILVERSUM II. 298 m. VARA 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek 7.20 (S) Spits uur Amsterdam: lichte gram mofoonmuziek en reportages (7.33—7.38 Van de voorpagina) VPRO 7.54 Deze dag VARA 8.00 Nieuws 8.11 Actualiteiten 8.23 (S) Spitsuur Amsterdam (vervolg) NOS 9.00 Jagen op geluid: overzicht resultaten van de jaarlijkse Internationa le wedstrijd voor geluidsjagers 9.35 Waterstanden 9.40 Wat heeft dat kind?, pedagogische rubriek 9.55 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn) 10.15 (S Repertorium: moderne muziek (opn) 11,00 Nieuws 11.03 Spiegel van Bel gië: muziek en nieuws van on ze zuiderburen 11.30 Interna tionaal Spectrum: moderne en klassieke muziek met tussen 12.15 en 14.30 uur informatie over muziek en ANP-nieuws 14.30 Schoolradio AVRO 14.50 Radiojournaal 14.55 AVRO... deze week 15.00 't Is histo risch: over geschiedenis 15.25 (S) Licht instrumentaal trio (gr) 15.35 Biels Co: strip 16.00 Nieuws 16.03 Mikadoo: kindermagazine 17.00 (S) O: jeugdprogramma 17.40 Over heidsvoorlichting 17 55 Mede delingen. HILVERSUM III. 240 m. KRO 7 00 Nieuws 7.02 KRO- op-drie (8.00. 9.00, 10.00 en 11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws 12.02 Van twaalf tot twee. met om 13.03 Raden maar. (13.00 Nieuws) TROS 14.00 Nieuws 14.03 Jam on Radio (15.00 Nieuws) 16 00 Nieuws 16.03 De Hugo van Geldéren Show 17.00 Nieuws 17.03—18.00 De Hugo van Gel deren Show (verv). inclusief de nationale top-vijftlen. NEDERLAND I VARA gge the 1ng 19.00 (CVK/IKOR/RKK) Reformatie-zondag 1971, ges^gs 19.30 Mannix, tv-serie 20.25 Wijen de wereld 21.15 Een groot uur: U: mensen, meningen, muziek NEDERLAND 2 NOS 19.05 Catweazle (5), tv-serie 19.30 en 21.10 Studio Sport 20.20 Panoramiek, gesprekken 20.45 Dubbeldekkers 21.35 Wie zijn in Europa de boeren van morgen, mentaire HILVERSUM I NCRV en TROS 17.00 (CVK) Gezamenlijke hervormde en gerefon kerkdienst 19.07 Klassieke strijkkwartetten 19.45 De verwachting van het Rijk, lezing 20.00 Klassieke muziek 20.35 Instrumentaal trio 21.00 Geestelijke liederen 21.50 Kerkorgelconcert 22.40 Klassieke en moderne muziek HILVERSUM 2 AVRO 19.35 (VPRO) Lichaam en relatie, gesprekken en tf sche reacties 20.30 Klassiek verzoekplatenprogramma 22.30 Auteurs lezen voor uit eigen werk

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6