KFasson gaat 'geur te lijf Touwfabriek Leiderdorp wordt afgestoten Enquête Breestraat door scholieren id! ;rtïg maal bloed afgestaan PE tadsvergadering over M.O.B. doet u op kantoor gevangenis- werk? F Jubilarissen gehuldigd Meisje verdronken te Zwammerdam ONTEIGENING B. en W. van Katwijk tegen asfaltfabriek Auto over de kop na een klapband üüQSMfö »ber ieidse courant ZATERDAG 23 OKTOBER 1971 loor Leo Verkalk JEN ><De Fasson stinkt te een kreet die het soms goed 'speciaal bij omwonenden van jdse vestiging van dit zelfkle- materialen vervaardigende be- gie omwonenden zijn dan met bewoners van de Cronestein- van de flats aan de Lemmen- uceg. Omdat ik het verhaal al of niet gerechtvaardigde ■jachten nu ook wel eens „van l ld er" wilde horen, had ik giste- geh n gesprek met technisch direc- ch o K- van Schaik en public-rela- fjicer Paul L. Vogels van Fas- aan st een typering van het bedrijf eet Fasson Europe" begon in 1957 produktie in Leiden en Ie sindsdien een snelle groei onder meer leidde tot stich- een nevenbedrijf in Hazers- Hen Er werken nu vijfhonderd 7 eelsleden. Fasson is een vol- )f ubedrijf er wordt dus onaf- 1 ten dag en nacht gewerkt. Bij- jentig procent van de produk- da voor de export bestemd. In de woo de vijf jaar denkt men uit te i tot een kleine duizend perso den, waaruit kan worden ge deerd. dat Fasson voor de jlegenheid een niet onbelang- jartner is in het bedrijfsleven ond Leiden. over de stank, of de „geur", directeur Van Schaik dat met riendeüjkheid en rust eufemis- ■iiitdrukte lijmsoorten principe gebruiken wij twee jrten, één op basis van synthe- rubber en één, die een oplos- ormt van acrylharsen. Om die lijmsoort, sinds 1965-1966 in k, gaat het nu. Met hete lucht het oplosmiddel eruit verwij- n nu doet zich het vervelende dat de laatste restjes van. iddel door de hogere tempera- worden ontleed, en die ontlede hebben een bepaalde geur. schadelijk lij moet ik twee dingen op- die „geur" is niet schadelijk :ryl-lijm maakt nog geen tien van onze produktie uit wat itekent, dat we gemiddeld twee tot drie dagen per met die lijmsoort werken, ien de wind hier meestal uit -westhoek komt, wordt die iuwens ook meestal afgevoerd ^richting van de Vliet en de "iter liggende landerijen. ;onnen ons al gauw na dat iktie nemen van de acryl-lij- :hten te bereiken, vooral van van de Cronesteinflat. Dat it vlak naast een industrieter- iat, is natuurlijk een kardina- van de gemeente geweest, ;oed, die flat staat er nu een- ik wil nu niet direct als :nt gaan gebruiken dat wij er de afaren, n ki snaai Kerk rSAS, 21 stup i schoorsteen lijst Ch dai en il n de rland ongei ,".1 net 11 leze een: >EN Onderstaande donors voor de 40ste maal bloed af. gelegenheid werd hun de de draagspeld met oorkonde indigd alsmede een kleine at- namens Stichting Bloedbank Bloedtransfusiedienst. Het zijn: uw A. Pison-van Vliet, W. rd, D. Bekooy, W. Berkheij, A. Icke, P. van Dorp, W. van Ek, Houten, C. Koekebakker, G. ilippo, D. Pater en G. F. Roe- selaa verki iel p: E. Be geestfo] lfhezi oortu .m'bti kerk DEN Maandagavond om half een extra raadsvergadering gehouden me tbetrekking tot nflict bjj het Medisch-Opvoed- Bureau. (bi >n ve rerb.) kand 27 •uyne De Leidse vestiging van Fasson aan de Lammenschansweg met op de achtergrond de Crone steinflat. zes mogelijkheden maar drie ervan waren het meest acceptabel: een „te rugwinningsinstallatie" maken, een naverbrandingsinstallatie aanschaf fen of het neutraliseren van de geur met reukstoffen. De eerste twee oplossingen zouden elk rond een miljoen gulden kosten, zonder dat je nu al met zekerheid weet of je aan de toekomstige wette lijke voorschriften zou voldoen, en dus kozen wij voor de odorisering, wat ook altijd nog een investering van f 80.000 betekende. Een plan van ons om een enorm lange schoorsteen te bouwen, die boven de Cronestein flat zou uitkomen, werd door de schoonheidscommissie afgewezen. Minder klachten Maar goed, nadat wij twee jaar geleden die odtrriscringsinstallatie in gebruik namen, is het aantal klach ten zeker met 75 procent verminderd. En nu mankeert er aan die installa tie ook nog wel eens wat, zoals te verwachten is, maar gefundeerde klachten zijn nu eigenlijk niet meer mogelijk. Op verzoek van de heer Kwestro zijn wij momenteel voor het gemeentebestuur een rapport aan het samenstellen, waarin wij in grote lij nen hetzelfde verhaal zullen vertel len. LEIDEN Blauwe molen Op zaterdag 6 november zal de geheel maalvaardig gerestaureerde molen van de Blauwepolder, gemeente Al kemade ,door mr. F. M. A. Schokking dijkgraaf van het Hoogheemraad schap van Rijnland, weer in gebruik worden gesteld. Wij bedoelen al dat geestdodend werk waarin uw kantoor gevangen zit en waar nu moderne hulpmiddelen voor zijn. Daar verspilt u toch geen dure mankracht aan Maakt u wat tijd vrij voor een gesprek over dit onderwerp bij ons aan de werktafel in ons tooncentrum. Die tijd komt met winst terug. En weet u: Aspa is nergens te groot voor. Ook een klein bedrijf heeft onze volle belangstelling! Belt u eens voor een afspraak. ASPA-LEIDEN NV Willem Barentszstraat 23 (Industrieterrein 'De Waard') Telefoon (01710) 20342* LEIDEN Ruim zestig jongens en meisjes hebben zich gisteren bijzonder actief op en rond de Breestraat beziggehouden met enquê teren en tellen. Het waren vrijwilligers van de Leidse school voor de detailhandel (34 derdeklassers) en van de Leidse school voor Meao (middelbaar economisch en administratief onderwijs) met 29 leer lingen. Uitgangspunt van het gezamenlijk door de Kamer van Koop handel. het Leids Cijy Centrum en het ingenieursbureau voor ver keerskunde van ir. J. van Dijk opgezette onderzoek waren de maat regelen om de voetgangers in de binnenstad meer ruimte te geven, vooral rond de belangrijkste winkelstraten. zaandam leiden delft breda dordrecht den bosdi utrecht enschede De uitwerking van de maatrege len (uitbreiding blauwe zone, afslui ten van straten voor het gemotori seerde verkeer) op de omzet van de in deze sectoren gevestigde winkel bedrijven, wordt door deskundigen verschillend beoordeeld. Zoals men weet, wordt maandag de blauwe zone uitgebreid tot aan het Rapen burg. Over een jaar, 25 november '72, gaat de tweede fase in en wordt de Breestraat tijdens de werkuren afgesloten voor gemotoriseerd ver keer (behalve voor bussen en taxi's; ook de fietsers blijven er rijden). Het doel van het gisteren uitge voerde onderzoek is na te gaan of de maatregelen inderdaad van in vloed zijn op de omzet en of deze invloed positief of negatief is. Het onderzoek „Breestraat" is in principe drieledig: gisteren het eerste, het tweede op een datum tussen 25 okt. en 25 nov. '72 en het derde onder zoek na 25 november '72. De jongelui hebben gisteren vijf deelonderzoeken gedaan: een „druk- temeting", een drempeltelling (bij drie grote winkelbedrijven m.b.t. de winkelbezoekfrequentie), een straat enquête (het ondervragen van voet gangers over een mogelijke veran dering in het invloedsgebied van de Breestraat en otrer de wijze waarop men deze straat bereikt), een drem pelenquête (bij de genoemde bedrij ven om na te gaan of het aantal ko pers toe of af neemt), en een par- keeronderzoek (in enkele straten en op terreinen werden elk kwartier de nummerborden van de geparkeer de auto's genoteerd). LEIDEN Tijdens een huldi- gings- en feestavond van het jubi leumfonds van de NZH gisteravond in de Gehoorzaal is een aantal jubi larissen uit het district Zuid-Holland gehuldigd. Met medewerking van de NZH-Harmoniekapel werden de mannen op feestelijke wijze de zaal binnengeleid. De zilveren jubilarissen waren: J. de Mooij, G. Hollander, C. Bulk, A. J. Poldervaart, P. P. van den Berg, B. van Daalen, J. G. Kluft, P. Sjaardema, J. Wendelgelst, F. A. van Oosten, T. van der Blom, J. J. van der Meij, F. Declemij, L. Zitman, S. Arnoldus en L. H. van der Linde. Na de huldiging presenteerde Henk Bukman een sprankelende revue vol zang, muziek en vrolijkheid. LEIDEN De heer J. Th. Witte heeft om privé-redenen het voor zitterschap van de afdeling Leiden van de Ver. ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd neergelegd. Onderzoek zijn echter wel wat aan de lan doen in overleg met de iwestro van de Hinderwet. Op konden wij kiezen uit vijf tot We kunnen er nog dit aan toevoe gen: In internationaal verband heeft ons moederbedrijf in Amerika vier Technisch directeur Van Schaik van het Fassonbedrijf. werkgroepen gevormd, die zich in tensief met deze problematiek bezig houden. Deze werkgroepen bestude ren de volgende vier mogelijkheden: naverbranding, terugwinnen van de oplosstoffen, het gebruik van lijmen op waterbasis en het gebruik van smeltlijmen, waarvoor geen oplos middel nodig is. Ik verwacht, dat medio volgend jaar die werkgroepen met concrete voorstellen zullen komen." Flat Parelvissers officieel geopend LEIDEN Het flatgebouw „De parelvissers" is gisteren officieel ge opend. Het gebouw, dat is bedoeld voor bejaarden, bevat 136 flats, „waar", aldus de voorzitster van het bestuur, mevrouw M. Bouman-den Hollander, „de bejaarden zelfstandig maar toch beschermd kunnen wo nen". De opening werd in de gezelli ge recreatiezaal gehouden. Ex-voor zitter Jongeleen verrichtte de ope ning. Hij bood een koperen vaas aan. Is. Carlier thuis EN Ds. J. H. Carlier, chr. predikant, is na een operatie Academisch Ziekenhuis in zijn aan het Plantsoen terugge- De predikant zal voorlopig l rust moeten houden. ZWAMMERDAM Het zesjarig dochtertje van de familie Blom uit de Molenstraat is gistermiddag in de Rijn verdronken. Zij werd om vier uur vermist, 's Avonds heeft de poli tie het stoffelijk overschot opgedregd bij een zandschip, waarvan de bewo ners bevriend waren met het gezin Blom. Het verdronken meisje is de middelste van drie kinderen. hoofd van het gemeentebestuur Leiden brengt ter openbare is, dat met ingang van 25 ber 1971 gedurende dertig n ter gemeentesecretarie estraat 92) voor een ieder ter Wiet zal liggen het door de bij zijn besluit van 4 oktober voorlopig goedgekeurde plan -.inteigening, in het belang van 01(| uimtelijke ontwikkeling en de Bhuisvesting, van de percelen «traal bekend gem. Leiden P. nrs. 2728 en 2729 ge- tussen de Boerhaavelaan en spoorbaan Leiden-Amsterdam Br peri 1601 'oo"zi de so rdorp ie si s-h, irüsi a inri in het bestemmings- eiden-Houlkwartier-Zuid". np'"phbonHen kunnen uiter en ds^en na het verloop rmiin 'an terinzacelig- '♦e'"k bezwaren bij de ?n»Tpad indienen. Het hoofd van het [gemeentebestuur voornoemd. KATWIJK De geruchten om trent de vestiging van een asfalt fabriek zijn niet geheel van grond ontbloot, aldus b. en w. Zjj zyn niet voornemens voor dit doel grond uit te geven. In voorbesprekingen, die met een lid van ons college zijn gevoerd over de vestiging van een dergelijke installatie is een afwij zend standpunt ingenomen. Een hin derwetvergunning voor dit doe' is nog niet aangevraagd. Mocht een dergelijke aanvrage wel worden in gediend. dan zal die uiteraard op haar eigen merites moeten worden beoordeeld. Dc aanvankelijke mening is evenwel, dat aan de bezwaren van een asfaltmenginstallatic in de nabijheid van cén woonwijk rede lijkerwijs niet tegemoetgekomen kan worden door het stellen van voor waarden, zodat op die grond de ver gunning zou moeten worden gewei gerd. LISSER ZANG EN MUZIEK OP DE PLAAT! LISSE De jeugd van de Chr. Geref. Kerk aan de Veldhorststraat kampt met een permanent tekort aan vergaderruimte. Een bouwcommissie heeft met voortvarendheid plannen ontworpen en de firma Dol, alhier, kreeg opdracht deze uit te voeren. Aan de Stationsweg (achterzijde van het kerkgebouw) werkt men met man en macht om het karwei nog vóór 1972 te realiseren. De jeugdraad zet alle zeilen bij om een belangrijk deel van dp kosten op te vangen. Hij ontvangt daarbij veel steun uit de gemeente. Op 29 oktober wordt een zang- en muziekavond gegeven in de Agathakerk, daartoe door het kerk bestuur spontaan afgestaan. Jan Bonefaas bespeelt het orgel. Het koperkwartet o.l.v. Gerrit van Slooten zal zich afzonderlijk maar ook begeleidend laten horen bij de zang van de gezamenlijke Haarlemse koren, waarbij voor deze gelegenheid ook het Lissese „Excelsior". Voorts zal gezongen worden door alle aan wezigen. Het geheel staat o.l.v. Pieter de Jong. Een bekende maatschappij zet de zang en muziek op de plaat. Deze wordt bij voorintekening (een formu lier in het programma aanwezig) voor slechts tien gulden verkrijgbaar gesteld. De entree is, om zoveel mo gelijk belangstellenden gelegenheid te geven te komen, zeer laag gehou den, nl. f 1. LEIDERDORF Het is de Ver. Touwfabrieken de laatste paar jaar niet best gegaan. De verliezen, die de V.T. leden in de jaren '69 en '70 heb ben respectievelijk 2,6 miljoen en 2,1 miljoen gulden bedragen. Hoewel de tot op heden getroffen maatregelen het getij hebben doen keren en wij verwachten, dat het exploitatieresultaat in 1971 positief zal zijn, is het duidelijk, dat verdere rationaliseringsmaatregelen noodza kelijk zijn om van de V.T. weer een krachtig bedrijf te maken, aldus de directie. Langdurige studies hebben aange toond, dat bepaalde verliesgevende produktielijnen definitief dienen te worden afgestoten. De jute spinnerij en weverij in de fabriek Le Lis te Hamme (België) zijn niet meer ren dabel te maken. Deze activiteiten Alpheuse kinderen gewond ALPHEN Gisteren omstreeks 12 uur kwamen kort achter alkaar twee kinderen in het ziekenhuis Rijnoord terecht De 6-jarige Ludo v.d. Veer donk uit de Ruysdaelstraat viel van de hoge glijbaan in de speeltuin Oudshoorn en kreeg vrij ernstig hoofdletsel. In de Raadhuisstraat stak de 3-jarige Fatima Jaraoui plot seling de weg over en werd gegrepen door een bromfietser. Zij kreeg even eens verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding. ZOETERWOUDE Tentoonstel ling. In aanwezigheid van een aan tal genodigden en de inzenders heeft de heer A. C. Slingerland vanmor gen in Het Centrum de expositie Z 71 geopend. Er zijn plastieken, gipsbeelden, schilderijen, tekeningen, gedichten, houtsnijwerken, handwer ken. poppen en nog vele andere crea tieve uitingen. De openingstijden zijn zaterdag van 10-22 uur en zondag van 12-22 uur. Rijnsaterwoude heeft een vlag RIJNSATERWOUDE De ge meenteraad ging gisteravond ak- koord met het ontwerp voor een ge- meentevlag. De omschrijving ervan luidt onder meer als volgt: drie ba nen geél-blauw-geel, waarvan de middelste gewolkt; over alles heen een vierkant, verdeeld in drie banen blauw-geel-blauw verder komen nog enige liggende halve manen in de vlag voor. De geloofsbrieven van het nieuwe raadslid, mevrouw H. N. D. Bonder- Sebel, werden in orde bevonden. Bij de ingekomen stukken waren klachten over het wegdek van de Herenweg, dat door aanleg van de aardgasleiding nogal heeft geleden. Verbetering moet nog even op zich laten wachten, mede in verband met rioleringswerkzaamheden. Aangezien de f960.000 ,die Rijnsa terwoude uit het provinciaal wegen fonds ontving voor verbetering van de Herenweg, toch nog niet kunnen worden gebruikt, wordt hiervan f 660.000 aan Leimuiden geleend voor reconstructie van de W. van der Vel den weg, die in het verlengde van de Herenweg ligt. SASSENHEIM Op rijksweg 4 kreeg gisteren een in de richting Amsterdam met grote snelheid rij dende personenauto een klapband. De nog vrij nieuwe auto tuimelde van het talud en ramde verscheidene bomen. De bestuurder, de 45-jarige .T. C. de K. uit Westzaan, liep ernstig hoofdwonden op. Het embleem van de Apollo 11. Deze week bij elk Shell- station, dat in het teken van de Apollo-actie staat.Gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Shellina Premix. Elke week een nieuwe.Verzamel ze alle tien en plak ze op de gratis verzamelaffiche. Nu gratis Apollo-stlckers I bij Shell. dienen op korte termijn te worden beëindigd. De resultaten van de concentratie van de touwproduktie van synthe tische vezel in Maassluis zal waar schijnlijk tot gevolg hebben, dat de verwerking van synthetische garens in Hamme naar Maassluis zal worden overgebracht. Intensieve studies van de moge lijkheden om tot een aanvaardbaar rendement te komen hebben tot de conclusie geleid, dat men uiteinde lijk moet beschikken over één mo derne en efficiënte fabriek. Uit deze studies is tevens gebleken, dat om diverse redenen de huidige fabriek van Le Lis noch het fabriekscomplex te Leiderdorp tot een moderne staal- kabelfabriek is om te bouwen. Er is dan ook besloten over te gaan tot de stichting van een nieuwe fa briek op het industrieterrein van Hamme in België. In deze nieuwe fabriek zal t.z.t. de gehele produktie Vein de huidige fabrieken te Hamme en Leiderdorp worden ondergebracht. De opdracht tot het uitwerken van deze plannen is verstrekt aan de firma Bekaert Stanwick, die tegen het eind van dit jaar een rapport zal voorleggen', waarna in 1972 een be gin zal kunnen worden gemaakt met de bouw van de nieuwe fabriek. Aangezien de consequenties van de concentratieplannen voor de le den van het personeel te Leiderdorp niet voor eind 1972 of begin 1973 merkbaar worden, mede gezien de geleidelijkheid die zal worden be tracht om de overgang zo soepel mo gelijk te doen verlopen, zal er ruim- Uit (Ie RIJNSTREEK ALPHEN Slaapkamer uitge brand. In de Hortensiusstraat brandde gisteravond door sluiting in het elektriciteitsnet een slaapkamer uit in een woning, bewoond door de fam. Bloot. De brandweer wist uitbreiding van het vuur te voorko men. ALPHEN Volkstuinvereniging. Tijdens een gisteravond in het club gebouw van de speeltuinvereniging „Kindervreugd" gehouden vergade ring is men tot op de oprichcing van een Volkstuinvereniging gekomen. De vereniging is met ruim vijftig leden gestart. Uit de mededelingen van de heer Hulscher bleek, dat liet gemeentebestuur symphatiek tegen over de plannen staat en genegen is een perceel tuinland beschikbaar te stellen groot 23.000 m2 ln het Noordeinde van Aarlanderveen. Deze grond is enkele jaren geleden door de gemeente aangekocht voor het inbrengen van een aantal tuinders in Aarlanderveen, welke plannen nimmer zijn verwezenlijkt. Het voor lopige bestuur werd als volgt samen gesteld: W. Hulscher voorzitter. H. J. Wiehmann, J. P. Coeniaan 29, secretaris, L. van der Put penning meester. BENTHUIZEN Dc geref. gem. heeft een beroep uitgebracht op ds. Chr. v. d. Poel uit Yersekc. VOORSCHOTEN Exultate Deo. Het chr. gem. koor Exultate Deo zingt zondag 31 oktober 's avonds om 9 uur in het radioprogramma van de N.C.R.V. „Com nu met sangh". In dit programma kunt u ook het Katwijks mannenkoor Jubilate be luisteren. Beide koren staan onder leiding van Sandor van Marion. De orgelbegeleiding wordt verzoi gd door Addie de Jong. Exultate Deo heeft tevens meegewerkt aan een nieuwe l.p. van het Katwijks man nenkoor. Momenteel studeert het koor de Matthëus Passion van Tele- mann ln. schoots gelegenheid zijn voor een aantal werknemers haar andere mo gelijkheden in het V.T.-concern te zoeken. Het onderzoek hiernaar is ter hand genomen. Er zal ruimschoots gele genheid bestaan ieder geval indivi dueel te bekijken en te bespreken. De touwproduktie van synthetische vezels zal in Maassluis worden ge concentreerd. De vakbonden zijn uitvoerig inge licht over de rationalisatieplannen en de achtergronden. Vit de DUINSTREEK KATWIJK Politie-controle. De politie zal in de komende maanden een verscherpt toezicht uitoefenen op alle motorische „voertuigen", terwijl zal worden opgetreden tegen het af steken van vuurwerk. KATWIJK Lyceum. Dijkgraaf en heemraden van het hoogheem raadschap Rijnland gaan ermee ak koord grond te verhuren aan de ge meente ten behoeve van uitbreidings plannen van de Vereniging van Chr. Voortgezet Onderwijs te Leiden. Reeds eerder werd van Rijnland ge huurde grond aan de scholengemeen schap onderverhuurd. Nu is verzocht ook een gedeelte van het oostelijk van de noodschool gelegen terrein aan het Uitwateringsknaal tc mogen huren. De toeloop van het Iccrlingcn- tal maakt het nodig de school op korte termijn met zestien lokalen en de daarbij behorende nevenruimten uit te breiden. KATWIJK AAN DEN RIJN Jeugddienst. Morgenavond wordt er in de' herv. Dorpskerk, om zes uur, een jeugddienst gehouden waar in zal voorgaan ds. T. H. Oostcnbrug uit Rijnsaterswoude. Het onderwerp van de preek is „Tolerantie in het gezin". Medewerking verleent de heer G. de Vreugd. Vit de BOLLENSTREEK SASSENHEIM Getuigen ge vraagd. De groepscommandant van de rijkspolitie (Wilhelminalaan, telef. 02522 11166) verzoekt getuigen van een ongeluk, dat maandagavond 18 oktober om 20 over zes op rijksweg 4 plaats had, zich met hem in verbin ding te stellen. Een in de richting Den Haag rijdende Triumph werd gesneden door een volkswagen. D E gesneden door een volkswagen. De bestuurder van de Volkswagen ging er in snelle vaart vnadoor. WARMOND De gemeenteraad vergadert dinsdag 26 oktober. WARMOND Nierstichting. Er heeft zich een comité gevormd dat in samenwerking met de Nierstichting aktie gaat voeren om hulp te bieden aan de chronische nierpatiënten. In dit comité hebben zitting mevrouw C. M. Walenkamp-de Vreede, de zus ters H. Slager en P. M. Dekkers, Sil— va Schavemaker en Clara .Sikking. WARMOND Mevrouw C. B. de Goede-Hoonhoud Treeft haar functie bij de interkerkelijke stichting voor maatschappelijk werk neergelegd. Sinds 1966 is zij maatschappelijk werkster bij de stichting geweest. LISSE W. Slootbeek overleden. Vrijdag is de heer W. Slootbeek, eigenaar van het Trefpunt overle den. De heer Slootbeek was lange jaren concierge van het KAB-ge- bouw. Dinsdag is de begrafenis. Van Manderloostraat voetgangersgebied ALPHEN Hoewel na de bijeen komst, belegd door Gemeentewerken en het hoofd van de gemeentepolitie over de afsluiting voor het verkeer van de Van Mandersloostraat, offi cieel niets meer bekend geworden is, blijkt de keus toch wel bepaald te zijn. De middenstanders waren alge meen van oordeel, dat er wat gebeu ren moet, maar met name het tijd stip voor bevoorrading en 'uitbreng' leverde nogal heel wat verschil van mening op. Aan de gemeenteraad wordt nu voorgesteld een krediet van f 24.800 beschikbaar te stellen voor de afsluiting van het rijverkeer van de Van Mandersloostraat en daarbij blijkt dan, dat een bedieningswegje zal worden aangelegd naar een zestal bedrijven achter de Van Mander sloostraat, waarvan de eigenaars ook een bijdrage zullen verstrekken. Eerste steen voor brandweerkazerne ALPHEN Op dinsdag 2 novem ber, 's middags om 4 uur, zal de offi- ciëlefeerste steen worden gelegd voor de meuwe brandweerkazerne aan de Havenstraat. Men kan eigenlijk moeilijk spreken van „nieuwe" ka zerne, want een goed onderkomen voor al het materiaal heeft de brand weer nooit gehad, zodat men, terecht, aan deze steenlegging, die een begin betekent van het einde van veel on gerief, een feestelijk tintje wil geven. Zaterdag 23 oktober Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met GRIMM-igheden. LAK-theater Levendaal: „Theater nu". Marjolein Brlër, Mlel Cools, zelf werken met materiaal, toneelgroep Proloog, thea- terdienst, workshops, toneelgroep Wlm Zomer, Peter en Adrlaan en groot slot feest. Kapel Schepplngskerk Leiderdorp, des middags receptie bestuur zangvereni ging Excelsior, 75 jaar. Zondag 2* oktober LAK-theater Levendaal: „Theater nu" (zie zaterdag 23 oktober). Maandag 25 oktober Gehoorzaal, 8.15 uur: concert Alma Materkoor. Oegstgeest: Gemeentecentrum. 8 uur: Christenvrouwenbond. J zwart over ,,De Assoeandam en de profetie over Egyp- Rapenburg 10. 8 uur: amateurfotogra- Stadhuis, 8.30 u.: extra raadsvergade ring over het conflict rond het Me- dlsch-Opvoedkundig Bureau. Antonlusclubhuls, 8 u.: leerllngenavond OrgelpraktlcumW Barnlng. FILMS LIDO: „Wat zien Ik", 18 Jr., 2.30, 7 ;n 9.15 u zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. STUDIO: „L'enfant sauvage", 14 Jr., 2.30, 7 en 9.15 U.; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag 24 oktober: hoog water 5.43 en 17.58 uur, laag water 1.39 en 13.50 uur. Maandag 25 oktober: hoog water 6.23 en 18.41 uur, laag water 2.13 en 14.28 uur. CAMERA: „Death In Venice", 18 Jr., 2.30, 7 en 9.15 u.; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.25 u.: nachtvoorst, vr en za 11.30 u. „The Performance", LUXOR: „Er druipt bloed ln het huls", 18 Jr.. 2.30. 7 en 9.15 u.; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. (middagvoorst, van 2.30 u. vervalt voor de kindervoorstelling „Se- bastiaan en Monseigneur*). TRIANON: „Blue Movle". 18 Jr., 2 30, 7 en 9.15 u.; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. REX: „Zwoele zomernachten'. 18 jr.. 2.30, 7 en 9.15 u.: zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u.; nachtvoorst, vrij za 11.30 „Vreemde neigingen'*. Apotheken Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522, lj apotheken Leiderdorp en Oegstgeest. Apotheek Leiderdorp ls dicht. Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3