!'*T' Prof» Lekkerkerker Getuigenis te „ver we: V u Westduitse „UITBARSTING WAS ONVERMIJDELIJK" geschoten Bisschoppen bezig met gerechtigheid Verontrusten schril've naar geref. synode „Pas profijtbeginsel toe op universiteiten" 2 moderne theeglazen Geertsema hoort „profiel" van commissaris BEROEPINGSWERK ,99 Averechts Een woord voor vandaag alles goed en wel Actie artsen: auto keuren op koolmonoxyde Uit „onvoorstelbare nood" Voorstel van prof. Noach: COMMENTAREN bon 1 I I I I I I Motie aanpassii studietoelage werd verworpe Puzzelhoe! VRIJDAG 22 OKTOBER HAMBURG (DPA) In Hamburg is vanochtend vroeg een 33-jarige po litieman doodgeschoten, vermoedelijk door aanhangers van de uiterst linkse Baader-Meinhof-bende. Een kwartier later werd In het noorden van de stad een vrouw gearresteerd die vol gens de politie „hoogstwaarschijn lijk" het bendelid Margrit Schiller is. De 23-jarige studente Margrit Schiller was twee weken tevoren in Hamburg gesignaleerd. Zij werd ge zocht wegens poging tot moord op twee politiemannen, nadat op 26 sep tember ten zuiden van Freiburg op een autoweg tussen Karlruhe en Bazel twee politiemannen tijdens autocon trole door een onbekende waren neer geschoten. Ter plaatse werden de pa pieren van de 23-jarige studente ge vonden. Vannacht zagen twee politiefunc tionarissen in burger op een station in een buitenwijk van Hamburg dat een vrouw samen met twee anderen, zich trachtte te verbergen. Zij gingen er achter aan, waarop de schoten vielen die de ene doodden en de ande re aan een been verwondden. Naar de twee voortvluchtigen is een grootscheepse klopjacht ingezet. De politie heeft voor hun arrestatie 10.000 mark uitgeloofd. DEN HAAG In de vergadering van provincialé staten is gisteroch tend het „profiel" getoond van de nieuwe commissaris van de koningin in Zuid Holland. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal mr. J. Klaasesz, de huidi ge commissaris, op 1 april 1972 zijn ambt neerleggen. Om de verlangens van de statenleden te horen was mi nister Geertsema naar deze vergade ring gekomen, waar door drs. J. Borgman (PvdA) namens het senio renconvent een „profiel" van de toe komstige commissaris werd getoond. Als belangrijkste voorwaarden werden gesteld dat de opvolger van mr. Klaasesz tenminste 10 jaar zijn ambt moet kunnen bekleden, m.a.w. hij moet hoogstens 55 jaar zijn. Voorts achtte men bekwaamheid en bekendheid met lagere publiekrechte lijke lichamen als gemeenten, water schappen e.d. van essentieel belang. Een maatschappelijke en politieke geëngageerdheid moest volgens het ..prof'el" duidelijk aanwezig zijn, hoewel de kandidaat niet direct een polit'ek verleden behoeft te hebben. Minister Geertsema, die zich dank baar toonde voor deze voorwaarden- liist, benadrukte dat hij beslist nog geen lijst met kandidaten in zijn bin nenzak droeg, zoals hier en daar was gesuggereerd. De PvdA vroeg of een verkiezing niet mogelijk zou zijn, wat de minis ter ontkende, omdat hierover binnen de Eerste en Tweede Kamer geen ovei eenstemming is bereikt. Wel achtte hij de vorm van sollicitatie als bij het verkrijgen van het hoogle raarschap nuttig (hierbij kan een kandidaat ook door andere personen naar voren worden geschoven zonder dat hij zelf gesolliciteerd heeft). Het verlangen van de PvdA om een commissaris uit politieke geledingen ie benoemen, werd aangevallen door de WD. De meeste statenleden wa ren van mening dat deze post niet e?n parkeerplaats voor ex-ministers mocht worden. NED. HERV. KER K Beroepen: te Randwijk: J. Vroegin- deweij te Harskamp; te Varsseveld: E. Durkstra, zendingspred. te Timor, wonende te Holten; te Haarlem: D. Groeneboer te Amsterdam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Elburg: H. C. van der Ent te Katwijk. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Gouda: L. Huisman te Vlaardingen; te Rhenen: A. Hooger- land te Werkendam. GEREF. KERKEN Beroepen: te Slikkerveer: M. J. Vos te Gent (België). Van een onzer redacteuren GRONINGEN Naar aanleiding van een opmerking van ds. K. van der Sluys uit De Lier over het ontbreken van de naam van de Groninger prof. dr. A. F. N. Lekkerkerker onder het Getuigenis van prof. Van Niftrik c.s. (in ons blad van dinsdag gaven we in de rubriek Uit de kerkbladen het slot van de kritiek van ds. v. d. Sluys op het Getuigenis in „De Zondagsbode" door) schrijft prof. Lekker kerker aan de westlandse predikant (en aan ons): „Laat ik beginnen met enige infor matie te geven over het ontbreken van mijn handtekening onder het Ge tuigenis. Dat vindt zijn oorzaak in een toevallige samenloop van omstan digheden, krijgt eerst achteraf enige betekenis. Op vrijdag 8 november ontmoette ik te Driebergen een van de opstellers, die meende mij te moe ten vertelleh waarom ik niet tevoren in het overleg was betrokken. „De zaak had haast en Groningen ligt ver weg". Tegen het eerste lid van deze zin kon ik onmogelijk bezwaar maken. Nog een paar dagen tevoren hadden op het college kerkrecht studenten met grote bewogenheid gesproken over spanningen in de iHervormde Kerk, met name in de omgeving vlak om ons heen. Ngar de mening van sommigen werden de fundamenten van de kerk aangetast in de discus sies over „dood is dood" binnen de Groninger gemeente. „Er moét iets gebeuren, er komt een uitbarsting". Men kan dan onmogelijk twee dagen later bezwaar maken tegen „haast" voor een Getuigenis, geboren uit de nood van de kerk. Ook al had ik pas die vrijdagmorgen er voor het eerst over gelezen in het ochtendblad. Per slot van rekening verlangde ik ook zelf vurig naar een bevrijdend getui genis. Allen gefqald Iets anders ligt het met het „ver weg" zijn van Groningen. Het is al tijd ietwat pijnlijk er voor de zoveel ste maal aan herinnerd*te worden, dat men' eigenlijk in een buitenge west woont en werkt. Boven Zwolle ligt ook een andere kerk dan daar beneden. Ongetwijfeld zou, wanneer ik tevoren in het overleg was betrok ken, het Getuigenis anders hebben geluid. In de schets van de situatie. In de verwoording van aktueel belij den vandaag. Minder met een teke ning van zwart/wit. Meer in een we tenschap: hoe hebben wij allen ge faald, dat deze verschrikkelijke ver warring onder ons kon ontstaan en dat de gemeente in grote delen is aangegrepen door onzekerheid, twij fel. moedeloosheid, aanvechting." Prof. Lekkerkerker zet vervolgens in zijn brief aan ds. v. d. Sluys uiteen dat z.i. de grote tegenstelling („deze zomer tot in uiterste consequentie op gevoerd") ligt „tussen mensen die het zogenaamde moderne levensgevoel tot norm verheffen en anderen die be ginnen in gehoorzaamheid aan een tot hen komend Woord van God". Prof. Lekkerkerker vervolgt: „Op de conferentie met de eerstejaars- theologen op Hydepark 1 en 2 oktober '71 hebben wij als kerkelijke hoogle raren met elkaar gekib beld voor het aangezicht van de aan komende studenten over de vraag: waar ligt nu de eigenlijke polarisatie? Ik verdedigde toen: niet bij voor of tegen een prediking die prioriteit geeft aan maatschappelijk en politiek engagement, maar bij de vraag: waar ligt het uitgangspunt voor ons gelo ven en prediken, ook voor onze per soonlijke en wereldwijde heilsver wachting? In dat licht luister ik nu ook naar de maatschappijkritische theologen". De Groninger hoogleraar zet dan uiteen dat er een maatschappykritiek ROME (AP) De pauselijke commissie Justitia et Pax heeft de bisschoppensynode een document voorgelegd, waarin de steun van de kerk gevraagd wordt voor selectieve dienstweigeraars. De commissie spreekt haar teleurstelling uit over de recente internatio nale monetaire maatregelen, omdat deze vooral nadelig uitvallen voor de ontwikkelingslanden. Verder vraagt zij van de bisschoppen een duidelijke veroordeling van (neo-) kolonialisme, rassendiscrimi natie, bewapeningswedloop en overdreven nationalisme. Voor het eerst in de geschiedenis heeft een vrouw het woord gevoerd in een vergadering van paus en bis schoppen. De vermaarde Britse eco nome Barbara Ward (Lady Jackson) waarschuwde, dat het voortbestaan van de mensheid bedreigd wordt door de bevolkingsaanwas; de vervulling en doordat de voornaamste energie bronnen, olie, steenkool en gas snel uitgeput raken. De Britse kardinaal Heenan heeft voorgesteld, dat het Vaticaan als de monstratieve geste een deel van haar kunstschatten zal verkopen ten be hoeve van ontwikkelingsprojecten. Evenals bij de discussie over de priesterproblematiek, blijkt ook bij de behandeling van de gerechtigheid in de wereld, dat de synode-procedu- KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. re ten enemale tekort schiet. Meer dan honderd sprekers hebben zich aangemeld. Elke bisschop spreekt voor zichzelf, zonder samenhang met de voorgaande sprekers, over wat hij of zijn bisschoppenconferentie het be langrijkste vindt in het thema van de rechtvaardigheid. Dat varieert van prostitutie tot wereldhandelsstructu ren. PRIESTERS De bespreking van de priesterpro blematiek is in tijdnood blijven ste ken. De rapporten van de twaalf taalgroepen hebben een warwinkel van gegevens opgeleverd. Zoveel is in ieder geval wel duidelijk, dat de toe lating van de gehuwde man tot het priesterschap het in deze synode niet zal halen. De meerderheid van de aanwezigen houdt deze toelating op het ogenblik nog niet voor opportuun. Eenstemmigheid bestaat over hand having van de geldende celibaatsver plichting. GUATEMALA CITY (EPD) De bisschop van de Episcopaalse kerk in Guatemala, de Amerikaan Fray, is uitgewezen. Hij had een petitie aan de regering ondertekend, waarin ge vraagd werd om opheffing van de sinds een jaar bestaande staat van beleg. Ook een Amerikaanse priester werd gelast het land binnen twaalf uur te verlaten. Opiniepeilingen hebben slechts betrekkelijke waarde. Er kan slechts enige betekenis aan worden toegekend, wanneer het als resultaat van een onderzoek van de publieke mening wordt getoetst aan een eerder gedane opiniepeiling. Dit is het geval met onderzoekingen van het Gallup Instituut. Het heeft geconstateerd, dat de conservatieve regering van Engeland nog maar tien procent achter ligt bij de oppositionele Labourparty, wat de populariteit bij de bevolking betreft. Vorige maand kwam Gallup nog tot de conclusie, dat de achterstand 19 procent was. In korte tijd zou er dus veel veranderd zijn. Daar kan maar één reden voor zijn: de draai van ex-premier George Wilson wat het Britse lidmaatschap van de Europese Gemeenschap (EEG) betreft. Uit een andere recente opiniepeiling zou moeten blijken, dat net nog de helft van de Britse kiezers tegen dit lidmaatschap is. Aangezien nog niet zo lang geleden ongeveer 70 procent tegen was, mag worden aangenomen, dat er onder de resterende 51 procent zich nog heel wat Britten bevinden wier bezwaren niet onoverkomelijk zijn. is, die haar uitgangspunt neemt in het profetisch getuigenis van de Schrift. Hij noemt in dit verband de naam van zijn Amsterdamse collega dr. K. Strijd, ook al deelt hij meestal niet diens politieke antwoorden. Moeilijker heeft prof. Lekkerkerker het met de dissertaties van dr. A. W. .Kist en van dr. W. A. de Pree. Naar aanleiding van dr. De Pree's studie over „Maatschappijkritiek" zegt prof. Lekkerkerker: „de bijbel is niet een boek, dat spreken mag wanneer het in de kraam van mijn maatschappij kritiek te pas komt". Onderscheiden Uit het slot van de brief van prof. Lekkerkerker nog de volgende cita ten: „Maar we moeten wel goed onder scheiden tussen maatschappijkritiek en maatschappijkritiek. Er is een kri tische theologie, die ik voluit ernstig neem. Het gevaar van het Getuigenis is, dat het leidt tot een globale ver oordeling van allen die vanuit het evangelie zich met grote zorg inzetten voor de leefbaarheid van het evange lie. Ongetwijfeld, dat hebben de op stellers niet bedoeld. Zij zijn echter zo in beslag genomen door een luidruchtige verpolitisering en ver maatschappelijking van het heil (ik denk aan bepaalde uitzendingen van communicatiemedia), dat ze eenzijdig moesten spreken zoals ze hebben ge daan Conclusie: het Getuigenis wierp een zware steen in de toch al onrustige vijver van de kerken. Er moést ook iets gebeuren, de spanning was niet langer te dragen. De schets van de si tuatie zou ik anders geschreven heb ben, ik zou dringender gevraagd heb ben naar de echte polarisatie, minder globaal hebben gesproken, meer man en paard genoemd. Ook om onnodige tegenstellingen als tussen aandacht voor „persoonlijke bekering" en. „maatschappelijk en politiek engage ment" te vermijden. Verder zou ik in de zeven stellin gen meer getracht hebben de „objec tieve'' lijn van het heil volbracht in Christus te verbinden met de „sub jectieve" lijn van de beleving van het heil, ik durf zelfs te zeggen de „reali sering" van het heil in het leven van de gemeente en de wereld. Ik meen, dat het goed gereformeerd is „voor- werpelijk" en „onderwerpelijk" met elkaar te verbinden. Maar dan aldus, dat de persoonlijke beleving van het heil niet beperkt is tot de allerindivi dueelste sfeer van de enkeling maar zich ook uitstrekt naar verzoening tussen mensen en volken. Er verscheen zo juist een disserta tie ovefr de realisering van de Verzoe ning in het menselijk bestaan (van dr. R. Budiman, uitg. Kok, Kampen, red.). De titel is een goed geluid, bij bels en aktueel. Wij mogen niet ob jectivistisch schrijven over de Ver zoening. Overigens: dank zij het Getuigenis komen we misschien tot een echt kerkelijk gesprek en een andere ge stalte van het kerk zijn". en Roo pelendi Leiden, bejaarc worder een zgi sidie oi „Zie, het lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt" De n hannes 1:29). sters ei Dit is een uitroep van blijdschap: Zie, het lam Gods! ste^0^ neemt de zonden der wereld weg! Hij is bezig deze vuile w pit aar te reinigen. gebr< Als wij zoiets in de Bijbel lezen, zijn wij geneigd vragt teur. gaan stellen. Zo in de trant van: wat zie daar nu van. Dat i ministr al bijna tweeduizend jaar geleden gezegd en wat zijn nu volgen? Is het te merken, dat Christus deze wereld bezig reinigen? Is het te zien in de kerk? Is Hij er wel mee bezig, ja, is Hij dan werkelijk bij machte het kwaad te overwinnen zijn de duistere machten toch sterker dan Hij? Maar door dt de lijke vragen te stellen slaan wij een stap over. Wij kunnen over „de wereld" denken, zonder onszelf te realiseren, den A!au Volg" stichtii ook een deeltje van die wereld uitmaken. Daarom was L\ stic gewoon een tekst als deze te lezen door eerst wat te verandt twee s „Zie het lam Gods, dat de zonden van Maarten Luther i veraorj neemt." ™.de„ Run 1! Iedei nabije hebber wijl oo bij de hier W" kan wc We lezen vandaag: Mattheus 6:7—18. verdiej komen niusclu Onzindelijke reclame Zaterdag verscheen er voor de tweede maal in deze krant een adver tentie van de Hoogovens. U moet hem gezien hebben. „Wat betekent Hoog ovens voor een speelgoedwinkel?" „Waar worden de centjes voor het speelgoed verdiend?" „We mogen dus wel eens aan staal denken als we kinderen zien spelen..." Wat wil Hoogovens met deze reclame? Perso neel? Kennelijk niet. Het wil, zoals dat heeft, een image: Hoogovens is lief. Nu zal er wel geen mens meer zijn in de randstad die niet weet dat in dustrie ook een onaangename kant heeft. Dat is niet de schuld van die industrie. We zijn gezamenlijk ver antwoordelijk voor de situatie die uit de hand gelopen is. Maar deze recla me is onzindelijk. Men kan zó vrijwel alles verdedigen. Het leger bijvoor beeld. Maar het onzindelijke is, dat het probleem verzwegen wordt, dat gesuggereerd wordt dat er geen pro bleem is. Hoogovens is lief. Wat wil Hoogovens? Vertrouwen? Mijn ver trouwen heeft Hoogovens nu voor goed verloren. Hogovens is niet van plan het probleem aan te pakken, maar het te camoufleren. Daar be steedt Hoogovens zijn geld aan. Het is bovendien chantage door het appel op de vertedering voor het spelende kind. Hoogovens is ook dom. Wie kan er nu nog denken dat iemand zich hierdoor laat misleiden? Van een onzer verslaggevers DEVENTER Als eerste gemeente in Nederland heeft Deventer gerea geerd op een appèl van de vereniging van artsen-automobilisten, die een actie ontketende ter bestrijding van de luchtverontreiniging door het ver keer. Van 23 oktober tot 6 november kan men de auto bij de Deventer ga ragebedrijven gratis laten nakijken op het koolraonoxydegehalte in de uitlaatgassen. Wethouder mr. J. A. Heemstra van Deventer heeft de inwoners opgewekt de actie van de artsen te steunen. Ook hoopte hij dat andere gemeenten spoedig zouden volgen. Alkmaar heeft inmiddels inlichtingen ingewonnen. Amsterdam en Rijnmond prijken bo venaan het lijstje van plaatsen, waar controle op luchtvervuilende auto's nodig wordt geacht. Intussen heeft de vereniging van artsen-automobilisten in ons land 70 controlepunten ingericht. Er werden al 150.000 metingen verricht. Onge veer 66 procent van de gekeurde au to's hadden volgens de computer af wijkingen. In elf procent van de ge vallen lieten de autobezitters de fout corrigeren, wat soms op een offer van enige honderden guldens kwam. <3 Van een onzer verslaggevers VOORBURG „De onvoorstelbare nood, dat de vrijzinnig aan het bestaan van de gereformeerde kerken een einde dreij maken, doet de pers'vereniging Waarheid en Eenheid en de eniging van verontrusten Schrift en Getuigenis zich met dit bezu schrift tot uw vergadering wenden", zo begint het stuk, dat gen meerde verontrusten naar de gereformeerde synode he gestuurd. aan m In h sturen stichtii meen 1 De SUW stichtii ZAl Het bezwaarschrift bestaat uit vier onderdelen. Eerst wordt gesproken over het Schriftgezag. De verontrus ten signaleren „Schriftaanranding" (in dit verband noemen zij „De reali teit van het geloof" van prof. dr. H. M. Kuitert) en zij roepen de synode „met alle ernst" op „tot de afweer van deze Schriftaanranding." Vervolgens wordt gesproken over: de historiciteit van de zondeval. De schrijvers van het bezwaarschrift wensen dat de synode een einde maakt „aan alle onzekerheid en dub belzinnigheid" om te voorkomen „dat het belijden van de volle diepte, om vang en ernst van de zondeval van onze eerste voorouders in het paradijs ontdaan wordt van zijn historische basis die ook in de Schrift geopen baard is." Ten derde komt de handhaving van de belijdenis aan de orde: „Bedroefd en verontwaardigd zijn wij over de toenemende publieke belijdenisont- krachting, met name door een uitvoe rig geschrift van een theologisch hoogleraar (dr. C. Augustijn, „Kerk en belijdenis"), aan wie mede de op leiding van de aanstaaande predikan ten is toevertrouwd.!' Tenslotte wordt over de predi kantsopleiding gezegd dat wat dit be- Oegstgeest Dr. R. S. P. Bcekes Van een verslaggever LEIDEN De Leidse profes sor dr. E. L. Noach wil het pro fijtbeginsel ook gaan toepassen op de universiteiten. Dit is te lezen in „Centrum", het informa tieblad voor het academisch zie kenhuis en de medische facul teit in Leiden. Prof. Noach stelt zich hiermee op tegen de, zijns inziens eenzijdige, invoering van het profijtbeginsel door de re gering. Dat de populariteit van Wilson en zijn partij in zo korte tijd zo snel terug is gelopen duidt er op dat de geloofwaardigheid van de ex-premier door velen in twijfel wordt getrokken. Het is een ontwikkeling, die Wilson zeker niet heeft verwacht en die hem nu het beslissende debat in het Lagerhuis over het toetredingsvoorstel van de conservatieve regering is begonnen tot nadenken moet stemmen. Premier Edward Heath is zo verstandig geweest, de Lagerhuisleden die tot zijn Conservatieve partij behoren, vrij te laten in het uitbrengen van hun stem. De Labourparty dreigt echter met strenge disciplinaire maatregelen tegen degenen, die de partijvoorschriften negeren en de regeringsvoor stellen zullen steunen. Na het bekend worden van de jongste opinie peiling zullen de Britse socialisten er goed aan doen nog eens te overwegen, of de felheid waar mee zij over de hoofden van talrijke partijgenoten heen de conservatieve regering willen bestrijden, op de kiezers niet een averechtse uitwerking zal hebben. (voor ieder die een nieuwe abonnee opgeeft) Met houders in 4 frisse kleuren oranje-paars-groen-geel Leuk om eens anders thee te drinken Ik geef op als nieuweabonnee: betaalt: O.per kwartaal per maand Asbeloning voor mij n aktiviteit Iontvangik2theeglazen. Deriieuwe abonnee krijgt onze ikrant veertien dagen gratis. De hoogleraar wijst erop dat het hogere stafpersoneel bij het weten schappelijk onderwijs sterk wordt overbelast. Volgens een onderzoek van het Centraal bureau voor de sta tistiek werken medische hoogleraren bijvoorbeeld zestig uur per week. Twee kanten Daarnaast doet de overheid steeds meer een beroep op universitaire me dewerkers om zitting te nemen in staatscommissies en adviescolleges. Ook de universiteiten moeten nu het recht krijgen om het profijtbegin sel toe te passen, aldus prof. Noach. Hij stelt onder meer een reiskosten vergoeding voor voor de commissiele den en betaling van een uurtarief van honderd gulden aan de universi teiten die een stafmedewerker „uitle nen" voor commissiewerk. Het mes zou dan volgens prof. Noach aan twee kanten snijden: de universiteiten ontvangen een compen- s'atie voor de korting van gemiddeld tien procent die door de rijksoverheid op de universitaire kredieten is toe gepast door de invoering van de btw •en in de tweede plaats krijgen de universiteiten een beter inzicht in de tijd die hun functionarissen besteden aan niet-universitaire zaken. Tenslot te zullen de ministeries bij hun be groting rekening moeten houden met de vergaderkosten, hetgeen heilzaam kan werken op de vergadertijd. Ook wenselijk Prof. Noach vindt dat de universi teiten niet alleen gerechtigd zijn het profijtbeginsel toe te passen, maar dat dit ook wenselijk is, omdat als gevolg van de wet-Veringa binnen de universiteit zelf de vergaderingen in aantal en duur zullen toenemen. De hoogleraar koestert overigens geen illusies over de haalbaarheid van zijn plan in de huidige financiële situatie. „Men zal bovendien zeggen dat de universiteiten toch een taak in de maatschappij hebben, maar voor 'mij is de vraag: moet dit gratis fen ten koste van de universitaire plich ten?" treft „de nood van onze kerk reeds het kritieke punt heef! reikt." De briefschrijvers vragi synode „om op ondubbelzinnige de verantwoordelijkheid voor belse en confessionele vormii 'onze aanstaande „herders en 1 op u te nemen." Het bezwaarschrift is onderi door: ds. R. Akkerman; ds. W. C Brink; de heer J. Drieënhulza heer C. G. Karssen; dr. E. Masse ds. J. B. v. Mechelen; de heer Monster; ds. E. J. Oomkes; de hi J. Schellevis; prof. dr. A. Troo ds. M. Vreugdenhil. DEN HAAG Met de stel van de oppositiepartijen voor ha Tweede Kamer het voorstel studietoelagen in verband met prijsstijgingen tussentijds te gen, verworpen. Dit voorstel werf daan in een motie, ingediend doi heer J. W. Masman van de nadat minister De Brauw had klaard het voldoende te vinden de studietoelagen een keer per worden aangepast. 1 Gepromoveerd: aan de El Utrecht tot doctor in de wiskund natuurwetenschappen J. P. de Jo: tot doctor in de letteren H. J. kuyl en W. G. Klooster. Aan df in Amsterdam tot doctor in de n cijnen P. H. Jongbloet. Aan de R Leiden tot doctor in de wiskundig, natuurwetenschappen J. A. B. h Bonnet en H. Hulsman; tot dodo de letteren K. F. Gille. Aan de D Wageningen tot doctor in de li bouwwetenschappen T. J. Buma. PR SE' 2 3 i S 6 Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal: 1. werktuigkunde, 2.j gels bier - vreemde munt - watert ring, 3. jagersroep - oude lengten»* hogepriester te Silo, 4. voedsel - kW» gras (Z.N.) - familielid, 5. zaak - p!» in Zeeland, meisjesnaam, 6. tuss» plaats in Gelderland. 7. tijdperk - W voegsel - onheil aanbrengende god* slede - voorteken - meisjesnaam denkleer - soort. Verticaal: 1. grondstof, 2. keur - meins keizer, 3. godin van de landbo - voederbak, 4. smaad - Water in Fn land - vriend (Fr.), 5. vlaktemaat eikenschors, 7. troefkaart - riv Duitsland - voorzetsel, 7. denkbeekii bloeiwijze, 8. rustig - droogoven (ZJi muzieknoot, 9. asbest - vordering. Oplossing vorige puzzel 1. kandelaar, 2. realiteit, 3. pef® nent, 4. passagier, 5. penetrant, 6. rip reus, 7. paviljoen, 8. regulator, ft i* gieus. KERSTROOS. In

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2