ifC Den Haag [al zomaar ansen weg 1 KLASSE KEIZER REDDE AJAX ee minuut knock out bij Real Madrid Wolverhampton buitte tactische fouten Hagenaars uit PSV dl ill eerste Kenya naar finalepoule Cliicago-proces gedramatiseerd „Oranie" winnaar muziekconcours DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 <VP) hj DEN HAAG Aanvallen in de voetbalsport maakt het spel altijd s de hun ntrekkelijk. Maar de manier waarop FC Den Haag gisteravond nen wo- rec* na rus' meende Wolverhampton Wanderers op de t De c lie®11 te moeten brengen, had niets te maken met echt overwogen jeschom nvallen. Tot drie keer buitten de Britse tegenstanders die tactiek passieve ^keffend uit. Achtereenvolgens scoorden Dougan, McCalling en irmate ïlopen, j U? De ene treffer die de Hagenaars daartegenover konden stellen, kwam bet h et een strafsch°P tot stand. Harry Hestad verzilverde de open kans: 13. rt Haagse record, sinds 9 september 1969 niet meer op eigen terrein verloren, eraan. De gedachten aan de derde ronde van de UEFA-cup kunnen de 1 p agenaars ook wel uit hun hoofd zetten. lateniei ng zal h Wolves' coach Mc Galley conclu- secret jrde later 'dan ook terecht: Den t aan iag gaf ons de kans en de ruimte n_ de a i tegen te stoten. Daaruit zijn drie lpunten gekomen. Dat wil nog niet TO® "fc60 dat we nu helemaal zeker 'drijfslet want een voetbalwedstrijd is is kunt oit af voordat de tijd helemaal ver reken is. Maar de twee doelpunten s we nu voorstaan, geven ons ook n stuk zekerheid." Voor Wolverhampton Wanderers ld het duel tegen Den Haag dezelfde itekenis al voor de Hagenaars. Ook Britse trainer David Mc Galley weet t hij in de internationale competitie uwelijks meer hoeft te rekenen op lem, laat staan op een titel. De Wol- s mogen dan nog bij de hogere ge- asseerde ploegen behoren in Enge- nd, Mc Galley weet ook dat hij ge- oon niet verder kan reiken. Daarvoor heeft hij onvoldoende iwikziver" in zijn elftal. Aanval- nd bijvoorbeeld heeft hij alle hoop rvestigd op Derek Dougan. De lange Doug" zoals hij in Wolverhampton ordt genoemd is echter geen man- 'jespasseerder. Hij is het prototype de lastige, steeds maar zwoegen- spits, die van de tegenpartij altijd een extra mannetje vergt. NERVEUS I Dat extra mannetje was gister- pond Kees Weimar. De Hagenaar tek nauwelijks een moment van de Ijde van de lange Ierse international. |»ar de start van Weimar was ner- zoals trouwens heel Den Haag rveus was. Jezek's volgelingen men in de openingsfase niet eens e.aan het aftasten van de krachten i Wolverhampton. De Britten to- fetn zonder enige bedenking in de om Den Haag, puur Brits, met- een «der druk te zetten, het gevolg nas dat er nogal paniekerig werd ge- eigeerd op de eerste stoten. iDe oplossing die Den Haag vond las echter even simpel als sterk. Met lad Mansveld als laatste schakel krd de oude buitenspelval in. alle rie hersteld. Het gretige Wolver- impton trapte er zonder bedenking Ier op keer in. Dat was ook de ma- beuvre die de rust bracht in de gelederen. Jezek's mannen konden zelfs aan een bedachtzaam uitvoeren van de aanvallen gaan den ken. De sterkste man in dat onderdeel was ongetwijfeld Dick Advocaat. Hij had zijn taak op het middenveld geen moment verwaarloosd, maar slaagde er toch in zich zeer nadrukkelijk met de aanval te bemoeien. Vanuit de tweede lijn stelde hij de Britse doel man Parks enkele malen uitstekend op de proef. Het sterkste moment in de eerste helft kwam na bijna een half uur, toen hij van buiten het strafschopge bied een schot afvuurde dat Parks losliet. De toestormende Sjaak Rogge veen schoot echter net naast het ver laten doel. Het sterkste punt van de Britten bleek duidelijk het snelst uit de ver dediging overschakelen op de aanval. Het antwoord van -Den Haag daarop bleek misschien niet het mooiste, maar wel het effectiefste voor de rest van de wedstrijd: buitenspelval. De verdediging van de Britten had het duidelijker moeilijker. Oorzaak daar van David Mc Galley had het te voren al aangekondigd was de blessure van zijn grote defensie-orga nisator Frances Munro, nu al enkele weken op de reservebank. In die we ken had de verdediging van de Wol ves zich bepaald niet sterk getoond. Zes treffers tegen in twee duels is zeker in Engeland voor een semi-top- club toch te veel. Mc Galley had zijn verdedigers daarom zeer stringente opdracht ver strekt. Vooral de vleugelspelers Har ry Hestad en Sjaak Roggeveen moch ten nauwelijks de kans krijgen een hoge voorzet te geven, het hart van de defensie Munro heerst normali ter in de lucht werd door die dek king in ieder geval gevrijwaard voor een groot aantal hoge voorzetten. Den Haag kreeg in het laatste kwartier voor rust wel kansen, maar de Engel se muur voorkwam met af en toe fors ingrijpen, dat het op afstand werd gezet. HOOG TEMPO Den Haag begreep na rust direct dat het moest gaan drukken wilde het een kans maken om met een Een aanval op het Engelse doel. Doelman Parks van Wolverhampton Wanderers blijft ook hier de situatie meester. beetje florissante uitgangspositie naar de return te kunnen gaan. In hoog tempo rolden de aanvallen op doel man Parks af. Toen bleek dat de Ha genaars in hun doelpuntenzucht het overleg in de combinaties achterwege lieten. Er werd geweldjg gedrukt, maar ook geweldig chaotisch. Er kwamen kansen, voor Rogge veen, voor Couperus, zelfs driemaal en voor Hestad. Maar in de sterke honger naar een doelpunt liepen de Hagenaars elkaar zelfs bij tijd en wijle in de weg. Tien Hagenaars zochten naarstig de aanval en zoals zo vaak bracht dat verdedigende risi co's met zich mee. Wolverhampton strafte het tot ont steltenis van de Hagenaars nog af ook. De eerste uitval was nog wel mis. Dougan liep zich schitterend vrij, Passeerde de veel te vroeg uit zijn doel gekomen Ton Thie en mikte toen op het hoofd van Kees Weimar. Geen minuut later was het wel raak. Ook nu Dougan (maar dan wel in buitenspelpositie), aangespeeld door John Richards. Dougan rende ui teraard door, omspeelde de ook nu te vroeg uit ,zijn doel gekomen Thie en scoorde beheerst, 0—1. Jezek had kort daarvoor zijn stoot troepen al gewijzigd, René Pas kwam Wietze Couperus vervangen. Daar door verhuisde Hestad naar de linker vleugel, terwijl Roggeveen de spits opzocht. Het zo veranderde FC Den Haag handhaafde de speelwijze van de eerste minuten. Met alle risico van dien werd Wolverhampton terugge drukt. Jezek nam tenslotte zijn toe vlucht tot een nog aanvallender con cept. Paul Roodnat mocht zijn rentree vieren ten koste van de middenvelder Dick Advocaat. Jezek's voorhoede, zoals hij die zich het hele seizoen al gewenst had, kwam daardoor tot stand. Maar veel hielp het niet meer in de slotfase. Wolverhampton buitte het risico dat Den Haag nam, voortreffelijk uit. Een kleine verdedigingsfout werd door de snel opgekomen Mc Calling afgestraft: 02. Het was het afstraf fen van een concept dat in de tweede helft fout was. De Haagse verdedi gers bleken niet de rust te hebben in de gelederen om de koele Engelse profs af te stoppen. Daarvan profiteerde later nog een keer Hibbitts. Twee keer 45 minuten bijna alleen Haagse aanvallen, lever den welgeteld één treffer op. Kort voor tijd maakte één van de Engelse verdedigers hands, waarop Harry He stad de toegekende strafschop feilloos benutte: 13. GEBREK Een gedesillusioneerde Jezek zei la ter: De jongens hebben zich hele maal niet aan de opgelegde tactiek gehouden. De aanvallers hadden ruimte moeten scheppen, maar dat is niet gebeurd. Er werd slecht gepas seerd in de voorhoede. Dat is geen kwestie van ontactisch spelen, dat rs een kwestie van gebrek aan kwaliteit. Toen het eenmaal 01 was, raakten de meeste spelers hun kop helemaal kwijt. Er werd constant afgegaan op het doel van Wolverhampton en dan loop je altijd de kans er nog een paar meer tegen te krijgen." ADO: d: Thie, a: v.d. Rurch, Wei mar, Mansveld en Korevaar, m: Ad vocaat (Roodnat), De Zoete, v: Coupe rus (Pas), Roggeveen en Hestad. WOLVERHAMPTON WANDE RERS: d: Parks, a: Shaw, Par king, Bailey en Tailor, (Wilson), M: McAlle, McCalliogg (Hibbitts) en O'Grady, v: Richards, Dougan en Wagstaffe. ZWOLLE Gedeputeerde Staten van Overijssel zullen zich niet ver zetten tegen de bouw van een 380/220 kilovolt koppelstation van de elek triciteitsmaatschappij „de IJsselcen- trale" bij Ens in de Noordoostpolder. Hiermee staat voor de gemeente Noordoostpolder de weg open om een bouwvergunning te verlenen. n geno ld techi MARSEILLE De eerste confrontatie met Ajax werd door de super-chauvinistische 'ransen zelfs een sleutelduel voor het clubvoetbal in hun land jenoemd. Of zoals Mario Zapelli tnisch directeur van Olym- pique liet weten, „we hebben ons voorgenomen via de Europe se kampioen met de magere ja ren in ons voetbal af te rekenen. Tegen Gornik hebben we de eerste stap daarvoor gezet. Ajax kan ons verder helpen." Ajax is de afgelopen week een spookbeeld, een obcessie voor heel Frankrijk geweest. Maar tegelijker tijd ook een doel, een middel om het hevig geschonden blazoen weer wat glans te geven. Olympique moest het daarom in de thuiswedstrijd maken. Volledig zelfs. Lucien Leduc, de trai ner was daarvan overtuigd. Zijn op ponent, Stevan Kovacs had ook al geroepen dat de ontmoeting in Mar seille vermoedelijk de beslissing voor kwalificatie in de kwartfinales zou brengen. Want Olympique, dat is al drie seizoenen lang een keihard gegeven, manifesteert zich als een verdedigen de underdog het gevaarlijkst. Van de contra-attaque kunnen de tempera mentvolle Fransen plotseling zeer verrassend vlammen. Ajax koos in dit eerste, kokende gevecht dus niet louter voor het handhaven van de nul in zijn defensie. De Amsterdammers wilden, vooral na de ruime triomf van Feijenoord in Boekarest, om meer dan een reden ruime afstand van de zuidelijke oppo nent nemen. Enkele dagen na de re turn op woensdag 3 november, ont moeten de beide Nederlandse gigan ten elkaar voor de competitie in Amsterdam. En Ajax—Feijenoord is Per traditie bijna even belangrijk als een wedstrijd voor de Europacup. Ajax wilde dus ook zijn bekerbesognes al bij een eerste gelegenheid oprui men, om daarna in het thuisduel freewheelend aan de topper tegen feijenoord te kunnen gaan denken. Olympique zou de Amsterdammers gisteravond in het door een waan zinnig enthousiaste menigte bevolkte Stade Vélodrome die kans moeten geven. De Fransen hebben Ajax echter in de openingsfase met verkwikkend aanvallend voetbal verbaasd. Hoe noodzakelijk een scherpe bewaking van Olympique's vedetten Skoblar, Gress en Magnusson wel was, werd voortdurend gedemonstreerd. Hulshoff had Skoblar nog nauwelijks bereikt of de Joegoslavische schytter haalde al hard uit voor een verrassend dia gonaal schot, dat rakelings langs het doel van Heinz Stuy schoof. Magnusson bedreigde op de rechter vleugel Ruud Krol steeds weer met zijn zo gevreesde dribbels, en Johan Neeskens had zijn beruchte harde chargesnodig om de atleet Gilbert Gress op het middenveld af te stop pen. Het was Gress ook, die met een harde schuiver het beslissende tikje gaf voor de openingstreffer van Olym pique. Slordig Blankenburg speelde de bal, onder grote druk van de Fransen, slordig weg, precies voor de voeten van de onverwacht sterk opgekomen vleugel verdediger Eduard Kula. Zijn schot van ver buiten het strafschopgebied Dat was de gelijkmaker in Mar seille. Doelman Carnus van Olympia kan de prachtig genomen vrije trap van Keizer niet keren. Het staat 11. werd door Gress toevallig van rich ting veranderd. Die manoeuvre bleek te veel voor de uit balans gespeelde Stuy: 1—0. Het vlugge succes inspireerde Olympique uiteraard. Het paste alle maal als raders in het tactische plan dat Leduc en Zapelli broederlijk had den opgesteld. De kracht van de aan val immers moest de zwakte van de verdediging verbloemen. Leduc had het dan ook niet aangedurfd één van zijn pupillen met de bewaking van de gretige Cruijff te belasten. Hij dirigeerde ruimtedekking, met Novi als verantwoordelijke man, om daarmee de startsnelheid van de Am sterdamse spits in te dammen. Het lukte maar gedeeltelijk. Want in die eerste helft onderstreepte Cruijff zijn in Frankrijk ongekend grote popula riteit door enkele van zijn befaamde soli te tonen. Cruijff was nauwelijks af te stoppen. Wellicht daarom werd hij door de gerenommeeerde Bosquier binnen een half uur tegen de benen geschopt. Ajax kreeg aanvallend wel dege lijk kans. Olympique vergat het mid denveld en trok zich angstig rond het strafschopgebied terug. Keizer kreeg tot twee keer toe gelegenheid om de achterstand weg te schieten, maar de Ajax-aanvoerder gebruikte- te veel tijd voor zijn doelpogingen. Keizer kreeg en nam zijn revanche. En hoe. Na 40 minuten zond hij de bal op weergaloze wijze in de boven hoek van het Marseillaanse doel. Een van de vele overtredingen tegen Cruyff werd door de Belgische scheidsrechter Schaut terecht met een vrije trap bestraft. Muurtje Terwijl Neeskens al duwend een gat in het haastig opgestelde muurtje forceerde, haalde Keizer van even buiten het strafschopgebied formida bel uit voor het schot, dat hjj zoveel effect meegaf dat doelman Carnus slechts verbouwereerd naar de boven hoek staarde. Dat was Keizer. De vrije trappen- specialist, die toen plotseling herinne ring aan de interland van een hand vol jaren geleden tegen Belgë opriep. Ook toen mikte hij de bal op vrijwel identieke manier uit een vrije trap hoog in het net. Het had er direct na rust alle schijn van dat Ajax met een 11 eindstand bijzonder tevreden was. Al te serieus drongen de Amsterdammers niet meer aan. De strijd kreeg echter na dertien minuten een geheel ander aanzien. Een onvergeeflijke fout van Bosquier was daarvan de oorzaak. HU drong zo sterk op dat Johan Cruijff op de Ajax-helft volkomen vry kwam te staan. Piet Keizer greep de kans, speelde de bal over de Fransman heen, wat CruUff meters vryheid gaf. De frêle Ajacied bracht International Carnus uit positie en schoot vervolgens beheerst laag in: 1—2. De nederlaag was onafwendbaar. Zelfs de meest verstokte Olympique- supporter voelde dat. Toch had de Franse kampioen nog naast Ajax kun nen komen in de slotfase. Heinz Stuy redde echter op grootse wUze. Sko blar had een vry veld. Vallend stop te de Ajax-goalic echter het schot van de Zuidslaviër. MADRID Opnieuw is PSV in het Berna.beustad.ion ten onder gegaan. Na vorig jaar reeds door Real Madrid in een emotioneel duel buiten de finale van de Europa Cup 2 te zijn gehouden, werden de Eindhovenaren gisteravond in de tweede ronde van de strijd om de "UEFA-Cup door het verrassend sterk geworden Real Madrid op een achterstand van 31 gezet. Na aanvankelijk binnen 60 seconden de (rpgelopen achterstand, toch nog te hebben weggewerkt, toonde Real zich daarvoor zo gevaarlijk dat het er in slaagde het verschil toch nog tot 2 treffers op te voeren. Ook in de slotfase, waarin Jan van Beveren enige tijd werd geveld door een van de tribunes gegooid bierblikje en daarbij een kneuzing aan het borstbeen opliep, bleek een laatste offensief te weinig secuur uitgevoerd om alsnog een be tere uitgangspositie te verwerven. BARCELONA Kenya heeft woensdag in Barcelona in het toernooi om het wereldkampioenschap hockey voor heren de beslissingswedstrijd tegen West-Duitsland met 21 ge wonnen. Kenya eindigde hierdoor in poule A als tweede en gaat over naar de finalepoule. West-Duitsland speelt om de vijfde tot en met de achtste plaats met Ne derland, Australië en Frankrijk. Voor Kenya scoorde Avtar Singh (2), voor West-Duitsland Peter. Van een onzer verslaggeefsters HILVERSUM De VPRO-televisie vertoont vanavond een dramatisering van het befaamde Chicago-proces dat in 1968 werd gevoerd tegen acht jon ge Amerikanen, zulks op beschuldi ging van een samenzwering tegen de Democratische Conventie, welke dat jaar in Chicago werd gehouden. Aan leiding was het verzet tegen de oorlog in Vietnam. Het proces, waarin als beschuldig den terecht stonden een pacifist, een radicale professor en drie studenten, twee Yippies en één der voormannen van de Black Panthers, Bobby Seale, duurde vijf maanden en liep dermate uit de hand, dat de rechtszaal dik wijls meer op een theater leek door de wijze waarop de beschuldigden „het systeem" aan de kaak trachtten te stellen en hun manier van leven aan de jury trachtten duidelijk te maken. Hierop waren de wetten van de Amerikaanse rechtspraak niet bere kend en zo werd de formele rechter Hofman gebombardeerd tot het sym bool van „het systeem", waarop alle alternatieven afstuitten. Daardoor kreeg het proces een ongekende pu bliciteit. In de VPRO-uitzending worden alle rollen door amateurs eesDeeld. behal ve die van de pachter, waarin de ac teur Frans Vorstman optreedt. Twee rechtskundigen mr. Ph. Bakker Schut en mr. F. W. Grosheide, treden ais verdedigers op. Filmdokumenten van de zogenaamde Chicago-rellen en in terviews met de echte betrokkenen bij het proces zullen de voorstelling completeren. KOPENHAGEN (DPA/Reuter) Na een heftig debat heeft het Deense parlement in de nacht van gisteren op vandaag de wet op de tijdelijke invoertoeslag van tien procent goed gekeurd met 90 tegen 88 stemmen. Het weerzien met het Bernabeu- stadion vervulde PSV met angst. In datzelfde stadion immers voltrok zich nog geen half jaar geleden in de slot fase van de tweede wedstrijd tegen het gervrijsde Real Madrid een com pleet drama. De inleiding daartoe was het uit het veld sturen van Gerrit van Tilburg, waarna het mistasten van Jan van Beveren het toch nog gelijke spel (en daardoor ook een plaats in de fi nale van Europa Cup II) uit handen werd gegeven. Herinneringen, gevoegd bij het feit dat de eerste wedstrijd tegen Real Madrid in het teken stond van het incident met het bierblikje die PSV de hernieuwde confrontatie met Real met vrees tegemoet deden zien. Reeds in de eerste minuut toonde Real, door trainer Munoz de afgelo pen zomer volkomen verjongd en dat alleen door namen als die van Aman- cio, Grosso, Zocco en Velasquez nog aan de jaren van de grote sucessen deed denken, aan, hoezeer dat drama PSV nog aangreep. Reeds de eerste aanval van de Madrilenen leverde (Lazar Radovic gleed de bal over de achterlijn) een hoekschop op. En het was juist uit een hoekschop, waarop Jan van Beveren misgreep, dat Real toen de beslissing kon forceren. Vol komen verlamd bleef de Eindhovense defensie gisteravond staan, toen Aguilar die hoekschop nam en tot grote verbijstering van Jan van Be veren kon de inlopende Anzarda, die in Linders krijgsplan had moeten worden gestopt door Wim van den Dungen, ongehinderd de bal inkop pen. Achterstand Deze snelle achterstand had PSV aan het wankelen kunnen brengen. Maar merkwaardigerwijs vond PSV, ondanks deze snelle en ontmoedigen de achterstand toch langzaam maar zeker het vertrouwen dat in die eers te 60 seconden zo pijnlijk nadrukke lijk niet aanwezig was. Real Madrid, met op het middenveld de oude kern (Amancio, Velasquez) en de ver trouwde Zocco als vrije verdediger, maakte steeds beter kennis met de opzet van de Eindhovenaren. Jacques van Stippent, bewaker van Amancio. maakte als een van de eersten aan zijn directe tegenstander duidelijk dat hij geenszins van plan was het hoofd moedeloos in de schoot te laten hangen. De rest van PSV volgde snel. PSV was bereid terug te vechten, nadat het het snelle Real (de nieuwe voor hoede met Aguillar, Santillana en Anzarda zette opmerkelijk meer haast achter zijn agressieve acties dan de spitsen in het oude Real) meer en meer kon afstoppen. Ruim een kwartier later slaagde PSV er dan ook in de strijd weer een meer open karakter te geven. Jos Dijkstra leidde de gelijkmaker in, want uit zijn pass was Bent Schmid Hansen (aan wie evenals op de linker vleugel Eef Mulders ook een verdedi gende taak op het middenveld was toebedeeld) in staat Oekie Hoekema te bezielen. Hoekema passeerde van dichtbij beheerst de jonge veelbelo vende doelman Garcia Remon (11). Dat PSV nog voor rust opnieuw op een achterstand werd gezet, nam minder katastrofale vormen aan dan aanvankelijk het geval leek bij Reals De uitval van doelman Van Be veren is tevergeefs, terwijl v. d. Dun gen evenmin kan ingrijpen. Real Madrid leidt met 10. eerste doelpunt.Want toen Aguilar in de 33e minuut op rechts, op de rand van buitenspel, Kemper omspeelde en daarna zijn actie kon afronden met een schot waartegen Van Beveren kansloos was, had PSV reeds getoond de angst voor het Bernabeustadion van zich te hebben afgeschud. De strijd was toen reeds zo wisselend en zo open, dat het doelpunt met even veel recht aan de andere kant had kunnen vallen. Maar het lichte voordeel dat Real Madrid in die slotfase van de eerste helft had resulteerde kort na rust in een derde treffer, van het verrassend combinerende Real, waarin de jonge ren (vooral Anzarde en Aguilar) een belangrijk aandeel hadden. Het was dan ook een doorbraak van een van de jongere spelers, Santillana, die de inleiding vormde voor het derde Real-doelpunt. Pleun Strik kon de Spanjaard alleen nog op ongeoorloof de wijze een halt toeroepen en de Schotse scheidsrechter Patterson be strafte terecht (Strik greep zijn oppo nent bij de benen) deze actie met een strafschop. Amancio, de oudste speler van dit Real, voltrok het vonnis op vallend bekwaam: 31. Daarna bleef PSV niets anders over dan te trachten de achterstand te verkleinen, om zodoende, met in ieder geval reeds twee treffers die bij eventuele gelijke stand dubbel tellen, een draaglijker uitgangspositie te ver overen voor de strijd in Den Bosch. Maar de acties, waaruit dat tegen doelpunt tot stand zou kunnen komen, bleven te sporadisch. Het dichts bij een doelpunt kwam nog Jacques van Stippent, maar doelman Remon stopte de schuiver bekwaam. Johan Devrindt zag ook nog een schot tot hoekschop omgebogen, waaruit Jos Dijkstra overkopte. Gevaarlijker Hoe PSV ook streed. Real Madrid bleef gevaarlijker. Vooral op rechts, waar Peter Kemper herhaaldelijk in moeilijkheden kwam. werden de aan vallen opgezet die Van Beveren (zijn beste actie was het onderscheppen van een kopbal van Anzarda in de 60 ste minuut) herhaaldelijk tot activi teiten dwongen. Dit keer echter had Van Beveren geen duidelijke last van het licht dat een half jaar terug in het Bernabeustadion nog zo'n belang rijke rol had gespeeld. Kurt Linder zocht halverwege de tweede helft, toen duidelijk werd dat PSV nog te weinig precisie aan de dag legde en nog teveel fouten maak te om werkelijk gevaarlijk te kunnen worden, naar andere wegen. Eerst verving hij de onopvallende Eef Mul ders, na zijn blessure nog niet in vorm, door de aanvaller-middenvel der Guus Hiddink en daarna zette hij Henny Munk Jensen, die dit seizoen nog niet in het eerste heeft gespeeld, in voor de licht geblesseerde Peter Kemper. Zichtbaar resultaat bleef, hoewel PSV steeds aanvallender ging spelen, uit Schmidt Hansen kon niet voor de zo noodzakelijke doortastendheid zor gen en Johan Devrindt, dit seizoen opmerkelijk gegroeid, was ook te slordig om een werkelijk gevaar te kunnen worden. Bovendien werd de slotfase te grimmig om nog tot een aanhoudend offensief te komen. De aanleiding tot die grimmigheid vorm de een actie van Pleun Strik tegen Santillana, waarop het Spaanse pu bliek het incident met het bier blikje in Eindhoven is duidelijk nog niet vergeten reageerde met een regen van biert>likjes, waar echter niemand door werd getroffen. Kort voor tijd echter werd Jan van Beveren wel het slachtoffer van de werpactie van het Spaanse publiek. Terwijl Van Beveren naast zijn doel liep om een naastgeschoten bal op te rapen, viel hij op de grond, getroffen door een vanaf de tribunes geworpen blikje. Hij kon echter na te zijn opge knapt, de laatste minuten toch nog uitspelen. GRONINGEN Het muzikale peil dat acht christelijke korpsen van de Nederlandse Federatie van Chr. Mu- ziekbonden gisteren in de evenemen tenhal wisten te bereiken, was be hoorlijk hoger dan voorgaande jaren. Tot deze conclusie kwam een drie man sterke jury bij de beoordeling van dit massale muziekevenement De acht korpsen zijn het afgelopen seizoen geselecteerd uit de aangeslo ten bonden en gisteren ging het er om wie de beste van deze acht was. De bond telt in totaal ongeveer 600 korpsen. Tijdens de gisteren in Gro ningen gehouden ..cultureel pedagogi sche vormingsdag", onder leiding van federatievoorzitter IJ. Woudstra uit Rotterdam, moesten de in totaal 350 muzikanten van de acht korpsen een verplicht programma uitvoeren, per orkert ongeveer 30 minuten lang. De jury kwam pa een beoordeling op ze ven programmapunten tot de conclu sie dat „Oranie" uit Bolsward met 492 Vfe punt het beste korps was. De uitslag was verder: Honsels Harmonie, Honselerdijk: 469 pnt., Wilhelmina. Hoogeveen: 432 pnt., Euphonia, Wilsum: 410 pnt., Soli Deo Gloria, Heerde: 402'/t pnt., Excelsior, Baflo: 400 pnt, M.G.F.O., Midwolda: 394'/* pnt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13