'Wij zijn een lastig volkje voor de paus' Apartheidsdebat' in Oegstgeester raad Zilver voor gouden bakker 1!!^!" In be Haarlemmermeerse raad bezocht Nieuw-Vennep KATWIJK KATWIJK DE WOLBAAL KINDERBOEKENWEEK BOEKHANDEL VAN DER LEE 6 SHERRY GLAZEN ƒ28,50 Warenhuis Parlevliet Tel. 14810 Voor POSITIEKLEDING naar HAASNOOT op de Sluisweg Katwijk aan Zee - Telefoon 12541 J. HAASNOOT Onze laarzencollectie is compleet Schoenhandel HAASNOOT Nu lopen zowat alle colleg a s wel in burger Uitverkoop Een groot gezin Oud gegeven Gewoon gepikt Katwijk heeft ruim tienduizend gasaansluitingen GEMEENTE LISSE GEMEENTE LISSE Jongen (9) dodelijk gewond ti NIEUWE LEIDSE COURANT 4 VRIJDAG 22 OKTOBER 1971 Treffer lakens en slopen Novana - Ten Cate Dames- en herenonder- kleding. Libelle supp-hose kousen en panty's H. Brouwer VOORSTRAAT 25 - KATWUK TELEFOON 12363 Van zaterdag 16 oktober t.m. woensdag 27 oktober bij aankoop van 7.50 aan kinderboeken, ontvangt u dan EEN LEUKE BOUWPLAAT GRATIS. Princestraat 38 Katwijk aan Zee Telefoon 12492 op zilveren voet in doos PRINCESTRAAT 6 op de SLUISWEG 18 en ADM. DE RUYTERLAAN 6, KATWIJK AAN ZEE. Zie onze etalages. Voorstraat 52 Tel. 12265 Princestraat 33 Tel. 13484 KATWIJK AAN DEN RIJN Pas toor Raadschelders van de parochie St. Jan de Doper ziet er helemaal niet „naar" uit. Hij lijkt in zijn lichte modieuze kostuum meer op een moderne protestantse dominee. Alleen het kruisje op de revers van z'n colbert zegt het. „Je mag er toch wel voor uitkomen, hè?" We raakten in de grote kraakschone voorkamer met veel boeken, druk aan de praat „Ja, dat is vrij kort geleden begon nen. Nu lopen zowat alle collega's wel in burger. Enkelen houden nog aan het oude vast. Vroeger beston den er kledingsvoorschriften. Maar we leefden toen veel te afgeschei den. De kerk is nu weer bij de mensen terug. En de priester heeft zich omgekeerd, staat met zijn ge zicht naar de gemeente". Pastoor Raadschelders werkt pas vanaf december 1970 in Katwijk. Hij doet het nu samen met pastoor Emmelkamp. „Ik moet hier m'n weg nog vinden", zegt hij beschei den. „Ja, die veranderingen.het lijkt bij ons wel een uitverkoop van re ligieuze artikelen. Op de Leeuwen horst in Noordwijkerhout maakte ik alle zittingen van het pastoraal concilie van dichtbij mee. Maar dat was daar een elitegroep. Nu sta ik in het veld en kan in een gewone parochie de doorwerking van bo ven èn van beneden bekijken. Maar goed doorgewerkt is al dat nieuwe nog niet". Hoeveel parochianen hebt u? „Globaal 3500; ze zijn over een grote uitgestrektheid verspreid onder 40- a 50.000 inwoners". Wordt er veel aan de oecumene ge daan? „Dat wil Ik graag; er zijn uitnodigin gen over en weer. Het is allang in zwang. Maar we hebben nog geen echt werkverband. Ieder jaar is er wel een gemeenschappelijke kerst dienst en de kruisverenigingen doen samen. We zijn ook tot het Katwijkse jeugdwerk toegetreden". Hoe zijn de kontakten met uw pro testantse collega's? Met. de predikanten? Die zijn héél goed". Pastoor Raadschelders (17-4-1916, Amstelveen) is één van de dertien. Een groot gezin. „Vader was bak ker, dus we hadden toch altijd te eten". Zijn er nog andere broers pastoor geworden? „Nee, ik was de enige. Van kinds af aan had ik er zin in. U weet, hoe dat gaat: een godsdienstig gezin, je wordt misdienaar. Hij peinst even terug. „De mensen voelden toen de band sterker. Va der bad altijd voor, dat vergeet je nooit meer". Pastoor Raadschelders is vooruitstre vend; hij evolueert méé. Maar sommige dingen ziet hij toch niet graag verdwijnen. „Ik heb gestudeerd aan de grootse- minarie's van Heemstede en War mond. Nu worden die merkwaardi ge huizen niet meer gebruikt. De opleiding gaat tegenwoordig aan de universiteit. Toch is het net of er een stuk van je leven weg is. Maar ik vind het allemaal wel nodig en juist. Want de kerk mag niet in een verborgen hoek leven. Ze is er voor de wereld". Wat zegt u van het concilie van Trente, met al die vervloekingen. Die besluiten zijn in vier eeuwen nog altijd niet herroepen. „Trente was destijds een schrikreak- tie. Men wilde weten, wie er bij de kerk hoorde na de storm. Maar ik geloof, dat het tw'eede Vatikaans concilie wel veel heeft goedge maakt. Het gaat er de kerk na die tijd om, niet meer te veroordelen, maar het gezicht terug te krijgen, zodat iedereen haar als kerk kan herkennen". En Luther? Die is bij u toch weer zowat in eer hersteld? „Wat Luther zei, was noodzakelijk. Bovendien had hij de boekdruk kunst mee. Tegenwoordig zouden we hem gematigd progressief pro gressief noemen". In uw kerk leeft ook een horizont alistische stroming? „Die is een reaktie op het te sterk naar binnen gekeerd zijn van vroeger. Het tweede Vatikaans concilie heeft de roeping van de kerk, voor zoveel mogelijk mensen zoveel mogelijk te betekenen, aan gewezen". Nu is bij u ook alles vrijer gewor den; vroeger moest toch iedereen hetzelfde geloven? Ik heb eens een zeer ontwikkeld man horen zeggen: Als de paus heeft gesproken, dan is voor ons de kous af. „Tegenwoordig is er veel meer ruim te voor persoonlijke overtuigingen; die mag je ook uitspreken. De ont wikkeling van het volk is aanmer kelijk gestegen. Velen hebben mid delbaar onderwijs gehad; de men sen staan veel kritischer tegenover kerk en geloof. Ze zijn technisch vér gevorderd, beheersen de stof. Maar dan raken de geheimen van leven en dood wel eens erg ach terop". De pastoor is in 1942 priester gewijd. Hij was kapelaan in Pijnacker, Leidschendam en Den Haag-Spoor- wijk, moderator, godsdienstleraar en geestelijk verzorger aan een Haagse r.k. technische school (een heel nieuw beroep), godsdienstle raar aan het Adelbert-college in Wassenaar en, van 1963 tot 1970, regent van het klein-seminarie Leeuwenhorst. Hebt u gesolliciteerd naar Katwijk? „Nee, ik ben benoemd. Tegenwoordig is er wel inspraak. Vroeger werd je eenvoudig ergens heen gestuurd. Een kapelaan kreeg één week, een pastoor twee weken tijd. Het voor deel was, dat iedere parochie iemand had. Ik vond het niet eig; al die variatie houdt je jong. Maar ik hoop toch wel, m'n laatste tien jaar hier te kunnen blenven". Maar dat zomaar ergens heen te worden gestuurd, ook naar lelijke plaatsen, is dat niet heel onprettig? „Ach, ik kom uit een groot gezin; je raakte er wel aan gewend, niet al les te kunnen krijgen wat je wilde. Maar nu verandert er veel. Er is iemand aangesteld, een soort per soneelschef (natuurlijk heet hij niet zo) om benoemingen voor te bereiden". U bent nu samen; dan is het zeker wel minder druk met het werk? Hij maakt een schrikbeweging. „Niet zo druk? Ik heb zeven diensten tij dens het weekend, tenminste in de zomermaanden, buiten de hoofd kerk nog op drie plaatsen. En dan zijn er verder de parochieraad en dertienhonderd adressen, vér ver spreid. We kwamen natuurlijk over Rome aan de praat. „Ja, we zijn een lastig volkje voor de paus. Het kerkvolk is een stuk verder gekomen; daar moeten de gezagsverhoudingen zich bij aan passen. Een vader doet tegen een kind van veertien anders dan te gen één van drie. Is de opvatting van de eucharistie, ik bedoel de wezensverandering van brood en wijn, in uw kerk ook niet wat veranderd? „Ik dacht vroeger, dat de protestan ten het avondmaal als een louter symbool zagen, maar nu geloof ik, dat ze er toch meer in zien. Een eenvoudig vrouwtje zei: We gelo ven toch allemaal, dat Jezus op een bijzondere manier bij het avond maal in ons midden is. En onze kardinaal: Laten we over en weer het mysterie, mysterie laten. In het strijdgewoel stonden de uitersten: symbool of echte materie fel tegen over elkaar. Maar het geheim is véél te groot om het precies te be schrijven. De oosterse kerken ken nen dit probleem niet eens". Eén van uw parochianen vertelde mij, dat ook de benadering van de heiligen sterk aan het veranderen is. Hij zei, dat men tegenwoordig een heilige ziet als een lieve over ledene, waarvan een foto de herin nering levend houdt". „Wij zien 'aan de heiligen hoe zij ge stalte aan hun geloof hebben gege ven hoe zij het evangelie hebben beleefd". En dan ineens: „Heiligen worden nog altijd gedood, tot vandaag-de-dag toe. Het is veel gemakkelijker en veiliger om je rustig te houden". Van heiligen gesproken: een klassiek verschilpunt met de protestanten is toch wel de Maria-verering „U moet dat zo zien: Christus was de Godmens. Nu kun je het accent op één van beiden leggen. De protes tanten legden het altijd zwaar op de godheid, de rooms-katholieken hadden veel oog voor de mensheid van Christus. Dan krijgt de moeder vanzelf ook een veel grotere bete kenis. We moeten hem, denk ik, ook volgen in zijnmoederliefde". En de hemelvaart dan ,15 augustus? „Dat is een oud gegeven, al in de oosterse kerk. Het betekent, dat in Maria de verlossing de voltooiing heeft bereikt. Maar zonder Chris tus is zij nergens. Ook Christus" hemelvaart is een teken van af sluiting. Wat die verder inhoudt, weten we niet". En het celibaat? „Op die vraag had ik al gerekend. Ik voorzie de gehuwde priester als dt gelijkwaardige van de ongetrouw de. Toch zou het jammer zijn, als het vrijwillige celibaat helemaal verdween. Het begrip is beslist waardevol. Maar ik venvacht wel, dat de kerk in de toekomst gehuw de mannen tot het ambt zal toela ten". Pastoor Raadschelders vindt het prettig werken in Katwijk. „Bij m'n installatie waren er de B. en W.'s van drie gemeenten. Dat was prachtig, bemoedigend". Er wordt niet veel meer gebiecht te genwoordig? „Nou ja.toch zou ik de biecht niet graag afgeschaft zien. Maar dan als algemene boetedoening. Het is verheugend, dat daar tegenwoordig zoveel mensen aan deelnemen". Pastoor Raadschelders is het hele maal eens met de vereenvoudigin gen, ook in de liturgie. „Ik hoop echter wel, dat de gregoriaanse zangen zullen blijven". Er worden bij u ook protestantse lie deren gezongen. „We hebben ze gewoon gepikt voor de samenzang, omdat er bij ons eigenlijk niets was". Gelooft u aan de eenheid van room sen en protestanten? „Ja, maar dan moeten we in de toe komst meer letten op wat ons v< enigt en minder op wat scheidt. Dan zal de Heer zeker eenheid geven. Er zijn nu nog v( buitenkerkelijken. Zij moeten zc lang in de openlucht blijven t( wij het huis hebben verbouwd. W< kunnen er nu al mee bezig zijl door gelegenheid te geven tot in tercommunie. Dat is al veel, en mèg, want de Heer nodigt..." Johan van Wolfswii RO' mot de taj dige t besch< Centr, de M nieuw Bij d< hebbe gingei maar intern bet be De centrE lens Ti tot 1 "schei worde Voo genon guldet UNIE Het jals wordt waar bijzor maar van met r kan r de TT Rot wijke vijfta is nog schak nalen tijk i wel o lofoor specie van c fonist select meert leen wordl chauf mobil oproe kers Bij: OEGSTGEEST De storm rond de reactie van de PvdA-fractie op de aanwezigheid van B. en W. bjj het waterpolotoernooi van de jubilerende Leidse Golfbrekers, waaraan ook de Zuidafrikaanse ploeg De Spring- bokken deelnamen, bleek tjjdcns de gisteravond gehouden raadsvergade ring nog niet te zyn geluwd. Voor KVP-woordvoerder Oomen was de PvdA-reactie aanleiding voor een verklaring, waarin hij een tweetal punten tegen elkaar afwoog, namelijk of de PvdA het. college wel of niet van een „racistisch beleid" wilde beschuldigen. De verklaring als zodanig lokte weer heel wat discus sie uit en dat resulteerde in een PvdA-motie, waarin de raad zijn te leurstelling over de aanwezigheid van B. en W. bij genoemde sportont- moeting moest uitspreken. Gevolg: een schorsing. Gevolg hiervan: in trekking van de motie. Een aantal PvdA-jongeren verliet hierna luid ruchtig de publieke tribune. Na deze emotionele gebeurtenissen keerde de raad terug naar de eigen lijke agenda. Akkoord ging met on der meer met de aanschaf van ap paratuur ten behoeve van de „ge zondheidszorg van bomen" en ver betering van de parkeerplaatsen in Buitenlust. Eeo beslissing over het toetreden van enige gemeenten tot de gemeen schappelijke regeling voor het regio nale woonwagencentrum werd aan gehouden „aangezien binnenkort een belangrijke beschikking van CRM is te verwachten". In de adviescommissie woonruimte- wet werden herkozen mevr. J. van- Tongeren-van der Kuy, mevr. M. H. J. Teebaal-Hulsekamp en de lieren W. Handgraaf, F. L. Stenfert Kroese en J. H. Kooloos. Burgemeester en wethouders van Lisse zijn voornemens om met toe passing van art. 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en art. 50, lid 8. van de woningwet aan de Woningbouwvereniging Volksbe lang te Lisse vergunning te verle nen voor de bouw van 56 woning wetwoningen op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Lisse, sectie E, no. 982 (ged.), gelegen in „Poelpolder-Noord". Vanaf 25 oktober 1971 tot en met 8 november 1971 ligt het plan ter inzage ter gemeentesecretarie, afd. alg. zaken. Gedurende deze termijn kan men tegen dit bouwplan schriftelijk be zwaren indienen bij het college. Lisse, 20 oktober 1971. Dendrecht-Roodenburg. UVS-Lu Vaststelling bestemmingsplan „Dever" De burgemeester van de gemeente Lisse maakt ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat met ingang van 25 oktober 1971 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het bestem mingsplan „Dever", zoals dit door de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 13 oktober 1971 werd vastgesteld. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend en zij. die bezwaren hebben tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan zijn aan gebracht. kunnen gedurende bo vengenoemde termijn bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland bezwaren tegen het plan indienen- Lisse. 20 oktober 1971. De burgemeester voorn. A. J. BERENDS KATWIJK Gistermiddag om half twee vond op de prov. weg bij de ingang van het Panbos, een do delijk ongeval plaats. De 9-jarige Gijsbert Varkevisser, uit Katwijk aan den Rijn, verleende toep hij op zijn fiets uit het Panbos kwam geen voorrang aan een auto, bestuurd doro een inwoner uit Katwijk. De jongen werd door een ambulance auto van het vliegkamp Valkenburg met inwendige kneuzingen en her senletsel naar de Ursulakliniek te Wassenaar vervoerd. Een uur na het ongeval is hij daar aan zijn verwon dingen overleden. KATWIJK Vanochtend om 11 uur heeft burgemeester Vermeulen in het bijzijn van de wethouders van openbare werken en bedrijven, of ficieel aandacht geschonken aan de tienduizendste gasaansluiting. Dat ge beurde ten huize van de fam. Hoek, Sluisweg 36. De burgemeester bood symbolisch een gasfornuis aan. De woning van de fam. Hoek was afgebroken en op dezelfde plek was een nieuw huis gebiuwd. Overigens steeg het aardgasver bruik in Katwijk van 1967 tot 1971 van 8 tot 30 miljoen kub. meter. Op het ogenblik heeft 75 pet van de wo ningen aardgasverwarming. Het gas- buizennet is meer dan 100 km lang. Promoties in Leiden LEIDEN De heer G de Lind van Wijngarden ie Koudekerke is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld ,,6-chloorprovitami- ne d3 acetaat en 6-chloorcholesta-2,4.-6- trleen" (synthese en enige bestralings- proeven). De promotor was prof dr D E Havinga. De heer Th W Reyenga te Maak is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld „Versprei- dingsoecologie van biomphalaria glabrata (say, 1818) in relatie tot bilharziasts in Suriname". De promotor was prof dr C F A Bruljning en de Co-promotor: professor dr K Bakker. Mevrouw A M Glegman-Hartogh te Schevenlngen is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der rechtsgeleerd heid op proefschrift getiteld „Onge gronde verrijking (L-enrlchlssement sans cause)". De promotor was mr H Drion. AARLANDERVEEN Om ringd door zijn naaste familie leden, zijn patroon, de familie Van Haastrecht, en een aantal vrienden is de heer L. Poelwijk gistermiddag in het Dorpshuis door Alphens burgemeester de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Poelwijk (Leen) ontving deze onderschei ding voor het feit, dat hij een halve eeuw werkzaam is geweest in het bakkersbedrijf van de firma Van Haastrecht aan het Noordeinde in Aarlanderveen. In zijn toespraak wees de burgemeester op het unieke van dit jubileum; het zal niet zo vaak meer voorkomen, dat iemand op zijn 62ste jaar een gouden arbeidsjubileum kan vieren. Namens de familie Van Haas trecht sprak de oudste broer van de patroon M. van Haastrecht. Hij zei dat de jubilaris een „vent" is die zich geeft naar wat hij waard is, die al die jaren voor de zaak gewerkt heeft alsof het een zaak van hemzelf was. en overhandigde een geschenk onder couvert. Namens de Nederlandse Bak kerspatroonsbond sprak de voorzitter, de heer C. Koppert, die een legpenning met oor konde voor vijftig jaren trouwe dienst aanbood. Ook tal van klanten kwamen de jubilaris gelukwensen aanbieden, waarbij het niet bij woorden bleef. Rest nog te vermelden, dat de jubilaris tien jaar geleden (bij zijn veertigjarig jubileum) de eremedaille in brons ontving. Voetbalagenda. Eerste klas B: pendrecht-Roodenburg, UVS-Lug( num. Tweede klas A: Naaldwij LFC. Derde klas A: Spel. Li RKDEO, Alphen-Laakkwartier, De1 Postduiven-DOCOS, Bodegraf Teylingen. Vierde klas A: Foreholl VIOS, Hillegom-Concordia H, Va Nispen-Archipel, SJC-Full Spe< Rijswijk-WSB. Vierde klas B: Spoorwijk-UDO, Westerkwartier-'1 ALTIOR, VTL-Concordia, SJZ-De Flamingo's, ASC-Vredenburch, Rijp- wetering-Warmunda. Vierde klas C: BEC-Alphia. 'Schouwburg-telegram' naar Den Haag LEIDEN De Culturele Raad Lei den heeft in een telegram, dat onder anderen is verzonden aan de minis- I ters van CRM, financiën en binnen-1 landse zaken, adhesie betuigd met de brief van de Leidse schouwburg commissie over de gang van zaken rond de restauratie van de schouw burg, een restauratie, die, zoals be kend, op losse schroeven is komen te staan doordat de Leidse reservepot, waaruit onder meer de restauratie zou moeten worden betaald waar schijnlijk moet worden gebruikt om de begrotingstekorten kleiner te ma ken. AUTOFINANCIERING en AUTOVERZEKERING W. OUWEHAND'S ASS. KANTOOR TELEFOON 16500 PRINSES MARIJKE LAAN 14. KATWIJK AAN ZEE. Lage auto-premies Hoge no-claimkortingen. ir 205ó korting b(j iedere nieuwe auto-aanmelding oplopend tot 40%. Burgerlijke stand RIJNSBURG Geboren: Carola, d v D A J Heemskerk en E C J Baart; Karin Joh, dv AC Renooij en J G Grootvcld; Jacoba, d v J Ver- have en J Hazenoot; Thomas W H, z v W Star en E M de Koning; Hendrik Corn, z v H C den Haan en A M v Iterson. Ondertrouwd: H J Vis, Leiden en J C de Mooij; D de Jong, Katwijk en C v Egmond; G de Mooij, Oegstgeest en M P de MooijB J v Rijn, Katwijk en C G de Mooij. Getrouwd: K Blaauw en C J Brusseo, Alphen; P J A Meijer en M T Heemskerk. HAARLEMMERMEER De ge meenteraad maakte gisteren de jaar lijkse rondrit door de eigen gemeen te om zich op de hoogte te stellen van wat er in het afgelopen jaar is gebeurd. En welke bouwwerken er aan de gang zyn. Na een korte raads vergadering reden de twee bussen eerst door het uitbreidingsplan „Graan voor Visch" in Hoofddorp, waar al een paar honderd woningen zjjn bewoond. Het gezelschap had een korte on derbreking dank zij huismoeders die, vergezeld van kleuters, demonstreer den omdat er in de nieuwe wijk geen kleuterschool is. Burgemeester Dijck- meester en wethouder van onderwijs Jongelie onderhielden zich met de „demonstranten". De gemeenteraad heeft overigens al besluiten genomen in verband met de stichting van scholen in de nieuwe wijk, maar de realisering ervan gaat te langzaam, zo vinden de moeders. De rest van de ochtend werd in Haarlemmermeer-zuid doorgebracht. Vooral Nieuw-Vennep werd goed be keken en een belangrijk intermezzo was het slaan van de eerste paal in „Linquenda". De raad was te gast in het bejaardenpension „Westerkim". Via Abbenes reden de bussen naar Buitenkaag. Per boot ging het over de ringvaart en de Westeinderplas- sen naar Rijsenhout, waar in „De Reede" thee werd gedronken, 's Mid dags volgden bezoeken aan Badhoe vedorp en Zwanenburg, waarna het gezelschap wederom naar Nieuw- Vennesp ging voor een diner in „De Rustende Jager". Deze dag werd duidelijk dat de woningbouw in Haarlemmermeer zich voornamelijk in het zuiden Nieuw-Vennep en omgeving af speelt Voor Haarlemmermeer-zuid liggen flinke uitbreidingsplannen in het verschiet. Kruisgebouw geopend in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Door het hijsen van de driekleur heeft burgemeester' M. Bosma donderdag middag het nieuwe kruisgebouw aan de Maandagse Wetering in de buurt schap Victor II offioieel geopend. Het aan de modernste eisen vol doende kruisgebouw, dat door het architectenbureau Geels en Kam steeg in Oegstgeest is ontworpen en door de fa. G. J. van den Rotten in Noordwijkerhout gebouwd, was reeds enkele maanden onder de zorg van de wijkverpleegster, zuster C. J. Kos ter in gebruik. Solglytt in Duitsland LEIDEN Het varende Solglytt is gisteren in Duitsland aangekomen. De aonterstand, veroorzaakt door de pech met de sluis van Gouda, is ruimschoots ingehaald. Om zes uur gisteravond werden in Gouda de trossen losgegooid en kapitein H. "W- Brand van de Prinses Irene heeft toen met zichzelf de afspraak ge maakt, dat de achterstand moes: worden ingehaald. Dat is hem bes: gelukt: gisteravond om half negen meerde men af in Wesel. Tussen die twee tijden lag voor alle opvarenden een gezellige reis met veel afwisseling. Bij Lobith kwam de marechaussee aan boord voor de passencontrole en ook wer den hier voedselpakketten ingeno men. Later legde men weer aan bij het tolstation in Emmerich, waar de douane aan boord kwam. Waarheen vandaag de reis zou gaan, kon kapitein Brand ons gister avond nog niet zeggen. Dat hing van allerlei factoren af, zoals de water stand. OEGSTGEEST Dcelnota-debat Donderdagavond 28 okt. om half 8 vergadert de gemeenteraad. De agen da vermeldt alleen een discussie over deelnota IV inzake het gewest Lei den. Van de vergadering zullen uit gebreide notulen worden gemaakt orn de mening van de raad zo uitvoerig mogelijk weer te geven. L ciël( voec den tot in 1 de Het van evei den koo: slag enk( ten Lei< gezi

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4