Kopen in Noordwijk, knallen in Katwijk Fasson geurt niet maar stinkt... Lening nodig voor restauratie kerk ai Nieuwkoops raad geeft wethouder onvoldoende Politie gaat optreden tegen vuurwerk Wisseling schoolhoofd Kinderen Sclioolgrond-kwestie weer in Koudekerkse raad Bouwplan voor omgeving van Middenweg Rij noord slaat goed figuur Verkeerslichte Lr in Nw.-Venne \i NAJAARSSCHOl 1 en 15 nov. 191 NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 OKTOBER KATWIJK „De politie zal in de kermende maanden een verscherpt toezicht uitoefenen op alle motorische voertuigen terwijl zal loorden opgetreden tegen het afsteken van vuur werk^'. Dit stond dezer dagen als een klein bericht onder het Katwijkse nieuws in deze krant te lezen Het eerste is niets bij zonders, dat gebeurt vaker. Maar dat speciaal zal worden gelet op het afsteken van vuur werk is wel een zaak waaraan iets meer aandacht mag worden geschonken. Het afsteken van vuurpijlen, rotjes, knalpotten en wat dies meer zij, is gevaarlijk. Al menigeen heeft er een flinke verwonding van over gehouden. Ondanks alle waarschuwingen - zijn er toch altijd weer lieden en vooral jongelui die zich er niet aan storen en voor vele guldens vuurwerk inslaan. In Katwijk kan dat niet. Daar is het verboden vuurwerk te kopen en af te steken en bom metjes, knalpotten, gillende keukenmeiden en voetzoekers en al dat andere moois, in de handel te brengen. De politie kan. verordenen wat zij wil, -„zondaren" zullen er altijd blijven. De laatste weken wordt Katwijk gekweld door ontploffende bom metjes en worden de zgn. knalpot ten steeds harder. Dat het ook des te gevaarlijker is, dringt tot de meeste „gebruikers" waarschijn lijk niet door. Is in Katwijk geen vuurwerk te krij gen tenzij klandestien in Noordwijk is het in overvloed aan wezig. Het is daarom niet zo ver wonderlijk dat Katwijkse jeugd regelmatig naar Noordwijk gaat om een hoeveelheid in te slaan. In Noordwijk mag het wèl worden verkocht, maar niet afgestoken. Al leen zoals in de meeste gemeen ten wèl met Oud en Nieuw, want dan is er een ontheffing op de Oud en Nieuiv begint na het badseizoen politieverordening mogelijk. In Katwijk ook dan niet. Volgens de politieverordening mag het nieuwe jaar niet met het nodige vuurwerk worden ingeluid. „Wij kunnen ech ter moeilijk optreden als om 12 uur vuurwerk wordt afgestoken. Offi cieel mag het echter niet", zegt ad judant J. Roode van de gemeente politie Katwijk. Maar veel Katwijkers vinden dat „Oud en Nieuw" begint direkt na het badseizoen. „Het is hier al ze ker een maand aan de gang. Veer tien dagen geleden hebben wij een hoeveelheid vuurwerk in beslag genomen. Het wordt steeds erger. In héél Katwijk hoor je dagelijks, maar vooral tijdens de weekeinden, knallen. Br het gaat steeds harder. Daarom gaan wij nu streng optre den." Vooral op zaterdag gaan ze naar Noordwijk. Daar weet men adres sen waar het vuurwerk te kust en te keur te krijgen is. Soms wordt het ook in Leiden aangeschaft In Katwijk wordt het afgestoken. „Er zijn zelfs kinderen bij van nau welijks 10 jaar", zegt adjudant Roode. De adjudant en met hem al die anderen die zijn belast met het toezicht op de veiligheid zou den het bijzonder nuttig vinden als de ouders, het onderwijzend perso neel en ook de jeugdleiders, de jongelui op het gevaar attent maakten. De politie gaat streng optreden tegen de rustverstoorders. In het belang van de „afstekers" zelf. Vuurwerk dat wordt aange troffen zal in beslag worden geno men. Een Noordwykse vuurwerkleveran cier, die z'n naam niet in de krant wil: „Sommige kinderen zie je hier elke week en ze besteden iedere maand zeker voor zo'n dertig gul den aan vuurwerk HENK KAMIES Zuiveringsinstallatie naar 'Rijnland' NOORD WIJKERHOUT Dinsdag avond heeft de gemeenteraad van Noordwijkerhout een bedrag van f 22.500 beschikbaar gesteld voor de aanschaf van een automatische we- genstrooimachine. Twee stemmingen had de raad nodig om mevrouw R. M. W. van der Geest-Lucassen (kvp) te vaardigen naar de rk woningver- als auditor met adviserende stem af eniging St. Antonius van Padua. Bij de eerste stemming kreeg de heer A. de Jong evenveel stemmen als mevrouw v d Geest. Als de Koningin op 19 november tijdens haar bezoek aan het hoog heemraadschap van Rijnland ook de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstalla tie aan de Schippersvaartweg be zichtigt, zal de Dijkgraaf haar als „eigenaar" kunnen rondleiden. Voor ruim 3 miljoen gulden is Rijnland eigenaar geworden van in stallatie, grond en dienstwoning. NIEUWKOOP De gemeenteraad heeft gisteravond de wet houder van onderwijs, de heer L. A. P. Stoppelenburg, een onvol doende gegeven door het aanvaarden van een motie van de onder wijscommissie. Alleen de heren Van Dam en De Vreugd alsmede wethouder Stoppelenburg zelf stemden tegen. In de motie spreekt de raad als zijn mening uit, dat wethouder Stoppelenburg zijn taak onvoldoende behartigt. Lezers schrijven Gaarne zou ik enkele kanttekenin gen willen plaatsen bij het artikel „Fasson gaat geur te lijf" in de „Nieuwe Leldsc Courant" van 23 de-' zer. Allereerst dit: De directeur van het bedrijf wenst de in het geding zijnde uitlaatdampen slechts te beti telen als „geur". Jawel, maar ik (en zeer velen met mij) kan deze dampen niet anders zien (ruiken) dan als „stank". Bovendien zegt het verklarend woordenboek der Nederlandse Taal van M. J. Koenen over „geur" het volgende: „Geur, welriekende lucht, parfum; bijv. de geur van gebraad, de geur van rozen, de geur van se ringen". Over „stank" zegt Koenen: „Stank (verwant met stinken) bijv. de stank van een riool". Vast staat nu, dat de Fasson-dampen bepaald niet tenderen naar ropen of seringen, maar wel naar zo iets als rioollucht Ik neem verder aan dat Fasson slechts twee of drie dagen per maand met de stankverwekkende acryllijm werkt; maar dat neemt niet weg, dat bij wind uit het noorden de bewuste stank in de Cronesteinflat altijd heel nadrukkelijk is te merken. Van een gunstige werking van een odoriseringsinstallatie is tot nu toe niets, maar dan ook niets, gebleken. Als deze apparatuur tachtig duizend gulden heeft gekost, dan is dat geld in het water gesmeten; het heeft ALKEMADE De KVP er Aker boom heeft het bezwaarschrift on dersteund dat de bewoners van de Sotaweg aan B. en W. hebben aange boden en dat de al dan niet verkeer de planning van het gemeentebe stuur moet aantonen. Het was de enige aanval van betekenis. De rest in de vergadering van de raad stond in het teken van de beantwoording van de vorige week tijdens de alge mene beschouwingen gestelde vra gen. De volgende kernpunten konden uit de antwoorden gelicht worden: dat de situering van 50 woning wetwoningen, 41 premiewoningen, 60 bejaardenwoningen en 100 wo ningen in het kader van het plan Bouwstroom in de omgeving van de Middenweg in Roelofarends- veen zal zijn. Dat het voor B. en W. erg moei lijk is concrete plannen, beleids visie en de kwantificering daar voor voor de toekomst vast te leg gen. Bij de vaststelling van de be- stemmingsgronden bleef men nog al vaag. Hiermee in verband staat de beperkte financiële armslag. Dat bij de instelling van een com missie van ruimtelijke ordening een beroep moet kunnen worden gedaan op vakkundige mensen buiten de raad. Dat gestreefd moet worden naar een eigen voorlichtingsorgaan. Dat bij het punt recreatie de be scherming van het landschap voorop staat. Dat de beslissing over de be schoeiing in Oude Wetering na het aanvullend rapport zal vallen. geen enkel merkbaar gevolg gehad. En dit geldt voor iedere andere po ging die door Fasson in deze richting is aangewend. Wat betreft de vestiging van het Fasson-bedrijf, het volgende: Fasson ging in 1957 in Leiden éen fabriek bouwen aan de dichtbevolkte rand van de stad, al was de Cronesteinflat er toen nog niet. De technici van Fasson hebben natuurlijk geweten, dat het bedrijf stankverwekkende afvalstoffen in de lucht zou lozen. Welnu, dan ben ik van mening dat bedoelde fabriek eerst dón in wer king had mogen worden gesteld als het te verwachten euvel was onder vangen. Nu stelt Fasson achteraf (tot nu toe vergeefse) pogingen in het werk om een oplossing te vinden. Zodoende dwingt men de omwonen den of zij willen of niet die vieze walm in te ademen. Een afkeu- ringswaardige manier van handelen. Om te eindigen nog dit: Alle acryl- verbindingen hebben een onaangena me lucht. Wat acrylharsen betreft: Alle omwonenden van het Fasson- bedrijf weten hoe onaangenaam de daarmede gepaard gaande afvalpro- dukten kunnen ruiken. Ook acryl- zuur is een vloeistof met een „ste kende" lucht Acrylaldehyde (dat stellig niet door Fasson wordt ge bruikt) kan worden aangewend voor een al héél triest doel, en het is aan gewend: in de Eerste Wereldoorlog, als traangas. Leiden, C. J. Coster bewoner Cronesteinflat KOUDEKERK Bijna vier uur had de gemeenteraad gisteravond nodig om een vijftien punten tellen de agenda af te handelen. Als ver heugende omstandigheid kan worden aangemerkt, dat de raad het vorig jaar reeds toegezegde reglement van orde aannam. De discussie rond dit reglement en de schoolgrond-kwestie vormden gisteravond de dominerende punten. Het nieuwe reglement ging verge zeld van een ambtsgebed, waarmee de raadsvergaderingen worden ge opend. De heer R. Dorrepaal (Ge meentebelang) „Ik zou het betreuren indien over deze delicate zaak een discussie ontstaat. De samenstelling van de bevolking en de verhoudin gen in de gemeenteraad zijn nu een maal zodanig, dat een voorstel om het ambtsgebed af te schaffen geen schijn van kans heeft". Mr. Vreug- denhil: „Wij willen hiermeer erken nen dat Gods zegen onmisbaar is op ons werk". Ook mevr. Le Large dacht zo, in tegenstelling tot de he ren v./d. Pols (WD) en Leentvaar (PvdA). Met de verdere inhoud van het reglement van orde kon de raad op enkele opmerkingen na, instem men. De grondverkoop aan het bestuur van de Ver. voor Chr. Basisonderwijs dreigt zo langzamerhand op een prestige-kwestie uit te lopen. Vrijdag hebben B. en W. een ge sprek met een delegatie van het schoolbestuur gehad. Wethouder Mo- lema: „We zijn geen cent wijzer geworden wat nu precies de bezwa ren waren. We hebben ons standpunt duidelijk uiteengezet, waarvoor men wel enig begrip had. De bestuursde- legatie wilde één en ander eerst in een bestuursvergadering ter sprake brengen, alvorens een definitief oor deel te vellen", aldus Molema die het niet elegant vond op dit ogenblik een raadsbesluit te nemen. Dit stuitte op protesten. De heer Dorrepaal: „De raad wordt niet elegant behandeld, want u plaatste de zaak zelf op de agenda". Het had mevr. Le Large ge griefd dat de raadsleden niet waren uitgenodigd om de officiële opening van de nieuwe school bij te wonen. Burgemeester Van der Linden gaf toe dat het overleg in een laat sta dium had plaatsgevonden. Hij ont kende dat het college was gezwicht voor de druk van het bestuur. „Het schoolbestuur vroeg om uitstel, we zijn nog in gesprek. We doen er toch niets meer af, de prijs is bepaald", aldus de heer Van der Linden. Duidelijk werd, dat de PCP-fractie B. en W. wel te hulp wilde komen in hun netelige positie, al voegde mr. Vreugdenhil eraan toe, dat hij bij het schoolbestuur geen valse hoop wilde wekken omtrent een eventuele wijziging van de grondprijs ad. f 300.000. Om beroepsprocedures te voorkomen, wérd het college-voorstel tot verdaging van één maand met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. De raad verleende medewerking aan een voorbereidingsbesluit inzake het bestemmingsplan Dorp-Oost IV. Burgemeester Van der Linden zal namens de gemeente Koudekerk zit ting nemen in de streekcommissie „Rijn en Gouwe". De toekomstige bestemming van de Burg. De Herderschool is nog steeds niet rond. De gemeentebegroting 1972 ver toont een voorlopig tekort van 155.810,76. Directe aanleiding voor deze motie was de discussienota „basisonder wijs", ingediend door PvdA en D'66. In een kort pre-advies hadden B. en W. zich gedistancieerd van deze nota met de mededeling, dat het voorba rig is in dit stadium over allerlei on derwijsvernieuwingen te gaan dis cussiëren nu het voor-ontwerp van de nieuwe wet op het basisonderwijs zelf nog een discussiestuk is. Mevrouw van Mierop, die de nota had ingediend, zei teleurgesteld te zijn over het magere pre-advies van B. en W. Zij bracht onder meer naar voren, dat bijvoorbeld het instellen van niveau-klassen helemaal niet nieuw is; in vele gemeenten wordt al met dit systeem gewerkt. Als de wet er eenmaal is, vissen wij achter het net, als wij nu niets doen omdat er dan een ontstellend tekort aan vakleerkrachten zal zijn, aldus me vrouw Van Mierop. Voorts bepleitte zij een overleg-orgaan tussen bij zonder en openbaar onderwijs. Wethouder Stoppelenburg bleef echter van mening, dat het voorbarig is hiervoor nu al uitvoerig te gaan praten. Nieuwe deuren Eerder op de avond was er al een felle discussie geweest tussen raads leden en genoemde wethouder over het plaatsen van een toegangshek bij de kleuterschool St. Theresia te Noorden. De opposanten wilden graag weten wat de financiële consequen ties zijn. Het voorstel van B. en W. werd verworpen. Schoorvoetend ging de raad wel akkoord met de nieuwe legesveror dening. Mevrouw Van Mierop vond het schandalig, dat voor een exem plaar van de begroting f 135.- wordt gevraagd en voor een exemplaar van de algem. politieverordening f 37.50. De hondenbelasting werd verhoogd tot f 30.- per jaar. Voor vervanging van de deüren van 96 woningwetwo ningen werd f 24.510.- gevoteerd. Er zullen hardhouten deuren worden aangebracht. SASSENHEIM In de gister avond gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter mee, dat geen goedkeuring is verkregen voor een deelsubsidie voor restauratie van de Hervormde kerk. Het aangaan van een lening zal nu de oplossing moe ten brengen, zo verwachtte hij. Door de stijgende behoefte aan parkeerruimte bij het raadhuis zal het kerkplein bij de St. Pancratius- kerk worden gereconstrueerd, wat 40.000 kost; het kerkbestuur draagt voor de helft bij in deze kosten. Het plein blijft eigendom van het kerk bestuur. In de commissie van beheer voor het nieuwe zwembad zullen geen vertegenwoordigers van B en W zit ting nemen. De gemeentesecretaris wordt secretaris van de commis sie. Er werd ook nog gepraat over de deelnota van het gewest; het be vreemdde sommige raadsleden, dat in de nota kritiek wordt geuit op het „niet doelmatige en plange- richte" beleid van deze gemeente. De reconstructie van de Was- beeklaan gaat niet door, waardoor het krediet van 254.300 komt te vervallen. Voor verbetering van het wegdek werd 24.000 uitgetrokken. LEIDERDORP Dit is het Van Leeuwenpark aan de Hoogmadenseweg te Leiderdorp, dat nu ook een on derdeel uitmaakt van het gemeentelijke saneringsplan waarin de Dr. Van Rhjjnstraat, de Kerklaan, een aan tal woningen aan Hoofdstraat en Jaagpad en de Does laan zijn begrepen. Ten aanzien van het Van Leeuwen park bestond er bij de gemeenteraad enige twijfel, om dat er een aantal leden deze woningen toch wel karak teristiek vindt voor het centrum van Leiderdorp. Zijn ze werkelijk zo slecht dat er naar moderne normen niet meer in gewoond kan worden en zijn ze helemaal niet meer op te knappen? Er zijn Leiderdorpers die de afbraak van het Van Leeuwenpark een verlies zouden vinden voor het dorps beeld. Opneming in het saneringsplan betekent overi gens in dit stadium niet, dat de woningen worden af gebroken. Als het gemeentebestuur dat wil, zullen daar toe te zijner tijd afzonderlijke voorstellen moeten wor den ingediend. Bjj de gemeente bestaat nog wel de bereidheid, de plaatselijke oudheidkundige commissie te vragen, hoe zü tegen het Van Leeuwenpark aankijkt. De gemeente erkent wel, dat een beslissing over de toekomst van het park niet uitsluitend genomen behoeft te worden op grond van een onderzoek naar de huidige kwaliteit der woningen. Vit de 1'EEVSTREEK HAARLEMMERMEER Gemeen teraad. De gemeenteraad vergadert donderdag 4 november om 14.30 uur. De agenda vermeldt o.a.: verhoging subsidie vreemdelingenverkeer „Dorp De Kaag"; krediet aanschaf en plaatsing van een verkeerslichtenin stallatie in Nieuw-Vennep; krediet aanleg ontsluitingsweg Lisserbroek; aankoop bejaardenwoningen in Nieuw-Vennep van de Vicop; be schikbaarstelling grond t.b.v. de bouw van een streekverpleegtehuis te Hoofddorp. OEGSTGEEST Woningplan Mar cel van Dam. Tijdens een openbare bijeenkomst van de PvdA, die dins dagavond 2 november in café De Roode Leeuw wordt gehouden, zal de VARA-ombudsman Marcel van Dam, spreken over zijn woning bouwplan, dat het idee behelst om ten behoeve van een speciale cate gorie van woningzoekenden uit de persoonlijke wel vaartststij ging een een half procent van het inkomen te reserveren. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 28 oktober: hoog water: 9.24 en 22.04 uur, laag water 4.48 en 17.20 uur. LEIDEN In de Groen Prinstererschool aan de SI Buysimgstraat had gisterai de installatie plaats van nieuwe hoofd, de heer W. J. Rooijen. Er werd bovendien scheid genomen van zijn gangster, mejuffrouw J. 1 singa, die nu lerares is bij Chr. Nijverheidsonderwijs, wisseling ging 1 augustus jl m (Foto NLC - Wim Crof1 Competitie Nevobo lste klas heren Raaphorst 1de Valken li 1-3, DK> 1 WVC 1 3-0, Teyllngen 1—Sp Cl Lisse 1 3-1, DVO 1Gemini 1 0-3, Leythen 2 LUSV 2 2-2, Kangeroes 4Augustinus li 0-3, 2de klas A Heren: Sp Cl Oegstgeest 1—WW 1 0—3, Hadu- ard 1Leython 3 30. DAC 1Meerburg 1 3-0, KVC 2—Kangeroes 5 3—0, DVO 2 SKC 1. 3—0, Salvo 1—Catena 1 2—2. 2de Klas B. Heren. Kangeroes 6—de Valken 2 03, MSV 1' DVO 3 3—0, GGV 1—Gemini 2 3-0, Sp Cl Oegstgeest 2—Leythen 4 1—3, KVC 3— DAC 2 3—0, Donar 2—Sivols 1 2—2. 3de Klas A. Heren. DIO 2—In Up Go 1 3—0, WW 3—Sp Cl hon 5KVC 4 03, Stormbal Sport 1 Lisse 2 3—1, WVC 2—Donar 3 0—3, Ley- Sslvo 2 ultgeseld, S 70 1—WW 2 3—0. 3de Klas B. Heren Raaphors 2—Leython '6 2—2. KVC 5—WW 4 3—1, Donar 4Gemini 3 1—3, Teyllngen 2—SKC 2 3—1, MVKV 1—Haduard 1 3—1, In Up Go 2—GGV 2 0—3. Junioren Heren. WW A—Raaphorst A 3—0, WVC B—Ge- mini A 0—3, DIO B—Kangeroes A 0—3, Gemini BLeython A 31, DAC B DIO A 0—3, KVC A—DVO A 2—1, DAC A—WVC A 3—0. liste Klas Dames. Leython 1—Raaphorst 1 30. KVC 2 In Up Go 4 13. Argos 3—Donar I 3—0, Gemini 1—DVO 1 3—0. Haduard 1—LUSV 1 3—0, Leython 2—DIO 2 0—3. 2de Klas A. Dames. GGV 1—Teyllngen 2 3—0, DAC 3—Sp Cl Lisse 1 1—3, Salvo 1—Leython 3 03, KVC 3—Sivols 1 3—0, MSV 2—Sp Cl Oegstgeest 1 3—1, Gemini 2—Augustinus 1 3—0. 2de Klas B Dames. DAC 2—Gemini 3 2—2. Leython 4—WVC 1. 30, In Up Go 2—Gemini 4 0—3. Argos 4—DVO 2 0—3, WW 1—LUSV 2 (LUSV 2 n.o.g.). Raaphorst 2—Catena 1 2—2. 3de Klas Dames. Leython 6—WW 2 0—3. Sp Cl Oegst geest 2—Sivols 2 0—3. KVC 4—Haduard 2 3—0, S 70 il—Raaphorst 3 0—3, DVO 3— MVKV l 0—3, Leython 5—Argos 5 (uit gesteld Junioren A. Dames. WW A—Sp Cl Lisse A 3—0, DAC A— Teylingen A 3—0. KVC A—Raaphorst A 2—3, In Up Go A—Sp Cl Oegstgeest A 3—0, DVO A—DIO A 0—3. Junioren B Dames. Raaphorst BSp Cl Lisse B 03. WVC A —Haduard A 3—0, MSV A—WW B 1—3, KVC B—Gemini A 0—3, DAC B—Leython A 0-3. ZOETERWOUDE De burge meester houdt op 4 november geen spreekuur. ALPHEN De Stichting Zieken huis R\jnoord heeft voor de eerste maal een jaarverslag uitgegeven. In een voorwoord stelt het bestuur dat Rynoord in het totale landelijke beeld geen slecht figuur slaat, vooral nu mede als uitvloeisel van de nieu we Wet Ziekenhuisvoorzieningen steeds hogere eisen worden gesteld. De gemiddelde verpleegduur in Rijnoord is, landelijk gezien, het laagst in de categorie ziekenhuizen van 150 tot 200 bedden: Rijnoord 12 dagen, hoogste aantal 20 dagen (lan delijk gemiddelde 14,9 dagen). De kosten per verpleegdag bedroegen in 1970 f77,65 (f79,49). Het bezet tingspercentage van 73,9 is betrekke lijk laag vergeleken met het lande lijke percentage van 93. Het steeds grotere vertrouwen dat de huisartsen in Rijnoord stellen, juicht het bestuur uiteraard toe. De resultatenrekening over 1970 toont een overschot van f92.937, te genover 'n nadelig saldo van f 369.812 in 1969. HAZERSWOUDE Tafeltennis. Het tweede herenteam van de tafel tennisvereniging Avanti versloeg Treffers 5 in eigen huis met 64. Avanti 3 versloeg MVO 3 met 73. Uitslagen heren: MVO 3Avanti 4 100; Avanti 5Treffers 9 46; Histor 3—Avanti 6 55; Avanti 7 RTC 6 010. Avanti's derde dames team verloor met 19 van PIT '54 3. HAZERSWOUDE De gehouden collecte t.b.v. de Christelijke Blin denhulp heeft ƒ483,50 opgebracht. NIEUW-VENNEP De verk veiligheid en de verkeersafwikk op het kruispunt Hoofdwegen/Ve perweg baren in toenemende zorgen. De totale reconstructie het kruispunt kan niet op korte my'n worden verwezenlijkt. Een^l, hó de gemeente het beheer moeten gen over de gedeelten, die nu van het waterschap Haarlem meerpolder zijn. Ook moet eers zgn. Dreef tracé volledig zjjn gei het seerd. Toch moeten spoedig maatreen worden genomen. Een verbeteri het plaatsen van verkeerslichten zien de te geringe opstelruim het noodzakelijk dat de voorzit wordt gekoppeld aan een maat waarbij het kruisende verkeer splitsing Hoofdweg-westzijde neperweg wordt geweerd. Eé ander houdt in dat de Hoofd westzijde tussen Noorderdrei Nieuwstraat moet worden voor motorvoertuigen in zuiüwi lijke richting, en tussen Nieu> en Venneperweg in dezelfde ri< voor alle verkeer. Een alt< voor het gemotoriseerde verki de route via de Noorder- terdreef naar de Venneperweg. zuiden van deze wegkruising mo Hoofdweg-westzijde tussen Gelei straat en Venneperweg wordei ij op bij e dan 1 erd t ELI sloten voor alle verkeer in ni ingi den :om; inda oostelijke riohting. In dit geval een alternatieve route via de ter hoogte van de Gelevinkstra: de Hoofdweg-oostzijde. Voor de verkeerslichten insta ingi vragen b. en w. een krediet ofj f 45.000,-. |Me dam Vit ,1e RIJVSTREE AARLANDERVEEN Zangfe afgelast. De zangavond die vai in de Geref. Kerk gehouden, worden, gaat wegepis gebrek aa langstelling van zangverenig ten niet door. ALPHEN De heer J. C. De te Parijs, voert sinds enige jarej in Nederland een bedrijf, voor zijn rekening wachthuisjes buspassagiers worden geplaats uit de opbrengst van daarop i brengen reclames winst te 1 Hij heeft deze o.a. geplaatst in I haven. Burgemeester en wethöf stellen de raad voor met de| Decaux een overeenkomst gaan voor plaatsing van abri's Stationsplein, in de Castellu: bij Lijsterlaan 2, Prins Bernhai| 2. President Kennedylaan 4 en I Slotsingel 4, totaal 14. d: F VEENDER- EN LIJKERPOLDER BUITEN BEDIJKING Het bestuur van de Veendei Lijkerpolder buiten de bedijl maakt bekend, dat de naja schouw zal worden gehoudeq het tijdvak gelegen tussen Alle sloten in de polder gezuiverd moeten zijn van vastl drijvende waterplanten, van i en plastic en van andere drijva rommel. Ook dienen ophopin van vuil uit de sloten te zijn. Hot vorenstaande geldt niet voor de sloten in de poldei Roelofarendsveen, maar ook de ringsloten nabij Nieuwe "W ring en achter Oude Weterini Rijpwetering. Bij duikers behoort de moddej worden verwijderd, zodat de c stroming niet belemmerd worden. Degenen, die bij controle doorj polderbestuur niet aan hun 1 plichtigen hebben voldaan, worden beboet. Roelofarendsveen, 25 oktober 1 Het POLDERBEST

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4