NIEUWE AUSTIN KOMT HALF 1972 DE MIJL Goedkope margarine en vis, maar peperdure aardappelen GARAGE POELGEEST GEBR. VAN ULDEN automobielbedrijf m DAF lanceert nu ook 55 Coupé Marathon Willy Brandt krijgt Nobelprijs voor vrede Ster met streep- bloem met ruit Autoverkoop 7 procent gedaald RAI exposeert in februari caravans en bedrijfsauto's Britse rijbewijzen voor het leven KNAC-BLAD Officieel DAF-dealer voor Alphen a/d Rijn en de Rijnstreek Willem de Zwijgerlaan 39, Alphen a/d Rijn - Telefoon (017 20) 5441" GEBR. VAN ULDEN Hogerbeetsstraat 6 Leiden - Tel. 50330 Loonoverleg Make'iip van Max Factor goedkoper Duitse man doet vijf jaar met jas 11 DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 BER RT ihier et is riijk iken British Leyland Motor Corpo- ition zal op de London Motor low, die vandaag wordt ge iend, alleen enkele detailwijzi ngen in zijn brede programma nbrengen. Het voornaamste euws voor British Leyland van it jaar is met de introduktie an de Morris Marina al voorbij Longbridge wordt op het jenblik de hand gelegd aan een euw Austinmodel. Dit zal me- 1972 verschijnen. Het moet n middenklasser worden met oorwielaandrijving, maar deze al moeilijk in de plaats kunnen amen van de bestverkochte ito in Engeland, de Austin 100/1300 (Glider), terwijl het venmin gemakkelijk de Maxi vervangen, aangezien dit lodel nog pas van 1969 dateert. Ie verkoop van de Maxi is ech- ïr wel tegengevallen. Voor deze week heeft British Ley- nd alleen veranderingen aan de Ro ers aangekondigd. Deze hebben o.m. etrekking op een gemakkelijker be lening van schakeling en stuuvslot, hogere bobine-spanning voor oud starten en een nieuw stuurwiel oor bekrachtigde besturing. De Ro ver 3500S is nu ook lverbaar met indgeschakelde versnellingsbak, èrder heeft British Leyland van de lorris Marina een opgevoerde versie ngebracht: in Engeland, waar men raag zijn auto's opvoert, zal dit ze er aanslaan. Hoewel de Marina al r de Parijse autosalon gestaan heeft, dit model' niet eerder dan in ïaart 1972 naar Nederland komen, zo leeft British Leyland Nederland c.v. Gouda bekendgemaakt. Van de Amerikaanse dochteronder- lemingen heeft alleen Ford een lieuwtje: de rijdende caravan Auto- lome. Deze is gebouwd op basis van Ford Transit bestelwagen met een laapverrrek boven de cabine. De iuto-caravan met keuken, toilet en als extra een koelkast, is door Ford samen met Caravans International ontwikkeld. De export van de Sunbeam Imp. is door Chrysler U.K. stopgezet, zo ver- temen wij van Simca Nederland N.V., dat overigens ook de geschrapte Simca 1200 Coupé die tot aan het begin van dit jaar in Rotterdam geas sembleerd is niet langer op het igramma heeft. Het Britse produk- irogramma is en blijft verder on- ...ijzigd. Men verwijst naar het icces van de Sunbeam 1250/1500, iral in Amerika. De kleine Britse automerken moe- ten in Londen voor het nieuws zor- Lotus met een kleiner model en Jonjen met een SP met grotere mo tor, die overigens van Chrysler komt. Het wordt een 7,2 liter V8 in plaats van de 6,3 liter, die de modellen In terceptor en FF aandrijft. Het vermo gen van de nieuwe motor de grootste ooit in een Britse auto inge bouwd sinds de jaren '10 is niet minder dan 335 DIN-pk. Lotus heeft voor het model Europa de Renault- motor vervangen door een eigen 105 pk-krachtbron. Op de Londen Motor Show, die van 20 tot 30 oktober duurt, staat een computer van een kwartmiljoen gulden om de keuze van de salon-bezoekers te vergemak kelijken: er zijn de^e en volgende week ruim 350 wagens in Earls Court te zien. DAF's 55 Coupé Marathon: deze week een primeur in londen. Op de Londense autotentoonstelling lanceert DAF deze week een mara thon-versie van het model 55 Coupé. In januari jl. werd op basis van de 55 de opgevoerde en opgesierde Ma rathon uitgebracht, die volgens de fa briek te Eindhoven een succes is geworden. De 55 Coupé Marathon vormt de top van het DAF-program- ma, zal een topsnelheid van 145 a 150 km. per uur kunnen bereiken en kost 9,.495. In deze prijs is rembekrachti- ging begrepen. Uiterlijk onderscheidt de DAF 55 Coupé Marathon zich van de gewone Coupé door bredere 13 inch wielen met Kleber of Michelin als band en sierstroken op de flanken. De 1100 cc motor van Renault werd met 13 pk opgevoerd tot 63 SAE-pk. Het inte rieur van de Marathon-versie is iden tiek aan dat van de gewone 55 Coupé, op het speciale sportstuur voor de Marathon na. In de eerste negen maanden van dit jaar is de autoverkoop in Neder land met 1 pet. gedaald: van 327.992 tot 324.182 auto's. De cijfers, die door de RAI gepubliceerd zijn, geven geen schokkende veranderingen in de volg orde van de merken te zien. Wel heb ben de Japanse merken hun opmars voortgezet: Toyota's marktaandeel steeg van 1,4 pet. naar 2,9 pet., Dat- sun ging van 0,8 pet. naar 2.4 pet. en Mazda van 0,4 pet, naar 1,0 pet. In middels zijn de Japanse merken ge noodzaakt geweest prijzen te verho gen. Renault heeft door het uitvallen van de R10 een teruggang geboekt van 8,7 naar 7,7 pet. VW ging terug van 10,1 naar 7,2 pet. De Nederlandsche Vereeniging „De Rijwiel- en Automobiel-Industrie" exposeert de laatste drie dagen van januari en verder in februari a.s. achtereenvolgens caravans en be drijfsauto's in het RAI-gebouw te Amsterdam. Tweewielers worden niet geëxposeerd, hoewel deze tentoonstel ling tot nu toe elke twee jaar gehou den werd. Om redenen van planning is de tweewieler-expositie nu een jaar uitgesteld. Wel zal van 4 tot 11 april weer de vakbeurs voor garage- uitrusting „Autovak" gehouden wor den. Voor de Caravan RAI 72 zullen 140 exposanten van 29 januari tot en met 6 februari ruim 500 kampeerwagens en toebehoren tentoonstellen. De Be drijfsauto RAI neemt het gehele RAI-gebouw in beslag van 17 t'm 27 februari met bestel- en vrachtauto's, combinatie-auto's, autobussen, aan hangwagens, opleggers en onderdelen. De Britse regering wil met ingang van 1 januari 1973 de gewoonte om elke drie jaar rijbewijzen te verlen gen afschaffen. Er zullen dan rijbe wijzen voor-het-leven worden uitge reikt, maar wel onder strengere voor waarden. De Britse regering wil een verplichte regeling invoeren tot inle vering van het rijbewijs voor wie door ouderdom of ziekte niet langer in staat is een auto te besturen. Ook zal de Britse overheid aktiever zijn met het intrekken van rijbewijzen. De maatregel is aangekondigd uit oogpunt van een jaarlijkse besparing van een miljoen pond sterling (ƒ8.6 mil j oen)Ri jbewi j zen-voor-het-leven worden al verstrekt in Duitsland, Frankrijk, Zweden en Zwitserland. Het officieel orgaan van de KNAC Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club is teruggekeerd onder de oude, sinds 1903 bestaande maam „De Auto". Het is alleen een maand blad geworden, nadat het drie jaar lang met het weekblad Autovisie ge fuseerd is geweest. Autovisie met 26.000 bladen per week en De Auto met 15.000 per maand staan beide on der hoofdredactie van Nico de Jong, die ook de supervisie heeft over het blad Rijdend Nederland met een op lage van ruim 30.000. De drie auto bladen worden uitgegeven door N.V. Int-erventure, een dochterbedrijf van Elsevier. Nederland 'telt nog twee autobladen: Autokampioen van de ANWB oplage circa 100.000 en Autorevue van Nortier en Harmsze. In het eerste nummer van de ver nieuwde „De Auto" verklaart de KNAC een voorstander te zijn van een verhoging van de snelheidslimiet. OFFICIEEL DEALER voor Oegstgeest Rijnsburg en Warmond: OFFICIEEL DAF-DEALER voor LEIDEN en omstreken (ZIJSTRAAT WAR'MONDERWEG) VERDAMSTRAAT 6, LEIDEN TELEFOON 23041 (Vervolg van pag. 1) Brandt is de vierde Duitser in deze eeuw, die de Nobelprijs voor de vrede krijgt. De derde was de publicist Carl von Ossietsky, die de prijs in 1935 kreeg, maar hem niet in ontvangst kon nemen, omdat hij door de nazi's naar een concentratiekamp was over gebracht, waar hij in 1938 stierf. In 1926 kregen de Duitse en de Franse ministers van buitenlandse zaken, Gustav Stresemann en Aristide Briand de prijs gemeenschappelijk. Brandt is de vijfde regeringsleider, die een Nobelprijs ontvangt. Zijn voorgangers waren onder meer de Amerikaanse presidenten Theodore Roosevelt (1906) en Woodrow Wilson (1919). De prijs, die uit ruim 300.000 gulden, een gouden medaille en een getuigschrift bestaat, zal op 10 de cember in Oslo aan Brandt worden uitgereikt. Hij was onder meer aan bevolen aan de commissie door de Deense premier Krag namens diens Stakingen in Spanje breiden zich uit MADRID (AP) In Spanje staak ten gisteren ongeveer 30.000 mijn werkers en arbeiders in de auto-in dustrie. Allen wensen hogere lonen, betere sociale regelingen en het weer in dienst nemen van ontslagen col lega's De grote SEAT-fabriek te Barce lona, waar het maandag zeer roerig was en de politie toen op stakers heeft geschoten, was gisteren nog gesloten. In Madrid werden gisteren 18 mensen gearresteerd naar aanleiding van een niet-geoorloofde bijeenkomst van werknemers in de chemische in dustrie. Stakingen en aanverwante acties zijn in Spanje bij de wet verboden. socialistische partijgenoten, de oud burgemeester van Florence Le Pira en de voorzitter van het Senegalese par lement. Brandt zelf heeft de Frans man Jean Monnet aan de commissie als kandidaat voorgesteld, één van de grondleggers van de Europese een wording, zo werd in Bonn door rege ringswoordvoerder Von Wechmar meegedeeld. In zeer vele landen is de toekenning van de prijs met grote instemming begroet. De gebruikelijke felicitaties van allerlei staatslieden overstroom den binnen zeer korte tijd de nieuwe vredeskampioen. De Franse minister van buitenlandse zaken, Schumann, deelde Brandt mee, dat hij er trots op is, dat hij al sinds lange tijd bevriend is met de bondskanselier, terwijl Josef Luns, tegenwoordig secretaris-gene raal van de NAVO, telegrafeerde, dat „we met bewondering uw verant woorde inspanningen voor ontspan ning hebben gevolgd en weten, hoe zeer u deze eer verdient. Ook in VN- kringen was men zeer tevreden over de toekenning van de prijs aan Brandt. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de toeken ning van de Nobelprijs voor de vrede aan Willy Brandt „een passend eer bewijs aan deze indrukwekkende man van de vrede" genoemd. „De Amerikanen hebben al lang bewondering voor het inzicht en de kracht waarmee hij de zaak van vre de en begrip tussen mensen en na ties tracht te bevorderen", zo ver klaarde het State Department. Pre sident Nixon en minister van bui tenlandse zaken William Rogers had den Brandt persoonlijk felicitatie- boodschappen gezonden. Het Oostduitse persbureau ADN maakte gisteravond in een zeer kort bericht zonder commentaar melding van de toekenning van de prijs aan Brandt. De reacties in de Westduitse pers zijn verdeeld. •officieel DAF dealer in Dordrecht en omstreken •Nijverheidstraat 95 Dordrecht Telefoon 01850-41766 marine vaartuig nog een raadsel DEN HELDER Een globaal on derzoek, direct na het ongeval op de H. M. Friesland, ingesteld, heeft uit gewezen, dat geen van de veiligheids installaties heeft geweigerd. De oor zaak van het ongeluk, waarnaar een diepgaand onderzoek zal worden in gesteld door een commissie van de marine, is op het ogenblik nog een raadsel. Overste Enterman, commandant van de onderzeebootjager, vertelde dit gistermiddag op een persconferen tie, nadat het schip in Den Helder was aangekomen. Zoals bekend kwamen er bij een explosie op dit schip twee mensen om het leven en werden acht opvarenden gewond. Statenleden ^bevriezen" hun presentiegeld ARNHEM Met een ruime meer derheid hebben provinciale staten van Gelderland gisteren besloten de presentiegelden voor een jaar te „be vriezen". De suggestie daartoe kwam van KVP-zijde. terwijl ARP. CHU en VVD bij voorbaat hun instemming daarmee hadden betuigd Gedeputeerden wilden de presen tiegelden voor de plenaire vergade ringen optrekken van 50 tot 60 gul den en voor de commissievergaderin gen van 35 tot 40 gulden. „Het gaat In dit geval niet om grote budgetaire (Vervolg van pag. 1) T ussenstandpunt De centrale organisatie van land- bouwwerkgevers lanceerden een tus- senstandpunt. dat in grote lijnen op het volgende neerkomt: handhaving van het huidige welvaartsniveau; voorshands afzien van reële loonsver beteringen met uitzondering van jaar inkomens tot 11.000 gulden; een af zonderlijke regeling voor minimum lonen en uitkeringsgerechtigden van de volksverzekering; in de k>op van 1972 bezien of op basis van de bereik te produktiviteitsstijging alsnog een reële inkomensverbetering kan wor den overeengekomen, eventueel in de vorm van niet-besteedbaar loon. Maar ook op dit plan, dat onder schreven werd door de centrale orga nisaties in het midden- en kleinbe drijf, konden vakcentrales en groot- werkgevers el'kaar niet vinden. gevolgen, maar om het gebaar, dat hopelijk landelijk navolging vindt", stelden degenen, die met het oog op de nationale eis tot bezuiniging, het voorstel van gedeputeerden afwezen. Een kwart van de statenleden was het met de bezuinigers niet eens. „Gewoon een lachertje", merkte een van hen op. Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Een prettig bericht in deze tijden van prijsverhogingen al om: de cosmetica-firma Max Factor zal met ingang van 1 januari haar prijzen gaan veriagen. Met name de huidverzor- gings-produkten worden met ingang van die datum goedkoper: reinigingscrèmes, lotions, dagcrèmes, nachtcrèmes, een teenagerserie voor de gevoelige acné huid en sommige soorten oogschaduw. Voor de komende seizoenen heeft Max Factor ook weer een groot assorti ment nieuwe produkten: de zoge naamde Californialijn. bestaande uit een eyè-glosser (een parelmoeren oogscha duw in crèmevorm) in de kleuren beige, rose, blauw, aqua, bleekgroen, lila en bruin (ƒ5,95), een face-glosser (een pa relmoeren vloeibare make-up) in drie verschillend (donker) bruine kleuren 6,95), lippenstiften 4,95) In de kleu ren rood/oranje, lila en rose met bijpas sende kleuren nagellak (4,95). Verder brengt Max Factor een nieuwe serie, speciaal voor de allergische huid. Er zijn immers erg veel vrouwen, die door de verschillende parfums, die aan de schoonheidsmiddelen zijn toege voegd, last van uitslag krijgen. Nu komt er een nieuwe serie huidver- zorgingsprodukten, helemaal zonder enig spoortje parfum (helemaal reukloos), die geschikt is voor de gevoelige huid. De ze serie, die bestaat uit gezichtsmasker, dag- en nachtcrème, reinigingscrème en lotion, is tamelijk prijzig: de prijzen va riëren van 15,95 tat 19,95. Wol nu wasbaar in wasmachine Van een onzer verslaggevers DOKKUM De verkoop van handbreigarens neemt in ons land aanzienlijk toe. Dat betekent dat steeds meer vrouwen en meisjes weer zelf gaan breien. Een extra sti mulans om de breipennen weer ter hand te nemen, kan de nieuwe uit vinding ban Parley (Johan Parmen- tier Textielfabrieken N.V. in Dok- kum) zijn: hier heeft men namelijk wollen handbreigarens ontwikkeld, die gewoon in de wasmachine ge wassen kunnen worden. De garens krimpen niet en vervil ten niet. De zelfgebreide trui. lange broek lopen dus niet langer de kans na. een wasbeurt zo gekrompen te zijn, dat zij hoogstens nog als stof doek dienst kunnen doen. Wol krimpt doordat de vezels voorzien zijn van microscopisch kleine schubben, die in elkaar haken wanneer het materiaal onder invloed van warm. water in beweging komt. Ze zijn daarna op geen enkele wijze meer van elkaar los te krijgen. Zo doende het krimpeffect van wol. De firma Parley heeft nu, volgens een in Australië uitgevonden procé dé, de wol krimpvrij gemaakt door ze in een bad met een speciaal soort kunsthars te dopen. Er hecht zich daardoor een uiterst dun laagje hars aan de wolvezel, waardoor de schub ben niet meer in elkaar kunnen ha ken. De harslaag heeft zich intensief met de wolvezel herbonden en slijt ook na een aantal wasbeurtén in de wasmachine niet weg. Er is nog één nadeel aan het wassen van wol blij ven zitten: de natte wollen produk ten mogen namelijk nog steeds niet worden opgehangen aan een Kjn. Ze moeten nog altijd liggend drogen. De komende winter zal het combi neren van de meest wilde dessins in één model, erg modieus zijn. Vrou wen, die op het standpunt stonden (en staan), dat een gebloemd of ge ruit sjaaltje slechts bij een effen mantel of broekpak, zijn deze winter helemaal ouderwets. Het is grote mode om gebloemde sjaals bij genopte jasjes en geruite broeken te dragen. Alle dessins, hoe onmogelifk we ze vroeger misschien bij elkaar vonden staan, horen de komende maanden bij elkaar gedra gen te worden. Of het mooi is, is natuurlijk weer een andere zaak. Op de foto: links: een broekpak, bestaande uit een gestreepte panta lon met een gestreepte trui, waar over een gebloemd hesje gedragen wordt; rechts: een mantelpakje, waarvan het jasje in een visgraat is uitgevoerd en de rok in een vis- graat-ruit-streep-motief. De doorsnee- Duitse man doet zo'n vijf jaar met zijn winterjas. De re genjas daarentegen wordt elke drie jaar verwisseld. De meeste weer stand tegen het aanschaffen van een nieuwe winterjas is geconstateerd bij mannen van boven de dertig jaar, aldus een mededeling van de textielbeurs in Keulen. Zwangerschap test erg goed rerkoeht AMSTERDAM De Predictor doe-het-zelf zwangerschapstest die het voorjaar is geïntroduceerd door de firma Chefaro, blijkt erg aan te slaan bij de vrouwen (en mannen). Sinds het apparaat in de handel is gebracht zijn er enige tienduizenden door apothekers en drogisten ver kocht. Een aanzienlijk aantal blijkt aan mannen te zijn verkocht, die het klaarblijkelijk een nuttige uitvin ding vinden. Overigens is het niet verwonder lijk dat sommige mensen, met name artsen, bezwaar tegen deze nieuwe methoden van doe-het-zelven heb ben gemaakt, nog afgezien van het feit, dat men vreesde dat hierdoor het contact tussen de huisartsen en zijn vrouwelijke patiënten nadelig beinvloed zou worden. Chefaro zelf meldt, dat sommige vrouwen nogal hebben zitten mod deren met het apparaat: een me vrouw belde op met de klacht, dat er in haar proefbuisje helemaal niets gebeurde. En ze had het nog wel tevoren keurig schoongewassen, om dat er onderin wat „rommel" kleef de: de drooggevroren proef stof! Ook kwam het wel eens voor dat gebruiksters de uitslag na de voor- géschreven twee uur wachttijd niet geloofden, het proefbuisje opnieuw schudden, na een poosje weer eens keken en er dan helemaal geen touw meer aan vast konden knopen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De douanerechten in het handelsverkeer tussen de zes EEG-landen werden drie jaar geleden al afgeschaft, maar daarmee zijn de prijsverschillen binnen de gemeenschap nog niet verdwenen. Het bureau voor statistiek van de EEG zette de prijzen, die in verschillende landen voor een groot aantal vergelijkbare produkten betaald worden, naast elkaar en conclu deerde: op het gebied van de prijzen voor levensmiddelen is er bepaald nog geen eenheid. Zonder verder in te gaan op de oorzaken en de gevolgen voor de kosten van levensonderhoud geeft het EEG-voorlichtingsblad Europa van morgen eep groot aantal van die prijsverschillen op. Daaruit leren wij, dat wittebrood het duurst is in Duitsland en het goedkoopst in Frankrijk. Nederland heeft de goedkoopste beschuit, Italië ,de duurste. Appel taart kan voor de Italianen geen al ternatief zijn bij het ontbijt, want dat is daar ook veel duurder dan in de rest van de EEG. Alleen de Fran sen betalen ongeveer evenveel voor dit soort gebak. hier. Ook mosselen zijn in Neder land het voordeligst. Nederlanders gebruiken weinig boter in vergelijking met de andere EEG-ers en dat is nog niet zo onver standig, want de margarine is hier het goedkoopst. In Italië geven ze er bijvoorbeeld tweemaal zoveel voor uit. Aardappels Water De Italianen boffen weer met de prijs voor drinkwater, want die is in de andere EEG-landen bijna overal tweemaal zo hoog dan in Italië. Melk is ook al niet goedkoop in Ita lië: één liter is tweemaal zo duur als in België. Italianen, die yoghurt willen, zijn helemaal slecht uit, althans in ver gelijking met de Nederlanders, want die betalen voor dit melkprodukt ongeveer 20 procent van de prijs, die ln Italië geldt. Goudse kaas is in Nederland ook niet duur in vergelijking met de rest van de EEG, maar dat wordt weer recht getrokken met de prijs voor smeerkaas. Die is in de andere vijf landen weer lager. De aardappel lijkt zo op het eerste gezicht iets, wat in Nederland wel eens goedkoop zou kunnen zijn. Nu het tegendeel is waar. In Neder land eet men de duurste aardappe len van de EEG. De Belgen eten ze bijvoorbeeld voor minder dan de helft van de Nederlandse prijs. Maar met hun bloemkool zijn ze in België weer 50 procent duurder uit. Met de koffieprijs neemt Neder land een middenpositie in. Zowel de gemalen als de bonenkoffie zijn in Frankrijk het goedkoopst en in Duitsland het duurst. Ook voor een kopje theee moeten de Duitsers het meest betalen, bijvoorbeeld driemaal zoeveel als de Nederlanders. Sinasappels kun je in België niet zo van de bomen plukken, maar toch is daar de jus d'orange goedkoop. In Italië is het maar liefst tweemaal zo duur. Drank Vis De liefhebbers van vis zitten wel goed in Nederland. De meest gang bare soorten zijn hier over het alge meen goedkoper Tong bijvoorbeeld, geen goedkope vissoort, doet in Ita lië zoal 40 procent meer. Makreel is daar zelfs 300 procent duurder dan Voor wat pittigers maakt het niet zoveel uit waar je-zit. De whiskey en de cognac zijn ongeveer overal even duur. De Nederlandse jonge je never is hier trouwens wel duidëlijk goedkoper dan de vergelijkbare pro dukten in andere landen. Hoewel, de Duitse Doppelkorn is ook niet duur. Wijn is, zoals was te verwachten, het 'goedkoopst ln Frankrijk en in Nederland ongeveer het duurst. Gek is weer dat de prij zen voor port in de Benelux aan zienlijk lager liggen dan in de ander drie EEG-landen. Bier is in Nederland ook het voor deligst. Nu we toch in de genotssec tor zitten, in België en Luxemburg is het roken het voordeligst. Tabak is in Italië driemaal zo duur als in België. Gewone sigaretten zijn in Duitsland het duurst. Nederland (nooit onbescheiden) is het goed koopst in de categorie „kleine si gaartjes." Ook voor kleren betalen de Neder landers niet het meest. Een heren- costuum is hier heel wat voordeliger dan in Frankrijk. Regenjassen zijn hier ook het voordeligst. Hetzelfde geldt voor overhemden. Waar al die prijsverschillen van daan komen is moeilijk te zeggen. Voor verscheidene produkten spelen de verschillen in belastingen een be langrijke rol. Maar tradities en koopgewoonten zijn ook niet uit te vlakken. De consumenten zijn veelal ge wend aan een bepaald prijsniveau voor een bepaald produkt en de pro ducten en winkeliers kunnen zich niet veroorloven die gewenning te negeren. Verder zijn de concurrentie- omstandigheden voor alle pro dukten lang niet overal gelijk. Deze factoren blijven een rol spelen, ook al is het handels verkeer volkomen vrij en zijn alle belastingen in de gehele EEG gelijk. Europa van Morgen voorspelt daarom, dat er wel altijd prijsverschillen zullen blij ven in de EEG.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11